:ld De waarschuwingen van George Orwell AMREF strijdt tegen hongersnood APIO/TELEVISIE ftzidoc Qowtcvnt WOENSDAG 17 OKTOBER 1984 PAGINA 19 as —TT S' i* VIimmen nieuw vanavond de film Vlimmen" naar de suc- iHe Brabantse streekro- n van de Tilburgse advo- mr. A. Roothaert. Het ver- I speelt veertig jaar geleden Brabantse platteland en iet relaas van een veearts, moet opboksen tegen de mheid en het wantrouwen de boerenbevolking, ionge veearts komt VIim- (Peter Faber) in een klein 'sje wonen, waar hij samen zijn zuster Truus (Chris we), die weduwe is, en vijfjarig zoontje een huis den vormt. Zijn vrouw heeft verlaten. Advocaat Dacka oer van Hooi) is zijn beste pd, bij wie hij veel kwijt kan met wie hij regelmatig de wetjes buiten zet. Buiten zware werk als veearts om >ert Vlimmen een vaste itelling te krijgen bij het leentelijk Slachthuis, waar hij meer invloed kan uit- hen op de kwalijke slacht- itijken en de vormen van enmishandeling, waaraan slagers zich schuldig ma- uur Nederland 1. Grote Club Actie \lf jaar geleden startte de te Club Actie in Midden- bant als een locale actie vrijetijdsverenigingen aan te helpen door middel van verkopen van loten. Intus- is de laatste zes jaar de tot een landelijke activi- jitgegroeid, waaraan vorig 35JJO actieve verenigingen Inamen. Het netto resultaat in deze jaren niet der dan 20 miljoen gulden. TROS laat in een extra uit- de trekking van 1984 20 uur Nederland 1. m gewest tot gewest ^west-rubriek van de NOS prdt aandacht besteed aan voornemen van de minis- letsWikman en Deetman om wemopleiding dans van de hJ&nies in Arnhem, Ensche- \en Tilburg op te heffen. De vel- en dansopleidingen yen zich gaan concentre- in de Randstad. Voor de o heeft dit rampzalige ge- In Arnhem wordt zelfs dansacademie in zijn an bedreigd, uur Nederland 2. NOS brengt toch offerte uit aan ATN DEN HAAG De Raad van Beheer van de NOS zal na een eerdere weigering toch een of ferte uitbrengen aan Abonnee Televisie Neder land (ATN) en eventueel geïnteresseerde der den. Dat gebeurt na een dringend verzoek van minister Brinkman van WVC. Deze offerte be treft de kostprijs voor het verrichten van dien sten met betrekking tot de voorproduktie van programma's en films. De minister heeft dit laten weten in antwoord op vragen van de Tweede-Kamerleden Her mans (VVD) en Van der Sanden (CDA). De parlementariërs wilden van de bewindsman horen of hij de mening deelt dat de eerdere weigering van het NOS-bestuur strijdig was met de Medianota en de wens van de Kamer het Facilitair Bedrijf van de NOS te verzelfs tandigen zodat het op de commerciële markt kan opereren. Het NOS-bestuur had gesteld niet in staat te zijn een verantwoorde offerte uit te brengen. Volgens Brinkman is besloten dat de NOS met behulp van een accountantskantoor en de rege ringscommissaris van de omroep toch zal stre ven naar het zo goed mogelijk berekenen van een reële en desnoods voorlopige kostprijs. Brinkman wijst de Kamerleden er overigens op dat de NOS slechts diensten aan derden kan le veren nadat aan de vraag van de zendgemach tigden is voldaan. Dat betreft met de huidige capaciteit alleen nog diensten met betrekking tot de voorproduktie (bijvoorbeeld ondertite ling) van programma's en films. Een eventueel aanbod van de NOS moet daarom worden ge zien in aanvulling op dat van de audio-visuele industrie, zo stelt de minister. Rapport: Vrouwen bij omroep voorkeursbehandeling geven HILVERSUM Vrouwen nemen in de Nederlandse omroep wereld vergeleken met mannen een ongelijke positie in, die zich nog negatief onderscheidt van de rest van de Nederlandse ar beidsmarkt. De omroepen zouden daarom bij de werving, selec tie en loopbaanbegeleiding van personeel vrouwen tijdelijk een voorkeursbehandeling moeten geven. Dit zijn de belangrijkste conclusies van het emancipatie-onderzoek, dat de afgelopen vier jaar bij de Hilversumse omroepen is gehouden. Het rapport werd gisteren gepresenteerd. De begeleidingscommissie heeft de di verse onderdelen van het personeels-, arbeidsvoorwaarden- en sociaal beleid on de loep genomen. Op vrijwel elk gebied blijkt sprake te zijn van een achterstandspositie van vrouwen. Er wordt gepleit voor het in het leven roepen van een permanente emancipatiecommissie voor de omroep, om een actief beldld ge richt op het wegwerken van achterstanden van vrouwen te be vorderen. HILVERSUM Zal de Engelse schrijver George Orwell ooit over de gevol gen hebben nagedacht toen hij zijn boek over Winston Smith en zijn ge vecht tegen het totalitaire systeem, „1984" doopte? Waarschijnlijk niet, want behalve dat Orwell een zwaar ziek man was toen hij het boek schreef (hij overleed in 1950 aan tu berculose) was hij een pes simist in hart en nieren. George was er heilig van overtuigd dat zijn boek in 1984 vergeten zou zijn. Hoe anders is dat uitgepakt. Dankzij de schrijver kreeg het jaartal een magische klank. Velen zagen het als een toekomst-voorspelling, voor George Orwell was het slechts een waarschuwing. Hij baseerde het verhaal van Winston Smith op de dingen die om hem heen gebeurde. Hij zag met lede ogen hoe de Engelse regering haar macht gebruikte. In 1948 (hij draai de voor de titel van het boek de twee laatste cijfers om) was een groot deel van de eerste levensbehoeften nog op de bon en er was sprake van een verregaande natio nalisatie. Zo werden onder meer de Engelse mijnen en de spoorwegen staats-eigen- dom. Voor George waren dat de eerste stappen naar een totalitair systeem. Maar niet alleen de gebeurtenissen in Engeland, maar ook de gru welijkheden in Hitler-Duits- land en Rusland waren een inspiratiebron. Voor de schrijver was „1984" een lo gisch vervolg op „Animal Farm". Hij wilde de mens heid opnieuw waarschuwen en deed dat in verhalende vorm. Het leek hem de beste manier om een publiek te bereiken en ogen te openen. Omdat 1984 in 1948 nog zo'n eind weg was, werd het voor veel lezers een magisch getal. Met het aanbreken van 1984 kwam het boek, dat in acht; entwintig talen is versche nen en dat tweemaal is ver filmd, weer volop in de be langstelling te staan. Een aantal televisie-maatschap pijen putte er in dit Orwell- jaar gespreksstof uit voor dis cussie-programma's. Andere herdachten de schrijver met een documentaire. Neder land bleef daarin niet achter. Eerder dit jaar zond de VPRO „The Road To 1984" uit, een indrukwekkend door Granada-televisie gemaakt portret van de schrijver. Ve ronica kiest morgenavond (Ned. I om 22.10 uur) voor een andere aanpak. Het trio Hans Keiler, Hans Verhagen en Henk Hofland kreeg van de omroep alle vrijheid om na te gaan hoeveel van Or- wells „voorspellingen" uit „1984" zijn uitgekomen. Waakt Big Brother al over ons, of valt dat wel mee en hoe zit het met de toekomst? „De wereld van George Or well en verder" is een ne gentig minuten durende do cumentaire geworden, die niet altijd even boeiend is. De makers stelden door mid del van eigen opnamen en archiefmateriaal een pro gramma samen dat in drie delen uiteen valt. In het eer ste deel staan George Orwell en zijn denkbeelden centraal. In het tweede deel gaan de makers na hoe Orwelliaans 111111 George Orwell, de schrijver van „1984". onze tijd is en in het derde deel kijken ze hoe sommige mensen zich daar vandaag de dag tegen verzetten. Op een conclusie van het drietal zal de tv-kijker tevergeefs wachten. Volgens producer Enno Rijpma is deze ook be wust vermeden. „Je moet het werkstuk zien als een per soonlijke inventarisatie van de makers. Waar het drietal vooral naar heeft gekeken is hoe de overheid zich tegen over het individu gedraagt. De kijker moet zelf zijn con clusie trekken". „De wereld van George Or well en verder" is een rom melig werkstuk met vaak te lange interviews. Zo komt een bijstands-moeder uitge breid aan het woord. Haar uitkering is ingetrokken na dat een buurman, die ambte naar is bij de Sociale Dienst, haar gearmd heeft zien lo pen. Een handelaar toont een scala van afluisterappara tuur en professor Herzbergen weet te melden dat hoewel een officieel persoonsnum mer nog niet bestaat, iedere Nederlander er eigenlijk al een heeft. De documentaire geeft aan dat Big Brother uit het Or- well-boek geen mens, maar een systeem is. „De burgerij woont in computers en sys- teembakken en dat alles is het gevolg van de verzor gingsstaat waarin wij leven", luidt het commentaar. „Het is de enige manier om administratieve processen snel te laten verlopen", weet professor Herzbergen te mel den. Er is dus heel wat uitge komen van wat George Or well in „1984" beschreef, al worden we nog niet gecon troleerd en geïndoctrineerd door het door de schrijver bedachte „telescherm" (een televisietoestel met tweerich ting verkeer). Maar de drie wereldmachten Rusland, China en de westerse landen, die Orwell omschreef als Oostazië, Eurazië en Oceanië bestaan wel degelijk. Toch geven de makers aan dat het Orwelliaanse tijdperk nog niet is aangebroken. Verras sende wendingen in de ge schiedenis (The Beatles-ge neratie) hebben daar voor gezorgd. En zo mag de kijker alsnog zijn eigen conclusies trekken. Voor een markt koopman, die aan het einde van de documentaire in beeld komt, is het echter heel duidelijk. Voor hem is „1984" aangebroken want „Privacy heb je niet meer". HANS PIËT HILVERSUM Het werk van de African Medical Research and Education Foundation (AMREF) wordt vanavond (Ned. I om 20.28 uur) belicht in een uitzending van de Stichting Socute- ra. Op dit ogenblik probeert de AMREF hulp te bieden in Ke nya, waar dertien districten worden geteisterd door een enorme droogte. Deze droogte, met als gevolg hongersnood, treft vooral de platte landsbevolking. Zeker 80 procent van het vee zal van honger en dorst omkomen. Alleen de waterputten van de AMREF in Kib- wezi functioneren nog. Er wordt met man en macht gewerkt om zoveel mogelijk mensen en vee te helpen. In de uitzending zal het AMREF een beroep doen op de kijker de organisatie te hel pen zodat er onder meer nieuwe waterputten kunnen worden Hiaten De AMREF werd in 1956 opgericht door sir Archibald Mclndoe, de Engelse chirurg Michael Wood en dr. Tom Rees. Het drietal stelde zich tot doel de hiaten in de gezondszorg in Oost-Afrika op te vullen. Na de oprichting rustte de organisatie de eerste mo biele eenheid uit en werden plannen gesmeed om tot de oprich ting te komen van wat later zou heten de Vliegende Dokters Dienst. De benodigde fondsen kwamen uit Engeland, Canada, Denemarken, West-Duitsland, Frankrijk, Nederland, Zweden en de Verenigde Staten. De volgende zorg was het opbouwen van een goede communicatie in de vorm van een eigen radioverbin dingssysteem tussen het hoofdkwartier in Nairobi en de medi sche hulpposten „in het veld" (in de afgelopen 28 jaar werd een radionetwerk opgebouwd van 75 stations in Kenya en Tanza nia). Bovendien moesten er landingsstrips in het oerwoud wor den aangelegd, wat geschiedde door de lokale bevolking en in 1960 kon het eerste vliegtuig voor de Vliegende Dokters Dienst gaan vliegen. Dozijn Nu bestaat de dienst uit een dozijn medici, die zich volledig in zetten voor de gezondheidszorg in de afgelegen streken op het platteland in Kenya, Tanzania, Uganda, maar ook in Malawi en Soedan. Doktoren die met hun acht vliegtuigjes sedert 1963 een kleine acht miljoen kilometer hebben gevlogen. Ze maakten zo'n 30.000 vlieguren. Hun vliegtuigjes brengen hen naar de meer dan 100 primitieve airstrips, wanneer een roep om hulp klinkt. Maar er is geld nodig om hen in de lucht te houden. Behalve het bieden van hulp probeert de AMREF ook preven tief te werken. Zo wordt de bevoling voorgelicht en bewust ge maakt van de elementaire begrippen van hygiëne, zoals het drinken van gekookt water. Zij krijgt ook voorlichting op het gebied van een verantwoord voedingspakket en geboortebeper king. In de uitzending van de Stichting Socutera zal op deze za ken worden ingegaan. DERLAND 1 ROS 5 Jakob en Adele (3), luitse serie. Vanmiddag noet de juwelier het ontgel- len. Jakob, en Adele bren- en de man volkomen van e wijs. 0 Rosco leest voor in Ca mera's bioscoop (3). 0 Bassie en Adriaan en Ie huilende professor (3). Adriaan bij toeval de ssistent van de professor evangen neemt, krijgt hij ok de opdracht de ge- eimzinnige professor op te poren. 5 Voetballen met Wiel oerver (3). voetballessen. OS JournaaL ROS 0 Pop Formule 1, met ik de Zwart. Teleac: Een eigen be- rijf beginnen (2). Knight Rider, Ameri- ïanse serie. Michael en Kit den tijdens een onder- k naar de diefstal van materialen levend be en. arts op het platteland. (Zie toelichting). 22.20 Trekking van de hoofd prijzen van de Grote Club- aktie. (Zie toelichting). 22.30 De tv-show, Ivo Niehe ontvangt gasten. 23.20 TROS Aktua, actualitei ten. NOS 23.55 Journaal. NEDERLAND 2 NOS 18.10 Staatsloterij. 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Hl Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. 19.12 PP: Uitzending GVP. 19.22 Van gewest tot gewest. Aandacht voor: de aanleg van de Flevolijn, het Film museum in Overveen en Eindstation Mijdrecht. (Zie toelichting). 20.10 Groei (Being normal), tv-spel van Brian Phelan. Richard wil een boek schrij ven over het dochterje van een bevriend echtpaar, dat ernstige groeistoornissen heeft. Hierdoor komen de gevolgen voor de onderlin ge relaties, aan het licht. 21.55 Nederland C, program ma over kunst en cultuur. 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag vandaag. 23.00 Studio Sport. 23.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.00 Hi«r und Heute. 18.25 Der blinde Richter. 19.00 Marion. 19.58 Heute im Eraten. 20.00 CE Tageaschau. 20.10 ARD-Sport extra. 22.00 Brennpunkt. 22.30 Tagest hemen. 23.00 Daa Geeicht auf der Wand, een waar gebeurd verhaal, verfilmd door Dieter Finnern (herh). Onder de verzameltitel „Unheimllche Geschich- ten" zal de komende tijd op het eer ste net een genre verhalen worden gebracht waaraan tot op heden wei nig aandacht is besteed. Het gaat niet zozeer om horror-stories met ge welddaden.' maar om verhalen uit deze tijd, waarin iets geheimzinnigs en onverklaarbaars gebeurt, zoge naamde verhalen uit de schemerzone tussen verbeelding en realiteit. De „pilot" van de eerste aflevering In dit genre was reeds in de herfst van 1983 te zien. Het gaat hier om het verhaal „Het gezicht op de muur" van de Engelse auteur E.V. Lucas. De vol gende aflevering van de serie wordt begin 1985 verwacht. 00.00 Tageaschau. DUITSLAND 2 17.50 Robin Hood, Engelse tv-serle. 18.55 Midlotto - 7 uit 38. 18.58 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Na aowasl programma met Thomas Gottschalk. 20.15 ZDF Magazine. 21.00 Die 2 (De versierders), tv-serie. 21.45 Heute-jou mal. 22.05 Exclueiv, programma met o.a. Harry Belafonte. 22.50 Danni, tv-film van Martin Gles. Deze rolprent behandelt de relatie tussen de twee jonge mensen Stefan en Danni, die voortdurend met elkaar overhoop liggen en toch niet buiten elkaar kunnen. Als Stefan en Danni elkaar voor het eerst in een café ont moeten, trekt Danni kort daarop bij Stefan in. Maar spoedig blijkt, dat Danni in het grote afgelegen huis aan de rand van de stad niet alleen kan zijn. Stefan is nauwelijks in staat zijn werk te doen, omdat ze dreigt zelf moord te plegen als hij haar alleen laat. De steeds terugkerende ruzies en Stefans gevoel van onvrijheid ma ken de situatie op den duur onhoud- 00.25 Heute. DUITSLAND 3 18.30 SeeametraBe. 19.00 Aktuele Stunde. 20.00 Tageaschau. 20.15 Mittwocha in. 21.45 Eff-eff, vrije tijd en fitness. 22.15 Spëtvoratellung: lm Gefang- niahof (On the yard), Amerikaanse speelfilm van Raphael D. Silver (1979). Deze Amerikaanse film over het dagelijks leven In de gevangenis is gebaseerd op het gelijknamige boek van Malcolm Braly. Op de bin nenplaats staan de gevangenen in groepjes bij elkaar. Sommigen praten met elkaar, anderen doen oefeningen en enkelen trekken zich in eer. hoek terug en roken een sigaretje. Uit de manier, waarop ze met elkaar om gaan blijkt al gauw, dat er ook In de gevangenis een hiërarchie heerst. 23.50 Journaal. Jean Gabin speelt de hoofdrol in de Franse speelfilm uit 1953 „Parijse onderwereld". BRT 2 om 21.20 uur. BRT 1 17.55 Journaal. 18.00 Tik Tak, tekenfilm (herh.). 18.05 Zeppelin, jeugdmagazine. 18.30 Tim (7), Vlaamse Jeugdserie (herh.). 18.50 Garfield de Kat, Amerikaanse tekenfilm. 19.15 Programma van de KTRO. 19.40 Programma- overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.20 Videomatch, videospelletje. 20.30 Namen noemen, spelprogram- 21.10 Maagdelijke wildernis (Virgin wilderness), Finse documentaire over het leven van de vogels in de onge repte wildernis. 21.35 Pluk de dag, komische serie. Afl.: Julies operatie. 22.00 Het gerucht, kunstmagazine. 23.00 Journaal en Coda. BRT 2 19.00 De smaakmakers, Britse do cumentaire serie over specerijen. 19.25 Tijdrover: Bloemschikken. 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Weerbericht. 20.15 Palei8Concert. 21.20 E Parijae onderwereld (Tou- chez pas au Grisby), Franse speelfilm van Jacques Becker (1953). RTBF 1 17.50 Plein Jeu, gevarieerd familie programma. 19.00 Ce solr, regionaal magazine. 19.25 Consumentenrubriek. 19.30 Journaal. 20.00 La chasse aux tresore. Van daag: Griekenland. 21.05 Marlowe, detective-prive, Amerikaanse serie. 22.05 ULB 150 (2), serie program ma's t.g.v. het 150-jarig bestaan van de ULB. 22.45 Trekking Nationale Loterij. 22.50 Journaal. 23.05 Un autre regard. Ontmoeting met Louis Dingemans. TV 5 19.00 Formule 1. Show met Johnny Halliday en Stephane Audran. 19.55 Madame SOS (3). Serie met Annie Cordy. 21.05 Les mystères du monde ve getal (3) Natuurreeks. 16.55 John Craven's Newsround. 17.05 Think of a number, jeugdpro gramma. 17.25 The Good Life, comedy-serie met Richard Briers. 17.58 Weerbericht 18.00 Journaal. 18.30 London Plus. 18.55 Points of view, programma van Barry Took. 19.10 Hotline, tv-telefoon-show. 20.00 No place like home, tv-serie van Jon Watkins. 20.30 Cold Warrior, spionage-serie. 21.00 Journaal. 21.25 Sportsnight. 22.00 The man who could cheat death, Engelse speelfilm van Terence Fischer (1959). Met: Anton Diffring. Hazel Court en Christopher Lee. 23.20 Nieuwsoverzicht. 23.22 Weerbericht. BBC 2 17.25 Nieuwsoverzicht met onderti teling. 17.30 Informatieve serie. 18.00 I can jump puddles, Australi- 18.50 E Slapstick met Harold Lloyd. 19.15 Ebony '84. 19.45 My Music, quizprogramma. 20.10 Brass Tacks. 21.00 Dear Ladies (4), tv-serie. 21.30 The Sea of faith, documentai re serie. 22.20 Tennis. 22.50 Newsnight, actualieteiten. ITV 17.15 Blockbusters. 17.45 Nieuws. 18.00 About Anglia. 18.35 Crossroads. 19.00 Name that tune. 19.30 Coronation Street. 20.00 This is your life. 20.30 Mike Yarwood. 21.00 Minder. Politieserie met Geor ge Cole en Dennis Waterman. 22.00 News at Ten. 22.30 Midweek Sports Special. 00.35 Norfolk stories. SKY CHANNEL 17.00 Sky music box premiere. 18.00 Sky-fi music. Engelse top 50. met gary Davies. 19.00 Green Acres. Afl.: The Hunga rian curse. Lazlo Broslav heeft tijdens de tweede wereldoorlog het leven van Lisa's oom gered. De gevolgen hier van blijven niet uit als de Hongaar bij Lisa en Oliver komt logeren. 19.30 The Brady Bunch. Afl.: The babysitters. 20.00 The Magician. Afl.: Shattered image. Anthony gebruikt zijn magi sche krachten om een klein meisje te helpen wier vader wordt verdacht van moord op een gangster. 20.50 Neither the sea nor the sand, speelfilm met Susan Hampshire en Michael Petrovich. Om haar privé- problemen te vergeten reist Anne voor een wlntervakantie naar Jersey. Daar wordt ze verliefd op Hugh. Als ze ontdekt dat zijn broer George de romance probeert te breken, vlucht ze met Hugh naar Schotland. 22.25 International Motor Sports. 23.25-00.25 Sky music box. Video- Morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. VOO 16.00 Tineke, middagpro gramma met om 16.55 de kleuterserie „Meneer Cas- tus en Meneer Kweenie". 17.20 Superted, tekenfilm. NOS 17.30 Journaal. VOO 17.40 Agenda, informatie cul turele evenementen. NEDERLAND 2 NOS 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 08.10-9.05 Schooltelevisie. 09.25 Die Sendung mit der Maus. 10.00 Ta- gesschau und Tageathemen. 10.23 ARD-Sport extra. 11.55 Umschau. 12.10 ZDF Magazin. 12.55 Persover zicht. 13.00 Tageaschau. 13.15 en 15.40 Teletekst-overzicht. 16.00 Ta geaschau. 16.10 Fritz Eckhardt Spe- zial, twee korte verhalen van en met Fritz Eckhardt (herh.). 16.55 Die Grönlandflieger (2). Jeugdserie. 17.50 Tagesachau. 18.00 Hier und Heute. DUITSLAND 2 10.00-13.15 Zie Duitsland 1. 13.15 en 15.40 Teletekst-overzicht. 15.57 Programma-overzicht. 16.00 Heute. 16.04. Die Buschtrommel, over de media in de Derde Wereld. Afl.: Lezen op het platteland. Aansl.: Heute- Schlagzeilen. 16.35 Enid Blyton: Funf Freunde auf der Felseninsel (1), En gelse tv-serie met Gary Russell, Mi chelle Gallagher en Marcus Harris. 17.00 Heute. Aansl.: Aus der Lën- dern. 17.15 Tele-lllustrierte. 17.50 Tom und Jerry, tekenfilmserie. Aansl.: Heute- Schlagzeilen. DUITSLAND 3 Die Sendung mit der Maus). 17.00-17.30 Schooltelevisie. 18.00 Tv-curaus geschiedenis. BRT 1 14.00-16.00 Schooltelevisie. 17.00 Schooltelevisie. 17.55 Journaal. 18.00 Tik Tak, tekenfilm (herh.). RTBF 1 11.30 Teletekst. 14.00 Schooltelevi sie. 15.30 Teletekst. 17.00 ONEM-ve- caturea. 17.15 Lollipop, jeugdpro gramma. 17.50 Plein Jeu, gevarieerd familieprogramma. BBC 1 06.00 Teletekst-overzicht. 06.30 Breakfast Time. 09.00 Radiovision. 10.30 Play school. 12.30 Journaal. 12.55 Weerbericht. 12.57 Financieel- en nieuwsoverzicht voor doven en slechthorenden. 13.00 Pebble Mill at One. 13.45 Finger Bobs, kinderpro gramma. 14.00 The Afternoon Show. 14.40 The Englishman and the hor se. 15.35 Tekenfilm. 15.50 Play school. 16.10 Bananaman, kinder programma. 16.15 Beat the teacher, kwis. 16.30 Codzilla, jeugdprogram ma. 16.55 Johns Graven's news- round. 17.05 Blue Peter. 17.30 Hen ry's cat, tekenfilm. 17.35 Grange Hill, jeugdserie. Met: Robert Hartley, Si mon Haywood en Michael Osborne. 17.58 Weerbericht. 18.00 Journaal. BBC 2 09.20 Schooltelevisie. 11.55 Infor matieve series. 13.20-15.00 School televisie. 15.00 Dallas, tv-serie. 15.45 Natural world. 17.25 Nieuwsover zicht met ondertiteling. 17.30 Infor matieve serie. 18.00 A lollipop, lolli pop, Zuidafrikaanse speelfiLm van Ashley Lazarus (1976). Met: Jose Fer rer. Karen Valentine en Muntu Nde- ITV 06.25 Tv-am. 09.30 School-televisie. 12.00 Buttercup buskers. 12.10 Mooncat and Co. 12.30 The Sulli- vans. 13.00 Nieuws. 13.30 The champions. 14.30 Daytime. Nieuws- magazine met Sarah Kennedy. 15.00 Take the high roed. 15.25 Anglia news. 15.30 Sons and daughters. Serie. 16.00 Buttercup buskers. Se rie. 16.15 Rub A Dub Tub. 16.20 Pas sport to treasure. 16.45 Spooky. 17.15 Blockbusters. 17.45 Nieuws. 18.00 About Anglia. SKY CHANNEL 16.00 Sky music box. Videoclips. 17.00 Sky music box premiere. 18.00 Sky-fi music. Blast From The Past met Pat Sharp. Tineke de Nooij laat in het praatprogramma dat haar naam draagt de stichting Om budsman aan het woord. Ned. I om 16.00 uur. HILVERSUM 1 NOS: 18.00 Nieuws. 18.06 Met Teddy aan tafel. 19.02 In 't voorbijgaan. 1$.07 Leger des Heils- kwartier. 19.25 NCRV-woensdag-sport. NOS: 20.03 Langs de lijn, sport en mu ziek. 23.02 Met het oog op morgen. NCRV: 0.02 Volgspot. 1.02 Metropolis. 1.30 Romance. 2.02 Nachtexpress. 6.02 In 't voorbijgaan. 6.07 Vandaag... don derdag. HILVERSUM 2 NOS: 18.00 Nws. 18.10 Meer over minder. EO: 19.30 Het arendsnest. 20.00 Nws. 20.03 Licht en uitzicht. 20.40 De bijbel open. 21.05 De Koksianen. 21.30 EO-Metterdaad hulp- verlening. 21.32 De open cirkel. 22.00 EO in de regio. 22.30 Nws. 22.35 De schoolagenda 22.50 Zicht op Israel. 23.10 Theologische verkenningen. 22.30 Kayen Rasja 23.45 lyi Haberler. HILVERSUM 3 NOS: 18.04 De avond- spits. VPRO: 19.02 Gonzo Radio. 20.03 The John Peel Show. 21.02 Frontlijn. 22.30 Live Wire. 23.02 Heartlands. HILVERSUM 4 AVRO: 18.00 Affice 4. 18.05 Plaatgraag: Klass. muz. 19.00 Puur cultuur. 19.15 Rauwkost. 20.00 AVRO's Platen Publieks Prijs Klassiek 1984, spel program ma 23.15 Jas Spectrum. HILVERSUM 5 IKON: 18.05 Kwartier. PP: 18.20 Uitzending van de EVP. KRO-RKK: 18.30 Uit de grond van mijn hart. NOS: 19.00 Nieuws voor buiten landers. 19.40 Bitte, mein Schrei (2). OMROEP RIJNLAND (via 97.6 MHz op FM-band van de kabel.) 17.00-18.00 De Leidse top-tien met aandacht voor de Letdse uilgaanscultuur. Morgen HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. NCRV: 7.03 Het levende woord. 7.10 Vandaag... donderdag, vervolg. 8.06 Hier en Nu. 8.54. Perspectief. 9.03 Wie weet waar Willem Wever woont? 10.03 Muz. bij de Koffie. 11.03 NCRV-Speci- aal. 11.30 Twaalf-uurtje. 12.40 Middag- pauzedienst 13.06 Hier en Nu. 13.20 NCRV-Globaal. KRO: 16.03 Op de eer- •ste rang. 17.03 Echo-magazine. HILVERSUM 2 AVRO: 7.00 Nws. 7 06 A.M. 9.00 Menselijkerwijze gesproken. 9.30 Nws. 9.33 Uit de regio. 9.50 Snot neus ahoyl 10.03 Buiten. 11.03 Holly wood Boulevard. 11.30 Nws. 11.33 Kijk op kunst. 12.03 Buitenland Spectrum. 12.16 Overti. voort 12.30 Nws. AVRO". 12.36 AVRO's radiojournaal. 13.00 Nws. 13.10 AVRO's sportpanorama. 13.30 Nws. 13.33 Hersengymnastiek. 14.05 Hilversum 3 bestond nog niet. 15.03 De burgemeester is jarig. 16.03 In de wan delgangen. 17.00 P.M. 17.30 Nws. VOO: 17.36 Nieuwsradio. WLVERSUM 3 leder heel uur nieuws. TROS: 7.03 De havermoutshow. 9.03 De Hugo van Gelderenshow. 11.03 De polderpopparade. 12.03 50 Pop of een envelop. 14.03 TROS top 50. HILVERSUM 4 VARA: 7.00 Opmaat De komende matinee-concerten. 9.00 Ber- lijns Filharmonisch Orkest, met piano. 10.35 Rond KV 135: Mozart's Lucio Sil- la. 12.00 Operette, leder 't Seine, Fran se operettemuziek. VPRO: 13.00-22 00 De beweging. 13.00 Muziek-actualiteit. 14.15 De wandelende tak. 15.00 Polyfo ne vocale en instrumentale muziek 16.00 Het portret: Alfred Schnittke (2). 17.00 Het concert. HILVERSUM 5 NOS: 9.03 NOS-sportief. 9.25 Waterstanden. RVU: 9.30 Alleen op 5. KRO-RKK: 10.00 Uit de grond van mijn hart, herh. OMROEP RIJNLAND (via 97 6 MHz op FM-band van de kabel.) 17.00-18.00 In- terviews en reportages rond actuele on derwerpen.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 19