1 'nroerend goedbelasting omlaag FLORA EN EMM WERKEN SAMEN AAN OPLOSSING CONFLICTEN Tijdelijk woonwagenkamp in Oegstgeest F Jl liegkampcommandant wil overleg c^ver uitgang aan de Broekweg Afrikaans bezoek in Voorschoten Dader moord in Leiderdorp bekend WARMOND m Twee keer file op rijksweg 4 na aanrijdingen Vier bewoners van Kita in het Afrikaanse land Mali zijn te gast in Voorschoten. Het zijn mevrouw Mainouma Si- dibê, namens de jeugd- en vrouwenzaken van de „Cer- cle Kita", de heer Djelima- kan Sissoko namens de boe ren, de heer Hammadoun Di- all, loco-burgemeester van de „Cercle Kita" en de heer Sai- bou Keita, direkteur van het damproject. Deze vier inwoners van Mali werden gistermiddag ontvan gen door het college van bur gemeester en wethouders en de gemeenteraad, waarvan slechts enkele leden aanwe zig waren. Burgemeester mr. P. Cannegieter vertelde iets over de historie van Voor schoten aan de hand van een middeleeuws schilderij in de Ambachtzaal. Voorschoten wil enige bijkomende voor zieningen voor het dampro- jekt in Mali financieren. De Rijksoverheid heeft inmid dels ruim 1,6 miljoen ge schonken aan Mali voor het leggen van dammen in de ri vier, waardoor het water be ter en langduriger gebruikt kan worden o.a. voor de landbouw. Voorschoten fi nanciert de bijkomende kos ten en inmiddels is reeds meer dan 10.000 - overge maakt Burgemeester mr. P. Cannegieter In gesprek met zijn gasten uit Mali. H2ÈIDEN/REGIO ZzidócQowiant WOENSDAG 21 NOVEMBER 1984 PAGINA 7 ikzij jurman breker gepakt SCHENDAM kzij een oplettende kon gistermid- een inbreker in Leid- fendam in de kraag ;rden gevat. De 26-jarige Éuiper uit Den Haag s omstreeks vier uur jfhuis aan de Patrijslaan iengedrongen. De ian merkte dat en de politie. Met zijn Jekzakken vol sieraden j de dief buiten aange- LEIDERDORP De poli- tie weet inmiddels wie gis ternacht de 52-jarige kran tendistributeur C.A. Heij- koop uit Voorschoten heeft doodgeslagen. Aan de hand van getuigenverklaringen heeft de politie de identi teit van de man vastge steld. De vermoedelijke da der is een bekende van de politie in de regio Den Haag. Er is een opsporings verzoek uitgegaan en de politie verwacht de man daardoor op korte termijn te kunnen aanhouden. Gis teren en vanmorgen vroeg is dat nog niet gelukt. De aanleiding tot de moord is volgens de politie nog steeds on duidelijk. Mogelijk wilde de da der de heer Heijkoop geld af handig maken. De heer Heij koop zat gisternacht in het nachtgedeelte van het AC-weg- restaurant in Leiderdorp te wachten tot een vrachtwagen met kranten uit Amsterdam zou arriveren. Het slachtoffer bracht dagelijks die ochtend kranten bij bezorgers en adres sen voor de losse verkoop. De dader is rond drie uur 's nachts met het slachtoffer naar buiten gelopen waar een handgemeen ontstond dat vanaf het nacht restaurant werd gezien. Men greep echter niet in en reageer de pas toen het slachtoffer na enige tijd nog steeds stil op straat bleef liggen. Op weg naar het ziekenhuis overleed de heer Heijkoop aan de verwondingen die hij door de klappen en trap pen van zijn tegenstander had opgelopen. RIJNSBURG „Bitter teleur gesteld" is het bestuur van de veiling Flora in Rijnsburg over de uitlatingen van de EMM-veiling in Roelofarends- veen. Tijdens de ledenverga dering van de EMM afgelopen vrijdag werd de beschuldigen de vinger richting Flora uitge stoken. die zou er met ronsel praktijken voor hebben ge zorgd dat 22 van 215 leden van de EMM (Eendracht Maakt Macht) is weggelopen. Overi gens is die beschuldiging niet nieuw: al meer dan twee jaar wordt die geuit. Secretaris T. Langerak van het Flora-bestuur wil nu niet al te diep op de beschuldigin gen ingaan. Wel erkent hij dat er problemen zijn tussen de EMM en de Flora. Maar sinds afgelopen zomer wordt er overlegd over een oplossing van de conflicten, met de Ver eniging van Bloemenveilingen Nederland. Er is een compro mis bereikt en over de uitvoe ring daarvan zou nu nog on derhandeld worden. Wat de inhoud van het compromis is. wil de heer Langerak nog niet kwijt Uitbreiding Overigens wordt er binnen de Floragelederen hard gewerkt aan plannen voor de uitbrei ding van het enorme veiling complex aan de Laan van Ver hof in Rijnsburg. Aanvanke lijk was het de bedoeling dat de leden in december een voorstel zouden krijgen voor uitbreiding van de aanvoer- voorzieningen. maar dat is nu uitgesteld tot januari. De bouwcommmssie is nog druk aan het onderzoeken wat er waar het eerste gebouwd moet gaan worden, want ook de ko persaccommodatie is al weer veel te klem gebleken. Vorig jaar werd die nog met 10.000 vierkante meter uitgebreid, maar nu is er al weer een wachtliist voor ruimte. Beide voorstellen zullen tegen elkaar moeten worden afgewogen. "dfi MRMOND De aan- 'dingsbrief bij de begro- gen 1985 worden ge- nmerkt door voorzich- optimistische woordge- ïik, De concept-ge ntebegroting geeft batig saldo van 14.338,- terwijl een aan- belastingen niet ver- »gd behoeft te worden de onroerend-goedbe- ing zelfs verlaagd kan irden. to maatregelen die het eerst orgensflbaar zijn voor de burgers aangebl de belastingvoorstellen die zatedirekt op 1 januari van ot vrjcht worden. Voorgesteld .00 uurfdt om de onroerend goed- iiAi/*>rinPsting te verlagen met ge- e tHdJdeid 3%. De hoop dat ook ltsinq komende jaren de OGB- ^jsting omlaag zal kunnen a Tdt in de aanbiedingsbrief ekt de bodem ingeslagen als n een blik werpt op de prjarpnhpgrnting Voor 1985 iter kan het omlaag. De rei nigingsrechten kunnen gelijk blijven terwijl het dekkings percentage inmiddels gestegen is tot 85.6. Toen in 1981 de be slissing werd genomen om het dekkingspercentage jaarlijks met 5 punten te laten stijgen was dat percentage 60. Daaruit werd berekend dat het dek kingspercentage in 1985 80% zou zijn en dat blijkt dus nu hoger uit te komen. Gelet op de meerjarenbegroting wordt echter geen verlaging voorge steld. Voorlopig worden de ta rieven voor de woonforensen- belasting en de kampeerex- ploitatie-leges niet verhoogd. Mocht er in de loop van 1985 aanleiding zijn om de tarieven alsnog aan te passen i.v.m. een nieuw samenwerkingsverband ter vervanging van het recrea tieschap dan komt daarvoor een nieuw voorstel. De overige belastingen in Warmond zullen met 3% wor den verhoogd als de raad het voorstel van b en w onder schrijft. Als alle bovenvermel de maatregelen konform de voorstellen worden uitgevoerd betaalt een modaal gezin in Warmond 595,- per jaar aan gemeentelijke belastingen. Ten aanzien van het CAI-be- drijf wordt voorgesteld de ta rieven niet te verhogen maar wel tot uitbreiding van het zendernet over te gaan en het rijgnet in Endepoel II te ver vangen. Het kabelnet in War mond (uitgezonderd Endepoel II) is al geschikt om 18 zenders te ontvangen en voor signaal levering van 12 zenders wordt al betaald. Als de installatie nog voor ongeveer 200.000,- wordt aangepast en het rijgnet Endepoel II voor ongeveer 2330.000, wordt vervangen is het kabelnet ook in Warmond helemaal bij de tijd. Hoewel de reserve dan wel krap wordt evenals de exploitatie wordt toch voorgesteld een en ander uit te voeren zonder tariefs verhoging. Wel kan het in 1985 voorkomen dat de tarie ven toch aangepast moeten worden in verband met de Buma-rechten die 1.55 per maand kunnen gaan kosten. Scholen Met ingang van het schooljaar 1985/1986 zullen de Leerhoeve en de Hummelburcht een nieuwe basisschool vormen in het gebouw van de Leerhoeve aan de Endepoellaan. De kleu terschool de Hummelburcht komt dan leeg. Naarstig zal worden gezocht naar een an dere bestemming voor dit ge bouw aan de Herenweg. De sportzaal Klim Op vertoont ernstige gebreken en er is jaarlijks een flink exploitatie tekort. Het dak en de vloeren vergen door hun konstruktie veelvuldig onderhoud terwijl ook een muur begint te wij ken. In het komende jaar zal een onderzoek worden inge steld naar: de renovatiemoge lijkheden voor het gebouw, de kosten van een nieuwe sport hal met meer mogelijkheden en een optimale exploitatie vorm. In het komende jaar zal ook worden onderzocht of er via een nieuw aan te leggen fiets/voetpad een nieuwe wan delroute gekreëerd kan wor den vanuit het plan Lommer- lust via een bruggetje over het Poelmeer langs de Put van Menten naar de Oude Dam en Endepoel II. Verder zal Koudenhoorn in 1985 ruimere mogelijkheden bieden aan wandelaars en trimmers. Voetpaden en trim- toestellen zorgen daarvoor. In 1985 zullen er ongeveer 30 een- en tweepersoonswonin gen gebouwd kunnen worden aan de Vleitwei en in het com plex De Burcht. De realisering van het plan Ter Leede hangt af van de toewijzing van een financieel bouw-contingent aan Warmond. Inmiddels heb ben vier Warmonders in Voor hout een huis gekocht en wor den nog steeds Warmonders in staat gesteld daar een premie koopwoning te verwerven. De toewijzing van woningwet woningen in Voorhout blijft nog even uit omdat Warmond niet bereid is haar planolo gisch contingent aan Voorhout af te staan als nog niet vast staat dat plan Ter Leede snel kan worden uitgevoerd. In de komende week worden de commissie vergaderingen rond de begroting gehouden en op 13 december volgen de alge mene beschouwingen. OEGSTGEEST/DEN HAAG De gemeente Oegstgeest moet voor 15 mei 1985 op een nieuwe locatie een woonwagen centrum met zeven stand plaatsen inrichten. Dat is een van de maatregelen die provincie Zuid-Hol land in gedachte heeft om een einde te maken aan overbezetting van het centrum aan het Trek vaartplein in Leiden. Ge deputeerde I. Günther heeft een en ander laten weten aan de betrokken gemeenten en aan het woonwagenschap. Het voorstel van de provincie komt mede voort uit proble men met het geplande cen trum in De Krom in Katwijk- Noord wijk. De bedoeling was 25 wagens van het Leidse kamp aan het Trekvaartplein weg te halen en naar de De Krom te verplaatsen. Staatsse cretaris G. Brokx wil echter alleen nieuwe kampen van maximaal 15 wagens toestaan, een besluit waartegen de pro vincie overigens in beroep zal gaan. Om toch op korte ter mijn de overbezetting in Lei den daar staan nu 105 wa gens. waarvan een gedeelte zonder sanitaire voorzieningen aan te kunnen pakken acht Günther een tijdelijk kamp noodzakelijk. De provincie gaat er daarbij vanuit dat in 1985 bij de Noord-Hoflandbrug in Voorschoten drie en in Warmond nog eens twee plaatsen gerealiseerd zullen worden. Totaal worden daar door in 1985 27 plaatsen in de regio geschapen. De provincie noemt de situatie op het Trekvaartplein „sociaal onverantwoord, financieel rampzalig en met een schrik barend openbare orde aspect". De provincie wijst erop dat de bewoners van het Leidse kamp een schuld van enkele tonnen aan energiekosten heb ben en dat het met mogelijk blijkt dat bedrag te innen. Een woordvoerder van de ge meente Oegstgeest zegt zich nogal „overvallen" te voelen door de plannen van de pro vincie met Oegstgeest. Oegst- fjeest probeert aan de Haar- emmerstraatweg/hoek Haas- wijklaan in Haaswijk een per manent woonwagencentrum voor zeven wagens te maken. Een locatie die overigens door woonwagensbewoners als erg geïsoleerd wordt gezien. „Pro- leem is echter dat de grond daar geen gemeentelijk eigen dom is en voorlopig ook niet zal worden. We zullen de ge meente moeten afstropen om een tijdelijke locatie te vin den". aldus de woordvoerder. Volgens de provincie kan het wel 1989 worden voordat de loactie aan de Haarlemmer- straatweg is gerealiseerd De woordvoerder van Oegst geest wijst erop dat een be- stemmingsplanwijziging nood zakelijk is om een tijdelijk kamp ergens in Oegstgeest te kunnen aanleggen. „Er zullen dan ongetwijfeld weer be zwaarschriften ingediend wor den. Ik vraag me af we die 15 mei halen". Volgens de pro vincie zijn er geschikte loacties voor een tiidelijk kamp in Oegstgeest. Waar, wil men echter niet zeggen. Het provinciaal bestuur wil bewoners van het Leidse kamp via excursies langs de nieuwe loacties warm maken voor een vertrek uit Leiden. Verder zou het woonwagen- schap wonen aan het Trek vaartplein minder aantrekke lijk moet maken door de ener giekosten te innen. De voorzitter van het woon wagenschap. de Leidse wet houder D Tesselaar, wil nog geen reactie geven op de plan nen van de provincie: „Het be stuur van het woonwagen- schap heeft nog geen stand punt ingenomen en ook de be woners zijn nog niet ingelicht" aldus Tesselaar. /eer protest gen wiwagenplan fi it Sp fct p r E Twee bewoners van Roversbroekdijk hebben waar gemaakt tegen de leg van een woonwagen- ip met acht standplaatsen zuiden van de Slapersdijk de woonwijk Poelpolder, irovincie heeft de gemeen- Fia een versnelde procedure Stemming gegeven te begin- t met de aanleg van een onwagenkamp dat het be lde centrum aan det Trek- lirtplein moet helpen ontlas- jens een besluit van het listerie van volkshuisves- en ruimtelijke ordening ïten alle nieuwe kampjes in regio ter ontlasting van het Fvolle Leidse centrum in 5 zijn gerealiseerd. De ge- |nte had de financiële kant het rijk draagt een groot |l van de kosten, en boven ziet de provincie geen ologische bezwaren tegen „aanleg van woonwagen- "idplaatsen op die plek. De e bewoners van de Rovers- ekdijk vinden dat er wel waren zijn. De een meent zijn bloembollengrond in irde zal dalen doordat het kst het kamp komt te liggen vendien vreest hij ver ing van de sloot die het ip en zijn land van elkaar eidt. Zijn buurman protes- rt tegen de aanleg van een sluitingspad van het kamp gs zijn huis. Hij wil die toe- g tot het kamp elders heb- Overigens gaat het hier een tijdelijk toegangspad. Geen krant ontvan gen Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, zaterdags tussen 14.00 en 15.00 uur, telefoonnr. 071- 122248 en uw krant wordt nog dezelfde avond nabezorgd. Dit bleef over van de bedrijfswagen die gistermiddag werd aangereden door een vrachtauto. LEIDERDORP Zowel gis termiddag als vanmorgen vroeg zijn op de rijksweg 4 ter hoogte van Leiderdorp files ontstaan als gevolg van aanrij dingen. Voor zover nu bekend is er een gewonde gevallen: een 35-jarige wegwerker uit Neerijnen die met onbekend letsel is overgebracht naar het Academisch Ziekenhuis Lei den. Gistermiddag reed rond kwart over vier een vrachtwagen op de rijksweg 4 richting Den Haag, een paar honderd meter voor de afslag Leiderdorp- Hoogmade, tegen een op de vluchtstrook staande auto. Het was een bedrijfswagen die daar stond wegens werkzaam heden aan de vangrail. De vrachtwagen is door een nog niet opgehelderde oorzaak te gen de bedrijfswagen gereden die daardoor tweehonderd me ter op de vluchtstrook door schoot. De inzittende daarvan raakte gewond. De 44-jarige vrachtwagenbestuurder uit Rijswijk liep geen verwondin gen op. Beide auto's zijn totaal vernield. Direct na het onge val ontstond een flinke file die Kas rond half zeven 's avonds elemaal was opgelost. Ook vanmorgen ontstond een file op dezelfde rijksweg, on geveer zeven kilometer lang. Die werd om vijf minuten na acht uur veroorzaakt door di verse kop-staatbotsingen op de linker rijbaan richting Amn- sterdam ter hoogte van Lei derdorp. De oorzaak van die botsingen is nog niet bekend, wel dat er vijf auto's bij be trokken waren en dat er nie mand gewond raakt. De file loste zich tussen half tien en tien uur op. Imina aar 2'/, ibeltji en njkjCENBURG „Een goe- e Serfrerhouding met de omlig- rno Jfe gemeenten ligt mij na 1 3 het hart De burgemees- I kunnen altijd om hulp zoeken indien dit nodig is' stelt kapitein ter Zee W.J. tema, die sinds september I dit jaar de scepter zwaait 'r het Marinevliegkamp Ikenburg. Hij is sinds die Mm commandant van het ff 4J?kamP en van de groep *itieme patrouillevliegtui- Hij denkt niet alleen in maal verband, maar ook grotere gehelen getuige uitlating: „Het belang van derland is het best gediend het deelnemen in de ord Atlantische verdragsor- itie (NAVO). Het is dui- dat dit bondgenootschap de Koninklijke Marine en dus ook voor het Vlieg kamp Valkenburg een zeer be langrijke rol speelt". De positie van het Valken- burgse Vliegkamp is hoe te genstrijdig dat ook klinkt voor de toekomst verzekerd door de rijksbezuinigingen en het RVS-debacle. Dankzij het feit dat de Breguet Atlantic- vliegtuigen eruit gaan en wor den vervangen door zoals Bot- tema dat noemt „dertien hy permoderne, zeer voor hun taak berekende, peperdure Orions". Die moeten gaan vlie gen vanaf een geheel aan dit vliegtuigtype aangepast vlieg veld en dat is Valkenburg. „Er wordt voor meer dan 100 mil joen gulden geïnvesteerd aan nieuwbouw en renovatie", al dus de commandant, die te vens meedeelde dat over een aantal jaren, de gebouwen aan de Wassenaarseweg (tussen Katwijk en Wassenaar) ver plaatst zullen worden naar het terrein van het vliegveld. Problemen Ondanks het feit dat er een goede verhouding is met de omliggende gemeenten, geeft de commandant toe dat er wel eens problemen kunnen zijn. De gemeente Valkenburg geeft daar een bewijs van. Al jaren protesteert deze tegen het feit dat het marineperso neel 's morgens en 's avonds gebruik maakt van de Broek weg waaraan twee scholen lig gen en die bovendien uit mondt in de toch al drukke Hoofdstraat. Het gemeentebe stuur zag deze route graag ver plaatst naar de buiten de kom van het dorp gelegen Zonne veldslaan, waar het vliegkamp ook in- en uitgangsmogelijkhe den heeft De huidige commandant blijkt zich evenals zijn voorgangers in deze materie te hebben ver diept en zegt: „Dit is voor Val kenburg als voor 't vliegkamp een veiligheidsprobleem Bot- tema noemt als voornaamste reden die het verplaatsten van de verkeersroute in de weg staat, dat dan de kop van de startbaan door de marinemen sen gepasseerd moet worden met alle gevaren van dien. Desondanks is de heer Botte- ma gaarne bereid over deze problematiek met burgemees ter N. van 't Wout van gedach ten te wisselen. JOH.IMTHORN Vliegkamp-commandant Bottema. Leiderdorp wuift burgemeester met défilé uit LEIDERDORP Er komt een défilé van de Leiderdorpse verenigingen dat het afscheid van burgemeester M. A. van der Have, die op 1 mei 1985 met pensioen gaat, luister bij moet zetten. Dat is het resul taat van de gisteravond gehou den bijeenkomst van de Oran jevereniging Leiderdorp met vertegenwoordigers van het verenigingsleven. Het officiële afscheid van het gemeentebe stuur vindt plaatgs op vrijdag 19 april met een buitengewone gemeenteraadszitting. De vol gende dag op de verjaardag van de scheidende burgerva der is er 's middags een recep tie in het gemeentehuis aan de Statendaalder voor de burgerij en het verenigingsleven. Een groot aantal verenigingen had gehoor gegeven aan de op roep van de oranjevereniging Leiderdorp om in het clubhuis van Tamarco te praten over het afscheid van de burge meester. Het voorstel van voorzitter Willem van de Wijngaard net als bij vorige gelegenheden een défilé van alle Leiderdorpse verenigin gen te organiseren, werd en thousiast ontvangen. Mevrouw Betty Spaargaren.- voorzitter van de carnavalsvereniging De Rijnschuimers wilde het afscheid een meer feestelijk karakter geven. Haar voorstel een feesttent op het plein voor het gemeentehuis neer te zet ten werd echter niet overgeno men. Ook werd een beroep op de verenigingen gedaan mee te werken aan de viering van 40e bevrijdingsdag op 5 mei 1985. Een probleem is dat de Bevrij dingsdag op zondag valt. De viering krijgt daardoor een so ber karakter. De dag wordt stichtelijk begonnen met ko- raalmuziek rond de kerken uit te voeren door de verschillen de Leiderdorpse koren. Ook zal een beroep op de kerkko ren worden gedaan, 's Middags zijn er de nodige evenementen in het park de Houtkamp. Toezeggingen voor medewer king werden tijdens de bijeen komst gedaan door de Leider dorpse operettevereniging, de toneelvereniging Toverlei en de ruitervereniging Liethorp. In de Dorpskerk wordt een tentoonstelling van foto's uit de oorlogsjaren in Leiderdorp gehouden. Begin volgend jaar wordt een nieuwe bijeenkomst door de Oranjevereniging georgani seerd om het concept-pro- Sramma met de verenigingen oor te spreken.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 7