Ons Eiland dieper in de zorgen Leython nog altijd niet op toeren MSVdebuteert met monsterverlies: 27-74 JAGT WINT OOK IN STEIN 111 £cid6C@ouAcmt Nationale titel voor Dirk Maassen van den Brink Scylla blijft Avanti twee keer de baas Ti> 0< LEIDEN De MSV wen maakten hun debuut in de eredivisie en gingen tegen Nashua Den Bosch kansloos ten onder met 27-74. De vrou- wenploeg van BV Lisse kwam in het openingsduel van de eerste divisie goed voor de dag, maar verloor toch met 57-65 van Flash '82. In dezelf de afdeling startte LUSV suc cesvol met een 39-63 zege bij Arnhemia Eagles. In het ray on imponeerden Trotters en de Grasshoppers-vrouwen. In de eigen Northgohal werd zij met 13 punten tops- Tegen Lokomotief had BVO coorster. Eindstand 27-74. Te- de laatste jaren steeds winst gen het Bossche Flash '82 be- kansen. zakte weer eens weg, na rust werd ingelopen (rust 34-36). kwam Jumpers zelfs langszij. Vervolgens sloeg Achilles t leefde Lisse het debuut in de delijk toch. Nu leek eerste divisie. Dat ging de wijk hetzelfde te gaan gebeu- ploeg, ondanks enkele blessu- ren toen het Alphense vóor- i, goed af. Vooral de snelle deel bij rust (31-38) binnen de verloor uitein- Tenslotte wist MSV weer het kloof en begon Grasshoppers Marjo Fijma leverde aanval lend een prima prestatie. Uit eindelijk bleek de conditie on voldoende om Flash te klop- kortste" tijd was vervlogen Jozef van Leeuwen bij zijn vijfde persoonlijke fout werd uitgesloten. Vervanger Jan de ploeg te krij gen met een full-court man- to-man en won met 65-72. Bij Zoebas liet Trotters een van de betere wedstrijden dit pen. Een 41-38 voorsprong Rombouts speelde echter veranderde in vier minuten in een 44-52 achterstand. Dat bleek niet meer goed te ma ken: 57-65. De 'berepartij', ging zijn ploeg tekende voor 14 pun- B rebounds. Het eind kwam bij 62-82. Leiderdorp inhaalrace. De aanvallend sterke Peter de Jong en Si mon Sip vervulden de hoofd rollen in deze geslaagde ma noeuvre. Eindstand 78-68. Vooral de kleine Halverwege de eerste helft Boris Monkhorst stond LUSV er comfortabel voor bij Binnenland (11-22). Door de nodige 3-punts-scores Binnenland (15 rebounds) acteerden sterk. Zoebas kwam lengte tekort leed overmatig balverlies te- MSV flink zenuwachtig bij LUSV speelden bij Arnhemia trad gisteren gehandicapt eredivisiedebuut tegen Nashua Den Bosch. De Noordwijkse ploeg is, gezien de schaarse lengte in de gele deren, aangewezen op het af standschot. Tegen het goed Eagles de hele wedstrijd succesvolle press-verdediging en hadden bij rust, met name door uitblinkster ster (22) Conny bij AMVJ R'dam. Van de ba sis-zeven ontbraken Mark Brussee en Marcel Rijsbergen. topscoor- Bij de wèl aanwezige Leider- Stralen, dorpers ontbrak de nodige al een grote kloof (18-40) ge- agressiviteit verdedigende Den Bosch le- slagen. Daarna sloop de overleg. Coach Van Cleef: „Kennelijk - chalance in het Leidse team zijn het geen zondagskinde- schotpercentage speelde de thuisploeg de kei- verrassend sterke persoonlij Resultaat was dat het punten) droegen niet al te sterke AMVJ met steentje bij aan de gen de wisselende verdedi- ge bij rust al aardig geslon- ging. Na 30-40 bij rust sloot ken: 45-48. Het meermalen Trotters met 66-81 winnend matige perioden vertonende af. Topscore Leiderdorp: Erik LUSV hield tot vijf minuten Paul van Weeren 33. Lisse voor tijd een kleine voor- ontving het weinig lange sprong. Toen trad een fatale mensen tellende HBC uit stagnatie op, die resulteerde Heerhugowaard. Het bleek in een 86-84 nederlaag voor een simpele klus voor de Lis- LUSV. De vrouwen van senaren om met de bezoekers Grasshoppers boekten een af te rekenen. Evert Luyk en Jörgen Goudswaard (elk 21 niet te lastige, maar evengoed prekende 93-35 overwinning hard werkende Noordwijksen ke verdediging. De wedstrijd 79-71 zegevierde. Een agres- stand. echter al gespeeld, aange- de Arnhemsen aanval- landT Tokkie, kon* ook niet lend zwak bleven acteren. dus slechts 'draagster' van de ploeg, Jo- SV wonderen zorgen, al Eindstand 39-63. bliksemstart bij Jumpers leverde Noordwijkers direct een me voorsprong. Maar de ploeg flink op het Rotterdamse AMVJ. 18-58 eind- Met als topscoorster Anja Aandewiel haalden de Kat- Het duel tussen Grasshop- wijksen, als debutanten, de pers en Achilles had twee ge- vierde overwinning binnen, i- zichten. Eerst liep Grasshop- De sterkere tegenstanders pers zo'n 10 punten uit, i moeten evenwel nog komen. LEIDEN De Woubrugse ju nior Ariejan Jagt heeft een sterk seizoen bekroond met een overwinning in de laatste wegrit van dit seizoen in Stein. De veldrijders uit de Leidse regio hadden allen pech in Eindhoven, zodat zij ditmaal genoegen moesten nemen met bescheiden klasseringen. In Stein was Ariejan Jagt de enige renner die erin slaa aansluiting te vinden met kopgroep van drie man, w onder wereldkampioen Tom Cordes. Het viertal bleef tot de eindspurt bij elkaar. Van ver ging Jagt hem aan en op de licht omhoog oplopende finish- straat lukte het geen van zijn drie concurrenten hem nog te passeren, waarmee zijn laatste koers bij de junioren de negen de zege van dit seizoen ople verde. Eddy Kouiss en Casper van der Meer kwamen in de veldrit in Eindhoven minder goed voor de dag dan ver wacht. Kouiss beschikte wel over goede papieren toen hij •met drie andere renners weg reed van de rest van het veld, maar hij moest afhaken nadat zijn dérailleur in zijn achter wiel was geslagen. Gedurende de reparatie werd hij door twee man gepasseerd, van wie hij er één nog kon inhalen. Die versloeg hij in de spurt, wat resulteerde in de zesde plaats. Casper van der Meer rukte vanaf de laatste startpo sitie op maar werd in zijn op mars gestuit door een val. Daarnaast kwam de Vener niet goed uit de voeten op het smalle bosparcours. Hij moest genoegen nemen met de acht ste plek. Bij de profs en ama teurs reed John Kuyvenhoven in dezelfde positie, toen ook hij hard onderuit ging. In tegen stelling tot Van der Meer kon hij de strijd niet vervolgen. Michel Meere reed een redelij ke koers, maar hij sloeg over de kop en werd door die tui meling ver terug geslagen. LEIDEN De heren van Leython wachten na drie duels nog altijd op de eer ste overwinning. De Lei derdorpers gingen in Oostzaan met 3-1 ten on der tegen Compaen. Ge- mini (heren) handhaafde zich aan kop, terwijl de dames van de Voorscho- tense vereniging nu de tweede plaats bezetten. NOVO, debutant bij de heren in de derde divisie, boekte de derde overwin ning in deze competitie. Leython (heren) kon ook on der leiding van coach Wil lem Spierdijk niet tot een overwinning komen. Het Oostzaanse Compaen had geen enkele moeite het Lei- derdorpse blok te passeren. Ook de opslag van Compaen was vele malen sterker dan die van Leython. Positief punt aan Leiderdorpse zijde was de goede lukkende smashservice van Hans Broe- re. Het kon overigens niet bijdragen tot een positief re sultaat. Met 15-9, 8-15, 15-10, 15-10 verloor Leython. DAC verraste met een over winning bij Ruiter VSC. De 2-3 overwinning had gemak kelijk een ruimere kunnen zijn, indien de ploeg van John Jansen de tweede set na een 6-11 voorsprong ook in winst had omgezet: 10-15, 15-13, 11-15, 15-12, 7-15. De dames van Gemini stuit ten op het door ex-interna tional Annelies Visser ge trainde Tonegido. Goed ser verend zette Gemini de Voorburgse ploeg onder druk, terwijl Astyrid de Graaf aan het net veel scoor de. Goed geconcentreerd spe lend, liep Gemini door naar een 0-3 overwinning: 2-15, 12-15. 4-15. Gemini handhaafde zich aan kop door een 3-1 zege op SVC. De eerste set verdedig de de Haagse ploeg zo sterk, dat de thuisploeg dat deel moest inleveren. De tweede set gaf de betere conditie van Gemini de doorslag: 12-15, 15-8, 15-11, 15-5. NOVO deelde de twee ope ningssets met Delta. Daarna ging het aan Noordwijkse zij de steeds beter draaien en greep de Noordwijkse ploeg de zege (16-14, 12-15, 15-11, 15-5) en de tweede positie op de ranglijst achter Gemini- /Kangeroes. De dames van Leython boekte geen succes tegen Ek- spalvo. Na verlies van de twee openingssets met 15-4 en 6-15 kwam Leython nog terug. Dat was vooral aan de opslag van Clema Zoetemelk te danken. Ook Gerdi woert was aanvallend op dreef. De vierde sei Leython niet doordrukL 15-10, 15-4, 6-15, 15-7 ÜSTE] vrijdf net er itste 1 rtinge kerin, lo) te il daai bi 'i1 De dames van NOVO hi een 2-0 achterstand stand 12-14 nog alle kaï een beslissende set. Bi stand gaf de scheidsreiï een opslag „uit", NOVO veronderstelde te hebben beinnengeh Tegenstander VCA daarop de volle buit: 15-9, 6-15, 17-15. dre< 'ij Promotieklasse De heren van Leython Orion werkten een duel af, waarin de aanval van Leython i delijk de doorslag gaf: 13-15, 10-15, 15-10, 15-1! mini 2 was goed op gen Radius 2: 15-3, 9-! 14, 15-6. Donar rangsc zich in het rijtje kam| kandidaten door ee overwinning DOS 2. Bij de dames stelde Gei teleur door met 3-1 bij te verliezen: 18-16, 12-,r' 14, 15-11. DAC had alli eerste set problemen Tornado: 17-15, 6-15, 8;I 15. Bij de dames greep i opnieuw punten door te kloppen: 3-1. len lordelc mers joene «Migd iraad 1 besl« an kal !t in oi men e lies v werl iet e< vanr iten. ns via ren zt Ste kend ïers te be te r daart kering 'j, «tenvei ijfslevf arbij v de bovei i vuil 'hing MAANDAG 15 OKTOBER 1984 PAGINA 22 LEIDEN Dirk Maassen van den Brink (Holland) is gisteren in Helmond Nederlands kampioen 50 kilometer snelwandelen geworden. Bataaf Koos Verhoeven maakte een uitstekend de buut in de marathon van Zwolle. NSL dame Joke van Gerven boekte in Dor drecht winst over 10 Engelse Mijlen. In Helmond pakte Holland snelwande laar Dirk Maassen van den Brink zijn zoveelste titel. Hij legde de 50 kilome den. De Leidse hovenier had bijna acht minuten voorsprong op naaste concur rent Reinoud van Gastel (Cifla, Nijme gen), die in 4.43.58 tweede werd. Ton van Andel (RWV, Rotterdam), die in 4.48.45 als vijfde over de streep kwam achter de Belg Mark van Laeken en de Luxemburger René Heynen, werd der de in de strijd om het nationale kampi oenschap. Bataven atleet Koos Verhoe ven heeft een goed debuut gemaakt op de marathon. In Zwolle verstuikte hij al vlot na de start zijn enkel maar bleef toch doorgaan. Met een ontzettend dik ke enkel finishte hij in een tijd van 2.40.08 uur, vlak voor clubgenoot Guus Sloos die in 2.41.36 uur binnen kwam. Willem Ravensbergen (de Europees kampioen 10.000 meter veteranen 2b) werd met een erg matige tijd keihard met beide benen weer op de grond ge zet. Ravensbergen kondigde kort na Brighton aan niet te zullen starten in deze marathon, maar herriep die uit spraak twee weken later. Toen echter was de tijd voor een gedegen voorbe reiding erg kort en zoals zaterdag bleek te kort. Met een tijd van 2.51.18 uur en benen die „zo zeer deden dat ik nu nog niet kan lopen" is weer bewezen dat een marathon niet „even" gelopen kan worden. De afstand van ruim 42 kilo meter vereist een keiharde trainingsar- beid en dito discipline, zeker op wat hogere leeftijd. In Dordrecht kwam NSL lid Joke van Gerven tot een goede prestatie op de 10 Engelse Mijlen loop „Dwars door Dordt". Met haar tijd van 57.53 minuten was zij superieur bij de dames op deze 16.090 meter lange wed strijd. In Barendrecht kwam Aad Stigter (AAV) slechts twee seconden tekort voor de overwinning in ook een tien Engelse mijlen loop. Winnnaar werd de Sliedrechter Kees Kraayeveld in een tijd van 50.35 minuten. Achter Aad werd broer Rut Stigter derde met slechts vijf seconden achterstand (50.42 minuten) Ruim twee minuten achter deze drie toppers kwam NSL-er Mart Zuiderduin tot een persoonlijk record van 52.51 minuten. GERT VELTHUIZEN Goalballteams op dreef LEIDEN De twee goalball teams van gehandicapten sportverening De Sleutels zijn de competitie goed gestart. In Utrecht boekte het eerste team drie overwinningen. De Leid se ploeg neemt nu de tweede plaats op de ranglijst in achter Blauw-Wit. Tegen die forma tie ging De Sleutels met 3-2 ten onder. Een klasse lager de derde klasse deed het re serveteam het nog beter door maar één nederlaag te lijden. Alleen tegen Zeeland 2 gingen Ad Meijerink, Hans Koek en aanvoerder Ton van Kesteren tenonder. De Sleutels 2 voert de ranglijst aan. Overwinningen Leidse korfbaltopers LEIDEN De Leidse korfbaltop is de achtste speeldag vrij goed doorge komen. Fides Pacta, De Danaïden en TOP boek ten overwinningen met tien doelpunten of meer. Alleen Pernix en Ons Eiland leden nederlagen, wat voor laatstgenoemde club toegenomen degrada- tiezorgen met zich mee bracht. De kampioensaspiraties van Pernix zijn vervlo gen, nu tegen Ritola met 15-12 de derde nederlaag werd geleden. Het team van Engel, met invallers Erika Velders, Frits Kolff en René Kooien, kon één helft goed meekomen (rust 6-5), maar raakte in het vierde kwartier snel 11-6 achterop. Dat bleek beslissend, aangezien de oranjekragen de bezieling misten om de matige wed-, strijd nog een ommekeer te geven. Het bleef nu bij goals van Erica Hardam, Janneke Mulder, Kees Hortensius, Peter Kuipers en Daan Vreeken (allen 2x) en die van Kees Bro- kaar en Frits Kolff. Kort narust besliste Fides Pacta het duel tegen BW Hee renveen, dat haar aanval steeds erg veel ruimte liet. Hier profiteerde de fusieclub dankbaar van en liep resoluut uit naar 9-3. In de resterende tijd verslapte de concentratie zienderogen, wat zich uitte in vel balverlies en tegentreffers. Doelputen van Dick Onderwa ter (2), Nico Pikaar (2), Robin Sommeling (2), Wilma Neute boom, Ilonka van der Steen, Hennie Piket, Ronald van der Velden en invaller Henk van der Waals bleken toch genoeg voor een 11-8 overwinning. Bij rust stond De Danaïden terecht met 9-3 voor tegen Ten Donck, dat in het volgende half uur echter tot 10-8 terug kwam. Het Leidse spel werd dientengevolge verkrampt en gehaast, maar de voordelige marge bleef met 13-10 intact. Dat was te danken aan het doeltreffende werk van Leon Brouwers (3), Hennie Devilee (2), Annemarie van Dijk, Ellen Ephraïm, Ingrid van Haren, Sandra Slingerland, Frans Brand, Eric Kromhout, René de Louw en Erik Peters. Langzaamaan begint TOP in gespeeld te raken, nu de beste opstelling gevonden is. De Sas- senheimers namen bij Excel sior vlotweg een 1-5 voor sprong en konden zodoende onbedreigd naar 7-10 weg lo pen, waarvoor Sjoerd van der Klaauw (3), Hans Oudshoorn (3), Stella van der Zaag (2), Gert Jan Natzijl en Ron van der Willkik de benodigde tref fers leverden. Gebrek aan schotvaardigheid bleef Ons Eiland ook in het treffen met Snel achtervolgen. De bewoners van de Brahms- laan koesterden via Patrick Verra drieëntwintig minuten lang een 1-0 voorsprong, maar verspeelde na 2-3 (Rob Hassel- bach) de aansluiting en ver volgens de punten: 2-6. De streekderby tussen Fiks en Tempo werd een uiterst een zijdige wedstrijd, daar de be zoekers aanvallend veel te kort schoten. Even na de pau ze viel al de beslissing, toen het twaalftal uit Oegstgeest van 4-1 op 6-1 kwam. Hiermee viel het laatste restje spanning weg en ook de concentratie in beide aanvallen. Het werd nog wel 9-2, bijeengeschoten door Ronique Gerlof (3), Theo Vreeken (2), Sandra van Gel- deren, Dirk Jan Elzenga, Ro bert van der Kraan en Diede- rick van Veen namens Fiks en Jannie Wielinga en Rob Wil schut namens Tempo. Sterk openend nam Velocitas tegen DVS'69 met 2-6 de lei ding, maar nadien werd het goede ritme ontregeld door het forser wordende tegenspel van de thuisclub. Desondanks kwam de 6-8 zege via Jeroen van Driel (3), Marjolein Hool- sema, Heieen van Ommen, Martine de Water, Ron Goud smit en Steven de Ronde niet meer in het geding. Binnen tien minuten raakte Crescendo bij Olympiaan van 5-4 ineens 11-4 achter en die klap was natuurlijk beslissend. De ploeg van Ruud Niesing bereikte via Joke Geyer (2), Anita Alberts, Marlies Brou wer, Carolien van Noort, Wil fred Cornelisse en John Huigs- loot een 13-7 score, die wel te recht maar ook geflatteerd Ondanks een veldoverwichf moest De Algemene tot 5-f Merwic in haar buurt dulden Coach Van Zonneveld brach in het slotkwartier aankomen de international Alfred Lam- booy in de aanval, die samen met Adri Rusman de beslissing forceerde: 7-5. Eerder hadden Annemieke Keereweer, San- nie Rusman, Hennie Waas dorp, Martin Filippo en Enrico Mud al raak geschoten. Acht minuten voor tijd incas seerde Fluks de achtste tref fer van koploper Quick, nadat de Noordwijkers zelf een straf- worp hadden gemist. Het werd zodoende inplaats van 7-8 nu 8-7, waarmee de kampioens kansen vervlogen zijn. Die bit tere pil konden goals van Mar leen Passchier (2), Sandra Pas- schier, Thilly Vink, Aad van Drongelen, Bram Koppenael en Anne Passchier nauwelijks vergulden. LEIDEN Zowel bij de heren als de dames was Scylla Avanti te slim af. Eén dag eerder bleef Scylla met lege han tegen de Blaeuwe Werelt terwijl Avanti tegen Tempo Team met de volle buit thuiskwam. Bij de dames was het precies gekeerd: Scylla pakte Koningslust met 6-2 en Avanti ging Tempo Team met 1-6 het schip in. In de tweede divisie ging Sjaardema goed door en walste mei over Nike heen. Ook de Scylla- en Avanti-reserves voeg twee punten aan hun totaal toe. Bijna vijf uur lang hielden zege. Het tweede van Av Avanti en Scylla elkaar in evenaarde deze prestatie u evenwicht, maar uiteindelijk Gispen. Aljé Kamphuis, P viel de beslissing in het voor- de Groot en Gerard Bakke deel van de Leidenaren uit. deden niet voor elkaar oi „Dat was verdiend en daar met ieder twee overwin hebben we vrede mee," aldus gen, Gerard Bakker van Avanti. Eén divisie lager vocht Do „Maar mét Vriesekoop hadden een derby uit met Sjaardi we een goede kans gehad." 2. Sjaak den Elzen Anne Vlieg werd matchwin- alleen Jaap Polak naar met een hattrick en had Kuiper te slim af, terwij eigenlijk alleen moeite met ter Engelbert slechts teg< Ronald Rijsdorp (21-19 in de lak het zoet der zijn meerdere erkennen en glas Janssen was ong«« pakte samen met Vlieg het baar en Nico van de Re^j dubbel. Herman van der bleef met lege handen. Broek kwam er zowel tegen Overige uitslagen: Avanl Rijsdorp, Robert de Groot als Middelburg Zuid 2 0-10; tegen Turk niet aan te pas; 6-4 Salamanders-Scylla 3 7-3; dus. Zaterdag waren Frits Treffers-NMB/VDO 2 8-2, Kantebeen, Swier en Van der Treffers 2-Korenbeurs i Broek absoluut kansloos tegen Avanti 4-Vriendenschaar De Blaeuwe Werelt. Van der 4; Sjaardema 4-The Vii Broek won als enige één game: 7-3; De Treffers 3-Albla 0-6. Avanti daarentegen was dam 10-0; Ilac-Sjaardema superieur in het belangrijke 8. duel met het laatst geplaatste Dames Tempo Team. Ronald Rijsdorp maakte tegen Winnubst de De derby Scylla-Avantl enige vergissing, zodat hij sa- minder spannend dan de e men met Bettine Vriesekoop bij de heren. Reden hierv en Robert de Groot 6-1 op het het feit dat zowel Ellen scorebord deed verschijnen. José Bakker met het oog o In de tweede divisie speelde toekomst hun verdedig Sjaardema geen verheffend spel verruild hebben voc tafeltennis tegen Nike maar aanvallend. Tegen Patrii had toch een straatlengte Groot en Sandra de voorsprong. Het dubbel en kwamen ze dan ook, Friso Reitsma verslikten zich Claudia Verschoor, niet ieder eenmaal, iets waar Joop bak. Wel redden Ellen Ba van der Borg en Mark Sang en Verschoor via Marii Ajang niets voor voelden: 8-2. Kantebeen de eer: 6-2 v< De Scylla-reserves gingen Leidsen. Met eenzelfde met hun hakken over de sloot én individuele prestatie tegen Pelgrim Odion 2. Sjoerd Scylla zaterdag al Koninf Meyer was andermaal drie- op haar plaats gewezen. A maal de slimste. Hij werd net ti ging toen met 6-1 ond genoeg gesteund door Peter bij Tempo Team. Ook i Paul de Vrind (2x) en het dub- het Verschoor die via bel voor een benauwde 6-4 van Veen tegenscoorde. aa uTIES la! ri ?"|Y e uitslagen: Docos-Hoonhorst 2 4-6; Avanti 2-'t Hooge Huys 7-3; a 2-Trefiers Arnhem 9-1; ATC-Scylla 2 6-4; Avanti 3-Vitac 9-1; Ava Phoenix .Dirk Jan Elzenga op weg naar het derde doelpunt van Fiks in de streekderby tegen Tempo. De Oegstgeestenaren wonnen uiteindelijk afgetekend met 9-2.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 22