iubsidie voor -JAC Kat wijl Ouders eisen behoud van Aloysiusschool Sterrenbad Wassenaar wellicht verwarmd met koelwater melkfabriek JA ZES JAAR VAN POLITIEKE DISCUSSIES )t! Pleidooi D'66 en PvdA voor meer geld aan sociaal cultureel werk Eénrichting verkeer inTreubstraat omgedraaid Middenstandscommissie: Plannen voor centrum Voorschoten verworpen Beiden/regio £eidóc Qowumt VRIJDAG 30 NOVEMBER 1984 PAGINA 7 kunstmarkt in Hollandsche Tuyn EIDERDORP De Leiderdorpse Kunstkring houdt morgen ■i liet culturele centrum de Hollandsche Tuyn aan de Hoofd- ïraat een kunstmarkt. Een aantal kunstenaars biedt zijn werk fcgen voordelige prijzen aan. Het betreft hier een nieuw initiatief van de Kunstkring. Volgens gcretaris Bep Mul worden dit soort markten in andere plaatsen 1 meer gehouden. De belangstelling hiervoor is over het alge- fceen groot. Mul hoopt dat dit initiatief in Leiderdorp ook zal bnslaan. Degenen die nog een origineel cadeau voor de Sint toeken, moeten zeker even een kijkje gaan nemen op de markt, fee openingstijden zijn van tien tot vier uur. Om de gezelligheid verhogen zal er vanaf twee uur een salonorkest optreden. i de Hollandsche Tuyn doet men ook aan culinaire kunst. De lienukaart van de herberg In den Hollandschen Tuyn voert |iorgen speciale op kunst en kunstenaars geïnspireerde gerech- Auto zonder remmen OEGSTGEEST Een 18-ja- rige Leidse is gisteren haar auto kwijtgeraakt aan de po litie in Oegstgeest. Bij een verkeerscontrole merkten de agenten dat de mini van het meisje geen remmen meer had. Verder verkeerden de uitlaat en de schokbrekers in verregaande staat van ont binding. Het meisje verklaar de dat zij de enige was die met dit autootje overweg kon. Het mocht niet baten, het voertuig werd in beslag genomen. Zelfwerkzaamheid sport verenigingen wordt beloond NOORDWIJK Inkomsten die de Noordwijkse sportvereni gingen verwerven door zelfwerkzaamheid, zullen niet automa tisch worden bestraft door een korting op de subsidie van de ge meente. B en W willen die extra inkomsten voorzover ze niet meer dan vijf procent het verenigingsbudget te boven gaan, on gemoeid laten. „Dat is de oplossing om te laten zien dat wij hun eigen inzet waarderen", aldus wethouder J. Bedijn gisteravond tijdens een vergadering van de commissie welzijn. De maatregel, die het college geheel zelfstandig zonder toestem ming van de gemeenteraad kan instellen, heeft wel een finan cieel gevolg. Op de begroting is daarom een extra subsidiebedrag van 3634 gulden en 45 cent nodig en daar zal de gemeenteraad zijn fiat aan moeten geven. Vandaar dat de commissie giestera- vond al gepolst werd. De wethouder voegde er lovend aan toe dat de verenigingen door zelfwerkzaamheid 66.239 gulden en 95 cent hebben binnen gehaald. „Het zou al te zuur zijn, als dat wordt afgestraft door minder subsidie te geven", aldus de wet houder. De commissie was het unaniem met hem eens. Katwijks meisje gewond OEGSTGEEST Een 7-ja- rig Katwijks meisje is giste ren met onbekend letsel naar het Academisch Ziekenhuis Leiden gebracht nadat zij op het zebrapad van de Gevers- straat in Oegstgeest was aan gereden door een vrachtauto. De chauffeur, een 44-jarige man uit Delft, is volgens de politie vermoedelijk door rood licht gereden. Het meis je liep op een van lichten voorziene voetgangersover steekplaats. Pand Dorpsplein in ere hersteld WASSENAAR Het pand Plein 2 in de Wassenaarse dorps- kern zal worden gerestaureerd voor een bedrag van 478.000 gulden, zodat weer een oud pand in de gemeente in oude glo rie wordt hersteld. De aanbesteding van het werk zal niet openbaar gebeuren maar onderhands, omdat de renovatie een specialistisch karakter draagt Plein 2 ligt op een hoek van het plein, tegenover de oude dorpskerk. Het pand is in gebruik bij het Rode Kruis en is eigendom van de gemeente. De bovenwoning is verhuurd. Het gaat om een huis met twee verdiepingen, dat onder het beschermd dorpsgezicht valt en onder de monumentenwet, net als vele andere oude huizen op die plek. Het gebouw was nog gaarkeuken in de tweede wereldoorlog en de bibliotheek heeft er gezeten. De renovatie past in het herstel van de vroegere dorpskern. Het is de bedoeling dat de kruising tus sen de Noord- en de Suytstraat, zoals de twee aanliggende straten vroeger hebben geheten, weer in oude staat terug te brengen. torgen I W rafie et taakt. KATWIJK „Ik richt taakt. |ne op deze manier naar J Gods woord en denk dat ik hiermee Zijn opdracht vervul". Met deze woor- ,4- LeÜen besloot wethouder N. «Parlevliet gisteravond de fliscussie over subsidiering e's van het Jongeren Advies s. ^Centrum (JAC). De dis- t. Tuin|ussie kreeg met name M02&oor de tegenstellingen ^EN?ussen CDA en RPF een op bèfeligieus karakter. De 730-2RPF verweet het CDA, )k vertiat het na een lange pe- -riode van bezinning uit- >rJzen!findelijk akkoord ging HMiNdnet een financiële bijdra- iïTnaïe voor het adviescen- eeg7.(rum; hierbij was „Gods ^"Jwoord" als richtsnoer los- jrew.#elaten- j 'i5«ij de zoveelste behandeling van de subsidieaanvraag van I het JAC in zes jaar tijd, draai de het met name om de drie christelijke partijen, omdat het juist CDA, SGP en RPF wa ren, die met een raadsmeer- derheid de hulpverleningsor ganisatie steeds weer met lege handen hadden laten staan. De laatste keer gebeurde dat nog in januari van dit jaar toen deze drie fracties de zoge naamde motie Berkheij onder steunden, waarin de bezwaren tegen het functioneren van het adviescentrum stonden opge somd. Het blok dat de confes sionelen op dit punt altiid heb ben gevormd, vertoonde toen echter al enige scheuren, om dat de CDA-wethouders Parle- vliet en Bergman zich tegen over hun fracties opstelden en twee weken geleden bleek de breuk definitief. Vertegen woordigers van de christen democraten gaven toen aan, dat zijn zich konden vinden in de wijze waarop het JAC naar de inhoud van de motie Ber kheij, het huishoudelijk regle ment had aangepast. CDA-fractievoorzitter A.C. Berkheij legde gisteravond nog eens uit waarom zijn partij zich nu wel kon vinden in de werkwijze van het JAC en als een vart de meest positieve wijzigingen, noemde hij de in stelling van een beroepscom missie die het hulpverlenings- werk kan toetsen. „Het JAC heeft aangegeven zorgvuldig te werk te willen gaan en in de huidige opzet vinden we daar voldoende waarborgen voor". Haaks hierop stond de mening van de RPF, die bij monde van fractievoorzitter J.H. ten Hove naar voren bracht, dat het JAC alleen op een aantal kleine puntjes de raad was te gemoet gekomen, maar dat de hoofdlijnen van het oude be leid nog overeind stonden. Daarnaast benadrukte hij vooral het ideologisch aspect, dat zijn fractie weerhield van een positief oordeel over de hulpverlening zoals die door het adviescentrum wordt ver leend. „Wanneer het JAC niet in alle gevallen het gezin als hoeksteen van de samenleving kiest en tornt aan het ouder lijk gezag, dan worden gren zen en wetten overschreden". Ook de SGP liet zich in die bewoordingen uit door op te merken dat de hulpverlening genormeerd moet zijn aan de christelijk ethiek. Op deze uitspraken werd door wethouder Parlevliet zeer hef tig en geëmotioneerd gerea geerd. Hij hield de twee frac ties voor, dat er in deze tijd ge zinnen zijn waar men de pro blemen niet aan kan en dat vooral de jongeren daarvan de dupe worden. „Je kan hen niet in de kou laten staan door je eigen ethische normen voorop te stellen. De bijbel leert ons ook dat we moeten omzien naar de anderen en ons niet alleen moeten richten tot de huisgenoten des geloofs". Overtuigen deed hij de twee fracties niet, maar hierdoor werd aan het voorstel geen meerderheid onthouden. Met 16 stemmen voor en 8 tegen haalde het JAC na zes jaar po litieke strijd de gemeentelijke subsidie, een bedrag van 9675 gulden, binnen. Lab EMOTIES LAAIEN HOOG OP BU „SCHOOLSTMJD' ZOETERWOUDE Het is voor de ouders van de leer lingen van de Zoeterwoudse lagere school Aloysius en kleuterschool Zonnegaarde volstrekt onacceptabel dat het 60 jaar oude schoolge bouw aan de Schenkelweg moet sluiten en fuseren met de Sjaloomschool. In ieder geval willen de ouders over een dergelijke fusie helemaal niet spreken, wanneer het Dnderwijssysteem zoals dat üp de Aloysiusschool wordt gehanteerd ter discussie komt. Er speelden zich gisteravond in het met een kleine hon derd ouders gevulde „Don Bosco" zeer emotionele tafe relen af. Een gedegen uitleg van het bestuur van de.Stich ting Katholieke Scholen Zoe- terwoude-dorp, onder aan voering van voorzitter André de Jong en kundig bijgestaan door secretaresse mevrouw Lidwien Smit, waarom een eventuele fusie-school ge huisvest zou worden in het gebouw van de Sjaloom- >chool kon de aanwezigen niet op andere gedachten nrengen. Men had slechts één gedachte: de Aloysiusschool ;n het systeem handhaven. Stichtingsvoorzitter De Jong verduidelijkte in zijn betoog dat ook het stichtingsbestuur in eerste instantie behoud van de Aloysiusschool voor 5gen had. Uitvoerig overleg met de inspecteur voor het nnderwijs heeft evenwel kei hard aangetoond dat van die tijde géén enkele medewer king verwacht mag worden. Verkeerd De aanwezigen lieten zich evenwel niet overtuigen en kwamen met andere argu menten waarbij gevoels-as- pekten nadrukkelijk werden geventileerd. Ook het ge meentebestuur van Zoeter- woude kreeg een vloedgolf van uitlatingen en kritiek te verwerken. „Zeven jaar gele den is door de gemeente al een verkeerd besluit geno men toen de Klaverweide- school is gebouwd. Daarvan worden nu onze kinderen van de Aloysiusschool de dupe. We moeten het ge meentebestuur eens wijzen Een spandoek aan een woning aan de Schenkelweg, dat de mening van het merendeel der ouders weergeeft. op zijn verantwoordelijkheid. Als financiële argumenten nu doorslag geven is dat een slechte zaak voor de leef baarheid van Zoeterwoude", aldus een ouder. Nadat het stichtingsbestuur de materie al of niet tot te vredenheid van de aanwezi gen had verduidelijkt ven tileerde de medezeggen schapsraad van de Aloysiu- school zijn mening. De raad zal trachten „mazen in de wettelijke netten" te vinden om de dreigende opheffing van de Aloysiusschool te voorkomen. Eenvoudig zal dat evenwel niet zijn. Zeker niet nadat de inspecteur een duidelijk „neen" heeft laten horen en het advies van de inspecteur van doorslagge vend belang is. Wegen argumenten gericht op het behoud van het ka rakteristieke gebouw aan de Schenkelweg al zwaar, nóg zwaarder weegt voor de ou ders het onderwijssysteem. De Aloysius heeft het aloude klassikaal systeem terwijl de Sjaloom combinatieklassen kent. Daarover was evenwel de vergadering snel uitge praat want voor de ouders van de Aloysiusschool is er geen keuze: behoud van het huidige systeem staat boven alles. Na een discussie van enkele uren kwam een van de ou ders met een motie met drie eisen: 1. Voor 1 januari 1985 aan de gemeente een opgave doen van de huisvestingssitu atie van de afzonderlijke ba sisscholen, in die zin dat naast de Klaverweideschool ook de Aloysiusschool als de Sjaloomschool als volwaardi ge basisscholen worden be schouwd. 2. De Aloysius school op de huidige plaats te handhaven. 3. Het fusie- voorstel met één jaar op te schorten om zodoende een gefundeerd en goed onder bouwd plan ter zake voor te bereiden. Deze motie, gericht aan de medezeggenschapsraad, met het advies genoemde punten bij het stichtingsbestuur te ei sen, werd evenwel niet als zodanig aangenomen, hoewel de intentie de instemming van alle aanwezigen had. In het bijzonder de eis om één jaar uitstel ging enkelen te ver. „Er zal eerst meer con crete informatie op tafel moeten komen. Keiharde ge gevens. Zowel financieel als onderwijstechnisch" luidde het verweer. De medezeg genschapsraad zegde dat uit eindelijk ook toe. Op korte termijn zal de mening wor den gepeild van ouders en onderwijsteam, wellicht door middel van een enquête. Toch subsidie voor Close Harmonykoor NOORDWIJK Het al dan niet subsidiëren van het Doe Feest en het Close Harmony Koor 'Dune and Forest' in Noordwijk is gisteravond door de raadscommissie welzijn op nieuw ter discussie gesteld. De verschillende fracties willen voor ze een uitspraak doen over de toekomst van het Doe Feest, eerst intern overleggen. Over het Close Harmonykoor bestond meer eensgezindheid: PvdA en CDA willen de start subsidie alsnog voor 1984 uit keren en niet een jaar later en de discussie over de exploita tiesubsidie ook voor een jaar eerder, 1985, voeren. Dat laat ste zal wethouder J. Bedijn aan het college voorleggen. Al leen mevrouw A. Coenraads Nederveen (VVD) stelde dat de gemeenteraad de subsidie op formele gronden niet zou moeten geven. Het comité voor het Doe Feest dat dit jaar geen subsidie kreeg en voor komend jaar ook niet op het subsidieprogramma staat, heeft een brief geschreven naar de gemeenteraad met de vraag hoe de toekomst er wat betreft dit feest uitziet. Een pijpleiding voor Koelwater vanaf de zuivelfabriek Menken kan het Sterrenbad in Wassenaar een besparing op de energierekening opleveren. WASSENAAR Het is goed mogelijk dat over ongeveer een jaar het Wassenaarse Sportfond- senbad en de scholenge meenschap het Rijnlands Lyceum verwarmd wor den door koelwater van de nabij gelegen zuivelfa briek van Menken Land bouw. Uit globale onder zoeken is gebleken dat het rendabel is, het war me koelwater van deze fa briek in een pijpleiding langs de Backershagen- laan naar het zwembad en het lyceum te voeren. Wethouder C.P.M. Banning, merkte gisteravond tijdens de vergadering van de raadscom missie voor financiën op dat „op enigetermijn deze plan nen verwezenlijkt kunnen worden". Wat de wethouder bedoelde met enige termijn werd niet geheel duidelijk, maar uit goed ingelichte krin gen is vernomen dat het iets langer dan een jaar zou kun nen gaan duren eer het zwem bad van het koelwater gaat profiteren. Momenteel wordt het koelwa ter van Menken Landbouw gedeeltelijk geloosd. Het zwembad daarentegen, heeft ondanks isolatie een hoge energierekening. In het hall jaar oude Sterrenbad (is Sport- fondsenbad) is de energiereke ning in vergelijking tot het oude zwembad met bijna een halve ton gedaald. Indien ech ter met warm koelwater de re kening nog veel verder om laag zou kunnen, dan is dat bijzonder toe te juichen, aldus wethouder Barning. Hogedruk De melkfabriek van Menken Landbuw ligt vlak bij het park Rust en Vreugd in Wassenaar. Dat is nog geen kilometer van het zwembad en een nog klei nere afstand tot de scholenge meenschap Rijnlands Lyceum. In eerste instantie is men uit gegaan van het leggen van een pijpleiding in een sloot langs de Backershagenlaan, die tus sen de fabriek en het zwem bad ligt. Het Hoogheemraad schap van Rijnland wilde daar echter niet mee akkoord gaan. Nu is gebleken dat er in de grond van de Backershagen laan nog een ongebruikte ho- gedrukleiding zit, die voor transport van warm water ge schikt is. De globale onderzoeken waar over wethouder Barning sprak worden gevolgd door nadere onderzoeken, voordat zeker heid over dit projekt bestaat. VVD-raadslid Ch. B. Aptroot noemde het gisteravond een „goede zaak, want het lozen van warm water is slecht voor het milieu. Ik ben hier blij om, vanwege milieuredenen, maar ook uit financieel oogpunt". De heer J.G.J. Wensveen, lid van de Raad van Bestuur van het Sterrenbad, heeft gister avond telefonisch bevestigd dat de plannen in een meer definitief stadium zijn geko men. „Het ging eerst allemaal erg moeizaam, maar nu blijkt het veel beter te gaan. De laat ste ontwikkeling is ongeveer twee weken oud, toen is name lijk uitgekomen dat de ver warming met koelwater op zich een rendabele zaak kan zijn. Wanneer het zover kan zijn is nog niet duidelijk. Daar over zijn nog onderhandelin gen met de gemeente en Men ken Landbouw gaande". Glijbaan Een ander zaak is de aanschaf van een glijbaan, die wordt be pleit door directeur B. J. Tim mermans van het Sterrenbad. Volgens wethouder Barning heeft het zwembad in tegen stelling tot eerdere berichten een overschot op de eindafre kening van de bouw van meer dan 90 000 gulden. De raad van beheer van het zwembad wil hiermee enkele leningen aflossen, maar volgens de wet houder van financiën is het zeer waarschijnlijk dat die glij baan er komt. Dat zou dan een zacht kunststoffen glijbaan worden, voor een bedrag van ongeveer een halve ton. D'66-raadslid drs. R.A. Nieu- wenhoven over de eventuele aanschaf van een glijbaan in het wedstrijdbad van de ac commodatie: „Ik ben voor een glijbaan. Daarmee kan je voor de toekomst de aantrekkelijk heid van het zwembad verze- NOORDWIJK A van Rijn berk (D 66) wil dat het sociaal- cultureel werk in Noordwijk over de hele linie een paar procent meer subsidie krijgt om de stijging van de vaste kosten het hoofd te kunnen bieden. Hij suggereerde zelfs om de subsidies in de toekomst evenredig te verhogen met het stijgingspercentage van de ge meentelijke belastingen. Zover mee. Wel stelde zij dat het reëel zou znn wanneer de ver enigingen er dit jaar zes pro cent bijkregen, omdat zij het afgelopen en vorig jaar geen „prijscompensatie" hebben ge kregen. Het CDA wilde zich over die voorstellen nog niet uitspreken en vond dat er van nu af aan naar de toekomst moet worden gekeken bij sub- didiëring en niet naar het ver leden. De VVD stelde dat B en W de eigen subsidieverorde ning en wegingsnota niet heeft toegepast. Harde woorden vielen er ver volgens na deze tegenstelling. Het wegens de bezuinigingen noodgedwongen door B en W hanteren van de nullijn er is niet meer geld beschikbaar dan vorig jaar was daar de directe oorzaak van. Uitdruk kingen als „Wij ziin de enige fractie die ons terdege hebben voorbereid op de begroting" vlogen van de de VVD- naar de CDA-banken en „Stuitend beleid. U zegt: Komt u maar, dan zullen wij wel oordelen. Dat is past niet in het besturen van een gemeente" in omge keerde richting. Daar deed D'66 nog een schepje bovenop door de VVD te verwijten dat haar fractieleden „commen taar leveren, achterover leu nend vanuit de stoel en maar afwachten". Wethouder J. Be- diin tot slot was door alle op schudding en verwijten „pijn lijk getroffen". De wethouder verdedigde het voorgestelde beleid met de op merking dat diverse vereni gingen buiten de boot zouden zijn gevallen als het college prioriteiten had moeten stellen omdat er niet meer geld te spenderen is dan vorig jaar. De Sociaal Culturele Raad is ontevreden over deze handels wijze en vindt dat de subsidie- vereordening moet worden ge hanteerd ook als dat tot gevolg zou hebben dat de gemeente dan maar meer geld voor dit werk moet uittrekken. Wet houder Bedijn stelde echter dat de subsidieverordening uitgaat van een berekening op basis van een goedgekeurde begroting en de nieuw inge diende begrotingen van vere nigingen zijn dat nog niet, die van vorig jaar wel en dat geld bedrag is nu ook weer be schikbaar. VOORSCHOTEN Het één richtingsverkeer in de Treub- straat in Voorschoten blijft ge handhaafd. Alleen wordt de rijrichting omgedraaid. Alle raadsleden kwamen in de raadsvergadering eensgezind tot dit besluit, al verschilden de meftieven. Anderhalf jaar geleden bepaal de de gemeenteraad voor de Treubstraat alleen verkeer toe te laten van zuid naar noord. Hierdoor werd het onmogelijk om een rondje te rijden door het centrum van het dorp. On danks protesten van de geves tigde middenstand nam de meerderheid van de gemeen teraad toen dit besluit omdat gedacht werd aan een totale afsluiting voor verkeer van de Schoolstraat Aan dat laatste denkt geen enkel raadslid meer. Daarom stelden VVD en D'66 voor om de Treubstraat weer in twee richtingen open te stellen voor alle verkeer. Wethouder ir. J. van Leeuwen (PvdA/PPR) herinnerde er aan dat de raad anderhalf jaar feleden ook éénrichtingver- eer had ingesteld, omdat bij tweerichtingsverkeer geen ruimte overblijft voor voet gangers en fietsers. Het voor stel van VVD en D'66 werd met 8 vóór en 10 tegen ver worpen. CDA, PvdA /PPR en de wethouders wilden niet verder gaan dan het verande ren van de rijrichting. Een en ander zal op korte termijn worden uitgevoerd. De tarieven voor sportaccom modaties worden niet met 3 procent verhoogd. Het CDA deed nogmaals een beroep op de gemeenteraad om in plaats van de verhoging van de tarie ven een bezuiniging op te leg gen aan de commissie sport en rekreatie tot een bedrag van 10.000,—. F. ten Have (CDA) had geen goed woord over voor het compromis-voorstel dat voortvloeide uit de motie van december vorig jaar. In die door VVD, PvdA en D'66 ingediende motie werd een hoger dekkingspercentage voorgesteld. Hoe meer kosten, hoe hoger de tarieven zouden moeten zijn. verlaging van de kosten zou dan ook verlaging van de tarieven kunnen bete kenen Mr. Both (PvdA/PPR) deed het voorstel het kosten dekkingspercentage bij de bui tensport te verhogen van 15 naar 1514% en voor de binnen sport van 30 naar 31%. Volgens mr. Both wordt er dan van de sportvereniging zelf initiatief verwacht tot kostenbeperking. Er was een schorsing van de vergadering voor nodig om de gevolgen van dit voorstel te kunnen overzien. Bij de hero pening deed wethouder L. Marselis (CDA) een beroep op de gemeenteraad om eensge zind een besluit te nemen. Voor hem en het college van burgemeester en wethouders mocht de raad het voorstel Both aannemen. Ook dit voor stel kreeg niet de goedkeuring van het CDA. Nogmaals legde het CDA de nadruk op bezui niging bij de commissie voor sport en rekreatie te meer aaar de sportverenigingen een verhoging halverwege het verenigingsjaar moeilijk kun nen verwerken. De financiële nood bij de sportverenigingen is hoog. aldus het CDA. VVD. PvdA en D'66 meenden echter dat de sportverenigingen vorig iaar geen verhoging gekregen hebben en dat zij konden ver wachten een verhoging per 1 ianuan Samen met alle wet houders nam toen de meerder heid van de raad het voorstel Both aan De commissie sport en rekreatie krijgt de opdracht een standaardkostprijs te gaan berekenen VOORSCHOTEN Zeer eensgezind is de middenstandscommissie over wet houder L.J. van Leeuwen en zijn amb tenaren heengevallen, die als uit werking van de diverse hoorzittingen drie plannen voor de Schoolstraat op tafel hebben gelegd. Al enige jaren ver schillen de gemeenteraad en de mid denstand van mening ten aanzien van het goed functioneren van het centrum en dan met name de winkelstraat (Schoolstraat) en het beschermde dorpsgezicht (de Voorstraat en Treub straat). De plannen worden nu zo snel mogelijk na de bespreking met de mid denstand behandeld in de gemeentelij ke commissies verkeer en economische zaken. De gemeenteraad heeft voor 38.000 gulden het C.I.M.K. (Centraal Instituut Midden- en Kleinbedrijf) een rapport laten maken. Uit dat rapport kwam naar voren dat de Schoolstraat pas autovrij gemaakt zou kunnen wor den wanneer alle woonhuizen zouden hebben plaats gemaakt voor winkels. Daarom zijn drie varianten op tafel ge legd waarmee het doorgaande verkeer gehinderd en het autoverkeer van ooplustigen bevorderd zou kunnen worden. Alle drie de varianten gaan ervan uit de Erasmusweg halverwege de Schoolstraat te gebruiken als in- en uitrit Daarbij komt dat delen van de Schoolstraat tegenovergestelde rijrich tingen moeten krijgen, waardoor die voor doorgaand verkeer onaantrekke lijk wordt De middenstand heeft in middels ook een variant gemaakt: de hele Schoolstraat moet van zuid naar noord bereden kunnen worden en ook via die straat moet de Treubstraat in te rijden zijn. De middenstanders stellen daarbij: „Wij hebben behoefte aan klanten en die willen met de auto voor de winkeldeur komen en liefst zo snel mogelijk. Er wordt gemanipuleerd met óns geld, de Schoolstraat is van ons. wij maken die straat". Zij willen de School straat verkeersluw houden en die straat samen met de Treubstraat en de Voor straat als één geheel zien Overigens "heeft wethouder Van Leeuwen aange kondigd dat er over zinnige plannen van ae middenstand best gesproken kan worden. Het is de middenstanders, zo bleek in de eerste reactie op de ge meentelijke plannen, ook een doom in het oog dat de politie zo „voorzichtig" optreedt op parkeergebied Vele par keerplaatsen worden landurig bezet door automobilisten zonder parkeer- kaart. Wethouder Van Leeuwen heeft begrip getoond voor de boosheid van de winkeliers over voor de deur gepar keerde auto's waarvoor geen bekeuring wordt uitgeschreven, maar stelt dat dit probleem onderdeel uitmaakt van een groter geheel „Ook de uitstallingen voor de winkels op de openbare weg zijn eigenlijk verboden, het bevordert niet de verkeersveiligheid, maar wel de afkeer van de gehele straat".

Leidse Courant | 1984 | | pagina 7