LMHCin tweede helft overspeeld Vrouwen LUSV bedwingen Lisse Van der Wereld tweede Knappe overwinning dames Forescate SPORTTRIBUNE Leidde Commit Eerste ypunt Katwijk IHCL klopt Nottingham Reserves Avanti ruim langs Scylla MAANDAG 29 OKTOBER 1984 PAGINA 17 Ja, BCV Van EIDEN Veldrijder Kees van der Wereld »ed zaterdag een goede koers in Drachten. Hij noest slechts zijn meerdere erkennen in Huub 'dJCools. Eddy Kouiss boekte zijn tweede zege bij kond! e junioren' ran der Wereld lootte de allerlaatste startposi- e in Drachten, en moest dan ook eerst hele maal naar voren rijden voordat hij zich kon in bemoeien met de strijd om de zege. Eén reiner bleek op dat moment echter al ongrijp- iar: de in topvorm verkerende Huub Kools. andaar dat Van der Wereld strandde op de yeede plaats. Casper van der Meer debuteerde erk in deze koers, die hij op een goede negen- stra plaats besloot, één plek achter Michel Meere. Eddy Kouiss was oppermachtig bij de junioren. Hij leidde het veld van start tot finish en had geen tegenstand van betekenis. Reumer en Pluis eindigden als tweede en derde. Gisteren, in Oirschot, ging Van der Wereld iets te voortvarend van start. Dat moest hij halver wege de koers dan ook bekopen met een inzin king, die hem deed terugvallen naar de elfde plaats. Ook Eddy Kouiss ging tenonder aan een te enthousiaste start. Hij eindigde nu als vijfde. Na twee weken op non-actief te hebben gestaan wegens een blessure, maakte John Kuyvenho- ven gisteren zijn rentré in het Belgische Tre- melo, waar alle renners 'uitgewoond' de finish bereikten. Kuyvenhoven voltooide de lijdens weg goed als achtste. LEIDEN De dames van Fo rescate behaalden in het in- haalweekeinde een knappe 1-0 uitzege op mededegradatie kandidaat Rijswijk. De dames van Alecto bleven thuis tegen HDS op 0-0 steken. De dames van Forescate ston den voor de lastige uitwed-' strijd tegen Rijswijk, dat sa men met de Voorschotense ploeg onderaan stond. Foresca te begon voorzichtig met een versterkt middenveld en slechts twee spitsen. Dit lever de gevaarlijke counters op, maar een harder spelend Rijs wijk had wel een duidelijk veldoverwicht. De thuisploeg kreeg veel strafcorners te ne men, maar vond een voortref felijke Petra Vingerhoed in het goal. Mede door haar op treden bleef de eerste helft doelpuntloos. Een kwartier voor tijd bleek eindelijk een van de Voorschotense uitval len doeltreffend, good-old Evelien Kimman rondde een lange solo zelf af. Met veel moeite hield Forescate deze voorsprong vast, Monique de Jager moest op een hard schot haar keepster op de doellijn zelfs nog eenmaal te hulp ko men. Door deze overwinning heeft de ploeg uit Voorschoten de laatste plaats in de tweede klasse verlaten. In diezelfde klasse ontving Alecto HDS. In een zeer rommelige eerste helft kwamen beide ploegen wel tot strafcorners, maar niet tot echte doelrijpe kansen. Na de pauze nam Fenneke Zweers de spelverdelersplek van Ninette Kokke over bij de Leiderdorpers, hetgeen meer lijn in het spel van de thuis ploeg bracht. De kansen die hierdoor ontstonden werden echter niet benut, zodat de be- ginstand niet van het bord verdween. Door dit puntver lies hebben de Leiderdorpers de middenmoot in de tweede klasse nog steeds niet verlaten. Alkemade werd dit weekein de geconfronteerd met de tota le afgelasting van zijn velden, zodat, zoals regel is bij inhaal wedstrijden, de vereniging al les 'uit' moest spelen. De heren moesten op bezoek bij Muider- berg en keerden met een 3-1 nederlaag huiswaarts. De da mes bezochten twee clubs, Bleiswijk en Capelle. Dit le verde een dubbel verlies op, respectievelijk 6-0 en 2-0. Alphen heren speelde uit bij Rijswijk, de degradant uit de tweede klasse, die nu ongesla gen bovenaan stond. De Al- phenaren waren duidelijk minder en gingen met 3-0 ten onder. De dames van Alphen" presteerden goed door op ei gen veld Roomburg te ver slaan. Al in de 8e minuut hielp. Monique Hogenkamp de thuis ploeg aan een 1-0 voorpsprong en hoewel Alphen met een ge wijzigde opstelling speelde, hielden zij die voorsprong, knap tot het einde vast. 'oorzie EIDEN Vivax leed in de voor 3 'eede klasse van de waterpo- tprHar competitie de derde neder- oorlc de.de/de klasse j lekte DKD een 6-4 overwin- rdwiji ng °p SVH.e.n sPeeld? K?'- ijk knap gelijk tegen koplo- WVZ. De vrouwen var met 7-3 n ka, i"LGB )ok nh fé°\ ^RpiJ jvax verloor de lastige uit- y edstrijd tegen EZPC met 5-4. ,ja |ot de derde periode ging de Mar redstrijd volkomen gelijk op. v.rn het laatste speldeel nam de \rnhemse ploeg een 5-3 voor- prong; Vivax maakte er an- erhalve minuut voor tijd nog iar verder kwam de loeg van Wim van Zijl niet. O doelpunten: Jack Frauenfel- (2x), Marcel Rompes en •k van der Bosch. derdeklasser Katwijk voor- i/am doelman Henk Vooijs 8e'e ;n nederlaag tegen koploper n diÜVZ. Katwijk hield de tegen stander op 3-3, waardoor de :ijn aas |oeg het eerste wedstrijdpunt mmenj ^ds januari pakte. Voor Kat- J' ijk doelpuntten Arris Parle- Eddie Hoek en Hans :haap. •KD scoorde zes maal tegen 'H. De sterke doelman Bou- Kuiper hoefde niet meer vier tegentreffers te ineas- in. Scores: Peter Baars (2x), 5tpau2fchris Waasdorp, Frank Dreef W Kees van der Plas. (vierDe vrouwen van De Zijl/LGB ji kenden geen pardon met ]Arg°. De ploeg uit Veghel e yterd met 7-3 verslagen. Bij de d|f,c'se dames was Marjon Rijs- ^UIfrgen topscoorster met vier Sl?ïffers Grim, Esther in SShdegeld en Inge Bouwmees- zorgden voor de overige Jiss. iffers. BLOEMENDAAL— De hockeyers van Leiden wisten het titelpretendent Bloemendaal (de ploeg van ex-Leiden coach Roe- lant Oltmans) de eerste 35 minuten zeer moeilijk te maken. Pas in de tweede helft kwam het klassever- schil tussen beide ploegen tot uitdrukking. Cees-Jan Diepenveen stuurde met zijn krachtig spel Bloe mendaal naar een ver diende 4-0 overwinning, die Leiden nog dieper op de ranglijst deed zakken. De Leidse formatie weet nu nog slechts het debute rende Den Bosch onder zich. Coach Baarschers van Leiden zag in het spel van zijn ploeg toch lichtpunten. Zeker in de eerste helft, waarin Leiden een licht vèldoverwicht niet door doelpunten bekroond zag. Kansen waren er zeker voor de gasten via Boudewijn van Eyck, die zijn inzet van dicht bij door de Bloemendaal doel man Jaap Bonjer gekeerd zag worden. Dietrich wist in de eerste rebound eveneens Bon jer te raken. Vervolgens was de backhand slag van Van Eyck te zwak om voor een verrassende openingstreffer te zorgen. Aan de andere kant bleven de uitbraken van de Oltmans-equipe gevaarlijk. Goed keeperswerk van Heiko Hulsker weerhield Leiden van een snelle achterstand. Na de hervatting begon de voor Leiden kritieke fase. In ternational Diepenveen be moeide zich nu duidelijk met de aanval en kon daarbij door zijn directe verdediger Hans Wagener nauwelijks gestoord worden. Het gevolg was, dat heel Bloemendaal ten aanval trok en Leiden op eigen helft werd vastgezet. En was Leiden in balbezit, dan maakte men zich veelvuldig schuldig aan te lang lopen met de bal, in plaats van de combinatie te zoeken. Op een enkele kans na van Eikenhout en Van Eyk, konden de gasten in aanval lend opzicht geen vuist meer maken. De thuisploeg zag zijn impulsen al na 10 minuten be loond met een strafcorner. Diepenveen liet met zijn harde push over de liggende Hulsker de lijnstoppers kansloos: 1-0. Vijf minuten later was dezelf de Diepenveen niet zelfzuchtig en schoof een corner door naar Theodoor Doyer, die de tweede treffer voor rekening nam. Onder druk stapelden de verdedigingsfoutjes zich op. Na zwak verdedigen van Dietrich op Kooyman liet laatstge noemde de derde treffer aan tekenen: 3-0. Het feest was he lemaal compleet, toen zwak uitverdedigen van Van der Meer en Jansen de bal bij Gert-Jan Schlattman bracht. De man die de hele partij door Hein Dungelmann was uitge schakeld, kon toch nog scoren en de eindstand op 4-0 bren gen. .el. Al ok Sja eiden Lions kop slftan t tilde phorst Jong' 1DEN Karma/Lions ïft zich aan kop van de >rdelijke tweede divisie besteld. De Leidse ijshoc- ^rs sleepten bij het reserve- van Amsterdam een loeizame 7-5 overwinning de wacht. eerste spelperiode zag het nog somber uit voor de idse ploeg. Amsterdam dat speldeel een 2-1 •rsprong. De tweede pe- kwamen de Leidenaars gelijke hoogte om in het •tdeel de twee punten bin- ■n te halen. Theo Dietz was •scorer aan Leidse zijde |et twee treffers. Wim Con- Ijit, René ten Berge, Ruud ker, Frank Dobbelaar en •ve Kampfens namen de dere doelpunten voor hun lening. VERLIES DAMMERS KATWIJK LEIDEN Ondanks de sterkst denkbare opstelling is het eerste team van de Katwijkse Dam Club er niet in geslaagd om de eer ste overwinning in de landelijke eerste klasse competitie binnen te halen. Tegen Excelsior uit Den Bosch werd een 9-11 neder laag geleden waardoor de Katwijkers nog steeds op 1 wedstrijd- punt staan. In de thuiswedstrijd tegen Excelsior zorgde Ronald van Egmondd voor de enige winstpartii en moesten Kees Varke- visser en Joop Burgerhout hun meerdere erkennen in de Bos schenaren. De overige partijen leverden, ondanks een gunstig eindspel van Casper van der Pak, niet meer op dan remise zodat na het verlies tegen het Nijmeegse Noad en het gelijkspel tegen Schiedam een tweede nederlaag genoteerd werd. In de hoofdklasse van de Midden Holland Dambond maakt de Rijnsburgse Dam Club het de competitieleider niet gemakkelijk. Na de afgebroken partij uit de eerste ronde (tegen Samen Sterk) volgde deze week een niet afgemaakte wedstrijd tegen het Leid se Dam Genootschap. Omdat RDC de eerste wedstrijd zal win nen en de tweede wedstrijd al gewonnen is komen de mannen van het eerste Rijnsburgse team aan de leiding in de hoofdklasse van de Midden Holland Bond. In de wedstrijd tussen OBG (Bo degraven) en WDG (Wassenaar) zorgden Kromhout en De Ko ning voor een lichte verwarring. Doordat De Koning de 60e zet deed op het moment dat zijn tijd verstreken was, eiste Krom hout de partij op. Een protest van De Koning werd niet doorge zet omdat de stand van dat moment (5-9) al winst betekende voor de Wassenaarse ploeg. Hierdoor werd de einduitslag 7-9. Deze krappe winst zal waarschijnlijk ook uit de afgebroken par tij tussen LDG en RDC 1 naar voren komen, waardoor alle par tijen uit de derde ronde in 9-7 overwinningen eindigden. De Indoor Hardrij Club Leiden heeft de wedstrijd tegen Not tingham met 142 tegen 106 punten gewonnen. De Leidse shorttrackploeg sleepte op alle onderdelen de eerste plaats weg. Peter van der Velden won de 1500 meter voor de Engels man Peter Worth. Charles Veldhoven schreef de 500 me ter en de 1000 meter op zijn naam. Stuart Horsepool werd beide keren tweede. Op de 5000 meter aflossing eindigde het A-team van Leiden als eer ste voor het eerste team van de Engelsen. Tijdens een competitieduel in Leeuwarden werd Charles Veldhoven eerste. De andere Leidenaars konden geen be slag op de ereplaatsen leggen. Peter van der Velde werd ze vende, Kees Boer negende en Walter Koeken twaalfde. LEIDEN De MSV- vrouwen schoten iets te kort om tegen Hoofd dorp de eerste zege te boeken: 54-62. De streek- derby tussen de vrou wenteams van Lisse en LUSV werd door de ge routineerde Leidsen met 49-63 gewonnen. In het rayon eindigde het duel Leiderdorp-BVO, tegen aller verwachting in, in een 65-70 winst voor de Alphenaren. Lisse ging met 85-88 nipt onderuit tegen Harlemlakers. De zegereeks van de Kat wijkse Grasshoppers werd bij mannen èn vrouwen verlengd. Aanvankelijk kon MSV ge lijke tred houden met het in de eredivisie niet al te hoog genoteerde Hoofddorp. De energiek en geconcentreerd spelende vrouwen-formatie van Peter Vogelaar nam, vooral via snelle breaks, na een kwartier een 25-21 voor sprong. Door vermoeidheid bij de Noordwijksen was het voordeel bij rust vervlogen: 29-31. Vervolgens opende MSV nogmaals sterk en kwam. op 40-37. Toen ver dween het zicht op de Noord- wijkse winst, aangezien Hoofddorp ijzersterk bleef schieten (schotpercentage team 60%) en MSV, met een opvallend goede rol voor ju nior Annelies Schaap, daarop het antwoord schuldig moest blijven en afsloot op 54-62. Topscores MSV: Tokkie 15, Vos 14. Lisse opende verrassend sterk tegen LUSV: 10-3. Ver volgens pasten de bezoeksters zich aan aan de niet zo ge bruikelijke 1-3-1 zoneverde diging, die moest worden be streden. Tot vijf rust volgde Lisse op korte af stand (37-42), maar had toen door een gebrekkige conditie en concentratie een vrijwel scoreloze periode van zes mi nuten: 39-56. Toen was de wedstrijd gespeeld, eindstand 49-63. LUSV bleef daarmee ongeslagen promotiekandi daat, het debuterende Lisse zal na de aanpassingsperiode zeker nog van zich laten ho- Bij Zoebas, spelend in een ge brekkige accomódatie, had ook Blitz het niet eenvoudig. Bij rust leek dat nog anders: 43-54. Zoebas kwam echter tegen het matig verdedigen de Blitz weer terug (72-72). De Blitz-uitblinkers Ton Kal lenberg en Sjaak Westrate zetten hun ploeg toen toch in het goede spoor op weg naar een 85-91 zege. Bij Leider dorp had BVO een bliksem- start: 2-12. Maar Leiderdorp kwam terug tegen de snel in foutenlast gerakende Alphe naren. Rust 32-30. BVO- guard Theo van Leeuwen werd na de pauze geruime tijd met vier persoonlijke fouten aan de kant gehou den, maar had een sterke rentree en zette zijn team op nieuw op voorsprong: 58-63. Met een verrassende zone defensie had Leiderdorp ver volgens succes door BVO herhaaldelijk balverlies te la ten leiden, doch het afstraf fen met scores ging mis. Re sultaat: 65-70. Bij Lokomotief had MSV, met een hoofdrol voor de reboundende en sco rende (18) Peter Goosen, 35 sterke minuten. Dat bleek 5 minuten te weinig. Het al lang heersende evenwicht (inmiddels 70-71) ging door meermalen Noordwijks bal verlies teloor. Een wanhoop- spress maakte dat geenszins goed: 96-80. Trotters maakte de nadelige ruststand bij AMVJ R'dam (38-27) snel goed door knappe intercepties van Wim Creyghton: 50-49. Tot kort voor tijd bleef de balans, in de laatste twee minmuten moest Trotters toch nog afha ken en verloor met 78-73. Topscores Trotters: Van Weeren 22, Zaal 17 Lisse bleef de gehele wedstrijd op gelijke voet met Harlemla kers (Badhoevedorp), maar vertoefde zowel bij rust (43- 46) als aan het eind (85-88) net aan de ongunstige kant van de score, denkelijk door een tikje te weinig agressie. Topscores Lisse: Goudswaard 20, Evert Luyk 19. Grasshoppers maakte zich tegen het Soestse Red Stars erg druk over de zeer tole rante arbitrage Red Stars had als antwoord op het ge krakeel een serie breaks en leidde bij rust met 46-52. Na de pauze ging Grasshoppers er stevig tegenaan en staakte het overdadige commentaar. Tot 72-72 bleef Red Stars in de race, daarna sprong Grass hoppers weg naar 105-80. Te- een Midland verkwanselde LUSV de voordelige marge bij rust (36-46). Tot tien se conden voor tijd bleef ver volgens het evenwicht (78-78) en hervatte LUSV, na een fout van Midland, met een in worp (niet met straf wor pen). Vrijwel in het eindsig naal beging Midland opnieuw een fout. Nu moesten het wel strafworpen worden. Beide raak: 78-80. Topscore LUSV: Drijver 33 (4 driepunters). Tegen de reserves van Voor burg hadden de vrouwen van Grasshoppers een „mak kie". Alle acht speelsters speelden zich in de dubbele cijfers (Toppers: Anja Aande- wiel 25, Gerda van der Plas 20). Het eind van de veredel de trainig kwam bij 113-33. LEIDEN Sjaardema had opvallend weinig moeite met' twee Maastricht. Met 82 keerden de Oegstgeeste- terug uit het zuiden. Avanti 2 rekende met dezelfde: ijfers af met het tweede van, Scylla, zodat de Hazerswoude- redelijk onbedreigd' op kop gaan. In de derde divi- ging Docos met 100 te dik onderuit bij Irene. Sjaarde- 2 had weinig problemen- VVV 10—0. Friso Reitsma heeft duidelijk profijt gehad van de rustweek i de kompetitie. Speelde de Sjaardema-kopman de laatste wedstrijden iets minder van wege een hardnekkige griep, tegen Maastricht was daar niets meer van te merken Evenals Mark Sang Ajang kwam hij vrij gemakkelijk driemaal als sterkste uit de strijd. Joop van der Borg zette* zijn goede vorm van de laatste weken niet voort en beet tweemaal in het zand: 82 en riante voorsprong op num- twee van vijf punten. In de kampioenswedstrijd tegen Scylla 2 hadden de Avanti-re- serves het betere van het spel,. Vooral Gerard Bakker jr. speelde veelbelovend. Alleen tegen Sjoerd Meyer miste hij op het juiste moment de kracht het duel in zijn voor deel te beslissen. Na een ge wonnen eerste game liet de fi nishing touch hem bij een 19-1-^ 16 voorsprong in de steek/ Maar dit had geen vervelende gevolgen omdat alleen Aljé' Kamphuis nog één partij aan Meyer afgaf. Scylla had wel kansen maar kwam over het algemeen routine tekort. Mar- Riethoven en Peter Paul de Vriend bleven dan ook op nul, terwijl Peter de Groot ongesla gen bleef, 82 dus. In de derde divisie bleef Do- cos in Tilburg met lege han den tegen Irene. Het lukte Sjaak den Elzen, Walter En- gelbert en Marco van der Rey- den zelfs niet om de eer te redden: 100. Ook Sjaarde ma 2 speelde 100, maar bleef aan de goede zijde van de sco re Jaap Polak, Douglas Jans sen en Chiel Kuiper kenden geen genade met VVV. Eén divisie lager verspeelde het derde van Sjaardema de geringe kampioenskansen die nog aanwezig waren door met 6—4 te verliezen van Victory '55. Ron Schipaanboord speel de solide en scoorde een hat trick maar werd te weinig ge steund door Robert Thijssen (lx) en Peter van Dam. Ook De Treffers dolf net het on derspit. Tegen Poker FaCe bleef Rico van Veen ongesla gen, doch alleen zijn broer Ron kon hier iets aan toevoe gen. Ronald Kuipers bleef op nul: 46. De 1 SVE—De Treffer s 2Sjaardema 4 i 4 5—5. 1 Van den Berg stuit op Schulz STUTTGART Leidenaar Gerard van den Berg is bij de Europese kampioenschappen Taekwondo in het Duitse Stuttgart niet verder dan de laatste acht gekomen. Van den Berg won in de eerste ronde van de Zweedse vertegen woordiger, maar lootte vervol* gens de latere winnaar Ri chard Schulz. De Leidenaar bleek niet tegen de routine van de kampioen opgewassen en verloor. Geurt se n wil B-selectie SOEST Waterpolobonds- coach George Geurtsen en jeugdtrainer Rob Schouten presenteerden afgelope zater dag de plannen voor 1985, Geurtsen wil ten aanzien van de herenselectie minder plan matig te werk gaan. „Ik bekijk het per jaar. Bij de selectie kijk ik niet naar leeftijd en routine, maar stel de prestatie cen traal", aldus de voormalige AZC-coach.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 17