Arafat wil zich ontdoen van Palestijnse extremisten CeicLcGomart Zwart-geldcircuit is diefstal kerk wereld „Raad van kerken moet joodse gemeenschap excuses aanbieden De verleiding van bisschop Montefiore Arubaanse beslissing st Overheid moet ruimte maken op kapitaalmarkt >weer ACHTERGROND CeidaeOouftO/nt WOENSDAG 21 NOVEMBER 1984PAGINJ CDA sprak met bisschoppen Een delegatie uit de top van het CDA heeft in Utrecht een gesprek gehad met een vertegenwoordiging van de rk bis schoppenconferentie. Dit was de derde ontmoeting van deze aard in het bestaan van het CDA. In het meer dan twee uur durende gesprek kwamen aan de orde: een concept herder lijk schrijven over lijden en sterven van zieken, alsmede enige notities over huwelijk en gezin. Wederzijds werd het gesprek als nuttig en zinvol ervaren. Van beide zijden werd dan ook vastgesteld dat het in het komende voorjaar zal moeten worden voortgezet. Gereformeerde synode aanvaardt euthanasie-rapport De gereformeerde synode heeft gisteren in Lunteren het rapport „Euthanasie en pastoraat" aanvaardt als een bijdra ge aan de meningsvorming over het vraagstuk van de eut hanasie. De reacties daarop zullen worden gebundeld en aan de volgende synode die in mei 1985 in nieuwe samen stelling bijeenkomt worden voorgelegd. Zoals gemeld komt het rapport tot de conclusie dat vanuit het gezichtspunt van het christelijk geloof bezien een beslissing om het leven te (laten) beëindigen verantwoord kan zijn. Sommige synode leden hebben grote moeite met het rapport. Voor een moedig man, zijn geluk en pech als zijn rechter- en zijn linkerhand. Hij gebruikt ze beide. Catharina van Siena Leeuwarden wil bisschopszetel Het kerkbestuur van de 100- jarige monumentale St.-Boni- fatiuskerk in Leeuwarden heeft mgr. B. J. Miiller van Groningen voorgesteld de St.- Bonifatiuskerk aan de Voor streek te bestemmen als de kathedraal van het bisdom Groningen. Deze suggestie deed de heer G. Th. Huizenga, vice-voorzit- ter van het kerkbestuur na afloop van de pontificale eu charistieviering in de Bonifa- tiuskerk, waarbij bisschop Miiller voorging. Nu vermoedelijk binnenkort voor de derde maal moet wor den omgezien naar een ande re kathedraal (in Groningen dreigen donkere wolken voor wat betreft het voortbestaan van de huidige St.-Jozef-ka- thedraal) kan de bisschopsze tel wellicht verplaatst worden naar Leeuwarden, zo vindt de heer Huizenga. De bisschop heeft intussen la ten weten, dat verplaatsing geen eenvoudige zaak is, daar de paus bij de oprichting van het bisdom in 1956 Groningen als zetel heeft aangewezen. Leeuwarden is eerder bis schopszetel geweest, nl. in de zestiende eeuw. Het was maar kort. Die eerste bisschop van Leeuwarden, Cunerus Petri moest al na een paar jaar vluchten wegens de grote om wenteling op religieus gebied. „Een herhaling lijkt mij on mogelijk", aldus de heer Hui zenga. Ook heeft Leeuwarden tijdelijk onderdak verschaft aan de Roermondse bisschop mgr. Lemmens. Dat was in het laatste oorlogsjaar. Het Amelandshuis was toen het noodpaleis. Dat pand zou weer een waardige woning voor een bisschop kunnen worden, aldus de heer Hui zenga. GEREFORMEERDE SYNODE OVER ARBEID EN INKOMEN De gereformeerden krij gen van hun synode een pastorale en diaconale handreiking over een rechtvaardiger verdeling van werk en inkomen. Het breed moderamen (uitgebreid dagelijks be stuur) besprak het con cept in zijn vergadering van gisteren in Lunteren. Uitdrukkelijk werd be paald dat het pastoraal advies daarmee niet voor zien is van een synodale ijking. Het materiaal wil aanleiding zijn tot ge sprek en beleid in de ge meenten. In het advies wordt uitgespro ken dat kerken niet in staat zijn aan te geven hoe een rechtvaardiger samenleving, met name inzake verdeling van werk, eruit ziet. Wel kunnen kerken aangeven wat onrechtvaardig is, menen de opstellers. Aan de hand van bijbelgedeelten wordt inge gaan op begrippen als arbeid, inkomen, betaalde en onbe taalde arbeid, arbeid en ver antwoordelijkheid. In het advies wordt gezegd dat in de achterliggende tijd, die van de onbegrensde moge lijkheden, de kerken niet at tent genoeg zijn geweest op de effecten van bijvoorbeeld au tomatisering. In het automati seringsproces is de mens vaak sluitpost, niet meer dan een kostenfaktor. Er wordt stel ling genomen tegen politieke oplossingen van de toenemen de werkloosheid door te be zuinigen op lagere inkomens. Daarmee krijgen in feite mensen met een uitkering de schuld van een ondragelijke last voor de samenleving. De kerken hebben, aldus het ad vies, teveel taken overgelaten aan de overheid, zich niet rea liserend wat de overheid in moeilijke tijden met die taken zou kunnen doen. Uitkering De samenstellers veroordelen het zwart-geld circuit. Juridi sche contructies met b.v.'s, buitenlandse postadressen, kapitaalvlucht, zwart werken of zwart laten werken is in feite diefstal. „Diefstal van een samenleving die zonder dit zwarte circuit vrijwel geen begrotingstekort zou kennen", schrijven de samenstellers. „Diefstal dus uiteindelijk van de zwaksten in onze samenle ving". Dergelijke praktijken zijn onverenigbaar met de ge meenschap van de christelijke gemeente en zeer zeker on verenigbaar met die van de avondmaalsgemeenschap. De nota veroordeelt mensen die het verkiezen te leven van een uitkering boven het verrichten van betaalde ar beid. „Een samenleving waar in dergelijk volstrekt indivua- lisme geaccepteerd wordt, is bezig te gronde te gaan. Elk mens draagt medeverant woordelijkheid voor leven en samenleven. Als mensen daarop niet meer kunnen worden aangesproken, is er een situatie ontstaan die on menselijk en onmaatschappe lijk is en dus onrechtvaardig. In de naam van haar Heer zullen de kerken er steeds weer op moeten aandringen, dat er recht geschiedt", aldus een citaat uit het advies. Voordat het pastoraal advies naar de gemeenten gaat, zal het moderamen de definitieve teksten nog vaststellen. Amerikaanse Raad van Kerken wil einde diplomatieke band VS Vatieaan Dr. Arie Brouwer, de nieuwe secretaris van de Amerikaan se Raad van Kerken, staat achter de rechtszaak die ge voerd wordt om een einde te maken aan de diplomatieke betrekkingen tussen de VS en het Vatieaan. De vereniging „Amerikanen voor scheiding van kerk en staat" heeft deze zaak aanhangig gemaakt. De raad van kerken heeft zich hierbij gevoegd. „Diplomatieke banden met het Vatieaan zijn niet in het belang van ons land noch van de rooms-katholieke kerk of de overige kerken", aldus Brouwer. ,,De Amerikaanse regering haalt in haar verkla ringen bovendien Vaticaan stad en de Heilige Stoel door elkaar", aldus Brouwer. NA CONTACTEN MET PLO „Wij vragen u dringend de contacten met de PLO-verte- genwoordiger te verbreken en duidelijke excuses aan te bie den aan de joodse gemeen schap in Nederland en aan de ambassadeur van Israël, opdat de verhouding tussen joden en christenen niet verder ver slechtert". Met dit verzoek richten de Evangelische Alliantie, het Is raël Comité Nederland, het opinieblad Reveil en het tijd schrift De Oogst zich tot de raad van kerken in Neder land. Hoofdredacteur E. W. van der Poll van Reveil noemt het „een slag in het ge zicht van de joodse gemeen schap", dat de raad van ker ken gesprekken voert met de PLO op hetzelfde niveau als waarop zij contact wil onder houden met de joodse ge meenschap in Nederland. Zo lang de PLO wéigert het be staansrecht van Israël te er kennen en geen spijt heeft be tuigd over terreurdaden die namens haar zijn gepleegd, zijn contacten met de PLO ongepast en ongerijmd, aldus Van der Poll. De opstellers van het verzoek noemen de recente veroorde ling van de Israëlische men senrechtenpolitiek door de raad van kerken eenzijdig, omdat met geen woord wordt gerept over de schending van mensenrechten in de omrin gende Arabische landen. Het optreden van de raad van kerken is volgens hen „een ontoelaatbare verslechtering in de verhouding tussen joden en christenen in Nederland". Kerk en burgerij in de rosse buur ten van de Britse stad Birmingham die proberen de prostitutie in te dammen, hebben volgens het reli gieuze persbureau RNS een invloed rijk medestander gekregen in de persoon van de anglicaanse bis schop van de stad, Hugh Montefibre, nadat deze tot driemaal toe, op pastoraal bezoek, door tippelaarsters was benaderd. De bisschop zegt dat hij verbijsterd was geweest toen hij, in het donker zittend in zijn auto voor een kerkge bouw, binnen een tijdsbestek van 10 minuten door drie prostituées was aangesproken die hem hun diensten hadden aangebo den. Hij was te vroeg geweest voor een avond dienst ter installa tie van een nieu we pastor. Montefiore heeft er een brief over geschreven aan het hoofd van de politie voor de West Midlands, Sir Philip Knights, bij wie hij er op heeft aangedrongen te doen wat hij kan voor de burgerij. Volgens de bis schop worden „respectabele, ge wone mensen tot verhuizing ge dwongen door lichte vrouwen". Wat had hij tegen de dames gezegd? „Gewoon, dat ik niet was geïnteres seerd". Pikante ribjes met chinese kool en rijst chocolade- gembervla Voor twee personen hebt u nodigcirca 500 g ribjes, 1,5 lepel olie, ui, knoflook, 2,5 dl lauw water, 1 bouillon blokje, djahé, 1 theelepel bruine basterdsuiker, 2 le pels ketjap, 10 g maizena, paar lepels sherry, 1 lepel fijngesneden prei; 1 prei, knoflook, 1 lepel olie, 5090 g Chinese kool, 3 lepels water, zout, suiker, 2 lepels ketjap; 250 g droogkokende rijst, 4,5 dl water, zout; 0,5 liter melk, 20 g cacao, 45 g suiker, 25 g maizena, j paar bolletjes gember. Snijd de ribjes los van elkaar en bak ze in de olie licht bruin. Bak dan nog even kleingesneden ui en geperste knoflook mee. Voeg water, bouilonblokje, djahé, suiker en ketjap toe en stoof de rib jes tot het vlees los zit aan de botjes (circa een uur). Keer de ribjes tijdens het stoven een paar maal om. Leg de ribjes naast elkaar in een lage ovenschaal en rooster ze onder een hete grill in een paar minuten krokant. Bind het overgebleven vocht met maizena tot een dunne saus en maak die op smaak af met sherry, ketjap, zout en sui ker. Schenk de saus over de ribjes en strooi daarover de prei. Fruit kleingesneden prei met geperste knoflook goudgeel in de olie. Bak vervolgens de in reepjes gesneden kool een paar minuten mee. Voeg wa ter, zout, suiker en ketjap toe, sluit de pan en smoor de groenten nog 8 a 10 minuten. Zet de helft van de melk op. Meng cacao, suiker, maizena en weinig koude melk tot een papje. Schenk daar wat hete melk bij, doe het in de pan en laat de vla al roeren de even koken. Voeg van het vuur de overige koude melk toe en laat de vla afkoelen. Meng de vla met kleingesne den gember en iets van de gembersiroop. JEANNE AMMAN PLO-voor- zitter Jasser Arafat heeft vorige week eindelijk een belangrijke stap ge nomen. Eenzijdig heeft zijn Fatah-beweging, verreweg de grootste groepering binnen de PLO, de Palestijnse Na tionale Raad (PNC) het Palestijnse parle ment in ballingschap bijeengeroepen. De PNC- zitting, die begin dit jaar al had moeten plaatsvin den maar wegens ernsti ge ofiderlinge verdeeld heid diverse malen is uit gesteld, begint morgen in de Jordaanse hoofd stad Amman. De jaren lang door Arafat beleden noodzaak van een „Pale stijnse nationale een heid" hoeft voor hem on der de huidige omstan digheden niet meer. De PLO dreigt immers steeds meer een papieren organisatie te worden, die niet tot handelen in staat is. Sinds de door Syrië gesteun de opstand van de dissidente Palestijnse officieren Aboe Moessa en Aboe Saleh, die eind vorig jaar resulteerde in de verdrijving van Arafat en diens getrouwen uit Noord- Libanon, is de PLO een stuurloze organisatie. Radica le Palestijnse groeperingen die Arafats' politieke koers van toenadering tot Jordanië en Egypte verwerpen, eisen het onmiddellijke vertrek van de PLO-voorzitter. De Syrische president Assad, die evenmin iets voelt voor Arafats' opvattingen en bo vendien maar al te graag een dominerende invloed binnen de PLO wil uitoefenen, heeft zich vanaf het begin achter de dissidente Palestijnen op gesteld. Hierdoor is de onder linge Palestijnse strijd een zaak geworden, die op het ni veau van de inter-Arabische verhoudingen wordt uitge vochten. Impasse Algerije en Zuid-Jemen, die M Sinds de verdrijving van de Palestijnen uit Noord-Libanon kunnen PLO-voorzitter Arafat en ko ning Hoessein van Jordanië het uitstekend met elkaar vinden. De Jordaans-Palestijnse banden, die tijdens de burgeroorlog van 1970/71 op bloedige wijze werden verbroken, zijn weer zo hecht geworden dat koning Hoessein zich bereid heeft verklaard om als gastheer op te treden van de zitting van de Palestijnse Nationale Raad, die morgen in Amman begint. weliswaar bekend staan als Syrische bondgenoten maar Arafat niet willen afvallen, hebben het afgelopen jaar di verse malen geprobeerd de eenheid binnen de PLO te herstellen. Met name door de Syrische weigering om tot een verzoening met Arafat te komen, zijn deze pogingen op niets uitgelopen. De tweedeling binnen de PLO kwam voor Arafat pijn lijk tot uiting tijdens diens besprekingen met de Jor daanse koning Hoessein. Bei de heren zijn het in grote lij nen eens over een gemeen schappelijk Palestijns-Jor daans optreden bij eventuele nieuwe vredesonderhande lingen onder leiding van de VS. Maar harde afspraken zijn niet gemaakt, omdat ko ning Hoessein niet weet in hoeverre Arafat nog als PLO-voorzitter spreekt. Het bijeenroepen van de Pale stijnse Nationale Raad is zo doende voor Arafat van le vensbelang geworden, omdat hij zo zijn positie van voorzit ter kan versterken. Drie stromineen De PLO is in feite sinds de rebellie van de dissidente Pa lestijnen in drie stromingen uiteengevallen. Allereerst is er de gematigde Fatah, die wordt geleid door Arafat. De ervaringen in Libanon heb ben Fatah ervan overtuigd dat met een gewapende strijd geen millimeter Palestijns grondgebied heroverd kan worden. Fatah legt het ac cent op een politieke rege ling, beschikt over de meeste afgevaardigden in het „parle ment" en weet zich boven dien gesteund door de meeste onafhankelijke leden van de PNC. Hoewel het nog nooit hardop is gezegd, heeft Arafat de staat Israël als feit geaccep teerd en is hij bereid op basis van wederzijdse erkenning met de Israëlische regering in onderhandelingen te tre den. Deze gematigde Palestij nen houden vast aan hun mi nimum-eis, dat er uiteinde lijk een onafhankelijke Pale stijnse staat op de bezette westelijke Jordaanoever en in de Gazastrook moet ko men. Zij zijn tevens bereid een federatie met Jordanië te sluiten. Splinters Tegenover de stroming-Ara fat staat de Nationale Allian tie, bestaande uit de opstan dige Fatah-officieren, de pro- Syrische Saiqa-groepering en nog twee extremistische splinters. Deze Palestijnse ex tremisten staan geheel onder controle van Damascus en hebben hun basis in Libanon. Zij zien niets in compromis sen en houden vast aan het uitgangspunt van de PLO, dat er voor de staat Israël geen ruimte is in het Mid den-Oosten. Zij proclameren, de gewapende strijd tegen niet alleen het zionisme, maar ook tegen al die Arabi sche krachten die een verge lijk met Israël voorstaan. Jas ser Arafat is derhalve voor hen niet meer dan een verra der van de Palestijnse zaak, die zo gauw mogelijk dient te verdwijnen. De extremisten zullen zeer zeker niet in Am man aanwezig zijn. Voor alle duidelijkheid hebben zij al laten weten een alternatieve PLO te zullen oprichten, als de PNC op de lijn van Arafat doorgaat. Tussen deze twee uitersten binnen de PLO beweegt zich de Democratische Alliantie, een samengaan van het radi cale Volksfront voor de Be vrijding van Palestina van George Habasj, het Democra tisch Front van Nayef Ha- watmeh, de Palestijnse com munisten en een kleine pro- Iraakse groepering. Deze stroming, die werd gevormd beschouwt zichzelf als spil" binnen de PLO en heeft zich ten doel gesteld de ge matigden en extremisten met elkaar te verzoenen. Symbool Evenals de extremisten be kritiseren de radicalen (de Democratische Alliantie) Arafat wegens diens solisti sche optreden en het feit dat de corruptie binnen de PLO zulke grote vormen heeft kunnen aannemen. Daar naast voelen de radicalen ook niets voor een Syrische over heersing van de PLO, al wil len zij de banden met dat land evenmin geheel verbre ken. Net als de extremisten streven zij naar de vorming van een collectief PLO-lei- derschap, maar aanvaarden zij Arafat als „symbool" van de Palestijnse strijd in dat lei derschap. Zoals de zaken er nu voor staan, zullen de Palestijnse gelederen in Amman defini tief uiteen vallen in een door Syrië gesteunde extremisti sche vleugel en de gematigde groep, die de door Arafat in geslagen weg van toenade ring tot Jordanië en Egypte wil volgen. De laatsten heb ben zo'n meerderheid in de PNC, dat het bij voorbaat vast staat dat Arafat herko zen zal worden. Dat bezegelt dan de verdeeldheid binnen de Palestijnse beweging. Een tweedeling die onherstelbaar lijkt, zodat het alleen een kwestie van wachten is voor dat een nieuwe ronde van uitzichtloos geweld losbarts in het Midden-Oosten. RICK KERSJES |op tei jerda ie w T"\ avo JJE meerderheid van de Tweede Kamer wijst een beperkijg l van de toelating van Antillianen in ons land principieel de hand. De al jaren oude discussie over deze kwestie is nieuw actueel geworden nu de Lago-raffinaderij op Ari'. gesloten dreigt te worden, waardoor de economie van eiland een gigantische klap krijgt. De Arubaanse leider Be^n^ co Croes heeft aanvankelijk gedreigd met een massale ei tot gratie van Arubanen naar Nederland, indien Nederland i woe zou helpen. Gelukkig is die chantagepoging al weer van r~ fel, zodat we in ons land zonder enige onaanvaardbare di weer vrij kunnen praten over de wenselijkheid van het v of niet beperken van de toelating van Antillianen. VOOROP staat dat Antillianen Nederlanders zijn met zelfde rechten en plichten. Met die simpele constatering l J echter niet worden volstaan. Het zou immers voor de tj komst van de Antillen fataal zijn indien de meeste eiland Cl woners die in de kracht van hun Teven zijn, zouden vertr ken om in Nederland een nieuw bestaan te zoeken. *0 DaT is ook het argument dat de VVD hanteert om te pi ten voor een beperkte toelating tot Nederland, een standp(EN waar de PvdA een koloniale instelling in bespeurt. We inderdaad eeuwen lang gewend geweest te beslissen voorl J inwoners van de Antillen, maar dat wil natuurlijk niet zjyer gen dat we dat nü ook zouden moeten doen. eids ted UITEINDELIJK zullen de Antillianen zelf moeten inzij^ dat een massale emigratie naar Nederland fataal is voor)per economie van hun eigen woongebied. De Antillianen, ene n Arubanen in het bijzonder, zullen vervolgens zelf moeten ge sluiten tot het beperken van de mogelijkheden om naar 16in derland te verhuizen. F NEDERLAND mag hen daartoe echter best aanmoedigde c ook al omdat in ons land voor grote groepen Arubanen j enkele kans aanwezig is op werkgelegenheid en een bestaan. Daarnaast is het natuurlijk zaak dat Nederland het mogelijke in het werk blijft stellen om de Antillen te h pen economisch op de been te blijven. Nieuwe Britse ambassadeur DEN HAAG De heer J.W.D. Margetson is benoemd als de nieuwe Britse ambassa deur in Den Haag. Hij volgt Sir Philip Mansfield op, die na dertig jaar diplomatieke dienst met pensioen is gegaan. De heer Margetson, die in 1927 in het Schotse Edinburgh werd geboren, volgde zijn opleiding aan Blundell's and St. John's College in Cambridge, waar hij antropologie en archeologie studeerde. Zijn studie werd in 1946 door de militaire dienst onderbroken. Hij diende twee jaar bij de Life Guards en kreeg zijn aanstelling in 1948. In 1951 kwam hij bij de bui tenlandse dilplomatieke dienst, waar hij gedurende ne gen jaar op verschillende pos ten werkzaam was voordat hij in 1960 naar het ministerie van buitenlandse zaken ging. In 1962 werd hij als reserveof ficier in Den Haag aangesteld. In 1965 keerde hij naar Lon den terug om afspraken na te komen op het ministerie van Gemenebest en het ministerie van buitenlandse zaken. In 1978 werd hij ambassadeur in Hanoi en later, uitgeleend aan het ministerie van defensie, instructeur aan het Royal Col lege of Defense Studies (Ko ninklijk College voor Defen sie-studies). Sinds februari 1983 was hij permanent afge- J.W.D. Margetson. vaardigde van de Engelse missie in New York. nieuwjaarsdag 1979 werd! „CMG", Companion of St.! chael and St. George, een 1|DE Britse onderscheiding. De Hen. Margetson is gehuwd en Ifcnte een zoon en een dochter. ééi AMSTERDAM Een structu reel herstel van de Nederland se economie zal gedragen moe ten worden door een algemeen investeringsherstel dat wordt voorafgegaan door een bredere en aanzienlijke verbetering van het rendementsniveau. Bij een algemeen investeringsher stel zullen de bedrijven onver mijdelijk een nieuw groot be roep doen op de kapitaal markt. De overheid zal daar voor ruimte moeten vrijmaken door vermindering van het fi nancieringstekort, aldus dr. W. F. Duisenberg, president van De Nederlandsche Bank giste ren voor het Verbond van Verzekeraars in Nederland. Het beroep van de overheid op de kapitaalmarkt vertoont sinds 1978 een explosieve groei tot twee derde van het totaal in 1983. De overheid legde daarmee in laatstgenoemd jaar beslag op ruim 80 procent van de nationale bespraringen. De bankpresident meent dat het bedrijfsleven vooral zal vragen naar risicodragend kapitaal. De kapitaalmarkt wordt mo menteel gedomineerd door een overheersende positie aan de aanbodkant van de pensioen fondsen en levensverzeraars, die vorig jaar bijna twee derde van de nationale besparingen voor hun rekening namen en meer dan de helft van het to tale aanbod op de kapitaal markt. Perioden met regein^ De komende dagen blijft omvangrijk en diep laged: gebied boven de Oceaan weer bepalen. Aan de zi flank van dit systeem wor< in de sterke westelijke lu< stroming gebieden met bewolking en regen ni West-Europa gevoerd. VI 1 avond zijn er nog opklaring0' en de temperaatuur daalt"® ongeveer 5 graden. Vanna'nr neemt de bewolking al snelfar' gevolgd door regen, die tel de middag het noorden I het land zal verlaten. Een 1 gend regengebied trekt frl Zeeland echter binnen spreidt zicht verder over L land uit. De temperatuur j_ middags ongeveer 10 graq De wind is zuidwestelijk neemt toe tot krachtig, (5 I aan zee tot hard of stormacl (7 tot 8). Daar de wind dei{j mende dagen uit de zuidw( hoek blijft waaien blijft temperatuur iets hoger dar> voor de tijd van het jaar[^ middelde waarde. V. ad rt vanmorgen 08.00 I if Mei Min N temp temp Deeten n.ontv. U EekJe regen 9 5 dl Eindhoven regen 10 6 L. Den Helder regen. 10 5 lm Lh. R'dam zw.bew. 10 6 L Twente regen 9 5 pë' Vlissingen zw.bew. 11 8 Zd. Limburg regen 8 5 Aberdeen regen 7 4 »W Athene zw.bew. 22 14 Barcelona zw.bew. 18 7 Pd Berlijn mist 4 2 O.jd Bordeaux regen 14 11 1 Brussel regenb; 8 7 U Dublin regenb. 8 5 %U. Frankfort zw.bew. 6 3 0fa' Genève regen 9 3 Jini Helsinki moten. -2 -3 0L Innsbruck zw.bew. 5 2 j Klegenfurt zw.bew. 4 1 i Kopenhagen regen 6 3 L Lissabon zw.bew. 20 13 Locarno onbew. 11 -1 ld Londen h.bew. 10 8 Lm. Luxemburg regen 7 3 r Mallorca München Casablanca Istanbul Las Palm as l.bew. Beiroet onbew. Tel-Aviv onbew. Tunis l.bew.. eid ofen bew. 19 13 llee

Leidse Courant | 1984 | | pagina 2