Quick Boys komt tekort voor periodetitel £cidóc6omcmt MEERBURG TOONT MEER LEF DAN SJZ LMHC vecht zich naar 2-2 Randstad Sport wint Voorschotense derby Zege Alecto VTL afgetroefd door Foreholte ONDANKS 4-0 OVERWINNING OP EXCELSIOR MAASSLUIS KATWIJK Met goede wil alleen kom je niet ver. Dat heeft de ploeg van het Maasluisse Excelsior op het winderige Nieuw-Zuid ervaren. Quick Boys was, ook met de forse bries te gen, aanmerkelijk slag vaardiger door de betere samenhang in de ploeg. Ook op basis van indivi duele kwaliteiten sloeg de balans ver door ten voor dele van de équipe van Van Vianen. De Katwij- kers zetten na de pauze de jacht in op de periodetitel, die theoretisch haalbaar was als het doelsaldo flink werd opgefleurd. Met 4-0 schoot de ploeg juist te kort om Zwart Wit'28 voorbij te streven. Oostka- pelle kreeg dat wel voor elkaar door SSS met 2-6 te kloppen. Het moet Excelsior worden nagegeven dat de formatie zich positief met voetbal bezig houdt. Hoewel het nog maar weinig resultaat heeft opgele verd, wordt de aanval nog steeds met flinke mankracht en energie uitgevoerd. Met de wind in de rug verzuimde de ploeg evenwel serieuze kansen te creéren. Goalie Guyt had het tamelijk eenvoudig, te meer daar Excelsior afstand schoten, of pogingen daartoe, volkomen achterwege liet. Na dat Excelsior wat was uitge raasd, stichtte de thuisploeg in de tegenstoten veel meer ge vaar. Zo kon de doorbrekende Floor van Duyn slechts met behulp van de noodrem wor den gestuit (Peter van Duyl belandde in het boekje) en weigerden Marco en Martin van der Plas een fraaie combi natie resoluut af te ronden. Ook Kees van Rooyen was na splijtende combinaties twee maal erg dicht bij een treffer. Het kostte dus nogal wat tijd alvorens de ban werd gebro- MAANDAG 26 NOVEMRFP 1984 PAGINA 18 LEIDEN De dames van Alecto haalden revanche voor de nederlaag eerder dit jaar tegen en bij Qui Vive door op het zaterdag geopen de kunstgras van Qui Vive in Uithoorn nu wel te zege vieren. Alecto kwam in Lei derdorp terug met een 3-1 overwinning. In de standaardcompetitie is het regel dat, indien een wedstrijd voor de tweede maal afgelast wordt en het veld van de tegenstander wel goedgekeurd is, de wedstrijd „omgezet" wordt. Aangezien hockeyclub Qui Vive afgelo pen zaterdag zijn kunstgras veld opende en de hockey velden van Alecto bij een beetje slecht weer afgekeurd moeten worden, kon het ge beuren dat de Leiderdorpse dames voor de tweede maal dit seizoen naar Uithoorn moesten afreizen. Alecto gaf er echter blijk van op het kunstgras goed uit de voeten te kunnen. Door doelpunten van Marjolien van Aldewe- relt en Correlien van Buuren (2X) boekte de Leiderdorpse ploeg een 1-3 overwinning. ken. Doch eensklaps was het gebeurd. Martin van der Plas, aan de rand van het straf schopgebied, werd met een dieptepass aangespeeld. Kap pend en draaiend schudde hij de bewaking'van zich af en haalde direct uit: 1-0. Pal voor rust viel in feite al de beslis sing. Toen Marco van der Plas het strafschopgebied binnen snelde, beroerde een Excel- sior-speler onopzettelijk de bal met ae hand. De soms onna volgbaar fluitende Van den Veen wees toch naar de stip en zag alle Excelsior-mannen in protest op hem afkomen. Dat hielp natuurlijk niets en Martin van der Plas benutte de strafschop dankbaar: 2-0. De razendsnelle Leen van der Plas speelde zich na de pauze in de kijker door op de rech tervleugel, als was het vanzelf sprekend, zijn bewaker keer op keer het nakijken te geven. Snel had dat succes, toen hij Martin van der Plas, in kans rijke positie, bediende. Deze legde breed op Kees van Rooyen, die er nog beter voor stond. Met een doffe dreun werd het doel van Nico Ver meer opnieuw doorkliefd: 3-0. Dit was het teken voor Quick celsior zowaar nog aan de eer- Boys om aan een doelpunten- ste heuse kans, toen Aad festijn te gaan denken. Het en- Moerman stevig doorzette, thousiasme leidde echter aller- Doelman Theo Guyt verliet minst tot een score-regen, eer- echter rap het doel en bezwoor der tot een kleine chaos. De het gevaar. Al met al niet zo serieuze kansen voor Quick vreemd dat Excelsior met drie Boys werden minder talrijk en puntjes in de eerste klasse A fraaie kopballen van Arnold Boers werden door Vermeer knap uit zijn doel geweerd. Toen was het nog eenmaal prijs. Van Rooyen ontfutselde invaller Eichhorn de bal en stuurde Leen van der Plas weer eens op avontuur. Deze haalde nu maar eens zelf uit: 4-0. In de slotfase kwam Ex- Scoreverloop: 31. Martin van der Plas 1-0; 44. Martin van der Plas (straf schop) 2-0; 50. Kees van Rooyen 3-0; 71. L^en van der Plas 4-0. Quick Boys: Guyt, Van Delft, Jonker, Rienks, Eijsberg, Boers, Van Rooyen, Van Duyn, Leen van der Plas, Mar tin van der Plas, Marco van der Plas. ZOETERWOUDE RIJNDIJK Het woord „burenruzie" staat in het dagelijks leven borg voor veel lawaai, spekta kel en verhitte gemoederen. Gistermiddag, tijdens de derby tussen Meerburg en SJZ, ble ven deze ingrediënten zo goed als achterwege. Wellicht om dat beide ploegen de nadruk legden op de verdediging en niet op de aanval, moest het massaal opgekomen publiek - dat wel - genoegen nemen met één doelpunt van Ger Straa thof, die een kwartier voor tijd Meerburg feilloos naar de 1-0 overwinning schoot. Uit de spelopvatting die beide elftallen vooral voor de rust aan de dag legden, bleek nog maar eens dat een burenruzie in het voetbal eerder veel rust dan onrust met zich mee brengt: voor de ogen van zo veel bekenden probeer je eerst te voorkomen dat de ander scoort. Dan pas ga je zelf iets proberen. Deze instelling had tot gevolg dat de sluitposten Hannaart en Van Deth voor de rust beiden slechts éénmaal echt in actie hoefden te komen. Hannaart liep daarbij onder de bal door na een vrije trap van Ko Noordman, waarna Andy van Rijn de bal van de lijn moest halen. Van Deth greep bij één actie van de Rijndijkse voor hoede tweemaal mis, alvorens hij de bal klemvast kon krij gen. Op dat moment was de gast heer al uit een ander vaatje gaan tappen. Het veilige breedte-voetbal had plaatsge maakt voor meer aanvallend ingesteld spel, wat vooral na de rust zijn vruchten afwierp. Direct na de thee wist Van Deth een kopstoot van Martin van der Meer juist voor de lijn te vangen, terwijl Rini van Veen op aangeven van Hans Boom de bal net over de lat knalde. De pupillen van Ruud van der Linden kropen pas uit hun schulp nadat Ger Straathof 1-0 had gescoord (Ko Noordman stopte Van der Meer op onjuis te wijze af). De groen-witten kregen inderdaad enkele kan sen, maar Ronald Vermond, Hans Boom, Erik Hoenson en Gerard Bos slaagden er niet in de bal de juiste richting te ge ven. PIETER EVELEIN Straathof, Meyer, Pieter van der Meer (Hendriksen), Pilanen, Van Veen, Van Rijn, Martin van der Meer, Weijers, Boom SJZ: Van Deth, Noordman (Retel), Wim Bos, Van der Poel, De Boer, Pe ter Bos, Gerard Bos, Hoenson, Pieter- se, Vermond, Berg. Ger Straathof schoot Meerburg naar de 1-0 overwinning op SJZ. Bijge staan door René Meyer voorkomt nij hier dat Erik Hoenson uit kan halen. Alkmania verstevigt koppositie LEIDEN De dames van Alkmania verstevigden hun koppositie in de regionale zon dag-klasse. door een zwaarbe vochten 0-1 zege bij GDA. SJZ kende tegen KFC bij de rust al een achterstand van 0-6, die niet meer zou veranderen Het kostte Alkmania ontzet tend veel moeite om beide punten mee naar Oude-Wete- ring te nemen. De ranglij staanvoerder was sterker dan de opponent, maar kampte weer met een gebrek aan doel treffendheid voor het „vijan delijke" doel. GDA was slechts één maal gevaarlijk en speelde puur defensief. In de tweede minuut van de blessuretijd was het Stephanie Kalker, die Alkmania toch naar de over winning schoot. SJZ, dat weer kampt met blessures, werd in de eerste helft weggespeeld door het sterke KFC. De pauze werd bereikt met een overdui delijke 0-6 achterstand. In de hervatting verging het SJZ be ter, want het wist KFC van meerdere treffers te weerhou den. LEIDEN In de vierde klas- Paul Zwaan, die echter niet se vonden gisteren vijf wed- gepasseerd zou worden omdat strijden doorgang. In 4A werd 6e pupillen van Mat Kante- VTL met 0-2 afgetroefd door been te gehaast te werk gin- Foreholte. Alphen boog in een 8en- tumultueus verlopen duel te gen Van Nispen een 0-1 ach- Alphen - Van Nispen 2-1 terstand om in een 2-1 over- (M) winning. De topper in 4B tus- Al na dertig seconden zette sen Unitas Leiden en HBS ein digde in een 0-0 gelijkspel. VTL - Foreholte 0-2 (0-1) John van Eden de Zilkenaars op 0-1. Paul Kluivers kon na een kwartier de stand eenvou dig rechttrekken, waarna de Nadat de Vlietbewoners het scheidsrechter de strijd tien eerste kwartier in het voordeel minuten stillegde wegens ert- waren geweest, nam Foreholte kele incidenten langs de lijn. de touwtjes in handen. Dit re- In de tweede rondgang kwam sulteerde na een half uur in de gastheer agressiever voor een 0-1 voorsprong, toen Rob de dag, wat leidde tot een van Tol de opgekomen Ron doelpunt van Jacco Haasse, die Bel bediende. Kort na de pau- profiteerde van een misver- ze knalde Cock van Leeuwen stand in de verdediging van op fraaie wijze de bal over Van Nispen. Deze ploeg ont- Aad van Meurs op aangeven plooide nog wel een slotoffen- van Theo van Kampen: 0-2. sief. maar ditmaal kwam Al- De rest van de tweede helft phen deze fase wél goed door. ondernam VTL een te vergeef- WT se stormloop op het doel van Unitas Leiden HBS 0-0 F F (04)) In een erg aantrekkelijke, druk bezochte, maar vrij harde wedstrijd, had Unitas eigenlijk voor de rust de beslissende treffer moeten scoren. Richard Klein, Hans Oostdam en Wal- ly Gallert misten echter preci sie. Henk Brandt kopte op de lat. Na de rust kwam HBS sterk opzetten, waarbij ook een Hagenaar de lat raakte. De slotfase was weer voor de be woners van de Boshuizerkade, die echter stuitten op de sterke Haagse doelman. Strooiactie Hazebroek niet op prijs gesteld LEIDEN Omdat hij altijd wel in is voor een grap, hadden de spelers van Al phen voor de wedstrijd te gen Van Nispen hun trainer Hans Hazebroek een zak pepernoten gegeven. Haze broek zag in deze peperno ten hét middel om de ge moederen te sussen, toen zich op de tribune wat pro blemen voordeden: „Er wa ren al wat problemen ge weest met de grensrechter van Van Nispen. Die gooide zijn vlag weg toen scheids rechter Maat voor de derde keer zijn signaal negeerde.. Er ontstond wat rumoer op de tribune en ik dacht: laat ik voor de gein wat peper noten omhoog gooien. Tja... ik hou wel van wat sfeer en dacht: laat ik het spelletje maar meespelen. Het hielp echter niet en de scheids rechter staakte de pot voor tien minuten. Daarna ben ik naar het publiek gegaan, waar ze nog een beetje aan het vechten waren. Ik zei: komop jongens, neem een hand pepernoten. We zijn hier toch voor de gezellig heid en niet om te knok ken." Hazebroek's actie pakte echter verkeerd uit: „In plaats van dat ze me er voor bedankten kwamen ze op me af om me een paar klappen te geven. Zover is het echter niet gekomen. LEIDEN De Voorscho- wedstrijd was zonder twijfel tense „derby" tussen het onaantrekkelijkste deel. Randstad Sport en SVLV Beide ploegen leedden veel in de vierde klasse A balverlies, de passes kwamen u u* ii niet aan en technisch gezien bracht alles, wat men van v^ej er wejnjg te genieten. De zon duel verwachten eerste doelmogelijkheid deed mag; spanning, blunders, Zich na elf minuten voor, toen veel goals, chaotische situ aties voor de doelen, werklust, boekingen en scheidsrechterlijke dwa lingen. Het enige negatie ve aspect was de magere kwaliteit van het vertoon de spel. De objectieve waarnemer moet de wedstrijd met stomme ver bazing hebben gadeslagen, want zo makkelijk als Rand stad zich een 3-0 voorsprong wist te verwerven, zo moeilijk kregen de gastheren het in de laatste 25 minuten. De oorzaak van deze plotselinge verkram ping moet gezocht worden in het feit dat SVLV binnen zes minuten tweemaal raakschoot, waardoor de ogenschijnlijk veilige 3-0 voorsprong veran derde in een 3-2 stand. Rand stad-trainer Frans van der Zeeuw verwoordelijkte dit als volgt: „De spelers schrokken een beetje van die ruime voor sprong, verkeerden eventjes in een roes en kregen een menta le dreun door die twee tegen doelpunten. Gelukkig is dit ons niet opgebroken, al was SVLV verschillende malen twee Randstad Sporters hun schoten geblokkeerd zagen, waarna de derde, Cees Zuy- derduin, de bal over schoot. Zeven minuten later was het wel raak; Paul Politiek nam een weggekopte bal van Ed ward Duindam meteen op zijn „pantoffel" en hard verdween de bal door de benen van Mar co Gerrits in het doel. Even la ter leek Perry Berk de partij en op gelijke hoogte te bren gen, maar zijn treffer vond geen genade in de ogen van scheidsrechter Boerman we gens vermeend gevaarlijk spel. Deze arbiter drukte een nega tieve stempel op de wedstrijd door het emotierijke duel to taal niet aan te voelen, veel te vaak te fluiten en de voordeel- regel niet toe te passen wan neer hier reden toe was. Rob Lamboo, Gerrit van Loenen en Jules Perel incasseerden dan ook een boeking. De eerste helft werd besloten met 1-0, doordat Dolf Groene- wegen twee keer Arend van de Oever op zijn weg vond en Jules Perel aan de andere kant zijn inzet op de lijn gekeerd zag door Duindam. In de her vatting andermaal een voort varend Randstad Sport, dat vlot op 2-0 wist te komen nister zaken, ochter De 1( iet to hoede geplaa zijn al Wolde doordat Rob Zonneveld voorzet van Paul Politiek EnerziJ' pel intikte. SVLV leek 3er5 e voor de slacht, toen Jule; BP "aI rel Marco Gerrits voor de dng de keer passeerde. Het jarant evenwel anders, want S leid v kwam eindelijk in zijn veroor Edward Duindam, die zijnjvolgeri als voorstopper inmiddels heeft I laten had, bracht de spartjoofd c terug door via de paal de Oever te scoren. SVLV^^f de smaak te pakken en k zelfs op 3-2, toen Loek H~en eL een vrije trap, dertig 1 van het doel, op fantastdie "e wijze de bovenhoek injoejPeSder Het laatste kwartier zettmet formatie van Jan van Bei passagi len, die ondanks ernstig Hak v letsel toch op de bank 'jende Randstad Sport vast op e was e helft, maar ondanks hectverstre taferelen in het doelgvan Sc van de zwart-witten ble&erdag gelijkmaker uit. Sterker'Mogadi Cees Dreef zorgde in degomali suretijd voor een ietwat 0!boord Scoreverloop: 18. Politiek ll Zonneveld 2-0, 61. Perel 3+- Duindam 3-1, 72. Helder Dreef 4-2; Opstellingen Randstad Sport: Van der OevJ Klaveren, van Loenen, ZuydJ Baardwijk, Politiek. Perel, Zonneveld, Drees (v.d.Akker)J terkamp. SVLV: Gerrits. Helder, (van Berne), van de Werf, Vr« Richards (van Alphen), George, Lamboo, Groene^ Berk. LAREN In het laatste weekeinde voor de winterstop zijn de hockeyers van LMHC eindelijk de volle 70 minuten tot het ui terste gegaan. Logisch, immers bij verlies zouden zowel Leiden als Den Bosch op onbereikbare afstand van Laren zijn gekomen. Zover liet de Baarschers-équipe het echter niet komen en vocht zich bij een achterstand van 1-0 en later 2-1 terug tot een uitein delijk bevredigend 2-2 gelijkspel. Na het disciplinair schorsen van Jansen Schoonhoven (wegens het onregelmatig deelnemen aan trainingen) zag Nol Baarschers zich genoodzaakt terug te grijpen op „good old" Paul de Regt, die na 5 jaar afwezigheid opnieuw zijn debuut in het eerste van Leiden mocht maken. Zijn zeer solide spel op de voorstopperspositie bracht menigeen na afloop tot de vraag, of de Regt ook na de winterstop bij de selectie blijft, iets waarover de 32-jarige Leidenaar nog geen be slissing had genomen. De offensieve instelling van beide teams leverde een zeer snelle en aantrekkelijke wedstrijd op. Laren startte het best en had een goede mogelijkheid op een openings treffer in het nemen van 3 strafcorners op rij. De Leidse goalie Heiko Hulsker voorkwam met zijn snelle uitglijden, dat specia list Patrick Faber kon aanleggen. Leiden pakte de draad weer snel op, middels snelle acties op links, die via Bennis en Boude- wijn Mol voor gevaar stichtten. Het eerste doelpunt was toch voor de thuisploeg. De vierde corner van Faber werd door lijn- stopper Van der Meer zowel met stick als voet van de lijn ge houden, zodat de overigens zwak leidende arbiter Peter von Reth geen andere mogelijkheid zag dan een strafbal toe te ken nen. Na 14 minuten werd Hulsker met een push in de kruising voor het eerst gepasseerd: 1-0. Enkele minuten later zag Martijn ROT op h in R nen volg de Kempenaer voor Leiden zijn boogbal uit een corner doel belanden. Jammer voor hem, dat scheidsrechter Rie ma die middag goede ogen bleek te hebben en zag, dat de het stoppen niet stil had gelegen. De volgende strafcorner na aangeven van Dietrich en stoppen van Dungelmann do Kempenaer wel in een doelpunt omgezet: 1-1. De enkele k voor Laren via de jeugdige uitblinker Taco van der Hon< George Scott, brachten geen verandering meer in de stan de hervatting een sterke start voor Leiden. Uitgespeelde k bleven echter achterwege, mede door te lang wachten m spelen, zodat de meeste solo's op de rand van de circel st den. Na 10 minuten spelen, kwam de jonge thuisploeg opi op voorsprong. Nadat een voorzet van reents door de Leid fensie niet voldoende werd verwerkt, maakte linksbuitei Ede goed van de verwarring gebruik door van dichtbij scoren. De drang van de gasten om toch zeker met een naar Oegstgeest terug te keren, werd door Laren voorna: met hard spel tegengegaan. De kaarten vielen echter aan dere kant, waar Eikenhout (wegens grof spel) en later ooi nis (aanmerkingen op de leiding) voor 5 minuten mochte rusten. Baarschers verving de tegenvallende Dietrich n< Onno te Rijdt en zag, hoe zijn ploeg tien minuten voor een listig 'backhand shot' van Hein Dungelmann op -n hoogte met Laren kwam. In de slotminuten drong Larei eigen publiek nog aan. maar de Leidenaren lieten hun punt na 7 opeenvolgende nederlagen niet meer uit handel ÜroUTER EIKENHOUT De r n r

Leidse Courant | 1984 | | pagina 18