a „Ik wil de allerbeste zijn „Gebruik hormoonpreparaten is vergelijkbaar met drugsprobleem sportuitslagen Jo Durie en John Lloyd uit de strijd KERNPLOEG-DEBUTANT EMIEL HOPMAN: SPORT CcidócSouomU VRIJDAG 30 NOVEMBER 1984 PAGINA 9 Minister wil proefproces NS (Van onze parlementaire redactie) DEN HAAG Minister Korthals Al- tes van Justitie wil een uitspraak van een rechter dat een voetalsupporter die met een groep vandalisme pleegt, persoonlijk aansprakelijk is voor de door de groep veroorzaakte schade. De NS zou daartoe een proces bij de rechter moeten aanzwengelen. Dit heeft de minister gisteren gezegd in het VARA tv-programma Haagse Bluf Korthals Altes stelde dat het de laatste twee maanden met het voet balvandalisme „de spuigaten uit loopt". „Daar moet de overheid paal en perk aan stellen, dit is niet te tole reren", aldus de minister. Hongarije verslaat België ZALAEGERSZEG Het Hongaarse basketbalteam, vorige week verliezer in de Apollohal van Nederland, heeft zijn tweede wedstrijd in groep B van het kwalifi catietoernooi voor de eind ronde van het wereldkam pioenschap in Spanje 1986 in winst omgezet. De Hon garen versloegen donder dagavond in Zalaegerszeg België na verlenging met 91-86. Stand groep B: 1. Joe goslavië 2-4 (176-140); 2. Ne derland 2-3 (135-141); 3. Hongarije 2-3 (145-153); 4. België 2-2 (158-180). Giresse terug in Franse selectie PARIJS Alain Giresse is terug in de selectie van het Franse voetbalelftal. Bonds coach Henri Michel koos de kleine middenvelder van Girondins Bordeaux gisteren bij groep van zestien spelers voor de WK-kwalificatie- -duel tussen de Europees kampioen en Bulgarije van vorige week was Giresse ge blesseerd. Met Giresse keert ook de aanvaller Dominique Rocheteau terug in de selec tie voor de wedstrijd van za terdag 8 december. Leiden verdedigt titel basketbalweek HAARLEM De derde editie van de Haarlemse Basketbalweek. die van 28 december tot 2 januari wordt gehou den, kent de drie Nederlandse topploe- gen, Den Bosch, Leiden en Haaksber gen, onder zijn deelnemers. Het veld van zeven, dat in twee poules wordt opgedeeld, wordt gecompleteerd door twee Amerikaanse teams (New York Harlem All Stars en Chicago), Hapoel Tel Aviv en het Braziliaanse Flumi- nense. Het toernooi speelt zich af in de Kennemersporthal. Leiden is titelver dediger. Poule-indeling A: Leiden, New York Harlem All Stars (Vst) en Hapoel Tel Aviv (Isr). B: Den Bosch. Haaksbergen. Fluminense (Bra) en Chicago (Vst). Wereldbeker ploeg Post MÜNCHEN De Nederlandse profwielerploeg van Pe ter Post heeft voor het tweede achtereenvolgende jaar de wereldbeker van de internationale proffederatie (FICP) veroverd. Ploegleider Post kreeg de zilveren vaas gisteren tijdens het jaarcongres in Munchen uitge reikt door de Spaanse voorzitter van de internationale wielerunie (UCI), Luis Puig. De trofee gaat naar de wie- Ierstal, die in de grote klassieke evenementen de meeste punten verovert. De UCI stelde in München een com missie in om de technische ontwikkeling bij de produk- tie van race-fietsen in goede banen te leiden. Men wil een reglementering van het materiaal, waarvan het os- sekopstuur en de dichte wielen dit jaar de opvallendste nieuwe constructies waren. Het professionele wielersei- zoen in Nederland wordt volgend jaar geopend met een internationale koers in de Achterhoek De rit over 206 kilometer, met start en finish in 's Heerenberg. is vast gesteld voor woensdag 27 februari, drie dagen vóór de Omloop het Volk. de eerste semi-klassieker van het jaar. Runderkamp naar Haarlem VOLENDAM Eredivisieclub Volendam heeft Nico Runder kamp verkocht aan provinciege- noot Haarlem. De 20-jarige rech terspits was bij Volendam slechts stand-in voor Hennie Meijer. Volendam vulde gisteren de se lectie meteen weer aan door de dorpeling René Tol onder con tract te nemen. De 22-jange Tol, twee seizoenen geleden voor 187.000 gulden van Volendam naar Haarlem verkocht, stopte twee weken geleden met betaald voetbal bij Haarlem De 22-jarige rechterspits gaf wegens een ge brek aan spelplezier de voorkeur aan zijn groentezaak. Nooren wint met Sin? Sine ZUIDLAREN Henk Nooren heeft gisteren in Zuidlaren een internationaal springconcours ge wonnen. De onlangs in de actieve sport teruggekeerde Noor en reed met het paard Sing Sing De Brit Robert Smith won het jachtspring- concours. Bert Romp (Ned) werd hier vier de Tineke Bartels ze gevierde met het paard Duco in de dressuurproef Inter mediaire II. [)e Engelsman John Lloyd sneuvelde in Melbourne. Zijn •chtgenote Chris Evert daar- integen boekte haar 999e en- celspelzege in een internatio naal toernooi. MELBOURNE Op de vier de dag van het toernooi om de Open Australische kampicen- ichappen werden bij de danes twee geplaatste speelsters uit geschakeld. Voor één van die twee surprises zorgde zoals be kend Marcella Mesker, die de nummer tien, Sylvia Hénika Wdl), in drie sets klopte De ndere geplaatste speelsta- die *erd uitgeschakeld wa de F ïngelse Jo Durie. Geko>peld \faan de dertiende plaats »p de ranglijst, ging zij in de tveede ronde onderuit tegen de onge Fran<;aise Pascale Parad i.. Chris Lloyd-Evert behaalde zonder enig probleem haar enkelspeloverwinniig in internationaal toernooi loor een simpele zege <p de Vestduitse Myriam Sdropp; lie slechts één game op haar 'naam wist te brengen. Bij de heren werden eveieens twee geplaatste spelers uitge schakeld. De Tsjechosbwaak Mecir (16) moest in dre sets zijn meerdere erkenner in de Zweed Simonsson en <e En- ilsman John Lloyd (II) ver- tr in vijf sets van de Lmeri- in Sadri. Een andee ver- iing kwam op naam van de .ustraliër Dale Houstoi. Spe- ;nde in het èerste grae eve- iement waarvoor hj zich iwalificeerde won hij jisteren in de tweede ronde van zijn landgenoot Mark Edrrondson die het Open Australische kampioenschap in 1976op zijn naam had gebracht. HEERENVEEN Het (op-)bloeiende marathon- schaatsen is een eminente sportieve promotor ar mer, maar de langebaan- sport een aspirant-kam pioen rijker. Ze zullen het niet hardop zeggen, maar in het schaatsmarathon- wereldje treurt met er niet om dat Emiel Hop man is overgestapt naar de kernploeg. Voor Emiel Hopman, vorig seizoen de onbetwiste heerser in de marathons en dit jaar voor het eerst actief in de kernploeg van Henk Ge- mser, wordt het toernooi om de IJssel Cup, waar mee morgen het lange- baan-schaatsseizoen wordt geopend, het de buut als klassementsrij der. De „hulk" uit het Noordhol landse bloembollendorp 't Zand is een geboren winnaar. Zo won hij vorig seizoen vijf tien marathons, waarvan acht op rij. Toen hij in de negende werd verslagen door Frans Boon, heette het meteen dat Hopman had gefaald en was men op slag vergeten dat hij de dag ervoor met vijf ronden voorsprong had gewonnen. Grootste In het marathonwereldje wordt Emiel Hopman nog al tijd als „de grootste" be schouwd. Wat bezielt zo ie mand om dan toch over te stappen naar de discipline waarin hij* in feite van onder af aan moet beginnen? Hopman: „Het is natuurlijk wei leuk als je veel marathons wint, maar het is niet het ein de. Als ik als marathonrijder een nog beter seizoen zou wil len hebben, zou ik alles moe ten winnen. En dan is het niet leuk meer. De langebaan is iets heel nieuws voor mij en is niet typisch een Nederlandse sport. In feite heb je maar drie echt.belangrijke wedstrij- Tweede zege Van Wijhe AMSTERDAM De schaatser Dries van Wijhe heeft zijn tweede overwinning van dit marathon-seizoen binnen. De 39-iarige Van Wijhe won gisteravond in Amsterdam de vijfde marathon uit de strijd om de KNSB-beker. Hij ver sloeg in de eindsprint Co Giling. In het marathonklasse ment aller tijden (sinds 1971) is Van Wiihe nu op gelijke hoogte gekomen met Giling. Beiden hebben in hun loop baan 35 overwinningen geboekt. De derde plaats in Am sterdam was voor Jan Kooiman tussenstation netje op weg naar het „Grote Doel", de confrontatie met de interna tionale top. Hopman „Voor mij is de IJssel Cup niet zo be langrijk als de wedstrijden om de Dom- en Brabant-trofee, want die gelden als selectie voor de interland tegen Zwe den en Noorwegen, op 29 en 30 december a.s. in Oslo. Daar wil ik me laten zien". Stijl Voor Emiel Hopman is het toernooi om de IJssel Cup, waarmee morgen het langebaan- schaatsseizoen wordt geopend, het debuut als klassementsrijder. den: de Nederlandse, de Euro- in Inzeil, om een serie grote pese en de Wereldkampioen- wedstrijden volgens de schappen. Als je pech hebt dat Grand-Prixformule te orgam- je ziek wordt, is je hele sei- seren". zoen naar de knoppen. Daar om voel ik veel voor het idee van Gert Zimmermann, de Voor de Noordhollandse directeur van de kunstijsbaan krachtmens is het toernooi om de IJssel Cup „niet zo be langrijk" als het aankomt op prestaties. Wel is het een goe de gelegenheid om ervaring op te doen, want als lange- baanrijder moet hij nog veel leren. De wedstrijden om de IJssel Cup fungeren als eerste Hopman is een vlijtige leer ling. Hopman: „Mijn bochten techniek is beter geworden, al heb ik nog wel problemen als ik op volle snelheid ligt - dan kan ik de bocht niet houden. Ook met het op snelheid ko men heb ik nog moeite. In de marathon versnel je vanuit de beweging, maar op de sprint doe je dat vanuit stilstand Dat moet ik nog leren. Intus sen ben ik ook wat dieper gaan zitten, maar voor het overige is er niet veel veran derd. De stijl die ik van huis- uit heb valt best mee In de marathon maakte ik weieens een misslag, maar dat kwam door het slechte ijs". In elk geval is de sprint voor Hopman niet de obsessie die hij voor vele „geboren" stay ers is. „Mijn beste 500-meter- tijd staat nu op 41,2 gereden in Inzeil. Voor iemand die nog nooit gesprint heeft moet daar een veertiger van te ma ken zijn". Over het sprinten dus geen zorgen, maar hij is wel een tikkeltje bang dat het lange werk zal lijden onder de nieu we trainingsaanpak „Straks word ik op de sprint nog beter dan op de lange afstanden", peinst Hopman, die zijn per soonlijke records dit seizoen drastisch wil herzien. Die tij den zijn: 500 m in 41.2; 1500 m in 2.03.4; 5000 m in 7 14.3; 10.000 m in 15.01.7 en 3000 m in 4 33. Jonge kerels De langebaanrijder geeft de voorkeur aan een wat minder gecentraliseerde aanpak „Ik heb het liefst dat ik tot aan het begin van het seizoen mijn eigen trainingsprogram ma kan afwerken. De leden van de kernploeg zitten nu al vanaf juli bij elkaar. Daar baal ik af en toe weieens van. Ik denk dat je in je eigen om geving geestelijk meer ont spannen bent", gelooft Hop man, die midden in een aan passingsproces zit. „Vorig jaar had ik als marathonrijder te maken met wat oudere fana tiekelingen. nu trek ik op met jonge kerels. Nu komt het ook veel meer aan op concentre ren. Je bent veel meer met je zelf en de wedstrijd bezig. In de marathon was het veel meer een kwestie van ram men". Hoewel Hopman vindt dat hij niet voor de gezelligheid in de daar wel thuis. „Ik wil de bes te zijn", komt het nadrukke lijk uit zijn mond „Dit jaar wil ik nog genoegen nemen met een wat bescheiden rol, maar ik moet wel vooruitgang blijven zien" HARRY BRINK Eri It/TOSPORT van Groot-Brittamië [t. Vatanen/Harryman (Fn/Gbr) Peu- 19 minuten m 48 secon- 2. Mikkola/Hertz (lin/Zwe) Audi 41 seconden; 3. Eklind/Whittock (/Gbr) Toyota op 1119. WK: 1. Bkmqvist (Zwe) 125 punten; 2. Mikkoli (Fin) 104; 3. Aten (Fin) 90; 4. Vataren (Fin) 60; 5. Bettega (Ita) 49 Eindaand WK mer- kaïe; 1. Audi 120 puiten; 2. Lancia 1108; 3. Peugeot 74; 4 Toyota 62; 5. Renault 55. DAMMEN Internationaal toernoii in Bakoe. 12e ronde: Van der Val (Ned)-Abidin (Mau) 1-1; Tsjegolev(Sov)-Ozjafarov (Sov) 2-0; Keisels (Sov)-Koezinskl (Pol) 2-0; Skliarov (iov)-Abdoelajev (Sbv) 0-2; Sysel (Ts)-Vermin (Ned) 1-1; Gantwarg (Sov-Baljakin (Sov) 1-1; Alijev (SovFMitsSnski (Sov) 1-1 Stand op kop:; 1. >an der Wal 18 Ponten; 2. Tsjegolevl7; 3. Gantwarg en Mitsjanski 16; 5. Baljakin 15; 6. Vermin SCHAATSEN Marathon van Amserdam 1. Van Wijhi (Oosterwolde); 2. Giling (Warmenhuisn); op 100 meter: 3. Kooiman (Ammestol); 4. Van Ben- tum (Sint Jans Klffister); 5. Wessels (Marketo); 6. Maassen (Rijsenhout); l Van der Weidi (Heerenveen); 8. Portengen (Nederlorst den Berg); 9. Busser (Utrecht); 9. Van Lindenberg KNSB-belor na 5 wedetrij- 1. Ruitenber] (Oldebroek) 84.2 pot; 2. Pronk (Oct-Grattdijk) 76; 3. jaoléng 74; 4. Fortengen 66,1; 5. Maarssen 61; 6. Van Wijhe 59,2. 1. Borst. 2. Haringa, 3. Van wn Berg. Stand: 1. Van den Berg, Stam. 3. Van der Voort. SCHAKEN Olympiade in Thiasaloniki negende ronde: Engeland- N®derland 2-2 Tënde ronde: Neder- ®nd-Spanje 0,5- ,5 voorlopig: gede tailleerd: TimmanBellon 0,5-0.5; Ree- bartin atgebr.; Van der Sterren bos 0-1; Scheren-Gomez afgebr; Bulgartje-Sovje-lhie 1-3; Zweden- ■"islavië 0,5- ,5 voorlopig; Vere- Staten-Hoigarije 1.5-1,5 voor- Enocland-foemenié 2-1 voorlo- Frankrijk-Taecho-Slowakije 0.5- voorlopig; Aqentinië-Brazilië 2-2; 5*®1rNié-Denemirken 1-2 voorlopig; £*k*nbia-Cuba 5-2 voorlopig; Filip- (■PWWp-West-Duitiland 1,5-0,5 voorlo pig; IJsland-China 1-0 voorlopig. Stand op kop: 1. Sovjet-Unie 29 pun ten; 2. Verenigde Staten 25 (+1); 3. Engeland 24,5 (+1); 4 Joegoslavië 24 (+2); 5. Hongarije. Bulgarije, Enge land. Roemenië. Zweden 24 (+1); 10. o.a. Nederland Dames, tiende ronde: Nederland- Zweden 2-0 voorlopig: gedetailleerd; Van der Mye-Borisova 1-0; Bruinen- berg-Dahlin afgebr.; De Greef-Jo- hansson 1-0; India-Sovjetunie 0-3; Roemenië-China 1-1 voorlopig; Span- je-West-Duitsland 0,5-2.5; Polen-Bul- garije 1,5-1,5; IJsland-Zwitserland 0-2 voorlopig; Joegoslavië-Engeland 1-0 voorlopig; Hongarije-Griekenland 1-0 voorlopig; Frankrijk-Verenigde Staten 0-2 voorlopig. Stand op kop: 1. Sov jet-Unie 24 punten; 2. Bulgarije 20,5; 3. Roemenië 19 (+1); 8. Nederland. Damesenkelspel, tweede ronde: Turnbull (Aus)-Budarova (Tsj) 6-2, 6-4; Potter (Vst)-Byrne (Aus) 6-3, 7-6; Mesker (Ned)-Hanika (Wdl) 3-6, 6-4, 6-3; Lloyd-Evert (Vst)-Schropp (Wdl) 6-1. 6-0; Kilsch-Kohde (WdIFBunge (Wdl) 6-2, 6-4; Paradis (FraFDurie (Gbr) 5-7, 6-3, 6-4; Rinaldi (VstFFair- bank (Zaf) 6-3, 6-2; Graf (WdlFAnto- nopolis (Vst) 2-6. 6-1. 6-0; Jollisaint (ZwiFMinter (Aus) 6-3. 6-3; Minter (AusFLeand (Vst) 2-6. 6-3. 6-2. Herenenkelspel, eerste rondt: Gon zalez (P. RicoFDyke (Aus) 6-4. 6-3, 6-4 Tweede ronde: Kriek (VstFDre- wett (Aus) 6-4, 6-3, 7-6; Wilander (Zwe)-Mustard (Nwz) 1-6. 6-3. 7-5. 6-3; Tom Gullikson (VstFYoul (Aus) 6-4. 6-1, 6-3; Houston (AusFEdmond- son (Aus) 6-3, 6-4, 6-4; Seguso (VstF Bathman (Zwe) 7-5, 4-6. 6-2. 6-2; Bauer (VstFCain (Vst) 6-2, 4-6. 7-6. 7-5; Hlasek (ZwiFFeigl (Oos) 6-2, 5-5 opgegeven; Cash (AusFAndrews (Vst) 7-5, 7-6, 6-1; Edberg (ZweFM. Davis (Vst) 6-2, 6-7, 7-5, 6-2; Frawley (AusF Anger (Vst) 7-6, 3-6. 6-2, 6-2; Krish- nan (Ind)-Shaw (Gbr) 6-4, 7-5, 7-5; Derlin (NzIFMattke (Vst) 7-6, 6-2, 6-3; Simonsson (ZweFMecir (Tsj) 7-5. 6-2. 7-5; Sadri (VstFUoyd (Gbr) 6-4. 3-6, 4-6. 7-6. 6-3; Tim Gullikson (VstFVan Rensberg (Zaf) 6-4, 7-6. 3-6, 6-4; Bourne (VstFDe Palmer (Vst) 7-5, 2-6. 6-1. 6-3. VOLLEYBAL Eeredivisie dames: AMVJ-VVC 3-0 (15-8. 15-13. 15-12) Heren: AMVJ- Animo 3-2 (15-7. 11-15, 8-15, 15-12. 15-11). UITSPRAAK WVC BU CONGRES „DOPING EN SPORT": (Van onze verslaggever) UTRECHT Het pro bleem van het gebruik van spierversterkende middelen (anabole steroï- den) door wedstrijd- en recreatiesporters is vol gens staatssecretaris Joop van der Reijden van WVC de laatste tijd zodanig toe genomen, dat hij spreekt van „een probleem verge lijkbaar met het drugspro bleem. Met name bij sportscholen en fitness centra wordt geslikt en gespoten en bestaat een levendige sluikhandel in hormoonpreparaten", al dus de staatssecretaris. De bewindsman liet gisteren in Utrecht weten bij monde van een ambtenaar van zijn departement, die, omdat de staatssecretaris zelf verhin derd was, daar in zijn plaats het congres „Doping en Sport" van het Nationaal Instituut voor de Sportgezondheidszorg (NISGZ) opende. Om het ge bruik van doping, vooral van genoemde anabole steroiden, tegen te kunnen gaan ziet Van der Reiiden twee manieren; afschrikking van de mogelijke gebruikers door te wijzen op de gevaren van de gezondheid, en zakelijke, praktijk-gerichte voorlichting. „Ervaringen met voorlichting over druggebruik wijzen uit, dat de afschrikwek kende manier niet helpt. Van daar dat gezondheidsvoorlich ting wellicht een geschikt middel is het gebruik van deze middelen in te dammen", al dus de staatssecretaris. Hij denkt er voorts over een wettelijke regeling te treffen om de sluikhandel in hor moonpreparaten tegen te gaan. Een maatregel, die hij ook in ternationaal wil proberen door te voeren. De sportscholen zelf zouden een landelijke organi satie moeten gaan vormen met een algemene erkenningsrege ling, zodat duidelijk te zien is of men met een bonafide sportschool te maken heeft. Juridisch Tijdens het congres „Doping en Sport", dat het NISGZ-the- majaar over doping afsluit en tot en met vandaag duurt, werd en wordt ingegaan op zo wel de medische en sporttech- nische als de ethische en juri dische aspecten van het do- pinggebruik. Wat de juridische kant van doping betreft, vond de vice-voorzitter van het NISGZ, dr. W. Boerma, dat de wetgever in Nederland zich zo langzamerhand maar eens over het probleem zou moeten uitspreken. „Het verschijnsel is te belangrijk geworden om nog veel langer geregeld te bleek slechts één van vele fac toren te zijn, die bepalen of men al dan niet tot doping overgaat Ook het wegnemen van faalangst, het verdrijven van verveling voor. tijdens of na een wedstrijd of zelfs het wegnemen van weerzin tegen een wedstrijd werden als mo gelijke aanleidingen voor do- pinggebruik genoemd, door de voor het onderzoek benaderde sportmensen „Het onvoor waardelijk afwijzen van do- Fung als onsportief en gevaar- ijk lijkt dus niet in alle geval len gerechtvaardigd", aldus dr. ir. PG.J. Cornelissen namens het onderzoeksteam. Met de resultaten van het con gres hoopt het NISGZ te kun nen komen tot beleidsaanbe velingen voor betere regelin gen wat betreft het dopingpro bleem. Staatssecretaris Joop van der Reijden van WVC ontbrak in Gezoildheidsprijs Utrecht. Hij liet zich vertegenwoordigen door een ambtenaar van zijn departement. worden via „pseudo-wetge- ving" en een soort gewoonte recht. Er zullen hoge eisen ge steld moeten worden aan be grippen als wettig, rechtmatig en rechtvaardig, omdat er steeds groter wordende belan gen in het geding zijn Tussen een eerste en een derde plaats kan een bijna onmeetbaar ver schil in tijd, maar een zeer meetbaar verschil van een miljoen dollar liggen", aldus Boerma. Andere sprekers tijdens het congres in Utrecht gingen in op de motivatie van sporters om te komen tot dopingge- brutk. De afdeling medische psychologie van de Rotter damse Erasmus Universiteit presenteerde de eerste, voorlo pige resultaten van een onder zoek hiernaar. Prestatiedrang Nederlandse Sport door het bedrijfsleven inge stelde Stipendium voor de Sportgezondheidszorg. is dit jaar toegekend aan het project „Sportgezondheidszorg Gel derland 1984 en volgende ja ren" Het Stipendium, waar aan een bedrag van 10 000.- is gebonden, werd gisteren in Utrecht uitgereikt aan de inti- atiefnemers en uitvoerders van het bekroonde project uit Gelderland Amerikaanse schakers verrassen Sovjet-Unie THESSALONIKI Het team van de Verenigde Staten heeft gisteren in Thessaloniki voor een daverende verrassing ge zorgd. Het versloeg de onaan tastbare Russen met 2,5-1,5. Bij de Amerikanen wonnen Dzindzmdasjvili, een geemi- greerde Rus. van de nog onge slagen Beljavski en De Firmi- an van Joesoepov. De Sovjet- Unie stelde daartegenover de zege van Poloegajevski op Christiansen. Het duel tussen Browne en Vaganjan eindigde in remise. Na de opschudding over de Amerikaanse stunt vervolgden de Russen zeer koelbloedig hun weg naar de eindzege. In de tiende ronde wonnen zij met grote cijfers (3-1) van Bul garije. Verenigde Staten zetten hun opmars verder voort door tegen Hongarije in aantrekke lijke stand af te breken Het Nederlands herenteam genoegen nemen met remise tegen de toch zwakke Spaanse kopman Bellon. De Amster dammer verkeerde met zijn gedachten kennelijk meer bij de hangpartij tegen Miles, die later zonder te spelen door de Brit remise werd gegeven Ne- derland-Engeland eindigde daardoor in 2-2. In het duel tegen Spanje was Sosonko niet van de partij. Hans Ree bezette het tweede bord en brak zijn partij tegen Martin in gewonnen stelling af. Van der Sterren ging in zijn partij tegen Ochoa remise door zetherhaling uit de weg en sloeg ook een remise-aan bod van zijn tegenstander af. In de slotfase beging hii even wel een kostbare blunder, die Ochoa moeiteloos verzilverde (0-1). Peter Scheeren bracht tegen Gomez heel toepasselijk het Catalaans op het bord en brak zijn partij in een stelling die naar remise geurt. Midweeklotto DEN HAAG De uitslag van de gisteravond getrokken mid weeklotto 47 A is: 11 - 27 - 29 - 35 - 37 - 40 Re serve 2 Aantal deelnemers 380 616. Inleg fl 1 640 202.- 159569. Aantal deelnemers 165.221. Inleg fl. 247.832,-. Prijzengeld: fl. 99 132,80 Prijzengeld fl. 779 Cijferspel 47a 15£ Sportwereld Voetbal Rinus Israel is ge slaagd voor het dinsdag in Den Bosch afgelegde herexamen trainer-coach betaald voetbal. De voormalige libero van Fey- enoord deed eerder dit jaar eveneens examen, maar slaag de toen niet De KNVB ver leende Israel aansluitend en in overleg met de trainersverem- ging, de WON. dispensatie om voorlopig de eredivisieclub FC Den Bosch te trainen Honkbal Judsel Baranco, de tweede honkman van UW, is op het internationale honkbaltoemooi m Taiwan met een zeer hoog gemiddelde van 0 526 uitgeroepen tot de beste slagman van het toer nooi. Tafeltennis Ulf Bengtsson, de Europees kampioen tafel tennis. is vandaag in een Stockholms ziekenhuis aan een knie geopereerd Bengt sson heeft zich teruggetrokken voor het toernooi om de open Franse titels, dit weekeinde in Rennes, waaraan bij de dames Bettine Vriesekoop deelneemt Boksen De Japanse bokser Jiro Watanabe heeft gisteren in Kumamoto zijn wereldtitel het zwaarvlieggewicht be iden door ventie) op Phayao Poolarat. Boksen De wereldboks- bond WBC heeft gisteren har de maatregelen getroffen te* ?en de Amerikaanse prof Greg 'age Morgen bokst Page in Sun City tegen de Zuiaafn- kaan Coetzee om de wereldti tel van de andere federatie, de WBA De WBC heeft Page uil de organisatie gestoten Turnen De Olympische kampioenen Ecaterina Szabo en Li Ning hebben tijdens in ternationale wedstrijden m Tokio hun kwaliteit onder streept De Roemeens* Szabo won het onderdeel balk De Chinees Li Ning was de beste in de vrije oefening en bij de paardspronc Op het laatste onderdeel deelde hij de winst met dï Japanner Morisue

Leidse Courant | 1984 | | pagina 9