KTÏÏ71 TAFEL Voor het eerst sinds 1962 vrouw op elektrische stoel Nota over ongenoegens bij pastores leidt tot nog meer frustratie £oidóc<3oti^cm( brieven kerk wereld Ondernemingsraad in Hervormde Kerk praat niet meer met dr. Mooi Paus: christendom basis van Europa weer ACHTERGROND £cklóc Somant WOENSDAG 31 OKTOBER 1984 PAGINALÏ Britse dankdienst voor het pensioen Britse 65-plussers hebben gisteren in de kathedraal van Can terbury een 'dankdienst voor het pensioen"gehouden. Zij wil den hiermee duidelijk maken dat de meeste gepensioneerden blij zijn met het leven dat zij nu kunnen leiden en dat in de vorige eeuw en aan het begin van deze eeuw onmogelijk ge weest zou zijn omdat toen de oudedagsvoorzieningen veel slechter waren. De deelnemers aan de dankdienst vonden het tijd worden om duidelijk te maken dat zij dankbaar zijn voor de huidige voorzieningen voor bejaarden. Voorganger tijdens de dienst was de bejaarde vroegere aartsbisschop lord Coggan. Herstel vastendag in Frankrijk Uit solidariteit met de behoeftige mensen moeten de Franse Rooms-Katholieken op vrijdag weer vasten. Deze oproep heb ben de Franse bisschoppen gedaan op hun jaarlijkse conferen tie in Lourdes, die maandag afliep. De bisschoppen stellen de gelovigen voor op vrijdag geen vlees te eten, geen alcohol te drinken, niet te roken en meer te bidden. In vastentijd mag er vrijdags geen vlees meer op tafel komen, tenzij dat de gezond heid ondergraaft. Voorts roepen de bisschoppen op om echt te vasten (niet te eten en niet te drinken) op Aswoensdag be gin van de grote vastentijd voor Pasen en op Goede Vrijdag. De mens die tracht te bewijzen dat zijn geloof beter is dan dat van een ander, verstaat de zin van de godsdienst niet. IN BISDOM ROTTERDAM De Vereniging van Pastoraal Werkenden (VPW) in het bisdom Rotterdam heeft geen goed woord over voor de wij ze waarop de resultaten van het diocesaan beraad naar ongenoegens in een rapport zijn verwerkt. Het rapport „Pastor in een complexe sa menleving samen met ande ren" zwijgt over de weerbar stige kerk en de autoritaire struktuur, aldus de VPW, waarvan de meeste priesters en pastoraal werkenden in het bisdom lid zijn. Voorzitter Nico Landsman van de VPW noemt het rap port een regelrechte ramp. „De bisschop (mgr. Bar) hoeft met zoiets niet bij ons aan te komen". De hoop die veel pastores kregen toen dit on derzoek werd aangekondigd, is „grondig de bodem ingesla gen". Als dit rapport het eindresultaat van het beraad wordt, dan „zijn we met een vrome kluit het riet inge stuurd", aldus de VPW. Begin vorig jaar, toen mgr. Simonis nog bisschop van Rotterdam was, stelde de priesterraad voor de ervarin gen en ongenoegens tussen de priesters en de leiding van het bisdom te inventariseren. Hieraan hebben 313 pastores (driekwart van alle dekens, priesters en pastorale wer kers) hun medewerking ver leend. Daarbij bleek dat er nogal wat grieven bestonden over het binnenkerkelijk ge bruik van macht in het bis dom: de wijze van gezagsui toefening, de kloof tussen ge zag en basis, gebrek aan dia loog en communicatie, kwes ties rond ambten en diensten. O-woorden Pastores hebben in alle vrijj moedigheid hun ongenoegen en hun onvrede geuit, aldus de VPW. „Nu krijgen ze te horen dat de hoge frequentie aan o-woorden (ongenoegen en onvrede) erop wijst dat zij zich niet tegen hun pastorale taak opgewassen voelen of dat zij niet competent zijn. Voorzover een dergelijke op merking al niet beledigend voor de pastores is, zij mis kent in ieder geval aard en opzet van het beraad", aldus de VPW. De VPW heeft de priester raad na het verschijnen van dit rapport voor de tweede maal gevraagd het onbeha gen door een onafhankelijk instituut te laten inventarise ren. Vorig jaar september reeds stelde de VPW voor het KASKI hiervoor te vra gen. bisschop Bar hoeft met zo'n rapport niet bij ons aan te komen. De Centrale onderne mingsraad (COR) van de Nederlandse Hervormde Kerk heeft besloten het overleg met dr. R.J. Mooi, secretaris-generaal van de NHK, op te schorten. De COR vindt dat dr. Mooi in het over leg onvoldoende infor matie verschaft. In een brief aan het breed moderamen (algemeen be stuur) van de synode zet de COR uiteen dat volgens de Wet op de ondernemingsra den elke OR recht heeft op informatie. De COR behan delt zaken die alle kerkelijke medewerkers aangaan en dient derhalve door of via de aangewezen bestuurder, in dit geval dr. Mooi, alle daar op betrekking hebbende in formatie te ontvangen. Na de installatie zijn er vier over legvergaderingen geweest „en telkenmale bleek dat de bestuurder niet kon antwoor den op door de COR gestelde vragen". In de vergadering van 6 sep tember deelde dr. Mooi mee de functie van bestuurder te zien als een „lege functie, omdat daarbij geen verant woordelijkheid wordt gedra gen". Het optreden als „brie venbus" voor COR en orga nen van bijstand achtte hij niet in overeenstemming met de waardigheid van zijn functie als secretaris-gene raal. Wel had hij zich bereid ver klaard te bezien of het nuttig of nodig is, schriftelijke vra gen door te spelen naar het betrokken orgaan. De COR denkt dat daardoor het ver krijgen van wettelijk ver plichte informatie afhanke lijk wordt van de beoordeling door één persoon. De COR heeft het breed mo deramen om een gesprek over .de ontstane impasse verzocht. Het moderamen heeft inmiddels die uitnodi ging doen uitgaan. Het ge sprek zal op korte termijn worden gehouden. (Van onze correspondent in Rome, Cees Manders) Paus Johannes Paulus II heeft gisteren in een ont moeting met de parle mentariërs van de West- europese Unie gewezen op de bijzondere rol van het christendom en van de Rooms-Katholieke Kerk bij de Europese eenwording. De Kerk, zo meende de paus, mist de bevoegdheid te oor delen over de technische, po litieke en militaire aspecten van bondgenootschappen als de Westèuropese Unie. „Maar de promotie van de gemeen schappelijke structuur en ik durf zelfs te zeggen haar ver dediging, hangen ook af van morele en spirituele waar den. En daarbij voelt de Kerk zich zeer betrokken", aldus de paus. Hij ging verder: „We hebben een bepaalde beschaving op gebouwd die in de verschil lende culturen van het grote Europa is terug te vinden en die haar kracht ontleent aan principes die alle culturen gemeen hebben". De paus noemde in dit verband: Het respect voor de vrijheid en de fundamentele mensen rechten; democratie en me debeslissingsrecht; het stre ven naar welzijn en welvaart ■voor allen; de zorg voor de behoeftigen; de afwijzing van geweld; en de strijd tegen egoisme en tegen het mis bruik van de vrijheid. „Het streven naar die waar den is de volkeren van Euro pa ingegeven door het chris tendom, ondanks vele beper kingen en tegenslagen die het gevolg zijn geweest van menselijke zwakheid. Het christendom heeft de funde ringen voor die menselijke waarden gelegd en héle ge neraties in hun zin gevormd. Diezelfde dienst kan en wil het christendom nu weer aan de volkeren van Europa be wijzen. De beschaving waar in de Europese landen zijn verbonden zal sterk zijn en zal zich weten te verdedigen als zij haar ziel bewaart, als zij haar overtuigingen ver sterkt en als zij de mensen vormt in de zin van de prin cipes die ik zojuist heb opge somd. Aan dat proces nemen de kerk en de christenen deel". De paus ontving de Westeu- ropese parlementariërs in de San Clemente-zaal van het apostolisch paleis. In het to taal waren 300 personen aan wezig. De assemblée van de Westeuropese Unie beleefde de afgelopen dagen in Rome een buitengewone vergade ring. Nederland was onder andere vertegenwoordigd dóór tien kamerleden. Russische joden in hongerstaking Ruim 100 Russische joden be vinden zich sinds twee we ken in hongerstaking. Daar mee protesteren zij tegen de talrijke arrestaties van joden die strijden voor mensen rechten, alsmede tegen het troeiend anti-semitisme in de ovjet-Unie. Dit is gisteren bekend gemaakt door de in ternationale vereniging van mensenrechten, gevestigd in het Westduitse Frankfurt aan de Main. In vijf Westeu ropese landen is men uit soli dariteit ook een hongersta king begonnen. Kans voor kernenergie pb Bri Ie m VRIJWEL ongemerkt en buiten alle officiële kamerzitlf^. gen om heeft zich gisteren in Den Haag een belangrijke pij tieke wijziging voltrokken. Was tot gisteren een uitbreidi van onze energievoorziening met behulp van kernenerfen politiek volstrekt onbespreekbaar, nu is dat niet langer geval. CDA en PvdA hielden tot nu toe samen de deur i een ruimere toepassing van kernenergie in ons land ste dicht, maar de CDA-fractie heeft die deur gisteravond een behoorlijke kier gezet. Alle vage en wollige formuler? gen van CD A-fractieleider De Vries kunnen niet verhull] dat het CDA voortaan in positieve zin wil meedenken o\T de eventuele bouw van nieuwe kerncentrales. NlET alleen bij het CDA is dat denken over kernenerj het afgelopen jaar in een behoorlijke stroomversnelling j raakt. Gedurende lange tijd werd het vrij voor de hand gend geacht de twee bestaande kerncentrales in Dodewaf en Borssele in bedrijf te houden, maar het daar wel bijl laten met het oog op milieu- en veiligheidsproblemen. Gaj| deweg echter heeft de meningsvorming zich gewijzigd. Dai bij heeft bijvoorbeeld een rol gespeeld, dat er in de lani} om ons heen, soms vlak over de grens, tal van kerncentraL worden gebouwd. Een enkele centrale méér in Nederland! I redeneerden velen, doet dan aan onze veiligheid niet i meer af. VAN nog grotere invloed echter was de groeiende overt ging, dat ook de nadelen van het gebruik van de gangbj brandstoffen, olie en gas, niet gering zijn. De problematL rond de zure regen, een verschijnsel waar velen een jaar r leden nog nauwelijks van wisten wat het inhield, laat st^ dat men zich een beeld vormde van de omvang van de scfeei delijke gevolgen, is daar een duidelijk voorbeeld van. prr gaan in de ogen van velen de nadelen van het gebruik f' de gangbare brandstoffen opwegen tegen de ook aan ke[^ energie onmiskenbaar verbonden nadelen. DaAR kómt dan nog bij dat met het gebruik van de ga^g bare brandstoffen een voortdurende aanslag wordt gedrijs op de voorraden die de aarde ervan bezit, terwijl dat bij tex gebruik van kernenergie niet het geval is. Deze argument^ hebben bij het afwegen van de verschillende energiemt^ a lijkheden de balans doen doorslaan naar de kernene%jc Daarom is de ommezwaai in het denken bij het CDA inb afgelopen maanden ook niet zo verwonderlijk. e en tbc HET veiligheidsprobleem, verbonden aan een ruimere tlet passing van kernenergie, leeft kennelijk ook aanmerkeE": minder onder de bevolking dan in de jaren zeventig. waren er al demonstraties bij de vaagste opmerking van politicus ten gunste van kernenergie. Tijdens de Brede Mpu schappelijke Discussie bleek echter al, dat de zorg ondei^r bevolking aan het wegebben was. Ook na die discussij^1 daaraan niets veranderd. De emotionaliteit die ron^uu, kwestie heeft geheerst, is verdwenen. De mogelijkheid L]a nu is geschapen om rationeel over de zaak te discussiëfact heeft het CDA aangegrepen. Het wachten is vervolgeriner kabinetsvoorstellen en op het standpunt dat een meerderlna* in de Tweede Kamer ten opzichte daarvan zal innemen.?" Krabbetjes met gebakken andijvie en aardappelen zachtzure gierstevla Voor twee personen hebt u nodig: 0,5 kg krabbetjes, 25 g bo ter, ui, boemboe saté, 1 le pel ketjap, zout, peper; 60 g andijvie, 15 g boter, zout, ketjap; 0,5 tot 1 kg aardappelen; 3 dl melk, 30 g gierst, 12 g maizena, 2 dl karnemelk, bruine basterdsuiker of stroop. Laat de slager de krabbe tjes in wat kleinere stuk ken verdelen. Bak het vlees in warme boter bruin, temper het vuur ver volgens sterk en bak nog even wat kleingesneden ui met boemboe saté mee. Voeg dan weinig water toe met kjetjap, zout en peper en stoof de krabbetjes gaar in ruim een uur. Spoel de kroppen andijvie een keer en snijd ze in ta melijk smalle repen. Was de groente schoon en laat ze goed uitlekken. Laat de boter met wat zout smelten in een wijde braadpan, voeg een handvol andijvie toe en laat de groente al omscheppende slinken. Voeg weer een handvol an dijvie toe, laat die ook slin ken en werk zo verder tot alle groente in de pan is. „Bak" dan nog even door tot alle groentenat ver dampt is. De andijvie op deze manier is heel knap perig en behoudt haar vol le smaak. Maak de groente af met ketjap. Spoel de gierst in een zeef met koud water af, strooi ze in de aan de kook ge brachte melk en laat die twintig minuten zacht doorkoken. Bind de pap bij met de met koud water aangemengde maizena, laat wat afkoelen en meng er de karnemelk door. Geef de vla lauw of geheel afgekoeld met apart de bruine basterdsuiker of stroop. JEANNE „BIZARRE EMANCIPATIE" IN VERENIGDE STATEN (Van onze correspondent) WASHINGTON In de staatsgevangenis van de Amerikaanse deelstaat North-Carolina wacht de 52-jarige Velma Barfield op haar executie, komen de vrijdagmorgen om acht uur Nederlandse tijd. Men noemt haar de „do dencel-oma". Haar moge lijkheden om nog aan te rechtstelling te ontsnap pen zijn uitgeput. Bar- fields advocaten hebben deze week bij het hoogste rechtscollege van de deelstaat opnieuw beroep aangetekend tegen de voltrekking van het von nis. Maar tweemaal reeds heeft zelfs het Hoogge rechtshof in Washington geweigerd het leven van „grandma Velma" te spa ren. Zo ook wees de gou verneur van North-Caro lina vorige maand een gratieverzoek definitief van de hand. Al zou er nog enige uitstel ko men voor de veelvuldige moordenares, afstel lijkt uit gesloten. Ze is de eerste vrouw sedert 22 jaar die door de Amerikaanse overheid ter dood zal worden gebracht. „Het is een bizar soort vrou wenemancipatie", zegt haar verbitterde advocaat James Little. Statistisch en politiek ligt haar executie goed. „Het zijn altijd mannen die worden terechtgesteld en meestal zwarten. En nu willen ze met deze blanke vrouw hun recht vaardigheid bewijzen". Verkiezingen „Ze" is onder andere de De mocratische gouverneur Ja mes Hunt, die in in een fana tieke stembusstrijd is verwik keld met de ultra-rechtse Jes se Helms (Republikein) om een zetel in de Amerikaanse Senaat. Die verkiezingen Yelma Barfield worden gelijk met de presi dentsverkiezingen van 6 no vember gehouden, vier dagen na de executie. Hunt en Helms hebben bei den de zaak-Barfield angst vallig buiten de stembusstrijd gehouden. Maar Hunt wist toen hij het gratieverzoek voor Velma Barfield afwees, dat volgens opiniepeilingen 75 procent van de bevolking van North-Carolina voor de dood straf is. „Ze" is ook het Amerikaanse Hooggerechtshof, dat sedert een jaar weinig clementie meer toont voor ter dood ver oordeelden. De opvatting van de regering-Reagan weerspie gelend, wil de meerderheid van ue negen opperrechters in Washington niet langer dat executies op grond van juridi sche spitsvondigheden telkens weer worden uitgesteld. De executiemachine in de VS be gint dan ook op volle toeren te draaien. Dit jaar zijn er al 22 veroordeelden terecht ge steld. Vorig jaar waren dat er nog maar vijf. Vanaf 1972 werden bijna geen vonnissen meer voltrokken. In totaal staan er nu 1.260 gevangenen op de Amerikaanse dodenlij sten, allemaal voor moord. Berouw Velma Barfield is een diep re ligieuze vrouw, die tenminste vier mensen met arsenicum om het leven heeft gebracht. Allen stierven een langzame en uiterst pijnlijke dood. Ze had de gewoonte om aan het lijdensbed van haar slachtof fers te zitten en hen onder on afgebroken bidden te verzor gen en te troosten. Barfield vermoordde onder meer haar moeder Lillie, die in 1964 op 74-jarige leeftijd aan rattengif stierf. In 1977 bracht ze in het stadje Lumberton een 85-jari- ge vrouw en een 80-jarige man om het leven. Velma was toen particulier verpleegster. De man heeft een maand lang op afgrijselijke wijze tegen het gif in zijn lichaam gevochten. Barfield werd gearresteerd in 1978 toen haar verloofde, de 56-jarige Stewart Taylor, was gestorven. Ze had een dodelij ke hoeveelheid rattengif in zijn bier gedaan en was ver volgens met hem naar een kerkdienst gegaan, waar hij ziek werd. Velma heeft alle vier de moorden bekend en toont er veel berouw over. „Vier, meer niet", heeft ze verklaard. Maar ook anderen in haar omgeving zijn onder verdachte omstandigheden gestorven. Onder hen ook haar eerste en haar tweede man. Door de verdediging tijdens het proces in 1979 werd aan gevoerd dat Velma Barfield niet toerekeningsvatbaar was wegens jarenlange verslaving aan kalmeringstabletten. Zelf zegt ze haar slachtoffers al leen ziek te hebben willen maken, om het geld te kun nen terugstoppen dat ze van hen gestolen had om er medi cijnen voor te kopen. Velma Barfield is vorige week overgebracht naar de staatsgevangenis in de stad Raleigh, die over een execu tiekamer beschikt. Ze had de keuze tussen gas qn een gifin jectie en heeft gekozen voor het laatste. Dodelijke aanklager In de vrouwengevangenis van North-Carolina was ze een voorbeeldig bewoonster. Haar omgeving noemt haar gods dienstigheid ongetwijfeld op recht. Ze geeft veel geestelijke steun aan medegevangenen die het moeilijk hebben. Vel- ma's dochter Kim, haar broer James en Ruth Graham (vrouw van tv-evangelist Bil ly Graham) maken deel uit van een groot „Barfield- -steuncomité" dat de pogingen om haar executie nog te voor komen coördineert. Hun voornaamste tegenstander is officier van justitie Joe Britt, die door het Guinness record boek is uitgeroepen tot ,,'s werelds meest dodelijke aanklager". Britt heeft behal ve Velma Barfield nog 22 misdadigers op de executielijst van North- Carolina gekre gen. „Barfield is geen lief groot moedertje. Die vrouw is een koelbloedige moordenares. Als ze de kans kreeg zou ze het weer doen. Ze heeft ze al lemaal moedwillig en tergend langzaam doodgemarteld", al dus de openbare aanklager. Hij wordt actief gesteund door familieleden van Barfield's slachtoffers, zoals Alice Tay lor, dochter van Velma's ver loofde en Margie Lee, dochter van de 80-jarige heer. Zij heb ben tijdens persconferenties gepleit voor voltrekking van het vonnis zoals vastgesteld. „Ze is nu nog precies dezelfde als die ze was. Het enige ver schil is dat ze nu achter tralies zit in plaats van vergif in ie ders eten en drinken te stop pen", aldus Alice Taylor. De Barfield-zaak heeft het dagelijks leven in het zonnige zuidelijke Lumberton veran derd. De familieleden van Velma en van haar slachtof fers wonen niet ver van el kaar af. Soms kruisen hun pa den. „De verhouding is ge spannen, maar niet vijandig", zegt Alice Taylor over Vel ma's dochter Kim, die bij de lokale supermarkt werkt. „Zij is net zo goed het slachtoffer van haar moeder. Ze is een aardige jonge vrouw". Velma Barfield heeft intussen haar doodskist uitgezocht en twee weken geleden is haar kleindochter Stacie, die 8 acht jaar is, op bezoek geweest. „We hebben fijn zitten hui len", zei Velma na afloop. Ze heeft de voorbije weken nog tal van interviews gegeven. „Heel veel mensen nemen medicijnen en drinken tege lijk alcohol. Als je in zo'n toe stand bent, kan er van alles gebeueren. Dat het met al die anderen niet is gebeurd en met mij wel, dat hebben zij al leen aan de liefde van God te danken", aldus Barfield. Dood via de injectienaald is een kwestie van „afstandsbe diening". De naald wordt te voren in de arm gebracht. Buiten de executiecel wordt later op een knop gedrukt die het gif in de aderen doet lo pen. Er zijn deze week in de VS al twee moordenaars terechtge steld. Een in Texas en een in Louisiana. Telkens plegen op het moment van de executie zich groepen van voor- en te genstanders bij de betrokken gevangenis te verzamelen. Er is een tendens naar steeds hardere confrontaties tussen beide kampen. Twee weken geleden moest de politie zich bij de gevangenis van Rich mond (Virginia) tussen twee groepen demonstranten op stellen, terwijl binnen de ze venvoudige moordenaar Lin- wood Briley werd geëlektro- cuteerd: Het bidden van „Vir- giniërs tegen de doodstraf" nam de kracht van dreigend geschreeuw aan, terwijl aan de overkant van de straat een menigte met gebalde vuisten scandeerde: „Rooster hem! Rooster Briley". Amnesty International heeft vorige week in haar jaarboek over schendingen van de mensenrechten geprotesteerd tegen de snelle toename van het aantal ter dood brengin gen in de VS. MARC DE KONINCK Weeromslag in het weekeinde DE BILT Vandaag en ook morgen is de temperatuur zo'n 5 tot 7 graden boven het ge middelde voor begin novem ber. We hebben dat te danken aan een toegenomen hoge- drukgebied boven Rusland met een uitloper naar West- -Europa. Hierdoor is de bewol king in onze omgeving vrijwel opgelost en komt met een zwakke zuidelijke wind war me lucht uit Frankrijk en Spanje naar ons toe. In zo'n si tuatie is er in het najaar vaak veel mist, maar.nu is de lucht vrij droog zodat we veel zon krijgen. De bewolking van een oceaan depressie dringt morgen door tot Engeland, maar komt dan maar langzaam dichterbij. de een omslag naar kou' weer te wachten, de vj1 draait dan naar het noordeC^ Weerrapporten van vanmorgen 08.00 Bg Weer Max Min IT land daar mee te maken. De regenkan sen blijven ook dan nog klein. Wel staat ons in het weekein- Brieven graag Kort en duidelijk geschreven De redactie behoudt zich het recht voor ingezon den stukken te bekorten iets aan' gedaan? Het komtf i lemaal zo geprogrammtjdt over. Waar blijven nu deil monstraties voor opvoefcrn van ontwikkelingsgelden, vst< extra financiële steun aan fog voorbeeld Ethiopië? Als eriee gens humanitaire gronden ld aan te voeren om dat te dfod dan is het hier wel. Daarin hoe echt is onze verontwaairb ging feitelijk? P. de DELFT. Veron twaardiging Tot in hoogste instantie heeft een Turks gezin uit Middel burg uitzetting wegens illegaal verblijf in Nederland via de rechter proberen te voorko men. Zo werkt dat in een de mocratie. Nu de politie uitvoe ring wil geven aan het nega tief gerechtelijk vonnis, wordt heftig geprotesteerd. Deugt de rechtspraak op dit terrein in Nederland dan niet? Of maakt men zelf wel uit wat recht is? Is niet uitvoering van het von nis bovendien rechtvaardig te genover al die andere illega len, die bijna dagelijks de grens worden overgezet en die geen achterban hebben kun nen mobiliseren om in de pu bliciteit te komen? Bovendien, hoe serieus moeten we de verontwaardiging ne men? In het geval van het Turkse gezin schermt men met humanitaire gronden. Al jaren lijden miljoenen mensen in de wereld honger, sterven dagelijks honderden kinderen en volwassenen aan ondervoe ding. Ethiopië staat ineens weer in het middelpunt van de publiciteit. Nu voor velen de hulp al lang te laat komt. Waarom is daar nooit eerder Willem Alexander Nu eens iets positiefs ov< uitkering van prins Wi Alexander. Eén miljoen t< storten in de staatskas ofj ver nog, voor de werklj bestemmen. Iedere werl krijgt dan eenmaal een extra, heerlijk! Vraag aan Bom wat je er mee kunt hoogstens een rol closet] aanschaffen. Deze joifq heeft geen privéleven, nooit gezellig naar 'n dist heerlijk met 'n meisje het strand wandelen. Zei Engeland horden fotogi achter hem aan wanneei hand in hand met een ffl loopt. Waarvan denkt me zijn vader ziek werd? voor, hij leert een Enl|| prinses kennen, hij kan niet achter op de fiets m< men, of een zilveren rin van de Hema cadeau dot zou hij dat misschien bes! len. Heerlijk crossen lanf strand zoals zoveel tieners^, gesloten. Gun deze jongen^ redelijk tegenwicht voor'20 inleveren van zijn privacy^, dat ik in ruil daarvoor f;0€ zou willen, voor geen milfei. Bep 'tL DEN

Leidse Courant | 1984 | | pagina 2