LMHC heeft opnieuw te veel kansen nodig Oegstgeest promoveert naar eerste divisie Noordwijk stelt teleur Saturnus weer onderuit r„ SPORTTRIBUNE £eidaeSou>ia/nt Roeiwinst De Bruijn Martinus in tweede ronde CLERC UITDAGER Jan Hamers leidt DIOK naar zege VAN GANTWARG MAANDAG 12 NOVEMBER 1984 PAGINA IJ AMSTERDAM Tijdens de Najaarswedstrijden leverde alleen de Leidse roeier De Bruiin een topprestatie. Hij won in een combinatie met Gyas/Tneta het nummer lichte se nior vier met. De combinatie bestond uit dezelfde roeiers, waarmee hij in 1983 vierde werd op de WK. Reeds vanaf de start lag de ploeg aan kop van het veld. Ondanks deze voorsprong werd het tempo in de laatste meters omhoog geschroefd om op overtuigende wijze te winnen. Ook de dames van de organiserende vereniging Asopos de Vliet leverden redelijke prestaties. M. v. d. Meer wist in een mooie cadans het nummer dames skiff op haar naam te schrijven. De nummers dames senior twee zonder en da mes vier met werden eveneens door Asopos-équipes ge wonnen. Onder ideale weersomstandigheden werd het hoofdnum mer voor de eerstejaars leden verroeid. Van vier heren- en negen damesploegen wist geen enkele Leidse vier door te stoten tot de finales. DEN HAAG De Nederlandse volleybalkampioen bij de heren Martinus heeft de tweede ronde van de Europa Cup 1 bereikt. In Amstelveen won de ploeg van coach Johan van der Haar de tweede wedstrijd in de eerste ronde met 3-0 (15-7, 15-12, 15-11) van de Zweedse titel houder Sollentuna. Het eerste duel tussen de beide ploe gen was in een zege van 3-2 voor Martinus geëindigd. Brevok werd uitgeschakeld in de voorronden van het toernooi om de Europa Cup 3. De Bredanaars, die de eerste wedstrijd tegen het Belgische Kruikenburg al hadden verloren, werden zaterdagavond in eigen huis met 3-1 verslagen. De setstanden waren: 15-11,9-15,12-15 en 5-15. Dames landskampioen volleybal Orion uit Doetinchem plaatste zich voor de eerste ronde van het Europa Cup toernooi voor landskampioenen. De Doetinchemse da mes wonnen zaterdagavond in eigen huis met 3-0 (15-10,16-14,15-11) van het Deense Helsingfors. De uit wedstrijd was al met 3-1 gewonnen. DEN HAAG De Nederlandse damgrootmeester Rob Clerc zal in oktober 1985 een tweekamp om het wereld kampioenschap spelen tegen titelhouder Anatoli Gantwarg uit de Sovjet-Unie. De twintig partijen tellende match wordt waarschijnlijk in Nederland gehouden. Clerc ver vangt Harm Wiersma. Clerc was door het congres van de werelddambond (FMJD) aangewezen als stand-in, wan neer oud-wereldkampioen Wiersma de uitdaging niet zou aannemen. De 31-jarige Wiersma liet de dambond vorige week schriftelijk weten, dat hii bij zijn besluit blijft zich uit de topsport terug te trekken. Rob Clerc, tweede bij de we reldtitelstrijd in Senegal, was enigszins verrast door de me dedeling van Wiersma, die hij zaterdag na het competitie duel Huissen-Drents Tiental ontving. „Het was wel te ver wachten, maar zo snel had ik de beslissing van Wiersma niet verwacht. Voor mij is het leuk nieuws. Ik heb nu iets om naar toe te werkenaldus de 29-jarige Hagenaar. Delft Dat Jan Hamers de wedstrijd van DIOK tegen DSRC geméókt heeft is misschien wat te veel gezegd. Wel was hij de grote scoorder bij de geel- blauwe rugbyers met maar liefst drie tries. Hamers speelde op de wing-plaats meesterlijk en bracht met zijn snelle acties het ovaal vaak door de toch wel erg rammelende Delftse defensie heen. De Leidenaren wonnen met 6-30 en lieten eigenlijk in de eerste helft vele kansen op een nog grotere uitslag lig gen. Bij de rust was het door Gideon van den Born en Pieter Corver dan ook pas 6-10. Gevolg van matig en vooral onge concentreerd spel. sloeg. Het geelblauwe team bepaalde d zaak toen volledig, vooral door de snel] le Hamers. Terwijl de immer hardwerJ kende scrumhalf Fred Duquesnoy met een voortreffelijke try en Ab Huismai met drie conversies de eindzege DIOK op 6-30 brachten. TILBURG De neder laag die de hockeyers uit Leiden gisteren leden te gen het op papier niet al te sterke Tilburg doet ver moeden, dat de gasten ook de mindere waren. Niets was minder waar. Na een op ongelukkige wijze op gelopen 2-0 achterstand, lieten de mannen van Nol Baarschers hun tegenstan ders alle hoeken van het veld zien. Dat Leiden dit seizoen nogal problemen heeft met het afmaken, bleek uit het feit dat er na talloze mogelijkheden op een doelpunt in de slotfa se, slechts één zijn weg vond naar het scorebord. Leiden trad aan met een op vele plaatsen gewijzigde elftal. Baarscher verkoos Jansen Schoonhoven boven Paul van der Meer, terwijl Hans-Willem Croll (hersteld van een hand blessure) op de voorstoppers positie international Parlevliet in bedwang mocht houden. Met Martijn de Kempenaer in de spits en Eikenhout en Te Rijdt op het middenveld, werd de „droomopstelling" van Baarschers al redelijk bena derd. Beide ploegen hielden elkaar in de beginfase van het. duel in evenwicht. Wouter Ei kenhout mocht al snel alleen op het Tilburgse doel afstor men. Doelman Joop Ooms wist de uitval liggend te blokkeren. Aan de andere kant hield de Leidse goalie Heiko Hulsker zijn doel schoon, door zich voor de strafcorner kogels van Fred Bierens te werpen. Pech voor de gasten, toen een voor zet van Tilburg via diverse sticks bij de geheel vrijstaande Maarten Grasveld terecht kwam. Diens uithaal was voor Hulsker onhoudbaar en Lei den mocht ondanks nog een "kans voor Boudewijn van Eyck met een 1-0 achterstand gaan rusten. De eerste 10 minuten na de hervatting een lauwe verto ning van zowel Tilburg als Leiden. Het was merkwaardig genoeg een tweede treffer van de thuisploeg, die Leiden tot meer aanvallende impulsen leidde. Arbiter Kruithof speel de bij dat doelpunt een belang rijke rol. Deze zag, na een in geschoten corner van Bierens, hoe de bal via De Kempenaer en de paal opnieuw het veld inrolde. Jansen Schoonhoven zag zich verstrikt in eigen technische kwaliteiten, waar door hij de bal met de bolle kant speelde. Kruithof bestraf te deze overtreding nogal zwaar met een straf bal, die door Bierens zelf langs Huls ker werd geplaatst: 2-0. Leiden wenste zich niet bij deze ach terstand neer te leggen en ver koos de aanval. De op eigen helft vastgezette thuisploeg kon vanaf dat moment slechts schaars tot over de middenlijn komen. De Baarschers-equipe schiep zich ondertussen kans op kans, waarbij de strafcor- ners door gemis aan hoogte door de liggende Ooms goed werden verwerkt. Uiteindelijk leek het toch te lukken, toen 10 minuten voor slot een hoge push van Eikenhout het doel in verdween. Scheidsrechter Nefkens had echter al geflo ten. De toegekende strafcorner kwam in tweede instantie toch terecht bij De Kempenaer die ongenadig uithaalde: 2-1. Kan sen zat op de gelijkmaker, na een wervelende actie van Onno te Rijdt die in de Til burgse circel drie man om speelde en Boudewijn van Eyck op maat bediende. De in zet van dichtbij werd op raad selachtige wijze van de doellijn gehaald. Het panisch wegwer ken bracht de bal recht in de stick van Eikenhout die vanaf rand circel over het doel knal de. De resterende tijd was te kort om nog een gelijkmaker te produceren. Leiden had weer teveel kansen nodig ge had. r YVi I w ÖCGSTGIIST ttiOEN ■I LEIDEN Met grote overmacht ruimde Sjaar- dema zaterdag de laatste hindernis op weg naar de eerste divisie op: Blue Star kreeg met 8-2 klop. Vier weken rust bleek de ere divisieteams niet echt §oed gedaan te hebben, cylla dat al eerder Her man van der Broek had zien vertrekken, verloor zowel van Nikon (4-6) als van 't Hooge Huys (1-6). En ook Avanti bakte er weinig van: 0-6 tegen De Blauewe Werelt en 2-6 te gen Nikon. De dames brachten het er iets beter vanaf. Zowel Scylla als Avanti waren te sterk voor Treffers waardoor de Hazerswoudsen zich veilig stelden. Scylla verloor echter wel de kampioens wedstrijd bij Torenstad met 3-6. Omdat Van der Broek naar Sjaardema was teruggekeerd, waar hij overigens tot volgend iaar september niet mag spe len. moest Scylla met een ge blesseerde Frits Kantebeen achter de tafel komen. In het dubbele programma viel er echter weinig eer voor hem te behalen. Patrick Swier speelde zaterdag tegen Nikon goed en bleef zowel Wegman als de Prophetis de baas, maar kreeg buiten het dubbel te weinig steun van een matig spelende Anne Vlieg. Vlieg won met het kleinst mogelijke verschil alleen van wegman (21-19 in derde game) maar had verder het nakijken: 4-6 derhalve. Eén dag later reageerde hij zijn frustratie na een afge keurde service af door zich aan te kleden en te vertrek ken, terwijl hij nog één, wel licht twee keer had moeten spelen. Swier en Kantebeen bleven achter en konden wei nig méér doen dan de eer red den: 1-6. Ronald Rijsdorp, Robert de Groot en Robert Turk kwa men er tegen de Blauewe We relt niet aan te pas. Kansloos gingen ze met 0-6 tenonder. Zondag tegen Nikon had Avanti ook al niet veel kans. Robert de Groot deed tegen Hilton en Wegman goede din gen maar het bleef bij beper ken van de schade omdat Bet- tine Vriesekoop en Rob Turk op nul bleven: 2-6. In Oegstgeest was het feest. Middels een zeer eenvoudige 8-2 overwinning op Blue Star werd promotie van Sjaarde ma een feit. Binnen een half jaar maakten Friso Reitsma, Joop van der Borg en nieuw komer Mark Sang Ajang het verloren terrein goed. Ere voorzitter Sjaardema sprak de hoop uit dat behoud nu wel moet kunnen lukken, iets wat inderdaad met de aanwezige klasse weinig moeite zou moe ten kosten. De Scylla reser ves krijgen het steeds moeilij ker en verkeren ondertussen in ernstige degradatiezorgen. Tegen Gispen, dat met Bert van der Ham speelt, bleek weer eens dat Marco Rietho ven en Peter Paul de Vrind, die aan het begin van de com petitie veel wonnen, toch ei genlijk nog niet klaar zijn voor net grotere werk. Ze bleven dan ook winstloos. Sioerd Meyer smaakte tweemaal het zoet der overwinning en met het dubbel werd het leed ver zacht tot 3-7. Hierdoor werd het tweede van Avanti nog geen kampioen omdat Gispen nog steeds langszij kan komen. Aljé Kamphuis, Gerard Bak ker Jr. (ieder 2x) en Peter de Groot (lx) gingen tegen Tem po Team 2 met de hakken over de sloot. Het dubbel bracht namelijk de beslissing ten gunste van de Hazerswou- denaren. In de derde divisie verspeelde Sjaardema 2 de laatste kam pioensaspiraties bij Noad. Dou glas Janssen kwam tweemaal als sterkste uit de strijd naar voren, maar Chiel Kuiper en Jaap Polak waren met ieder één zege lichtelijk van slag en zagen met 4-6 hun droom in rook opgaan. In dezelfde poule ging Docos met dezelfde cij fers ten onder tegen het zwak ke VVV en verkeert direkt in ernstige degradatiezorgen. Walter Engelbert en Sjaak den Elzen deden met ieder twee overwinningen niet voor el kaar onder maar bleven uit eindelijk wel met lege handen. Overige uitslagen: Avanti 3- 21 Up 1 3-7; Middelburg Zuid 3-Scylla 3 7-3; De Treffers- VEV 8-2; TYBB-Sjaardema 3 5-5; De Treffers 2-Rapidity 4- 6; Scylla 4-SVE 3-7; TTVN- Avanti 4 2-8 (Avanti 4 kam pioen). De Treffers 3-Sjaarde- ma 4 7-3. DAMES Avanti, dat zaterdag nog met 4-6 het nakijken had tegen Koningslust, won zondag met dezelfde cijfers wel het uiterst belangrijke duel van medede gradatiekandidaat Treffers. Ellen Bakker en haar zus José presteerden beide dagen het zelfde. Ze wonnen respectieve lijk twee- en eenmaal. Het verschil zat in Claudia Ver schoor, Tegen Koningslust was ze alleen Lon Bos de baas, maar tegen Treffers bleek ze ongenaakbaar en stelde haar team in ieder geval veilig voor de vijfde plaats die recht geeft Het kampioensteam van Sjaardema. Vlnr.: Joop van der Borg. Mark Sang Ajang, Friso Reitsma en trainer/coach Joly Sojinu. op een degradatiewedstrijd met nummer twee van de eer ste divisie. Scylla, dat zater dag in één uur tijd Treffers veegde met 6-0, leek bij To renstad gisteren aanvankelijk voor een sensatie te gaan zor gen. Sandra de Kruyff klopte namelijk in haar openingsduel Mirjam Kloppenburg, die van wege het belang van de wed strijd ondanks eerdere berich ten van een rustperiode toch speelde, met 21-18 en 21-16. Vervolgens bewees Patricia de Groot haar klasse door Jantien Jansma met tweemaal 21-19 af te troeven. Omdat ze ook eer der al van Julith van Veen had gewonnen stond er ineens een 3-1 tussenstand op het sco rebord. Op dat moment stokte de Leidse produktie echter volkomen. Kantebeen beet tweemaal in het zand, de Kruyff was tegen Van Veen de draad kwijt en De Groot wist tegen Kloppenburg niet te stunten, terwijl het dubbel twee games ballen moest ra pen: 3-6 en Torenstad kam pioen. Overige uitslagen: De Sala- manders-Docos 4-6; Avanti 2- Hoonhorst 5-5; ATC-Docos 2 9-1, Tios-Scylla 2 6-4; Avanti 3-Taverzo 10-0; Avanti 4- Tempo Team 8-2 (Avanti 4 kampioen). Hans Riemens rondt het beginoffenslef van Forescate af met een treffer. Na overtejK wordt het doelpunt echter alsnog afgekeurd. De bal zou door het zijnet zijn ge gaan. IN LEIDEN De heren van Forescate zetten de goede lijn niet voort en incas seerden een 2-1 nederlaag van Spirit. Leiden dames putte moed uit de zege van vorige week en haal de nu de twee punten weg bij Bennebroek, 0-1. Noordwijk stelde thuis te leur door met 2-0 van Ring Pass te verliezen. Forescate startte sterk tegen de gasten uit Rotterdam, het geen uitmondde in een treffer van Hans Riemens, die echter na scheidsrechterlijk overleg alsnog afgekeurd werd omdat de bal door het zijnet gegaan zou zijn. Aangedaan ging Fo rescate harder spelen, hierin bleek Spirit echter beter en nam met keihard spel het ini tiatief. Vlak voor rust bete kende een strafcorner een 1-0 achterstand. Even na de pauze liep Spirit verder uit, 0-2. Nu kwam Forescate weer opzet ten. Een kwartier voor tijd le verde dit een strafbal op, die echter op het houtwerk ein digde. Vijf minuten voor tijd deed Jelmer Siersema dit be ter, 1-2. De tijd was voor de thuisploeg te kort om de ge lijkmaker nog te produceren. Roomburg kreeg Dopie op be zoek. De Delftenaren schud den Roomburg wakker met een verzilverde strafcorner. Dit hielp en Hans Geenen tik te uit de rebound van een strafcorner de gelijkmaker in. Ook de tweede helft behield de Leidse ploeg het beste van het spel. Max Lichtenberg pushte vanaf de strafbalstip de zege binnen, 2-1. Alecto speel de met 0-0 gelijk bij VCL, waarin de Leiderdorpers met name in de tweede helft kan sen op de overwinning had den, maar niet tot scoren kwa men. Hisalis liep met 6-1 over Zandvoort heen. Mark Tilly, Aijen Michels en Hendrik Jan Kaptein namen de doelpunten voor hun rekening. Nieuw koop verloor thuis nipt met 2- 1 van Doorn. Leiden dames zegevierde met 1-0 bij Bennebroek. Al na 20 minuten tikte Dorine Hermsen de enige treffer binnen op aangeven van CooQe Barena- sen. Onder leiding van Renske Versteeg hield Leiden de Be- nebroekse verdediging onder druk, zonder te scoren echter. Na de rust was het beeld om gekeerd, nu bleek de Leidse verdediging voldoende georga niseerd om de Bennebroekiak druk te weerstaan. Nooifo v wijk verloor thuis met fcev van Ring Pass. Twee verdekt d gingsfouten in de eerste heote brachten die scoren op Un bord zonder dat Noordweko zich kansen wist te schept vai om daar verandering in wer brengen. Alecto deelde punten met Rijswijk, J-l- de rust werden de Leiderdc|)J pers terecht op een 1-0 achte stand gezet. Met vier spitsm stichtte Alecto na de helftéj n wisseling eindelijk gevaf[er maar Fenneke Zweers kon ]L- f uit haar tweede strafbal in^e laatste minuut de verdiei^, gelijkmaker laten aanteken^ Forescate eindigde tegen touche gelijk zoals de partij begonnen waren, 0-0. Hoer invalster Danielle Engelen goede partij speelde was I ploeg op teveel plaatsen geM' zigd om meer resultaat te l ken. Roomburg verloor 1-0 teleurstellend van moord. De Leidse ploeg kri nog een reeks strafcornersl nemen maar wist er geenF verzilveren. Hisalis speejir in een matige wedstrijd met n 0 gelijk tegen Pu rmere'J Nieuwkoop won thuis met knap van Alphen. LEIDEN Mercasol Sa turnus is weer onderuit gegaan. Mountain Stars won met 23-17. De dames van HVS wonnen, met Ank van der Bosch in hun midden gemakkelijk van Verburch 2, 7-13. OASE speelde tegen UVG bij vlagen goed handbal maar verloor toch met 11-8. Hetzelfde resultaat be reikte Olympia tegen kop loper Quintus 2. MMO speelde gelijk, 9-9, de he ren van Rijnstreek won nen 21-8. Saturnus beproefde een 5 -f 1 verdediging. Het direct beoog de effect, het uitschakelen van de midopbouwspeler werd be reikt, maar de ruimte op de cirkel werd daardoor zo groot dat Mountain Stars daar ge makkelijk van profiteerde. Binnen 6 minuten keken de Leidenaren tegen een 4-0 ach terstand aan maar even snel kregen ze weer aansluiting. Helemaal langszij kwamen zij echter niet. Met name bij de stand 8-7 waren daartoe wel mogelijkheden, maar bij rust was het nog steeds maar 10-9. Er na toonden de mannen uit Raamsdonckveer aan een be weeglijke ploeg te hebben. Met name de rechteropbouwspeler wist telkens weer om zijn di- ook op 10-16. Saturnus kon pas weer wat terug doen toen Wim van Leeuwen (2x), Hans Blansiaar en Anton Klok 15-17 aantekenden en Rob Otten een strafworp stopte. Een span nende slotfase leek in het ver schiet maar de bergsporters braken met drie afstandscho ten het Leidse verzet. Eind stand: 23-17. De terugkeer van Ank van der Bosch doet HVS goed. Niet alleen scoorde zij zelf 4 maal, maar de hele ploeg wint erdoor aan zelfvertrouwen. Dat geldt niet alleen voor de aanval, maar ook voor de ver dediging. Verburch kon slecht 4 velddoelpunten scoren (en drie strafworperi). Verburch is weliswaar verzwakt aan de competitie begonnen maar had toch al sprekende resultaten geboekt. De Stompwijksen kwamen halverwege met 4-7 voor en speelden geconcen treerd verder. Zelfs scoorden ze twee maal uit een break out, toch niet het meest beken de Stompwijkse wapen. Bij 5- 10 waren er problemen met enkele uitsluitingen, maar de pupillen van Wim Jansen speelden zich geroutineerd naar een 7-13 zege. OASE speelde in Schiedam een wis selvallige partij. Eerst kwam de ploeg met 1-2 voor, daarna, onderbroken door de pauze met 7-2 achter. Vervolgens zorgde Roos van der Poel ei genhandig binnen vijf minu ten voor drie doelpunten, maar tot voor vijf minuten voor tijd liep UVG weer uit tot 11-6. Ëen waar slotoffensief le verden de oranjezwarten nog drie doelpunten en een gemis te strafworp op, maar verder dan 11- 8 kwamen ze niet. Daarvoor was in de wedstrijd toch te weinig initiatief ge toond. Met name op de hoeken lagen er veel mogelijkheden, de Schiedamse hoekspeelsters stapten ver uit, maar deze werden niet benut. Uitblink sters waren Roos van der Poel, ditmaal op de cirkel opere rend, en Gerrie Hoogeboom. „Dit is de ommekeer" sprak Henk Simonis van Olympia na de ongelukkig verloren wedstrijd tegen koploper Quintus 2. De vondst om Olga Smit als centrale verdedigster te posteren werkte uitstekend. Na de teleurstellende resulta ten van de afgelopen weken speelden de Wassenaarsen nu de beste wedstrijd tot nu !jne Na een 2-1 voorsprong en 4-5 ruststand verloor Olym 2jj met 8-11. Tegenstander xjy gende week wordt MD vc Deze ploeg verspeelde ineac tweede helft tegen EHC j, v riante 7-3 voorsprong. Gebfirn aan zelfvertrouwen is hier de voornaamste oorzaak. Z, kwam de ploeg in de slot) nog met 8-9 achterstand, rri een bqnutte strafworp zon er voor dat tenminste nog i Kunt in Hoogmade bleef, i eren van Rijnstreek sp den tegen Hollandiaan g mooie pot, maar spannend het wel. De Alphenaren nutten de kansen wat betei stonden dan ook constan een voorsprong. Na rust zij definitief afstand te nei toen het 18-12 werd. Holt aan ging, toen het niet door de Alphense verdedij heen kon breken over op ten uit de 2e liin en had tot eigen verbazing, s mee. Het publiek zag tot afgrijzen de Vlaardingen 19-17 terug komen, maa ploeg van Bom hield het h koel: 21-18. In de afdeling won K mede door het schitter keepen van Aimee Visse: stopte drie strafworpen, makkelijk van DSO. Tot rust bleven de dames uit termeer goed bij maar ii tweede helft werden zij donderd door een sper van breaks. DSO had te nig afstandschutsters on antwoorden: 13-5 Overige uitslagen. Da Verburch 2 - Northa 7 Westlandia 2 Saturnus 8 Fairplay - VELO 12 - 13. ren: Quintus 2 - Rijnsoevt - 8. CWP - MSV 17 - 14, 01 pia Quintus 3 18 - 17, Hi 3 - HVV 11 - 18, Forehi EDH 2 11 - 12, HMSH 13 - 11, Animo 2 - Northal 14. AD VAN FE

Leidse Courant | 1984 | | pagina 18