Marchien Eising houdt van al het leven gekleurd gezien Mies Bouwman verliest de greep op haar vak ?ADIO/TELEVISIE QzidócQowiarit DINSDAG 13NOVEMBER 1984 PAGINA IS Garcial Sniik^ verdwenen schat e' de voorlaatste aflevering nachtclubeigenaar Vla- Go ra aardig dicht in de t van de verdwenen haar Vat- heeft Jane meege ren naar school, waar hij schultf 'n het toneellokaal gij- Als Etherington met zijn iewerkers nadert, houdt een pistool op Jane ge- Hij wil haar leven ruilen de schat, die zoals hij probeet, een kostbaar schilderij ra woriMaar terwijl Gora en zijn er metymen nog plannen maken tijd, de met de schat over zee te tijd, knappen, krijgt het avon- een dramatische wen- uur Nederland 1. 1-2-3-show vat* - wil daii°3' Rudi Carrell mag Ted de ik vanaf vanavond tijdens 'intermaanden de tweede male Televisie-actie presenteren. Ook dit toen kunnen de kijkers dinsdagen aan het i sspel meedoen door -3-loten te kopen. Met het 1 van de opbrengst wor- projecten gefinancierd, Je lichamelijke en geeste- gezondheid bevorderen. er C o!avonc/ 9aat Pot van de rman <$te aflevering naar de Ne- undel Jandse Vereniging voor \abestrijding. uur Nederland 1. verk 'onds v( e Albeinduit Jan het jongerenprogramma Werkf de EO zal ditmaal gedis- tfeerd worden over het Guus Jfna; Bezit. Wat doe je er- sitie ,/ft? Onder leiding van Jan den Bosch praten jonge- rp. In d samen met CNV-voorzit- el toeg Harm van dQf Meulen, rT ^Swondernemer Henk van rrcn Waal en Derde Were/d- rpleegster Fonny Bouma drr vragen als: wat zijn de aan rynen voor bezit? Moeten i typoif?ezit houden of delen? )autpri^f vragen worden niet al- icundig?' 'n verband gebracht met derschérarhouding tussen rijk en ■ag vanin eigen land, maar heb- De Vi vooral betrekking op de bedroe Wereldlanden, uur Nederland 2. ELINE VERE IN HOORSPEL VAN DRIE DELEN HILVERSUM „Eline Vere" is één van Louis Couperus meest bekende boeken. Het geldt voor velen als een hoogtepunt in de Nederlandse litera tuur. TROS-radio koos deze veelgele zen roman als eerste voor een reeks hoorspelen op basis van belangrijke li teraire werken. Hans Karsenbarg schreef dit hoorspel, waarbij hij het taalgebruik van Couperus en de speci fieke sfeer, waarin diens romans zich afspelen zo goed mogelijk probeerde te benaderen zonder uitgesproken geda teerd te lijken. Eline Vere is de ge schiedenis van een onevenwichtige vrouw met een zwakke gezondheid, die door het noodlot langzaam tot zelf moord wordt gedreven. Dit noodlot houdt in de eerste plaats verband met haar eigen gesteldheid, product van er felijke factoren, opvoeding en milieu. Eline's angst voor de werkelijkheid ma^kt dat ze zich verliest in dromen, die haar echter niet kunnen verlossen van haar melancholie en angsten. Na een voorbijgaande verliefdheid op een operazanger beleeft Eline een korte tijd van levensvreugde in haar verloving met Otto van Erlevoort. De omgang van haar neef Vincent, die met een soortgelijke aanleg als die van Eline een ondermijnende invloed op haar uit oefent, doet haar de verloving verbre ken. Uitzendingen vanavond en 20 en 27 november op Hilversum 2 om 21.00 uur met in de rol van Eline Vere Bar bara Hoffman en verder Arnold Gel derman, Willy Brill, Ina van Faassen, Mariëlle Fiolet, Elsje Scherjon, Canci Geraedts, Peter Aryans, Nel Koppen, Tonny Huurdeman en anderen. Protest Meta Media tegen NOS-offerte HILVERSUM Het kort geleden op gerichte audiovisuele bedrijf Meta Me dia in Hilversum (onder meer Cinecen- trum) heeft bij minister Brinkman van WVC „ernstig protest" aangetekend te gen de mogelijke levering van diensten van het Facilitair Bedrijf van de NOS aan Abonnee Televisie Nederland (ATN). Het bedrijf is er zeer verbolgen over dat de minister blijkbaar zijn oren heeft laten hangen naar de wensen van ATN, zo heeft een woordvoerder laten weten. Het nog te verzelfstandigen produktie- bedrijf van de NOS mag 25 procent van de capaciteit die het nu nog i juli nog een verzoek van ATN af c een offerte uit te brengen "Het bestuur stelde onder meer dat de huidige Om roepwet werk voor anderen dan zend gemachtigden niet toestaat. Minister Brinkman vond echter dat de NOS in afwachting van verzelfstandiging en wetswijziging wel voor derden kan werken. De NOS zal binnenkort een oriënterend gesprek voeren met ATN en het abonneetelevisiebedrijf FilmNet. Volgens Meta Media heeft Brinkman zich teveel laten leiden door argumen ten van ATN ..als zou de NOS de enige instantie in Nederland zijn die dergelij ke faciliteiten voorhanden heeft". Meta Media en andere audio-visuele bedrij ven hebben al offertes aan ATN uitge bracht, soms zelfs al een half jaar gele den. ASSEN Marchien Ei sing, de in het Drentse Zweeloo geboren schrijf ster, viert morgen haar tachtigste verjaardag. De ex-kleuterleidster vestig de haar naam vooral met de kinderooeken, „Rie- kie", „Geeske vertelt" en tien delen in de serie „Hans en Riekje", waarin veel herinneringen aan de tijd dat ze kleuterleidster was en aan haar eigen jeugd zijn verwerkt. In 1954 verscheen haar streekroman „Rieks" en vele jaren later werd haar grotendeels autobiografi sche roman voor volwas senen „Dit ene leven" uit gegeven. De schrijfster, die in 1966 de Culturele Prijs van Drenthe ontving, staat op dit ogenblik weer volop in de belangstel ling, omdat in het televisiepro gramma „Sesamstraat" dage lijks een verhaaltje in beeld wordt gebracht uit de onster felijke Ot en Sien-reeks. Marchien Eising heeft de door de heren H. Scheepstra en J. Ligthart in 1904 geschreven en getekende verhalen in op dracht van uitgever Wolters gemoderniseerd. Haar eerste reactie op het verzoek van de uitgever was: „Wij moeten van die teksten afblijven". Ze is tenslotte toch overstag gegaan voor „de noodzaak een moder ne Ot en Sien ten tonele te voeren als de jeugd uit het sa telliet-tijdperk er ook nog wat aan wil hebben". Correctie-pen laatste jaren door gebroken heupen aan een rolstoel is ge kluisterd, heeft heel voorzich tig de correctie-pen gehan teerd. Toch kreeg ze het ver wet „het kapmes" wat al te drastisch te hebben gehan teerd. Dat deed pijn, want Marchien Eising heeft de sfeer in de boekjes van het Noord drentse platteland in de twee de helft van de vorige eeuw juist gehandhaafd. Als er stond ,,Ot hoort niet, dat zijn Moe hem roept", schreef Marchien: „Ot hoort niet dat moeder roept". In haar voorwoord legt Mar chien de nieuwe lezertje uit: „Ja, Ot en Sien zeggen de din gen soms anders dan jullie nu doen. Ze zien er ook anders uit. Kijk maar naar de plaatjes. Misschien doen ze ook wel niet erg. Want Ot zal een vriendje van je worden. En Sien een vriendinnetje. Net als ze dat waren van jullie vader en moeder. En van opa en oma. Grootva en grootmoe, zeggen Ot en Sien soms". Nu worden Ot en Sien gepre senteerd op de beeldbuis, het medium dat in het leven van de klassieke creaties van de uit Roden afkomstige Scheeps tra geen enkele rol kon spelen. De televisie speelt ook geen rol in het leven van Marchien Eising. In haar lievelingsro man „Dit ene leven" schrijft ze. „Wat zijn gedachten won derlijke krachten. Om te be waren, weer op te roepen, in beelden te zien. Daar kan geen televisie tegenop. Want deze beelden leven in je. Je bent niet aangewezen op wat ande ren je laten zien. Deze zie ik en projecteer ik rechtsreeks zelf. Ik zie van binnenuit en naar binnen toe". gelukkig zolang zij haar pen Gelukkig Wat Marchien Eising bezig houdt, is de roman, waaraan ze al een aantal jaren geleden is begonnen. „Die moet bewij zen dat ik ben veranderd", zegt ze met een vertrouwde glimlach. Er over praten doet ze echter niet. „Dat gebeurt pas als hij in de boekenwinkel ligt". zolang zij haar pen over het papier kan bewegen. Op die momenten is haar lichamelijke aftakeling bijzaak. Ze wil vol op genieten van de dagen die haar nog gegeven zijn. Ze wil werken en haar boek afma ken. „Als ik nog maar genoeg tijd heb". Marchien is altijd opgewekt. Als ze niet schrijft, kijkt ze vanuit haar kamertje in ver zorgingstehuis „De Wijde Blik" te Assen uit op een paar oude bomen. „Ik dacht: bij die bomen wil ik leven. Gelukkig kreeg ik dit uitzicht, 's Mor gens komen de meeuwen mij wekken. Sta ik soms om half zes op, zodat ik om half acht ben aangekleed en aan het werk kan". Marchien houdt van al het leven. Bedroefd is de schrijfster over het feit dat de NOS haar niet heeft laten weten dat tot au gustus volgend jaar in „Sesam straat" Ot en Sien-verhaaltjes worden uitgezonden. Maar Marchien kan zich er niet druk om maken. Ze kijkt toch geen televisie. „Het is niet goed voor mijn ogen", legt ze uit, maar ook de programma's waarin „maar vrijuit over sex en liefde wordt gesproken" zijn haar een gruwel. Ze hoopt nog eens „een goede toespraak te horen, zoals toen de Zweel- er dominee A. Lesturgeon dat deed". „Een verhaal waar je wat aan hebt", zegt ze. Alles wat ze nu hoort voor radio en televisie klinkt haar dikwijls te grof. Ook auteurs van nu gaan haar te ver in het noe men van de dingen bij naam. „Vroeger zijn de dingen wel te veel verborgen gebleven", geeft ze toe. „Daar hebben vooral de meisjes onder gele den. Maar zoals het nu wordt verteld, hoeft het van mij ook niet". Marchien Eising is gelukkig MARSCHA VAN NOESEL Nu is de winter pas echt begonnen. Of liever terseizoen van ons onvolprezen Gooi Babbel rug. dat merkwaardige spelletje waar je als kijker alleen maar passief aan kunt meedoen omdat je het te raden woord al kent. Toch is het mateloos populair. Dat zou in niet geringe mate kunnen worden toegeschreven aan het gegeven dat er voortdurend allerlei bekende Nederlanders in komen opdra- Dit seizoen kent het spel een nogal radicale wijziging. Niet in de totaalopzet of de spelregels, maar in het feit dat roemruch te Jos Brink heeft afgehaakt uit het vaste trio onderwerp-uit- leggers en is vervangen door Jan Blaaser. Niet zo'n gekke keus. bleek al snel. Blaaser mist weliswaar de visuele charme van Brink, maar compenseert dat meer dan adequaat met zijn droge humor en zijn flegmatieke inventiviteit op het gebied van het spelen met woorden. Nou ja. wat maak ik mij eigenlijk druk? Babbeloniè is natuur lijk qua artistieke diepgang of sociale draagkracht een pro gramma van puur onbenul, maar mikt volledig op onschade lijk tijdverdrijf. En dat lukt min of meer: de klok tikt gewoon door tiidens deze uitzendingen en er wordt in die tijd nie mand beledigd of geschokt. Net zo min als dat gebeurt tijdens de afleveringen die onder aanvoering van Mies Bouwman dit seizoen ons scherm vullen onder de titel In de hoofdrol. Mies stond daarin de vroeger voor haarzelf bestemde centrale plaats af aan steeds een nieu we bekende vaderlander, populair van televisie, sport of lich te muse, wiens leven dan in vogelvlucht de revue passeert Dat alles geïllustreerd met de aanwezigheid van vrienden, be kenden en familieleden, die in dat leven een rol hebben ge speeld. Ook allemaal heel onschadelijk, behalve natuurlijk voor Mies zelf. die haar optreden gereduceerd ziet tot het voorlezen van de benodigde trefwoorden (waarop dan steeds iemand anders uit de schuifdeuren naar voren treedt) en het bewaken van de ter beschikking gestelde zendtijd. De gasten moeten im mers vooral niet te lang willen knuffelen of anekdotes opha len. want dan schoffelt Mies hen snel de tribune op. „Straks na de uitzending kunnen jullie leuk bijpraten Het is frappant hoe slecht Mies Bouwman heeft ingeschat, in welke mate ze afhankelijk is van de persoonlijke charme van de door haar gekozen hoofdpersoon Zaterdag liep het goed af met Anita Meyer in de hoofdrol, die gewoon een vrolijke, toffe meid is en niks te beroerd om spontaan te reageren (Té spontaan moet trouwens ook weer niet, want Mies heeft be slist geen tijd en zin om écht te luisteren naar wat er wordt gezegd: daarvoor is de gekozen formule veel te veel aan tijd gebonden). Maar de vorige uitzending met de populaire wielrenner Joop Zoetemelk was een ramp. Een prima sportman, dat zeker Maar in de drie kwartier van deze uitzending kwam hij wel geteld tot twee volzinnen, bepaalde zich verder tot het verto nen van een starre grijns en liet het initiatief geheel over aan Mies. Die greep in uiterste wanhoop de verhaaltjes van Peter Post en Gerrie Knetemann aan om ons te bezweren dat het een heel bijzonder spontaan en levendig gebeuren was, maar het stelde in werkelijkheid helemaal niets voor Dat dit soort dingen Mies kunnen overkomen, iemand die al zoveel jaren de toon heeft aangegeven in dit soort presenta- ven. waarin ze zelf niet genoeg mogelijkheden heeft om m te grijpen in het verloop van een uitzending. Het is voor Mies te hopen, dat ze voor haar volgende Hoofd rollen genoeg interessante en in hun optreden zelfbewuste hoofdpersonen achter de hand heeft, anders gaat ze een moei- tegemoet. RENÉ DE COCQ ederland DERLAND 1 aan oj*0 groep1 Studio vrij, voor de die-het-zelver. hun b KRO'8 tekenfilmfesti- ittrokkd- Met: Precious Pupp, handelsm en Jerry en Hillbilly Ditars. elder KRO's Middageditie. (oe het id van den Heuvel en Han iarheid n der Meer met het lie de piuws van deze dag. Met iger jan 17.30 Journaal (NOS). hadder Het verhaal, bijbelvêr- naar hding voor de jeugd. Afl.: kon wc onderdrukking van Is- in Teleac: Cadcam (2). te treklj De Freggels. Afl.. De lepreek van prater Piet. Speurtocht naar de Iwenen schat (6), En- jeugdserie. I Journaal. 1-2-3-Show, spelshow iarvan de opbrengst be- l is voor projecten de lichamelijke en istelijke volksgezond- Gastheer: Ted de ak. M.m.v. Piet Bamber- Corrie van Gorp e.a. na: Carré. Brandpunt. I Goodbye Mr. Kent, En- comedy-serie. Travis r bij Victoria ingetrok- Joop Admiraal na de stelling. Herh. portret de acteur. Journaal. Nieuws voor doven en ihthorenden. ERLAND2 1 God is toch sterker, verhalen uit de bijbel. NOS 17.45 Feduco: Open universi teit Cursus Letterkunde. Afl.: Drama en opvoering. 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 Paspoort voor Italia- 18.30 Sesamstraat. 18.45 (HJeugdjournaal. 19.00 Journaal. EO 19.12 D'r kan nog meer bij, kleuterprogramma. 19.30 De laatste zeilvaarders (2). Afl.: Van lagune naar ri vierdelta. 20.00 Ronduit, jongerenpro gramma. Afl.: Halen, heb ben en weggeven? Discus sie over het thema „bezit". 21.15 Van u wil ik zingen, koorzangprogramma vanuit de Grote Kerk in Oudewa ter. 21.45 Handelingen ter plek ke, reisverslag van Henk Binnendijk. Afl. 4: Waar God werkt, werkt de duivel ook. NOS 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag vandaag. EO 23.00 Tijdsein, magazine met de onderwerpen: Mensen rechten in het geding in Oe ganda, schokkende beelden van een onderdrukt Afri kaans volk; 25 jaar IFES, het internationale overkoe pelende orgaan van christe lijke studentenverenigingen, gesprek hierover met minis ter Deetman van Onderwijs. Verder commentaar over de gisteren begonnen confe rentie van Amerikaanse sta ten in de Braziliaanse hoofdstad Brasilia. 23.35 Mag ik 's met je praten, het verhaal van Loekie van Dijk die na eren moeilijke periode in haar leven in aanraking kwam met het Evangelie van Jezus Chris tus. Duitsland DUITSLAND 1 schichten. 19.00 Falcon Crest. 19.58 Heute im Eraten. 20.00 CSTageeachau. 20.15 Expeditions ins Tierreich: Der Fahnenschwanz und seine Ver- wandten. Oe knaagdieren grijze eekhoorns voorkomen. Deze zijn oorspronkelijk uit Noord-Amerika afkomstig. Tot de eekhoornachtigen marmotachti- kaanse prairies voorkwamen. 21.00 Monitor, actuele reportages. 21.45 Dallas. Amerikaanse serie. 22.30 Tagesthemen. 23.00 ARD-Sport extra: Voetbal Bundesliga. 23.20 Kulturwelt: Notenschlüssel. Met portret van Pierre Boulez. Zeven jaar geleden wilde hij nog alle want juist tegenwoordig viert hij daar zijn grootste triomfen. Behalve com ponist en dirigent is hij ook de leider van het Parijse „Institut de Recher che et de Coordination Acoustique- -Musique". Hier bestudeert hij de laatste jaren het gebruik van compu- DUITSLAND 2 17.45 Mein Name 1st Hase. 18.20 HeiBe Wickel - kalte Gusse. 18.56 Programme-overzicht. 22.05 Spielraum: „Die Vertreibung der Stille - Überall und jederzeit Musik", programma waarin gesprek ken over muziek, haar geschiedenis DUITSLAND 3 WDF 18.30 SesamstraBe. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 S Tageeechau. 2Q.15 Auelandereporter. 20.45 RückWende: Tod vor 90 Jah- ren. Lisa Tetzner. 21.00 Formal Eins. 21.45 Landesspiegel: Ein Mann mit dem Vomamen „Auto", reportage over het leven van Wilhelm Becker. 22.15 Monitor lm Kreuzfeuer. 23.00 Deutechlandbilder... das hSIt der Wsld nicht aus, reportage over BRT 1 18.10 Sprookjestheater: Oe reus van Brussel. 18.25 De Smurfen. 16.50 Juke Box. 19.00 Gagomania, films uit de 19.05 De geschiedenis van de klei- IQ^kwis'vanH 20.50 Verover de aarde, taire serie. Afl.: Karst. 21.40 Programma van de CDO. 22.40 Journaal en Coda. BRT 2 19.45 20.10-22.30 Tennis vanuit Antwer pen, het ECC-Tournooi. 19.25 Consumentenrubriek. 19.30 Journaal en toto. 20.00 Contacts, verkeersinformatie. TV 5 19.00 L'imagination Jeugdprogramma over verven, een weefgetoui een wandtapijt maken. 19.30 Wedstrijd. Kent 19.35 Jardins divers. u Zwitserland. Amusernents- hael (voor jongeren den) ontvangt prest Pichon o.a. Guy Bèart. 20.45 Temps present. Magazine. 21.45 Manuscript inedits. Amuse mentsprogramma. Bassie van Tor beleeft met Adriaan nieuwe clowneske avonturen. BRT 1 om 18.05 Engeland BBC 1 Wacky races. Jackanory, kinderprogramma. Captain Caveman. So you want to be top. John Craven's newsround. Star Trek, SF-serie (herh.). Weerbericht. Journaal. London Plus. District Nurse, tv-serie. That's family life. Cagney A Lacey, detective-se- The other half. Afl.: Johr Francome. 00 30 Claire Rayner's Casebook. BBC 2 Schatzberg (1979). Met: Alan Alda. i Harris. Meryl Streep e ITV 17.00 Thomas, the tank engine. 17.15 Rub A Dub Dub. 17.20 On safari. 17.45 CB-tv. 18.15 Emmerdale farm. 18.45 Nieuws 19.00 About Anglia 20.30 Give us a clue. 21.00 Des O'Connor. 22 00 The Bill. Afl: It s not such a bad job after all Belevenissen rond een Londens politiebureau. 23.30 Northern Ireland. Too long sacrifice. 01.05 Portrait of a legend. 01.35 Tuesday topic. SKY CHANNEL burn Show. 19.00 Green Acres. Afl.: The marital vacation 19.30 The Brady Bunch. Afl.: The winner. Als Cindy een prijs wint, doet Bobby zijn uiterste best hetzelfde te bereiken. 20.00 Pathfinders. Aft.: Nightmare. Een Lancaster bommenwerper ver oorzaakt een crisis wanneer een noodlanding moet worden gemaakt met een nog op scherp staande bom aan boord. 20.55 Skyways, tv-serie Pacific In ternational Airport heeft last van Van- TV-morgen NEDERLAND 1 NOS 09.00 Schooltelevisie: De wei de (2). 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 09.35 Schooltelevisie. Met om 9.35 Praatpret (4); 10.00 Oebe, Oebe, de aa (2); 11.00 Aarde, water, lucht en zon (4); 11.30 In Holland staat een huis (4). 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. 13.30 Feduco: Themapro gramma: Huisuitzetting (herh.). TROS 14.00 De kleine ark, Ameri kaanse speelfilm naar het gelijknamige boek van Jan de Hartog. In het dorpje Niewerland wonen de twee weeskinderen Jan (Philip Frame) en Adinda (Genevie ve Ambas) bij hun pleegou ders, dominee Grijpma (Max Croiset) en zijn vrouw (Truus Dekker). Als de storm komt opzetten stuurt de dominee hen naar de kerktoren om de noodklok te luiden. Daar vallen ze in slaap en worden pas de vol gende morgen wakker. In de nacht blijken de dijken doorgebroken te zijn, zodat ze rondom hen heen alleen nog maar water zien. Hun pleegouders zijn nergens te bekennen. Dan komt er een woonboot voorbijdrijven. 15.30 Rosco leest voor in Ca- limero's bioscoop. 15.50 Bassie an Adriaan en de huilden professor (6). Afl.: Geheime agenten (herh.). 16.10 Voetballen met Wiel Corver (7). 16.25 De duvel is oud, pro gramma voor oudere men sen. 17.10 Jakob en Adele, Duitse tv-serie. Afl.: Een spelletje poker. NOS 17.30 Journaal. TROS 17.40 Pop Formule 1. Met Erik de Zwart. DUITSLAND 1 110.23 I wind blést, Amerikaanse speelfilm uit 1974 (herh.). 12.10 Monitor. 12 55 Pereoverzicht. 13 00 Tageeechau. 13.15 en 15.40 Teletekat-overzicht. 16.00 Tageaachau. 16.10 Nech Jahr und Teg: Kein Platz tür alle Leute? (herh.). 16.55 Der Mann von Button Willow (1). Deze tweedelige Ameri kaanse tekenfilm voor de |eugd speelt in Californie anno 1869. de tijd van de aanleg van de eerste sooor- weg tussen Oost en West-Amerika. Hier woont in Button Willow, Justin Eagle, een man. die twee verschillen- jongen James, zijn hond Shackle en hun gemeenschappelijke vriend Bob. Op een dag wordt Bob s boot. waarmee hij als jongen op de Theems voer, door een rijke Londe- naar gekocht. Na de restauratie be sluiten James en Bob stiekem een tochtje naar Londen te maken. 17.40 Waa ich dem Prinzen nicht •agte. 17.50 Tageeechau. DUITSLAND 2 (herh). 16.35 Tao Tao, tekenfilmserie Richard Leeuwenhart. BRT 1 land" 17.45 Chapi Chapo: De 17.50 Good Goodie», filmpje uit ..Nick Bosustows Film Library" 17 55 Journaal. 18.00 Tik Tak, kleu terprogramma (herh). RTBF 1 1.30 Teletekst. 14.00 Schooftelevi- BBC 1 07.00 Teletekat-overzicht. 07.30 Breaktast Time. 10.00 Everyday yoga. 10.10 The Yuooelav way. 11.30 Play school. 11 50 Gharbar, Aziatisch magazine 13.30 Journaal. 13.55 Weerbericht landbouw. 13.57 Pebble Mill at One. 14.45 Gran, kin- se speelfilm van Jacques Tourneur (1948) 16.50 Play echool. 17.10 Su- perted, kinderprogramma 17.15 Jac kanory, kinderprogramma. 17.30 Screen teet eerie». 17.55 John's ITV Our Backyard. 13.30 Look who's tal king. 14 00 Nieuws. 14 30 Sport. 16.00 Take the high road. 16.25 An- glia News. 16.30 Sons snd daugh ters. 1700 Rod. Jane A Freddy. SKY CHANNEL 16 00 Sky music box. Videoclips. 17 00 Sky musk box premiere. 18 00 Sky-fi musk. Engelse Top 30 HILVERSUM 1 NOS 18 00 Nieuws VPRO: 18.06 Boeken 20 03 Het eve nement. 21.02 Buiten beeld 22 02 klinkt anders. 2.02 Groot licht. 5.02 TROS: 18.10 Hel journalistenforum 19.00 TROS-klantenaervice 20.00 Nws. 20.03 De huiswerklijn 21.00 Eli- 23.00 Proeflokaal: Satanskerk HILVERSUM 3 NOS 18 04 De avond- spits VARA: 19 02 Dubbellisjes. 2002 Popkrant. 21.02 Moondogs 23.02 Morgen gebeurt het HILVERSUM 4 NCRV 18 00 Cultureel nieuws. 18.02 Met hart en mond en handen. 18.15 Muz. in vrije tijd 19.15 Van binnen uit. 19.30 Hedendaagse pianomuziek. 20.00 Muziek in NCRV Studio 2. Barokformatie van het Ra dio Kamerork met solisten 21 30 Li- terama. 22.30 Orgelconc door Ewaid Kooiman. 23.10 Klass. kamermuz. HILVERSUM S PP 18.20 Uitzending RPF Hum Verbond 18 30 Met voor deel van de twijfel NOS 19 00 Nws voor buitenlandera. Teleac 19 40 Turkse vrouwen projekt (6). 20 10 Marokkaanse en Berbervrouwen pro jekt (6). herh. 20.40 Duits voor begin ners (4) 21 10 Eigen bedrijf (5). herh RADIO RUNMOND 16 30 Middagpro gramma met Erik Post Morgen VOO: 7.03 Ook goeiemorgen 9.03 Mux terwi|l u werkt (10 30 Nieuwsra dio) 10 32 Kletskop 12 03 Will w>l wel 13.06 Nederland muziekland NCRV: 14.03 Kletsmajoor 14 15 Oou- ce France. 14.30 Middenin 17 03 Hier en Nu- woensdagmagazine 17.55 Meded HILVERSUM 2 VARA: 7.00 Nws 7 06 De wekkerradio. 9.30 Nws 9 33 Hoor Haarl 10.30 Nws 10.33 Leef-tijd-ge- noeg 11.30 Nws 11.33 Radioweek blad (12.36 Dingen van de dag. Over- h.voort.: 12 16 Uitzending van het min van verkeer en waterstaat NOS 12.26 Meded. v land- en tuinbouw 12 30. 13 00 en 13 30 Nws 14 00 De Schuurpapier vanuit Diergaarde Biij- dorp 14.30 Nws 14 33 Wel en wee 15 00 Le« 16.00 Hart «eer (6). hoorsp NOS 16 30 Nws. 16.33 NOS-Ombudsman 17,30 Nws EO: 17 36 Tijdsein HILVERSUM 3 EO 7.03 Ronduit mu- sic-tlme 9.03 Gospelsound 10.03 Muziek Motief. 11.03 Country Trail VPRO: 12.03 Oe wilde wereld 15 03 Ronflonflon met Jacques Plafond NOS 16 04 Oe nationale hitparade HILVERSUM 4 NCRV 7 00 Met leven de woord. 7.10 Preludium 8 00 Cul tureel nws. 8.02 Programma-oven 8.05 Platenrrws 8 45 Te Oeum Lau- damus 9 15 Onder de hoogtezon ■■■■L rkestpaiet Ftlharm Ork. 12.00 De c van Mozart (15) 12 30 Promenade 13 00 Vocale muziek van Gneg 13 30 Kerk concert door Wolfgang Baum- gratx. orgel. AVRO. 14 00 AVRO't ra- AVRO-VAPA 10 30 Schoolradio RADIO RUNMONO 7 30 Ochtend- progr met Peter Schuiten 16 30 Mid- dagprogr met Enk Post

Leidse Courant | 1984 | | pagina 15