Lions in goede partij 1 e partij ten onder kouiss en guyt grijpen naast de eerste plaats LUSV vrouwen revancheren zich tegen Dragons ;n guyt grijpen eerste plaats Leidse jeugdploeg Leiden met moeite langs Urk Gemini klopt koploper kampioen SPORTTRIBUNE ficidaeCowimil MAANLAGÓ DECEMBER 1984 PAGINA 16 Eerste punt binnen voor Veglo LEIDEN Het eerste team van Veglo heeft eindelijk het eerste punt binnen. Tegen Gouda werd een 4-4 eindstand bereikt waardoor de reeks nederlagen werd afgebroken. Ben Steenbergen en Frits Eulberink namen de twee heren en kelspelen voor hun rekening, waarna Eulberink met dubbelaar Hans van Harteveld de herendubbel won. Van Harteveld won samen met Sonja Steenbergen het eerste mix zodat de vier Leid se punten binnen waren. Om de vier Goudse punten werd hard gevochten. Ilse Jansen verloor op het nippertje en ook de twee de mix van Ben Steenbergen met Ilse Jansen ging in een gelijk- opgaande strijd na drie sets verloren. Steenbergen was uiteraard tevreden over dit eerste punt, maar „we zijn er nog niet. In de komende vijf wedstrijden is nog van alles mogelijk: door dit, misschien wat schamele, punt hebben we er weer vertrouwen Merenwiek deklasseerde deze week in Hillegom de gelijknamige vereniging met 2-6 en lijkt door niets meer te stuiten op weg naar een tweede ongeslagen kampioenschap. LEIDEN De veldrijders René Guyt en Eddy Kouiss traden ook dit weekeinde weer op de voorgrond in twee sterk bezette, inter nationale veldritten. Beide junioren bleven echter steken op de tweede plek. Kouiss in Deventer, Guyt in Schijndel. Zaterdag in Deventer was René Pluis als eer ste weg. Guyt ging alleen in de achtervol ging, maar kreeg na een glijpartij gezelschap van Kouiss en Gerritsen. In de lange spurt om de tweede plaats was Kouiss de snelste. Guyt moest genoegen nemen met de vierde stek. Gisteren zaten beide veldrijders nieuw dicht bij elkaar in Schijndel, waar renners een bijzonder zwaar parcours kre, voorgeschoteld. Ditmaal reed Guyt twee r den op kop. Hierna sloten zes man z waaronder Kouiss. Uiteindelijk bleef G over met Gerritsen en Kant, die ontsna] maar werd teruggepakt door Guyt. In spurt kreeg deze echter een klapband, zo Kant nog eenvoudig kon winnen. De twe plek wist de Swiftrenner nog wel te bema tigen, juist voor Eddy Kouiss. ené Guyt en stek. Gisteren zaten beide veldrijders op- ekeinde weer nieuw dicht bij elkaar in Schijndel, waar de Dezette, inter- renners een bijzonder zwaar parcours kregen lioren bleven voorgeschoteld. Ditmaal reed Guyt twee ron- 2k. Kouiss in den op kop. Hierna sloten zes man aan, waaronder Kouiss. Uiteindelijk bleef Guyt Pluis als eer- over met Gerritsen en Kant, die ontsnapte, de achtervol- maar werd teruggepakt door Guyt. In de tij gezelschap spurt kreeg deze echter een klapband, zodat e lange spurt Kant nog eenvoudig kon winnen. De tweede ss de snelste, plek wist de Swiftrenner nog wel te bemach- let de vierde tigen, juist voor Eddy Kouiss. Sleutels verspelen koppositie LEIDEN In de tweede ronde van de Zuid Holland compe titie heeft het goalballteam van de Sleutels verrassende de kop af moeten staan aan het Haagse Kameleon. In de eerste wedstrijd in die tweede ronde verloren de Sleu tels al direkt met forse cijfers. Tegen Kameleon werd het door ongecontroleerd spel en veel technisch fouten een dui delijke 4-1 nederlaag. Lonneke de Kier zorgde voor het enige Leidse doelpunt in deze wedstrijd en tevens voor het enige punt wat de Kameleon tegen kreeg in drie wedstrijden. Te gen het Zoetermeerse Doing bakten de Leidenaars er nog steeds weinig van. De toch zwakker geachte tegenstanders trokken met 5-3 aan het langste eind. Ook de wedstrijd tegen het Schiedamnse De Ooievaars begon slecht. Bij de wissel stonden de Sleutels met 4-2 achter, maar door gebruik te ma ken van wisselspelers kwam coach Ruud Waaijer toch niet met lege handen te staan 7-5 winst. Stand na zes wedstrij den Kameleon 8 punten, Doing 7, Sleutels 7 en Ooievaars 2. Peter Konkel brengt de stand op 4-6 in het duel tussen Karma Lions en Herenthals. Lions krijgt slaag in Herenthals LEIDEN Na de neder laag van Karma Lions in eigen huis tegen de num mer twee van de zuidelij ke poule, Herenthals, volg de in de return een pak slaag. De eerste (4-2) en derde (4-3) periode waren bijna gelijk opgaand, maar de tweede (7-1) was voor de Lions catastrofaal. Door een zakenreis kon dit keer ook Theo Dietz niet mee doen, waardoor het hele team omgegooid moest worden. Hier profiteerden de Belgen liefst 15 maal. Daartegenover stelden de Lions slechts doelpunten van Peter Konkel, Jeffrey Delmonte (3), Mike Hem- minga en Wim Constant, waardoor zij als vierde zijn geëindigd in de strijd om de Coupe der Lage Lan den. Fred Wessels van Donar valt aan in het duel met Punch. Wessels speelde zijn laatste wedstrijd voor de Leidse formatie. ACHTERSTAND VAN NEGENTIEN PUNTEN WEGGEWERKT URK Met de grootst mogelijke moeite heeft Elmex Leiden afgelopen zaterdag de basketbalwedstrijd tegen de Orca's uit Urk gewonnen. Pas diep in de tweede helft kregen de mannen van Ruud Harrewijn de Ur- kers in hun macht en kwam er als nog een geflatteeTde 68-80 eindstand op het scorebord. Leiden had het bijzonder moeilijk in de veel te kleine sporthal in Urk. De snelle Leidse aanval heeft veel ruimte nodig en die ruimte kan de Waaiershoek niet bieden. Ruud Harrewijn was vantevoren een gewaarschuwd man. „Het is een kwestie van de boel wakker houden", wist de Haarlemse coach. En juist met het wakker blijven had de Leidse ploeg het heel erg moeilijk. Orca's kende een flitsende start tegen Leiden. De spelers, gemo tiveerd door de dreigende opheffing van hun team rond de jaar wisseling, mits er op tijd een sponsor wordt gevonden, begonnen direct een alles-of-niets-offensief. Het leverde een eenvoudige voorsprong op: 12-7. Het tij leek ten gunste van de Leidenaars te keren bij de stand 22-19, maar een time-out van Ruud Harrewijn pakte totaal verkeerd uit. Urk liep eenvoudig uit naar de 44-31 ruststand. Vanuit de kleedkamers gingen de Urkers wederom furieus van start. Zes punten op rij leverden een maximale achterstand van 19 punten op voor Leiden. Bij 50-31 zetten de Leidenaars echter het broodnodige slot op de wedstrijd. Beek en Lockhart schoten de ploeg in een paar minuten tijd naar 52-51. Ruud Harrewijn nam in die tweede helft een enorme gok. Hij liet zijn basis vijftal staan, terwijl zowel Emill Hagens als Bert Kragtwijk al op vier fouten stonden. Slechts eenmaal durfde Harrewijn in de tweede helft een wissel toe te passen. Tom Lockhart mocht blijven staan en juist hij hielp Leiden over het dode punt. Lockhart, wiens positie erg onzeker leek, revan cheerde zich duidelijk voor een aantal zwakke wedstrijden Toch bleef Urk tot acht minuten voor tijd op voorsprong. Het was Randy Wiel, die voor de Leidenaars de winst in zicht bracht. Hij schoot 61-62 op het scorebord. Vervolgens was het gedaan met het hard werkende Urk. Leiden liep eenvoudig door naar de uiteindelijke 68-80 einduitslag. Coach Harrewijn slaakte een zucht van verlichting: hij had het heel erg moeilijk gehad om zijn ploeg wakker te houden, maar was daar toch in ge slaagd. JACOB BERGSMA Scores: Leiden: Beek 26; Wiel 20; Lockhart 16, 15 rebounds, Hagens 13, Van Helfteren 5, Heijdeman 0. Van Dam 0, Kragtwijk 0. Schotpercentage team 50%; re bounds 48; balverlies 17. Urk: Pipkin 21, Rijks 18. Chapman 13, Van Urk 8, Hakvoort 4, Scheffer 4. Schotpercentage team: 42%; rebounds 32. balverlies 13.. LEIDEN In de strijd om de derde plaats in de Coupe der Lage Landen heeft Karma Lions de eer ste wedstrijd verloren van het Belgische Herenthals. In een spektakulaire wed strijd verspeelden de Lei- denaren de winst in de eerste periode en konden daarna, ook met goed ijs hockey en een maximale inzet, een nederlaag niet ongedaan maken. Al na 36 seconden kreeg het zelfvertrouwen van de Lions een dreun toen een afstands schot van Rob van Doninck doel trof en Herenthals aan de leiding bracht. Nadat een Bel gisch schot op de paal afketste kreeg Mike Hemminga de eer ste Leidse scoringskans pas in de achtste minuut. Zijn slappe schot werd direkt beantwoord door een tweede Belgisch doel punt van dezelfde Doninck. Jurian Thomas beantwoordde deze treffer met een vlekkelo ze goal, maar toch werd de wedstrijd er niet spannender door. De Belgen overheersten LEIDEN De dames van Gepiini/Kangeroes lever den in de volleybalcom petitie een prima prestatie door koploper Starlift 3 op een 3-1 nederlaag te ont halen. De wedstrijd werd beslist in de derde set, die ruim veertig minuten duurde. De betere verde diging van de ploeg van Buddy Doornbosch bracht Gemini in dat speldeel de 19-17 overwinning. De volgende set bleek de Voorburgse formatie leeg gespeeld: 15-12, 9-15, 19- 17, 15-3. DAC haalde de drie punten weg bij Spirit/Barendrecht. De Alphenaren speelden nog zon der Rudolf Haitsma, maar met Cor de Koning. DAC kwam dan ook geen moment in ge vaar: 8-15, 12-15, 3-15. Het tweede divisieteam van Leython slaagt er nog steeds niet in om punten te pakken De eauipe van aanvoerder Rob Mudde laat wel regelmatig aardig volleybal zien, maar slaagt er niet in te winnen. Te gen Starlift 3 had Leython met een sterk acterende Leon Hey- ting op de middenpositie in de derde set goede kansen op de winst; een 14-9 voorsprong werd echter weggegeven: 10- 15. 11-15, 14-16. Wanneer Leython er niet in slaagt de tweede divisie-plaats te behouden, dan zal deze wel overgenomen worden door LEIDEN De MSV vrouwen waren tegen BOB dicht bij hun eerste eredivisie-winst, maar dolven met 54-57 opnieuw het onderspit. De Lisse vrouwen maakten korte metten met OSG en won nen met 90-48. Het LUSV vrouwenteam revancheer de zich tegen Dragons met een overduidelijke 85-49 zege. In het rayon wilde BVO koploper Blitz ach terhalen, maar verloor nipt met 75-79. Trotters liet het volkomen afweten tegen het goed draaiende MSV: 55-81. Grasshoppers bracht het ongeslagen Vent-Axia Lakers met 64- 58 de eerste nederlaag toe. maar konden niet verder uit lopen dan 1-4 door de goede reddingen van doelman Mark Dobbelaar. Een black out van Theo Dietz in de laatste mi nuut zorgde plots voor span ning, maar werd niet afge- starft. In de tweede periode tapten de Lions uit een heel ander vaa tje; de Belgen werden eerder aangepakt en het speelveld werd bewust compacter ge houden. Hierdoor kwamen -de gasten niet meer in hun spel. Pas in de elfde minuut her vonden zij de weg naar het doel: 1-5. Nadat een doelpunt van de Lions werd afgekeurd scoorde weer Jurian Thomas zodat er weer mogelijkheden waren op winst. De „man meer" situatie die in de 35e minuut ontstond (tot dan toe geen straffen werd echter onvoldoende benut. Vlak voor het verstrijken van de tweede periode scoorde Hans Hore man voor Herenthals, waar door de Lions op 2-6 kwamen. In de derde periode een goed spelend Lions wat Theo Dietz in de tweede minuut zag sco ren. Tien minuten later maak te Peter Konkel er nog 4-6 Gemini. De Voorschotense he ren hadden het bij vlagen moeilijk tegen Tonegido, maar bleken op beslissende momen ten over meer aanvalskracht (Frans van Sliedrecht) te be schikken: 13-15, 17-19, 11-15. NOVO zag de kloof met Gemi ni groeien door een 3-2 neder laag bij CVV. De Noordwijkers arriveerden te laat in Capelle, maar grepen toch de eerste set en kwamen de tweede met 2-9 voor. CVV kwam toch goed terug en nam een 2-1 voor sprong. NOVO sleepte nog een beslissende set uit het vuur, maar kon die niet in winst Zoals MSV zich had voorgeno men, heeft het tegen BOB zicht gehad op de winst. Voor rust werd overigens beider zijds zwak geacteerd. Ook door de zenuwen keek MSV na de eerste helft tegen een 21-29 achterstand aan, die daarna nog opliep naar 21-33. Toen kwamen de Noordwijksen op basis van snelheid en een serie breaks goed los. Binnen vijf minuten had de ploeg een 41- 37 voorsprong opgebouwd. Carla Krauwel vervulde een hoofdrol door ex-international Carla de Liefde knap aan ban den te leggen Een korte maar hevige inzinking was voor MSV uiteindelijk fataal. Van 47-43 werd het 47-55. MSV ging nog wanhopig in de ach tervolging en kwam nog dicht bij, bij 54-57 was het evenwel afgelopen. Topscore MSV: Jo- landa Tokkie 24. Tegen het van waarna het Leidse spel zichtbaar nerveuzer werd. De Lions roken hun kans, maar sprongen wat te slordig om met de kansen. Herenthals be nutte de weinige kansen uit de slotfase toch iets beter en zette de Lions toch weer op grotere achterstand: 4-7. Het Leidse spel werd er, zonder aan kwa liteit in te boeten, alleen feller door wat resulteerde in nog een treffer. Mike Hemminga veroverde in een gevecht aan de boarding de puck en passte naar Rudy Bakker die snoei hard inschoot en de eindstand op 5-7 bracht. Coach Leo van Dijk was on danks het verlies tevreden over het vertoonde spel. „Af gezien van de eerste periode, die slecht was, hebben alle spelers zich optimaal ingezet en een goede partij ijshockey laten zien. Doordat we drie man missen moesten we met twee in plaats van drie aan- valslijnen werken en kost na tuurlijk extra kracht. Als we in Herenthals spelen als in de derde periode is er nog van al les mogelijk." GERT VELTHUIZEN omzetten: 6-15, 15-9, 15-8, 13- 15, 15-9. In de derde divisie dames ont worstelde Leython zich verder van de onderste plaats met een overtuigende overwinning op Meteoor. Door het goede ver dedigende en aanvallende werk van Gerdi en Christel Verwoert kwam de Gorkumse ploeg er niet aan te pas: 15-7, 1-15, 16-14, 15-12. NOVO had te veel moeite met de scherpe en gevarieerde opslag van Al- lïdes om de zege te grijpen. Al leen de tweede set kon NOVO net naar zich toetrekken: 5-15, 15-13, 12-15, 13-15. Utrechtse OSG had het Lisse vrouwenteam het niet lastig. Met een goed draaiende nieu we 3-2 zoneverdediging en een haarzuiver schot was de kloof al bij rust flink: 48-24. Coach Frans Broekhof ging ruim schoots wisselen, waardoor het ritme ietwat stokte. Toch was de kloof aan het eind gigan tisch: 90-48. Junior Arine Vlie ger en Marion de Bruin teken den beiden met 18 punten voor de topscore. LUSV speel de deze week de return van het vorige week verloren duel met het Ridderkerkse Dra gons. De Leidsen kwamen ge laden binnen de lijnen, vast van plan zich te revancheren Afgezien van een zwakke start (tussenstand 3-9) speelde LUSV ditmaal stukken beter. Coach Flapper: „De vonk sloeg er weer in." De sterke verdediging leverde vele bre^ aks op, die, LUSV-vreemd, ge- Donar handhaafde zich aan kop van de promotieklasse door een gedegen overwinning op Punch. Of de ploeg die flo rissante positie kan behouden is mede afhankelijk van de vraag of de ploeg van Ron Groen het vertrek van Fred Wessels kan opvangen. Tegen Punch werd Wessels, die voor drie jaar naar Sri Lanka ver trekt, op matchpoint gewis seld: 15-13, 15-7, 13-15, 15-9. Gemini 2 leed een vijfsets ne derlaag bij DOS 2: 8-15, 15-4, 17-15, 9-15, 15-5. Orion kwam er tegen Radius 2 alleen de ölied werden uitgevoerd. Met als uitblinkster Carry Stoops werd, na 40-23 bij rust, op 85- 49 afgesloten. BVO ontving koploper Blitz, dat vrijwel de gehele wedstrijd nipt aan de positieve kant van de score verbleef. Will Moerer, de tijdelijk vertrekkende spel verdeler van Blitz, speelde in zijn „afscheidwedstrijd" een prima organiserende rol. BVO was aanvallend een fractie sterker en bleef steeds goed aanhaken. Bij 67-67, ver in de tweede helft, kwam het breek punt. Blitz verschalkte het even naar een zonedefensie overschakelende BVO met twee drie-punters op rij. Daar mee legden de over het hele duel steeds iets sterkere Voor schotenaren de basis voor hun 75-79 overwinning. Topscores. BVO: Filippo 16. Blitz: Kallen berg 22. Na een schommelende score bii Leiderdorp tegen derde set aan te pas: 3-15, 5-15, 14-16. Bij de dames blijft Leyton 2 prima presteren. Tegen het al tijd lastige Jodan Boys verloor de Leiderdorpse formatie de tweede set met 1-15, maar her stelde zich door twee sets op rij te winnen: 15-7, 1-15, 16-14, 15-12. Gemini 2 had geen enkel pro bleem met VVV. De thuis ploeg stond alleen de winst in de derde set af: 15-4, 15-6, 10- 15, 15-9. DAC rekende vlot af met Zovoc: 15-10, 15-4, 15-3. Tornado boekte een 3-1 over winning op LUSV. Dunckers was het evenwicht bij rust helemaal terug: 41-41. Middels een bliksemstart de marreerde Leiderdorp vervol gens. Vanuit de sluitende ver dediging werden de offensieve daden in een hoog tempo uit gevoerd. Mark Brussee legde Dunckers' topscorer aan ban den, terwijl Marcel Sommeling na enkele matige prestaties in alle opzichten goed speelde en tevens voor 27 punten zorgde. De rap verworven voorsprong werd bekwaam overeind ge houden tot het eind: 91-73. Trotters vertoonde tegen MSV een flinke off-day. Al bij rust hadden de Noordwijkers flink afstand genomen: 28-44. In de volgende zeven minuten herstelde de Leidse thuisploeg zich even en naderde tot op 44-50. Toen ging MSV'er Fred van Schie de show stelen door Erik Paul van Weeren aan banden te leggen en tussen door zelf doodleuk te scoren Met een onopvallende, maar nuttige hoofdrol voor Bart Driessen rekende MSV ten slotte zeer duidelijk af met Trotters: 55-81. Tegen het Am sterdamse Derba had Lisse bij rust een snelle achterstand goedgemaakt: 44-44. Ook in de tweede helft moest de thuis ploeg zich herstellen van een zwakke start. Drie minuten voor tijd was Derba achter haald (76-75). Toch liep het voor Lisse, langzamerhand er varen in kleine nederlagen, tenslotte weer eens net niet goed af: 83-85 Topscores Lisse: Rob Maarschalk 27, Jörgen Goudswaard 18. Grasshoppers, dat onlangs onverwacht een steek liet val len, ontving het ongeslagen Vent-Axia Lakers. Aan het slot van de eerste helft namen de Katwijkers een lichte voor sprong: rust 33-24. Lakers her stelde de schade aanvankelijk, maar had het vervolgens zwaar te stellen met de 1-2-2 zone van de thuisploeg. Grass hoppers creëerde opnieuw ge staag een marge en hield die tot het eind: 64-58. Daardoor deelt de ploeg van Ed Zaal nu weer de toppositie met Lakers. Topscores Grasshoppers: An ton Nijgh 19, Dries Geyteman 18. Vooral verdedigend zwak openend kwam LUSV op ach terstand tegen Red Stars. Er- win Snelting en Robert Jan Drijver hadden de Leidenaars bij rust weer in de wedstrijd geschoten: 34-38. De toch al niet complete ploeg verloor in de pauze ook Arjan Maat (en kelblessure) en moest tenslotte weer een pressverdediging uit de kast halen, die net niet vol doende opleverde: 73-76. LEIDEN Belangrijkste punt op de zwemagenda van het af gelopen weekeinde waren de nationale winter clubkampi- oenschapperi. Tijdens deze wedstrijden werden slechts es tafette-nummers afgewerkt. Aan Leidse zijde viel vooral bij de jongste zwemmers en zwemsters een aantal prima prestaties te noteren. Zo slaag den de jongens onder de twaalf jaar van de Zijl/LGB erin om nationaal kampioen te worden. Van de vier af te werken estafettes wonnen zij er drie, op de 4x100 m school slag werdne ze vijfde. Erwin Siera, Robert Janssen, Niels Ouwerkerk en Martijn Bus- scher realiseerden op de 4x100 m wisselslag bovendien nog een nieuw kringrecord. Hun 4.56.8 was 16 sekonden onder de oude tijd. De andere zwem mers van het onder 12 ploegje waren Laurens van Kampen, Niels Joor en Robbie Dubbel- deman. De jongens van LZ eindigden als achtste. Bij de jongens zowel als bij de meisjes onder de tien jaar viel een Leids team in de prijzen. De LZ'ers Richard Snoeker, Chris van Ravenbergen, Arko Vervark, Mark en Dennis Schouten, Jeffrey Kortekaas, Jacco de Haas en Robert van der Kamp legden beslag op een tweede plaats. De 4x50 schoolslag was de enige af stand die zij als snelsten af wisten te leggen. De winnende tijd was 3.11.0. Op de 4x50 rug en op de 4x50 vrij werden ze tweede, de 4x50 wisselslag sto ten zij als vijfde af. Ook twee de werden de meisjes onder dertien van de Zijl/LGB. Het negental Jantien van Bostelen, Amarentia Verkade, Brenda Ligtvoet, Gwendolijn Roeber- ding, Medea van Kampen, Mira Regensburg, Daniëlle Smid, Maaike Parrel en Dan ny Dubbeldeman konden geen enkele estafette winnen, maar de overige deelnemers wisten, op één na, geen beter gemid delde te realiseren. De uitein delijke tweede plaats kwam tot stand door een tweede plaats op de 4x50 vrij en de 4x50 wis sel, gevolgd door een derde en vierde plaats op de 4x50 rug en de 4x50 school. Achter de meisjes van de Zijl/LGB wist de ploeg van LZ'86 de derde plaats te bereiken. Ester van Oosten, Sjimmy van Deelen, Karin Stastra en Nancy Kijk in de Vegte maakten op de 4x50 m wisselslag 2.34.5, goed voor de eerste plaats en een nieuw kringrecord. Samen met Bianca Hoeks, Marieke van Kesteren, Natascha Raap horst, Bianca Singeling en An drea Hoenselaar werd op de 4x50 school als derde, op de 4x50 rug als vijfde en op de 4x50 vrij als negende aange tikt. De sporters in de andere leeftijdsgroepen eindigden al lemaal zo rond de achtste, ne gende plaats. Vermeld dient nog te worden, dat de jongens van LZ, bezien vanaf o. 10 tot aan o. 14, in de overall-eind stand een derde plaats inna men. Zondagmiddag rondde LZ'86 in samenwerking met Alkemade en Katwijk haar onderlinge kampioenschappen af. Bij de meisjes onder de tien was vanzelfsprekend Nancy Kijk in de- Vegte de gouden medaille winnaars. Met winst op de vrij en de vlinder nam zij overduidelijk afstand van de overige zwemsters. Ester van Oosten werd tweede, Ka rin Stastra derde. Deze Stastra heeft als negen-jarige nog een heel seizoen bij de meisjes on der de tien voor de boeg. Op de 100 m vrij zwemt zij nu al 1.13.9, een belofte voor de na bije toekomst. Bij de jongens was Chris Ravensbergen de sterkste. Achter hem grepen de gebroeders Mark en Dennis Schouten zilver en brons. Bij de meisjes onder de 12 ging de strijd voornamelijk tussen Winny van Deelen en Paulien Stastra. Van Deelen besliste de strijd in haar voordeel door onder meer een uitstekende 100 m vrij (1.04.1) af te leve ren. Martin Bartels was bij de j.o. 12 te sterk voor zowel Bas Willemsen als voor Ronald Thierry. Eén leeftijdsgroep ho ger won Marco Mulder alles wat er te winnen viel. De 100 m schoolslag in 1.16.6 en de 100 m rug in 1.09.4. Alexander Willemsen en Jan Bart Broek huis verdeelden de trosotprij- zen. De situatie bij de m.o. 14 was vergelijkbaar met die bij de jongens. Geralda Boekweit duldde geen enkele tegen spraak en werd overtuigend klubkampioen. Marieke van Leeuwen en Hannie de Wit werden tweede en derde. An- toine van Weerden, Hans van Hees en Yver van der Molen waren bij de j.o. 16 de snelste drie. Van Weerden en Van Hees lieten vooral op de schoolslag zien wat zij waard zijn. Tijden van respectievelijk 1 10.6 en 1.12.3 betekenden twee persoonlijke records en tevens twee limiettijden voor de Adspiranten Winterkampi oenschappen. Silvia Bakker eindigde op een straatlengte voorsprong als eerste. Zij bracht op 100 m vrij m.o. 16 en op de 100 m vlinderslag tijden op de klokken, die de tijden van haar concurrentes meer als vijf sekonden voorbleven. In de hoogste leeftijdsgroep tenslotte waren de gouden plakken voor Angenita Haits ma (voor Ingrid Mulder en Marjan Knot) en voor Hugo Bregman.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 16