oorburg moet bij zichzelf te rade gaan Wilander en Evert grijpen tennistitel \>v *~rk ostbare zege hockeyteam Record voor Erik de Bruin SPORTTRIBUNE Sportwereld LGINAÉ CeidócSougqtii MAANDAG 10 DECEMBER 1984 PAGINA 13 m Joegoslavische judoka's L-oor leven geschorst iLGRADO Drie leden van het nationale >goslavische judoteam zijn voor het leven jchorst, omdat zij zonder toestemming in jid-Afrika hebben getraind. Joegoslavië on thoudt geen diplomatieke betrekkingen met iid-Afrika vanwege de apartheidspolitiek. Joegoslavische federatie schorste voorts vierde judoka Radomir Kovacevic voor /ee jaar, omdat hij voor de drie anderen zou ebben bemiddeld en nagelaten zou hebben de legoslavische sportautoriteiten op de hoogte stellen. forige maand circuleerde in Zuid-Afrika het ericht dat drie leden van het Joegoslavische loteam daar politiek asiel hadden gevraagd een tijdelijke verblijfsvergunning hadden •kregen zonder dat daar namen bij werden ïoemd. Boete voor Russische gewichtheffers ST.JEROME Twee Russische gewichtheffers, de super-zwaar gewichten Anatoli Pissarenko en Alexander Koerlovistj, zijn in St. Jerome door een Canadese rechter veroordeeld tot boetes van in totaal 800 Canadese dollars (1600 gulden). Het tweetal werd donderdag bij een routinecontrole op het vliegveld Mirabel van Montreal betrapt bij de invoer van 12.000 pillen anabole ste- roiden. De pillen bevatten de anabole steroiden methandroste- nolon en dianabol, waarvan de verkoop in Canada zeer streng is gereglementeerd. Het tweetal werd er voor de rechtbank van beschuldigd de pil len, die een waarde van 10.000 Canadese dollars (20.000 gulden) hebben, te willen verhandelen op het grondgebied van Canada. Rechter Jacques Corderrre veroordeelde Pissarenko tot een boe te van 300 dollar (600 gulden) en Koerlevitsj tot betaling van 500 dollar (1000 gulden). Een woordvoerder van de amabassade van de Sovjet-Unie verklaarde, dat de twee gewichtheffers de pillen bij zich hadden voor persoonlijk gebruik in de voorbereiding op een wedstrijd, die maandag in Toronto wordt gehouden. Vip D verrast HILVERSUM De grote outsider Vip D heeft gisteren in handen van Gerard van Eykelenborg de All round Stayersprijs op Hilversum gewonnen. Ruim drie ronden ging Veric Brach met Hennie Grift aan de leiding maar moest zich met nog een ronde voor de boeg gewonnen geven. Veric Brach sprong in de fout en werd uitgeschakeld. Volanda Jonker met Hugo Lange- weg steeds in tweede positie kreeg de kop, maar kon het in de eind strijd ook niet bolwerken. Vip D kwam sterk opzetten en greep de overwinning voor Sammy Norton, die met een grote fout was begon nen, en Urlow Pluto. Marjolein van Unen wint in Fukuoka FUKUOKA Marjolein van Unen heeft zaterdag in de Japanse stad Fukuoka de eerste plaats vero verd in de categorie boven 72 kilo gram van een internationaal judo toernooi voor dames. De Vlaar- dingse won in de eindstrijd op pun ten van de Chinese Goa Fenglian. Van Unen was in de eindstrijd ge komen ten koste van de Chinese Zhang, de Japanse Matsumusa, de Chinese Gao en de Italiaanse Mot- ta. Voorts waren er twee derde plaatsen voor Irene de Kok. In haar gewichtsklasse (tot 66 kil- graam) zegevierde de Tilburgse in de herkansings-finale over de Francaise Mocktaa. Een dag later toonde zij zich na haar nederlaag tegen Berghmans sterker dan de Australische Zuy Ton. Van Unen kwam in de strijd van de open klasse wegens een nekblessure niet op de mat. Chantal Han en Inge Heuvelmans bleven buiten de prij zen. Een verrassing was de neder laag van wereldkampioene Ingrid Berghmans uit België in de finale in de klasse tot 72 kilogram. De Francaise Natalia Lupino versloeg haar door een heupworp na twaalf seconden. De door Wim Ruska getrainde Am sterdamse judovereniging verover de zaterdag in Harderwijk het na tionale kampioenschap voor A-teams door in de finale Judo Ryu uit Nijmegen te verslaan. FINALE EUROPA CUP ILLUSIE NA NEDERLAAG TEGEN HAMBURGER SV karak- wed- divisie Parit IAMBURG „Een ,p, dit is een regelrech- ramp". Frank Con- tandse, met een flesje >ier in elke hand, had ven tijd nodig om de te- lurstelling te verwerken, xigisch, want de 38-jarige Deler van Starlift/Voor- urg had vermoedelijk de llermeeste moeite met de ederlaag van 3-1 tegen [amburger SV, die al in e eerste ronde van het olleybaltoernooi om de luropa Cup voor beker winnaars verrassend de itschakeling betekende. de loorburg kende dit seizoen iet tegenstanders als Ham- urger SV en vervolgens Sale- ianos Madrid uitgerekend een welhaast ideale uitgangspositie m de finalepoule, medio fe- ruari in Parijs, te bereiken. !n Constandse, die in zijn lan- »e carrière al drie keer eerder >p het allerhoogste niveau nocht meedoen, wilde als jeen ander nogmaals een der- ilijke erkenning afdwingen, fihgen), bar ook hij faalde zaterdag- I (GA vond in de immens grote ;hal Altersdorf. in Ham- k Mul r^' waar in thuiswecJ* strijd al moeizaam behaalde overwinning van 3-2 ten slotte ontoereikend bleek. De eind ronde bleek niet meer dan een illusie en de ontgoocheling was, bij niemand uitgezonderd, groot. Voor de eerste confrontatie met de Westduitsers bestond nauwelijks enige twijfel over de verdere deelname aan dit bekertoernooi. Maar in de thuiswedstrijd ging al van al les mis en de twee in de Vlie germolen verspeelde sets wo gen ditmaal extra zwaar. Want de Westduitsers, in eerste in stantie ook overtuigd van de underdog-positie, putten hier uit volop inspiratie. Toch leek Voorburg zaterdag lange tijd aan de winnende hand. Nadat de eerste, gelijkopgaande set met 16-14 verloren was ge gaan, wonnen de Nederlandse gasten de tweede op vrij regel matige wijze: 15-11. Vermaledijde En ook in de derde set leek Voorburg bij een voorsprong van 8-1 weinig of niets te kun nen gebeuren. Maar toen sloeg opnieuw de zo vermaledijde onderschatting toe en lang zaam maar zeker mocht de thuisclub terugkrabbelen. De Westduitse international Christian Voss na afloop: „Dat is ons in de competitie ook al regelmatig gebeurd. Ik kan me dat best voorstellen, je denkt de buit binnen te hebben. Maar als de tegenstander dan dichterbij komt, knapt er iets en krijgen de spelers aan de andere kant van het net als het ware vleugeltjes". Hamburger SV, aangemoedigd door slechts 760 toeschouwers in de liefst 5600 zitplaatsen tel lende arena, maakte dankbaar gebruik van de vooral mentale terugval en zegevierde ten slotte met 15-10. Nog echter hoefde Voorburg niet te wan hopen, want zelfs een neder laag van 3-2 kon gezien de eerder bereikte setstanden voldoende soelaas bieden. Maar in de vierde set liep HSV in hoog tempo tot 6-0 weg. Tot 6-5 trok Voorburg, waar in de laatste set liefst zeven keer fout werd geserveerd (concen tratieverlies), vervolgens wel iswaar de zaken nog aardig recht, maar opnieuw werd het gat groter en bij 15-8 was het definitief gedaan met de Voor- burgse finale-dromen. Werklust Een verdiende triomf voor het volkomen buiten zinnen ge raakte Hamburger SV, dat misschien technisch de minde re was maar dit tekort ruim schoots compenseerde met een enorme werklust. De verdedi ging retourneerde soms on haalbare ballen, terwijl Voor burg vruchteloos naar de ge wenste cadans bleef zoeken en de blokkering slechts spora disch de goede reputatie kon waarmaken. Ton Klerks, de assistent-coach: „Verdedigen lijkt bij ons wel eerts een vies woord. Daar komt nu, hopelijk althans, wel verandering in".- En de West duitse baas-van-Tsjechoslo- waakse-origine Antonin Mozr: „Wij hadden nooit gedacht in Voorburg twee sets te kunnen winnen en waren daardoor su per-gemotiveerd. We zijn bo ven onszelf uitgegroeid". Alleen Rob Lantsheer, in de eerste ontmoeting de aller zwakste Voorburger, speelde van begin tot einde een vlek keloze wedstrijd, maar die per soonlijke revanche leverde niet het gewenste eindresul taat op. Want als ervaren krachten als Erroll Rooi (aan het einde van de tweede set terecht gewisseld voor Rob van Proöijen) en Frank Con standse hun dag niet hebben, zit Voorburg muurvast. En van Bas Bloem en Peter Blan- gé, hoe verdienstelijk beide jongeren ook acteerden, mag een leidersrol nog niet worden verwacht. Zelfs het blufpoker van Pierre Mathieu lijkt wei nig meer te kunnen uitrichten. De Brabander maakte aan het einde van de derde set zelfs een fout door bij een achter stand van 14-10 tegen een rode kaart aan te lopen wegens aanmerkingen op de leiding. Dat betekende het verlies van de opslag voor Voorburg, waarna HSV in de ontstane chaos het beslissende punt kon scoren. Crisis Sommige van zijn spelers lo pen al wekenlang hun vorm uit het begin van deze compe titie te zoeken. Na de klinken de zege op Martinus is de klad in het Voorburgse spel geko men. „We dachten dat we er toen al waren en als je dat denkt, ben je juist verloren", aldus Jan Clardey. die hoopt volgend seizoen bij het Ita liaanse Panini Modena aan de slag te kunnen, maar momen teel ook weinig rust uitstraalt. En de in de waarschijnlijk diepste crisis stekende Erroll Rooi, wiens specialiteiten als sprongkracht en knalharde smashes alleen nog op de trai ning opvallen, zei: „Er is nu niemand die het team tijdens de wedstrijden over de dode punten heen kan helpen. Nie mand die dan het initiatief durft te nemen. We zullen met z'n allen hard aan het zelfver trouwen moeten gaan werken. Het leven van een topsporter valt heus niet altijd te benij den". Hoe het nu met Voorburg ver der moet, is natuurlijk de grote vraag. Op 19 december wacht de thuiswedstrijd tegen Deltal- loyd/AMVJ, waarin bij winst een belangrijke stap op weg naar het landskampioenschap kan worden gezet. Óp 19 janu ari volgt dan nog de return te gen Martinus. Best mogelijk dat beide ploegen het slachtof fer worden van een Voorburg- se wraakexpeditie, maar de komende dagen zal ongetwij feld heel wat afgepraat moe ten worden om het team zo ver te krijgen. Voorburg zal bij zichzelf te rade moeten gaan en misschien blijkt dan dat van gemaakte fouten wel de gelijk geleerd kan worden. Hoe super-gemotiveerd de Westduitsers ook tot tweemaal toe speelden, dat de uitschake ling op eigen fouten terug te voeren is, lijdt weinig twijfel. DICK KIERS 34 KARATSJI In een wed- itrijd, die het aanzien nauwe- ijks waard was, heeft het Ne- lerlands hockeyteam zater- lagmiddag voor opnieuw vrij wel lege tribunes in Karatsji ijdens het toernooi om de hampions trophy een kostba- e zege op'het zwakke Nieuw- Zeeland behaald. Na een 'oordelige ruststand van 1-0 verd het uiteindelijk met vrij reel moeite 2-1. Door dit resul- aat heeft Oranje de kans be- ouden een redelijke positie te tereiken in de eindstand van iet evenement. let Nederlands team speelde egen Nieuw-Zeeland in de- elfde beginopstelling als een eerder tegen Australië. De lieuwzeelanders hadden dit eer Melhuish in het doel in ilaats van Sligo, die Pakistan rrijdag vijf doelpunten had noeten toestaan. Ook Mel- mish weigerde bij vijandelijke melis- trafcorners te gaan liggen. Hij naakte drie passen naar voren n wachtte op de dingen, die iwers: tomen gingen. Voor Den Har- og was dat het sein om op ou- krwetse manier hard uit te egge. talen. De derde keer had hij IJzer- 'aar succes mee zodat Oranje ander roor het eerst in dit toernooi Wi|- coorde (1-0). D j. n de bij voortduring op zeer /eren; nat'g Pe'l staande wedstrijd Luer; 'ad Nederland de beste kan- n. en. Maar de sterk aarzelende 'arlevliet en Heijn faalden ooralsnog in de afwerking. Tien minuten voor de rust vroeg de met een blessure suk- celende linksachter Pierik om 'Vervangen te worden. Bas van A Mekelenburg nam de plaats in "Van de speler van Hattem en leed dat niet onverdienstelijk, -rik Parlevliet kwam na de lervatting niet meer terug. .'Hij had geen vertrouwen in iichzelf, miste veel en schrok g#ls hij een kans kreeg", aldus ?rda «e inm ddcls door familie-om- gr tandigheden naar Nederland [at J eruggckcerde Van Heumen. .Ik haalde hem er uit omdat k hem te jong vind een hele Vedstrijd in de ellende te laten r itten". Met Volkers als rechts- '1 ov buiten kwam er inderdaad wat live nger stootkracht. In de 41e s ninuut was de speler van love Kampong ook één van de kas ichijven op weg naar het echt tweede Nederlandse doelpunt, hWat Heijn ingesloten door en- a<kele Nieuwzeelanders keurig °P zijn naam schreef: 2-0. Dit he< overigens pas de tweede keer in zes wedstrijden na de z %mpische Spelen dat het 6-ja Nederlandse herenhockey- )^am een velddoelpunt produ- keu bes Arno den Hartog nam een tref fer voor zijn rekening in het duel met Nieuw-Zeeland. land moest buigen en sinds dien zeven nieuwe spelers in de selectie telt, kwam halver wege de tweede helft nog te rug via Daji, één van de weini ge overgebleven sterren. Daar- bij ging de Nederlandse defen sie, die de bal bij een strafeor- ner verzuimde resoluut weg te werken, niet vrijuit. Onder aanvoering van een tel kens sterk ingrijpende laatste man Klaassen en de ondanks een rugblessure keihard wer kende Diepeveen gaf Neder land in de slotfase van de slaapverwekkende vertoning de winst niet meer uit handen. „Het was logisch dat het tempo laag bleef", aldus Van Heu men kort voor zijn vertrek. „Sommige jonge jongens kon den tegen Australië tegen het einde al haast niet meer mee komen. Het heeft geen enkel nut ze over de kop te jagen. Daarom moest de snelheid wel worden gedrukt. En het bleek dat de Nieuwzeelanders niet bij machte waren daar veran dering in te brengen. Als we inderdaad van Spanje winnen en dat moet gewoon mogelijk zijn, Pakistan en Groot-Brit- tannië goed partij bieden, vind ik dat een prachtig resultaat met zo'n onervaren team. Meer kunnen we niet verlan gen in dit stadium". De favorieten Pakistan en Au- trij- de Champions Trophy de enige ploegen zonder puntverlies. Australië nam zaterdag in de beste wedstrijd tot nu toe re vanche op Groot-Brittannië voor de nederlaag in de wed strijd om de dei de en vierde plaats tijdens de Olympische Spelen: 4-3. Olympisch- en wereldkampioen Pakistan had gisteren verrassend veel moei te met Spanje: 3-2. MELBOURNE Mats Wilander en Chris Evert- Lloyd hebben de open Australische tennistitel veroverd. Wilander greep voor de tweede achtereen volgende maal de titel. De als tweede geplaatste Zweed versloeg in twee uur en 58 minuten in vier sets de zuidafrikaan Ke vin Curren, die negende opde plaatsingsranglijst was. De cijfers waren 6-7 (5-7), 6-4, 7-6 (7-3), 6-2. Wilander, die vorig jaar in de eindstrijd de Tsjech Ivan Lendl in drie sets versloeg, werd door zijn zege 100.000 dollar (zon 350.000 gulden) rij ker. Curren verdiende 50.000 dollar. De Zweed, vierde op de wereldranglijst, heeft drie grand slamoverwinningen ge boekt. Behalve de twee Au stralische titels won hij in 1982 de Open Franse kampioen schappen. Na een enerverende tiebreak ging de eerste set voor de Zweed verloren. Daarna heeft Wilander de partij beheerst. In de derde game van de tweede set doorbrak hij voor het eerst de opslag van zijn tegenstan der. De Zweed kwam snel in zijn spel. Hij kwam met 4-1 voor. In de tiende en laatste game van die set bij een stand van 15-15 klaagde hij over het rumoer dat bedienende kell- ners veroorzaakten. Curren had geen last van de enkelblessure die hij vrijdag opliep tijdens zijn partij tegen de Amerikaan Ben Testerman. In 33 minuten bracht Wilan der de tweede set op zijn naam. Curren had voor de eerste twintig minuten meer nodig gehad. Zowel in het' laatste spel van de tweede als in het eerste van de derde set kreeg de Scandi- navier enige last van zijn ze nuwen. Ook de derde set werd door een tiebreak beslist. Zes i Chris Evert (links) en Mats Wilander tonen de trofee, die behoort bij de open Australische tennisti- maal doorbrak een speler in deze set de opslag van zijn te genstander. Drieënvijftig mi nuten had Wilander nodig om de derde set op zijn naam te brengen. Hij kwam evenals in de eerste tiebreak met 3-1 voor te staan. Dit maal liet hij zich echter niet verrassen. Toen hij in de vierde set de opslag van zijn tegenstander doorbrak en met 3-1 voor kwam was de partij in feite beslist. Wilander vond dat de eind strijd van dit jaar een beter ge halte had dan die van 1983. „In de eerste set ging het niet al te best", waren zijn woor den, „maar in de tweede voel de ik me beter. Deze eindstrijd had meer kwaliteit dan die van vorig jaar, toen ik tegen Lendl stond. Ik geef er de voorkeur aan op gras te spe len. Mijn opslag was bijvoor beeld aanmerkelijk beter." Chris Evert-Lloyd gaf onom wonden toe dat ze haar Au stralische titel voor een be langrijk deel tc dai\ken had aan de zege die Helena Sukova in de halve eindstrijd boekte tegen Martina Navratilova. De Amerikaanse behaalde haar eerste grand slamoverwinning van dit seizoen door zaterdag in de eindstrijd van het da mesenkelspel de Tsjechoslo- waakse Helena Sukova met 6-7 (4-7), 6-1 en 6-3 te ver slaan. Het was de zestiende grand slamzege in haar loop baan. Slechts eén speelster was succesvoller. Dat was de Au stralische Margaret Court die tot 24 overwinningen is geko men. Chris Evert-Lloyd moest eer der dit jaar op Wimbledon, bij de Franse en de Open Ameri kaanse kampioenschappen de titel aan Navratilova laten. Ze leed onder de druk favoriet te zijn in de eindstrijd. „Het was een vreemde wedstrijd", zei ze, „Ik had moeite met mijn opslag. Het liep allemaal niet zo als het lopen moest. Ie dereen verwachtte van mij dat ik zou winnen. Dat heeft me onder druk gezet." Het zag er aanvankelijk naar uit dat de 19-jarige Sukova voor een nieuwe verrassing zou gaan zorgen. Via een tie break bracht zij de openingsset op haar naam. Daarna was het echter snel met de Tsjechoslo- waakse gebeurd. Sukova sloeg maar liefst veertien dubbele fouten. Chris Evert kreeg alle gelegenheid terug te komen in haar spel. Vechtlust kan Suko va evenwel niet ontzegd wor den. Ze doorbrak bijvoorbeeld in de slotset de opslag van de Amerikaanse toen die op het punt stond de partij uit te ma ken en met 5-2 leidde. Chris Evert-Lloyd verdiende aan haar Australische titel - de tweede in drie jaar tijd - 100.000 dollar. Helena Sukova werd 50.000 dollar rijker. Vloeken op tennisbaan aangepakt MELBOURNE De politie heeft de organisatoren van de open Australische tennis-kam- pioenschappen in Melbourne gewaarschuwd dat zij mogelijk gaat optreden tegen spelers wegens vloeken in het open baar. Carol Grigson, de coordi nator van het toernooi, ver klaarde. dat de politie zich bij haar beklaagd had over het gebruik van onwelvoeglijke taal door spelers op de banen van het Kooyong-stadion. waarde titelstrijd werdgehou- Politiefunctionarrissen ver klaarden dat op de baan en in de televisie-uitzendingen dui delijk te horen was geweest dat spelers vloekten en dat het publiek zich beklaagd had. Toernooi-directeur Bill Gill- mour, die verantwoordelijk is voor het gedrag van de spe lers, zei dat het probleem ligt in de definitie wat hoorbaar is. Hij verklaarde, dat de micro foons van de televisie hadden weergegeven wat de spelers riepen en dat sommige toe schouwers dat eveneens kon den hebben gehoord. „De spe lers zijn van mening dat zij zich mogen afreageren en dat zij ook recht hebben op een bepaalde vorm van privacy, waarin zij hun frustraties kun nen uiten.aldus Gillmour. ..Maar als zij iets uitroepen, dat duidelijk hoorbaar is en in strijd met het fatsoen, zullen wij natuurlijk moeten optre- DORTMUND Erik de Bruin (Sparta) en Emiel Holl- aard zijn gisteren het indoor- -alletiekseizoen begonnen met een Nederlands record. De Bruin op kogelstoten en Holl- aard bij het verspringen. Bij internationale wedstrijden in Dortmund stootte De Bruin in zijn vijfde poging een af stand van 20,58 meter. Hij ver beterde daarmee zijn record van 20,11 meter, dat hij op 21 januari van dit jaar in Zwolle vestigde, met bijna een halve meter. Overigens had De Bruin al in zijn eerste poging met 20,23 meter verder gesto ten dan zijn record. De serie van de atleet uil Hardinxveld- -Giesscndam zag er als volgt uit: 20,23 - 20,09 - ongeldig - 19,98 - 20,58 - overgeslagen. Met zijn prestatie kwalificeer de De Bruin zich voor uitzen ding naar de Europese indoor- -kampioenschappen, die op 2 en 3 maart in het nieuwe sportpaleis van Piraeus wor den gehouden. De limiet voor uitzending, waaraan een maal moet worden voldaan, is 18,00 Mcllaard (AAC) won in Dort mund het verspringen met 7,74 meter. Hij verbeterde daarmee het nationale record, dat Frans Maas (Unitas) op 22 januari in Zwolle op 7,65 me ter had gebracht, met negen centimeter. Mellaard had ook nog twee sprongen van respec tievelijk 7.45 en 7,64 meter. Drie andere pogingen waren ongeldig Emiel Mellaard voldeed met zijn prestatie ook aan de kwa lificatie-eis voor de Europese gestel Elly van Hulst (01ympia48) won de 800 meter in 2 minu ten en 5 seconden. De veel voudige nationale kampioene verzekerde zich met haar prestatie ook van een plaats in do Nederlandse ploeg voor Pi raeus. De limiet voor uitzen ding naar de Europese indoor- -titelstrijd is op de 800 meter 2.05.5 Overigens zal de KNAU dezelfde eisen hanteren voor afvaardiging naar de eerste wereld-indoorspelen. die op 18 en 19 januari in het sportpaleis Berey in Parijs worden gehou den. Schaatsbond ziet af van coördinator DEN HAAG De Koninklij ke Nederlandse Schaatsenrij ders Bond (KNSB) zet de te ring naar de nering. De schaatsbond houdt er rekening mee dat de overheid steeds minder subsidie zal verstrek ken en dat de bijdrage van de Stichting Nationale Sporttota- lisator (SNS) zal worden bijge steld. Dit zei voorzitter David Meijer in zijn openingswoord tijdens de algemene jaarverga dering van de KNSB, zaterdag in Den Haag. Door de verminderde finan ciële mogelijkheden is het twijfelachtig of het destijds aangenomen „structuurplan" kan worden uitgevoerd. Dat betekent dat het aanstellen van een technisch coördinator in de nabije toekomst van de baan is. Noodgedwongen wordt voorrang gegeven aan de vrijwilligers. Vorig jaar ontstond een be stuurscrisis toen de schaats bond een contributieverhoging wilde doorvoeren om de fi nanciële ruimte voor een pro fessionele coördinator te scheppen. Onder leiding van Meijer, die acht maanden gele den het bewind overnam, gaat het bestuur op zoek naar „bruikbare en goedkopere al ternatieven". Meijer vroeg zich af of het fi nancieel haalbaar is op allerlei onderdelen van de schaats sport secties in het leven te roepen. Niettemin zegde hij toe aan het kunstrijden extra aandacht te besteden. Dank zij een lucratieve sponsorove reenkomst behoeft de schaats bond de activiteiten niet op een al te laag pitje te zetten. Het vierjarig contract met een verzekeringsgigant levert de KNSB twee miljoen gulden op; dat is ruim drie percent van de winst die het bedrijf in "het derde kwartaal van 1984 be haalde. Dit jaar moet de KNSB het doen met een subsisidiever- mindering van dertien percent van het ministerie van WVC; de bijdrage van SNS is tien percent lager. Desondanks be sloot het bestuur geen verho ging van de contributie voor te stellen. Het bestuur is van op vatting de contributie met niet meer te verhogen dan de trend van de geldontwaarding c.q. kostenstijgingen. De begroting over het boek jaar 1984/85 sluit op een tekort van 22.600 gulden. De jaarver gadering, doorgaans een mara thonzitting. werd zaterdag in een recordtijd afgewerkt „Ik ben afkomstig van de korte baan", liet Meijer weten en sloot na vier uur de bijeen komst. Zege Oosting BUSSUM Menno Oosting heeft gisteren het voor de tweede keer gehouden natio nale indoortennistoernooi van Bussum gewonnen. In de fina le versloeg hij voor 88 toe schouwers Theo Gorter met tweemaal 6-4 en verdiende daarmee 2300 gulden. 800 meer dan zijn tegenstander. In de halve eindstrijd had Oost ing. die bij de nationale titel strijd deze week in Leidschen- dam bij afwezigheid van Mi- chiel Schapers waarschijnlijk als eerste wordt geplaatst, ge wonnen van Vincent van Gel deren en was Gorter te sterk voor Ton Sie. De zege in het herendubbel ging naar Martin Koek en Ton Sie die in de fi nale wonnen van John Rietho ven en Christiaan Feenslra, 6-4 6-3. Turnen DOO (Utrecht) werd zaterdag in Dalen natio naal clubkampioen bij de da mes voor KVMS (Rotterdam) en De Hazenkamp (Nijmegen). Zwemmen De Westduitser Michael Gross verbeterde gis teren het wereldrecord op de 400 meter vrije slag (25 meter- baden) tot 3.42,8. Boksen Romeo Kensmill, Gilbert Hallie en René van der IJssel behaalden eerste plaatsen tijdens het toernooi om de Norway Cup in Töns- berg Atletiek De Zweed Tommy Persson won de marathon van Singapore in 2.18,30. Bij de da mes zegevierde de Deense Kersti Jacobsen in 2.41.34. Paardcsport De Brit John Whitaker won de Grote Prijs van het concours hippique in Bordeaux en staat thans samen met de Zwitser Willy Melliger bovenaan het tussenklasse- ment om de wereldbeker. Golf De Spanjaard Severia- no Ballcsteros won het met één miljoen dollar gedoteerde toernooi in Sun City voor de Brit Nick Faldo en de Ameri kaan Lee Trevino. Voetbal Aris Saloniki, de ploeg van trainer Thijs Li- bregts, speelde gisteren in de Griekse competitie met 0-0 ge lijk tegen AEK Athene. Voetbal Zamalck Cairo uit Egypte is zaterdag Afrikaans kampioen geworden door in de finale met 1-0 te winnen van Ibadan Shooting uit Nige ria. Voetbal Giorgio Chinaglia, de 37-jarige voorzitter van New York Cosmos, komt van af volgende week zelf weer in actie voor de hekkesluiter in de Amerikaanse competitie.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 13