oordwi jks protest egen beperkingen in streekplan oerisme Startsubsidie voor Wammes aak van Treubstraat eer een toevoersweg Toekomst van Weidedreef nog steeds onzeker einig reacties op toerisme-enquête TAN BEROOFD VAN GELDCASSETTE Dienstencentrum wordt uitgebreid Soldaatje geplunderd JËIDEN/REGIÖ ftwdaeSomcmt DINSDAG 13 NOVEMBER 1964 PAGINA 7 Lat wijk-kwartet voor burgemeester ATWIJK Na een uitstel van enkele weken door een te late k kwalitatief niet erg beste zending kon aan het begin van deze Lek uiteindelijk toch het eerste exemplaar van het Katwijk- toartet worden aangeboden aan burgemeester C. A. Bos. Dat jbeurde door de voorzitter van de Jeugd en Sportraad Katwijk, I A. Hoek, in aanwezigheid van een aantal genodigden. |halve het eerste exemplaar van het kwartet ontving de heer tevens een tableau waarop alle in het spel voorkomende lartjes zijn verwerkt. In de week van 22 tot 27 november zul- Ji de leden van de Katwijkse Jeugd- en Sportvereniging de Itwijk-kwartetten huis-aan-huis te koop aanbieden voor een js van f 7,50 per stuk. t Katwijk-kwartet moet gezien worden als een éénmalige uit waarvoor de oplage is bepaald op 10.000 exemplaren. Een t deel van deze kwartetten zal als relatiegeschenk naar af- ers buiten Katwijk verdwijnen waardoor er voor de plaats f vermoedelijk zo'n 4500 spellen overblijven. De verkoopop- »ngst komt ten goede aan de plaatselijke verenigingen. VERRASSING VOOR FLORIJN-BEWONERS LEIDERDORP De bewoners van de Florijn in Leiderdorp werden gisteren aangenaam ver rast. Hoofdbode R. Blauw kwam hen namens het gemeentebestuur het boek „Leiderdorp aan jaagpad en snelweg" aanbieden. De attentie was bedoeld als tegenprestatie voor de ongemakken die men heeft ondervonden bij de afbouw van Winkelhof-Oost. Onlangs kwam het flatgebouw klaar waarin het kantoor van de Amro Bank is gevestigd, waardoor de Florijn definitief kon worden ingericht. „Leiderdorp aan jaagpad en snelweg" is het gedenkboek dat in de jaren ze ventig werd uitgegeven door de Stichting 1200 jaar Leiderdorp. De stichting is inmiddels geli quideerd. De nog aanwezige gedenkboeken werden 1 gemeente overgedaan. Dit bedrag werd daarna met een nog aanwezig saldo van ca. ƒ6.000,- weer ter beschikking van de gemeente gesteld onder de voorwaarde dat dit uitsluitend zou mogen worden gebruikt voor een algemeen cultureel doel in Leiderdorp. De stichting 1200 jaar Leiderdorp is behalve aan de uitgave van het gedenkboek niet toege komen aan de doelstelling tot het voorbereiden en instandhouden van een oudheidkamer in Leiderdorp. De middelen van de stichting ble ken daarvoor onvoldoende te zijn. Dit initiatief is intussen overgenomen door de Kunstkring Leiderdorp. Er is een werkgroep gevormd die de totstandkoming van een gevestigd in het cultureel centrum „De Hollandsche Tuyn" bedrag van 14.000,- aan de de Hoofdstraat. Begin 1985 hoopt men de plan- i rond te hebben. Lisse wil subsidie geven voor alfahetiseringswerk Vaart RclltCr LISSE B en W van Lisse vinden het belangrijk dat het alfa betiseringsproject Bollenstreek goed functioneert, met een slui tende begroting. De gemeente Lisse heeft de initiatiefnemers van dit project reeds kunnen helpen door het beschikbaar stel len van de bedrijfspanden aan de Broekweg, doch er is meer nodig. In dat kader heeft het dagelijks bestuur van de Samen- werkings Orgaan Bollenstreek (SOB) zich dan ook (op verzoek van de vereniging alfabetisering Bollenstreek) tot de aangeslo ten gemeenten gewend met het verzoek om een bijdrage te ver lenen in de huisvestingskosten van de vereniging. Het voorstel is, om per in de gemeente wonende cursist van 30 jaar en ouder 400 gulden beschikbaar te stellen, hetgeen voor Lisse neerkomt op een bijdrage van 6000 gulden. De bijdrage van de gemeenten komt op de rijkssubsidie van 1000 gulden per cursist. Voor het totale werkgebied van het project is - als alle betrokken gemeenteraden daarmee instemmen - voor 1984 een totaal bedrag van 70.000 gulden beschikbaar. RDWIJK Niet al- met het provinciaal be- op het gebied van stuur over het nieuwe streekplan laten horen, zo kondigde hij gisteravond in een vergadering van de imtelijke ordening, lkshuisvesting en indus- liddelsj». maar ook op dat van inforni toerisme wil de ge- commissie toerisme aan. geWefente Noordwijk janwiipk protest laten horen niet ken het door de provin- gestorv ontworpen streekplan. mogelijkheden die dat versterken enst dfwerP °Pen v0°r "dan* toerisme in de bad jehad. j»ats zijn nul. Het protest Het bet| burgemeester mr. J.M. vorr jnnike op 7 december lens een bespreking „Bij alles, zoals het bollena- reaal en het landschap, heeft handhaven én i die functies, niet bij het toerisme. Daar staat alleen: handhaven. is te ver om iedere bebouwing van de duinrand, zelfs agrarische, te verbieden; om geen uitbrei ding van het aantal parkeer plaatsen toe te staan bij de Duindamse en Langevelder- slag; om geen uitbreiding van de verblijfsrecreatie (cam pings, bungalowparken) in de duinrand toe te staan", aldus de burgemeester. Kortom hij noemde de beperkingen die worden opgelegd als het streekplan in werking treedt, te strikt. Ook het D'66-raadslid T. van Rijnberk stelde dat de provin cie te weinig met de mogelijk heden van Noordwijk reke- en De Zllk als nationaal land- ning houdt. „Terug naar de schapspark en stiltegebied stad, is het credo, maar dat be- (voor broedvogels en dergelij- tekent meer toerisme dichtbij ,^vanc^)e^ de stad en bovendien werkge U"~J legenheid hier". Wethouder C. NOORDWIJK „Slecht", „diep treurig" en ophalen van de formulieren, heeft ondanks „een zorgelijke zaak". Met deze drie termen het feit dat de gegevens voor de gemeente typeerde burgemeester mr. J.M. Bonnike gis- anoniem worden verwerkt, een aardig inzicht jieravond in de commissie toerisme de slechte in wie wel en wie niet het vragenformulier fespons van ondernemend Noordwijk op de hebben ingeleverd. Ook heeft VVV-directeur toerisme-enquête. Gisteren waren na her- W. Rovers de indruk dat het niet invullen ,n aanmaningen nog slechts 140 van de van de formulieren vooral een kwestie van pi uitgedeelde formulieren 35,8 procent nonchalance is en niet een van onwil. Overi- b had de burgervader laten uitrekenen gens kan zijn instantie op basis van haar ken- tor horeca-ondernemers, middenstanders en nis wel aandragen of het representatieve on- ftndere bij het toerisme betrokkenen ingele- dernemingen zijn die nog geen reactie heb- 7ei"d- ben gegeven en dat kan bij de verwerking Als het resultaat zo slecht blijft, kan de ge- van de enquête worden betrokken. Deze meente op basis van de binnengekomen gege- week zal de VVV nog een dringend beroep s nauwelijks een toeristisch beleid formu- doen op de ondernemers om toch alle formu- n en dat was nu juist de opzet van dat on- dieren in te vullen en in te leveren en burge- Herzoek. Daar komt bij dat het juist de onder- meester Bonnike zal dat beroep maandag tij- Ifiemers zijn geweest, die hebben aandrongen dens een vergadering van de Noordwijkse |»p een dergelijk onderzoek en die er zelf ondernemersvereniging nog eens kracht bij [10.000 gulden voor op tafel hebben gelegd. De zetten. Eind volgend week wordt het onder- WVV, die heeft gezorgd voor het uitdelen en zoek afgesloten. van Duijn voegde daar, ge steund door mevrouw A. Coenraads Nederveen (VVD), aan toe dat er openingen moe ten blijven om slecht-weer-re- creatie in het zeedorp mogelijk te maken. Overigens hebben B en W zich inmiddels al wel voorstander verklaard van het openstellen van de fietspaden in de duinen van de Amsterdamse Water leiding en de aanwijzing van het gebied tussen Noordwijk dat stiltegebied te combi neren zijn. Cosmo-center In het kader van deze discus sie kwam toch het Cosmo-cen ter weer even om de hoek kij ken, hoewel burgemeester Bonnike al had laten weten dit project voor Noordwijk „met spijt te moeten vergeten", te meer daar er kandidaten (Zoe- termeer en Haarlemmermeer) zijn bijgekomen die kant en klare terreinen beschikbaar hebben met de juiste bestem ming. Van Rijnberk stelde daarover nog dat de provincie tal van zwakke argumenten gebruikt tegen de vestiging in Noordwijk. „Het is een zeer zwakke brief. Men is twee blaadjes zeer positief en het enige echte tegenargument is dat het gebied van de trim baan mogelijk deel uit gaat maken van het nationaal land schapspark". Gestolen auto boven water De Leiderdorpse brandweer heeft gistermiddag een gestolen auto uit het water van de Zijl gehaald vanaf de Zijldijk, ter hoogte van de picknickplaats. De personenauto was zondag bij de flats aan de Engelendaal gestolen. Hoe de auto in het water terecht gekomen is en wie verantwoordelijk is voor de diefstal is nog niet duidelijk. projecten voor werkgelegenheid VOORSCHOTEN De VVD-fractie in de Voor- schotense gemeenteraad wil dat de gemeente meer gaat doen aan werkgele genheidprojecten voor de jongeren. Dat blijkt uit vragen aan het college van burgemeester en wet houders. Het college zou volgens een raadsbesluit in juni gaan wer ken aan werkgelegenheidspro jecten in samenwerking met bedrijven en instellingen. De VVD wil weten hoeveel van die bedrijven zijn aangeschre ven, hoeveel er hebben gerea geerd, wat voor werkzaamhe den er werden aangeboden en of de gemeente daarop weer heeft gereageerd. Ook wil de VVD vernemen hoeveel werklozen belangstelling heb ben voor werkervaringsprojec ten. Volgens de liberalen is het snel contacten leggen tussen werkloze jongeren en bedrij ven noodzakelijk. Het college zou voortvarend moeten in spelen op de mogelijkheden die de bedrijven bieden, in het belang van de jongeren die ook hun motivatie niet mogen verliezen. De VVD vreest dat de inder tijd met veel elan aangekondi- ge voorstellen anders een schijnvertoning worden. Bij werklozen en bedrijven zou den verwachtingen zijn ge wekt, waarop de gemeente tot dusver niet heeft gereageerd. Enkele bedrijven en instellin gen zijn inmiddels er toe over gegaan om de werkzaamhe den, die zij hebben aangebo den in het kader van een wer kervaringsproject op een ande re wijze te laten verrichten omdat de gemeente niet snel fenoeg reageerde, aldus de li eralen. KOUDEKERK AAN DEN RIJN Jeugdsociëteit Wam mes krijgt van de gemeente een startsubsidie van bijna drie duizend gulden. Dit be sliste de gemeenteraad gister avond. Met dit beschikbaar gesteld bedrag kan Wammes oude schulden vereffenen. Tevens dient de subsidie ter dekking van het te verwachten tekort over dit jaar. Van Jantje Beton ontving Wammes vijftienhon derd gulden voor de aanschaf van een lichtshow, van het Anjerfonds 1180 gulden voor een videorecorder. De leden van de gemeenteraad zien de toegekende subsidie uitdruk kelijk als een soort startsubsi die. Volgende jaren moet de jeugdsoos zien toe te komen met de subsidie volgens de normale normen, zoals die voor alle plaatselijke vereni gingen gelden. Wethouder M. Tensen zei daar alle vertrou wen in te hebben. „Er is nu een aantal activiteiten op gang gezet. Met behulp van de nieu we apparatuur zal het Wam mes ongetwijfeld lukken zelf meer inkomsten te verwer ven". Behalve de disco's orga niseert Wammees op donder dagmiddagen instuiven, die gemiddeld door veertig jonge ren worden bezocht. Bibliotheek Het besluit om een gemeen schappelijke regeling met Ha- zerswoude aan te gaan voor de bibliotheekvoorziening houdt de Koudekerkse gemeenteraad voorlopig aan. Eerst willen de raadsleden in de raadscommis sie voor welzijnszaken zich nog eens buigen over een ge wijzigde begroting van de Stichting De Boekenhof. In tussen zal wethouder M. Ten sen bij de gemeente Hazers- woude twee voorstellen van de Pvd A-fractie bespreken tot wijziging van de verordening. De PvdA, gesteund door de VVD, wil een plafond van 33.000 gulden, exclusief huis- vestingkosten, inbouwen in de bijdrage die Koudekerk jaar lijks aan de regeling moet be talen. Ook willen de VVD en PvdA de inspraak van de me dewerksters van de Boekenhof veilig stellen door aanvullende regelingen over de aanstelling en het ontslag van vrijwilli gers op te nemen. De vrijwilli gers moeten ook vrij zijn in de boekenkeuze voor de Koude kerkse vestiging. Bovendien deze fracties de ge meenschappelijke regeling aan te gaan zonder boeteclausele bij een eventuele uittreding Het CDA wil de beslissing voorlopig een jaar uitstellen „Zoveel voordeliger is het niet Bovendien is er voor ons hele maal geen haast bij. Het ko mende jaar krijgen wij nog subsidie van de provincie' vond de heer H. Didden. In dat jaar wil de CDA-fraktie eerst zoeken naar een structu rele dekking van de kosten. „Stel dat blijkt dat we in de toekomst niet meer kunnen betalen, dan zitten we vast aan de gemeenschappelijke rege ling. Eerst zoeken waar het geld vandaan komt dan pra ten we verder over de biblio theeknota", aldus de CDA- fractie. fD VOORSCHOTEN: ilpan: iRSCHOTEN De wil heel snel de in- ;king van de verkeers- tregel (eenrichtings- ;eer) voor de Treub- De praktijk heeft ierd dat deze straat in centrum een belang- funktie heeft voor winkelend publiek, houder Ir. J. van Da- (VVD) zag het spoe- ende karakter niet zo n. VVD en D'66 me- dat de winkeliers er it op hebben nog voor Sinterklaasdrukte de bstraat weer te kun- gebruiken als toe- weg. Valkenburg (CDA) wil I ad hoe beslissingen meer het dorpscentrum. De af- 's gemaakt om in de- zowel Schoolstraat, rstraat als Treubstraat ver keerstechnisch te bekijken. Ook J. Visser (PvdA) ziet wei nig heil in een overhaaste be-1 Wethouder Van Dalen wilde wel de toezegging doen om binnen het college van burge meester en wethouders te be kijken of door middel van een tijdelijke maatregel de Treub straat weer van beide kanten voor het verkeer open gesteld kan worden. De brug over de Molensloot moet hersteld wor den en dat betekent dat alle verkeer wel via de thans in een richting afgesloten Treub straat moet naar het centrum. De gehele commissie zal zich niet tegen, die tijdelijke maat regel verzetten. De Hollandse Maatschappij voor de Landbouw wil een snelle beslissing over het be stemmingsplan „Buitenge bied". Aanleiding voor dit ver zoek is de al tien jaar durende onzekerheid bij de veeboeren, die de gronden van de zoge naamde Leidse Baan op dit ogenblik wel in beheer heb ben, maar niet kunnen pach ten. Bovendien meent de Maatschappij voor de Land bouw dat snel een einde moet komen aan de gedachte om op die gronden stedelijke rekrea- tieve mogelijkheden te maken, zoals b.v. een golfbaan. Wet houder J. van Dalen ziet geen mogelijkheid om snel een slui tend bestemmingsplan te ma ken omdat alle gronden in be zit zijn van de provincie en de provincie niet bereid is om zelf spoed te betrachten. Voorscho ten zal zich blijven verzetten tegen eventuele aantasting van het natuurgebied tussen was senaar en Voorschoten maar dit bestemmingsplan voorrang te geven boven andere plan nen, dat gaat ook de commissie te ver. voorschoten meent op grond van het huidige voorlo pige bestemmingsplan vol doende vat te hebben op alle aktiviteiten, die eventueel schadelijk kunnen zijn voor dit natuurgebied. Een 24-jarige win- gisteravona om- £ks kwart over negen be- een geldcassette met Me duizenden guldens in- >e man werd door twee met een bivakmuts en "kpend met pistolen over- pn toen hij de geldcassette in de nachtkluis van de AMRO-bank aan de Rosmolen wilde deponeren. De overvallers zijn er lopend in de richting van de kinder boerderij vandoor gegaan. De winkelier sloeg direct alarm en politie-agenten hebben snel de hele omgeving uitgekamd. Echter zonder resultaat. De overvallers zijn vermoedelijk tussen de 20 en 25 jaar oud. Het is voor de tweede keer in korte tijd, dat in de Leidse Me- renwijk een geldloper door mannen met een bivakmuts is beroofd. 1 [s maanden cel voor Alphense brandstichters HAAG/ALPHEN AAN RIJN De twee 21-jari- ins uit Alphen aan den op 3 augustus van dit Ide winkel waar zij werk- J in brand staken, hebben s maanden gevange- Jraf gekregen met aftrek [Voorarrest. De officier van justitie had op de rechtzitting in Den Haag op 30 oktober, 12 maanden ge- vangenistraf waarvan 4 voor waardelijk met een proeftijd van 3 jaar geëist. in de brand gestoken uit on vrede met hun baas. Er zou een slechte werksfeer hangen en CAO-afspraken zouden door de baas niet worden na gekomen. Het tweetal had de nodige biertjes op toen zij tot hun daad kwamen. Het Dienstencentrum aan de Eikenlaan i LISSE Het Dienstencen trum aan de Eikenlaan in Lis se wordt uitgebreid, tenminste wanneer de gemeenteraad daar morgen mee instemt. Om de uitbreiding te kunnen reali seren, is een bedrag van onge veer een half miljoen gulden nodig. Door een bijdrage van het rijk hoopt het college dat de gemeente uiteindelijk maar 135.000 gulden zelf op tafel hoeft te leggen. Het Diensten centrum wordt volgens het college zo intensief gebruikt dat er ruimte-problemen zijn ontstaan. Een verdere uitbrei ding van de activiteiten wordt daardoor belemmerd en ook een bevredigend functioneren best mogelijk, het Diensten- daartegenover Het belang centrum net steeds meer heidswege uit gepoogd wordt bejaarden zo lang mogelijk dienen in het Dienstencen trum aangepaste voorzienin gen en activiteiten te worden ontwikkeld. De Stichting Ge coördineerd Bejaardenwerk Lisse heeft daarom bij de ge meente een plan voor uitbrei ding en verbouwing inge diend. B en W staan volledig achter dit plan en onlangs nog, bij de beschouwingen op de begroting 1985, is door de ge meenteraad zelf ook al aan dacht voor dit onderwerp ge vraagd. Dat moet de mogelijk heid scheppen om een en an der snel te kunnen realiseren. Dat is noodzakelijk omdat het ministerie van WVC voor dit soort projecten op korte ter mijn geld beschikbaar heeft. B en W van Lisse hopen dat het ministerie 70 a 80 procent van de geraamde kosten wil bijleg gen, hetgeen neerkomt op een bedrag van 350.000 gulden. De gemeenteraad moet woensdag akkoord gaan met het voorlo pig tot de overheidssubsidie wordt uitbetaald beschik baar stellen van het benodigde bedrag. BURGERLIJKE STAND ter; M. Klelwegt. geb. Ketlenes; N SASSENHEIM Gehuwd: R Mü Stlgter. Overleden: M. van Ringen VOORHOUT Dieven hebben in de nacht van zondag op maandag hun slag geslagen bij café Het Soldaatje aan de Jacoba van Beierenweg in Voorhout. Aan de achterkant werd een deur opengebroken en vervolgens konden de inbrekers via de kelder in het café komen Daar werden onder meer automaten openge broken en sigaretten, geld, een versterker, een casse<tedeck. een fototoestel en een KLM-koffer buitgemaakt KOUDEKERK AAN DEN RIJN Het college van B en W heeft nog geen definitief standpunt over de toekomst van de Wei dedreef ingenomen. Zoals bekend was dit gebied aanvankelijk gereserveerd voor woningbouw. Hier staken de provincie en het rijk een stokje voor. Nu overweegt het college aan de Kerklaan te gaan bou wen, waardoor de daar gevestigde sportvelden naar de Weidedreef moe ten verhuizen. Wethouder M. Tensen heeft voorgesteld aan de Weidedreef tien procent extra vrije sector kavels te verkopen, zodat met de opbrengst van de in totaal twintig procent vrije sector bouw. de renovatie van de sportvelden betaald kan wor den Want daar draait het alle maal om. De voetbalvelden liggen er zo erbarmelijk bij, dat renovatie meer dan drin gend nodig is. Daartoe nam de raad in juni van dit jaar dan ook een principebesluit. Het probleem is evenwel dat de fi nanciële positie van Koude kerk geen ruimte biedt om de kosten van de renovatie te dekken. Daarbij komt dat de goedkeuring van het bestem mingsplan Weidedreef uitblijft en dat het rijksbeleid voor de woningbouw intussen zo ge wijzigd is. dat nu bouwen aan de Kerklaan toch blijkt te zijn dan a; dedreef En juist dat goedkope bouwen was 2,5 jaar geleden voor de gemeenteraad de re den om de Weidedreef als bouwlokatie te kiezen. Dc combinatie van deze factoren de wethouder open bare werken M. Ie Large planologie rec aan lei ding om aan te dringen op een herbezinning op de toekomst van de Weidedreef. Dit ook omdat de voetbalvereniging, in tegenstelling tot 2.5 jaar ge leden, nu wel wil verhuizen naar de Weidedreef. Vooral de CDA-fractie steunt mevrouw le Large in haar wens tot heroverweging. De VVD en PvdA houden in be ginsel vast aan de eerdergeno» men besluiten. „Juist nu het licht op groen gaat wat betreft de financiële en planologische aspecten van het bestem mingsplan, komt u met andere plannen", aldus het verwijt van de .PvdA aan het adres van mevrouw le Large. „Het wachten is enkel op de resul taten van de geluidsmetingen vanuit het industriegebied". Dat wethouder M. Tensen (PvdA) met een alternatief plan is gekomen, is om de fi nanciering van de sportveldre novatie mogelijk te maken, terwijl de PvdA daarmee te vens tegemoet komt aan de wensen van de industrie. In het PvdA-plan schuift de wo ningbouw namelijk van het industriegebied af De vraag van de voetbalvereniging naar een vierde veld, wil deze partij honoreren door de huur van grond aan de Lagewaard of eventueel de aanleg van een vierde veld aan de Weide dreef. Als na 1990 het terrein van de rioolwaterzuiveringsinstallatie vrijkomt, wil de PvdA het vierde veld daar vestigen. De heer Van der Vlugt (CDA) drong aan op een snelle be sluitvorming in deze zaak. „Al te lang verkeren de sportvere nigingen in onzekerheid. Zo wel bij renovatie als bij ver plaatsing is haast geboden, want het nieuwe voetbalsei- deur Dan moeten de velden klaarliggen"

Leidse Courant | 1984 | | pagina 7