Leiden dendert in 7 minuten langs Weert Stan maakt er wat van Blitz alleen op kop Leidse bowlers laten kansen liggen SPORTTRIBUIME C&tdaeSotvuwt Guyt wint „op zijn sloffen' Laurens Van As en Robert Van der Vlist op dreef Leidse shorttrackers in interland VAN BELKUM SCOORT ZEVEN KEER Leiden Lions redt het toch MAANDAG 26 NOVEMBER 1984 PAGINA reed Swift-junior René Guyt gisteren de veldrit in het Amster damse Vliegenbos. Zonder enige tegenstand kon de Katwijker daar zijn vierde overwinning van dit seizoen boeken. Omdat er in Amsterdam weinig deelnemers waren, reden de ju nioren en nieuwelingen daar samen. Direct na de start nam Guyt de leiding, die vanaf dat moment meer een trainingsrit reed dan een koers. Hij arriveerde aan de meet met twee minu ten voorsprong op Arno van Boeyen, een talentvolle nieuweling. Zaterdag was Guyt al tweede geworden in Hilversum, waar wél de top aanwezig was. Alleen René Pluis, die langzaam maar ze ker een onoverbrugbare voorsprong opbouwde, ging hem voor af. Met Eddy Kouiss ging Guyt in de achtervolging, maar toen Kouiss los moest laten, was de vogel gevlogen. Kouiss kwam als derde over de streep. LEIDEN Sportschool Hoogvliet is dit weekeinde kampioen van Zuid Holland geworden mede door de inbreng van de Leidenaars Laurens van As en de Leiderdorper Robert van der Vlist. Sportschool „Den Hoorn" uit Oegstgeest werd verdienstelijk vierde. Door een vrijdag opgelopen blessure van Arnold van der Vlist werd het hele team van Hoogvliet omgezet en kwamen zowel Van As als Robert van der Vlist in een hogere gewichtsklasse uit. Dit bleek voor beide geen belemmering om alles te winnen. Robert van der Vlist won in de catego rie tot 78 kilogram alle partijen zelfs met „ippon" en Laurens van As won in de klasse tot 71 kilo alleen in de partij tegen Leidenaar Jan Willem Musse (Den Hoorn) niet door „ippon". De eveneens voor Den Hoorn uit komende Peter Nederkurf kon ook niet voorkomen dat zijn club in de halve finale tegen het Delftse De Gouden Leeuw ten onder ging waar door zij net buiten de prijzen vielen. Voor Van As en Van der Vlist volgt op zaterdag 8 december de nationale kampioenschappen voor clubteams in Harderwijk waar een plaats in de Europa Cup te verdienen valt. Madjoe weer te sterk voor Gemini LEIDEN Gemini/Kangeroes (dames) heeft geen revanche kunnen nemen voor de nederlaag van vorige week tegen Mad joe. Tegen dezelfde tegenstander sleepte de Voorschotense ploeg nu wel een punt, maar geen overwinning uit het vuur. De vier de set werd door sterk spel van Gabriëlle Gelijns nog wel ge wonnen, maar de vijfde weer bij de Enkhuizer opponenten inge leverd: 15-10, 7-15, 3-15, 17-15, 8-15. De heren van Gemini hand haafden zich zonder overigens te overtuigen aan kop via een 3-0 zege op Lekkerkerk. De „spionnen" van andere ploegen werd zand in de ogen gestrooid door hele simpele aanvalscombinaties uit te voeren: 15-13, 15-10, 15-12. DAC miste tegen Molenwiek naast Rudolf Haitsma ook spelverdeler Rinke Berkenbosch. Dit had zoveel omzettingen tot gevolg, dat de Alphenaren pas de derde set in hun spel kwamen: 6-15, 13-15, 15-11, 9-15. Leython 2 haalde in de promotieklasse drie kostbare punten weg bij Be Fair. Onder aanvoering van coach Rob Mudde en sterk serveren van Herman Smeele liep de Leiderdorpse ploeg door naar een 1- 3 overwinning. In de bekercompetitie behaalde Donar een 1-3 zege bij VVV en won DAC (dames) met 0-3 van Olympia. LEIDEN Zondag 2 december verschijnen in 1 Engelse Solihul liefst drie Leidse heren en een Le se dame op de plaatselijke shorttrackbaan. Voor interland tegen Groot Brittannië is Charles Veldl* ven uitgenodigd voor het A team en staan Peter v der Velde en Walter Koeken in het B team opi steld. In het damesteam moet de Leidse Moni<g Velzenboer, als enige niet-Delftse schaatsenrijë samen met de gezusters Ossendrijver en Jolanda(' Vries de Nederlandse eer hoog houden. LEIDEN De basketbal lers van Elmex Leiden hebben maar zeven minu ten nodig gehad om de wedstrijd tegen Weert te beslissen. Met nog zeven minuten speeltijd op de klok in de eerste helft denderde de thuisploeg van 36-30 door naar een 58-37 ruststand. In die pe riode heerste Leiden on der de borden en schoot bijna alles raak. In de tweede helft bleef die marge gehandhaafd. De équipe van Ruud Harre wijn sloeg nog wel even een gat van dertig punten, maar miste de inspiratie om zo'n grote voorsprong te consolideren of uit te bouwen. Toch kon het duel met Weert vooraf beslist niet als een der gelijke „walk-over" gekwalifi ceerd worden. De Leidenaar wonnen weliswaar de eerste confrontatie in Limburg, maar de stunt van de ploeg van Henk Konings bij Den Bosch lag nog vers in het geheugen en Weert daarbij beschikt over een op papier sterke ploeg; met twee goede Amerikanen Braddock en Blair lengte in de figuren van Rob van Es sen en Eric Griekspoor en schutters als Ronald Schilp en Renso Swiers. De lange mensen van de Lim burgers kwamen er tegen Lei den echter niet aan te pas. Weert kon door loepzuiver schieten wel naar 11-16 uitlo pen, maar zag de thuisploeg na een time-out van Harrewijn, razendsnel voorbij schieten naar 21-16. Die marge bleef tot zeven minuten voor rust op het scorebord; toen stortte Weert volledig in elkaar. Jer ry Beck, Bert Kragtwijk, Tom Lockhart en ook Hans Heijde- man plukten elke bal onder de borden vandaan en kregen daarbij alle kans om de score uit te bouwen, omdat de bal bij een misser toch weer in Leidse handen kwam. De reboundcij- fers van de eerste helft spra ken dan ook boekdelen; 24 voor de Leidenaren en slechts 8 voor de Limburgers. Weert-coach Henk Konings begreep ook niets van de in storting van zijn ploeg: „We startten goed. Jim Braddock ving Hagens al voor de mid denlijn op en dat werkte goed. In de slotfase van de eerste helft vergaten we gewoonweg om te „rebounden". Daarbij speelde Rusty Blair een zwak ke partij. Hij zegt, dat ie niet tegen Kragtwijk kan spelen, maar ook tegen Van Helfteren maakte hij er weinig van. Pas in de tweede helft kwam hij los". Met Kragtwijk is Leiden's bes te man genoemd. Hij hield niet alleen Blair onder controle, hij pakte ook 12 rebounds en stel de in de hem toebedachte speeltijd van twintig minuten maar één misser tegenover veertien punten. Ook Tom Lockhart speelde goed en lijkt zich hersteld te hebben van een inzinking. De Amerikaan droeg bij aan het rebound- overwicht en tekende ook nog eens achttien punten aan. Toch was het teleurstellend, dat Leiden na het fraaie slot van de eerste helft er in het tweede deel niet veel meer aan deed, terwijl er in die rondgang niet met de bank- spelers werd gespeeld. Rudolf Oudshoorn is geblesseerd en Henk Jan Piket en Richard van Poelgeest speelden met de junioren. Wellicht, dat door het ontbreken van dit drietal en de wetenschap, dat de wis selmogelijkheden beperkt wa ren bij Leiden, de inspiratie ontbrak om er nog echt iets van te maken en de honderd- puntengrens te doorbreken: 96-79. WILLEM SPIERDIJK Scores Leiden: Hagens 14. Van Dam 4. Kragtwijk 14. Wiel 19. Heijdeman 10. Lockhart 18, Van Helfteren 0, Beek 17. Scores Weert: Schilp 14. Zwiers 22, Blair 15, Braddock 20. De heerschappij van Elmex/Leiden onder de borden treffend in beeld; Bert Kragtwijk en Jerry Beck „plukken" de bal voordat Ronald Schilp van Weert dat kan doen. LEIDEN Het bowlingteam van Hans Menken heeft de kans laten liggen om in de tweede klasse van de nationale league de finitief afstand te nemen van rivaal Van Houten uit Etten-Leur. Het Leidse vijftal moest gisteren aantreden in Hellevoetsluis en startte met een duidelijke 3-0 overwinning op Low and High uit Alphen aan de Rijn. Ook Groenhoven uit Gouda werd met sterk bowlen en een 2-1 uitslag aan de zegekar gebonden. Waarna de belangrijke ontmoeting met Van Houten volgde. De eerste game werd met een verschil van 20 pins door de Ettenaars gewonnen, waarna het nog spannender werd. Menken kwam terug tot een 60-pins voorsprong, maar zag dit voordeel weer teniet gedaan in de laatste beurten. Uiteindelijk ging met 9 pins verschil ook het tweede deel verloren. Van Houten heeft nu evenals Menken 27 punten, doch op basis van meer pinfall mag de Leidse équipe zich nummer éen noemen. Eersteklasser Oostdam Travelers startte uiterst onj Omdat Ferrie van der Zijden autopech kreeg, moest in Deventer de eerste wedstrijd aan het thuisspelende Witz worden gelaten. De tweede partij was wel voor de inmiddels complete Noordwij- kerhouters. BCV Sports uit Volendam werd met 3-0 verslagen. Koploper Proshop Haarlem won de twee games van Fred Pee- ters cs. met kleine verschillen. Travelers heeft nu 14 punten en staat daarmee zevende. Ben Broekhof was bijzonder op dreef. Hij scoorde 1206 over zes games. In de derde klasse was het Leidse Tramps in Leiderdorp rede lijk op dreef. Leider Hawkeye uit Rijswijk was in de eerste ont moeting beter (0-3), waarna Baanvegers (Den Haag) en United Spiders (Rijswijk) met 2-1 en 3-0 werden teruggewezen. Tramps schoof daarom op naar de vijfde plaats. Joop Visser, dat in ei gen huis acteerde, had een off-day en vergaarde geen enkel winstpunt. Zowel de nummer drie United Spiders als nummer twee s-Gravenzande, als lijstaanvoerder Hawkeye snoepten alle punten van Visser af. Visser zakte af naar de zesde positie. Vierdeklasser Ladan speelde in Zwijndrecht ook al niet best. Slechts de eerste partij werd in een 3-0 winst omgezet. De overi ge wedstrijden gingen verloren. Met de 18 punten totaal staat de Zuid-Westse forirtatie nu vijfde. Het arme Only Fun uit Leider dorp bleef ook in Loosdrecht puntloos en staat met nul punten nog altijd laatste. Ploink, dat in Delft speelde voor de vijfde klasse, won van Mountains, maar zag Dutch Five en Happy World winnen. Toch staat het Leiderdorpse team nog derde. Krautoxin had een goe de dag met een eindsaldo van zeven punten. Na de nederlaag bij Djago s 2 wonnen de Leiderdorpers van Mountains 2 en BBKD 2. Bowlingscores Nationale League: Eerste klasse: Deventer: Oostdam Travelers 0-3. 3-0, 0-3 - 14 punten, 7e plaats. Tweede klasse: Hellevoetsluis: Hans Menken 3-0, 2-1, 0-3 - 27 punten, le &erde klasse Leiderdorp: Tramps 0-3, 2-1, 3-0 - 16 punten. 5e plaats. Joop Visser 0-3, 0-3, 0-3 - 15 punten. 6e plaats. Vierde klawe: Zwijndrecht 3-0, 0-3, 0-3 - 18 punten, 5e plaats; Loosdrecht. Only Fun 0-3, 0-3, 0-3 - 0 punten. 8e plaats. Vijfde klasse: Delft: Ploink 3-0, 1-2, 0-3 - 17,5 punten, 3e plaats; Amsterdam: Krautoxin 1-2, 3-0, 3-0 - 14 punten, 5e plaats. LEIDEN Met de komst van Stan van Belkum gaat het weer crescendo met De Zijl/LGB. Zij versloe gen ZIAN/Vitesse met 10—8. AZC/Microlife kende geen pardon met Rotterdam, 176. LZ 1886 deelde de punten met Merwede; Vivax kwam te gen KZC tot een 710 winst. In de derde klas speelde DKD gelijk met 6-—6 tegen Wiekslag en won Katwijk voor de tweede maal op rij 106 tegen RWV. De vrouwen van De Zijl/LGB verloren het belangrijke duel tegen Wiekslag met 73. Met het spandoek „Stan maak er wat van" werd de witte tor nado door de vele jeugdige Zijl-supporters verwelkomd. En hij maakte er inderdaad wat van. Gebeten door de drie strafwedstrijden raasde hij te gen het Haagse Zian/Vitesse over het veld. Het resultaat spreekt boekdelen. Van de tien Leidse treffers konden er zeven op zijn conto worden bijgeschreven. Zijn inzet was dermate groot, dat coach Rob Schouten hem telkens aan het einde van een periode naar de kant haalde. Schouten: „Door een ontsteking heeft Stan niet optimaal kunnen trainen en kampt hij met een kleine con ditionele achterstand". Reeds in de tweede periode had De Zijl/LGB een gat kunnen slaan. Bij een 63 stand kreeg Zian een man meer. De bal werd onderschept en Mark van.Belkum verscheen alleen voor doelman Harm de Jager en faalde. Mark maakte het in een later stadium weer goed. In de laat ste periode, ZIAN was steeds in de race gebleven, scoorde de jongste Van Belkum weer met een man minder 107. Anton Heiden, met drie tref fers topscoorder bij ZIAN, be paalde via een strafworp de eindstand op 108. Met dit re sultaat zit De Zijl/LGB duide lijk weer in de lift aldus een contente Schouten na afloop. „Die vierde plek, voldoende voor de play-offs zie ik weer zitten. Bij gelijk eindigen telt het onderlinge resultaat. Van ZIAN hebben we tweemaal gewonnen en als we VZC met vier doelpunten verschil hier in Leiden verslaan hebben we die ook gepasseerd". Setstan den 52, 64, 96 en 108. Behalve de zeven treffers van Stan scoorden Henk Harte- veld, Alex van Belkum en Mark van Belkum. Ex-AZC'er André de Jeu zal zich een andere rentree in zwembad de Thermen hebben voorgesteld. Via een achter deur verliet hij deze zomer de Alphense selectie om bij debu tant Rotterdam te gaan spelen. Dat had bij een aantal Alphen se spelers kwaad bloed gezet en zaterdagavond werd dat op sportieve wijze aan De Jeu duidelijk gemaakt. Zeventien- maal moest hij „vissen" en vooral de treffers van Eric Noordergraaf en Tony Buunk werden vergezeld met een brede grijns van de internatio nals. Noordergraaf bewees zijn vorm ook nu weer. Hij scoorde zevenmaal. In de laatste perio de kregen ook de jeugdspelers Sander Verheul en Robert Tammerein een kans, beiden scoorden eenmaal. Verder wa ren Remco Pielstroom, Ewout van Winsen en Tony Buunk Stan van Belkum vierde zijn terugkeer bij De Zijl/LGB na een schorsing van drie wedstrijden met zeven doelpunten tegen Zian/Vitesse. goed voor twee treffers. Set standen waren 4-1, 9-3, 12-4, 17-6. LZ'86 is er in deze wedstrijd in geslaagd als tweede hoofdklas ser een punt van koploper Merwede af te snoepen. De 7-7 draw was volgens beide partij en een juiste afspiegeling van het wedstrijdbeeld, waarbij LZ het beste van het spel had in de eerste twee parten. Merwe de dikteerde daarna het spel en kwam in de laatste periode met 7-5 voor. Een Leidse ople ving bracht alsnog het ver diende gelijke spel op. Setstan den 1-1, 3-3, 5-6 en 7-7. Voor LZ 1886 was Frans van de Brink met vier treffers de gro te man, Wilco van der Zeeuw (tweemaal) en Ruud Muusse eenmaal maakten de zeven vol. In de tweede klas won Vivax de uitwedstrijd tegen KZC. In de tweede periode kwam de ploeg uit Oegstgeest met 6-2 voor, echter KZC kwam tot 6- 5. Daarna besliste Vivax de wedstrijd in hun voordeel. Scores: Jack Frauenfelder en Dick van den Bosch (3x), Je roen Plasmeyer, Dick Lander- horst, Max de Mooy en Hans Strijsburg. In de derde klas speelde DKD met 6-6 gelijk te gen degradant Wiekslag. De gehele wedstrijd stond DKD voor, echter Wiekslag had het laatste woord en scoorde vlak voor tijd 6-6. Trefzeker waren Jan van de Brink (3x) Frank Dreef, Kees van de Plas en Sjouke Kuiper. Met mede der de klasser Katwijk gaat het duidelijk beter. Nu werd RWV verslagen in een regelmatige partij. Setstanden 3-1, 5-2, 8-4 en 10-6. Doelpuntenmakers waren Arris Parlevliet (3x), Paul van de Putten en Hans Schaap (2x) en verder Eddie Hoek, Martin Jonker en Piet de Vries. De vrouwen van De Zijl/LGB zijn duidelijker naar de geva renzone gedrukt. De vierpun tenwedstrijd tegen Wiekslag werd met 7-3 verloren. Leidse scores kwamen van Renée Dijkshoorn (2x) en Inge Bouw meester. lelij] LEIDEN Het MSV vrouwenteam kon eredi visie-koploper Doppel Douche heel aardig partij geven, maar kreeg toch een 64-100 nederlaag aan de broek. De Lisse vrou wen waren OSG met 39- 56 de baas, terwijl koplo per LUSV bij Dragons de eerste nederlaag (63-50) incasseerde. In het rayon liet Blitz Leiderdorp kans loos (90-63) en kwam daardoor alleen op kop. MSV hield BVO immers met 64-62 nipt achter zich. Trotters wipte gisteren Blitz uit het bekertoer nooi. Grasshoppers ver loor in Ridderkerk, tegen Dragons, verrassend de ongeslagen status in de tweede klasse (75-67). MSV raakt thuis in de eredivi sie. Tegen koploper Doppel Douche/Den Helder hadden de Noordwijksen overigens wel een zwakke opening (2- 14), maar bleven daarna sterk volgen (rust 30-49). De tweede helft startte ronduit beroerd voor MSV, binnen zes minu ten was het 30-71. Het aanval lend in dit duel sterke MSV herstelde zich nu wonderbaar lijk. Mede door een serie drie punters knabbelde de ploeg flink aan de achterstand en kwam tet 49-78. Defensief was het karwei, door het gebrek aan lengte, toch te lastig, al speelde de relatief kleine cen ter Tineke Vos een sterke par tij. Omdat vier MSV-speelsters vanwege de foutenlast werden uitgesloten, haalden er slechts drie het einde, dat kwam bij 64-100. Topscores MSV: Tine ke Vos 23, Jolanda Tokkie 21. In Utrecht leverden OSG en Lisse een, vooral aanvallend, pover duel af. Een kwartier lang bleef er evenwicht (17- 17), daarna namen de Lissesen, op basis van de opnieuw goed sluitende verdediging, lang zaam afstand. Bij rust was de kloof 21-28, aan het eind 39-56. Topscores Lisse: Lida van der Voort 14, Marjon de Bruin 10. Door overschakeling naar een zonedefensie pakte LUSV bij Dragons aan het eind van de eerste helft een kleine voor sprong (27-30), die kort na rust werd uitgebouwd naar 29-39. Vervolgens konden de Leid- sen liefst tien minuten lang met uitzondering van twee strafworpen, het netje niet vinden. Geen enkele LUSV- ster nam het initiatief om uit die impasse te komen. Toen waren de bordjes verhangen: 46-41. Een wanhoopspress van LUSV liep, zoals dat meestal gaat, verkeerd af: 63-50. Tops- core LUSV: Annet Mazur 16. Blitz had tegen Leiderdorp een overdonderende start, waardoor de kloof bij rust al gigantisch was: 53-30. De Voorschotenaren verslapten niet en bleven met name ge concentreerd verdedigen. Will Moerer vervulde een schitte rende rol als spelverdeler. Pas in de slotfase verweerde Lei derdorp zich weer duchtig, doch voorkwam het verlies al lerminst: 90-63. Leiderdorp- coach Ben van Cleef vond de prestatie van zijn mannen niet goed te praten: „Als ze zo doorgaan, gaan ze binnenkort de zak in." Topscores. Blitz: P; Deti l) op I kon Haaksbergen ontslaat Brown HAAKSBERGEN Haaksbergen, uitkomendtand in de eredivisie van deen basketbalcompetitie, heefügen, zijn Amerikaanse centedreid Murray Brown ontslagei Als opvolger van Bro< heeft Haaksbergen 2 landgenoot André Gaddjjslec aangetrokken. Gadd] komt van Udine (Italië). De technische leiding v; Haaksbergen was ontevi den over het spel vai Brown, die van het begii van dit seizoen bij de clul in dienst is geweest. r (2), rspee pn Raan 22, Kallenberg 15, Oort 13. Leiderdorp, maakte het BVO erg door vaak een press-verde( ging te gebruiken. Vooral I Alphense guards hadden daar zwaar mee te stellen. 1 snelle 4-9 voorsprong BVO was bij rust vervlog# 34-29. MSV, met een onderi. borden heersende Bart Dria sen en een 20 punten scoren! Rob Beekhuis, kwam ven gens niet meer in gevaarJ bracht een press van BVC met als toprebounder en r scorer Arno Filippo, de plJL_,. nog tot op 64-62. Bij OSG ^DEl Trotters na de eerste helft^phc minieme voorsprong (39-41)53.00 bleef de hete adem van Lere Utrechters in de nek voelf. Een vreemde fout van OSG^ plotseling stond er een manl*we veel in het veld gaf via technische fout de doon' Trotters nam zes punten 1 sprong en hield die mat overeind. Eindresultaat: 79-f Topscore Trotters: Van Wef en 32. Gisteravond was |»urg tweede bekerwedstrijd tui Blitz en Trotters. Blitz ven digde een voorsprong van Ij punten, maar raakte die, ginnend in een gelegenhei sopstelling, spoedig kwt vc Trotters sloot ditmaal met Ida. punten voorsprong af: 60-i Dus verlenging. Bij 68-82 were „E nogmaals verlengd en bij 74-la s] ten derde male. Bij 84-l| Ed werd dan echt afgeflowstap Trotters bekert verder. L ve Haarlem trad Lisse aan te^,ve, DSS. Het hoog geklasseerj DSS kon Lisse heel lang van zich af schudden. RuLrm stand 36-34. Pas toen Lissena Simon Kooiman wegens pf° n ten werd uitgesloten, werd h en pleit beslecht. Het eind kwr bij 72-63. Een slecht spelej Grasshoppers leed bij Ridderkerkse Dragons veri send de eerste nederlaag. Katwijkers waren vooral vd: af de strafworplijn weiig trefzeker. Na 39-35 bij werd het 75-67. Tops Grasshoppers: Ben de Jong Bij het matige Charlois vera digde LUSV goed en paf een regelmatige overwinnii| De voorsprong na de helft (29-38) werd tot het ei| in stand gehouden: Topscores LUSV: Drijver Snelting 16. In Delft n Grasshoppers direct na eerste fluitsignaal afstand 1 DAS. In de strak geleide I scorerijke ontmoeting had I rustscore een 'profession^ omvang": 40-52. Aan het was dat al niet anders: 76-ij Topscore Grasshoppers: queline van Beelen 31. LEIDEN Ondanks het enorme verlies tegen Trias Leeuw den zaterdag kan Karma Lions meedoen aan de Coupe Natioi le Nederlanden. Doorslaggevend daarvoor was de winst 1 Friesland Flyers en de winst van Amsterdam op Enschede. Zaterdag begon Lions met een flink aantal geblesseerden i het duel tegen Trias Leeuwarden. Ondanks doelpunten in] eerste minuut van iedere periode werden de Lions in de gehakt. Tegen de 12 doelpunten van Trias stelden Elzard Hd kamer, Mike Hemmingga en Rudy Bakker ieder Zondag in Heerenveen telde de uitslag dubbel (door slechi werd de thuiswedstrijd afgkeurd) zodat dit de laatste stro! voor de Lions was. In een bijzonder spannende wedstrijd (p de standen 1-1, 3-3, 0-1) werd met 4-5 gewonnen. Doelpu van Mike Hemmingga, Jurian Thomas (2), Rudy Bakker en 1 ter Konkel zorgden voor een beter doelsaldo dan Ensch Daardoor spelen de Lions dit weekeinde tegen het Belgische I rentals om de derde plaats in de strijd om de Coupe Nation Nederlanden. Dan is Elzard Hoogkamer er niet 'oij omdat I zich in Heerenveen zo blesseerde dat een bezoek aan het 1 huis nodig bleek.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 16