Leiden Lions rentree et ruime zege j Enschede Eerste verliespunten voor Foreholte ONNODIGE NEDERLAAG LMHC SLECHT WEEKEINDE SCHAKERS PHILIDOR oomburg verspeelt koppositie QeidócOowiant MAANDAG IS OKTOBER 1984 PAGINA 21 IpEN Zo slecht als het met filidor ging, zo goed verliep het fcede competitieweekeinde voor Terwijl Philidor onnodig de Est verspeelde tegen Amstelveen j - 5,5) en het tweede van Nieu- Edam verloor (voorlopig 2-7), Lnen beide andere landelijk spe- Jde teams wel. LSG wees het L|<e VHS uit Haarlem overtui- d terug (7,5 - 2,5) en LSG 2 ken- »en problemen met Rijswijk: 7- r Philidor eiden viel er weinig (genieten. In de aula van de J\0 moest het eerste tegen het Jge Amstelveen aantreden. Na remises van Joop Piket en T Hofland volgde een nederlaag van Halderen (een fout in de jn(ng). Van Maaren maakte de gelijk door Teeuwen gedeci- j van het bord te zetten. Op f moment waren de prognoses nog een 6-4 overwinning. Toen brak evenwel het beruchte vierde uur aan. Nico Kuijf maakte nor maal remise, zoals ook Peter Gel- pke, die in tijdnood tegen Manuel Bosboom met wat probeersels nog bijna nadeel opliep (3-3). RAG de Graaff vergooide zijn gelijke stand, forceerde en verloor met een kwa liteit ook de partij. De volgende die een duit in het zakje van de tegen stander deed was Marcel Piket. Met twee vrijpionnen had hij moeten winnen, maar toch stond er na de tijdcontröle een verloren paar- deindspel op het bord (3-5). Hoewel de tegenstander van Wim de Kok „al" na het vierde pionverlies opgaf kon dat de match niet meer red den. Op de 65e zet moest Coen Ste- houwer toegeven dat zijn grote voordeel verdwenen was en er een remisestelling op het bord stond. Eindstand: 4,5-5,5. Ook Philidor 2 liep tegen zijn twee de nederlaag op. Heieen de Greef had haar vooruitgespeelde partij door een overhaaste centrumop mars verloren. Zaterdag volgden al snel een kansloze nederlaag van Vergeer en een weinig belangwek kende remise van Smit. Door nul len van Barkema en Jaap Herman werd het 0,5-4,5. Arthur Tan had wel een klein eindspelvoordeel, maar dat leverde niet meer dan een half punt op. De derde inval ler, Aalders, zag een combinatie over het hoofd en bleef met lege handen achter. De enige overwin ning kwam op naam van Vriend. De playing-captain, Ton Kohlbeck, verslikte zich in de eerste tijdnood, gaf een stuk weg en verspeelde la ter de laatste remisekansen. De af gebroken partij van van Loon staat remise, wat een 2,5-7,5 verlies zal opleveren. Met LSG ging het beter. In de ka pelzaal van 't Parlement (Nieuw- straat) heerst een goede schaakat mosfeer. In het tweede wonnen de onderste vijf borden in het eerste zelfs de onderste zeven. LSG 1 won van het Haarlemse VHS. De eerste was Dirk Sikkel, die rustig het wanhoopsoffer van zijn tegenstan der incasseerde. Leon Konings won met een taktische grap een kwali teit en de koningsaanval van Joop Bakker resulteerde in een winnen de vrijpion op e6 (3-0). Op het eer ste bord leed Remmelt Otten zijn tweede nederlaag. Een slechte Franse loper en ruimtegebrek de den hem de das om. In de tijdnood fase gingen twee VHS-ers door hun vlag. In het Spaans belande de wit te dame van Jorgen Henseler al snel op a7 en won daar een pion. Door zetherhaling uit de weg te gaan kreeg zijn tegenstander groot nadeel en verbruikte teveel tijd. Kees van Zijp had een klein na deel, maar zijn opponent liet zijn zijn klok meer werk doen dan zijn stukken (5-1). Door een onnauw keurige opening verloor toen Char les Kuijpers. De matchpunten wer den door Henk van Putten binnen gebracht. Tegen de bekende theo reticus van der Tak kwam hij goed uit de opening, maar niet verder dan remise. Dan resten nog twee gedegen overwinningen van Wiebe Wiebes en Tjaco Ossewaarde: slap pe opening, pionwinst en het uit schuiven van een gewonnen eind spel. Dus een 7,5-2,0 winst. LSG 2 volgde dit voorbeeld tegen Rijswijk. Erik v/d Marei begon met remise. Daarna wonnen Huib Nieuwland (Lettisch Gambiet), Si mon Duindam (stukoffer en mat), en Maarten Kuijt (tijd). De tegen stander van Peter Passenier had de hele partij slecht gestaan en gaf op toen de LSG-er dreigde te promo veren. Achteraf bleek de stelling gelijk te zijn! Een koningsaanval bekroond met een dubbelschaak bracht Michel Hockx het punt (5,5- 0.5). Leo Barendse verloor maar Paul Gerla zette in tijdnood in pion minder om in een dame meer. In een gelijk toreneindspel ging Adri- aan Clemens plotseling mat. Het laatste halfje werd door Klaas Ha- gendijk gescoord, die zich goed ver dedigde in een slecht staand eind spel. Eindstand: 7-3. REMMELT OTTEN dus )nt- ëd) [DEN Na drie jaar g op nauwelijks inte- ant niveau te hebben toefd is Leiden Lions er terug in één van de idivisies van de natio- le ijshockeycompetitie. wip door een nieuwe waardoor de nu is omgedoopt tot Lions, is een plaats tweede divisie ver- Zaterdagavond eerste competitie- in de IJshal aan Vondellaan omgezet in ruime 14-4 zege. Op- Enschede Lions bepaald niet opgewas- de combinatie van de ploeg, die naast de gebroeders Mark en Frank Dobbelaar verder is opgebouwd uit jonge 'Leidse en Haagse spelers. De drie leden van Jong Oranje, Dave Camfens (18), Ed Las- schuit (18) en het 20-jarige ta lent Elzard Hoogkamer vor men de Leidse inbreng. Oud-international en ex-coach van HIJS en Houtrust, Leo van Dijk, coachte zijn nieuwe club zaterdag naar een simpele overwinning. Behalve in de al lereerste lijn, waarin allemaal jonge spelers waren opgesteld, was de routine in elke daarop volgende opstelling vertegen woordigd. De eerste periode gaf chaotisch ijshockey aan twee kanten te zien. Enschede Lions mocht van goalie Mark Dobbelaar al vroeg op voor sprong komen. Dobbelaar schaatste uit zijn doel om de puck weg te slaan. Nonchalant tikte hij het projectiel echter voor de stick van Richard Le verman, die geen fout maakte: 0-1. Theo Dietz boog de stand binnen enkele minuten in Leids voordeel om door twee maal te scoren. Weer Lever- man maakte er 2-2 van, waar na Elzard Hoogkamer 'in de 18e, minuut zijn eerste treffer liet aantekenen op aangeven van René ten Berge. De werkelijke slag zou En schede in het tweede part wor den toegebracht. Met strak spel werd de defensie van de Lions uit Enschede volledig onder druk gezet, hetgeen veelal resulteerde in ruimte voor de snelle Leidse voorhoe de. Juriën Thomas, Peter Kon kel, Ruud Bakker (tweemaal) en Dietz brachten de tussen stand met nog eenmaal 20 mi nuten te gaan op 8-2. Ook het laatste speelstuk bcod het pu bliek veel doelpunten. Via treffers van Hoogkamer (drie maal), Bakker en Mike Hem- minga liep Leiden uit tot 13-2. Toen pas werd Enschede wak ker en sputterde met twee treffers in een minuut van weer Leverman nog wat te gen. Bakker bepaald? met zijn vierde doelpunt de eindstand op 14-4. TJEERD SCHEFFER aanwezig. „Oudjes" als 42-jarige Ruud Bakker, Constant (36), Jan van Horst (38) en Theo Dietz dienen als spil van de Dietz scoort het eerste competitiedoelpunt voor Leiden Lions. Er zouden er zaterdag in het met Enschede nog dertien volgen... Foreholte in de aanval in het treffen met Quick '20. De Voorhoutsen zouden in dit duel met de eerste nederlaag van het seizoen worden geconfronteerd. LEIDEN Foreholte staat weer met beide be nen op de grond. Quick'20, dat, net als de Voorhoutsen, nog zonder puntverlies was, behaalde een 11-18 zege. OASE had op de laatste veldhandbal- dag de inspanningen van een omvangrijk oefenpro gramma nog in de benen zitten. Het ging tegen UVG in de slotfase onder uit met 6-4. De heren van Rijnstreek toonden in de wedstrijd tegen Hollandi- aan ook te kunnen verde digen. Gedisciplineerd spelend bereikte de ploeg van Menno Bom met 17-7 de eindstreep. Wim Geerlings had het zijn speelsters voor de wedstrijd nog zo op het hart gedrukt. Tegen Quick'20 moest de verdediging gesloten gehou den worden. Foreholte deed echter het tegenovergestelde. Binnen het kwartier keek de ploeg tegen een 5-2 achter stand aan. Quick'20, vorig jaar nog uitkomend in de eredivisie, profiteerde van de geboden ruimte. Deze ont stond doordat de gevaarlijk ste speelster een persoonlijke dekking kreeg. Deze bemoei de zich verder weinig met het spel, maar haar mede speelsters speelden daarop regelmatig hun direkte te genstandster uit. Zij konden of zelf doorgaan als de rug dekking ontbrak, of als die dekking wel op tijd gegeven werd de hoekmensen aan spelen. Die scoorden in de loop van het duel dan ook acht doelpunten. Vanaf de cirkel werd er zes maal ge scoord. Foreholte stelde daar bitter weinig tegenover. Me nigmaal stuitte men op de keepster die steeds beter in geschoten raakte. Alleen ve terane Nel Geerlings was te gen deze jeugdinternational succescvol door 10 maal(!) te scoren. Na een 9-4 ruststand was er even hoop toen Fore holte tot 11-7 terug kwam, maar in de loop van de twee de helft bleken „les verts" kansloos: 18-11. Quick'20 blijft hierdoor ongeslagen, Foreholte noteerde de eerste verliespunten. OASE kreeg deze week een forse tegenslag te incasseren toen keepster Monique van der Meer op de training de kruisbanden van haar knie scheurde. Zij zal daardoor ze ker de hele komende zaal competitie missen. Noodge dwongen deed Helma van der Geest een beroep op speelster Cobi Hassing om weer in het doel, haar oude stek, te gaan staan. Tegen de koploper UVG deed zij dat op de laatste veldhandbaldag zeker niet onverdienstelijk. Verdedigend klopt het ver der ook wel bij OASE, maar de aanval faalt bij voortdu ring in de afwerking. Twee penalties missen en een aan tal break-outs is teveel. Na een snele 3-0 achterstand kwam de ploeg na rust door toedoen van Roos van der Poel, Marleen van Stipdonk en Gerrie Hoogeboom tot 4-4 terug. Een conditionele te rugval werd OASE fataal. De Schiedamsen behielden met 6-4 de koppositie. De heren van Rijnstreek noteerden hun tweede over winning. Het Vlaardingse Hollandiaan werd met 17-7 slachtoffer van de Alphense dadendrang. Verheugend voor de in het verleden de fensief nogal kwetsbare ploeg was dat nu de basis van de overwinning vanuit een hechte verdediging ge legd werd. Aanvallend werd ook de nodige variatie in het spel gelegd, waardoor de overwinning eigenlijk nog groter had kunnen zijn. Wim Rijn was topscorer met 7 treffers. In de eerste afdelingsklasse dames viel een van de drie koplopers af. Quintus won met 13-8 van concurrent EDH. De andere koploper, HVV, won gemakkelijk van de reserves van Foreholte. Een hoog schotpercentage, vooral in de tweede helft, plus een hoop straf worpen, leverden de dames uit Voor schoten een eenvoudige 16-6 overwinning op. Olympia blijft met twee punten ach terstand goed volgen. Aan HVS hadden de Wassenaar- sen een willige tegenstand sters om enkele systemen uit te proberen. De Stompwijkse reserves verweerden zich re delijk maar gingen toch met een 22-10 nederlaag naar huis. Saturnus tenslotte verraste in diezelfde klasse vriend en vijand door met 20-6 van Schipluiden te winnen. De rood-witten waren toch weer terug gevallen op hun oude verdedigingssysteem en dat werkte evengoed als de aan valsopbouw. De heren van Foreholte revancheerden zich voor de zaterdag op het tournooi van Rijnsoever ge leden nederlaag tegen Her cules. Na een rommelig be gin speelde de ploeg zich naar een 13-10 overwinning. In de dames tweede klasse verloor Northa mede door ongelukkig fluiten van Wingsj" Bij de heren won VELO van Olympia met 16- 14 en Saturnus 2 bleef met 11-16 OASE de baas. Rijn soever speelde tweemaal evenals AHC'28. Rijnsoever won met 18-16 van HVS, maar verloor van AHC'28: 14-17. Datzelfde AHC won ook met 18-12 van MSV. Overige uitslagen. Dames- :AHC'28 3 - Fairplay 6 - 12. Heren: Northa - HVV 3 6 - 10, Fairplay - Wings 4 9 - 14. AD VAN FESSEM Overwinning LZ '86 LEIDEN LZ 1886 won het waterpoloduel tegen het IJ met 13-12. In de ereklasse won AZC zonder te over tuigen van ZIAN/Vi tesse. De vrouwen- ploég van LZ 1886 won met 6-3 van ESCA, de vrouwen van De Zijl verloren met dezelfde cijfers van Merwede. Vivax ging eervol tenonder tegen PSV: 6-5. Kat wijk ging met 7-5 on deruit tegen RZV. Toen LZ '86 bij een 5-2 achterstand op een pres sing overschakelde, liep de Leidse ploeg tegen het IJ door naar een 7-5 voorsprong. Nadat Wilco van der Zeeuw bij die stand een strafworp mis te, ging de strijd gelijk op. Met nog slechts 25 se conden te gaan leek Hans Koster de Amster dammers de overwin ning te bezorgen. De ach terstand van 11-12 werd toch nog door de ploeg van Hans Parrel in winst omgezet: 13-12. Doelpun tenmakers: Wilco van der Zeeuw (5x), Remco Roman (3x), Ruud Muus- se en Michel van der Zeeuw (2x). AZC/Microlife heeft de vorm nog niet te pakken. Vooral de o vertal-si tua- ties werden slecht benut. Vijf maal scoorden de pupilen van Istvan Goor niet en daardoor kon ZIAN in de race blijven. Toen de Haagse ploeg van 2-7 op 5-7 kwam, loodste Eric Noorder- graaf zijn ploeg in veilige haven: 5-8. Tony Buunk zorgde voor de 5-9 eind stand. Scores. Eric Noor- dergraaf (5x), Tony Buunk (2x), Ed van Es, Ewout van Winsen. Vivax won de lastige uit wedstrijd tegen PSV met 6-3. Marcel Rompes, Je roen Plasmeijer (2x) en Dik van den Bosch zorg den voor de treffers. LZ 1886 nam pas in de laatste periode afstand van ESCA: 6-3. Doelpun ten van Monique van Leeuwen, Jeannet de Jong en Ellen Hooge boom. Ondanks treffers van Marjon Rijsbergen, Margareth van Veen en Inge Bouwmeester ver loor De Zijl met 6-3 van Merwede. Katwijk gaf in het laatste speldeel de kansen uit handen. Tegenstander Rijswijk liep door naar een 5-7 overwinningen. Doelpuntenmakers wa ren Piet de Vries (2x), Arco Guyt (2x) en Ro nald van der Drift. OEGSTGEEST— De hoofdklasse hockeyers van Leiden kregen giste ren van SCHC aanzienlijk meer tegenstand dan de week ervoor tegen Den Bosch. De pupillen van Nol Baarschers zagen zich door de debutant uit Bilt- hoven in het strafballen- duel via een 0-2 bij rust uiteindelijk met 2-4 terug verwezen naar een onder ste positie op de ranglijst. De instructies van Baar schers voor aanvang waren duidelijk. Leiden moest di rect het initiatief nemen, om zodoende de gasten op eigen helft vast te zetten. Om on begrijpelijke redenen was het juist SCHC dat de thuisploeg de eerste tien minuten alle hoeken liet zien. Lange klap pen van achteruit de Leidse defensie kwamen niet goed aan en zo diende zich een nerveuze eerste helft aan. Voorstopper Croll veroor zaakte onnodig een strafcor- ner (praten tegen arbiter Riemersma), waaruit laatste man bij SCHC Jeroen Mundt met een push over doelman Hulskér de openingstreffer voor rekening nam. Leiden bleek echter nog niet wakker geschud en weigerde meer werk te~ verzetten dan nodig was. De felle ploeg van coach Winteraken maakte hier tien minuten later op nieuw gebruik van. Sem Vosters ging op rechts goed buitenom en veroorzaakte in de Leidse circel een overtre ding, welke Riemersma naar de strafbal-stip deed wijzen. Mundt stuurde Hulsker de verkeerde hoek in en scoor de zijn tweede treffer voor SCHC: 0-2. Eindelijk ont waakten enkele spelers bij Leiden, zodat de ploeg tot enkele kansen kwam. Een strafcorner van Martijn de Kempenaer vloog langs doel man Frans Haandrikman op het doel af, waar een Stichtse verdediger de bal met de stick tot hoekslag verwerkte. Vijf minuten voor rust begon de thuisploeg pas goed op toeren te komen. Met name Onno te Rijdt kwam tot tweemaal toe in kansrijke positie. Alleen voor Haan drikman zag hij echter kans om de bal enkele centimeters naast te pushen. Na 5 minuten in de tweede helft mocht Wouter Eiken hout zijn rentree maken als rechterspits, ten koste van de teleurstellende Hans Wage- ner. Te Rijdt werd op de rechtermidden positie ge plaatst. De over rechts opge zette snelle acties stichtten meer gevaar. Vooral de sole rende Bennis en Eikenhout brachtten de SCHC afweer in panische toestand. De boomlange arbiter Riemers ma kon voor de tweede maal naar de stip wijzen, toen Ei kenhout onreglementair werd gestuit. Bob Jan Die trich scoorde koel: 1-2. Hein Dungelmann en Diederik Klop presteerden het daarop om na uitgespeelde acties het lege doel te missen. Aan de andere zijde bracht de goalt- jesdief van de gasten, Wytse van Esveld, de stand uit een counter op 1-3, na persoonlij ke fouten van Klop en Huls ker. Een strafcorner, vijf mi nuten voor slot, werd foutief gekeerd, zodat Dietrich uit de strafbal 2-3 maakte. Een fout van Croll vlak voor tijd bracht Van Esveld alleen voor Hulsker. Fluitist Esveld zag het 'cleane' ingrijpen van de Leidse goalie als een overtreding. Jeroen Mundt maakte opnieuw uit een strafbal zijn derde goal en maakte daarmee de 2-4 ne derlaag van Leiden tot een feit. Opstelling LMHC: Hulsker. Klop, Jansen Schoonhoven. Croll, Dungel- man, Dietrich, De Kempenaer, Wa- gener (Eikenhout), Te Rijdt, Bennis, Van Eyk. EIDEN Forescate eren behaalde in de erste klasse Op Ring ass een ruime 4-0 over- inning, die overigens as in de laatste 20 minu- in tot stand kwam. De ames-ploegen in de eer- e klasse noteerde bei en een 1-1 gelijkspel, oordwijk bij Benne- oek en Leiden tegen eolus. et duel tussen Foresca- en Ring Pass kende ee immelige eerste helft, 'aar in de thuisploeg ch wel wat kansjes cre- r irde, maar niet tot sco- !n kwam. Na de pauze racht Forescate meer lerleg in het spel. Her- lan Hartevelt tilde na i minuten de score uit Ne strafcorners naar 2- Mark van 't Nordende Jpomoveerde een straf- 1 tot 3-0 en Derk Jan Brand zorgde er via een tip-in voor dat de Delfte naren alsnog met een ruime nederlaag naar huis gingen. Roomburg leed een verras send 2-0 verlies tegen Capel- le. Een strafbal en een verde- digingsfout betekende twee tegentreffers, terwijl de Lei- denaren niet in staat waren een strafbal te verzilveren. Roomburg verspeelde hier mee de kop aan Zoetermeer, dat Alecto moeizaam met 2-1 op de knieen kreeg. Rein Jansen maakte de begintref- fer, maar een beter combine rend Zoetermeer stelde daar uiteindelijk twee doelpunten tegenover. Hisalis verloor onnodig met 4-3 van Scheybeeck. Mark en Hendrik Jan Kaptein zorg den voor een 0-2 ruststand. In de tweede helft antwoord de Pieter van de Rest op de Scheybeeckse aansluittreffer adequaat, 1-3. Echter in de laatste 2o minuten produ ceerde Scheybeeck temidden van enkele groene, twee gele en een rode kaart en een ge miste Lissense strafbal drie doelpunten, zodat Hisalis als nog met lege handen stond. Alphen verloor met 4-2 van De Waele. Nieuwkoop zege vierde knap met 1-0 over Fletiomare. Catwijck leed een nipte 2-1 nederlaag tegen Bunschoten. Dames Noordwijk op bezoek bij Bennebroek speelde een ma tige eerste helft, wat in de laatste seconde met een te gendoelpunt afgestraft werd. Na de rust was Noordwijk beter op dreef en na een kwartier schoot Renate van de Bent de verdiende gelijk maker in. Leiden pakte ein delijk een punt, 1-1 tegen Ae olus, hoewel vriend en vijand zich erover verbaasden dat het er geen twee waren. Su zanne Nivard zorgde op aan geven van uitblinkster Caro- lien Holtkamp voor 1-0. Ver volgens handhaafde die stand zich via een zeer dubieuze scheidsrechterlijke beslissing, doelpunt buiten de cirkel, en een curieuze carambolage. binnenkant paal terug het veld in. Een onterechte straf bal ontnam toen Leiden ook nog eens de zege. Alecto remiseerde tegen Groen Geel, 1-1. In de eerste helft lieten de Leiderdorpers zien op de eigen mat een te genstander onder druk te kunnen zetten, hetgeen Fen- neke Zweers in stand tot ui ting bracht middels éen ver zilverde strafbal. Na de pauze bleek echter ook weer dat Alecto dat niet 70 minuten volhoud, waardoor zij toch een punt aan de gasten moes ten laten. Roomburg won knap met 3-0 van Waddinx- veen. Inge Oudkerk-Pol, An- net de Vries en Maija Spreij zorgden voor de winst. Al phen speelde tegen Gouda doelpuntloos gelijk. Nieuw koop kon het niet bolwerken tegen het bezoekende Pijnac- ker, 0-4. Catwijck versloeg Berkel met 3-0.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 21