Provincie toch akkoord met woonwagens aan Ruigelaan Van der Reyden slaat tafeltennishal open £ekLe(3omo/nt Nullijn voor Noordwijks sociaal-cultureel werk Noorderbuurtsepolder blijft bij Zevenhoven farmondse romaan sychisch iderzocht BEDRIJFSSTANDPLAATSEN ZIJN MOGELIJK Palenbrug gescheurd ^tEIDEN/REGÏÖ SaidóeQowuvnt VRIJDAG 19 OKTOBER 1984 PAGINA 7 Rijn 50 lanche-surfen 'VlietlancT S1DSCHENDAM Watersportvere- jing Leidschendam (WSVL) „Wind- •fers" introduceert zondag 21 oktober het recreatiegebied „Vlietland" een luwe vorm van windsurfwedstrijden, melijk manche-surfen. Het is een >uwe vorm van wedstrijdvaren waar drie tot vijf deelnemers tegelijk naar grijpboei varen en weer terugko- Het manche-surfen is speciaal be id voor funboards en division I- iken. Alle verdere informatie wordt itrekt op de skippersmeeting die half elf begint. Men kan zich tele- :h opgeven bij Paul Thijsse, '0.92, of Aad van Vliet, 27.80.40. Bronzen Anjers voor streekgenoten DEN HAAG Twee streekgenoten hebben gisteren in Den Haag de Bronzen Anjer uitge reikt gekregen door de commissaris van de ko ningin in Zuid-Holland, S. Patijn. Het zijn me vrouw R. SchSperkötter-Beekman uit Lisse en mevrouw G.J. Stroo in Koudekerk aan den Rijn. Zij kregen de onderscheiding van het Anjer fonds Zuid-Holland als blijk van waardering voor het feit dat zij jaren achtereen zich actief hebben ingezet voor de organisatie van de plaatselijke Anjercollecte. Mevrouw Schaper- kotter doet dat al 13 jaar in Lisse en mevrouw Stroo zelfs al 36 jaar in Koudekerk. Het Anjer fonds steunt jaarlijks personen of organisaties die werkzaam zijn op het gebied van kunst, cul tuur en natuurbehoud. Open Huis Amro-bank OEGSTGEEST De Amsterdam-Rot terdam Bank houdt morgen open huis in de nieuwe vestiging in winkelcentrum Lange Voort in Oegstgeest. Belangstel lenden zijn van elf tot een uur welkom in het nieuwe gebouw aan het Lange Voortplein 1. In de bank wordt een de monstratie glasgraveren en glasblazen gegeven. Rond het winkelcentrum rijdt een paardentram, waarin kinderen gra tis een rondrit kunnen maken. De nieu we Amro-bank komt in de plaats van de oude vestiging aan de Tromplaan. Deze vestiging gaat vrijdagavond om acht uur definitief dicht. De nieuwe vestiging is zeer modern uitgerust. De leiding berust bij mevrouw B. van Hijum. Aan de balie staan mevrouw E.W. Vermeulen-Isaak en mevrouw P.C.J.E. van Poelgeest-Den Tentoonstelling in „De Sluis LEIDSCHENDAM In Galerie „De Sluis" aan de Sluiskant in Leidschendam wordt vanavond een tentoonstelling geopend van tekeningen van Esther Meier Ringger, beelden van Roos Wisse en sieraden en objecten van Karei Betman. Tegelijk met deze expositie loopt in de bloemenspeciaalzaak „Fleur 2000" aan de Damlaan hoek Trambaan een expositie van dertig keramisten onder de naam „Konfrontatie 2". De opening van de tentoonstelling die tot 22 november duurt, is om negen uur. De galerie geeft als inleiding tot beide tentoon stellingen een concert, dat om acht uur begint in de Dorpskerk aan de Damhouderstraat. Renaissance-spelers zullen dan een concert verzorgen van amoureuze en andere liederen met in strumentale begeleiding. Het programma dat verzorgd wordt door leden van de Streekmuziekschool te Leiden moet een ver rassing blijven. Als tegemoetkoming in de kosten wordt slechts vijf gulden gevraagd. De Prent van de Maand van „De Sluis" is een kleurenets van Rob Figee, 40 bij 40 cm. in een oplage van 30 exemplaren. De galerie is open van woensdag tot en met zater dag van half een tot vijf uur, zondags van een tot vijf uur en verder na telefonische afspraak. .ercq HAAG/WARMOND 24-jarige Warmondse py- iaan, die gisteren bij de M>se rechtbank terecht nd wegens het in brand ste- van twee hooibergen in cm of [jrmond zal eerst verder psy- pch worden onderzocht al- artlmentens tot berechting wordt rgegaan. De president van Irechtbank, mr. Van Over- |k besloot in te gaan op het zoek van de advocaat van verdachte om te zaak aan te iden, zodat deze verder ptelijk kan worden onder- e VARKht bij het Pieter Baancen- underbojji. Warmonder stak in de van 19 °P 20 juli eerst gratis hooiberg van een boerderij aamheidj de Herenweg in brand behulp van een kaars en ERS, 8 j krant. Vervolgens stak hij r\f\Mjnr /erkapping van een hooi- Rrvn# van een boerderij aan de nn lil Steenlaan in brand met p van een soort Molotov- lil, vervaardigd van een bier, poetslappen en ikerbenzine. In beide ge werd de brand tijdig ct en deden zich geen mlijke ongelukken voor, TERRIEC het vuur had ook vrij ndelljk, fkelijk over kunnen slaan mis wor<je boerderijen en dan wa de gevolgen niet te over- i geweest. De hooibergen (den willekeurig uitgezocht; een persoonlijke wraakac- ;egen de boeren was ken- geen sprake. irdachte werd op 21 juli isteerd en zit sinds die in voorarrest. Na zijn aan- ling zou hij hebben ver- ïrd dat hij wilde controle- of de brandweer wel snel ig reageerde. Volgens zijn :aat zou hij echter wel ge- laas Jn hebben of de zaak niet n tevore hand hep om eventueel n te (j(jewoners van de boerderij wiaarsckuwen- De Warmon- jn pleek bereid om zijn gees- i wortf^^heid te laten onder- ;en, ook al zag hij er wei- heii in. „Ik ben al een paar onderzocht door psycho- h. Die mensen maken je -V met al hun therapieën, denk je op een gegeven lent ook van, krijgen jullie allemaal de hik. Eén pro- ir zei dat ik niet wist wie nas. Door al dat geleuter ik me enorm onzeker i voelen", zo stelde hij. jemin was de verdachte ,a wdd om naar het Pieter te gaan en nog tijd langer in gevangenis te brengen, totdat zijn over een paar maanden voorkomt. DEN HAAG/WASSE NAAR De provincie gaat er vanuit dat er aan de Ruigelaan in Wasse naar een aantal woonwa gens mag blijven staan. Gedeputeerde mevrouw drs. I. Günther denkt dat via de zogenaamde be- drijfsstandplaatsen aan de Ruigelaan wel iets te re gelen valt. Bedrijfsstand- plaatsen worden uitgege ven aan woonwagenbewo ners, die noodzakelijker wijs bij hun bedrijfje moe ten wonen. Probleem is alleen dat zich onder de woonwagenbewoners aan de Ruigelaan niemand be vindt die onder deze cate gorie valt. Volgens mevrouw Günther hangt het van het gemeente bestuur van Wassenaar af of die bedrijfsstandplaatsen er pen, zich altijd uitgesproken wat de geluidsbelasting be- ook inderdaad komen. Be halve voor bedrijfsstand plaatsen is het woonwagen' tegen het kampje aldaar. De bewoners zouden te ver van de overige bebouwing kampje aan de Ruigelaan, van Wassenaar zijn gehuis- bijna direct aan de startbaan vest. De overheidsregels op van het marinevliegkamp dit gebied schrijven voor dat Valkenburg, volgens alle woonwagenkampen binnen normen ongeschikt voor be woning. Tot nu toe hebben de provincie en het ministe rie van VROM, die finan cieel bijdragen aan de inrich ting van woonwagenkam- 500 meter van de bebouwing moeten zijn gelegen. Dit om integratie van de woonwa genbewoners en de rest van de bevolking te bevorderen. Daarnaast ligt het kampje treft te dicht bij het marine vliegkamp Valkenburg. Volgens gedeputeerde Gün ther is het duidelijk dat de woonwagenbewoners ook zelf weg willen van het kamp aan de Ruigelaan. Een brief, die zij van hen ontvan gen heeft, spreekt daarover duidelijke taal, aldus me vrouw Günther. Steeds her haalde beweringen van de zijde van de gemeente Was senaar, dat de bewoners graag zouden willen blijven staan aan de Ruigelaan, wijst zij dan ook van de hand. Wassenaar moet aan veertien woonwagens plaats bieden. Acht daarvan moeten aan de Dirk de Raetlaan komen, de overige zes volgens de plan nen van Wassenaar aan de Ruigelaan. Dat laatste is tij delijk, omdat VROM en pro vincie niet akkoord gaan met de Ruigelaan. Staatssecretaris Van der Reyden achter de tafeltennistafel. len luxe handdoek van 1100 cm wordt uw deel, de (kleine) moeite doet nieuwe abonnee aan ■engen voor deze it. (TEER ALS NIEUWE ABONNEE M.I.V. NOORDWIJK Onder sport- en ontspannings- grote belangstelling vond complex is dit jaar overge- gistermiddag de herope- nomen door Jan en Mar- ning plaats van Bowling- leen Rijnswou-Peschier, centrum Noordwijk, ter- die in korte tijd een plan wijl tevens de nieuwste voor vernieuwing en uit- aanwinst, een tafeltennis- breiding realiseerden, hal met drie tafels in ge- Gisteren presenteerde het bruik werd genomen. Het j°n8e ondernemersechtpaar een en ander aan een schare gasten, onder wie staatsse cretaris drs. J.P. van der Reyden van volksgezond heid, burgemeester mr. J.M. Bonnike, wethouder C. van Duijn, en nog een aantal pro minenten. Ook was een groot aantal organisaties uit het bedrijfsleven en de sportwe reld vertegenwoordigd. Voor deze gelegenheid bleek de staatssecretaris op weg van Schiphol naar Den Haag een soort „noodlanding" te heb ben gemaakt om in het Noordwijkse bowlingcen trum een aantal sportvrien den te ontmoeten, die de heer Van der Reyden kende uit de tijd, dat hij voorzitter was van de Leidse Sport stichting. ^CODE/PLAATS: TOON: |e ontvangt de eerste twee weken de krant gratis, ma wordt het abonnement betaald per: julomatisch per maand UlIR EEN LUXE HANDDOEK NAAR: h de bon ingevuld aan de Leidse Courant, Antwoordnummer 998, P VD Den Haag (postzegel niet nodig). De openingsceremonie be stond uit een spelletje tafel tennis dubbel met drs. Van der Reyden en Jaap Roeten, voorzitter van de Nederland se Tafeltennisbond (N.T.T.B.), aan de ene kant van de tafel, en de tafelten- nisveteranen Cor du Buy en Will, van Zoelen, ex-interna tionals, ter andere zijde. Het was een leuke partij, waarin de routinés domineerden. Na deze ere-ronde, volgde een demonstratie-partij tussen Frits Kantebeen en Anton Wil van Zoelen, die eindigde met 21-18, 21-16. De supervisie op het tafel- tennisgebeuren in het Bow lingcentrum Noordwijk, be rust bij de heer Will van Zoelen, ex-international en meervoudig kampioen in de tafeltennissport. Van Zoelen begon zijn carriere bij deze sport in 1934, toen hij lid werd van het Amsterdamse Animo. Later werd hij lid van Scylla en organiseerde hij in Noordwijk badgasten- toernooien. NOORDWIJK B en W van Noordwijk gaan bij subsidië ring van het sociaal-cultureel werk in 1985 uit van de nul lijn, ofwel op enkele uitzonde ringen na zullen de verenigin gen en instellingen op dit vlak niet meer subsidie krijgen dan zij vorig jaar ontvingen. Dit staat te lezen in het ontwerp programma sociaal-cultureel werk 1985 dat vanaf vandaag tot 18 november ter visie ligt, zodat iedereen zijn op- en aan merkingen erbij kan maken. Het plan wordt 20 november besproken in een plenaire ver gadering van de sociaal-cultu rele raad en negen dagen later in de gemeentelijke commissie welzijn. Drie uitzonderingen staan er in het ontwerpprogramma. De operettevereniging Mozaïek, het Progressief Vrouwen Overleg Noordwijk (PVON) en de stichting JOIN krijgen twee procent meer subsidie. Bij Mozaïek is dat gebaseerd op de afrekening van het jaar ervoor en bij het PVON van wege het feit dat de gemeente raad besloten heeft deze instel ling een lokaal in de voormali ge kleuterschool De Wigwam te verhuren, hetgeen hogere kosten met zich meebrengt. In het ontwerp-programma is voor JOIN verder ruim 160.000 gulden uitgetrokken voor het werk voor jeugd- en jongeren, volwassen en WAO'ers. Zoveel kreeg JOIN dit jaar ook, maar zoals be kend is de stichting dit jaar verhuisd naar de oude St. Je- roenschool. In de begroting voor 1985 zijn ook voor een deel de kosten voor het ge schikt maken en de inrichting van het gebouw verwerkt, de gemeente heeft nu JOIN ver zocht die zaken van de gewone begroting te scheiden en ook meenteraad nu voor het koor voor 1985 een startsubsisidie van 750 gulden te verlenen. Verdere subsidiëring wordt besproken bij de behandeling van het sociaal-cultureel pro gramma voor 1986. Overigens merkt de gemeente op dat vrijwel geen enkele vereniging of instelling in zijn begroting ervan uit is gegaan dat de subsidie niet verhoogd zou worden. Daarmee moch ten de verenigingen toch al niet mopperen want voor dit op te geven hoeveel geld men jaar moest bijna 67.000 gulden nu zelf bijeen heeft kunnen worden bezuinigd op het soci- basis van die gegevens willen schikbaar. Voor dit jaar is dat B en W bekijken of het soci- twee procent meer, in totaal aal-cultureel programma voor bijna 10.000 gulden, maar de 1985 alsnog moet worden aan gepast. Een andere uitzonde ring, na een uitspraak van de commissie welzijn, is gemaakt voor het onlangs opgerichte Close Harmony Koor Dune and Forest. Dat koor vroeg verenigingen en instellingen hebben begrotingen ingediend voor ruim 573.000 gulden, of wel 27 procent meer. Uit een vergelijking van de gemeente lijke cijfers voor 1984 en 1985 blijkt dat voor kinderopvang voor dit jaar een startsubsidie ruim 500 gulden minder be en voor 1985 een exploitatie subsidie en B en W wilden dat aanvankleijk afwijzen op basis schikbaar is, voor amateuristi sche kunstbeoefening onge veer 2200 gulden meer, voor van het eerder genomen kunstzinnige vorming 500 gul- raadsbesluit dat nieuwe activi teiten niet voor subsidie in aanmerkling komen. Na de oppositie van de commissie welzijn, stellen B en W de ge- den meer, voor emancipatie werk 6500 gulden meer en voor instellingen buiten Noordwijk 6000 gulden min- HAZERSWOUDE-DORP De voetbrug, die de Kastanje laan met de Lindelaan ver bindt, is slechter dan eerst werd aangenomen. Na onder zoek ervan vorig jaar, ging de raad ervan uit, dat de boven bouw vernieuwd moest wor den. Hiervoor werd het beno digde geld beschikbaar gesteld. De controle dit jaar bracht echter aan het licht, dat de be tonnen palen, waarop de brug rust, gescheurd zijn. Daardoor moet de brug hele maal vervangen worden. Ten zij zou blijken, dat de scheuren in het beton te repareren zijn. Het probleem hierbij is, dat het niet zeker is, hoe de staat is, van dat gedeelte van de pa len. dat zich onder water be vindt. Om dat te onderzoeken moet rond de palen gebaggerd worden en moeten er door duikers onderwater opnamen gemaakt worden. De kosten van een dergelijk onderzoek bedragen echter al éénderde van de totale kosten van het vangen van de palen. Hierover moeten B en W zich nog bera den. De raadscommissie voor open bare werken was het er giste ren over eens, dat het karakte ristieke uiterlijk van de brug behouden moet blijven. Daar om zal er worden gekozen voor een brug met opbouw, in de stijl van de huidige brug. Wel zal het een vaste brug gaan worden. De brug kan nu met handbediening omhoogge- draaid worden, maar van die mogelijkheid wordt al jaren geen gebruik meer gemaakt. De brug ligt over een doodlo pende zijsloot, waarin hoofdza kelijk roeiboten liggen. Fietser gewond LEIDEN Een 25-jarige fiet ser raakte gistermiddag ge wond toen hij bij het overste ken van de Hooigracht gegre pen werd door een auto. De man had de auto, die voorrang had, over het hoofd gezien en moest met een hoofdwond en een hersenschudding naar het AZL vervoerd worden. INFORMATIE OVER FILMS MUZIEK THEATER. RECREATIE. EXPOSITIES EN EEN COMPLETE AGENDA Filmopname in Katwijk De oversteekplaats bij het Wa terloopje vormde gisteren het decor voor een instructiefilm die gemaakt wordt voor de Verkeersschool van de ge meentepolitie. Met akelige pre cisie werd hier een ongeluk in scène gezet en door de came ra geregistreerd. De aanpak ter plaatse en de afhandeling achteraf door de plaatselijke politie kregen de meeste aan dacht in de film waarvoor be halve door de Verkeersschool eveneens het initiatief is geno men door de Directie Ver keersveiligheid van het Minis terie voor Verkeer en Water staat. Medewerking werd ver leend door agenten van het Katwijkse korps. De oversteek plaats bij het Waterloopje is als lokatie gekozen omdat hier relatief veel ongelukken ge beuren. Daarbij komt ook dat de oversteekplaats binnenkort wordt gereconstrueerd zodat in de instructiefilm het verschil tussen de oude (gevaarlijke) en de nieuwe (verbeterde en dus veiliger) situatie kan worden getoond. ZEVENHOVEN Het Overgrote deel van bewoners van het buurtschap Noorderbuurtsepolder (gemeente Zevenhoven) wil bij een eventuele herindeling bij Zevenhoven blijven, ook als dat wordt ingedeeld bij Ter Aar. Gisteravond bleek dat tijdens een hoorzitting, die in de kantine van voetbalvereniging Spor tief werd gehouden. De gemeente Zevenhoven was verontrust over de plannen van de gemeente Nieuwkoop om alsnog de Noorderbuurtsepolder bij Nieuwkoop te voegen in plaats van bij Zevenhoven. Gedepu teerde Staten hebben onlangs in de nieuwe nota over de ge meentelijke herindeling meegedeeld de Noorderbuurtsepolder bij Zevenhoven te laten, maar Nieuwkoop wilde daar toch nog eens over praten. Burgemeester Seinstra van Nieuwkoop wees de bewoners van de Noorderbuurtsepolder gisteravond op de grootschaligheid van een door GS gepland Groot Ter Aar (Ter Aar, Nieuwveen, Zevenhoven), waarbij de Noorderbuurtsepol der in een uithoek komt te liggen. De maatschappelijke samen hang vond hij bepalend en belangrijk voor samenvoeging voor een nieuwe gemeente: „Denkt u er serieus over na wat het beste zal zijn voor u. Geografisch en qua karakter en structuur passen jullie meer bij Nieuwkoop dan bij Ter Aar. Er bestaat nu al een grote maatschappelijke samenhang met Noorden (gemeente Nieuwkoop). Ik denk daarbij aan de kerk, de school, de winkels, verenigingen". Spandoeken De bewoners die zich vorig jaar november unaniem uitspraken voor blijven bij Zevenhoven, waren met spandoeken tegen inlij ving bij Nieuwkoop naar deze hearing toegekomen: „Uw onwijs beleid doet ons geloven, dat wij blijven bij Zevenhoven" en „Nieuwkoop stik, met je landje pik" en De Noordse buurt en het Noordse dorp, een agrarisch gebied, dus bij Nieuwkoop niet". Na het betoog van de heer Seinstra kon men met vragen en op merkingen komen over hoe men tegen Groot Ter Aar aankijkt. Opmerkingen als „Word je geen uithoek van Groot Ter Aar, dan wel een uithoek van Nieuwkoop", „willen jullie ons uit me delijden hebben of zijn er nog andere doelstellingen?", we heb ben goede ervaringen met Zevenhoven, waarom zouden we weggaan?" kwamen naar voren. „Zevenhoven bestaat volgend jaar 900 jaar. We zijn al te lang met Zevenhoven getrouwd om echtscheiding aan te vragen en met Nieuwkoop te gaan samenwonen" aldus een van bewoners. Echte probleemvragen over Groot Ter Aar kwamen er niet. De heer Seinstra wees de aanwezigen er nogmaals op dat Nieuwkoop de verbeteringen bij een herindeling zo goed moge lijk er door wil krijgen en dat hij de binding van de Noorder buurtsepolder met Noorden erg belangrijk vond. Na stemming bleken 6 mensen voor een samengaan met Nieuw koop te zijn. De anderen kozen toch voor een opgaan in Groot Ter Aar, maar propageerden te blijven knokken voor een com binatie Zevenhoven, Nieuwveen. Dat laatste heeft ook de in stemming van Seinstra: „Wij vinden dat als Zevenhoven met Nieuwveen samen zal gaan dat de Noorderbuurtsepolder bij Ze venhoven moet blijven. We hebben niets tegen Ter Aar, alleen de grootschaligheid zien wij niet zitten. Wij stemmen in met het voorstel van GS de Noorderbuurtsepolder bij Zevenhoven te la ten en wij zullen mede adviseren aan GS een samengaan van Zevenhoven met Nieuwveen te laten prevaleren boven een Groot Ter Aar".

Leidse Courant | 1984 | | pagina 7