Eén helft tegenstand voor Leiden Geen revanche voor De Zijl/LGB Blitz simpel langs Trotters René Guyt boekt vijfde zege DAMES GEMINI AAN KOP SPOHTTRIBUNE Maarten Alink wint 14e Gong toernooi CeidaeSoiwatit Karin van den Berg zesde in Singapore LEIDEN Het 14e Gong toernooi van de Leidse Go Club is ver rassend gewonnen door Leidenaar Maarten Alink. Hij won al zijn zes partijen en bleef daarmee een punt voor op de voormalige Ne derlandse kampioen, Robert Rehm uit Amsterdam. Dit resultaat is des te verrassender omdat Alink pas op het laatste moment inviel, waardoor het aantal deelnemers weer even werd. Derde werd de sterke Duitser David Schoffel. De prijs voor de beste beste kyu speler (bij Go bestaat er, net als bij sommige vechtsporten, een rangorde in Dan- en Kyuspelers) ging naar een andere Duitser, Ralph Ezkloff omdat Alink al een prijs had. De wedstrijd leek in de tweede ronde beslist toen Rehm van Schoffel won, maar in de vierde ronde ging hij ten onder tegen Alink. De sensatie was kom pleet toen deze in de laatste en beslissende ronde van Schoffel won. Daarmee kwam voor het eerst in de historie van het toernooi een kyu speler in het bezit van de wisselprijs, een bronzen gong. MAANDAG 10 DECEMBER 1984 PAGINA 16 Laurens van As en Robert van der Vlist grijpen naast judotitels LEIDEN De Leidse judoka's Robert van der Vlist en Laurens van As hebben met hun sportschool Hoogvliet net naast de landstitel gegrepen. Door een gebro ken pols van een invaller tijdens het eerste duel konden die wedstrijd slechts met de riskante cijfers 3-2 gewonnen worden. Door een keer een onbeslist ging de aanspraak op de landstitel verloren. In het team van sportschool Hoogvliet bleven door blessures Leo van Oosten en Arnold van der Vlist bij voorbaat langs de kant. Invaller Gé van de Elshout brak tijdens de eerste partij zijn pols zodat van de vijf partijen per wedstrijd de drie lichtsten voor de winst moesten zorgen. Van As en Van der. Vlist kweetten zich geducht van hun taak en scoorden met hun collega Martin Schoonewille bijna alle benodigde winstpunten. Slechts tegen het Nijmeegse Rio werd Van As door de toegepaste taktiek (passief judoën van tegenstander Martin Eliazer) van de winst gehouden. Daardoor ging de wedstrijd verloren en gelijktijdig de kan sen op het kampioenschap. In de ovèrige wedstrijden werd steevast met 3-2 ge wonnen zodat uiteindelijk een derde plaats het deel was van ook de Leidse judo ka's Van As en Van der Vlist. LEIDEN In de marathon van Singapore is Karin van den Berg als zesde dame gefinisht. In de chaos bij de start was er van een snelle start geen spra ke en moest ook Van den Berg rustig weg. „Dat kwam eigenlijk wel goed uit ook want we waren al gewaarschuwd voor de hoge temperatuur en de ex treem hoge vochtigheid," volgens Van den Berg, „maar het viel allemaal wel mee. Ik heb gelukkig geen maag- en darm klachten gehad zoals Annie Rindt. En ik heb de wedstrijd uitgelopen; ik ben dan ook dik tevreden." De warmte en de hoge vochtigheidsgraad (Singapore ligt op de evenaar en heeft een tro pisch regenklimaat) maakten record tijden voor Hollanders onmogelijk. Met haar tijd van 3.02.58 uur werd de Ripse marathonloopster zesde dame in het grote internationale gezelschap en bleef daarmee haar ploeggenote Rindt ruim drie minuten voor. De derde Nederlander in de voormalige Britse kolo nie, Gerrit van Essen, kwam na 2 uur en 32 minuten over de streep en werd daarmee 24e. Halve buit voor Avanti HAZERSWOUDE Vreug de en verdriet voor de tafel tennisvereniging Avanti uit Hazerswoude. Het heren- team met Bettine Vriese- koop handhaafde zich door een zege met 6-4 op Odion in de eredivisie, maar de dames degradeerden. Tegen Mid delburg werd het 5-5, maar doordat de Zeeuwse speel sters één game meer vero verden, promoveren zij naar de hoogste afdeling. LEIDEN Bij Amstelveen stelden de MSV vrouwen zich ten doel om zich voor te bereiden op volgende week, een enorme 94-46 nederlaag was het gevolg. In Den Bosch verraste het Lisse vrouwenteam Flash '82 op een haar na (62-60), terwijl LUSV niet overtuigde en toch de winst pakte tegen Arnhemia Eagles (68-59). In het rayon rekende Blitz vrij simpel met 88-65 af met m Trotters. MSV liet een steekje vallen door een 91-85 'J verlies bij OSG. De mannen van Grasshoppers gingen onnodig onderuit tegen Binnenland (67-75), de vrou wen van de Katwijkse vereniging lieten het ongeslagen Red Stars kennismaken met een fors verlies: 62-29. In en tegen Amstelveen had MSV, na in drie duels tot het uiter ste te zijn gegaan, alleen het plan relaxed te spelen en enige ex perimenten uit te voeren. Dit met de bedoeling komende week optimaal uit de startblokken te komen tegen Voorburg. Dan zijn er winstkansen, nu waren die er duidelijk niet. Na 48-21 bij rust werd afgesloten op 94-46. Verheugend voor de Noordwijksen is dat de terugkeer van Ria Bröring en Marjolein ter Laak nu ze- ker is. Rond 1 februari kunnen beiden weer worden ingezet. De 3-2 zone van Lisse werkte ook bij topploeg Flash '82. Een snelle 4-9 voorsprong was bij rust echter verdwenen door het laten lig gen van enkele eenvoudige kansen na breaks; 24-24. De nu steeds iets uitlopende Bossche ploeg werd nog eenmaal achter haald, zes minuten voor tijd (48-49). De door Lisse gemiste score poging in de slotseconden voorkwam de verrassing: 62-60 voor Flash. Topscores Lisse: Marjo Fyma 14, Heieen Broekhof en Ma rion de Bruin elk 12. Tegen het povere Arnhemia Eagles bakte koploper LUSV er niet al te veel van. Goede periodes werden afgewisseld met slordig haastwerk. Coach Flapper: „Wat er aan de hand is in dit soort wedstrijden, blijft een raadsel. Het lijkt op «n een gebrek aan concentratie De Leidse winst kwam na de goe- isoi de start overigens niet meer in gevaar, het werd 68-59. Topsco- fcrer res LUSV: Annet Mazur 22, Carry Stoops 16. K aats Blitz was. in èen regelmatige wedstrijd, op alle fronten iets be- r\ël ter dan Trotters. Vooral het schotpercentage van de Voorscho- dak tense thuisploeg was beduidend hoger. Evert Jan van der Plas (wk toonde zich een waardig vervanger van Moerer en de jarige Pe- F ter Verkerk griste bosjes rebounds bij elkaar. Bij Trotters de- traa monstreerde alleen Erwin Douwes geen off-day. Na een 40-lft Jindi ruststand klonk het laatste fluitsignaal bij 88-65. Topscores. Blitz; ,Gehe Kallenberg en Van Niekerk elk 17. Trotters: Douwes 15. In Hil- nog versum ontmoette BVO het met de Amerikaan Rogers spelende Dns 1 Dunckers. Dat bleek niet zo'n probleem. Jeroen van Leeuwen hig i won het duel met Rogers glansrijk door hem sterk te verdedigen chtt en ook nog eens voor 12 rebounds en 24 punten te zorgen. De ia ru BVO-voorsprong na de eerste helft (31-40) werd bekwaam over- ersti eind gehouden tot het eind: 59-71. - laan &bei Ook zonder Marcel Sommeling, die zich onderweg in het gelaat kwetste, had Leiderdorp weinig moeite met BV Voorne. De ploeg van Ben van Cleef had meer lengte, speelde inventiever, verdedigde sterker en was meer een collectief. Met Robert Jan" Rijsbergen, Mark Brussee en Daan van Egmond in de scorende hoofdrollen werd afgesloten op 70-87. Bij OSG was MSV aardig op dreef, net als de thuisploeg. Bert van der Plas en Fred van Schie kwamen bij MSV het best voor de dag. Doorslag gaf het matige verdedigen van de Noordwijkers. De achterstand bij rust (55-41) groeide nog flink. Een achtervolgingsrace met een press in de slotminuten was nog bijna succesvol, het eind kwam bij 91- 85. Na een behoorlijke eerste helft had Lisse een nipte achter- stand op thuisploeg Wolves: 43-40. Vervolgens kregen de Lisse- naren een serie breaks om de oren en gingen tenslotte met 100- 79 ten onder. Grasshoppers kwam merkwaardig ongemoti veerd binnen de lijnen tegen het Barendrechtse Binnenland. Al leen Anton Nijgh zorgde voor een positieve uitzondering. Door de onnodige 67-75 nederlaag staat Grasshoppers niet meer bo venaan de ranglijst. In Schoonhoven had LUSV niet de minste moeite met Hage naars. Sinds de routiniers zijn opgestapt, is Hagenaars ver weg gezakt De na zijn rentree weer steeds sterker spelende Leide naar Erwin Snelting vervulde een knappe hoofdrol. De LUSV- zege kreeg na rust (32-43) een forse omvang: 50-93. De Grass hoppers vrouwen hadden tegen het ongeslagen Soestse Red Stars een flitsende start. Halverwege de eerste rondgang was het J'e< 21-2. Dat Red Stars in een zone vluchtte en zich ietwat herstel- Parl de. kon de ploeg bepaald niet meer helpen. Na een 31-14 rust stand werd het 62-29. Topscores Grasshoppers: Anja Aandewiel en Petra van den Oever elk 20. u. doe LEIDEN Swiftjunior René Guyt verkeert dit seizoen in een AA bijzonder constante vorm. De veldrijder boekte zaterdag al zijn vijfde zege op de puinduinen van Kijkduin. jee Guyt nam vanaf de start de leiding, bouwde een behoorlijke "er voorsprong op, maar kreeg na verloop van tijd toch gezelschap ble< van Marcel Gerritsen. Deze schrok de laatste ronde van een tac tische manoeuvre van Guyt, waarop hij uitgleed en de Swiftren- ner moest laten gaan. Deze kwam dan ook afgescheiden als win naar aan Achter Gerritsen en Peter Kant kwam Eddy Kouiss, die een slechte dag kende, als vierde over de streep. Bij de amateurs ging de zege naar Wicher van de Hoef uit Baarn. Martin Schalkers (Noordwijkerhout) werd achtste, Hen- nie van der Maat (Zoeterwoude) twaalfde. Gisteren won Van der Maat in Lisse een clubontmoeting tussen- Swift en de Bollenstreek. Martin Schalkers was hier koploper.' totdat hij door pech werd geveld en zonder reservemateriaal1 moest opgeven. Van der Maat kwam opzetten vanuit de achter-' ste gelederen en zegevierde met een halve minuut voorsprong' op Bollenstreker Nico Slingerland. Ook de eerste plaatsen daar achter werden door Bollenstrekers bezet. Het waren achtereen volgens Piet van de Velde. Antoon Schalkers en Ruud Onos. LEIDEN Gemini/Kange- roes (dames) heeft de eerste plaats op de ranglijst bemach tigd door een 0-3 overwinning bij Compaen en puntverlies van de concurrentie. Ook de heren handhaafden zich aan kop door winst op NOVO. De derby tussen DAC en Leython leverde de Leiderdorpers voor de eerste maal de volle winst op: 0-3. In de promotieklasse ging de topper tussen Jupiter en Donar niet door; beide scheidsrechters kwamen niet opdagen. DAC nam tegen Leython een 8-2 voorsprong. Een geslaagde wissel Waldo Broeksma voor Rob van de Bosch bracht Leython weer op het rechte spoor en via 13-13 kwam een 13-15 setstand uit de bus rollen. Het resterende gedeelte van de partij over heerste Leython Rob Mudde verdeelde het spel sterk en Ad Kerkhof scoorde aanvallend alles: 13-15, 8-15, 10-15. De dames van Gemini reken den met Anneke Kras in de hoofdrol vlot en overtuigend af met Compaen. Goed blok kerend stond de Voorscho- tenmse formatie geen set af en greep met deze overwinning de koppositie: 13-15, 8-15, 10- 15. Gemini toonde aan terecht bo venaan de ranglijst te staan. De ploeg van Jan Willem van Ieperen behoefde in de eerste set alleen een 8-13 achterstand weg te werken om vervolgens de partij overtuigend naar zich toe te trekken: 16-14, 15-12, 15- 7. Bij de dames slaagde Leython er niet in zich verder omhoog op de ranglijst te werken. De ploeg van Wim Hendriksen kon Sliedrecht alleen de twee de set bijhouden: 9-15, 14-16, 9- 15. Ook NOVO leed een 0-3 nederlaag. De eerste set tegen Volendam leek de Noordwijk- se ploeg op een vlotte zege af te gaan, maar de opponent in casseerde toch de eerste se* om die vervolgens niet meer af te staan: 10-15, 13-15, 11-15. Promotieklasse Leython 2 won alleen de eer ste set van Gemini 2. De derde set leverde nog wel wat strijd op. de vierde was daar geen sprake meer van: 11-15, 15-10, 16-14, 15-1. Bij de dames leed NOVO een niet verwachte ne derlaag tegen WW: 15-17, 15- 4, 4-15, 13-15. Datzelfde gold voor Gemini 2, dat tegen 3-1 verlies bij Jodan Boys opliep: 15-8, 10-15, 15-10, 15-8. DAC boekte een simpele 0-3 zege op VVV. terwijl LUSV één punt overhield aan het duel met VELO 2-3 LEIDEN Super Cracks heeft zaterdagavond in het treffen met Elmex een helft hoop mogen hebben op een acceptabel resul taat. De Werkendamse basketballers keken hal verwege immers „slechts" tegen een 43-32 achter stand aan en dat, terwijl de formatie van coach Roel Tuinstra voor de pauze ook nog eens diver se mogelijkheden op een betere tussenstand had la ten liggen. Na de pauze was het evenwel snel ge daan met de Werkendam- se tegenstand. Binnen zes minuten had Leiden een gat van meer dan twintig punten gerealiseerd (59- 38). Het werd, door een door Randy Wiel in het eindsignaal gescoorde driepunter, uiteindelijk 100-79. Het is overigens de vraag of Werkendam dit seizoen in de confrontaties met Leiden ei genlijk wel op meer dan een dergelijke nederlaag mag ho pen. De ploeg mist vooral op de guardplaats (Theo Krop man en Michael de Jager) te veel kwaliteit om het Leiden mét Emill Hagens echt lastig te maken. Daarbij zal het vooralsnog onzeker blijven of Werkendam in nieuwe Ameri kaan Kelly Knight nu wel een waardevolle kracht heeft aan getrokken. Knight toonde te gen Leiden overigens aan wel te kunnen basketballen. Z'n achterstand op conditioneel vlak doet echter zeker voor de nabije toekomst vermoeden, dat hij (nog) geen wedsrijden voor de Werkendammers gaat winnen.. Hoe dan ook: Leiden had za terdagavond in ieder geval geen kind aan de „cracks" en coach Ruud Harrewijn greep dat gegeven traditiegetrouw aan om z'n bankspelers weer wat speeltijd te verstrekken. Met name Richard van Poel geest benutte die geste van Harrewijn optimaal. De acht tienjarige stortte zich brutaal als de beul in het treffen, scoorde wat (acht punten), pakte rebounds (zeven), kort om, Van Poelgeest liet zich zien en maakte met zijn optre den duidelijk dat hij inderdaad best wel eens een waardevolle kracht voor Leiden kan gaan worden. Een prettige constatering die het „verplichte nummer" er zaterdagavond wat nuttiger op maakte. GERT-JAN ONVLEE Scoutingcijfers: Leiden: Beek 20 pun ten (10 rebounds); Wiel 19; Lockhart 18; Kragtwijk 12 (9); Heijdeman 9; Van Poelgeest 8; Hagens 7; Van Dam 4. Van Heiteren 3. Schotpercentage: 53%. 49 rebounds Werkendam: Polk 19; De Jager 14; Knight 13. Schotpercentage: 44%, 34 rebounds. ..Landingsproblemen" voor Leiden-speler Tom Lockhart. Teamgenoot Bert Kragtwijk en Werken dammer Cock van de Lagemaat verdelen hun aandacht tussen Lockhart en de nadrukkelijk aanwe zige bal. LEIDEN De Zijl/LGB trok in het prestigeduel tegen VZC aan het kortste eind: 8-10. AZC/Microlife kende geen problemen te gen Zian/Vitesse: 13-4 en LZ 1886 ging in Amster dam met 9-6 tegen Het Y onderuit. In de tweede klasse won Vivax met 10- 5 van DWT en won Kat wijk in de derde klasse nipt van Donk met 5-4. DKD ging tegen Wiekslag met 7-10 ten onder. De vrouwenploeg van LZ '86 zegevierde met 3-8 over ZAR en De Zijl/LGB won met 8-7 in en tegen Rot terdam. De Zijl/LGB week in negatie ve zin af van de traditie. Voor het eerst in jaren moest de ploeg van Rob Schouten in ei gen bad buigen voor VZC. Volkomen terecht stapte de Veenendaalse ploeg met een 8- 6 overwinning uit het water. De Leidse ploeg liet bij deze gelegenheid de kans liggen wat aan het ingedeukte bla zoen te werken. De Zijl volgde trouw het door VZC gedik- teerde spel. Nadat uitblinker Hans van Zeeland een marge van twee doelpunten had ge maakt (7-9) zorgde Mark van Belkum weer voor spanning. Broer Stan en John van den Bosch misten echter kansen op de aansluitende treffer. Set standen 2-2, 6-6, 7-9 en 8-10. Voor De Zijl/LGB scoorden Stan van Belkum (4), Mark van Belkum (2), Ronald Her- msen en Henk Harteveld. AZC/Microlife is nu al zeker van de herfsttitel. In eigen bad kende de Alphense ploeg geen pardon met Zian/Vitesse De hoog tempo te spelen, waar door Het Y haar langzame spel opdrong. Het leverde een 6-9 eindstand op. Setstanden 2-1, 3-2, 6-3 en 9-6. Scores van Ruud Muusse (2), Wilco de Zeeuw (2), René van der Zeeuw en Remco Roman. Vivax heeft zich duidelijk in de subtop van de tweede klas se genesteld door in een regel matige wedstrijd DTW met 10- 5 te'verslaan. Setstanden 2-2, 6-3,8-4 en 10-5. Doelpunten Marcel Rompes (3), Jeroen Plasmeyer (2), Hans Strijsburg (2), Jack Frauenfelder, Ruud Wormgoor en Dick van den Bosch. In eigen bad kwam Katwijk wederom tot de volle winst. De derde klasser kende in topscorer Paul van de Put ten tevens de matchwinner. Hij scoorde een minuut voor tijd uit een strafworp de ver lossende 5-4. DKD werd door Wiekslag met 7-10 vernederd. DKD gaf zelfs een 5-4 voor sprong in de derde periode, nota bene in een man meer si tuatie, uit handen. DKD tref fers van Harry Hoven (3), Ro nald Dreef (2), Frank Dreef en Sjouke Kuiper. Paal en lat stonden de vrou wenploeg van LZ '86 in het begin van de wedstrijd tegen ZAR in de weg. Toch lieten Ellen Hoogenboom c.s. zich daar niet door ontmoedigen en wonnen met 3-8. Hoogenboom was zelf goed voor vier doel punten. In de tweede klasse won het team van De Zijl/LGB nipt van Rotterdam met 7-8. Spannend bleef het tot en met de laatste minuut toen Margareth van Veen matchwinner werd door de eindstand op 7-8 te bepalen. Goed op schot was Marjon Rijsbergen, terwijl ook Tineke de Groot als invalster twee treffers voor haar rekening routine en het surplus aan conditie gaf tegen de Haagse ploeg in de derde periode de doorslag Toen liep de ploeg simpel van 5-2 naar 9-3 weg Onder toeziend oog van bondscoach George Geurtsen liep AZC eenvoudig naar 13-4. Doelpuntenmakers waren Ton Buunk (4), Remco Pielstroom (3), Eric Noordergraaf (2), Ed van Es (2), Ewout van Winsen en John Jansen. LZ'86 ging op taktiek de fout in tegen Het Y. De ploeg uit Amsterdam teert op de routine van enkele spelers die sterk zijn in het „lijf aan lijf ge vecht." LZ verzuimde een Henk Hartevelt waagt een doelpoging. De Zijl/LGB zou met 10-8 onderuit gaan in het prestigeduel met

Leidse Courant | 1984 | | pagina 16