gehoordgezien Ingrid Bergman dwingt respect af met vertolking van Golda Meïr HqLLO -Ui RADIO/TELEVISIE C&tdAc6omotil DONDERDAG 6 DECEMBER 1984 PAGINA 13 Chiefs ■en nieuwe Amerikaanse serie oert de komende zes weken aar het denkbeeldige stadje lelano in Georgia, waar een antal mysterieuze moorden Ie bevolking na veertig jaar og in spanning houdt. De ge- chiedenis van „Chiefs" begint 1924 als het kleine stadje jelano zo groot is geworden, lat er behoefte is aan een ei- en brandweer- en politie- orps. De rijke bankier en se nator Hugh Holmes (Charlton les ton) laat voor de functie an politiechef de keus vallen ip de arme boer Will Henry ee (Wayne Hogers). Een aan- al inwoners van Delano is het iet Lee's aanstelling niet tens, o. a. de oorlogsveteraan 'oxy Funderburke (Keith Car- adine). Als op een zeker mo vent in de buurt van Foxy's uis het lijk van een jongetje vordt gevonden weet Lee zich liet goed raad. 0.28 uur Nederland 1. Ie filmers !öa/s we al schreven maakte KON-tv een eigen film over nachtsverhoudingen, waarin iet op een gegeven ogenblik jaat draaien om een aanran- 1ing, van een schoolmeisje loor een scholier. Dit over komt Lidy, een rol van Babette Ier boven, die op haar T-shirt je tekst „Lovely Lidy" mee- Iraagt en nogal gemakkelijk net vriendjes omspringt. Zij loet er verder uit schaamte iet zwijgen toe, maar als ge- 'Olg daarvan krijgt wel de ver keerde jongen, Henny (Job Re- fe/aarA van een en ander de gehuld. Dit wordt nader uitge- verkt in een film, die de scho- ter ieren zelf maakten in de dui- City 7en van Noordwijk tijdens een 01 hchoolwerkweek. Regisseur loop Brussee koos hiervoor de ioö' hpelers en Mia Meijer schreef liet verhaal. 19.12 uur Nederland 2. uw- (ai): I Leven met muziek zo. IBij de uitreiking van de Edi- L 'ons klassieke muziek, de vori- >e maand in Utrecht, werden 'e winnaars van deze plate- londerscheiding via korte film pjes bij de kijkers ingeleid. De 'lor Ruud Keers gefilmde in- viewtjes werden voor deze 'ond tot een programma ge in teerd. uur Nederland 2. Sil- God te koop op Goudse kabel GOUDA De kabelabonnees van Gouda ontvangen binnen kort als eersten het religieuze satellietprogramma New World Channel, de Europese tak van wat in Amerika wordt aangeduid als „de elektroni sche kerk". Het station, dat zich uitsluitend bezighoudt met het uitdragen van het evangelie, m.a.w. God ver koopt, zal voorlopig dertien uur per week, maar op den duur dertien uur per dag het scherm vullen met religieuze propaganda. Tot doorgifte werd besloten, omdat dit pro gramma vast zit aan TV 5. Conflict bij KRO over vraaggesprek bisschop Gijsen HILVERSUM Tussen KRO-tv-directeur Ad Langebent en programmamaker Cees Brink huizen is een conflict ontstaan over het schrap pen van een fragment uit een vraaggesprek met bisschop Gijsen van Roermond, afgelopen zondag. Langebent heeft tegen de zin van Brinkhuizen het fragment geschrapt uit het in „Kruispunt TV" uitgezonden gesprek, waarin Gijsen kwaad opstapt. Dit heeft een woordvoer der van de KRO desgevraagd meegedeeld. Tijdens het gesprek dat Brinkhuizen zaterdag met Gijsen had, maakte de bisschop plotseling een einde aan het onderhoud. Brinkhuizen had een onderwerp aangeroerd dat de bisschop niet zinde, waarop Gijsen het gesprek afbrak. De KRO-woordvoerder wilde niet zeggen om welk onderwerp het ging. „Wij zijn alleen aanspreek baar voor datgene dat we uitgezonden hebben", aldus de woordvoerder. Voordien had mgr. Gijsen trouwens ook al ste kelig gereageerd, toen hem een vraag werd ge steld over de priesteropleiding in zijn bisdom. De bisschop gaf toen duidelijk te kennen in dit interview geen aanleiding te zien het daarover te willen hebben. In het interview was het overigens begonnen om de nieuwe hulpbisschop mgr. J. Ter Schure. Mgr. Gijsen was hierbij alleen aanwezig voor aanvullende informatie en voor eventuele cor recties. Tv-directeur Langebent besloot het bewuste fragment te schrappen, terwijl Brinkhuizen het juist om journalistieke redenen had willen uit zenden. De motivering van het besluit van Langebent wilde de KRO-woordvoerder niet meedelen. ..Het is een interne aangelegenheid, die een dezer dagen zal worden besproken", al dus de woordvoerder. Brinkhuizen heeft zich overigens maandag ziek gemeld. TROS en Blijf van m'n •Lijf werden het eens AMSTERDAM De TROS en de Stichting Blijf van m'n Lijf zijn het gisteren op het laatste moment eens geworden over de uitzending van een onderwerp over de Blijf- -van-m'n-Lijfhuizen in Am sterdam en Amersfoort in de actualiteitenrubriek Aktua. Blijf van m'n lijf had met een kort geding gedreigd. Dat werd ingetrokken. Blijf van m'n lijf vond de huizen te her kenbaar, hetgeen de veiligheid van de vrouwen daar zou aan tasten. De TROS zegde toe geen adressen te noemen. De TROS liet ook de beelden van al te herkenbare huizen weg. HILVERSUM „Ik ben niet eens joods, dus ik kan nooit geloofwaardig overkomen als Golda Meïr. Ook geloof ik niet dat ik mij in voldoende mate in haar persoon zal kunnen verplaatsen. Bovendien lijk ik niet eens op haar. Kijk naar mijn neus, is dat de neus van Golda?" Dit waren de eerste afwijzende reacties van Ingrid Bergman, toen zij in 1980 werd gevraagd voor de hoofdrol in een Ame rikaanse tv-serie over het le ven Golda Meïr, de enige vrouwelijke premier van Is rael. Toch zou Ingrid Bergman Golda Meïr spelen en wel op een wijze, die al bij velen be wondering en respect heeft af gedwongen. Niet alleen van wege haar uitstekende en vaak aangrijpende vertolking van Golda Meïr. maar vooral ook omdat Ingrid Bergman tij dens de opnames tot de bodem van haar krachten moest gaan. Ondanks haar borstkanker, die al in een vergevorderd sta dium verkeerde, slaagde zij erin om zich met hart en ziel in de persoon Golda Meïr in te leven. Eind augustus 1982, een maand na de opnamen, over leed Ingrid Bergman op ze ventigjarige leeftijd. Golda Meïr was vier jaar eerder al op tachtig jarige leeftijd overle den. De eerste aflevering van de vierdelige serie „Golda" wordt vrijdag 7 december om 21.30 (Ned. I) door de NCRV uitgezonden. Geen vrouw heeft zozeer de Israëlische politiek bepaald als Golda Meïr. Als Golda Mabo- vitsj werd zij in 1898 in de Russische stad Kiev geboren. De felle jodenvervolgingen dwongen het gezin Mabovitsj naar de Verenigde Staten te emigreren. Golda was toen nog maar acht jaar. In de VS maakte zij kennis met het zio nisme en zij zette zich al op jeugdige leeftijd in voor de vestiging van een joodse staat. Samen met haar echtgenoot, de violist Morris Meyerson, vertrok Golda in 1921 naar Palestina. Daar kregen zij twee kinderen, Sarah en Me- nachem. Huwelijk ten einde Golda ontwikkelde zich al gauw tot één van de vooraan staande figuren in de arbei dersvrouwenbeweging en de Histadroeth, de Israëlische vakbeweging. Als gevolg van drukke werkzaamheden besef te zij op dertigjarige leeftijd, dat haar huwelijk weldra ten einde zou lopen. In 1948 ont moette Golda de eerste pre mier van Israël, David Ben- Goerion. Hij vroeg haar minis ter van Arbeid te worden. Dit accepteerde zij en op verzoek van Ben-Goerion wijzigde Golda haar achternaam in het Hebreeuwse Meïr. In 1956 werd Golda benoemd tot mi nister van buitenlandse zaken. Ben-Goerion, die Golda bij de overige ministers ooit de „de enige echte man in mijn kabi net" had genoemd, had haar overgehaald. De vele conflicten binen de re gering over het eigenzinnige optreden van Ben-Goerion en de eerste tekenen van een slo pende ziekte deden Golda in 1967 besluiten de politiek de rug toe te keren. Twee jaar la ter keerde zij op 71-jarige leef tijd terug in de politiek, nadat van vele kanten druk op haar was uitgeoefend. Door haar sterke persoonlijkheid slaagde zij erin om een parlementaire meerderheid te behouden, ter wijl de regering van nationale eenheid geleidelijk uiteen zou vallen. De verrassingsaanval van De actrice Ingrid Bergman als Golda Meïr. Egypte en Syrië in oktober 1973 luidde het einde in van Golda's politieke carrière, om dat zij de waarschuwingen over een mogelijke Arabische aanval had genegeerd. In 1974 moest haar regering hierdoor aftreden. Deze fout heeft zij haar verdere leven als een lo den last meegedragen: „Ik heb gefaald: veel onnodig bloed is vergoten en dat kan ik mijzelf nooit vergeven, laat staan dat ik het kan vergeten" Een laatste hoogtepunt in haar po litieke leven was de ontmoe ting met de Egyptische presi dent Sadat, die in november 1977 in de Knesseth zijn rede hield. Juist zoals Golda Meïr is ook Ingrid Bergman een zeer op merkelijke vrouw geweest. Haar carrière als actrice sloot zij op indrukwekkende wijze af in de tv-serie Golda, waarin Ingrid Bergman haar zo volle dig mogelijk heeft willen imi teren. Tijdens de opnames ont popte Ingrid zich als Golda. Zij werd een kettingrookster op hoge leeftijd rookte Golda zo n drie pakjes sigaretten per dag en was evenals Golda verslaafd aan de zwarte koffie Voor haar rol van Golda werd Ingrid Bergman postuum on derscheiden met een Emmy- award, de televisie-Oscar. De tv-serie Golda is een ge dramatiseerde en soms bijzon der aangrijpende verfilming van Golda Meïrs leven, dat zo zeer verbonden was met het zionisme. Deze serie wil tevens een overzicht geven van het zionisme en de strijd om het behoud van Israël. Het is daar om jammer dat Golda Meïr in deze serie té nadrukkelijk aan wezig is, waardoor wordt ge suggereerd dat de gehele Is raëlische politiek om haar al leen draaide. Bovendien is het jammer dat in de serie „Gol da" te gemakkelijk de schuld van het Midden-Oostenconflict wordt gelegd bij de Arabieren Zo wordt de oorlog van 1948 terecht gezien als een Arabi sche aanval op Israël, maar vergeten wordt dat Israëliërs voor de 15e mei van dat jaar al vele Palestijnen hadden ver dreven uit hun toekomstige staat Israël. Juist de Palestijnse factor zou geleidelijk steeds meer een centrale plaats gaan innemen in het conflict tussen Israël en de Arabische landen. RICK KERSJES GUPPIE Het grootste guppie van Hilversum, Morrison met het kinderstemmetje, pas benoemd tot hoofdredacteur van de Guppie Gids van het KRO-Weeshuis van de Hits, is na het ministeriële ver bod op het verschijnen van zijn gids voor jongeren vooralsnog niet van plan bij de pakken te gaan neerzit ten Hij zal nader van zich laten horen over verdere stappen in dit land. dat als een woud van verboden over de Hilversum 3-mens is heen gegroeid. In zijn nu verboden blad liet Hoofdre dacteur Morrison zich ken nen als een persoontje, dat thuis probeert te geraken op de „sgrijfmasjiene. HeT gaaT WeL aArdich, maar SoMs wil het noch niet al te best LUkken. Maar vedder is het wel leuk Hoofdre dacteur. Want dan mach je met je foete op je bURo zit ten. zonder dat iemand aaar wat van zecht. Als MorGen iemand vraagd of hij het zijn mag. vindt ik het best. Ik heb ook nog een sikke- cretaresse. Die is foor te tie- pe. maar ik mach ook wel eens evven zelf Ze is niet alleen voor het tiepen. hoor. ook VOor verstoppertje te spelen, hoeWel ze zei. dat ze dat nog niet eerder heeft <?Üppig§... meegemAAkt op een uit- Sendburo. Oh. wagt even, daar bedenk ik net, dat we dat aan het doen WAren. Die zit al een HalF uur ach ter de gordijnen te wachten tot ik Haar kom Finde. Ik bleif alteit een stom Guppie en noobaddie is purfekt, maar ik Bleif Wel alTeit ie mand die van jou Houdt". Aldus en tot zover het hoofdartikel in de Wees- huisgids van de grootheid Morrison, die op nieuwe ideeën zint om zijn eigen vaste guppies trouw te kun nen blijven, wat ook de mi nister ervan zegt. die wel in de gordijnen zal blijven zit ten. ANDREAS Een man die mooie nacht geluiden aan zijn harp kan ontlokken. Dit verhaal gaat over Andreas Wollenwei- der, de Zwitserse harpist, die op zijn Europese tournee binnenkort ook ons land zal aandoen. En dan met aan zekerheid grenzende waar schijnlijkheid niet aan Hil versum voorbij zal gaan, op radio te horen en op tv te zien zal zijn. Hij bracht zo juist een elpee uit, getiteld „White Winds", waarop hij samen met blaas-, percussie- en snaarcollega s „Dag- en Nachtgeluiden" heeft vast gelegd, althans onder die noemer brengt hij zijn mu zikale werk onder het volk. Hij heeft ook ene Elena Ledda opgeduikeld, die een en ander versiert met voka- le bijdragen. Opvallend voor Andreas' vindingrijk heid is ook. dat hij zij harp heeft omgebouwd, zodat hij er voor popmuziek beter mee uit de voeten en de vingers kan Hij werd voor ons land ontdekt door „Son- ja op vrijdag", nu alweer twee jaar geleden Hij stond nadien in de Hollandse hit lijsten. pop-harpegespeel en engelengezang. labetle Derboven als „Lovely Lidy" in de IKON-tv-film "De Fil lers" raakt na een aanranding in een moeilijk parket, Ned. II om 9.12 uur. IEDERLAND 1 VOO 16.00 Tineke, middagpro gramma door Tineke de Nooij. 7.20 SuperTed, tekenfilmse rie. NOS 7.30 Journaal. VOO 17.40 Agenda, culturele infor matie. 7.50 Feduco: Medelanders Nederlanders: Dok smo ovde - ovde smo (herh.). (8.30 Teleac: Duits voor be ginners (herh. 7). (9.00 Countdown, poppro gramma met de videoclip van de single ,,Do they know it's Christmas" van Band Aid. De opbrengst van deze 45-toeren plaat is bestemd voor de actie Eén voor Afrika. NOS 0.00 Journaal. VOO 0.28 Chiefs (1). tv-serie. 1.15 Veronica Sport. Verslag van de ijshockey finale van de Stanley Cup en de 100 kilometer lange roeiwed- strijd van Daventria. .45 Today's FBI, Ameri kaanse serie. Ben Slater en zijn team onderzoeken frau duleuze handelingen van de medische staf in een zie kenhuis. ,30 RUR. Jan Lenferink praat met drie gasten onder J wie Bob Geldof enAl Cor- ley.. 23.15 Kenny Everett Show. NOS 23.45 Journaal. 23.50 Nieuws voor doven en ^slechthorenden. NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 Paspoort voor Turken. 18.30 Sesamstraat. 18.45 (E Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. IKON 19.12 De filmers (1), tv-serie. Vier dagen duurt de werk week, waarin de filmgroep een produktie meet zien te maken. Iedere dag brengt spanning en verandering. 19.38 Kenmerk, actualiteiten. 20.00 Wereld Natuurfonds Gala 1984, galaprogramma vanuit de Veiling Flora te Rijnsburg, waarin aandacht wordt besteed aan de actie „Red de planten, red het le ven". Met: Elly en Rikkert, America, Flairck, Marco Bakker, Anita Meyer, Don McLean en het Metropole Orkest. 21.25 Rondom tien: op don derdag. Henk Mochel praat met baronesse Van Till over orgaantransplantaties. NOS 22.22 Journaal. 22.45 Den Haag vandaag. NCRV 23.00 Ander nieuws, docu mentaire rubriek waarin de relatie tussen kerk en sa- menlevering centraal staat. 23.25 Leven met muziek, ont moeting met de winnaars van de Edison Klassiek '84. NOS 23.55 Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 18.00 Hier und Heute. 18.25 Tiere und Menschen. 19.00 Hart aber herzlich (Hart to Hart), serie. 19.58 Heute im Eraten. 20.00 HTagesschau. 20.15 Unter deutschen Dachern. Reportage over de Düsseldorfse boksschool van Wilfried Sauerland. een van de belangrijkste boksmana gers van de Bondsrepubliek Tot de stal van Sauerland behoren tien zwar te en blanke boksers, onder wie de bekende Rene Weller en Manfred Jassmann. Voor Sauerland is de school slechts een hobby, zijn miljoe nen verdient hij met de export van in dustriële installaties naar Afrika. Op de terugweg neemt hij zwarte bok sers mee naar Duitsland. „De negers boksen, omdat ze honger hebben, de blanken uit ijdelheid", aldus Sauer- 21.00 ...Scheibnerweise, programma van en met Hans Scheibner, 21.45 ARD-Sport extra: Sportier des Jahres 1984. 22.30 Tagesthemen. 23.00 Wie es geschah, tv-film van Irina Korschunow. Karin Bergmann, de vrouw van een apotheker voelt zich in haar huwelijk niet meer geluk kig. omdat haar 18 jaar oudere man haar geen ontplooiingskansen biedt. Toevallig ontmoet ze haar vroegere schoolvriend dr. Achim Henrich. die haar de moed geeft zich van haar man los te maken. Een heel ander le ven lijdt Gisela Haak, een aantrekke lijke, temperamentvolle vrouw, die vastbesloten is onafhankelijk te blij ven. Ze is verliefd op de jonge Italiaan Carlo, die in hetzelfde hotel werkt als zij. Op een dag duikt Karin in dat ho tel op in gezelschap van dr. Henrich. 00.30 Tagesschau. DUITSLAND 2 17.55 Die phantastische Miss Piggy Show. 18.55 Programma-.overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Peter Alexander: Wir gratulie- ren. Specialiteitenshow rond jubilea. 21.00 Gesundheitsmagazin Praxis: „Signale der Hilfe". Oproepen door echtgenotes van prominente politici. 21 45 Heute-journal. 22.05 Aspekte-Literatur: Oeutach - DUITSLAND 3 WDF 18.30 Die Sendung mit der Maus. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Tagesschau. 20.15 O Bitterer Reis (Riso amaro), Italiaanse speelfilm van Giuseppe de Santls (1949). Het verhaal speelt op de rijstvelden van de Po-vlakte. Elk jaar komen hier de vrouwen uit de stad helpen bij de rijst-oogst. De sei zoenarbeidsters wonen In grote on gastvrije kampen. In een van die ver blijven duikt Franceses onder, de ge liefde en handlangster van de oplich ter Walter. Op de vlucht voor de poli tie is hij in de buurt van het kamp on dergedoken. Hier ontmoet hij de aan trekkelijke Silvana, die verliefd op hem wordt. 22 00 Landessptoget. 22.30 Nschtstudio. 23.45 Journaal. 18.00 Tik Tak, kleuterprogramma 18.05 Rondomons: Kind en geweld (I Ragazzi e la Violenza), Italiaanse film. 19.15 Tijdrover: Kwizien. 19.20 Programma van de SSO. 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-Zaken. 20.20 Hoger - Lager, spelprogram- 21.00 Panorama, actualiteiten 21.50 Hotel (23), tv-serie naar het boek van Arthur Hailey. 22.35 Journaal en Coda. 19.00 Nederlandse literatuur na 1830 (6). 19.30 Popeye. Afl.: Goon-eiland. 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-Zaken. 20.20 De Rosenkavalier. Opera van R. Strauss in het Festspielhaus in Salzburg. Met het Weens Staatsope- rakoor en de Wiener Philharmoniker o.l.v. Herbert von Karajan. RTBF 1 17.50 Plein jeu, familieprogramma. 19.00 Ce soir, regionaal programma. 19.25 Consumentenrubriek. 19.30 Journaal. 20.00 Autant savoir, informatieve se- 20.25 Julia, Amerikaanse speelfilm van Fred Zinneman (1977). 22.20 Carrousel aux image, filmru briek. 23.10 Journaal. 23.25 Politieke uitzending. TV 5 19.00 Discopucè. Kinderprogramma. 19.12 Sido et Remi ontdekken het werk van een componist. 19.15 L'ecole des fans. Vandaag: Philippe Lavil. 19.58 Le bonheur des Tristes (2). Na de dood van zijn moeder blijft Luc al leen achter in een spoorwagon. 21.26 Recettes de cuisine. Met Mi chel Oliver. Vanessa Redgrave in de aan grijpende film „Julia". Voor haar rol kreeg ze een Oscar. RTBF 1 om 20.25 uur. Engeland BBC 1 17.10 Bananaman, kinderprogram- 17.15 The prince who hiccupped (Jackonary). 17 30 Godzilla, kinderprogramma 17.55 John Craven's newsround. 18.05 Blue Peter. 18.25 Henry's cat. 18.30 Grange Hill. 18.58 Weerbericht. 19.00 Journaal. 19.30 London Plus. 19.55 Tomorrow's world. 20.20 Top of the Pops. 21.00 The front line. 21.30 Zoo 2000. Afl.: Frozen Assets. 22.00 Journaal. 22.25 The secret servant. 23.20 Question time. 00.18 Nieuwsoverzicht. 00.20 Men... and power, informatie ve serie. 00.45 Weerbericht. BBC 2 rikaanse speelfilm 20 25 Tekenfilm. 20.30 Open Space. Afl.: Belsen. 21.00 Commercial breaks. Afl.: Wildcatter. 21.30 Food drink. 22 00 Entertainment USA. 22.30 Forty minutes: Rent boys. 23.10 Karen Kay. 23.40 New8night. 00.25 Buongiorno Italy. ITV 16.30 Sons and daughters. Serie. 17.00 Buttercup buskers. Serie. 17.15 Wil Cwac Cwac. 17.20 Stanley Bagshaw. 17.30 First Post. 17.45 Murphy's mob. 16.15 Blockbusters. 16.45 Nieuws. 19.00 About Analia. 19.30 Crossroads. 20.00 Knight rider. 21 00 Never the twain. Komische se rie rond twee antiekhandelaren. 21.30 Hotel. Amerikaanse serie. 22.30 TV Eye. Met Alastair Burnett. 23.00 News at ten. 23.30 Folio. 00 00 Ladbroke Festival of Oerts. 00.35 Levkas Man. 01.30 Window on the world. SKY CHANNEL 16.00 Sky music box. Videoclips. 17.00 Sky music box premiere. 18.00 Sky-fi music. Blast from the past met Pat Sharp. 19.00 Green Acres. Afl.: Oliver and the cornstalk. De oogst van Oliver is 19.30 The Brady Bunch. Afl.: Getting Davey Jones. Marcia, voorzitster van de Davey Jones (The Monkees) fan- club, belooft dat de zanger zal optre den op een schoolfeestje. 20.00 Charlie's Angels. Afl.: An an gel's trail Kelly moet haar zus Jill (Farrah Fawcett) redden 20.50 Skyways, tv-serie. Het regent protesten ais de Concorde te laat dreigt te landen. 21 45 The Untouchables. Afl Port rait of a thief Eliot Ness zet zijn strijd tegen illegale drankhandel en drugs voort. 22.35 Davis Cup tennis. 23.3r 00.35 Sky music box. Video clips. TV-Morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 10.00 Schooltv: De VS van daag (4); 10.30 Werk aan de kerk (2); 11.00 Week jour naal (12). 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. NCRV 15.30 De Carsons, Australi sche serie. Tijdens een ge sprek met Tommy krijgt Jennifer te horen over zijn connecties met de gangster Donnegan en zijn aandeel in de verdwijning van het geld van Bill. 16.15 Kareis kat, Engelse te kenfilmserie. 16.20 Pluizerd, tekenfilmserie. 16.45 Wissels, NCRV-matinee gepresenteerd door Legien Kromkamp en Dick Pas- schier. Met om 17.30 Jour naal. NEDERLAND 2 NOS 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. 17.45 Feduco: Taal, tekens en regels (herh. 7) 18.00 Feduco: Na LBO-MAVO (7). DUITSLAND 1 08.10 Schooltelevisie. 09.05 Politik aktuell. 10.00 Heute. 10.03 Peter Alexander: Wir gratulieren (herh 10.35 Gott und die Welt: „Pray for Berlin" (herh). 12 10 Gesundheits magazin Praxis. 12.55 Persover zicht. 13.00 Heute. 13.15 en 14 40 Teletekst-overzicht. 15 00 E Sher lock Holmes (4), misdaadserie All De parel van Borgia 16.00 Tages schau. 16 10 Das Kleinod aus dam Maar, documentaire over parels 16.30 Das goldana Schwert (The gol den Blade). Amerikaanse avonturen film van Nathan Juran. Een spannend verhaal uit de wereld van 1001 Nacht vertelt de geschiedenis van de |onge koopmanszoon Harun (Rock Hudson). Op zoek naar de moordenaar van zijn vader komt de jongeman vanuit Bas- ra in Bagdad aan. waar hij de tempe ramentvolle prinses Khairuzan (Piper Laurie) ontmoet Met behulp van een toverzwaard lukt het hem na veel in triges en gevechten de schone kalie fendochter te veroveren 17.50 Ta gesschau. 18.00 Hier und Haute. DUITSLAND 2 10.00-13.00 Zie Duitsland 1. 13.15 Teletekst-overzicht. 14 55 Program- ma-overzicht. 15.00 E Hallo Janine, Duitse speelfilm van Carl Boese (1939) Met: Marika Roekk. Johannes Heesters en Rudi Godden 16 30 Freizeit... und was man daraus ma- chen kann. 17.00 Heute. 17 15 Te- le-lllustrierte. 17 45 L Vèter der Klemotte, slapstick serie Afl Geben S« den Barsch her Met Edgar Ken- nedy -n Florence Lake Rock Hudson speelt de hoofd rol in „The Golden Blade Duitsland 1 om 16.30 uur DUITSLAND 3 WDR: 08 00 Tele-Gymnastik. 08 10-1200 Schooltelevisie. 1700 Schooltelevisie. 1130 Teletekst-magazine. 14.00 Schooltelevisie. 15 30 Teletekst-ma gazine. 16 30 Mededelingen ONEM. 16 45 Schooltelevisie. 17 15 Lolli pop. gevarieerd jeugdprogramma. 17 50 Plein Jeu week-end. BBC 1 .30 Journaal. 13.55 Weer bericht. 13.57 Financieel- en nieuwsoverzicht voort doven en slechthorenden. 14 00 Pebble Mill et One. 14 45 Little Misses en Mr. Men. kinderprogramma. 15.00 Paardere- ces Cheltenham. 16 50 Play school. 17.10 The family Ness. kinderpro gramma 17 15 The prince who hic cupped (Jackanory). kinderprogram ma 17.25 Commander McBregg. 17 30 Benji, Zax and the Alien Prince 17 55 Hert beet. BBC 2 16 00 Teletekst 16 10 E Cabin m the eky, Amerikaanse speelfilm van Vincente Minelii (1943) Met: Eddie ..Rochester Anderson, Lena Home, Louis Armstrong e a ITV 07.25 Tv-am. 10.30 13.00 Zestim» and Claudia. 13 10 Rainbow. 13.30 Never too early, ne ver too late. 14 00 News sf One. 14.30 Men and hie matee. Film 16 00 Thet'e my dog. 16.25 Anglie News. 16.30 Sone and daughters. 17 00 Rainbow. 17 20 Wil Cwac Cwac. 17 25 The Wind in the WiUowe. '7 50 SKY CHANNEL 16 00 Sky 17 00 Sky 18 00 Sky-fi muerc. Europese hitpa- HILVERSUM 1 KRO 17 03 Echo-ma gazine 19.02 KRO's Country-time 19 55 Ter overweging 20.03 KRO's Tombola. 22.02 Goal op donderdag NOS 23 02 Met het oog op morgen VPRO 0 02 Rust zacht met Joop van Tijn 1 02-7 00 Nachtleven Blues nacht. HILVERSUM 2 17 36 Nieuwsradio (18.00 Nws) 19.00 Veronica Sport NCRV 20 00 Nws 20 03 De wereld zingt Gods lof 2100 In beweging 21.30 Bij de tijd 22.00 Literama-don- derdag 22 15 Onder de kop 22 30 Nws 22 35 Hier en nu 22.45 Noctur ne. 23 00 Waken en dromen HILVERSUM 3 NOS 18 04 De avond- spits. TROS 19.02 De Nederlandstali ge top tien 20 02 Ferry Maat s soul show 22.02 De LP-show HILVERSUM 4 VPRO 18 00 De tafel van IV 19 30 De laatste beweging Hedendaags muziekprogrwaarin hel Festival New Music America 84. 20 30 Jazzfestival '84 Heerlen. NOS 22 00 Muziek uil de Middeleeuwen en Re naissance 22.30 Akkoord. 23.00 Mu- sica Nova live HILVERSUM 5 IKON 18 05 Kwartier PP 18 20 Uitzending WD IKON 18 30 Liturgie en kerkmuziek NOS 19 00 Nieuws voor buitenlanders (19.00 Turks 19 10 Berbers 19 20 Marokkaans-Arabisch 19 30 Spaans) Teteac 19 40 Turkse vrou wen projekt (herh 9) 20 10 Duits voor beginners (herh. 7). 20 40 Cad- cam (2). 21 10 Follow me II (herh 40) RADIO RUNMOND 16 30-18 20 Mid dagprogramma met Enk Post Morgen HILVERSUM 1 KRO 7 03 Het levende woord 7 10 KRO s onlbijtshow 8 50 Pastoor AC Raadschelders 903 Adres onbekend 10 03 in antwoord op uw schrljvèn. 11 50 Pastoor A C Raadschelders 12 03 Van twaalf tot twee (1306 Echo) 1403 Ratel TROS 15.03 Raad een lied ot niet. 15 30 Cate de praatstoel 16.03 Piek- HILVERSUM 2 VPRO 7 00 Nws 7 06 Het gebouw Met om 7 06 Nieuws uit eigen land 7 23 Dorrestijns Pers Agentschap (DPA). 8 30 Nws. 8 33 De media. 9 00 Het beeld 9 30 Nws 9 33 Het onderzoek 10 00 Het Euroburo 10 30 Nws 10 33 Nieuws u.t e.gen land 1100 Kwesties 1130 Nws 11.33 Nieuws uit eigen land 12 00 Ondervragingen NOS 12 26 Mede- VPR^*°12 12 30 Nws 12 36 N^uws u t eigen land 13 00 Nws 13 10 NL-bu*- t en land bericht (13.30 Nws) 14 30 Nws 14 33 Aktie en verzet 15 00 De opdracht 15 30 Nws 15 33 Hel sym posium 16 00 De afloop 16 30 Nws 16 33 Welingelichte kringen HILVERSUM 3 leder heel uur reeuws EO 7 02 Ronduit op 3 8 03 Ti|dsein 903 De muzikale fruitmand NOS 10.04 Jaargenoten 12.04 Radio Thuisland VOO 13 03 Ttpparade 15.03 Top 40 HILVERSUM 4 VOO 7 00 Ochtend- nen. EO: 12 00 Lunchconcert. 13 00 Songs of praise 13 30 Metronomium 15.00 Zeggen en schrijven, cultureel magazine. 15 30 Klein bestek 16 30 Uil de schal der eeuwen 17 00 Cre- me du Baroque HILVERSUM S NOS 9 03 NOS-Spor- tief 9 25 Waterst Te*se 9 30 Kmd en basisschool (1). rvu 10 00 Het roze effect 10 20 Portretten avro -vara 10 40 Schoolradio RADIO RUNMONO 07 30-06 20 Och- 1630- 18.20 Middagprogr met Er*.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 13