Fides Pacta enPernix verliezen Saturnus droogt Ancora af De Zijl hervindt ritme Nederlagen voor Roomburg DIOK de boot in tegen Te Werve SPORTTRIBUNE ftzidaeSouumt MAANDAG 3 DECEMBER 1984 PAGINA 17 Eerste punten voor Velocitas LEIDEN Het was een slecht weekeinde voor de Leidse korfbaltop, want Fides Pacta, Pernix, De Danaïden en TOP leden allemaal nederlagen. De laatstgenoemde club wacht na drie speeldagen nog op het eerste punt, een ongenoegen dat zij en kel deelt met Tempo. Ve locitas en Fluks behaal den namelijk wel hun eerste zegepralen in de zaal. Drie minuten voor tijd raakte Fides Pacta 109 achter bij HKV en die stand bleef onver anderd. De fusieclub was te gen haar oude rivaal nooit echt in haar spel gekomen en stond typerend genoeg, maar eenmaal op voorsprong (78). In de resterende acht minuten kon Dick Onderwater, topsco rer met vier goals, vanaf de stip 99 maken, maar de vol gende strafworp werd aan de andere kant van het veld benut. De resterende Leidse treffers kwamen uit handen van Henny Piket (2), Robin Sommeling (2) en Nico Pikaar. Gebrek aan overtuiging ken merkte het aanvalsspel van Pernix tegen Wordt Kwiek, dat in het eerste kwartier naar 25 uitliep. De oranjekragen bleven voortdurend tegen een achterstand aanhikken; reden waarom coach Engel Jenny van der Laken en Daan Vree- ken in het spel bracht. Eerst- fenoemde maakte nog wel 8 maar het Friese rondspelen leverde de beslissende goal op: 810. Overigens scoorden Pe ter Kuipers (2), Carla van Evert, Carla Kuipers, Janneke Mulder, Geerten Breed veld en Kees Brokaar. Vanaf de rust (56) was De Danaïden verwikkeld in de achtervolging op Kwiek (H), dat op cruciale momenten steeds kon scoren. Het achttal van Van Huis kwam dus wel dichtbij (7—8 en 9—10), maar zag nooit de gelijkmaker door de mand rollen. Dat gebeurde wel met doelpogingen van Leon Brouwers (4), Ingrid van Haren (3), Cees Christiaanse (2), Eric Peters (2) en invaller Kay Locher, maar dat leverde niets meer op dan 1213 ver lies. Rond de 46ste minuut raakte TOP definitief de aansluiting kwijt met VES, dat van 810 op 812 kwam. De Sassenhei- mers speelden nog wel feller, maar dat kon de geroutineerde Hagenaren niet meer van hun stuk brengen. Het gevolg was een 11—15 nederlaag, waarbij Stella van der Zaag (3), Sjoerd van der Klaauw (3), Gerco Langelaan (2), Annemieke van der Kwast, Heieen Simmelink en Egbert Dijkstra voor enig weerwerk zorgden. Binnen vijf minuten raakte Velocitas haar comfortabel ogende 61 voorsprong tegen Ons Eiland bijna geheel kwijt. Het team van Van der Water, dat Barry van Duyn (knieblessure) miste, haalde tot 6—5 op, wat meteen meer sfeer en spanning in de tot dan vlakke streekderby bracht. De Leiderdorpers bleven er op Ron Goudsmit is voor Velocitas souverein winnaar in het springduel met René Arnoldus van Ons Eiland. vallend kalm onder, wat Mar jolein Zaagman nog het beste verbeeldde. Zij benutte in de 57ste minuut lakoniek een plotselinge kans, wat 86 en de beslissing inhield. Jeroen van Driel, goed voor vier tref fers, bepaalde de uitslag op 9 6, terwijl ook Elvira Corts (2), Ron Goudsmit en Aad van Poelgeest scoorden. De verlie zers moesten het doen met ge slaagde acties van Rob Hassel- bach (2), Colinde de Wekker, René Arnoldus, Wim Nijen- huis en Patrick Verra. „Een verrassende en wel wat geflatteerde overwinning", noemde coach Van Zonneveld van De Algemene de 116 zege over De Regenboog. Hij had gelijk gezien de 8—6 vijf minuten vóór tijd en de vijf Dordtse missers vanaf de strafworpstip. Marco (4) en Enrico (3) Mud. Bert Molloy (2), Jory Sjardijn en Hennie Waasdorp hadden minder moeite met het afmaken van de kansen. Aanvankelijk had Zuider kwartier het te stellen met Terheyden, dat tot 88 goed bleef volgen. Toen de blauwgelen echter op 108 kwamen, lieten zij ae winst niet meer glippen. Het werd via Theo van Leeuwen, Erik van Lunteren en Charles Stij- ger (allen 3x), Els van Lunte ren en Kitty van der Mark uiteindelijk een moeizame 119 zege. Direct na rust liet Fiks de noodklok luiden voor TOP door driemaal van afstand loepzuiver aan te leggen. Deze schoten brachten het verschil van 42 op 72 en die klap was te veel voor de club uit Arnemuiden. Diederick van Veen (4), Robert van der Kraan (3), Theo Vreeken (2), Jacqueline Anholts en Gwen- ny de Best tekenden voor de 114 winst. Bij 64 miste Tempo een strafworp en prompt liet O DO (M) de bal wel tweemaal door de Alphense mand glijden. Dat was het breekpunt voor de acht van Tuinenburg, die puntloos bleven door het 96 verlies. Alleen Ernst van Hooidonk (3), Jaap Wielinga (2) en Marjolein Opbroek kon den enig tegengas aan het Maaslandse geweld geven. Het hele achttal van Crescen do was betrokken bij de 167 monsterzege op Actief, dat in de rust met 74 nog enige hoop mocht koesteren. Joke Geyer (4), Alphons Cornelis- sen (3), Anita Alberts, Carolien van Noórt, John Huigsloot (al len 2x), Marlies Brouwer. Wij nand Alberts en Peter Baak maakten snel een einde aan die verwachtingen. Met 1210 boekte Fluks de eerste overwinning ten koste van ONDO (M). Kees Zwanen burg (5), Nel Hordijk, Aad van Drongelen, Tjaard Sijpkes (al len 2x) en Ada van der Meu- len waren er direkt verant woordelijk voor. Qua lengte en schot was KNS beduidend minder dan Hoog vliet, dat onbedreigd leen Peter Siebers i Zitman brachten iets 210 eindstand thuisclub. MICHEL VAN GENT Peter i bij de de door DSVD gegeven ruimte op de cirkel. Foreholte won het LEIDEN Plantenhoek Foreholte, HVS en Merca- sol Saturnus winnen, OA SE,MMO, Olympia en Rijnstreek verliezen. Dat is de balans van het week einde divisiehandbal. De dames van Foreholte speelden een open partij tegen DSVD, 24-19, HVS pakte de winst in het sleu telduel tegen Vires met 8- 7 en de heren van Satur nus droogden Ancora af 23-12. Helma van der Geest speelde mee bij OASE maar zag haar ploeg nipt verliezen 8-9. Foreholte deed tegen DSVD aan publieksbinding. Dat bete kent niet automatisch dat het een goede wedstrijd was, maar veel doelpunten vielen er wel. Al vanaf het begin was het duidelijk dat de thuisploeg de sterkste partij was. Alleen werd goed aanvallen direkt gevolgd door zwak verdedi gen. Op de Voorhoutse cirkel vielen veel gaten, keer op keer werd de verdediging uitge speeld. Zes maal trók men aan de noodrem, zes strafworpen werden feilloos benut. Daar door kon de Geerlings-forma- tie maar geen afstand nemen. Zelf nam Geerlings zes tref fers voor haar rekening (Thea ter Heide 6 maal, Hannie Bos kamp en Ellie ter Heide 4 maal) DSVD kwam niet dich terbij dan twee doelpunten (16-14). De eindstand werd tenslotte 24-19. Aad Vlag, trainer coach van Saturnus, verliet na de met 23- 12 gewonnen wedstrijd tegen Ancora opgelucht de bank. Zijn team had aangetoond dat de Rotterdammers, onlangs nog reuzendoder tegen Torna do, toch degradatiekandidaat noummer één is. De Leidse in zet en het surplus aan tech niek leidden niet direkt tot een voorsprong. Na 10 minu ten bij de stand 3-3 hielden de roodwitten de eigen defensie potdicht terwijl het zelf een aantal fraaie doelpunten fabri ceerde. Na rust (9-4) bouwde de ploeg de voorsprong ge makkelijk uit. Het was ver heugend te zien dat de break out weer redelijk functioneer de. Saturnus had even wat moeite met een Rotterdamse 4-2 verdediging, maar fietste ook daar toch snel doorheen. Het kon zich zelfs permiteren nog veel vrije kansen te mis sen. Hans Blansjaar, Wim van Leeuwen en Anton Klok scoorden vier maal, Don Oll- sen en Anton van Noort drie maal. De dames van HVS hadden evenals tegenstandster Vires zes punten. De winnaar van het duel zou de rest van de competitie wat meer ontspan nen tegemoet kunnen zien. Het werd daarom wel een spannend, maar zeker geen mooi duel waarin van kracht- verschil weinig sprake was. Maar de Stompwijksen benut ten hun kansen heel wat beter. Bij rust al stonden zij met 5-1 voor. Tot een kwartier voor tijd zette dit spelbeeld zich voort, het werd 8-4. Een reeks uitsluitingen, mandekking voor Ank van der Bosch en te laconiek spelen bracht HVS toch nog in de problemen. De sfeer werd geïrriteerd, de scheidsrechters keurden twee strafworpen op voetfout af en Vires scoorde drie maal op rij. Zelfs met vier speelsters in het veld bleef HVS de dames uit Gouda echter voor:8-7. Hetzelfde verschil, maar dan in het nadeel van de plaatselij ke favorieten stond na de wedstrijd OASE - Westlandia op het bord. Omdat Gerrie Hoogeboom deze week in het ziekenhuis opgenomen werd, keerde coach Helma van der Geest weer als speelster in het team terug. Zij scoorde zelf niet, maar zette wel de lijnen uit Iedereen speelde daardoor zelfverzekerder dan in de af gelopen duels. Voor het eerst ook stond OASE in de eerste helft lange tijd voor, maar bij de wisseling hadden toch de Westlandsen het voortouw, 5- 6. Na 17 minuten waren de partijen bij 8-8 weer op gelijke hoogte. Er volgde een chaoti sche slotfase, die bol stond van de spanning, Breaks aan beide kanten mislukten, tot in de laatste seconden de gevaarlijke midopbouwspeelster van Westlandia doeltreffend uit haalde: 8-9 en een laatste plaats voor OASE. In de derde divisie ging het veel te simpel spelende MMO kansloos on deruit bij VELO. VELO ac teerde bij tijd en wijle een klasse beter dan de zonder El lie van Leeuwen uitkomende dames uit Hoogmade. Bij rust was het met 10-3 een hopeloze zaak. Het gat bedroeg met 17-7 uiteindelijk tien punten. Olympia stond lang voor in het treffen met GDS/Athene. In deze wedstrijd speelde tijd- straffen een belangrijke rol. Keepster Hermine Goedkoop, die vier strafworpen stopte, werd wegens praten naar de kant gestuurd. Athene profi teerde door in deze fase drie maal te scoren en zo twee doelpunten voorsprong te De die Henk Simonis zijn ploeg nog liet spelen pakte averechts uit. Het verschil werd met twee punten vergroot: 16-12. De heren van Rijnstreek ver loren van het jonge team van De Treffers in een gelijk op gaande wedstrijd. Bij een stand van 13-14 werd in de uit de laatste aanval door de Alphe- naren gemaakte gelijkmaker afgekeurd. Alle hoop is voor hen echter nog niet verkeken Door het compacte competitie verloop staat de ploeg welis waar voorlaatste, maar heeft tevens maar twee punten ach terstand op de koploper. In de afdeling wonnen de HVV-dames moeiteloos van AHC'28 met 12-5. De heren van HVS hadden het heel wat moeilijker. Na een redelijke eerste helft verslapte de con centratie in het begin van de tweede. DSO liep daardoor uit naar 10-5 en behaalde een 15- 11 zege. Het topduel in 2b tu- sen Foreholte en Olympia eindigde, nadat laatstgenoem de al vier punten voorsprong had genomen, in een 10-9 zege voor de mannen uit Wasse naar. Bij HVV - Quintus 3 kwam de scheidsrechter niet opdagen, de Fairplay dames wonnen met 8-17 simpel van HVS 2. AD VAN FESSEM NOORDWIJK DIOK- trainer Mike Patrick kon alleen maar het hoofd schudden. Uitgerekend te gen het onder aan de ranglijst verkerende Te Werve verloor zijn ploeg met 30. Een heel schle mielig ook nog, namelijk door een benutte penalty kick, gegeven voor een simpel technisch foutje van de Leidse defensie. Mike Patrick: „We hebben het als sterk verjongde ploeg in de éerste competitiehelft beslist niet slecht gedaan. Op liefst zes plaatsen is het team gewij zigd vergeleken met vorig jaar en het ging steeds beter. Moge lijk dat het feit, dat de meeste spelers de afgelopen drie we ken niet gespeeld hebben in verband met districtswedstrij den een negatieve rol heeft ge speeld". De geelblauwen speelden zon der overtuiging in een uiter mate rommelige wedstrijd. Te veel individuele akties strand den voortijdig tegen het zich hard verzettende Te Werve. Vlak voor rust wist Te Wer- ve's fullback Ian Garland een penalty kick tussen de palen te schieten (03). Ook in de tweede speelhelft bleef DIOK als het ware apa thisch en stuntelend spelen, waarbij menig toeschouwer zich afvroeg of de Leidenaars wel bij de les waren. Plichtma tig ging het balletje rond zon der dat één redelijke scorings kans gecreëerd werd. Mentaal liet DIOK het volkomen afwe ten en ging dan ook tegen LSRGThe Bassets Bassets met volle winst inge gaan. Nu werd opnieuw het Leidse Studenten Rugby Ge zelschap aan de zegekar ge bonden. Maar ondanks de 10 28 winst, kon de ploeg uit Sas- senheim vooral in de eerste helft niet echt overtuigen te gen het nog niet zo homogeen spelende studententeam. De Sassenheimers speelden te overgeconcentreerd en maak ten volop fouten Hoewel aan beide zijden met grote inzet werd gestreden was er van effectief aanvallen geen sprake. Zodoende waren er voor de pauze maar Weinig echte scoringskansen. LSRG kwam het eerste ge deelte vrij ongeschonden door een leidde zelfs bij de rust met 108, door twee kickgoals van Ernst Delfos en een gave try van Tim Gorter op assist van Reinier Brouwer, terwijl Ruud Vos door The Bassets twee maal een try drukte achter de Leidse doellijn: 108. Een uiterst knullige beslissing van de Schotse referee McColl leverde al na drie minuten in de tweede helft een 1014 achterstand op voor de Leide- naren De scheidsrechter gaf de Bollenjongens een penalty try cadeau, omdat hij vond dat de jn scoringspositie zijnde Ti- nus Harskamp op onjuiste wij ze werd getackeld door een Leidse verdediger Daarbij wel even over het hoofd ziena, dat Harskamp het ovaal al eerder kwijt was geraakt. Toen kort daarna de Leidse Studenten ook nog hun stuwende kracht Brouwer door een blessure moesten missen waren zij slooprijp. De kansen voor The Bassets werden nu talrijker maar het spel bleef rommelig Jan Kühn, Tinus Harskamp en Ad Hoogeveen hadden het dan ook niet al te moeilijk met het opvoeren van de stand naar uiteindelijk 1028. LEIDEN De Zijl/LGB heeft het juiste ritme hervon den. De Leidenaars wonnen van DZV net 11-15. Een zelfde eindstand verscheen bij de wedstrijd tussen Het Ravijn en AZC op het scorebord. LZ 1886 overklaste degradatiekandidaat ZPB/Unico met 5-10. In de twee de klasse klopte Vivax De Gouwe met 8-5 en een klas se lager zegevierde DKD met 6-5 over Donk. De Leod- se damesploegen leden grote nederlagen; LZ 1886 boog diep voor Polar Bears en De Zijl ging met een 11-3 ne derlaag naar huis. Na het sterke spel van Stan van Belkum vorige week. was het nu de beurt aan Ronald Hermsen om een hoofdrol op te eisen. De Leidenaar viel niet alleen op door tegen het Delftse DZV vier keer te scoren, maar ook door sterk verdedigen: 11-15 Doelpunten: Alex van Belkum (4x). Ronald Hermsen (4x), Stan van Belkum (2x), Mark van Belkum (2x), John van den Bosch (2x) en Edwin Redegeld. AZC had het in Nijverdal knap moeilijk met Het Ravijn. Pas in de laatste periode konden de Alphenaren afstand nemen van hun opponenten, die in het eerste speldeel zelfs een 3-2 voor sprong genomen hadden. Doelpuntenmakers: Tony Buunk (4x), Remco Pielstroom (4x), Eric Noordergraaf (3x), Ewout van Win- sen (2x), Ed van Es en John Jansen. LZ 1886 had weinig moeite met het in de lagere regionen bivak kerende ZPB/Unico De op de counter spelende Leidenaars til den de score naar 5-10. Scores Frans van den Brink (3x). Remco Roman (2x). Ruud Muusse. Jim van Es en Wilco van der Zeeuw. Vivax speelde niet sterk tegen De Gouwe, maar won toch met 8- 5. De doelpunten kwamen op naam van MArcel Rompes (2x). Jack Frauenfelder, Dick van der Bosch, Ruud Wormgoor, Je- man Bouke Kuiper had een belangrijk aandeel in de zege door bij de stand 5-6 een strapworp uit z'n doel te koppen. Harry van Hoven werd match winnaar door de zesde treffer op zijn naam te schrijven: 5-6. Katwijk verloor met 7-5 tegen Wiekslag De Katwijkers hopen nu dat de thuisploeg niet in de gaten heeft, dat de stand in het voordeel van de Katwijkers op het wedstrijdformulier terecht is gekomen. Wiekslag heeft tot 2 x 24 uur na de partij de tijd om protest tegen deze foutieve invulling aan te tekenen De vrouwen van LZ werden door Polar Bears uit de wedstrijd-, gespeeld. Anke Schoonwater (2x) en Ellen Hoogenboom redden ae Leidse eer: 3-15. De Zijl had een klasse lager niets in te bren- 7- gen bij koploper ZPB/Unico. Esther Redegeld, Margareth van Veen en Kitty Grim zorgden voor de doelpunten. Hermsen en Van Belkum bedanken LEIDEN Ronald Hermsen en Alex van Belkum hebben be dankt voor de Nederlandse B-selectie, het zogenaamde Kikvor senteam, dat in een toernooi in Antwerpen uitkomt. Beide spe- Iers van De Zijl/LGB moesten hun uitverkiezing in het bondsor- gaan van de zwembond lezen. Hermsen laat het afweten omdat- i hij op de toernooidag andere bezigheden heeft Bij Alex van Bel kum spelen ook de schorsingen, die De Zijl dit seizoen heeft op gelopen een rol: „Daarbij komt, dat ik er gewoon niet zoveel tijd voor heb". i LEIDEN - De dit week einde gestarte zaalcompe titie bracht drie regio- teams in het veld. De he ren van Roomburg, nieuw in de eerste klasse, verlo ren tweemaal. De dames van Noordwijk en Alecto, beide uitkomend in de tweede klasse, haalden ie der drie punten. Roomburg verloor zijn eerste wedstrijd met 5-3 van Hudito In de eerste helft hielden de Leidenaren de schade via twee doelpunten van Paul Lamping beperkt tot een 3-2 achter stand. De eerste vijf minuten na de helftenwisseling speelde Roomburg echter niet attent en de ploeg kwam met 5-2 achter. Tegen het einde gaf een strafbal van Paul Lam ping de score nog een wat dra gelijker aanzien, maar kansen op de winst had de ploeg niet meer. Van tegenstander Rot terdam kreeg Roomburg met 8-5 klop. De Leidse ploeg heeft het echter lang spannend ge houden. Eerst zorgden Paul Lamping en Kees Wendt voor een 2-1 voorsprong, vervol gens bracht dit duo de ploeg van 2-5 weer terug naar 4-5 en op 4-6 zorgde Kees Wendt nogmaals voor een aansluit- treffer. Met nog een kleine 10 minuten voor de boeg was Roomburg niet meer in staat zijn tegenstander in toom te houden. Rotterdam liep weg naar een uiteindelijke ruime 8- 5 zege Dames Alecto startte wat onwennig tegen Rijswijk om uiteindelijk met enige pech nog een punt kwijt te raken, 4-4 Na een achterstand in het begin, bleef Alecto telkens aan de positieve kant van de score Via treffers van Ninette Kokke (2), Corre- lien van Buuren en Annet Vasbinder leek Alecto met 4-3 te gaan zegevieren. In de laat ste minuut kwam Rijswijk echter nog langszij. Tegen Ring Pass liet Alecto dat niet gebeuren, 4-2 winst. Na een 2- voorsprong bij de rust bouw de de Leiderdorpse ploeg, met als een uitblinkster de junior Eugenie Westerduin. in de tweede helft door naar een 4- 1. met onder andere een tref fer van de nieuwe aanwinst Ingrid Feijen, voorsprong. 4 Alecto permitteerde het zicK^ zelfs twee strafballen te mis-* sen. Dat Ring Pass nog 4-2 maakte telde alleen voor de statistieken. Ook Noordwijk trad tegen Ring Pass aan, waarmee het na een spannende partn met 4- 4 remiseerde. Alexandra van Kan zorgde nog wel voor 1-0, maar in de pauze stonden de Noordwijkers met 3-1 achter Alexandra van Kan zorgde dat het gelijk werd. Een strafcor- ner bracht de Delftse ploeg weer op voorsprong, maar in de laatste minuut sleepte Re- nate van de Bent er toch nog een gelijkspel uit Tegen Groen Geel won Noordwiik onnodig moeizaam met 4-3. In de eerste helft schoten Alexandra van Kan (2) en Ni cole Brouwer Noordwijk naar 3-0 In de tweede helft maakte Groen Geel van het Noord- wijkse concentratieverlies ge bruik door langszij te komen, 3-3 Vlak voor tijd haalde uit blinkster Alexandra van Kan echter toch nog verdiend de volle buit binnen.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 17