DIOK collectief sterk Revanche Foreholte IS £eldóc Gou/imit Eerste winst heren Leython Nederlagen voor Pernix en Fides Pacta Theo van der Veer derde in Alphense cross li MAANDAG 29 OKTOBER 1984 PAGINA 18 LEIDERDORP Het eerste herenteam van Leython heeft de eerste winst in de tweede vol leybaldivisie te pakken. De Leiderdorpers speelden tegen het Bergambachtse Thor welis waar zeer wisselvallig, maar konden in de vijf de set toch een 3-2 overwinning tot stand bren gen. Gemini boekte de vierde zege op rij. Dit keer werd Delta met 0-3 teruggewezen. De Voorschotense dames stelden teleur door van hekkesluiter Purvo te verliezen. NOVO (heren) draait nog immer prima in de derde divisie. Door de 0-3 winst bij PVC 2 werpen de Noord- wijkers zich op op als voornaamste concurrent van Gemini. De heren van DAC leden tegen WW een 1-3 nederlaag. De heren van Leython speelden een wisselval lige partij tegen Thor. Met Hans Broere als conctante factor in verdedigend en aanvallend opzicht sleepte de ploeg van John Groen wel een vijfde set uit het vuur. Die vijfde set leek de formatie van John Groen tegen de derde 3-2 nederlaag aan te lopen. Bij de stand 6-11 keerde echter het tij. Martin Broere en Rob Mudde zet- ten hun ploeg door een goede service op voor sprong en twee goede acties aan het net van Paul de Winter leverde vervolgens de setwinst op: 15-8, 9-15, 15-9, 5-15, 15-11. DAC hield opponent WW in de eerste set tot 11-11 goed bij. Daarna brak het surplus aan persoonlijke fouten de Alphense ploeg op. Al leen de derde set van dit matige duel konden de Alphenaren naar zich toe trekken. De vier de set zag het er nog even naar uit, dat DAC een verlenging kon forceren, maar na 9-9 lie pen de bezoekers naar de vole winst door: 11- 15, 8-15, 15-7, 9-15. Gemini (dames) had in de tweede en vierde set teveel moeite met de prima verdediging van te genstander Purvo. De hekkesluiter hield Gemi ni ook in de vijfde set van de overwinning af. De thuisploeg nam wel een 14-10 voorsprong, maar stond die. alsnog af: 15-5, 15-17, 14-16, 15- 5, 14-16. De Voorschotense heren hadden alleen de der de set de handen vol aan het Zwijndrechtse Delta. Toen door een goede blokkering en sterk aanvalsspel een 10-6 achterstand was wegge werkt, liep de ploeg simpel door naar een 0-3 overwinning: 13-15, 10-15, 12-15. NOVO had al leen concentratieproblemen tegen het zwakke Rijswijkse reserveteam van PVC. De Noordwij- kers behoefden geen set af te staan: 9-15, 13-15, 11-15. Leython (dames) herstelde zich prima van een zwakke start. Nadat de eerste twee sets bij Ze venhuizen waren ingeleverd, werd de derde set onder aanvoering van Gerdi Verwoert in winst omgezet. In de vierde set stelden de Leider- dorpse dames tenminste een punt veilig door met 15-6 te winnen: 11-15, 5-15, 16-14, 15-6, 7- 15. In dezelfde derde divisie speelde NOVO een gelijkopgaande partij tegen Odin. Meer variatie in de aanval leverde NOVO toch een punt meer op: 15-1, 10-15, 15-9, 7-15, 15-4. Leython 2 (heren) kwam er tegen Donar niet aan te pas. Alleen de derde set stribbelden de Leiderdorpers nog tegen door met 14-16 te win nen. De vierde set kwam de ploeg van Chris Verwoert niet meer in het stuk voor: 15-5, 15- 10, 14-16, 15-3. Gemini 2 haalde de volle buit weg bij Orion: 6-15, 7-15, 15-11, 10-15. Bij de dames leverde Gemini 2 een goede pres tatie door DOS 2 terug te wijzen: 18-16, 12-15, 15-4, 15-5. DAC had alleen de tweede set pro blemen met Velo. Toen een 3-8 achterstand was weggewerkt, kon de thuisploeg ook dat speldeel naar zich toetrekken: 15-3, 15-13, 15-4. Leython 2 had geen problemen met DVC. Bij de stand 11-11 in de derde set beslisten Christel de Groot en Margriet. Kiewit de partij serverend: 15-5, 15-10, 15-11. LEIDEN Een gretig DIOK heeft tegen The Dukes uit 's-Hertogenbosch duidelijk laten zien, dat het ook vijftien mans rugby kan spelen. De Bossenaren werden dan ook kansloos weggespeeld (409) door de veelal zeer collectief opererende Leidse ereklasser. Vooral in de line-outs en de scrums speelden de geelblauwen zeer bewust het balletje rond, waardoor tweede en der de fase rugby goed tot hun recht kwamen. Natuurlijk waren er nog fouten voornamelijk door het te laat af spelen wan het ovaal. De Leidenaars weten elkaar in snelgespeelde situaties nog niet altijd te vinden, maar werkten hard en rukten constant naar voren op. Dui delijk een plusteken voor trainer Mike Patrick, die zeer druk met zijn jonge ploeg bezig is. Binnen drie minuten kwamen The Dukes op 03 voorsprong te staan, doordat Henk van den Heuvel een penalty, gegeven voor obstructie van een geelblauwe voorwaarts, raak schoot. Echter vijf minuten daarna was DIOK volledig in het spel. Erik Jan Perendsen ving de bal in de line-out terwijl twee man hem sup port gaven bij het inzetten van een drive. Uit de hierdoor ont stane splitsing weet Kees Kloots met de bal door te breken en te scoren 643). Ab Huisman benut de conversie (63). Jan Ha mers bracht al snel de stand op 103 na een goed uitgespeelde driekwartlijn. Terwijl Kees Kloots en Ab Huisman nog voor de rust de score naar 163 tilden na continu met hun ploeg op de helft van de tegenpartij te hebben j Ook in de tweede helft ging DIOK een harde, maar faire con frontatie niet uit de weg. In de vijftigste minuut wist Ab Huis man na een lange pass de try te drukken (203) terwijl vijf mi nuten later Dick Altink uit een onoverzichtelijke mengeling van armen en benen de bal verkreeg en beheerst scoorde (243). Huisman verzilverde uit een zeer moeilijke hoek de conversie: ?6—3. De Brabanders slaagden er met grote vechtlust in nog tot 269 te komen, maar daarna was overduidelijk dat de pas gepromo veerde Dukes nog veel spelinzicht te kort komen om goed in de ereklasse te kunnen meedraaien. DIOK liep op speelse wijze uit tot 409 door tries van Kees Kloots, Gideon van der Born en captain Pieter Corver. Ook ditmaal werd het Leidse Studenten Rugby Gezelschap weer het bos ingestuurd. Met 89 werd er verloren van KMD uit Wateringen. Leiden dat al snel op 40 voorsprong kwam door een try van Reinier Brouwer was echter niet agressief genoeg om de Westlanders te bedwingen. KMD kwam dan ook al vlug op 49 te staan door een goed uitgespeelde bal en een penalty kick. Bij LSRG waren de schakels tussen voorwaartsen en driekwartlijn zeer zwak en functioneerden lang niet optimaal. Vlak voor het einde kon Reinier Brouwer de stand nog een draaglijk aanzien geven (89), maar de overwinning bleef bui ten het bereik van de Leidse Studenten. Na alle overwinningen tot dusver hebben The Bassets het tegen RSRC in Rotterdam niet gemakkelijk gehad. Wel wonnen de Bollenjongens met 021 maar deze hoge score werd eerst in het laatste kwartier van deze ontmoeting gerealiseerd. Voor de rust kwamen de Sassenheimers door Tinus Harskamp op 03 voor sprong toen hij een penalty benutte. Maar de bewoners van de Bollenstreek hadden geen antwoord op het zeer korte spel van de Rotterdamse Studenten. Keihard verdedigen van Harskamp en Jacq Eijkelenboom voorkwam echter het scoren van RSRC. Eerst tegen het einde wisten Ruud Vos en Tinus Harskamp met steun van hun driekwartlijn de score op 021 te brengen. LEIDEN De Leidse korfbaltop is het laatste volledige veldprogramma niet ongeschonden door gekomen. Pernix en Fides Pacta moesten met neder lagen genoegen nemen. De Danaïden klopte kop loper De Overkanters en poulegenoot Zuiderkwar tier sleepte, met elf spe lers, een punt weg tegen £)e Regenboog. TOP won de streekderby tegen ons Eiland, dat hierdoor troos teloos op de „nul" bleef staan. Met drie invallers miste Per nix teveel spelritme om aan het fysiek spelende De Drie hoek haar wil op te leggen. Het twaalftal van Engel wist na rust (22) nog wel een 53 achterstand ongedaan te ma ken, maar kreeg prompt na de gelijkmaker de volgende te gentreffer te incasseren. Dit noopte de ploeg om verdedi gend meer risico's te nemen, wat verkeerd uitpakte. Het werd namelijk 85, waarbij Carla Kuipers (2), Janneke Mulder, Peter Kuipers en in valler Richard Redel voor d"e oranjekragen scoorden. Voor rust miste Fides Pacta de mogelijkheid om staartclub Kwiek naar een grotere ach terstand dan 31 te spelen. Dit werd de fusieclub fataal, toen de Hagenaars tussen de 60ste en 64ste minuut ineens ygn 53 op 56 kwamen. De thuisclub moest nu risico's ne men en werd kansloos naar een grotere achterstand uitge speeld: 69. Alleen Ronald va,n der Velden (3), Dick On derwater, Hennie Piket en Henk van der Waals konden voor enig verweer zorgen. Vlak voor rust vergrootte De Danaïden haar voorsprong te gen De Overkanters van 43 naar 73, maar toen volgde andermaal een terugval. Dat gaf de koploper de mogelijk heid om tot 109 terug te ko men, maar in het laatste kwar tier stelde de twaalf van Van Huis alsnog orde op zaken, 139. Voor deze produktie te kenden Erik Peters (3),' Moni que Slingerland, Frans Brand, Leon Brouwers, Hennie Devi- lee (allen 2x), Ellen Ephraïm en René de Louw. Kort na rust leek Zuider kwartier uitgeteld tegen De Regenboog, dat de uitsluiting van De Kreek (wegens ver meend commentaar op de lei ding) benutte om naar 46 uit te lopen. Het tekende de blauw-gelen, dat zij toch onge broken terug vochten en zelfs even op 76 kwamen. In de blessuretijd benutte Rens Hen zen een strafworp, wat samen met de goals van Simone van der Kaay (2), Kitty van der Mark (2), Theo van Leeuwen, Dirk Jan de Kreek en Wil de Wit goed was voor een onge dachte 88 remise. Even leek het erop, of TOP ging Ons Eiland weer van het veld spelen, want na een half uur stond het al 82. De Lei- denaren hervonden zich ech ter na rust (94) en konden door harder werden hun oppo nenten beter volgen, zonder overigens de achterstand te verkleinen. Het krachtsver schil werd in het aantal doel puntenmakers nog het beste uitgedrukt, want voor TOP scoorden Annemieke van der Kwast, Stella van der Zaag, Egbert Dijkstra, Gerco Lange- laan, Jeroen en Sjoerd van der Klauw allen tweemaal, naast Wil van der Bent, Ineke Wes terbeek, Gert Jan Natzijl en Ron van der Willik. Daarente gen kon Ons Eiland slechts op vijf doelpuntenmakers wijzen, te weten Rob Hasselbach (4), Patrick Verra (3), Olga Sou dan, Jan Boon en Wim Nijen- huis. Opnieuw liet Fiks tot in de slotminuut onzekerheid be staan omtrent de uitslag tegen Nieuwerkerk. Met zijn derde goal besliste Robert van der Kraan het duel, maar ook Gwenny de Best, Diederick van Veen, Theo Vreeken en Nico van Weizen droegen een. steentje bij aan de krappe 76 winst. Liefst tweeënzeventig minu ten viel Tempo vruchteloos aan op de ma®d van DES, wat de 62 nederlaag onvermijde lijk maakte. Er werd nog wel gescoord door Jaap Wielinga en Rob Wilschut. Direct in het begin werd Velo- citas overdonderd door ODO (M), dat naar 93 (rust) kon uitlopen. Later krabbelden de Leiderdorpers door Ron Goud- smit (2), Rien van Poelgeest (2) en invaller Ybo Schutte, wel overeind, om toch met 115 ruim te verliezen. Volstrekt kansloos ging Cres cendo onderuit bij De Zwer vers, dat met 81 niet eens geflatteerd zegevierde. Hans Westerbeek scoorde na negen tien minuten de gelijkmaker (11), maar dat bleek uitein delijk het enige wapenfeit. Aangezien Fluks met weinig motivatie en zelfvertrouwen optrad, kon het lager geklas seerde Phoenix aldoor het sco reverloop bepalen. De ploeg van Kees van Vliet hield toch nog een punt, aan het duel over, want via Bram Koppe- nael (2), Kees Zwanenburg (2), Nel Hordijk, Thilly Vink en Aad van Drongelen werd een 77 gelijkspel geboekt. MICHEL VAN GENT LEIDEN Voor de vijfde keer wist Aalsmeerder Jan Ze- thof de Alphen Noord cross op zijn naam te brengen. Zethof bleek wederom oppermachtig. Heel even leek het erop dat Han Kulker van Bataven hem nog van de winst af zou gaan houden, maar Kulker had zich verkeken op de afstand en waar Zethof op wachtte ge beurde Kulker zakte terug. Zo ver terug dat clubgenoot Jan Verlóóp hem in de laatste meters ook nog voorbij ging en hem naar de zesde plaats te rugdreef. Aan de kop was in tussen een gevecht gaande tus sen AAV-er Aart Stigter (10 dagen daarvoor nog marathon kampioen van de politie in 2.28.28 uur) en Holland atleet Theo van der Veer. Stigter won deze strijd om de tweede plaats uiteindelijk vrij gemak kelijk, maar had toch meer dan een halve minuut achter stand op Zethof. Achter dit drietal kwam de Woerdense Rien van de Wildt tot een fraaie vierde plaats waarna Verloop, Kulker, Kees van Klink, Ben Kerkvliet en Maarten van Manen een Bata- ventrein aanvoerden. Slechts Vincent ter Laak (Naaldwijk) en Rob van Schooten (AAV) konden zich nog net tussen de roodhemden wringen. Ook bij de dames en de junio ren boekte De Bataven goede resultaten. Henk van de Oever (B) en Rob van Loon (A) lie pen bij de jongens A een ronde teveel, maar werden bij hun afscheid van de juniorjaren toch onbedreigd eerste en tweede. Karin van den Berg (B) bleek de snelste dame te zijn en was op de streep net iets voor op de roodharige Laura Bosman (A). Bosman miste, door een te laat ingezet te eindsprint, de „overair'o- verwinning, maar werd wel winnares bij de meisjes. De tweede plaats bij de dames was voor Bataven atlete Marian van Klink. Bij de veteranen wonnen Mart Zuiderduin (NSL) en Lia van der Jagt (A). GERT VELTHUIZEN LEIDEN Plantenhoek Fo reholte revancheerde zich voor de slechte partij van een week geleden met een 18-4 monsteroverwinning op Olym- pia Hengelo. In de streekderby HVS - OASE toonden de Stompwijksen zich met 7-5 de sterksten. Mercasol Saturnus liep in Zierikzee tegen een zeer teleurstellende 17-15 ne derlaag op. De dames van MMO speelden gelijk, Olympia leed een onnodige nederlaag tegen Hollandiaan. Rijnstreek speelde voor de tweede maal gelijk (16-16), maar verloor keeper Winus Franken die bij een botsing een dubbele been breuk opliep. Foreholte had geleerd van het vooral in verdedigend opzicht erg zwakke optreden tegen ODIN. Wim Geerlings pos teerde een 5-1 verdediging, met Ellen Warmerdam op de 9 meter lijn, tegen de kanonnen van Olympia Hengelo. Dit team kwam mede door de felle uitstap, zo in moeilijkheden dat het in de loop van het duel maar 4 maal scoorde, 2 straf- worpen en 2 break-outs. Aan de andere kant reten de Voor- houtsen in no-time de Henge lose defensie open. Via goede combinaties werd de hoek vrijgespeeld, maar ook af standschoten, breaks (5) en strafworpen (4) waren succes vol. Een volle Gaasbak zag de butante Jacqueline Aartman sterk meedraaien. Via 6-0 en 11-2 bij rust werd het 18-4. Dit alles bereikten de groen-wit- ten zonder één gele kaart of tijdstraf, op dit niveau e en unieke prestatie. De streekderby tussen HVS en OASE eindigde in een over winning voor de ploeg van Wim Jansen. Het was eên duel van defensies, waarbij Oud- Ade net wat meer steken liet vallen. Onder de lat stond daar derde keepster Jolanda van der Vlugt, die goed debu teerde. Cobi Hassing, vervang ster van eerste keepster Moni que van der Meer, ging door haar enkel. HVS was ook niet compleet, maar speelde vol gens Jansen agressiever dan de tegenstanders. „Weliswaar kwam ons afstandsschot niet uit de verf, maar door veel wissels te draaien kofïden we tegen de lange speelsters van OASE toch wel kansen creë ren". De vraag was dan ook of Helma van der Geest haar ploeg niet eerder dan 10 minu ten voor tijd bij de stand 7-4 van een 6-0 op een 5-1 ver dediging had moeten laten overgaan. OASE had net met 4 mensen in het veld gestaan en het zevende tegenpunt geïn casseerd. Het draaide die laat ste tien minuten beter maar kon nog maar een maal sco ren: 7-5. Een hechte defensie is wel het laatste waar de heren van Sa turnus op kunnen bogen. Evenals vorige week tegen Wings ging het op dit punt te- eeii O Ij gen het echt niet sterke Delta Sport onderuit. Het gemal^ waarmee de Zeeuwen aan de \V cirkel verschenen moet Aad Vlag aan het denken hebben' gezet. Aanvankelijk ging hel tot 4-4 gelijk op maar Delta! "Y7*( Sport kwam vanaf hoek, cir-! kei en zeven-meter-lijn op eenj 8-4 voorsprong. Dit verschil DEI was er ook bij rust (10-6), eni vroi tot 25 minuten in de tweede in a helft. Beide ploegen scoorden win letterlijk om en om. Een plus- decc puntje was dat bij deze pro- tum duktie haast alle Leidenaasjwer betrokken waren. De laat&'l WV minuten waren rommeliu zijn Delta Sport werd zichtbaaj staa nerveus, beide teams stondel heic met vijf man in het veld, en d WQ] Leidenaren verkleinden he üng gat tot twee punten (17-15) var Wim van Leeuwen en Heic< Vögler misten nog kansen <y Saturnus aan de goede ka tia van de score te brengen. _LfJ In de derde divisie behaald, MMO het eerste punt door eei^ 9-9 gelijkspel tegen GDS/A' thene. Aanvankelijk had df ploeg met 1-4 achter gestaag maar toch was Gerard de Joni ge niet tevreden met dit resiil taat. "Als scheidsrechters driL doelpunten in de slotfase af| fluiten en vervolgens een vritf bal in ons voordeel geven, c! bovendien nog her en dj twee-minuten-straffen uitd! (Va len, dan geloof ik dat er mei in had gezeten. Ik ben wel tl vreden over het spel en me DE name over keepster Lenie vat p)a der Star". Olympia had in var Vlaardingen geen beste dag) j De Wassenaarsen hielden de cirkel niet gesloten, terwijl he vaak onnodig balverlies leed Na 8-4 bij rust en zelfs 13-" stapte Henk Simonis over naa een 4-2 verdediging. Hoewe dit altijd gevaarlijk is teger een ploeg met goede cirkel loopsters werden hierdoor dl afspeelpunten goed uitgescha keld. Het kwam echter te la om de partij te redden: 14 De heren van Rijnstreek le ken op de eerste overwinnin af te stevenen toen, rnet no tien minuten te spelen en ee 15-12 voorsprong, een aanval Ier van EHC zo ongelukkig i botsing kwam met keeper Wi nus Franken, dat deze met ee dubbele beenbreuk het veli moest verlaten. Ook de EH C'er was zeker een kwartie groggy. Zijn ploeg profiteerd van het oponthoud om zich I hergroeperen en scoorde na d hervatting 4 maal op rij. In laatste minuut redde Rijn streek nog een punt door 16-' aan te tekenen. Overige uitslagen. Dami HMSH - Northa 6 - 9, OASE - Saturnus af gel., Wings 3 Fairplay 6-11. Heren: HVS Kwiek Sport 20 - 16, DIOS MSV 17 - 10, HEC 2 - Rijnso ver 16 - 15, Hercules - Forf holte 8-9, Hercules 2 North 11 - 22, HVS 2 - Fairplay 10 19. AD VAN FESSE Merenwiek ongeslagen LEIDEN Waar de Leidse badmintonclubs in de landelijk competities slaag kregen, daar zette Merenwiek haar zegetoch in de distriktscompetitie voort. Het tweede team van BC Leiden kwam dit weekeinde in aktii tegen ASVU uit Amstelveen en verloor de uitwedstrijd met 6 Alleen de dames Elly Vosse en Annelies Segijn en het duo Ell Vosse/Stefan van Giezen wisten in de damesdubbel en de mixei tot winst te komen. Ook bij Veglo was het dubbel (in dit geval de heren) goec winstpunten. Hans van Harteveld en Frits Eulderink scoordei het enige punt tegen het Voorburgse Corbulo, wat met 7-1 baa bleef. Ondanks het sterkste op te stellen team konden de Leide naren hun serie nederlagen niet onderbreken en staan no steeds puntloos onderaan. In de hoofdklasse van het district stoomt Merenwiek onvermin derd door en bond dit weekeinde het Alphense Zigo aan de ze gekar. Invaller enkelspeler Ron Guerin kon toch niet voor eei verrassing zorgen en verloor als enige. In de dubbels revacheef de hij zich echter uitstekend en won met John van Eijck (oo winst in de enkel) en Marieke Kersten. Kersten won samen mf Elly Tuithof (ook winst in single) het damesdubbel en ook d mixed John van Eijck/Elly Tuithof bleek te sterk voor de Al phenaren. Monique Fleers bepaalde de eindstand op 7-1 doo haar enkelspel te winnen.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 18