J* T9) Science-fictionverhaal als een waarschuwing ER 'fADIO/TELEVISIE £cidócSoivuuit VERONICA KOMT MET EIGEN NIEUWS OP HILVERSUM 4 ;3 VRIJDAG 19 OKTOBER 1984 PAGINA 19 jroeger kon je lachen fit de duizenden „Kronkels" Simon Carmiggelt koos Haanstra een tiental ver- tien voor zijn Vroeger kon je :hen", een film, waarmee ■miggeit in 1983 ter gele- theid van zijn zevenstigste tjaardag moest worden trd. Alleen voelde Carmig- zelf niets voor een jubi- fitm. Hij wenste alleen ir een film over zijn leven werk. Met als rode draad tocht van Carmiggelt door geliefde Amsterdam, ge dineerd met opnamen uit leven van de auteur wor de tien verhalen aan el- gesmeed. 1 uur Nederland 2. wis Jansen cabaretier Fons Jansen, eigenlijk nooit iets van de visie moest hebben, zendt VARA in het winterseizoen hele oeuvre uit. Fons Jan- is altijd bang geweest, dat door een optreden op de 'isie in het theater uitge lid dreigde te raken. Maar magn(. na een rustperiode van een r, vond hij dat het wel kon. acht programma's, die uit enden zullen worden, verte- erdigen een periode van •ntwintig jaar. Elk pro- ma is destijds live opge- \n. Alleen „De lachende en „Hoe meer zielen" \en niet in de serie voor, lat er indertijd geen opna- van gemaakt zijn. uur Nederland 2. 3500," ÖNbjJ In z m oïaSabianca t beroemdste en mooiste ft vootissieker uit de filmgeschie- aneenlnis blijft voor velen Casa- een film van Michael iz uit 1942. Aan het begin de Tweede Wereldoorlog Casablanca het toevluchts- voor politieke vluchtelin- uit Europa, die van hieruit Amerika proberen te ont- •n. Hun centrale ontmoe- laats is Cafe Americain de Amerikaan Rick Blaine \phrey Bogart), die nog in paanse burgeroorlog heeft hten. Thans wil hij niets ter met politiek te maken bben, waaraan een ongeluk- ^e liefdesaffaire in Parijs met zonrv? Lund (Ingrid Bergman) ten ,720Ipndslag ligt. Op een dag ver- pijnt Ilse met haar echtgeno- in Casablanca. ItO uur Nederland 2. HILVERSUM Vero nica verzorgt vandaag en morgen via Hilver sum 4 haar eigen nieuwsuitzendingen. De omroep is het er niet mee eens' dat sinds kort de radionieuwsdienst van het ANP, als gevolg van bezuinigingen bij de NOS, van die zender is verdwenen. Dat heeft directeur radio van Ve ronica, L. Harding, gis teren verklaard. Uit protest tegen het schrappen van het ANP-nieuws op de klassieke muziekzender liet presentator Peter Bree afgelopen vrijdag op Hilversum 4, door middel van een radioot je voor de microfoon, een uitzending van de radionieuwsdienst op een andere zender ho- Hoofdredacteur-direc- teur H.A. Lichtenveldt van het ANP reageerde gisteren verrast op deze „manoeuvre" van Vero nica. „Wij hebben een1 contract met de NOS over de verzorging van de radionieuwsdienst. Daar houden wij ons aan en daar zal ook Ve ronica zich aan moeten houden", aldus Lichten- veldt. Het persbureau laat uitzoeken of Vero nica door het „aftap pen" van de nieuwsuit zending de auteursrech ten van het ANP heeft geschonden. Veronica is echter niet van plan door te gaan met het rechtstreeks doorgeven van de ra dionieuwsdienst, zo liet de radiodirecteur we- Volgens Harding heeft Veronica na de uitzen ding van vrijdag zeer veel positieve reacties van luisteraars ontvan gen. Het ANP is altijd tegen het schrappen van de nieuwsuitzen dingen op Hilversum 4 geweest. Hoofdredac teur R. Huizing van de radionieuwsdienst zei gisteren dat de actie van Veronica bewijst dat niet alle omroepen het NOS-standpunt in deze delen. Veronica is niet de eer ste omroep die met ei gen nieuwsbulletins op Hilversum 4 wil begin nen. Na het verdwijnen van de uitzendingen van de Radionieuws dienst is de AVRO be gin oktober op de woensdagmiddag om 14.00 en 18.00 uur met korte nieuwsuitzendin gen gekomen, die wor den verzorgd door de redactie van AVRO's Radiojournaal. De ande re omroepen hebben geen nieuwsbulletins op de klassieke zender. Consumentenbond pleit voor beperkte stijging kabeltarieven DEN HAAG De Consumentenbond dringt er in een brief aan minister Van Aardenne van Economische Zaken op aan de tarieven voor de kabel jaarlijks met niet meer te laten stijgen dan de gemiddelde kosten van levensonder houd. De vereniging kabelexploitanten en de organi satie voor auteursrechten Buma bereikten vori ge week een akkoord over het doorberekenen van auteursrechten over programma's van de omroep. Dit zal voor de meeste kabelnetten een tariefsverhoging van twintig gulden per jaar per abonnee bedragen met terugwerkende kracht tot 1 juli van dit jaar, aldus de Consu mentenbond. Ze vreest dat veel mensen per 1 januari vanwege de auteursrechten dertig gul den meer per jaar moeten gaan betalen naast de gewone jaarlijkse prijsstijging. In de brief wijst de Consumentenbond erop, dat veel mensen als gevolg van koopcontracten of huurcontracten verplicht zijn van het kabelnet gebruik te maken. Ook is er vaak feitelijk geen keus, omdat veel gemeenten een verbod heb ben uitgevaardigd om zelf een antenne op het dak te zetten. Bovendien, aldus de Consumen tenbond, bieden de kabelexploitanten niet de mogelijkheid om voor een lagere prijs voor een beperkt pakket aan programma's te kiezen. De bond wil dat de minister laat onderzoeken in hoeverre de kabelexploitanten gezien hun rendementspositie absoluut genoodzaakt zijn om de door hen verschuldigde auteursrechten integraal door te berekenen in het tarief. Als dat niet zo is, zou voorkomen moeten worden dat de doorberekening geheel plaatsvindt. Dit laatste zou eventueel kunnen door het afkondi gen van een prijsbeschikking. HILVERSUM Kosten noch moeite lijken te zijn gespaard om het science-fiction-verhaal „V" te verfilmen. Om ervan verzekerd te zijn, dat de spe ciale effecten, die volop aan wezig zijn, aan de hoge eisen zouden voldoen, werd een groep experts ingehuurd, die eerder met dit bijltje hakten. Zo kreeg Matthew J. Yuricich in 1976 een Oscar voor de spe ciale effecten in de film „Lo gan's Run". Het eindresultaat leidde dan ook tot soms adem benemende scènes. Hoewel de serie, die vanaf maandag avond (Ned. I om 21.30) in vijf delen door de AVRO wordt uitgezonden, op een gewoop science-fiction-verhaal lijkt, hadden de makers er andere bedoelingen mee. Voor hen diende de serie als een waar schuwing tegen het fascisme, dat niet altijd even gemakke lijk te herkennen valt, als het in een bepaalde vorm de kop opsteekt. Het verhaal vertoont dan ook grote overeenkomsten met de opkomst van Hitler-Duitsland en de Tweede Wereldoorlog, die volgde. Deze keer zijn het echter niet de Joden, maar de geleerden waar de buitenaar de wezens het op hebben ge munt. En hun leider heet geen Hitier, maar Supreme Commander John. Aan het begin van de serie zijn freelance cameraman Mike Donovan (Marc Singer) en zijn assistent Tony Wah Chong Leonetti (Evan Kim) aan het filmen in El Salvador, waar de oorlog in alle hevig heid woedt. Van alle kanten beschoten proberen zij de gru welijkheden van het gevecht in beelden te vangen. Hoewel je als kijker nog niet weet wat er gaat volgen, is door de ma nier waarop deze scènes in beeld worden gebracht, de nieuwsgierigheid gewekt. Het boeiende schouwspel dient als lokkertje om de kijker aan zijn toestel te kluisteren. Wat later in de serie slagen de ma kers er niet helemaal in de opgebouwde spanning vast te houden. De gevechten die zich in de eerste minuten van „V" af spelen, worden gestaakt wan neer een gigantisch ruimte schip aan de hemel zichbaar wordt. Wat later verneemt de kijker dat in 31 hoofdsteden in de wereld dergelijke scho tels zijn „neergestreken". De buitenaardse wezens laten di rect hun suprioriteit blijken wanneer ze een eerste teken van leven geven. Alle radio- en televisie-uitzendingen over de hele wereld worden ver stoord met de boodschap dat de Supreme Commander met de secretaris-generaal van de Verenigde Naties wil praten over het doel van hun komst. Later horen alle wereldbur gers in hun eigen taal dat de planeet waarvan hij afkom stig is milieu-problemen heeft en dat de benodigde chemica liën die redding kunnen bie den alleen gemaakt kunnen worden jjit het afval van aardse steden. Als tegenpres tatie biedt hij de vruchten van hun wetenschap aan. De bui tenaardse wezens, die eruit zien als mensen, dalen in gro ten getale naar de aarde af en gaan aan het werk. Hoewel niet iedereen even blij is met De buitenaardse wezens zijn minder vriendelijk dan de eerste kennismaking doet vermoeden. de „Visitors" gedragen ze zich zo vriendelijk, dat de vooroor delen al snel verdwijnen. Maar zo aardig blijken die be zoekers met te zijn. Freelance cameraman Mike Donovan ontdekt dat wanneer hij een illegaal bezoek aan de vlie gende schotel brengt. Wan neer er dan ook nog allerlei geleerden plotseling verdwij nen, herkent Abraham Bern stein, een Joodse man die het concentratiekamp heeft over leefd, eenzelfde methodiek als in de Tweede Wereldoorlog werd gebruikt en wordt de V van Visitors voor de verzets groep de V van Victory. De serie werd door de makers opgedragen aan alle verzets groepen in de wereld omdat deze hun hoofd niet in het zand steken en zonder verzet elke leider en onderdrukking accepteren. In Engeland werd de reeks met veel succes uitgezonden door de commerciële televi sie-zender ITV, ondanks dat de afleveringen het moest op nemen tegen de Olympische Spelen op de BBC-zenders. Het is vooral zaak de eerste aflevering van „V" aandach tig te volgen. In de eerste an derhalf uur worden namelijk een zeer groot aantal persona ges geïntroduceerd, die in de andere afleveringen belang rijke rollen spelen. Hoewel het verhaal zwaktes vertoont, blinkt het uit in zijn speciale effecten, die soms beangsti gend zijn om naar te kijken. Veel van deze scènes werden opgenomen in een speciaal gebouwd decor in de Burbank Studio. Buiten-opnamen wer den gemaakt in en rond Los Angeles. In totaal werden zo'n 120 sets gebouwd inclusief de contro le-kamer van de UFO, waarin echte computers met beeld schermen en duizenden scha kelaars werden geïnstalleerd. Om echtheid te waarborgen werden vijf volledig werken de luchtvoertuigen gebouwd met elk een lengte van 18 me ter. De AVRO heeft bewust voor de lengte van anderhalf uur gekozen. Volgens een woord voerder wil de omroep dit winterseizoen de uit te zenden serie over niet al te veel we ken uitsmeren. Bovendien verhoogt de speelfilmlengte het kijkplezier. „De mensen krijgen beter de kans zich in te leven, dan bij vijftig minu ten durende afleveringen". HANS PIËT Nederland cl18 Jansen za' voor het eerst televisie te zien zijn met ».a./5> van zijn theaterprogram- Dong's. Ned. 2 om 21.04 uur. 4 sIF DERLAND 1 070-9» ICRV 0 De Carsons, Australi- i dsche tv-serie. Amy wordt ,n dijgeconfronteerd met de af- iime kpchuwelijke gevolgen van en reen illegale abortus. r5 Wissels, gevarieerd Umfto1?iddagPr°gramma met Le- >w, deBien Kromkamp en Dick eil'PryPasschier. Met o.a. de uit- Dr. Weiking van de wisseltrofee Voor de „Persfoto van de tiling Week", die freelance-foto- oraaf Jeroen de Jong Smaakte voor onze krant. 'Dm 17.30 Journaal (NOS). Lui?0 K,eine '8ar (3). geteken- serie naar het verhaal li£an Bertus Aafjes (herh.). 80 Teleac: Engels voor ge- rorderden. >0 Knokken voor twee (3), goedJv-serie van Karst van der ijei "rMeulen en Piet Geelhoed. De kinderen zijn nog steeds Kneisop zoek naar een nieuw :lubhuis. 16 !5 Popsjop-tv, met o.a. lermaine Jackson Pia Za- N lora, de discodanskampi- lenschappen en de Pops- oppuzzel. er so tOS tarda 10 Journaal. ICRV ivus <£8 Ben je zestig, spelpro- 07Q-5flramma met filmfragmen- en uit de jaren 1924 tot he- len. Presentatie: Judith sen Bosch. gste p )0 Farce Majeure, het Far- rviceb e Majeure-team reageert Hi )p de toestanden van van- i/5-M|aag de dag. Leldl 0 Spookschip (2), Engelse hand erie gebaseerd op een ikker pionageaffaire in 1974. 3. Alpl/irs Mjiiar komt door een 295- irief van haar verongelukte nan tot de overtuiging, dat Russen iets met de Êcheepsramp te maken iiebben. 00. ÈOCDHier en Nu, actualitei- m en. 070t>5 Kerk vandaag. 23.15 Cheers, Amerikaanse comedy-serie. Het roemrij ke verleden van café-baas Sam Malone lijkt plotseling te herleven, als een oud-te amgenoot plannen heeft om een tv-programma te ma ken. 23.45 Journaal. 23.55 Studio Sport: WK Kara te voor dames en heren. Verslag: Pierre Zenden. NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 Paspoort voor Span jaarden. 18.30 Sesamstraat. 18.45 ixl Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. VARA 19.12 Coronation Street. En gelse tv-serie. De Barlows leven nog steeds in onmin, maar Albert Tatlock weet wel raad. 19.40 Vroeger kon je lachen, Nederlandse speelfilm van Bert Haanstra over en met Simon Carmiggelt. Met ver der o.a. Mary Dresselhuys, Sylvia de Leur en Kees Brusse. 21.04 CDFons Jansen. Het eer ste deel van zijn theater show „Zullen we handha ven". NOS 22.30 Journaal. IKON 22.45 Apocalyps. Afl. 3: Wan hoop en moed. 23.28 Wilde Ganzen. VARA 23.30 D Casablanca, Ameri kaanse speelfilm van Mi chael Curtiz (1943). Met: Humphrey Bogart en Ingrid Bergman. Rick's Club in Casablanca dient als toe vluchtsoord voor slachtof fers van het Nazi-regime. Rick streed in de Spaanse Burgeroorlog reeds tegen de Nazi's, doch hij heeft de strijd opgegeven. Martine Bijl speelt een van de rollen in de film „Vroeger kon je lachen". Nederland 2 om 19.40 uur. Duitsland Richard Thompson (op de foto met zijn vrouw Linda) treedt met zijn groep op in „Rockpalast. Duitsland 3 om 23.10 uur. DUITSLAND 1 17.50 Tagesschau. 18.00 Hier und Heute. 18.25 Meister Eder und sein Pu- 19.00 WWF-Club. 19.58 Heute im Ersten. 20.00 CD Tagesschau. 20.15 Ins Herz getroffen (Colpire al cuore), Italiaanse speelfilm van Gianni Amelio (1982). Darlo (Jean-Louis Trin- tignant), een vijftigjarige professor aan de universiteit van Milaan heeft een slechte relatie met zijn vijftienjari ge zoon Emilio (Fausto Rossi). De jon gen sluit zich af. vooral als hij met wanhopige jaloezie merkt, dat zijn va der beter met twee jonge bezoekers om lijkt te gaan dan met hem. Op een dag is Emilio in Milaan toevallig getui ge van een aanslag. Tot de slachtof fers behoort ook een jonge terrorist. Diep geschokt herkent Emilio in de dode een van de bezoekers van zijn vader en hij licht daarop de politie in. 22.00 Gott und die Welt: Tödliches Midleid? Programma over hulp aan de Derde Wereld. 22.30 Tagesthemen. 23.00 Moment mal, gesprekspro gramma vanuit Hamburg. Aansl.: Ta gesschau. DUITSLAND 2 17.00 Heute. Aansl.: Aus der Lan- dern. 17.15 Tele-lllustrierte. 17.50 O Pat und Patachon, tv-serie. Afl.: De deugd overwint. Met Carl Schenstrom en Harald Madsen. 18.20 Rate mal mit Rosenthal, spel- programma. 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Auelandejournal. 20.15 Derrick, politieserie van Her- bert Reinecker. Met o.a. Horst Tap- pert. Fritz Wepper en Klaus Behrendt. Afl.: Het merkwaardige leven van mijnheer Richter. 21.15 Der Sport-Spiegel. Der lange Lauf des Gunter Herburger. 21.45 Heute-journal. 22.05 Aspekte. Cultureel magazine. 22.45 Sport am Freitag. 23.15 Der rote Pullover, Franse speelfilm van Michel Drach (1979). Met: Serge Avedikian, Michelle Mar- quais en Claire Deluca. Tot op de dag van vandaag is er in Frankrijk geen rechtszaak geweest, die de gemoede ren zo heeft bezig gehouden als de affaire Ranucci, waarover deze film gaat. Op 3 juni 1974 wordt in een bos in de buurt van Marseille het lijk van een negenjarig meisje, Maria-Dolores Rambla, dochter van een Spaanse emigrant gevonden. Het slachtoffer was tien dagen eerder ontvoerd en vermoord. In de loop van het politio nele onderzoek wordt na talrijke tips de 22-jarige Christian Ranucci (Serge Avedikian), die uit een familie met een goede reputatie komt, gearresteerd. Na een twintig uur durend verhoor, geeft de verdachte zijn schuld toe, maar herroept later zijn bekentenis. Ondanks getuigen, die het niet met elkaar eens. zijn en een gebrek aan bewijzen wordt Ranucci ter dood ver oordeeld. Ranucci blijft tot het laatst toe zijn onschuld volhouden. 01.10 Heute. DUITSLAND 3 WDR 17.00 Schooltelevisie. 16.00 Tv-cursus bedrijfseconomie. 18.30 Hallo Spencer, tv-serie. Afl.: Plagiaat. 19.00 Aktuelle Stunde, met Blick- punkt Düsseldorf. 20.00 mTagesschau. 20.15 Lander - Menschen - Aben- teur. Reportage over een onderzoek van Engelse duikers in de grotten van Andros. 21.00 Wissenschaftsshow: Natur und Technik. 21.45 Landesspiegel. Uber der Sen- ne - Segelfliegen am Teutoburger Wald. Over zweefvliegen. 22.15 Die Schrecken des Krieges (4). tv-serie. Afl.: De Engelse heren. 23.10 Rockpalast. De Richard Thompson Band. 00.10 Journaal. BRT 1 17.55 Journaal. 18.00 Tik Tak, tekenfilm (herh.). 18.05 Bassie en Adriaan (7), kleuter serie (herh.). 18.10 Sprookjestheater. Afl.: De Ge lukkige Dwazen (herh.). 18.25 Chapi Chapo: De Robot. 18.30 Star Trek, Amerikaanse SF-se- rie. Met: William Shatner, Leonard Ni- moy en Forrest Kelly. 19.20 Programma van de Vlaams- -Nat. Omroep St. 19.40 Mededelingen en program- ma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.20 Videomatch, videospelletje. 20.30 Draden (Threads). Britse tv-film over de gevolgen van een eventuele atoombom op Sheffield. Met: Karen Meagher. Rita May. David Brierly e.a. Regie: Mick Jackson. Wie op de Nederlandse televisie de Engel se tv-film „Threads" niet heeft ge zien, kan een gemiste kans inhalen. Deze aangrijpende film is het Engelse antwoord op de Amerikaanse film „The day after". Hierin wordt op een wetenschappelijk wijze uitgebeeld wat de gevolgen van een kernoorlog kun nen zijn. Het scenario van „Threads" werd door de roman- en toneelauteur Barry Hines geschreven. De film is volledig op lokatie in het Engelse Sheffield opgenomen. 22.25 Premiere, filmnieuws. 23.15 Journaal en Coda: „Van de dood" door Hubert van Herreweghen. BRT 2 19.00 VIP, jongerenprogramma. Met om 19.00 Alles kits?! Discussie over vrije radio's. Om 19.25 Uit je doppen, veertiendaagse serie over toekomst mogelijkheden i.v.m. tewerkstelling). 19.40 Mededelingen en program ma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.20 Gezondheid. Met o.a. flauw vallen en mondhygiëne (herh.). 21.00 De steek-er-wat-van-op- -show, instructief praatprogramma (herh.). 22.05 Schooltelevisie. RTBF 1 16.45 Schooltelevisie. 17.15 Lollipop, jeugdprogramma. 17.50 Plein Jeu, gevarieerd familie programma. 19.00 Ce soir, regionaal magazine. 19.25 Consumentenrubriek. 19.30 Journsal. 20.00 A suivre. Vandaag: Desintoxi- 21.05 Solaris, Russische SF-film van Andrei Tarkovski (1972). Met:Natalya Bondarchuk, Donatas Banionis en Yuri Jarvet. 23.35 Journaal. TV 5 19.00 Programmes pour la jeunes- se. Le chansonnier de papier, raconte quand tu étais petite en La cuisine voyageuse. 19.20 Carmen. Opera van (Seorges Bizet (herh.).. Engeland BBC 1 17.58 Weerbericht. 18.00 Journaal. 18.30 London Plus. 18.55 Tekenfilm. 19.00 Blankety Blank, quiz met Les Dawson. 19.35 „Allo Allo", tv-serie van Jere my Lloyd. 20.05 Bergerac, politieserie. Afl.: Al most like a holiday. 21.00 Journaal. 21.25 Honky Tonk Freeway, Ameri kaanse komedie van John Schlesin- ger (1981). Met: William Devane, Be verly d'Angelo, Beau Bridges e.a. 23.08 Nieuwsoverzicht. 23.10 Hollywood Greats: Henry Fon da. 00.05 Weerbericht. BBC 2 17.30 16 up goes YTC. 18.00 The Invaders, SF-serie. 18.50 The Best of Brass '84. 19.25 100 great sporting moments. 19.35 Gsrdeners world. 20.00 Call my bluff. 20.30 Italians Claudio's Beach, do cumentaire serie. 21.00 MASH, tv-serie. 21.25 Freud (slot), tv-serie over Sig- mund Freud. 22.25 International diving: Groot Brittannie - Amerika China. 22.55 Newsnight. 23.40 C Spellbound, Amerikaanse speelfilm van Alfred Hitchcock (1940). Met: Ingrid Bergman, Gregory Peck en Leo G. Carroll. ITV 17.15 17.45 18.00 19.00 19.30 20.30 21.00 22.00 22.20 22.30 23.00 00.40 Blockbusters. Nieuws. About Anglia. Play your cards right. Quiz. Airwolf. We love television. Mitch. Politie-serie met John News at ten. Anglia reports. Brits ksmpioenschap motor- SKY CHANNEL 16.00 Sky music box. 17.00 Sky music box premiere. Nieuwe releases. Presentatie: Sunie. Gasten: UB 40. 18.00 Sky-fi music. Videoclips. 19.00 Green Acres. Afl.: Instant fa mily. Oliver en Lisa krijgen zeven kin deren te logeren van een moeder die haar achtste verwacht. 19.30 The Brady Bunch. Afl The un-underground movie. Greg betrekt de hele familie bij zijn schoolproject: het maken van een film. 20.00 Mork en Mindy. Afl.: To tell the truth. Mork brengt een overleden huis-eigenaar weer tot leven. De fami lie en huurders zijn daar niet zo blij 20.50 Starksy en Hutch. Afl.: Death in a different place. Starksy en Hutch ondervinden wat het is politieman te zijn als een collega wordt vermoord en zijn verleden gemeengoed wordt. 21.50 The deadly ernest horror show. The abominable dr. Phibes. 23.30-00.35 Live from London. Pop muziek. TV-Morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 10.35 Teleac: Programmeren met Pascal (2). DUITSLAND 1 10.00 Tagesschau en Tagesthemen. 10.23 Sport vom Freitag. 10.55 D Reise ohne Wiederkehr (One way passage). Amerikaanse speelfilm van Tay Garnett (1932. Met: Kay Francis. William Powell en Frede rick Burton (herh.). 12.00 Umschau. DUITSLAND 2 11.00 Programma-overzicht. 11.30 Mikro-Prozessoren -Computer (4). 12.00 Nachbarn in Europa. DUITSLAND 3 WDF 08.50 Tele-Gymnastik. 09.00-11.45 Samstag-Kolleg. RTBF 1 09.00 Teletekst: nationaal magazine. 08.30 The Perishers. 08.35 The littlest hobo, kinderpro gramma. 09.00 Saturday Superstore, kinder programma. 12.12 Weerbericht. BBC 2 11.00 Open forum. 11.25 Schooltelevisie. 11.50 Informatief programma. ITV 06.25 Tv-am. 09.30 Fraggle Rock: 10.00 Saturday starship. 11.20 Mister T. 11.45 De Smurfen. 12.15 World of sport. De nieuwe avonturen van mr. T spelen zich af in de Rocky Mountains. Zaterdagmorgen: ITV om 11.20 uur. Hans Zoet staat elke zaterdag vroeg op voor de presentatie van „Hallo, hier Hilversum". Hilversum 1 om 7.30 uur. HILVERSUM 1 NOS: 18.00 Nieuws. TROS: 18.06 Aktua (18.30 Sport). 19.02 TROS Country. 20.03 Bladgoud. 21.02 Coulissen. 22.02 Sesjun. NOS: 23.02 Met het oog op morgen. EO: 0.02 Country uur. 1.02 Zingen in de nacht. 2.02 Muziek motief. 3.02 Snarenspel 6.02 Kayen Rasja. HILVERSUM 2 NOS: 18.00 Nws. VARA: 18.10 BZ. Overheidsvoorl.: 18.30 Onder anderen. VARA: 18.40 Monogrammen. 19.30 Luchtruim. 20.00 Nws. 20.03 VA- RA-vrijdagavond (22.30 Nws). HILVERSUM 3 NOS: 18.04 De avond- spits. VOO: 19.02 Curry en van Inkel. 22.02 Countdown Cafe. HILVERSUM 4 EO: 18.45 Orgelbespe ling. 19.15 De cantates van J.S. Bach. NOS: 20.00 Internationaal concertpodi um. Berlijns Philharmonisch Orkest, met piano: Werken van Haydn. 21.45 Hori zon, volksmuziek en niet- westerse klass.- muz. 22.30 NOS-Jazz. HILVERSUM 5 18.05 Kwartier. 18.20 Uitzending CDA. KRO-RKK: 18.30 Taal en teken. 18.50 Tussen de regels. NOS: 19.00 Nieuws voor buitenlanders. 19.40 Homonos. 20.10 Hobbyscoop (Compu ters). OMROEP RUNLAND (Via 97.6 MHz op FM-band van de Leidse kabel) 17.00- 18.00 Informatieprogramma's over kunst en cultuur met interviews en re- Morgen HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. VARA: 7.03 Radio Sterrebos. 7,30 Hallo hier Hilversum". 10.03 De stand van za ken. 11.03 Wie in „t Nederlands wil zin- FMLVERSUM 2 TROS: 7.00 Nws. 7.06 Nieuwsshow (7.30. 8.00 en 8.30 en 9.30 Nws). 10.00 De Nederlandse Mount Everest Expeditie 1984 (10.30 Nws). 11.00 Nieuwsshow, vervolg. 11.30 Nws. 11.33 Aktua kamerbreed. HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws. NCRV: 7.03 Vroegop. 7.30 Rabarbara 8.03 Pop non stop. 9.03 Gospelrock. 10.03 Popsjop (ca. 11.30 Weerman Hans de Jong). HILVERSUM 4 AVRO: 7.00 Dag nacht, dag dag" 8.30 Mooi zo. 9.30 Concerto mattinale. 11.00 Kurhausooncert. Van daag: Muz. voor fluit en plano. VOO: 12.00 Strauss en Co. HILVERSUM 5 NOS: 9.03 NOS-Spor- tief. 9.25 Waterstanden. 9.30 Thema programma (1): Een „mooie" toekomst (Feduco-EO). 10.00 Taal, tekens en re gels (1), Feduco-TROS. 10.30 Na LBO- -MAVO (1). Feduco-VARA. 11.00 Het verschijnsel collaboratie (4). OMROEP RUNLAND (Via 97.6 MHz op FM-band van de Leidse kabel) 8.00- 13.00 Reportages over verkeer in Lei den. De Waag en de conferentie tegen racimse en fascisme.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 19