RCL niet opgewassen tegen Quick Boys: 1-2 Rijnsburgse Boys moeizaam langs PPSC NOORD WIJK LOOPT EEN OP NEGEN... ARC en DSVP verte score FC Lisse troeft Be Fair af: 0-2 Ter Leede toont twee gezichte SV Voorschoterf nu op gedeelde eerste plek £eidóc@otucuit MAANDAG 12 NOVEMBER 1984 PAGINA .LEIDEN FC Lisse worstel de zich zaterdag voorlopig uit de degradatiezone door Be Fair op eigen veld met 0-2 te rug te wijzen. Door deze winst bezit de formatie van oefen- meester Wim Eilander nu zes punten, een totaal waarmee FC Lisse een drietal ploegen achter zich laat. SIZO zit nog altijd in een diep dal. Sparta Nijkerk legde de zwakheden met een pijnlijke 6-1 eindstand bloot. Be Fair - FC Lisse 0-2 (00) In het onaantrekkelijke eerste deel van de partij viel Be Fair op door de positievere spelop vatting. De Waddinxveners beschikten over meer werk lust, maar konden toch ook geen vuist maken. Beide équi pes gingen na de thee wat doelgerichter te werk, waar Lisse het meeste rendement van trok. Wim Diels werd op de 16-metergrens ten val ge bracht. Jan van Slooten mikte de bal uit de vrije trap bijna op het hoofd van Arie Schalk. Die miste echter, doch verde diger Eric Verkerk was mee omhoog gegaan en kopte het leer achter zijn eigen keeper: 0-1. Be Fair kwam hierna steeds vaker opzetten, zodat er ruimte ontstond voor Lisser uitvallen. Be Fairspits René van der Wilk was enkele ma len goed bezig, doch vond Nico Groeneweg op zijn weg, Eric Wijnhout (voorzet Leo van Kampen) raakte voor Lisse het hout. Vijf minuten voor het einde nam Peter Schalk een hoekschop. De bal werd door René Warmerdam door getikt naar Wim Diels, die met zijn doelpunt de twee punten voor FC Lisse definitief veilig stelde. Sparta Nijkerk - SIZO 6-1 (2- 0) Al vroeg (10 minuten) veroor zaakte Ed Doeleman een straf schop. Na deze 1-0 achterstand werd zwak verdedigd, zodat het nog in de eerste helft 2-0 werd. En dat terwijl het vooral in aanvallend opzicht best goed ging met SIZO. Nadat het via een buitenspeldoelpunt 3-0 werd was de partij echter „ge lopen". Een vierde en een vijf de goal volgde en toen pas mochten de Hillegommers wat terug doen. Omdat Peter Boll was gevloerd kon hijzelf vanaf de stip voor 5-1 zorgen. In de slotfase zou het nog 6-1 wor den. LEIDEN De drie derdeklas sers uit de Leidse regio sloten hun zaterdagse partij af met een puntendeling. Ter Leede toonde twee gezichten en deel de met Die Haghe (1-1). Kat wijk stelde teleur en kwam te gen het energieke TSB niet verder dan een 2-2 remise. Ze venhoven snoepte HVO een punt af door 1-1 te spelen. Ter Leede - Die Haghe 1-1 Ter Leede mocht helemaal niet klagen, toen het halver wege nog altijd 0-0 stond. Dat was vooral aan doelman Jan Blankenspoor te danken. Aan vallend had Ter Leede nog niets kunnen presteren. Na de pauze betrad een herboren Ter Leede het veld. William Leng ton en Hans Bisschops hadden kunnen doelpunten, doch faal den in de afwerking. De Hage naars zouden de score openen. Na een wegens buitenspel af gekeurde goal van Wim de Jong was het Patrick Roos, die een goed opgezette aanval af rondde: 0-1. De ingevallen Benno Kooy verzuimde gelijk te maken, wat Pieter van der Plas later wel deed. Uit een vrije trap lepelde hij de bal over de muur in de uiterste hoek: 1-1. Katwijk - TSB 2-2 (1-0) De inzet van Katwijk was be slist onvoldoende, zeker als men die vergelijkt met die van TSB. Toch zou Katwijk op voordeel komen. Floor Schaap werd foutief gestopt door de TSB-doelman. Jan van Dijk schoot van elf meter afstand in: 1-0. Nonchalance in de ach terhoede stelde TSB na de pauze in de gelegenheid er 1-1 van te maken, waarna Amerik van Duyvenvoorde inviel en weer nieuwe impulsen mee bracht. Wim Guyt 2 kopte uit zijn voorzet de 2-1 in. Enkele minuten voor tijd werd de werklust van TSB beloond. Uit een vrije trap werd de bal door de muur van richting veran- >rsl derd. »de Zevenhoven - HVO 1-1 (lfed jas Eindelijk was er weer efjk< goed voetbal te zien in Zevjed hoven. Er waren wat pro 1' men uitgesproken, waanfcl het weer liep in het elftal trtl coach Ben Möllers. Vjiap Zwaan kopte na een vrije tfee' van René Bon 1-0 binnen, e voorsprong werd pas sde kwartier voor tijd teniet n i daan. Hands van Wim 1 1 Blaaderen bezorgde HVO strafschop: 1-1. Bon, Hans ne Balfort en Harrie de Boer rzv ren de belangrijkste kans! jjv bers geweest. LEIDERDORP Het on gewone spektakel in de slotfase maakte het duel tussen RCL en Quick Boys heel wat boeiender dan het tot dan toe was geweest. Thuistrainer Mouter werd naar de tri bune verwezen vanwege zijn openlijke kritiek op het arbitrale beleid, doel man Van der Heijden vond een afstandschot kennelijk zo mooi dat hij er geen hand naar uitstak en scheidrechter Arnouts besloot tot een strafschop aan de verkeerde kant van het veld. Hoewel de grote favoriet Quick Boys niet als in de laatste we ken imponeerde, pakte het wel terecht de winst. Dat de 1-2 uitslag eigen lijk niet klopte 0-3 was eerlijker geweest; daar over maakte niemand zich, na afloop tenminste, nog druk.... Het was wonderbaarlijk hoe veel beter RCL voor de dag kwam dan in de lichtelijk cha otische laatste vertoningen van de Leiderdorpers. Trainer Laurens Mouter, die zich geenszins druk maakte over de ondergane verbanning uit de dug-out, was blij met de op leving van zijn formatie. „Van prestaties als bij Excelsior Maassluis heeft de ploeg ge lukkig geleerd. Er is door mij RCL-spits Pierre van Gemerden in de aanval, Johan Jonker controleert namens Quick Boys. dan ook op gehamerd dat en kele spelers binnen de lijnen voor de organisatie moeten zorgen. Zodat het bijvoorbeeld niet meer gebeurt dat aan voerder Dick van der Bijl lijd zaam toeziet hoe het misgaat met zijn ploeg". Met de nu be hoorlijke vier-mans-bezetting van het middenveld ging het goed, al had bijvoorbeeld René Kammenga het zwaar te stel len met bewaker Kees van Rooyen. Niet zo best nog was de bezetting van de frontlinie op de belangrijke momenten. Mouter: „Daardoor is er in de spits nog te weinig een vuist gemaakt." Op het door de steeds ver op rukkende defensies kleine speelveld, was geen van beide ploegen aanvankelijk in staat de ander grote problemen voor te schotelen. Het eerste kansje was voor RCL, toen Eric van Doeselaar met een dieptepass werd aangespeeld, doelman Theo Guyt in de baan van zijn schot vond, waarna Peter Sie- ra de terugkaatsende bal juist over knalde. Quick Boys had onverwacht snel wèl een tref fer „uit de rebound". Van 25 meter knalde Kees van Rooy en kogelhard en laag in. Goa lie Peter van der Heijden was ter plekke, maar liet het leer van de borst stuiten. Martin van der Plas was er als de kip pen bij: 0-1. Veel mogelijkhe den om de schade goed te ma ken, creëerde RCL zich niet. Alleen Van Doeselaar was er, met een kopbal in het zijnet, erg dicht bij. Quick Boys verloor door het vroege doelpunt veel van de dadendrang. De Katwijkers misten aanvoerder Freek Rienks, die pal voor de wed strijd merkte dat hij vanwege een spoedige bevalling van zijn vrouw veel beter thuis kon blijven. Vervanger Sis-tu- Pan voldeed in het defensie centrum prima, maar miste Rienks' klievende aanvalsac- ties. Martin van Vianen, de trainer van Quick Boys, wilde zijn ploeg weinig kwalijk ne men. „Het was vandaag zeker niet heel erg goed, maar Quick Boys heeft wel verstandig ge speeld. Een Kees van Rooyen zie je nu niet meer altijd ten aanval trekken, dat wordt ge doseerd. Zoiets verhoogt het verrassingseffect en is goed voor hét verdedigend even wicht. Wat ik vandaag zwak vond van de ploeg is dat er niet met 5-0 gewonnen is. Meer niet." Martin van der Plas verzorgde de complete Katwijkse produc tie in de streekderby met RCL. Na de pauze mocht Quick Boys meermalen aan het uit bouwen van de score denken, aangezien RCL machteloos drukte en daardoor snelle te genstoten om de oren kreeg. Een enigszins mislukte coun ter leverde echter wel 0-2 op, omdat Martin van der Plas het alsnog van 25 meter probeer de. Met een fraai gekromd schot trof hij de linker boven hoek, doelman van der Heij den reageerde niet. Kees Varkevisser, bij Quick Boys invaller voor de gebles seerd uitgevallen Van Rooyen, lanceerde de razendsnelle Leen van der Plas meermalen op de aanvalsvleugel. Dat leek succes te gaan opleveren toen Leen de vrij voor doel staande Marco van der Plas aanspeel de, die echter bij het omspelen van Van der Heijden werd neergelegd. Scheidsrechter Arnouts zag in dat voorval geen strafschop, maar legde de bal aan de andere kant wel op de stip, toen Sieto Schalkers, in een volkomen onschuldige situatie, liet geloven dat hij werd aangepakt door Leo van Delft. Kees Ruis voltrok het onbegrijpelijke vonnis: 1-2. LEJO BUCK Scoreverloop: 13. Martin van der Plas 0-1; 79. Martin van der Plas 0-2; 92. Kees Ruis (strafschop) 1-2. Boeking: Boers (Quick Boys). RCL: Van der Heijden, Siera, Ruis, Wesel, Brasker, Bruna (Sterk), Van der Bijl, Boendermaker, Kammenga, Van Gemerden, Van Doeselaar (Schalkers). Quick Boys: Guyt, Van Delft, Sis-tu- Pan, Jonker, Eysberg, Boers, Van Rooyen (Varkevisser), Van Duyn, Leen van der Plas, Martin van der Plas. Marco van der Plas. ?ek LEIDEN SV Voorschoten verrast keer op keeif het KNVB-debuutjaar. Na de 1-0 winst op Rohda'76r zet de ploeg met DSS'26 en Berkel zelfs een gedee^ eerste plaats. De confrontatie tussen MVKV en Kou kerk eindigde in een onvriendelijke stemming eir het voordeel van de Koudekerkers (0-1). Arbiter 1 Leeuwen had hier een belangrijk aandeel in. Katj ker Aad Bousie werd van het veld gestuurd. Haz! woudse Boys is helemaal de weg kwijt. Floreant m<F met 3-0 winnen. Valken'68 en BVCB kwamen eenf* deling overeen. SV Voorschoten - Rohda'76 1-0 ((H)) r De gevreesde puntspeler van Rohda, Ad van Hanswijk, tien door Lambert Lingerak „uit de wedstrijd" gespeeld. Toch |ite Voorschoten niet bepaald geruststellend bezig. Vooral de te^j speelballen van Rob de Jonge boezemden angst in bij dei^ schouwers. Na de pauze was Lex van Schijndel dicht bijf doelpunt geweest. Max van der Lubbe zette na een uur sp voor. De opgekomen Lambert Lingerak kon inkoppen: l-far het laatste half uur werd de voorsprong uitstekend gecoitke deerd. am] MVKV - Koudekerk 0-1 (0-1) Efel Rolf de Jong en Henk Langemaat waren, als gevolg van Katwijks spel, enkele malen gevaarlijk geweest. In een i veranderde Aad Bousie de bal van richting na een schot/Tra; Koudekerker Dick Weiman. Doelman Jaap Visser was kan», d 0-1. Vooral in de tweede part werd het sfeertje binnen de lin mede door toedoen van scheidsrechter Van Leeuwen, $reec slechter. Aad Bousie werd wegens een tweede boeking n^o e] het veld gestuurd. Koudekerk kon niet profiteren van dei. meer-situatie. Floreant - Hazerswoudse Boys 3-0 (0-0) Vooral voor de pauze was Hazerswoude goed bezig. Jaap 1 scoorde zelfs even voor de onderbreking, doch arbiter Van r sum keurde de treffer af wegens vermeend buitenspel. Eeni kingsfout stelde Gerrit van de Berg in staat Floreant op sprong te tillen. Het te gretige antwoord van de Boys („Me allen naar voren") werd even later door dezelfde Van del afgestraft: 2-0. William Koster zou er zelfs 3-0 van makenf^ Valken'68 - BVCB 1-1 ((H)) Direct na de start was Valken aanmerkelijk sterker. Hans boom was enkele malen met goede schoten dichtbij de open j goal. Vanuit de kleedkamer zette BVCB echter alles in het om voor te komen, hetgeen lukte. In de 64e minuut wr raak: 0-1. Tien minuten later, toen Valken aan een tegem sief was begonnen, schoot Albert Noort na een scrimmage Vijgeboom en Theo van Rijn konden ondanks mogelijk! niet meer voor winst zorgen. ka •El RIJNSBURG „Als La gendijk twee jaar geleden zo'n taktiek had voorge steld, had ik het niet ge daan. Maar tegen die Rot terdamse ploegen, die het voornamelijk moeten heb ben van hun inzet, is het wellicht de enige moge lijkheid". Paul van der Blom was het duidelijk eens met het door zijn trainer in de rust van het duel met PPSC gewijzigde speelplan. In die tweede helft diende de bal vanuit de verdediging zo snel mogelijk naar de geel zwarte voorwaartsen te worden verzonden. Het plan miste z'n uitwerking niet. Rijnsburgse Boys klopte PPSC met 2-1. Het was wel even wennen om de Boys, die toch bekend staan om hun intelligente aanvalsop bouw, een dergelijk veredeld soort „boerenkool-voetbal" te zien spelen. Lagendijk had evenwel geen andere keus. In om met het beproefde spelletje een bres in de Schie- damse afweer te slaan. Daar voor was het middenveld te overbevolkt en als het dan wel lukte om door het Schiedamse middenrif heen te breken, was er weer een Rijnsburger die de juiste voortzetting niet wist te vinden. Met name Jan Hoge- woning was weinig gelukkig in zijn dadendrang. Het was dan ook volkomen terecht, dat de middenvelder na de rust vervangen werd door Martin de Louw, die overigens ook al -geen potten wist te breken. Met de komst van De Louw als derde aanvaller werd ook het concept veranderd. Met lange halen vanuit de achtèr- hoede meestal via steflce Wim Driebergen werden Hans Zwaan en Rob Gillissen aangespeeld, die op hun beurt de middenvelders dienden te bedienen. Een taktische vondst die wonderwel slaagde. Opeens was de ruimte voor Huug Aandewiel en Paul van der Blom er wel. Met name Van der Blom kreeg alle gele genheid zijn technische moge lijkheden te etaleren. Aande wiel speelde zich wat minder in de kijker, ook al omdat de spelmaker voortdurend grove aanslagen op de nog tere be nen diende te ondergaan. Des ondanks stond Aandewiel aan de basis van de eerste Rijns burgse treffer. Nadat hij weer eens hardhandig was aange pakt, nam Aandewiel snel de vrije trap en over veertig me ter bezorgde hij Hans Zwaan een nauwelijks te missen kans. Het betekende de eerste com petitietreffer van de traag ogende spits. Dit vlak na de rust gescoorde doelpunt leek de inleiding te vormen voor een grote Rijns burgse zege. Omdat De Louw en Gillissen evenwel niet op scherp stonden, werd een gro te score niet bereikt. Het was zelfs PPSC dat doelpuntte. Ge heel onverwacht en onnodig overigens. Bij een volslagen ongevaarlijke voorzet van Lo- dewijk Westerveld stak de hele Rijnsburgse achterhoede, inclusief Cees Star („Ik had de hele wedstrijd niks te doen ge had en dan ga je zo in de fout") geen been uit. Voor Jan 't Hoen was het dan ook geen enkel probleem de 1-1 binnen te schuiven. Vijf minuten na de gelijkmaker kwam de te rechte Rijnsburgse zege dan toch tot stand. Uit een vrije trap van Van der Blom (we derom na een aanslag op later uitgevallen Aandewiel) kwam de bal bij Driebergen, die schitterend inkopte. Met die treffer zijn toch al geslaagde rentree nog meer glans ge vend. ARNOLD VAN DER CAPEL- LEN Scoreverloop: 53 Zwaan 1-0, 73 't Hoen 1-1, 78 Driebergen 2-1. Rijnsburgse Boys: Star, Kroon, Drie bergen. Manuputty, Toet, Houteka mer, Aandewiel (Arroyo), Hogewo- ning (De Louw), Gillissen, Zwaan. ALPHEN AAN DE RIJN Trainer Jan Kroeze van zater dag tweedeklasser ARC toon de zich tevreden met het doel puntloze gelijkspel tegen kop loper DSVP. Desondanks had er in dit, niet ten onrechte als topper geafficheerde, duel voor ARC meer ingezeten. Met wat meer „positieve agressie" (Kroeze) had het toch goed combinerende DSVP een ne derlaag toegebracht kunnen worden. Dat kwam er nu dus niet van, ook al omdat ARC- ers Ardi Oosterlee, Wilco van' Leeuwen en Ruud van Es in de 89ste minuut van deze ont moeting geen kans zagen een scrimmage doeltreffend „af te ronden". Diezelfde Ardi Oosterlee speelde goed op zijn nieuwe stek, het middenveld. Hij moet zich van Kroeze nu Ron Koppejans zo vaak geblesseerd is en Jan Willem Bogers zo vaak aan het werk meer als spelverdeler gaan ontplooien. Oosterlee ontwikkelt zich zeer redelijk als leider in het cen trum. Toch was zaterdag Sjaak Keij de beste Alphense speler. De aanvaller dolde de onge lukkige DSVP-back Ben Kes- ter regelmatig en zorgde daar mee dikwijls voor gevaar.bij het doel van het 38-jarige, maar uiterst betrouwbare Mar tin van Domburgh. Voor de rust waren er voor de 1 1200 bezoekers nog niet erg veel doelkansen te aanschou wen. Keij kapte een keer goed naar binnen, maar stuitte op Van Domburgh. Datzelfde deed Nico Oosterlee, nadat hij goed was bediend door broer Ardi. Aan de andere zijde eveneens een tweetal kansjes. Spits Floor Vijfhuizen kopte achterwaarts juist voorlangs, terwijl goalie Cor Prook alert was bij een inzet van Leon Burcksen. Het zou na de pauze leuker worden. Het verschil zat 'm niet direct in het veldspel, dat was ook voor de pauze al le vendig en goed verzorgd. Nee, vooral het grotere aantal doel gerichte acties maakte het laatste part (nog) aantrekkelij ker. Het begon meteen al met Nico Oosterlee die vergat te schieten na een assist van Keij. Die Alphense spits reageerde zelf weer (even later) net te laat, toen zijn bewaker Kester bij een scherpe voorzet van Wilco van Leeuwen volledig' onder de bal door dook. Aan de ander zijde was ARC overi- kaatste de bal via het been van Ruud van Es tegen de paal. Na Sjaak Key (ABC) haalt uit in het topduel met DSVP. Ook deze poging zou geen treiter ople/" weinig succesvolle doelpogin gen van Riny Oosterlee, Rob Koolstra, Ardi Oosterlee (en Vijfhuizen en Burcksen aan de overzijde) ontstond de beste kans van de wedstrijd in de 79e minuut. Nico Oosterlee an ticipeerde goed, toen de bal na Van Domburgh toond#>oy een duel met laatste man Teun klasse door het leer ip* van Vliegen tegen de corner- hoek te plukken...jUjsu vlag rolde en in het veld bleef. v fnfai Oosterlee schopt uistekend ABC J»J^I door naar de vrijstaande broer oosterlee. Rob Koolstra. Kei Riny, die keihard inschoot. Oosterlee, Riny Oosterlee. (goed 1 (4 Hoel NUMANSDORP Het gaat te ver te stellen dat Noordwijk zaterdag in Numansdorp tot een totaal van achttien treffers .had moeten komen. In het voetbalspel is niet elk schot een eendvogel, worden ook zeer doelrijpe kansen nog wel eens gemist. Uit het gegeven dat de roodwitten tot achttien keer toe in kansrijke tot ui terst kansrijke positie voor het doel van NSVV-goalie Jacob van der Ree verschenen, maar slechts twee maal scoorden, mag echter wel worden gecon cludeerd dat het in Numans dorp met de afwerking van de aanvallen zeer bedroevend was gesteld. Als we hier met 6-0 winnen is er niets aan de hand, praat niemand van een geflatteerde zege", sprak trai ner John Eelman naderhand de waarheid. Immers: een totaal van zes doelpunten zou een moyenne van één op drie hebben bete kend en een „onmogelijk ge middelde" als het om afwer ken van kansen gaat is' dat toch niet. Het feit dat Noord- wijk in Numansdorp één op negen liep, brak de ploeg bij NSW echter niet op. De kam pioen van IA van vorig jaar was zaterdag ook in offensief opzicht nauwelijks aanwezig en verloor dan ook met 0-2. Het krachtsverschil tussen Noordwijk en NSW was za terdag onnatuurlijk groot. Waar de ploeg van trainer Jaap Viergever er niet in slaagde ook maar een sluiten de combinatie te bedenken (ook al omdat „Singapore-gan gers" Knoop, Hoogwerf en De Jongste in het Numansdorpse team niet vooruit te branden bleken) kostte het Noordwijk juist geen enkele moeite de vijandelijke defensie keer op keer uiteen te spelen. Het ver volg van die vaak vloeiende acties, leverde duidelijk meer problemen op. Voor Jos Smits, René van Hensbergen, Geert- Jan Bakker en John Marijt bijvoorbeeld, maar vooral voor laas Vink. De Noordwijkse i mir k£' spits kwam negen maal in min of meer kansrijke positie voor Van der Ree maar scoorde niet... „Missers" die overigens zeker niet allemaal op het negatieve conto van de overijverige, ook zelf kansen scheppende spits konden worden bijgeschreven. Dat de bal na een lob over veertig meter centimeters naast de verkeerde kant van de paal verdwijnt, kan je im mers nauwelijks onkunde noe men. Zoals Vink ook moeilijk verweten kan worden dat hij van zeer povere scheidsrechter Wolthuis niet een tweetal strafschoppen meekreeg op de momenten dat hij door veel te trage bewaker Jaap van Hol ten ruim binnen de beruchte lijnen werd gevloerd. Mede door die nauwelijks be strafte acties van Van Holten èn door goed werk van Van der Ree (de enige vormvaste Singapore-klant bij NSW) bleef het zaterdag bij twee treffers. Van René van Hens- bergen voor rust na voorbe reidend werk van Wet Vink en van gebles Wetzel zelf, een hele fraf in de tweede minuut blessuretijd. Eelman: blijkt toch weer de van Wetzel. Als iedereei g is het hoofd te verliezen] hij z'n hoofd gebruiken' GERT-JAN OF lensb |jk Wendt, Van Hensbergen. Klaas Vink. Bakker (Van dl N kelp Jean de

Leidse Courant | 1984 | | pagina 16