puick Boys deklasseert koploper Barendrecht ARC VERSCHALKT BE F Noordwijk: hollen of stilstaan... oudekerk en Hazerswoudse Boys delen: 1-1 RCL blijft afgang bespaard 13PORTTRIBUME katwijk onderschat Sportlust '46 EeidwOowtcvnt MAANDAG 15 OKTOBER 1984 PAGINA 19 - ltior bij Hii Teulii t'g. l»ng (4 Cis lom (2 ;IDEN In Hoek van Holland verraste Ze- lihoven vriend en vijand door Hoekse Boys eigen terrein te verslaan. De ploeg van trai- l'Am rBen Möllers won met 0-1 door een goal van dl o Aartman. Katwijk maakte geen kans tegen •Jtpuur op inzet draaiende Sportlust'46. De Do stploeg verloor met 2-0 na een doelpuntloze lie] tstand. Ter Leede werd compleet weggetikt ilinor JAC. De Hagenaars waren al bij de pauze een 2-0 tussenstand gevorderd en deden ir nog een treffer bij in de slotfase. Boys - Zevenhoven 0-1 (0-0) k venhoven had in Hoek van Holland gekozen r een behoudender spelconcept. Ten behoe- ran het zelfvertrouwen van de Zevenhoven- >r Iers had trainer Ben Möllers gekozen voor vergaren van punten boven de kwaliteit van het aanvalsspel. En dat pakte goed uit. Want Hoekse Boys kwam maar spaarzaam door. Halverwege het tweede deel nam Harrie de Boer een corner. De bal kaatste naar hem terug, zodat hij de bal weer „voor de pot" kon gooien. Leo Aartman ving de bal op zijn borst op en haalde direct uit: 0-1. Het slotoffensief van de Boys vormde geen probleem de Möller- séquipe. Sportlust'46 Katwijk 2-0 ((H)) Katwijk ging ten onder aan onderschatting. Het gebrek aan voetbaltalent bij Sportlust'46 is be kend, maar ook met een grote dosis werklust blijkt de ploeg nog een en ander aan succes te kunnen bereiken. Katwijk kwam slechts in de beginfase even door via Wim Guyt 1. Daarna is de vissersformatie er niet meer aan te pas geko men. In het laatste part bepaalde de thuisclub de stand via uitgespeelde kansen op een duide lijke eindscore van 2-0. JAC - Ter Leede 3-0 (2-0) Nadat de Hagenaars met goed spel al verschil lende malen voor het doel van invaller doel man Pieter Idenburg waren verschenen was een openingstreffer nog slechts een kwestie van tijd. Henk Vrolijk rondde in de 17e minuut een aanval goed af: 1-0. Hans Oudshoorn, Jan van Harskamp en William Lengton kwamen enkele malen goed door, maar verzuimden te scoren. Vlak voor de rust kon zowel Idenburg als laat ste man Pieter van der Plas niet verhinderen, dat Martin den Duik er 2-0 van maakte. Na de thee joeg Ter Leede wat meer, maar kon nooit een vuist maken. Acht minuten voor tijd be paalde Marinus den Haan de eindstand op 3-0. JEUGD QUICK BOYS „VERPLETTERT" ROODENBURG: 0-5 LEIDEN In de regionale A-klas se viel de 0-5 zege van Quick Boys op die het behaalde in Leiden bij Roodenburg. UVS nam twee punten mee uit Den Haag waar het Quick door een 2-3 zege met lege handen achterliet. RKAVV blijft opmerke lijk presteren. Het Rotterdamse Xerxes ondervond dit, want het verloor met 1-2. Roodenburg, dat pas één wedstrijd had afgewerkt voor de competitie, had misschien een ge brek aan spelritme, maar zeker de verkeerde instelling in de wedstrijd tegen Quick Boys. Waar de Kat- wijkers agressief opereerden, bleven de blauw-zwarten volharden in een lauwe, bijtijds apathische houding. De snelle 2-0 achterstand waar Quick Boys Roodenburg mee con fronteerde zal hier niet vreemd aan zijn geweest. André de Best en Cees van Beelen waren de schutters. Het was duidelijk dat de gasten een re vanche wilden voor de 5-1 neder laag van vorig jaar. De rust ging in met 0-4, want Cees Guyt en Dennis- Jan Miras verdubbelden de score. Na rust slechts één treffer en wel van André de Best. die hierdoor voor de 0-5 eindstand zorgde. In Den Haag speelde UVS geen hoogstaande wedstrijd tegen Quick, -maar het werkte keihard en dat was er mede de oorzaak van dat de zege werd binnengehaald. De Leidena- ren kwamen op een 0-1 voorsprong door Martin de Rooy en met die stand ging de rust in. Een kwartier voor tijd maakte Ricard Polanen er 0-2 van. Nadat Quick de achter stand had verkleind tot 1-2, maakte Wim Tegelaar aan alle onzekerheid een einde door de derde treffer aan te tekenen. Een fel aandringend Quick scoorde nog één keer, maar bij 2-3 bleef het. In Rotterdam een sterk RKAW- ,dat er geen twijfel over liet bestaan dat het de meerdere was van Xer xes. Edwin Vurens was de gevierde man na afloop, want hij scoorde voor én na de pauze en zette de Leidschendammers zodoende op een 0-2 voorsprong. De Rotterdamse doelwachter, zoon van profvoetbal ler Pim Doesburg, voorkwam meer treffers. RKAVV kwam nog in moeilijkheden doordat Xerxes een strafschop benutte, maar in de stand kwam geen verandering meer. rWIJK Vooraf had ck Boys trainer Martin Vianen zijn ploeg in- rent alle ontzag voor loper Barendrecht te jeten. „Het was duide- dat het Barendrecht lig mee had gezeten, hetzelfde geld had :k Boys bovenaan ge- De stellingname de Katwijkse oefen- iter kwam in het ver van de wedstrijd erg (lijk tot zijn recht, tund door treffers op kritieke momenten Quick Boys korte in met de ongeslagen tus van de bezoekers: 4- Van Vianen: „Gezien el spel van de laatste we- üd, kijk ik hier niet vreemd van op. De ploeg k Iban, tok met de vele jon- fren, heel wat. Nu nog DWO 'ii hoe ver we dit sei- t mee; n komen." i veld zen- 4°ede bui van Van Vianen helemaal op zijn plaats, een niet aflatende inzet Quick Boys veel ruimte lert a foppen voor de offensieve rde c meu Door vaak de aan- Na (fjsvJeugels te benutten wer- sfeeds gaten getrokken en de penetraties van achter uit waren veelvuldig. De voortaan als middenvelder in te zetten Teun van der Plas komt veel beter uit de verf sinds hij bevrijd is van de be wakersrol in de verdediging. Het ondernemen van zijn fa voriete rushes is niet meer zo riskant. Wat die rushes betreft was ditmaal overigens de hoofdrol weggelegd voor aan voerder Freek Rienks, die trouwens op alle fronten een „prima pot" afleverde. Al met al was het Quick Boys, dat de toon aangaf met steeds veel breedte en tempo in de aanvalspatronen. Barendrecht werd het grootste deel van de Rini binati Wall linuten >ok dom ploe )EN Koudekerk Hazerswoudse Boys len elkaar in de djekderby in evenwicht, matige duel leverde eindscore van 1-1 op ;n ruststand van 0-1. j KV zette ia' Ij Wa ter w Mee'f dron slaa niet iker bl^tat stra nad nbroi Quick Boys-spits Martin van der Plas was goed voor twee doel punten in het duel met Barendrecht. tijd eenvoudigweg overklast. Vooral in de eerste helft maakte de frontlinie van de bezoekers erg weinig klaar, terwijl het middenveld vaak niet serieus bemand was. Dat kwam ook doordat captain Bas Hokke, de beste Barendrech- ter, uit de middenlinie was ge haald om in het defensiecen trum de plaats van de gebles seerde Ronald Maasdam in te nemen. Hokke's aandeel bij het eerstel doelpunt was trou wens niet zo knap. Collega aanvoerder Rienks „stiefelde", met de bal aan de voet, on stuitbaar langs iedereen (ook langs Hokke) en besloot met een tikje op Mart van der Plas, die resoluut afrondde: 1-0. Quick Boys bleef onverdroten „gaan", maar bewees het kan sen vermorsen nog niet hele maal verleerd te zijn. Boven dien missen de jeugdige vleu gelspitsen Leen en Marco van der Plas nog het nodige lef en zelfvertrouwen. Direct nadat Quick Boys even verslapte en Barendrecht aan de gelijkma ker mocht denken (onder an dere bij een afstandspegel van Kooien), sloegen de Katwij- kers opnieuw toe. Floor van Duyn lanceerde vlak voor de pauze Mart van der Plas, die het karwei alleen leek af te maken, doch via een flitsende één-twee met Leen van der Plas goalie Scheffers versloeg: 2-0. Leo van Delft, na de rust ver vanger van de geblesseerde Jan Hoek, startte tegen zijn zin erg opvallend. Barendrecht- spits Paul van de Mijn brak op links door en gaf een strakke scherpe voorzet, die door Van Delft, die er vlak voor doel ongelukkig voorstond, tot doelpunt werd gepromoveerd: 2-1. Vervolgens sloop onrust in het spel van de thuisploeg en kon Barendrecht komen. De irritaties namen toe en scheidsrechter Storm moest oppassen om het in de hand te houden. Trainer Van Vianen kwam van de bank en wenste zijn formatie bij de zijlijn op te peppen, hetgeen de arbiter na tuurlijk niet goed vond. Effect had de actie wel. Pal daarop brak Leen van der Plas op rechts door. Hij legde terug op Van Rooyen, die met een „dia gonale streep" in de linker bo venhoek poeierde: 3-1. Hierna groeiden de kansen op een Katwijks doelpuntenfestival. Verder dan een door de kop pende Leen en Marco van der Plas in een treffer omgezette hoekschop kwam het echter niet. Met 4-1 was Quick Boys echter dik tevreden. LEJO BUCK Scoreverloop: 15. Mart van der Plas 1-0; 45. Mart van der Plas 2-0; 48. Van Delft (eigen doel) 2-1; 64. Van Rooyen 3-1; Marco van der Plas 4-1. Quick Boys: Guyt, Hoek (Van Delft), Jonker, Rienks, Eijsberg, Teun van der Plas, Van Rooyen, Van Duyn, Leen van der Plas, Mart van der Plas (Varkevisser), Marco van der Plas. hield Unicum op een 3-3 gelijkspel. Unicum - MVKV 3-3 (2-2) Op aangeven van Henk Lan- gemaat kon Ron van der Kolk MVKV al na tien minuten op voorsprong brengen. Even la ter was de stand via een kop stoot weer gelijk. Halverwege de eerste helft trok Unicum het initiatief naar zich toe en bezorgde zichzelf het voordeel. de eerste goal. Weer Lange- maat zette voor, waar Van der Kolk ditmaal inkopte: 2-2. In de tweede helft had voorna melijk Unicum redelijke mo gelijkheden. Vijftien seconden voor het einde leek Dirk de Koning uit een voorzet van Rolf de Jong de strijd te beslis sen. Direct na de aftrap was Valken'68 - SV Voorschoten 2-3 (0-2) In de eerste fase bepaalde Voorschoten duidelijke het spelbeeld, hetgeen werd bewe zen met twee doelpunten. Lex van Schijndel was succesvol in de 15e minuut, terwijl Jan Bo- gerds er een kwartier later 2-0 kansen. Na de thee knokte Valken zich uitstekend terug in de wedstrijd en Theo van Rijn illustreerde dit herstel met een treffer: 1-2. Na hands van Lambert Lingerak schoot Piet Varkevisser de partijen weer op gelijke hoogte. In de 62e minuut besliste Hein de Graaf uit een hoekschop van Katwijkers scoorden ils de Hagenaars in laatste minuut. SV :hoten was Val- in Valkenburg te af. Nadat de SV al bij rust met 0-2 leidde de thuisclub terug !-2. Na de beslissende rschotense goal was verzet van de Valken nitief gebroken. dekerk - Hazerswoudse 1-1 (0-1) fjkwalitatief zwakke con- itie gaf voor de pauze (ts beter Hazerswoude te Jan Platteel was net niet vol met zijn schot. Even tilde Rienk Poot zijn naar een 0-1 ruststand. thee was het Koude- dat meer kwam opzetten en toe goed spel vertoon- Peter Spierenburg be ide dat met zijn gelijkma- Nico Lefèbre schoot nog keer goed, maar bereikte iet van de Boys niet. Een Koudekerkse aanval in het duel met Hazerswoudse Boys. De punten werden overigens broederlijk gedeeld. )EN ARC presteerde dag uitstekend door de (r moeilijke opponent Be op eigen veld op een 1-3 daag te tracteren. FC Lis- ield het sterker geachte es op een doelpuntloos spel. René Warmerdam in deze partij een straf- SIZO kwam er tegen en 'niuiden niet aan te pas. 'uisclub won met 2-0, een die al bij rust was be- iir ABC 1-3 ((H)) een duizendkoppig pu- bliek kwamen de beide riva len tot aantrekkelijk veldspel. ARC-er Riny Oosterlee schoot tegen de paal, terwijl Be Fair dat voor de rust ook deed. Na ongeveer een uur spelen haal de Ardi Oosterlee uit na een combinatie van zijn broers Nico en Riny: 0-1. Een minuut later egaliseerde de thuisclub via Leon Konijn de stand. Weer een minuut later bedien de Riny Oosterlee Sjaak Key, die keihard raakschoot: 1-2. Vijf minuten voor het einde besliste Riny Oosterlee de par tij na een assist van Wilco van Leeuwen. FC Lisse - Xerxes 0-0 (0-0) Ondanks het gebrek aan doel punten was er toch een aan trekkelijke wedstrijd te zien. Beide ploegen schuwden de aanval niet, waarbij vooral Lisse voor de pauze via Ben Barten kansrijk was. De coun ters van de Rotterdammers waren ook gevaarlijk, zodat goalie Nico Groeneweg regel matig handelend moest optre den. Na de thee opereerde Lis se sterker vanuit een gesloten defensie en mocht Xerxes va ker opkomen. Toch nam Lisse halverwege het roer weer over en koerste recht op het Rotter damse doel af. Rob Suttorp werd onderuit geschopt, zodat René Warmerdam een unieke scoringsmogelijkheid kreeg. Hij schoot vanaf elf meter te gen de lat. Suttorp was in de slotfase nog dichtbij een tref fer, terwijl Robert Zuidweg aan de andere kant vanuit vrije positie naast schoot. IJmuiden SIZO 2-0 (2-0) Al na zes minuten was het IJ muiden, dat de score opende. Van Leeuwen was de doelpun tenmaker. SIZO antwoordde met een overwicht, van waar uit Peter Bol en Gert Kardol de beste mogelijkheden kregen toegeworpen. Zij verzuimden echter te doelpunten. Dat deed Van Leeuwen niet, toen Hille- gommer Dick van der Waal tien minuten voor rust verde digend in de fout ging: 2-0. Na de pauze kwam SIZO goed op zetten en hield IJmuiden pro bleemloos van verder scoren af. Het lukte echter niet in doelpunten nog dichterbij te komen. Niet zichtbare Pierre van Gemerden van RCL heeft ingeschoten, Ben Heemskerk komt te laat om de rebound te benutten. Spijkenisse-doelman Willem Veenman blijft, in tegenstelling tot wat de foto suggereert, „overeind". LEIDERDORP De schotloosheid van de voorhoede van Spijkenisse en een dosis geluk hebben RCL een afgang bespaard. De Leiderdorpse ploeg leed een kansloze 0-3 ne derlaag; indien Spijkenisse echter wat trefzekerder was opgetreden, had die score verdubbeld of ver drievoudigd kunnen zijn... Het zag er in de beginfase in het geheel niet naar uit, dat de partij voor RCL een catastro fale wending zou krijgen. De „Racing" hield de opponent onder druk, liet de bal goed circuleren en creëerde zich ook wat kansen. Trainer Lau rens Mouter was over die spel- periode ook dik tevreden: „In het begin speelden we goed aanvallend voetbal. Ik had Ben Heemskerk in de spits ge posteerd, omdat ik vond, dat we meer diepte in de aanval nodig hadden. We kregen daardoor ook meer ruimte op het middenveld en een paar goede kansen". De beste van die scoringsmo- gelijkheden was voor Pierre van Gemerden, die zijn lage schot zag gestuit, waarna Ben Heemskerk te laat kwam om in te tikken. Cees Ruis kreeg de tweede goede kans, toen Spijkenisse-goalie Willem Veenman bij een corner onder de bal doorliep. De Leider- dorpse libero schoot echter over. Aan de andere kant liet Kees Vlug Ruud Boendemaker zijn hielen zien, de snelle spits passeerde vlot Cees Ruis, maar zijn schot werd voortreffelijk door Peter van der Heijden ge keerd. Na rust leidde een fout van Ruud Boendemaker de Lei derdorpse nederlaag in. De voorstopper dacht de bal ge makkelijk onder controle te krijgen; het leer sprong echter voor de voeten van Ruud Em merik, die koel afmaakte 0-1. Het was het begin van een pe riode, waarin RCL het hoofd verloor en op miraculeuze wij ze aan een grote nederlaag ontsnapte. De Spijkenisse- voorwaartsen misten een aan- kansen en wan- zij het vizier wel op scherp hadden staan, stond het houtwerk een doelpunt in de weg. Robert de Heer schoot twee keer op de lat, Ruud van Emmerik één keer. Het duur de daarom nog een half uur, voordat Spijkenisse de zege veilig kon stellen. Niels van Hamburg speelde Cees Ruis tussen de benen door en liet 0- 2 aantekenen. Cees Vlug maakte er vier minuten later 0-3 van. RCL stelde daar aan vallend niets tegenover. Ook de strafschop die drie minu ten voor tijd wegens het neer halen van invaller Sieto Schal- kers werd toegekend kon Peter Siera niet benutten. RCL, dat zich na drie wedstrij den kopploeg mocht noemen, is nu in de onderste regionen van de ranglijst beland. WILLEM SPIERDIJK Scoreverloop: 47 Ruud Emmerik; Niels van Hamburg; Cees Vlug 0-3. Van der Heijden. Ruis, Siera, Boen demaker. Braat, Bruna, Van der Bijl, Kammenga, Van der Post. Heems kerk, Van Gemerden. KLAASWAAL Noordwijk is dit seizoen een zeer wisselvallig ac terende ploeg. Het kostte ook John Eelman, de oe- fenmeester van de rood- witten, zaterdag na af loop van het zo matige treffen met SSS (1-1) geen enkele moeite die stelling te beamen. En waar collega-trainer Theo de Waard (ex-RCL) even later zou stellen Noordwijk aan het eind van de competitierit „mi nimaal bij de eerste vier" te verwachten, hield Eel man zich dan ook over tuigend op de vlakte. Een begrijpelijke opstel ling. Het is op dit mo ment immers hollen of stilstaan met Noordwijk. Zo speelt de ploeg de sterren van de hemel en zo is het weer helemaal niets. De ontmoeting met SSS viel dus onder de noemer „knap bedroevend". Van Klaaswaalse zijde uit overi gens niet zo verwonderlijk. Het team staat niet voor niets zo laag op de ranglijst van de eerste klasse A, de ploeg valt gewoon onder de dit seizoen weer groter ge worden groep beperkte za terdageersteklassers en dan mag je geen grootse daden verwachten. Van Noord wijk daarentegen mag nog altijd wel het nodige wor den verlangd. De elf van oefenmeester Eelman be staat immers voor het grootste gedeelte uit spelers die wèl kunnen voetballen. „En soms doen ze dat ook heel goed", wist Eelman in Klaaswaal. „Vorige week bijvoorbeeld, werd Kozak ken Boys door ons compleet weggespeeld. Toen draaide' het perfect, al werd er dan te weinig gescoord. Maar vandaag klopte er weer he lemaal niets van. Het even wicht was weg, er werd al leen maar te gehaast, te veel diep gespeeld. Nee, ik begrijp ook niet hoe dat kan. Het gebeurt gewoon". Daarbij kwam Noordwijk door de eigen faam nog eens extra in de problemen, daar in Klaaswaal. Noord wijk mag dan al enige jaren letterlijk en figuurlijk, het „oude" Noordwijk niet meer zijn, de geest van het kampioensteam waart op de Zuidhollandse eilanden nog wel degelijk rond. „Dus moet je vooral niet te tam spelen", wist Eelman. „Juist dit soort tegenstanders doen er tegen ons nog eens een extra schepje bovenop. Het is dan aan Noordwijk om zich daarop in te stellen, om de persoonlijke duels ook vol in te gaan. Als je dat niet doet, vraag je om pro blemen". Hoewel Eelman in deze be schouwing iets te eenvoudig voorbij ging aan het feit dat Noordwijk, en dat niet al leen door de inbreng van Frans van Veen, qua hard heid minimaal de evenpool was van de thuisclub, kwam de roodwitte forma tie inderdaad m de proble men. Zelfs een vroege ope ningsgoal hoekschop Geert-Jan Bakker, kopbal Van Veen, z'n eerste com petitietreffer sinds tijden vermocht de gewenste rust niet te brengen binnen de Noordwijkse gelederen. Het was dan ook niet meer dan terecht dat SSS nog voordat er een half uur was ge speeld weer op gelijke hoogte kwam. Jos Smits liet zich na een wat minder ge slaagde uitgooi van Dort- mundt al te eenvoudig door Ron Dubbeld van de bal zetten, waarna het voor Ruud in 't Veld niet zo moeilijk was de gelijkma ker achter Dortmundt te knallen. Een score die in de van Noordwijk-zijde beter ge speelde tweede helft geen wijziging meer zou onder gaan. Al was lange, en in derdaad kopsterke spits Marcel Breeman namens SSS diverse keren dicht in de buurt van een tweede Klaaswaalse goal en kwa men Yvan Hermans en Klaas Vink tijdens het Noordwijkse offensief re gelmatig gevaarlijk door. GERT-JAN ONVLEE Noordwijk; Dortmundt, Manjt, Wendt, Van Beveren, Sluys. Van Veen, Wetzel, Smits, Hen (Mark Vink). Klaas Vink, Bakker

Leidse Courant | 1984 | | pagina 19