Geen banale grappen en elitaire humor in Amerikaanse comedy-serie E!j] DIO/TELEVISIE BELGIË PROBEERT ETHER TE ORDENEN AVRO'S PLATEN GALA VAN DE GROTE NAMEN Cckbeffotruvnt DONDERDAG 11 OKTOBER 1984 PAGINA 19 ■ter of the game ear negentigste ver jaar- ijkt Kate Blackwell (Dyan In), die aan het hoofd \van het diamantencon- Kruger-Brent, in gedach- arug naar de tijd, toen vader, de Schot Jamie egor (tan Charleston) als j? jongeman zijn geluk in Hf rik a zocht. Op zoek flam an ten valt hij in han en de meedogenloze Hol- r Salomon van der Merwe lld Pleasance), die leeft et belazeren van goedge- I fortuinjagers. Wanneer i meer dood dan levend nnder diamanten wordt \gelaten, wordt hij gered de neger Banda (Johnny die nog een rekening fan der Merwe heeft te pnen. Samen werken ze )lan uit om wraak te ne- uur Nederland 1. in de grens V Jeje, Luudwien en Ar- lonafhankelijk van elkaar Weggelopen, komen ze el- pp de vlucht tegen en be rt bij elkaar te blijven. De opige ouders van Arnold en de hulp ingeroepen sensatiejournalist Huib man, die brood ziet in Ilen over weggelopen kin- l en het leed van hun ou- Als de jongelui Arnolds tal in de krant zien staan, Jeje op het idee uit die flteit munt te slaan. Ze en immers wel wat geld tiken. uur Nederland 2. i bevalt de huisarts extra-aflevering van „Vin- aan de pols" houdt zich j met de resultaten van enquête onder Libelle-le- over het functioneren van huisarts. Uit dit onderzoek }k, dat 37 procent van de inders erg tevreden was jr hun dokter, 40 procent reden, 18 procent niet te ven en ook niet ontevreden 's/echts 5 procent ontevre- L Naar aanleiding van die luê/e krijgen ook patiënten fe studio de gelegenheid mening te geven. Er zullen ndien twee filmpjes wor- 'ertoond, waarin de werk- van een Amsterdamse rts en een dokter in Lex- wordt gevolgd. I uur Nederland 2. (Door onze correspondent Aad Jongbloed) BRUSSEL Wat bij ons piraten zenders heten, worden in België vrije radio's genoemd. In beide ge vallen gaat het om het illegaal be vuilen van de ether met populaire plaatjes, goedkope praatjes en stun telige pogingen reclameboodschap pen uit te zenden, de oprechte hob byisten niet te na gesproken. Het gedrang in de ether is in België zo hevig geworden en de opsporing, dus berechting, zo tijdrovend, dat er nu serieus gewerkt wordt aan een al jaren slepende procudere om tot een vergunningenstelsel te komen. De Belgische PTT opende daartoe geruime tijd gelegenheid om in de rij te gaan staan voor een plaats op een frequentie. Alleen serieuze ge gadigden werd verzocht te reflecte ren voor 15 november 1982. Er meldden zich ruim 1300 aanvragers, die allen bereid waren desnoods on der ede te verklaren, dat ze deel uit maakten van een vereniging zonder winstgevend doel, dat ze een zwak ke zender tot hun beschikking had den met een bereik van 8 km bin nen de stad of 15 km op het platte land, voorwaarden die niemand in gewetensnood brengen. Na onderzoek bleken ongeveer vijf honderd aanvragers toch niet aan de eisen te voldoen, die van hen zendgemachtigden zou maken en er bleven in Vlaanderen 438, Wallonië 261 en in Duits-België 5 serieuze kandidaten over. Vervolgens legde de staatssecretaris van PTT, mevr. Pauline D'Hondt, de dossiers op de tafel van de deelregeringen, die ie der hun Raad van Niet-Openbare Radio's aan het werk hebben gezet om een frequentieplan te ontwer pen. Verwacht wordt nu dat in no vember de gelukkigen een brief in de bus krijgen, waarin hun wordt medegedeeld dat ze een plaats heb ben in het frequentieplan en dat zij voortaan legaal de ether kunnen be stormen. Het zal echter de vraag blijven of er met het organiseren met een legaal net van vrije radio's niet een nieuw soort reclame-pirate rij in de Belgische ether in het le ven wordt geroepen. Ned. Vrouwenraad op KRO-radio HILVERSUM In KRO's radioprogramma M/V Magazine is op dinsdag 16 oktober (Hil versum 2, 9.30 uur) te gast mevrouw Jo Schaap- Kruseman, ex-voorzitter van de Nederlandse Vrouwen Raad. In deze raad werken zo'n 40 vrouwen-organisaties samen. Presentatrice Gerdy Nijman praat met haar over de NVR, over herverdeling van taken binnenshuis en over haar huidige werk: mevrouw Schaap is nu systeem-programmeur bij de TH Twente. Mevrouw Schaap was 4 1/2 jaar voorzitter van de NVR. Zij vindt dat vóór alles de vrouw in staat moet zijn andere vrouwen te ontmoeten, het huis uit te kunnen, andere meningen te kunnen horen en daarover te kunnen praten.- Ze heeft het dan over de half miljoen huisvrou wen die bij de NVR-organisaties zijn aangeslo- HILVERSUM De NCRV- televisie vindt het tijd om nog een beetje meer humor in haar programmering te brengen. Daarom zendt deze omroep vanaf vrijdag 12 oktober aan het einde van de avond (23.20 uur, Ned. I), vijftien weken lang, de Amerikaanse comedy serie „Cheers" uit. Met „Cheers" heeft de NCRV zeker niet de eerste de beste comedy-serie binnengehaald. In Amerika is dit programma met Emmy Award's bekroond. Bij de strijd om de Emmy's van dit jaar heeft „Cheers" maar liefst twaalf nominaties gekregen. Het eindigde on langs tenslotte met vier Em my's op een tweede plaats na ..Hill Street Blues". In de titelsong „Where every body knows your name" zin gen Gary Portnoy en Judy Hart Angelo dat je juist déar heen moet gaan, waar ieder een je kent en dit vertelt ei genlijk in het kort de inhoud van deze serie. „Cheers" is - ook in werkelijkheid, alleen de naam is gewijzigd - een bar in Boston, waar de stamgasten en het personeel met hun spit se conversaties, vooral over sport, en onderlinge verbon denheid zorgen voor een le vendige, soms voorspelbare humor. Ofschoon „Cheers" zich in een kroeg afspeelt, worden er geen banale grap pen gemaakt. De serie mist nu net de platvloersheid en de eli taire, hoogdravende humor. /.Cheers" kiest precies voor de gulden middenweg - juist wat de NCRV voor ogen staat - en dat maakt dit programma zo populair in Amerika. Kat en muis De ijdele, macho-achtige bar keeper en voormalig honkbal- speler Sam Malone (Ted Dan- son) en de studentikoze, ietwat naïeve maar soms zeer gevatte serveerster Diane Chambers (Shelley Long) vormen het hart van „Cheers". Dit duo voert voortdurend een kat-en- muis-spel op, waardoor er steeds een bepaalde spanning is te voelen. Beiden zijn ver kikkerd op elkaar, maar im pulsieve liefdesaanvallen blij ven net op te verwachten mo menten uit. Dit optreden doet denken aan dat van het be kende filmtweetal uit vroegere tijden, Catherine Hepburn en Spencer Tracy. De schrijvers van „Cheers", de broers Glen en Les Charles die onder meer verantwoordelijk waren voor de productie van „Mash" en „Taxi", hebben dan ook Hep burn en Tracy als voorbeeld gekozen voor het optreden van barkeeper Sam en ser veerster Diane. Ted Danson, die in de film over incest „Something about Amalia" een van de hoofdrol len speelt, ook op NCRV-tv te zien, en Shelley Long waren aanvankelijk niet van plan om hun energie in een tv-serie te steken. Beiden hadden er hun zinnen op gezet zich alleen op filmgebied te laten gelden. Maar na het lezen van het script ontdekten Danson en Long dat de rollen van Sam Malone en Diane Chambers ook precies voor hen geknipt waren. Ted Danson prefereert perso nen uit te beelden, die in hun leven een bepaalde misstap hebben begaan. Zo herstelt barkeeper Sam in „Cheers" van een langdurige alcoholi sche periode. Danson, opge groeid in een Amerikaans-In diaans milieu, acteerde tot dan toe in enkele films en vertolk te bijrollen in verschillende tv-series zoals „Magnum". Shelley Long, die zich in het verleden zeer aangetrokken voelde tot de Amerikaanse vrouwenbeweging, worstelde vaak met het probleem hoe ze sterke mannelijke eigenschap pen met haar kwetsbare vrou welijke karaktertrekken in balans moest brengen. Over haar vrouwelijke kant hoeft ze zich niet te beklagen. Zo noemden programma-makers van comedy-series van de Amerikaanse tv-maatschappij NBC Shelley Long „een van de heerlijkste jonge comedien nes op filmgebied". In 'Cheers' herkent Long zich in de ver wardheid en de valse trots van serveerster Diane. „Diane heeft alleen", zegt Long, „een meer romantische voorstelling van het leven". Spaghetti De andere serveerster in deze serie (Rhea Perlman) was vroeger beroepshalve serveer ster. Maar dit beroep bezorgde haar eens een onplezierige ge beurtenis, nadat ze pardoes een volle schaal spaghetti over een tafelgenoot van de Ameri kaanse miljonair David Rocke feller liet vallen. Nicholas Colasanto tenslotte, in „Cheers" speelt hij de rol van barkeeper en voormalig honkbalcoach, is geen kleintje in de Amerikaanse tv-seriewe- reld. Colasanto regisseerde na melijk in totaal 97 afleverin gen van tv-series als „Bonan za", „Starsky en Hutch", „Streets of San Francisco", „Columbo" en „Today's FBI". Bovendien speelde hij een maffiabaas in de film „Raging Buil", waarin Robert de Niro de hoofdrol vertolkte. „Cheers" werd het afgelopen seizoen in Amerika uitgezon den na „Hill Street Blues". Beide programma's bereikten dezelfde leeftijdsgroep, alles tussen tiener en veertig jaar. Harrie Hemink, hoofd film NCRV, denkt dat ook in Ne derland het publiek in die leeftijdsklasse naar „Cheers" zal kijken. PETER ALLEBLAS Frida van ABBA mocht play-backen en Anita Meyer niet, reden waarom de laatste op het Gala boos haar biezen pakte. ROTTERDAM Ter ondersteuning van de jaarlijks terugke rende „Platen 10-daagse" wordt (nu al weer voor de vierde keer) een groots opgezet televisie-gala gepresenteerd. De AVRO is de verantwoordelijke omroep voor het op de buis brengen er van. Ook dit jaar komt onder leiding van Willem Duys in twee uitzendingen (vanavond Ned. II om 20.50 uur en zaterdag Ned. II om 21.00 uur) een keur van nationale en internationale arties ten voor de camera's. Het gebeuren, dat gisteravond in een bom vol Ahoy' Sportpaleis werd opgenomen, is vooral een gala van de grote namen. Het is ook het gala van het meten met twee maten en niet ieder een is dan ook even tevreden over het verloop ervan. De „Pla ten 10-daagse" is opgezet ter ondersteuning van de plaatver koop. Veel platenmaatschappijen hadden graag hun pas gecon tracteerde artiesten naar voren geschoven om aan het Neder landse publiek voor te stellen. De AVRO denkt echter aan de kijkcijfers. Botsingen tussen platenmaatschappijen en artiesten enerzijds en de omroep anderzijds bleken onvermijdelijk. Anita Meyer, The Cats en Dolly Dots haakten tenslotte af. Zij voelden er niets voor om in de door Nederlandse artiesten gezongen medley, aan het einde van de eerste uitzending, delen van hun nummers live te zingen. Tenslotte mocht het merendeel van de buitenlandse acts wel play-backen. En als het er dan toch om gaat jezelf zo goed mogelijk te presenteren, waarom zouden zij het dan niet met behulp van een in de studio opgenomen band mogen doen, zo vonden ze- Gevolg is dat de Nederlandse groepen zoals The Nits, geheel live zijn te horen en groepen zoals de Engelse Spandau Ballet en Ab ba's Frida eigenlijk alleen mooi staan te zijn op het 80 vierkante meter grote podium, al doen ze hun mond voor de schijn wel even open. Dat dit kan gebeuren, komt omdat The Nits nu een maal geen Spandau Ballet zijn. De groep liet van te voren weten wel te willen komen als ze zich maar niet te veel hoefde in te spannen, dus zingen en spelen is er niet bij. De AVRO ging (om wille van de kijkcijfers) overstag. De populariteit van de groep zorgt voor een grotere kijkdichtheid dan wanneer Siouxsie and the Banshees waren gekomen. Andere buitenlandse groepen zingen wel echt, maar wilden het muzikale gedeelte niet overlaten aan het (met strijkers en zang stemmen uitgebreide Skymasters) orkest onder leiding van Tony Nolte. Eén van die zangeressen is de Engels/Nigeriaanse Sade. Tijdens de voorbereidingen van het programma werd zij niet gesigna leerd. Reden daarvoor was dat Sade met een zware griep in het Rotterdamse Hilton-hotel verbleef, hopende dat ze tijdens de op namen genoeg hersteld zou zijn om alsnog haar prachtige, jazzy vocalen te laten weerklinken in de sporthal. Zij had het gister avond heel moeilijk. De grootste verrassing van het Gala zal ongetwijfeld de Everly Brothers worden samen met Elaine Paige. De zangeres laat za terdagavond horen wat de samenwerking tussen Benny Anders- son, Björn Ulvaeus en Tim Rice heeft opgeleverd, wanneer ze een van de schitterende songs uit de nieuwe musical „Chess" zingt. HANS PIET I Tineke, middagmagazi- Tineke de Nooij. I Superted, tekenfilm. I Journaal (NOS). J-17.50 Agenda. Met in- irmatie óver culturele eve- ïmenten. Het Veronica avontuur vijfentwintig jaar Veroni- i in beeld en geluid. DS Journaal. 00 1 Master of the Game (2), merikaanse tv-serie. De raak van Jamie MacGre- j)r (lan Charleston) op Sa- mon van der Merwe (Do- !ld Pleasance) strekt zich fs uit tot diens dochter irgaret (Cherie Lunghi). 1.15 Sport, magazine met .a. American football, wa- |rski achter de auto en de p 21 oktober in Scheve- Ingen te houden Veronica Irandrace. i> Kenny Everett Show. RUR, talkshow van Jan inferink. Today's FBI, Ameri- ise politieserie. De be- ;hte huurmoordenaar fanco krijgt opdracht een intal politieke vluchtelin- te elimineren. S 15 okB Journaal. Nieuws voor doven en ithorenden. hg ter! Pc ;hten jpl n, kj ►ctle I, ïKr iaakt t NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 Paspoort voor Turken. 18.30 Sesamstraat. 18.45 CD Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. IKON 19.12 [3 Gat in de grens (2), jeugdserie. Journalist Holle man ziet brood in een serie verhalen over weggelopen kinderen en hun ouders die daar het slachtoffer van wor den. 19.38 Kenmerk, actualiteiten. AVRO 20.00 Hoe bevalt de huisarts? Aflevering van „Vinger aan de pols" over het functione ren van de huisarts. Presen tatie: Ria Bremer en Peter Lens. 20.50 AVRO's Platengala (1), muziekevenement vanuit Sportpaleis Ahoy. Met o.a. The Nits, Robert Long en Spandau Ballet. NOS 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag vandaag. AVRO 23.00 Volgende vraag, recht streekse uitzending vanuit de herensociëteit „De Witte" in Den Haag waarin kijkers kun nen discussiëren met dege- ne(n) die verantwoordelijk is (zijn) voor hun problemen. Presentatie Kees Mijnten. Eindredactie: Bart in 't Hout. NOS 23.50 Nieuws voor doven en slechthorenden. a-programma-makers van het eerste uur komen aan het I in de tweede aflevering van „Het Veronica-avontuur". I om 19.00 uur. DUITSLAND 1 18.00 Hier und Heute. 18.25 Jokebook - Witzbuch. 19.00 Hart aber herzlich (Hart to Hart). 19.58 Heute im Eraten. 20.00 Tageaschau. 20.15 Gott segne Amerika. Reagan of Mondale, Amerika staat voor de keus. reportage. Op 6 november be slissen de Amerikaanse kiezers, wie in 1985 aan het hoofd van de wereld macht de Verenigde Staten zal staan, wederom Ronald Reagan of de kandi daat van de democratische partij, Walter Mondale. In afwachting van de verkiezingen maken Fritz Pleitgen en Erhard Thomas de balans op. 21.00 ARD-Wunschkonzert. 22.30 Tagesthemen. 23.00 Schwarz Rot Gold: „Unser Land", tv-spel van Dieter Meichsner (herh.). De zakenman Schmidt heeft een eenvoudig, maar geniaal plan be dacht. Het is gebruikelijk, dat de zwaar belaste minerale oliën vanuit de fabriek eerst in zogenaamde be lasting-opslagplaatsen worden onder gebracht. Daar liggen ze nog belas tingvrij. Pas als de oliën uit de op slagplaatsen komen en in het binnen land worden verkocht, wordt er be lasting op geheven. Deze belasting moet de verkoper uiterlijk tweeeneen- halve maand na de verkoopdatum betalen. Schmidts plan is nu om voor de vervaldatum met tweeeneenhalf miljoen Mark naar Zwitserland te ver dwijnen. 00.35 Tageaschau. DUITSLAND 2 17.50 Zwei schwarze Schële. 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 La6 das mal den Tony ma- chen. De Tony Marshall show. Met o.a. Ivan Rebroff, Karei Gott, Lena Valaitis en Bibi Johns. 21.00 Telemotor, automagazine. 21.45 Heute-journal. 22.05 Die achwierigen Nachbarn. 22.50 Gala-Abend, showprogramma van de Verenigde Naties voor de Afri kaanse vluchtelingen. Met o.a. Mireil le Mathieu, Frida, Randy Crawford. 00.05 Heute. DUITSLAND 3 WDF 18.00 Tv-cursua geschiedenis. 18.30 Die Sendung mit der Maus. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Tagesschau. 20.15 Die Pariserin, Franse speelfilm van Michel Boisrond (1958). Brigitte (Brigitte Bardot), de dochter van de minister-president, is verliefd op de staatssecretaris van haar vader. Mi chel Legrand (Henri Vidal). De jonge politicus blijft tamelijk onverschillig onder haar avances, maar door een schitterende list manoeuvreert Brigit te hem in een positie, waardoor er nog maar een uitweg is: trouwen. Daarmee heeft ze echter nog niet veel gewonnen. Michel is absoluut niet be reid zijn vroegere vriendinnen te laten schieten. 21.35 Filmtip. 21.45 Landesspiegel: Der rote Bër in Ravensburg. Over de Russische mill- 22.15 Nachtstudio: Ein pariser Bau- meister aus Köln. Documentaire over J.l. Hittorff (1792-1867). 23.00 Nachtstudio Spatausgabe. James Brolin speelt één van de hoofdrollen in „Hotel". BRT 1 om 21.50 uur. BRT 1 18.00 Tik Tak, tekenfilm (herh.). 18.05 Rondomons. Afl.: De ontsnap ping (Noorse EBU-bijdrage). 18.30 De nieuwe avonturen van Pe- tey, tekenfilmserie. Afl.: Petey in Hong Kong. 18.55 Juke Box. 19.05 Tijdrover: Kwizien. Vandaag: Kruidenazijn. 19.15 Programma van T. en O. 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-Zaken. 20.20 Hoger - Lager, spelprogram- 21.00 Panorama, actualiteiten. 21.45 Hotel (15). tv-serie naar het boek van Arthur Halley. Met: Shea Farrell, James Brolin, Anne Baxter 19.00 Leven met reuma (4), herh. 19.30 Juke Box. 19.40 Mededelingen en program ma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-Zaken. 20.20 Proms '84: Last Night of the Proms. Het Symfonisch Orkest van de BBC speelt werken van Elgar en Wood. 21.40 Schooltelevisie. RTBF 1 19.00 Ce soir, regionaal programma. 19.25 Consumentenrubriek. 19.30 Journaal. 20.00 Operation 48.81.00. 20.05 Autant Savoir. Les camping de Frahan. 20.25 Coup de torchon, Franse speelfilm van Bertrand Tavernier (1981). Met: Philippe Noiret, Isabelte Huppert en Jean-Pierre Marielle. 22.30 Carrousel aux images, film- 23.20 Journaal. 23.35 Reflets du liberalisme. TV 5 19.00 Discopucé. Kinderprogramma. 19.15 L'ecole des fans. 19.57 Les cinq dernières minutes. Politie-reeks. 21.26 Recettes de cuisine. Met Ml- chgi Oliver. BBC 1 16.30 Godzilla. 16.55 Johns Craven's newsround. 17.05 Blue Peter. 17.30 Henry's cat, jeugdprogramma. 17.35 Grange Hill, jeugdserie. 17.58 Weerbericht. 18.00 Journaal. 18.30 London Plus. 18.55 Tomorrow's world, weten schappelijk programma. 19.20 Top of the Pops. 20.00 Magnificent Evans (6), come dy-serie. 20.30 Checkpoint (2). 21.00 Journaal. 21.25 Morgan's boy, tv-serie. 22.20 Heart of the matter, program- ma van David Jessel. 22.25 Turns, over variété uit de 30er en 40er jaren. 23.25 Out of the Undertow, Informa tieve serie. 23.55 Nieuwsoverzicht. 23.57 Weerbericht. BBC 2 17.30 Nieuwsoverzicht met onderti- 17.35 Inside women's magazine. 18.00 Kick, Amerikaanse tv-film. 19.30 Open Space. 20.00 Commercial Break (3). 20.30 Do they mean us? (5), docu mentaire serie. 21.00 Mike Harding. 21.30 Life of an orchestra (4). 22.20 Jack High (4). 22.50 Newsnight. 23.45 Open University. ITV 16.45 Spooky. 17.15 Blockbusters. 17.45 Nieuws. 18.00 About Anglia. 18.35 Crossroads. 19.00 Knight rider. No big thing. 20.00 Duty Free: Pepe. Komische belevenissen van Britten op vakantie in Spanje. 20.30 Hotel: Lifeline. Amerikaanse serie. 21.30 Tv Eye. Met Alastair Burnett. 22.00 News at ten. 22.30 Folio. 23.00 Short story theater. 23.30 Starparade. 00.15 My name is Michelle. SKY CHANNEL 16.00 Sky music box. 17.00 Sky music box premiere. 18.00 Sky-fi music. Blast From The Past Show met Pat Sharp. 19.00 Green Acres. Afl.: Arnold, boy hero. Lisa en Oliver worden gegijzeld door twee bankrovers. 19.30 The Brady Bunch. Afl.: Lost locket, found locket. Jan krijgt een medallion toegestuurd. De rest van de familie Brady vraagt zich nieuws gierig af wie hem heeft verzonden. 20.00 Family. Afl.: Ballerina. Willie wordt verliefd op een ballerina. 20.50 Skyways, tv-serle. Mandy spreekt een passagier die bang is voor vliegen moed in. 21.45 The Untouchables. Afl.: Mexi can Stakeout. Eliot Ness verliest een belangrijke getuige, die naar Mexico is gevlucht. 22.35 Davis Cup tennis. 23.35-00.40 Sky music box. Video- TV-Morgen NEDERLAND 1 NOS 09.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. 10.00 ROF: Wat ite wy (herh.). 10.30 Schooltelevisie. Met om 10.30 Het Nederlands Waddengebied (4); 11.00 School-tv weekjour- naal (5); 11.30 Kinderboe ken klas 3 en 4 (4). 13.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. NCRV 15.30 Karel's kat, Engelse te kenfilmserie. 15.35 Pluizerd, tekenfilmserie. 16.00 De Carsons, Australi sche tv-serie. Robert en Margery besluiten om sa men een lang weekend weg te gaan. 16.45 Wissels, NCRV-matinee. Presentatie: Legien Krom kamp en Dick Passchier. Met om 17.30 Journaal (NOS). DUITSLAND 1 10.00 Heute. 10.03 ARD-Wunschkon zert (herh.). 11.35 „Guck mal, die Penner" (herh.). 12.10 Telemotor. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Heute. 13.15 Teletekst-overzicht. 14.40 Te- letekst-o verzicht. 15.00 Der Graf von Monte Christo (2), tv-serie naar de roman van Alexandre Dumas. Afl.: De erfenis van Abbe Faria. Met: Jac ques Weber, Henri Virlojeux e.a. (herh.).16.00 Tageaschau. 16.10 Bag gy Pants: Charlie Chaplins schlauer Kater. 16.20 Britta (1), tv-film van Be- rengar Pfahl. 17.50 Tagesschau. 18.00 Hier und Heute. DUITSLAND 2 10.00-13.15 Zie Duitsland 1. 13.15 Teletekst-overzicht. 14.55 Program ma-overzicht. 15.00 Titanic, Duitse speelfilm uit 1943. Met: Sybille Schmitz, Ernst F. Furbringer en Hans Nielsen. Regie: Herbert Selpin en Werner Klingier. 16.22 Jagdszenen in Hollywood. 16.30 Freizsit... und was man daraus machen kann. 17.00 Heute. 17.15 Tele-lllustrierte. 17.50 Pat und Patachon, tv-serie. Afl.: De kleine danseres. DUITSLAND 3 WDF: 18.00 Tv-cursus bedrijfseco- BRT 1 14.00-16.00 Schooltelevisie. 17.55 Journaal. 18.00 Tik Tak, tekenfilm (herh.). RTBF 1 11.30 Teletekst. 14.00 Schooltelevi sie. 15.30 Teletekst. 16.20 Vacatures ONEM. 16.35 Schooltelevisie. 17.15 Lollipop, jeugdprogramma. 17.50 Plein Jeu, familieprogramma. 06.00 Teletekst-overzicht. 06.30 Breakfast Time. 09.00 Under sail (6). Afl.: Brown boats and wherries. 09.15 Conservative Party Conference, Brighton. 10.30 Play school. 10.50 Conservative Party Conference, Brighton. 12.30 Journaal. 12.55 Weerbericht. 12.57 Financieel- en nieuwsoverzicht voor doven en slechthorenden. 13.00 Pebble Mill at One. 13.45 See-saw, kinderprogram ma. 14.00 Living on the land. 14.25 Conservative Party Conference, Brighton. 15.30 Tekenfilm. 15.50 Play school. 16.10 The family Ness, kinderprogramma. 16.15 Beat the te acher, jeugdprogramma. 16.30 Benji, jeugdserie. 16.55 Hartbeat, jeugdpro gramma. 17.15 Crackerjack, spelpo- gramma voor de jeugd. 17.58 Weer bericht. 18.00 Journaal. BBC 2 09.30 Schooltelevisie. 12.05 Infor matieve series. 13.38 Schooltelevi sie. 15.00 Paarderaces te Ascot. 16.25 Dallas, tv-serie. 17.10 The Three Runs. 17.30 Nieuwsoverzicht met ondertiteling. 17.35 Inside wo men's magazine. 18.00 The Inva ders, SF-serle. 06.25 Tv-am 09.30 Schooltelevisie. 12.00 Gideon. 12.10 Rainbow. 12.30 Making it pay. 13.00 News at One. 13.20 Anglia news. 13.30 Abbott and Coetello in Hollywood. Film (1945). 15.00 That's my dog. 15.30 Sons and daughters. 16.00 Rainbow. 16.20 Towser and the dragon. 16.25 In specteur Gadget. 16.50 Time to time. 17.15 Blockbusters. 17.45 Nieuwe. 18.00-About Anglia. SKY CHANNEL 16.00 Sky music box. Videoclips. 1700 Sky music box premiere. 18.00 Sky-fi music. Europese hitpa- Jon Sidney als Bill en Lorraine Bayly als Jennifer in de Austra lische serie „De Carsons". Ned. I om 16.00 uur. HILVERSUM 1 NOS: 18.00 Nieuws. 18.20 Kruispunt-interview. 18.30 Dis cussie. 19.02 KRO's Country-time. 19.55 Ter overweging. 20.03 Tombo la. 22.02 Goal. NOS: 23.02 Met het oog op morgen. EO: 00.00 Coun- try-uur. 01.00 Zingen in de nacht. 02.00 Muziek motief. 03.00 Snaren spel. 06.00 Kayen Rasja. HILVERSUM 2 VOO: 17.36 Nieuwsra dio (18.00 Nws). 19.00 Sport. NCRV: 20.00 Nws. 20.03 De wereld zingt Gods lof. 21.00 In beweging. 21.30 Bij de tijd. 22.00 Literama-donderdag. 22.15 Onder de kop. 22.30 Nws. 22.35 Hier en Nu. 22.45 Nocturne. 23.00 Waken en dromen. HILVERSUM 3 NOS: 18.04 De avond- spits. TROS: 19,02 De Nederlandstali ge top tien. 20.02 Ferry Maat's soul show 22.02 Sesjun. 23.02 De LP-show. HILVERSUM 4 18.00 Tafel van IV. 19.30 New Music America '84: Olu Para and the Okta Orchestra. 20.30 Jazz-live. NOS: 22.00 Muziek uit de Middeleeuwen en Renaissance. 22.30 Akkoord. 23.00 Musica Nova. HILVERSUM 5 IKON: 18.05 Kwartier. 18.20 PP: Uitzending WD. 18.30 Li turgie en Kerkmuziek. NOS: 19.00 Nieuws voor buitenlanders. Teleec: 19.40 Turkse vrouwen-project (1), herh. 20.10 Eigen bedrijf, herh. intro ductie. 20.40 Bloeddruk, hoofdpijn, voorbeelden van psychosomatiek (1). herh. 21.10 Follow me II. les 32. herh. RADIO RIJNMOND 16.30 Middagma gazine met Henk van Hoorn. Morgen HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. KRO: 7.03 Het levende woord. 7.10 KRO's ontbijtshow. 8.05 Pastoor A.C, Raadschelders. 9.03 Adres onbe kend. 10.03 In antwoord op uw schrij ven. 11.50 Pastoor A.C. Raadschel ders. 12.03 Van twaalf tot twee. 14.03 Ratel. TROS: 15.03 Raad een lied... of niet. 15.30. Cafe de praatstoel. 16.03 Op weg naar het weekend. HILVERSUM 2 VPRO: 7.00 NwS. 7.06 Het gebouw, totaalprogramma: 7.06 Nieuws uit eigen land. 7.23 Oorres- tijns Pers Agentschap (DPA). 7.35 Nieuws uit eigen land (7.30 en 8.00 Nws). 8.23 Dorrestijns Pers Agent schap. 8.30 Nws. 8.33 De media. 9.00 Het beeld. 9.30 Nws. 9.33 Het onder zoek. 1000 Het Euroburo. 10.30 Nws. 10.33 Nieuws uit eigen land. 11.00 Kwesties. 11.30 Nws. 11.33 Nieuws uit eigen land. 12.00 Ondervragingen. NOS: 12.26 Mededelingen voor land en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.36 Nieuws uit eigen land. 13.00 Nws. 13.10 NL-Buitenland bericht (13.30 Nws). 14.30 Nws. 14.33 Aktie en ver zet. 15.00 De opdracht. 15.30 Nws. 15.33 Het symposium 16.00 De af loop. 16.30 Nws. 16.33 Welingelichte HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws. EO: 7.02 Ronduit op 3. 8.03 Tijdsein. 9.03 De muzikale fruitmand. 10.03 Muziek Motief. NOS: 10.04 Jaargeno ten. 12.04 Radio Thuisland. VOO: 13.03 Tipparade. 15.03 Top 40. HILVERSUM 4 VOO: 7 00 Ochtend stemming. 9.00 Veronica's meester werken 10.30 Muz. voor miljoenen. EO: 12.00 Lunchconcert: Oude mu ziek. 13.00 Songs of praise. 13.30 Metronomium: Werken van Brahms. 15.00 Zeggen en schrijven, cultureel magazine. 15.30 Klein bestek: Kamer muziek. 16.30 Uit de schat der eeu wen. 17.00 Creme du Baroque. HILVERSUM 5 NOS: 9.03 NOS-spor- tief. 9.25 Waterst. TELEAC: 9.30 Ei gen bedrijf (1). AVRO: 10.00-11.10 Nederlandse Schoolradio. RADIO RIJNMOND 7 30 Morgenma gazine. 16.30 Middagmagazine.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 19