erstel ides Pacta n Pernix Veglo degradeert Eerste nederlaag The Bassets F oreholte klopt Wings Drie punten voor Forescate Alie Boorsma weer kandidaat kernploeg GEEN VERHOGING CONTRIBUTIE Gat van half miljoen bij tennisbond §SPORTTRIBUNE Keidóe&ywiard MAANDAG 10 DECEMBER 1964 PAGINA 17 ltl IONS DROOGT TRIAS LEEUWARDEN AF JDEN Na de afstraffing van 13-2 door i de eigen IJshal nam Karma Lions gis- avond in Leeuwarden wraak. Met Theo i een scorende hoofdrol werden de Frie- t liefst 12-2 teruggepakt. Nadat in de 1 ste periode Theo Dietz (4 maal), Mike Hem- nga (2 maal), Peter Konkel en Jan van der st voor een 0-7 stand hadden gezorgd dach- de Friezen het met geweld te kunnen red- In twee erg harde periodes stoorden de as wich daar nauwelijks aan. Jurjen Tho- en wederom Theo Dietz scoorden in de eede periode, waarna Peter Konkel (2) en er Jurjen Thomas in de derde periode zorg- voor de volledige Leidse produktie. Dat ilman Mark Dobbelaar in iedere periode een al werd gepasseerd is slechts v van belang. Zaterdag nog was de wedstrijd te gen Enschede Lions op regelementaire gronden gewonnen omdat Enschede niet op kwam da gen. Toch was het publiek niet voor niets naar de Leidse IJshal gekomen. Gebruikmakend van de connecties werd een team van het Haagse HIJS opgetrommeld en werd het pu bliek een fraaie wedstrijd voorgeschoteld waar in Mike Hemminga (2), René ten Berge (na een schitterende solo), Rudy Bakker, Dave Camp- fens (door de benen van de HIJS keeper) en Theo Dietz (een bijzonder fraaie goal) scoorden en de eindstand op 6-6 brachten. Voor het duel van zaterdag tegen Friesland Flyers, waarbij in een eerdere uitgave enkele spelers door het ijs zakten, zijn vrijkaarten aan de balie van deze krant verkrijgbaar. HAARLEM Tijdens schaatswedstrijden in Haarlem heeft Alie Boorsma dit week einde de 500 meter gewonnen in 43,5 seconden. De zege op de 1500 meter ging naar Ria Visser (2.13,4) die ook eerste staat in het algemeen klasse ment na twee afstanden. De tweedaagse ontmoeting vormde de selectie voor de landenwedstrijd, die volgende week in Groningen op de agenda staat. Achter Visser eindigde Limbach in het eind klassement als tweede. De der de plaats was voor niet-kern- ploeglid Alie Boorsma. Vol gens de overeengekomen se lectieprocedure klasseerden de eerste drie op de 500, 1500 en 3000 meter zich voor de vier- landenwedstrijd. De vierde plaats op de 3000 meter (4 46,60) was voor de door vroegere herencoach Boer begeleide Boorsma vol doende zich in de ploeg te rij den. Het is de bedoeling dat de vroegere Nederlandse kampi oene met ingang van 15 de cember weer deel uitmaakt van de kernploeg van Tjaart Kloosterboer Voornaamste i Boorsma was Marieke Stam. die een uitste kende 3000 meter reed maar op de halve afstand veel had verloren. Kloosterboer geeft echter de voorkeur aan Stam: „Het verschil van bijna tien seconden op de 3000 meter wordt op de 5000 meter alleen maar meer. Ik vind het wel waard daar even voor te vech ten". De vierde, door de bege leidingscommissie kernploe gen aangewezen plaats voor de landenontmoeting ging naar door ziekte thuisgebleven Yvonne van Gennip. Hopman Tijdens testwedstrijden in Utrecht won Emiel Hopman gisteravond een 1500 meter in 2.04.6 minuten. Hein Vergeer kwam uit op 2.05,0. Hopman zegevierde op de 3000 meter in 4.20,6. Vergeer startte op die afstand wegens voetverwonding n lichte Bij schaatswedstrijden in De venter heeft Jan Ykema. lid van de kernploeg, de 500 me ter gewonnen in 39.79 secon den. Zijn teamgenoten Ben van der Feltz en Geert Kuiper deden 40,53 en 40,17 over deze afstand. In Assen won bij regionale se lectiewedstrijden Harm van der Pal de 500 meter in 40.5 seconden voor onder meer de kern ploegleden Hilbert van der Duim (41,0). Henk Groen (41,0) en Robert Vunderink (41,8). De 5000 meter werd ge wonnen door Egbert Post in 7.22.7. Van der Duim werd tweede in 7.23.0, Vunderink vierde in 7.24,8 en Groen vijf de in 7.27.9. veek e en In !IDEN De Leidse i Jen 'rfbaltop heeft zich op i vierde dag van de zaal- ipen mPet'^e uitstekend her- eld van de nederlagen in vorige week. Fides acta, Pernix en De Da- liter- "den zegevierden dit- terwijl ook TOP een erste) punt in de wacht eepte. Op lager niveau oekte Tempo de eerste ruime zege, zodat alle lubs uit deze regio de pul" van zich hebben af- chud. routine van Fides Pacta blfek toereikend om het rom- - gelige treffen met OEC nipt men: 11-10. DE fusieclub aanvankelijk het initia- ef (5-2), maar moest dit in de •eede helft uit handen ge in, mede door het weerwerk m de dames uit Helmond, ïsondanks konden de Leide ren met effectief spel en ge ls. de 8-10 achterstand in de aatste zeven minuten nog ge- be- r\«l wegwerken. DFat was te :ho- daken aan het doeltreffende Plas wk van Dick Onderwater Pe- ((Robin Sommeling (4), Pa- de- tm Gottmer, Janneke Ver- )-5ft Men Henny Piket, litï jGeAeel onnodig kwam Pernix Kg in de problemen tegen )ns Eibernest, dat na 2-0 wei- lig indruk meer maakte. Het chttal van Engel kwam even t op 5-9 en niets leek de uitzege nog in de weg te Onverwachts werkte de ibers zich echter tot 10-10 op, aardoor de laatste t ten nog erg spannend werden. Kees Hortensius (4) en Peter Kuipers (2) herstelden nog net een winnende marge, nadat eerder ook Erica Hardam, Carla Kuipers en Kees Bro- kaar (allen 2x) hadden ge scoord: eindstand 10-12. Met een gewijzigde opstelling boekte De Danaïden een dure 9-8 zege op het Zuiden, dat tot 7-8 goed in de race bleef. COach Van Huis had een plaats ingeruimd voor Eric Kromhout en die ontpopte zich via zijn vierde goal met een als matchwinnaar. Overi gens bleken ook Leon Brou wers (3) en Cees Christiaanse (2) enige malen goed op schot. „We konden in de slotfase werkelijk geen bal meer goed gooien", constateerde coach Oele van TOP over het duel met Kinderdijk. Deze tekort koming kostte zijn team wel een punt. want de 9-11 voor sprong ging in die zenuwslo pende minuten alsnog verlo ren. De produktie van Sjoerd van der Klaauw (6), Stella van der Zaag (3), Karin Wester beek en Egbert Dijkstra lever de nu slechts een 11-11 gelijk spel op. Net voor het eindsignaal haal de Ons Eiland opgelucht adem, toen Oranje Wit een strafworp miste en de voorde lige 6-5 score dus intact bleef. De Leidenaren kwamen on danks het uitvallen van Olga Soudan (enkel) van 1-4 naar 5- 4 (rust) terug. Rob Hasselbach (2) scoorde ten slotte de enige en beslissende treffer van de tweede helft, waarbij Rene Ar- noldus (2), Wim Nijenhuis en Patrick Verra hem voorgin gen. Twintig seconden voor tijd kwam Velocitas op 10-11 te gen de Meervogels, zoals het na rust (4-4) voortdurend aan de leiding ging. De Leiderdor pers zagen evenwel het aller laatste schot nog door hun korf rollen, zodat 11-11 resul teerde. Jeroen van Driel, Ron Goudsmit en Jan Scheffers deelden negen treffers en ook Toos en Aad van Poelgeest scoorden. Een kartier na rust brak Zui derkwartier bij een door braak de paal van De Regen boog, waardoor het duel een kwartier lang werd onderbro ken. In de slotfase brak de acht van Wim Niesing de te genstander ook in figuurlijke zin door drie treffers op rij: 10- 13. Net vijf goals was Erik van Lunteren goed op dreef, ter wijl ook Dirk Jan de Kreek (4), Theo van Leeuwen (2), Els van Lunteren en Wil de Wit voor opwindende momenten zorgden. Rond de 20ste minuut raakte Fiks van 4-4 ineens 7-4 ach terop bij IJsselvogels en die tussenspurt bleek beslissend. De Oegstgeestenaren misten volg de achterstand nog weg te werken: 13-10. Er werd ge scoord door Theo Vreeken (4), Robert van der Kraan (2), Jac queline Anholts, Sandra van Gelderen, Diederick van Veen en Nico van Weizen. „Wij hebben KOAG niet uit de wedstrijd gespeeld, ze zijn er gewoon nooit in geweest", glunderde trainer Turkenburg Janneke Verlind (links) in fel duel verwikkeld namens Fides Pacta In hel duel feqen OEC dat met 11-10 moeizaam werd gewonnen. van Tempo over de ruim uit gevallen 10-2 zege. Dit was de onverwachte beloning voor een gedisciplineerd gespeelde wedstrijd, waarin Bert Jan van Weeren zin rentree met een hattrick omlijste. Verder bleken Ernst van Hooidonk (4), Jaap Wielinga (2) en Mar- go Fennema evenzeer op schot. De hele tweede helft was Crescendo in de achtervolging op Dubbel Zes. dat van 3-4 (rust) op 7-4 was beland. Wij nand Alberts (3) hielp zijn ploeg in de laatste minuut vanaf de stip aan een punt, daar eerder Anita Alberts, Marlies Brouwer, Joke Geyer en Alphons Cornelissen ook al raak schoten: eindstand 7-7. Met hangen en wurgen boekte Fluks bij Merwede de tweede opeenvolgende zege: 9-10. Het team van Van Vliet, met Aad van Drongelen (3), Kees Zwa nenburg (3), Ada van der Meu- len (2), Nel Hordijk en Dorith Passchier, liet wel twee straf- worpen en (bijna) een 7-10 voorsprong glippen. Direct na rust werd KNS door DKC van 5-5 op 9-5 gezet en dat gat bleek onoverbrugbaar. Peter Zitman (4). Yvonne van Dam (2). Gabriëlle en Liesbeth Kok bepaalden de verliescij fers op 11-8. MICHEL VAN GENT -EIDEN Ook ditmaal stond DIOK in zijn hemd. Nu n'erd er in een matige en met veel „lading" gevulde wedstrijd verloren van middenmoter AAC uit Amster- lam, (8-20). Dit kon gebeuren doordat de Leidse rug- >yers slordig en paniekerig speelden. Het ovaal ging lanook niet lekker van man tot man rond. Terwijl de Amsterdammers al jarenlang juist tegen geelblauw een >rovocerend spelletje rugby spelen trappen de Leide- ïaars daar meestal weer in. DIOK kwam zodoende niet n zijn eigen spelritme en raakte nogal eens de kluts twijt. Gevolg: klappen en schoppen over en weer.... Tel daarbij een zwak leidende referee Van Breukelen en de naar erg slecht rugby staat wagenwijd open. Binnen de e tijd stond DIOK al met 0-6 achter door een snelle try en conversie van Theo Vermeer. Alleen de hardwerkende jeugd- peler Yves Kummer kon nog iets terug doen door Jan Hamers n scoringspositie te brengen. (4-6). Maar Huisman miste de ge- ijkmakende conversie. 1 log voor de pauze wist Nol Rijken handig gebruik te maken "an een laks acterende Leidse driekwart lijn en de try te druk ten. (4-10). in de tweede helft leek DIOK de match naar zijn hand te kun- etten maar de scoringskansen werden bij de vijandelijke ioellijn veelal door eigen onmacht om zeep geholpen. Hoewel AAC bijna niet meer over de middenlijn kwam wist het met twee verrassende breaks van Rijken en Bosman toch nog de geelblauwe defensie voor schut te zetten (4-20). De Morsbewo- ners kwamen deze tegenslag niet meer te boven. Het niveau bleef laag en niet om aan te zien. Brian Rietveld kon op assist van Kees Kloots nog eenmaal voor de Leidenaars scoren (8-20) maar de balans opmakend is DIOK eigenlijk weer terug bij af. The Bassets De druk van het nog steeds ongeslagen zijn in deze competitie is The Bassets uiteindelijk te groot geworden. In Naarden werd hun zegenreeks hard maar fair afgebroken door een fanatiek 1 «pelend 't Gooi (20-8). De Sassenheimers lijken hun motivatie om onbegrijpelijke rede nen kwijt geraakt te zijn en speelden dan ook uitermate onzeker en rommelig. Het eindsignaal kwam als een verlossing want de Bollenjongens raakten door hun eigen onmacht steeds geïrri teerder. terwijl ook het publiek zich met de wedstrijd wilde be moeien Voor The Bassets goals zorgden Ruud Vos en Hans Wo- *ijs (20-8). LEIDEN - Het eerste weekeinde voor de eerste en tweede klasse heren leverde geen overweldi gende resultaten op, Fo rescate bleef ongeslagen, maar verspeelde een punt aan Groen Geel en Alecto won eenmaal, maar ver loor onnodig van Zoeter- meer. Forescate opende zijn compe titie tegen Groen Geel, een echte opening omdat de Voor- schotense ploeg nog nauwe lijks geoefend had in de zaal. Onwennig liep Forescate ach ter zijn Wassenaarse tegen stander aan, die telkens een doelpunt voorsprong nam. Ge lukkig had Jelmer Siersema wel al de juiste vorm te pak ken, drie strafcorners van zijn stick troffen doel. Bij de rust was de stand gelijk, 3-3. De tweede helft gaf het zelfde beeld te zien, een gelijkop- gaande strijd, met een Fores cate dat uiteindelijk moeizaam, maar verdiend een 5-5 gelijk spel uit het vuur haalde, onder andere door een prachtig doel punt van Piet Hein Goossens. Het volgende van de tweede duels, die overigens beide maar tweemaal 15 minuten duurden door zaalproblemen, tegen VCL ging een stuk ge makkelijker voor Forescate. 11-5 zege. Het net gepromo veerde VCL was duidelijk niet in staat het hoge tempo van de Voorschotenaren te volgen en keek al snel tegen een grote achterstand aan. De topscorers voor Forescate in deze partij waren Jelmer Siersema (4), Piet Hein Goossens (3) en Her man Hartevelt (3). Noordwijk ging in deze klas se tweemaal ten onder, van teams die op het veld respec tievelijk twee en een klasse hoger spelen werd van Groen Geel met 11-3 en van Cartou che met 6-2 verloren. De slag om de degradatie zal Noord- wijk waarschijnlijk met de an dere veld derde klasser in deze competitie VCL moetenm gaan voeren Alecto startte tegen Zoeter- meer goed. een strafcorner van Marco Koeken betekende 1-0. Een duidelijke en onnodi ge Leiderdorpse veslapping le verde een 1-3 ruststand op. Michiel Blans bracht de Lei derdorpers weer bij, maar Zoe- termeer liep weer weg naar een 5-3 voorsprong. Het slot- doelpunt van Carl Adamse maakte het verlies voor Alecto op de valreep nog iets dragelij ker, 4-5. Tegen Waddinxveen begon Alecto slap en keek te gen een 2-0 achterstand aan. Vanaf dat moment waren de Leiderdorpers wakker en scoorden 11 doelpunten op rij, na een 7-2 voorsprong bij rust. In de laatste minuut maakte Waddinxveen de wedstrijd af op 11-3. De meeste doelpunten bij Alecto kwamen op naam van Marco Koeken (3), Roland de Jong (3) en Hugo Kranen burg (2) Bij de dames ging Roomburg met twee spannende partijen van start, van HDS werd nipt met 4-3 verloren en van Zoe- termeer werd in de slotfase nipt met 4-3 gewonnen. Fores cate won in de derde klasse zijn eerste wedstrijd net aan met de velduitslag van 2-1. LEIDEN In de badmin ton competitie heeft Vliet- wijk 1 duidelijk gewonnen van DKC 1, verloor het tweede van Van Zijdeveld en zorgden de heren van zowel het eerste als twee de team van BC Leiden voor de overwinningen. Veglo is door een duidelij ke nederlaag tegen DKC 4 gedegradeerd. De vier Vlietwijk teams in de landelijke badminton competi tie hebben met wisselend suc ces op de banen gestaan. Het eerste pakte in Den Haag te gen DKC de drie winstpunten door met 8-3 te winnen. Naast alle heren enkelspelen scoorde ook Irene de Vrind in de da mesenkel en werden de mixen gewonnen. In de derde partij van zowel Dick Oostergo als Henk Westerbeek (de heren dubbel) werd het laatste winst punt binnen gehaald. Door deze overwinning staat Vliet wijk 1 nu rond de derde plaats, waar ze waarschijnlijk ook zullen eindigen. Het tweede heeft nog alle kans op kampi oenschap in de' tweede klasse ondanks het verlies van zater dag. Tegen een van de vele teams van Van Zijdeveld (Am sterdam) werd met 5-3 verlo ren, maar rampzalig is dat nog niet. Alleen zal er dan beter gespeeld moeten worden dan zaterdag, slechts Cor van Duin in de herenenkel en Ron La- S-é met Rob Laurens en Van uin met Marion den Dien in de dubbels zorgden voor pun ten. Het derde team won met 5-3 tegen het Voorburgse Cor- bulo in een wedstrijd waarin Rick Pielaat en Harry van der Berg een grote inbreng had den. Beide wonnen hun sing les. hun mixpartijen (respec tievelijk met Sandra Kroon en Joke Tebeest) en ook hun ge- zamelijk dubbel. In het vierde team scoorde Cooper Oei het enige punt in een spannende wedstrijd die uiteindelijk door meer „mazzel" toch naar Mix uit Naaldwijk ging (7-1). Het eerste van BC Leiden was door overmoed bijna ten val gekomen Tegen Martinus (Den Haag) dachten de spelers van trainer Guus de Vogel (die zelf door een vervelende bles- laat staan te spelen) het kar wei „wel even te klaren." Na dat de dames enkelspelen ver loren gegaan waren en zelfs de mix van Jan Slingerland en Dory Koelemij ingeleverd moest worden trokken de dub belspelen van Koelemiji met Jouyce Herklots en Slinger land met Bram Segijn de stand- toch naar het Vijf-Mei-kamp om (5-3). Bij het tweede een zelfde uitslag, met een iets an ders verloop. Tegen UFO ble ken de Amsterdamsen sterker dan de Leidse dames. De winst werd behaald door de heren Cees Broeksma en Stefan van Giezen. Beide wonnen hun single (in drie sets) en wisten hun vrouwelijke partner in de mix op te zwepen, waardoor ook die partijen gewonnen werden. In de laatste partij, de heren dubbel, waren de Leide naren fortuinlijker dan t weken geleden en verdienden de winstpunten voor BC Lei Veglo, optredend in de derde klasse landelijk, heeft in Den Haag tegen DKC 4 verloren met 7-1 en maakt zich op de afdeling naar de vierde klasse. De herendubbel Ben Steenbergen en Frits Eul- berink was niet voldoende degradatie af te wenden. LEIDEN - De zaalhand- balsters van Plantenhoek Foreholte hebben hun ze gereeks voortgezet. Een subliem keepende Olga Almekinders zorgde er voor dat aan de confronta tie met Wings nu eens meer dan gelijkspel werd overgehouden: 15-9. Ook Saturnus zette de stijgende lijn door, Snelwiek was met 21-14 het slachtoffer. HVS won dankzij de in breng van de familie Van der Bosch met 11-12, OASE voegde een punt aan het totaal toe door de 9-9 tegen DWS. Omdat vorig jaar de wedstrij den tussen Foreholte en Wings op een gelijkspel ein digden en beide ploegen in de competitie op een punt afstand van elkaar stonden werd er spanning in de Gaasbak ver wacht. Wim Geerlings beoog de met een offensieve 4-2 ver dediging het Haagse centrum- gevaar. de zusjes Loos, aan banden te leggen. Deze opzet slaagde volledig. Vanaf de hoeken kon Wings niets in brengen. en wat al door de de fensie kwam was een prooi voor Olga Almekinders. De Voorhoutsen hadden zelf ook wat moeite met de verdediging van de opponenten. Op de cir kel werden echter gaten ge trokken waar Hannie Bos kamp en Nel Geerlings van af stand van profiteerden. Na rust werd de 7-2 voorsprong uitgebouwd naar 10-3, maar een mini-offensief van de Haagsen en twee tijdstraffen bij Foreholte deed de angst even terugkeren: 10-6. Nel Geerlings (topscoorster met 5 doelpunten). Hannie Boskamp en Ellen Warmerdam bleven koel en beslisten de wedstrijd. Dat het nog 15-9 werd was leuk voor de volgepakte Gaas- bak. maar niet meer relevant. OASE pakte, met Helma van der Geest in het team. een punt mee uit Schiedam. Lang zag het er naar uit dat dat het er een meer zou zijn, maar in de slotfase, bij een 7-9 stand, sloegen de stoppen door. De beide arbiters hadden het spel niet meer in de hand. Het fy siek sterkere DWS profiteerde van het lankmoedig fluiten en scoorden eerst 8-9 en in de laatste minuut uit een omstre den strafworp de gelijkmaker Daar was een goed gespeelde wedstrijd aan vooraf gegaan, met mooie uitgespeelde aan vallen en Roos van de Poel op de cirkel met 5 treffers in de hoofdrol. Ook Westlandia- HVS was een gelijkopgaand duel. waarbij de Stompwijksen net iets beter waren Het com bineren, waarbij Ank van der Bosch 2. soms 3 speelsters aan zich bond, ging hen steeds be ter af. Lenie van der Bosch scoorde daardoor ook 5 maal. meest van de cirkel. Dat was tegen een tors ingrijpend Westlandia ook nodig. Bij rust was het slechts 6-7. de eind stand toonde hetzelfde ver schil. 11-12. De heren van Saturnus heb ben eerder dit seizoen tot hun schade ondervonden dat de verdediging slecht sloot. De les hebben ze ter harte genomen- Tegen Snelwiek richtte het zich op het op afstand houden van de schutters en inklem men van de cirkelspelers. Het doel achter de goed keepende Rob Otten bleef in de i lige beginperiode 17 schoon. Saturnus had toen door individuele acties al een 4-0 voorsprong genomen. Bij rust was die geslonken tot 6-4. Dat verschil bleef in de twee de helft lang gehandhaafd. Met name Hans Blansjaar was toen overal op het veld te vin den. Niet alleen onderschepte hij 3 breaks, zelf scoorde hij 7 maal. Met nog 8 minuten te spelen en een 15-13 stand pro beerden de Rotterdammers een zege te forceren door een open 3-3 verdediging te spelen. Daar maakten de rood-witten dankbaar gebruik maken. Zij scoorden door tot 21-14 en ver schaften zich daarme wat ademruimte op de ranglijst. De damesploegen van MMO en Olympia lieten zich beiden door hun tegenstandsters in de eerste helft volledig in pak ken. De 6-0 verdediging die Olympia tegen An co ra pos teerde faalde volledig. De da mes leken wel aan de cirkel vastgeplakt. 10 treffers uit de tweede lijn waren het gevolg. De 4-2 werkte in de tweede helft veel beter, maar het was te laat om 10-1 ongedaan te maken. Wel werd die tweede helft gewonnen. 18-10. Bij MMO-Quintus 2 was er een donderspeech van Gerard de Jonge nodig om de dames tot beter spel te stimuleren dan dat waarme de schamele 1-8 ruststand bereikt werd. Het werd tenslotte 11-18. Petra Baks. goed presterend op de voor haar vreemde opbouw- plaats scoorde 3 maal. De he ren van Rijnstreek waren kansloos tegen WIK De Vlaardingers speelden hard. liepen zelfs tegen een rode kaart op, maar wonnen met 18-14. De dames van HW wonnen in de afdeling de moeilijke wedstrijd tegen HECmet 8-10. De Nieuwen- huizen-formatie speelde een van de beste wedsrtijden en besliste in de tweede helft het duel met 5 doelpunten op rij. Overige uitslagen. Dames: Northa - Animo 2 9-8, Satur nus -Verburch 3 13 - 4. Fair- play - Hermes 4 14 - 7. Rijn- soever - EDH 2 8 - 10 Heren: Rijnsoever - DIOS 11 - 19 Quintus 2 - MSV 23 - 9. Hercu les - HVV 11-20, Olvmpia - Hermes 3 13 - 11. HVV 2 - OASE. 26 - 20. Saturnus 5 - Northa 10 - 6. Olympia 3 - Fairplay 12 - 20 AD VAN FESSEM HILVERSUM De Koninklijke Nederlandse Tennisbond (KNLTB) heeft een gat in de begroting van f 450 000,00. Dat is het gevolg van het met doorgaan van ae voorgestelde contribu tieverhoging per 1 januari aanstaande. Het voorstel om tachtig cent meer te vragen van elk lid (senioren van f 9 00 naar f 9.80 en jeugdleden van f 6,00 naar f 6.80) haalde zaterdag tijdens de najaarsvergadering in Bussum niet de vereiste tweederde meer derheid. Van de 100 000 leden, voor wie een stem volmacht was, stemden 54 000 voor en 46.000 tegen. Met de contributie-verhoging wilde het bestuur van de tennis bond de automatisering van het ledenbestand verwezenlijken, waarvan de kosten worden geraamd op f 360 000,- Door de te ruglopende subsidie van het rijk, de teruglopende inkomsten van de sporttoto en de verminderde rente-opbrengst (door het aanspreken van de% reserves) was er al f 90.000,00 minder aan inkomsten. Het bestuur van de tennisbond gaat zich beraden op de ontstane situatie. Het is niet onmogelijk dat op bepaalde acuviteiten zal worden bezuinigd Buiten dit alles staan de contracten die met Tom Okker en Betty Stove sloten. Stove zal het damesteam bij het toernooi om de Fe deration Cup in Tokio begeleiden. Okker is het komend seizoen zes weken beschikbaar Hij fungeert onder meer als aanvoerder van het Nederlands team bij de Kings Cup en de Davis Cup

Leidse Courant | 1984 | | pagina 17