Kieft terug in ploeg van Rijvers Topambtenaar ziet ruimte voor overleg ambtenaren BOHEMIANS BLUFT LUSTAANVOERDE1 „Zuur" verlies Van der Plas Tiende partij naar remise Twee doden doo einde aan relatie k> .onder delo.p SPORT CeidaeSou/iant DINSDAG 9 OKTOBER 1984 PAGINJ^D' Forse zeges in ijshockeystrijd DEN HAAG Amsterdam en Tilburg hebben gisteravond forse overwinningen geboekt in de ijshockeycompetitie in de hoogste afdeling. Amsterdam versloeg Utrecht op eigen ijs met maar liefst 23-2 en Til burg wees Eindhoven met 9-1 terug. De cijfers waren: Utrecht - Amsterdam 2-23 (1-9, 1-9, 0-5). Toeschouwers: 500. Van On langs was topscorer met vier doelpunten, Tilburg - Eindho ven 9-1 (3-1, 4-0, 2-0). Toe schouwers: 1500. Nieuwenhuis en Klaas van den Broek scoor den drie keer. Dammers kampen met kwaaltjes DAKAR In een niet zonder moeilijkheden verlo pen derde ronde van het wereldkampioenschap dammen in Senegal bezet de Sovjet-speler Mikhail Kornjevski alleen de eerste plaats. Hij won van de Senegalees Kane. Ook zijn landgenoot Wigman en de Nederlanders Clerc en Scholma lieten winst aan tekenen, waardoor zij oprukten naar een met Gant- warg, Diallo en Van der Wal gedeelde tweede plaats. Voor de Nederlandse spelers beginnen de verschil len in klimatologische en hygiënische omstandighe den gevolgen te krijgen. Praktisch de complete Ne derlandse delegatie - inclusief bondscoach Harm Wiersma - lijdt aan een of ander kwaaltje, waardoor de concentratie achter het bord min of meer wordt verstoord. Zo kwam Jannes van der Wal ruim vijf minuten te laat voor zijn partij tegen de Malinees N'Diaye omdat hij eerst een dokter moest consulte ren in verband met verbrandingverschijnselen. Het werd remise. Ria Stalman overweegt geding tegen oud-coach DEN HAAG Olympisch kampioene dis cuswerpen Ria Stalman overweegt een kort geding aan te spannen- tegen de oud-bonds- coach van de KNAU Sjef Swinkels. In een interview in een Amsterdams avondblad be schuldigt Swinkels, thans als lid van de commissie opleidingen actief in de Konink lijke Nederlandse Atletiek Unie (KNAU) Ria Stalman, die het nationale record dit jaar in de Verenigde Staten drie keer verbe terde en van 67,20 m via 67,36 en 67,58 op 71,22 meter bracht van het gebruik van ana bole steroiden. Swinkels zegt in het interview over Ria Stalman, dat zij van onder tot boven onder de hormonen zit". Ria Stalman gisteravond: „Ik ben het nu zat die verdachtmakingen". TIPS VOOR DUINDIGT WASSENAAR Twee rennen en negen draverij en staan er morgenmiddag op het programma van de Wassenaarse renbaan Duindigt. De eerste start is om 13.00 uur. ZEVENAARPRIJS: Zendi Corosa, Zeepijn du Bois en Zabina Yvoo. ZEISTPRIJS: Yvo Hazelaar, Windster G en Win ston Jo ZETTENPRIJS: Willem Sun. Yvento Rotary en Yukon Cede. MONTMIRAILPRIJS: Figaro Raaphorst, Royal Prins en Topcat. ZELHEMPRIJS: Ydelheid Fortuna, Ylvi Haze- kamp en Yshamo Lerona. ZEERIJPPRIJS: Willem G, Wilhelmina Mac en Yorkshire Cede. RESERVERPRIJS: Chantes, Sacha en Just One More Time. ZIERIKZEEPRIJS: Worry Buitenzorg, Wish of Thiissen en Wishbone Fortuna. ZWOLLEPRIJS: Tempo Rara, Ruth van Assum en Vip D. ZEDDAMPRIJS: Savero, Speed Westlandia en Ti- voli Hazelaar. ZWEELOPRIJS: Vitesse Fortuna, Upsala Thelma en Tamara Rita. BOSSCHENHOOFD Kees Rijvers heeft giste ren, drie dagen eerder dan aanvankelijk zijn be doeling was, de opstelling bekend gemaakt van het Nederlands elftal voor de WK-kwalifikatie-wed- strijd tegen Hongarije van volgende week woensdag in Rotterdam. „Ik wilde", aldus de bonds coach, „de spelers zo veel mo gelijk de gelegenheid geven zich in te leven in mijn plan nen. Het is onmogelijk om vol gende week maandag en dins dag, vlak voor de wedstrijd dus, alles nog door te nemen. Daarom zijn we er vandaag eens rustig voor gaan zitten". De spelersgroep heeft gisteren in Bosschenhoofd heel licht getraind. Wijnstekers en Gullit deden niet mee vanwege bles sures, die hen ook al buiten de wedstrijd tegen MVV hadden gehouden. De spelers bekeken ook videobeelden van het Hongaarse elftal. „In mijn opzet ben ik uitgege- gaan van vier aanvallers, Gul lit, Kieft, Van Basten en Van der der Gijp, vijf man met een verdedigende opdracht en daartussen, maar dan minder aanvallend dan bij PSV, Mi chel Valke. Voor zowel Rijk aard als Van de Kerkhof zie ik in eerste aanleg een verdedi gende taak. Indien wij echter op de helft van de tegenstan der voetballen zullen die twee de vrijheid hebben initiatieven Kees Rijvers laat ook zien hoe het moet op het biljartlaken. Van links naar rechts kijken Wijnste- kers, Ronald Koeman, Houtman, Hiele en Gullit toe. te ontwikkelen. Ik heb gezocht naar evenwicht in de ploeg en ik geloof het gevonden te heb ben in deze formatie", aldus Kees Rijvers. In het gisteren bekend ge maakt elftal ontbreken vijf spelers, die op 13 maart met 6- 0 wonnen van Denemarken. Dat zijn Schrijvers, Ophof, Hoekstra, Van Tiggelen en Houtman. Hun vervangers zijn Van Breukelen, Spelbos, Willy van de Kerkhof, Valke en Van Basten. Het elftal ziet er als volgt uit: doel: Van Breukelen (PSV), Achter: Silooy, Spelbos, Rijk aard (allen Ajax) en Wijnste kers (Feyenoord), Midden: Gullit (Feyenoord), Willy van de Kerkhof (PSV) en Valke (PSV), Voor: Van der Gijp (Lokeren), Van Basten (Ajax) en Kieft (Pisa). Reserves zijn: Hiele (Feye noord), Van Tiggelen (FC Gro ningen), Ronald Koeman (Ajax), Erwin Koeman (FC Groningen) en Houtman (Fey enoord). LEIDEN Het interre gionale zaalvoetbalteam van Van der Plas is er gis teravond net niet in ge slaagd een kostbaar winst punt a$n het nog schame le totaal van één toe te voegen. De Katwijkse for matie ging in de allerlaat ste seconden van de uit beurt tegen Datarex ten onder: 3-4. Ondanks die nederlaag op de valreep, toonde Van der Plas coach Floor Schaap zich toch niet echt ontevreden. „Natuur lijk is het heel erg zuur om op deze manier een punt kwijt te raken. Maar aan de andere kant staat daar wel tegenover dat de ploeg opnieuw beter heeft gepresteerd, de stijgende lijn van de laatste twee wed strijden heeft doorgetrokken. Waardoor ik er nog altijd het volste vertrouwen in heb dat het team in de nabije toekomst wel punten gaat verzamelen". Dat Van derPlas ook bij rex die stijgende lijn»dooi mocht overigens verrai worden genoemd. De Kj kers moesten het in spc Zuidpias immers zonder I spelers Van Duyn, Boei (Marco) van der Plas i Ook al omdat titelverde Datarex dit seizoen zw; oogt (Schaap: „Die ploeg het nu toch minder van niek en meer van inzet ben dan vorig jaar") (verzwakte) Van der Plas ter een gelijkwaardige nent. Tot driemaal toe f de Katwijkers met sterk keepende Kees de dan ook een acl goedmaken. Fred (strafschop) en tweemaal Taalman verzorgden de fers die een 3-3 eindstan ken te garanderen. Totdal zelfde Taalman enkele den voor tijd balverlies Datarex profiteerde: 4-3. Overige interregionale i gen: De Rozet - Grovo 4-< verbo - Silva Boys 7-6. »ndt rabië bec een '4 Tussi olies t 25 kt 9 uitz Even laat \eter onz Ni in 'op 5 in bli /aardt dels El' sportuitslagen SCHAKEN Toernooi van Tilburg Vijfde ronde: Miles (Eng) - Sosonko (Ned) 1-0, Smislov (Sov) - Ljubojevic (Jsl) 1/2 - 1/2, Portisch (Hon) - Ribli (Hon) 1/2 - 1/2, Timman (Ned) - An- dersson (Zwe) 1-0, Van der Wiel (Ned) - Hübner (Wdl) 1/2 - 1/2, Toekmakov (Sov) - Beljavski (Sov) 1/2 - 1/2. Vierde ronde: Andersson - Portisch 1/2-1/2. Stand: 1. Ribli en Timman 3 1/2 pnt, 3. Hübner, Ljubojevic, Miles, Portisch en Toekmakov 3 pnt. 8. Beljavski 2 1/2, 9. Andersson 2 pnt. 10-Smyslov 1 1/2, 11. Sosonko en Van der Wiel 1/2 punt 1 afg. DAMMEN WK in Dakar Derde ronde: Jansen (Ned) - Stokkel (Ned) 1-1, Kaplan (Vst) - Koeperman (Vst) 1-1, Clerc (Ned) - Autar (Sur) 2-0, Meless Memel (Ivo) - Scholma (Ned) 0-2, Van der Wal (Ned) - (Mal) 1-1, Gantwarg (Sov) - (Sov) 1-1, Guinard (Fra) - Der 1-1, Baljakin (Sov) - Diallo (Si Dubois (Fra) - Wigman (Sov) Kornjevski (Sov) - Kane (Sen) 2. Stand: 1. Kornjevski 5 punta Clerc, Diallo, Gantwarg. Scft Van der Wal en Wigman 4 Baljakin, Jansen, Kaplan, man, Stokkel en Witni 3 punter Autar. Der, Guinard. Kane, M Memel en NDiaye 2 punten; 20 bois 1 punt. VOETBAL Competitie Tsjecho-Slowakije Zevende competitiedag: Petrzalka - Sparta Praag 2-1, motiva Kosice - Tatran Pre» Spartak Trnava - RH Cheb ma Olomouc - Slovan Bratisl: Dukla Praag - Dukla Banska 6-1, Banik Ostrava - Slavia Pri Bohemians - Zilina 2-1, Inter Bn va - Vitkovice 0-1. Stand kopgroep: 1. Bohemians (18-5), 2. Banik Ostrava 7-12 3. Slavia Praag 7-9 (13-8), 4. Praag 7-9 (14-9), 5. Vitkovk» (9-10). se in st la ie, t teru U 20 UU 4ms filmp Will we s 'igd, I laten I 2 jehel bet ZZs'Th MOSKOU De tiende partij uit de schaaktweek amp tussen wereldkam pioen Anatoli Karpov en uitdager Garri Kasparov is gisteren in Moskou na vijftien zetten in remise geëindigd. Het remise- voorstel van Kasparov, die met de witte stukken speelde, werd door Kar pov onmiddellijk geaccep teerd. In de tweekamp heeft Karpov een voorsprong van 4-0, de elfde partij zal woensdag plaatsvinden. Het verloop van de tiende par tij uit de schaaktweekamp om de wereldtitel is: wit: Kaspa rov zwart: Karpov: 1. d2-d4, Pg8-f 6, 2. c2-c4, e7- e6, 3. Pgl-f3, b7-b6, 4. Pbl-c3, Lc8-b7, 5. a2-a3, d7-d5, 6. c4 x d5, Pf6xd5, 7. e2-e3, Pb8-d7, 8. Lfl-d3, Pd5-f6, 9. e3-e4, c7-c5, 10. d4-d5, e6xd5, 11. e4xd5, Lf8-d6, 12. 0-0, 0-0, 13. Lcl-g5, Dd8-c7, 14. Ld3-f5, a7-a6, 15. Ddl-d 2, remise op voorstel van wit. Jan Timman heeft in het toer nooi in Tilburg met wit An dersson verslagen. Door zijn overwinning en het niet-aan- valsgedrag tussen de Honga ren Ribli en Portisch (remise in tien zetten!) slaagde Tim man erin zijn achterstand van een half punt op koploper Ri bli ongedaan te maken. Met drieëneenhalf uit vijf voeren beide grootmeesters, die elkaar vandaag in de zesde ronde treffen, het veld aan, op een halfje gevolgd door het vijftal Hübner, Miles, Toekmakov, Portisch en Ljubojevic. Miles bracht Sosonko diens derde nederlaag toe. Van der Wiel behaalde zijn eerste hal ve punt. Hij remiseerde met Hübner na een partij, waarin hij met groot geweld en gren zeloze roekeloosheid de zwarte koningsvleugel onder vuur nam. PRAAG Bohemians Praag, tegenstander van Ajax is lijstaanvoerder ge bleven in de voetbal- comptitie van Tsjecho-Slo wakije. Bohemians won gisteren de thuiswedstrijd tegen Zilina met 2-1. Ba nik Ostrava, dat met 3-0 zegd niets dat deze ploeg twee Praag vergezeld van assistent van Slavia Praag won, is Jaar geleden de halve finale trainer Spitz Kohn, was vooral ook nog zonder nederlaag van. het Europa Cup III toer- onder de indruk van de inidi- en heeft net als Bohemi- ?ee£ bereikt'* zei trainer viduele klasse in de ploeg. „De Aad de Mos van AJax gisteren naam Bohemians zegt ons in ans, twaalf punten Uit ze- m Praag, even nadat hij in het Nederland uiteraard minder ven wedstrijden, maar een Dolicek-stadion een competi- dan bijvoorbeeld Manchester iets kleiner doelsaldo. tiewedstrijd van Bohemians United of Barcelona. Je ziet „Het verbaast me eerlijk ge- had bekeken. De Mos, in het veel vaker achter het IJze ren Gordijn: de verpakking is niet zo geweldig, maar het ma teriaal wel degelijk". Bohemians beschikt volgens De Mos over gevaarlijke spit sen en is technisch en fysiek erg sterk. Voor acht spelers van Bohemians betekent wedstrijd de laatste voorl| ding op de interland Port Tsjecho-Slowakije, die zoi__ wordt gespeeld. De acht rrlz het nationale team geselect den zijn: Prokes, Jacubert,'rs lenski, Onra, Levy, Janeno^ u" Miziler en Sloep. Feyenoord zaterdag niet welkom DEVENTER Burgemeester mr C. Waal van Deventer zal de eredivisiewedstrijd Go Ahead Eagles - Feyenoord verbieden als de KNVB dit duel zaterdag in Deventer toch laat doorgaan. De burgemees ter herhaalde dit bekende dreigement gisteren aan de voetbalbond tijdens een ge sprek in Deventer. Waal vreest een ernstige verstoring van de openbare orde wanneer de wedstrijd zaterdagavond wordt gespeeld en dringt erop aan het duel zondagmiddag te laten spelen. Honkbalteam verliest na vechtpartij BRIEVENGAT De Neder- landse honkbalploeg wacht nog altijd op succes in het toer nooi om de Golden Cup op Cu rasao. Na Venezuela, werd ook van de Verenigde Staten (5-11)' verloren en gisteravond zege vierde Panama met 12-10 over Oranje in een wedstrijd, die een uiterst bizar scoreverloop kende: 0-2, 8-2, 8-10, 12-10. Een massale vechtpartij, nadat een Panamees de Nederlander Urbanus een kies had afgesla gen, kon met moeite worden voorkomen. Sportwereld Hockey Tim Steens speelt op 10 oktober met Oranje te gen België. Tennis Huub van Boeckel en Judith Warringa zijn in To kio in de eerste ronde uitge schakeld. Chris Evert-Lloyd (Vst) won „Manhattan Beach" tegen Wendy Turnbull (Aus): 6-2, 6-3. Kano De kanobond ver lengt het contract met bonds coach Jan Verhaard niet. Men gaat op zoek naar een Oosteu- ropese opvolger. Gelijkspel voor biljarters Celsius DEN HAAG Celcius I heeft gisteravond een kostbaar punt verspeeld in de KNBB-drie- bandencqmpetitie biljarten. De Hagenaars kwamen thuis niet verder dan 4-4 tegen het Alk- maarse Laperti. Voor de twee winstpartijen zorgden met uitstekende cij fers Ton Eggink en Carel Wa genaar. Eggink versloeg onder meer met een serie van elf met 40-24 in 31 beurten De Jong. Hetgeen Eggink een moyenne opleverde van maar liefst 1.290. Wagenaar was met 35-21 in 41 beurten te sterk voor De Graaf, waarbij de Ha genaar in de laatste tien beur ten zestien caramboles maakte. Jan Lommers dolf het onder spit tegen Piet Dekker: 40-40 in 37 beurten, waarbij de winst naar de Alkmaarder ging om dat Lommers 45 caramboles moest maken. Steef Douw stel de teleur door met 53-12 te verliezen van Handgraaf. „Toch ligt er een grote druk op ons. Je moet niet vergeten dat de competitie in Enge land acht wedstrijden langer duurt en er zeker vijftien ploegen meedraaien op het zelfde niveau. Zo heeft Ajax het in Nederland veel ge makkelijker dan bijvoorbeeld NAC. Voor ons in Engeland gaat dat niet op. Daarbij zijn er hier nog twee bekertoer nooien, het Europa Cup-toer nooi en de vriendschappelij ke wedstrijden niet te verge ten. In een duel in Engeland wordt negentig minuten hard geknokt, terwijl dat in Ne derland hooguit een minuut of dertig gebeurt. De rest van de wedstrijd wordt de bal ei genlijk alleen maar rondge speeld". (Jesper Olsen in NRC Han delsblad) „Dat heb je wel vaker met nieuwe bezems. Die willen nog wel eens schoon vegen. Als het om futiliteiten gaat, ben ik doorgaans erg kort van stof. Is het eenvoudig ja of nee. Maar als menselijke problemen in het geding zijn, ben ik echter juist uitgespro ken traag in mijn beslissin gen. Zonder overigens die zachte heelmeester van die stinkende wonden te zullen worden. Ik wil mezelf per se niet als bikkelhard omschrij ven, maar ik heb wel in de praktijk geleerd, dat die zo genaamde zachte heelmees ters dikwijls een slechte zaak dienen. Het lijkt allemaal zo sociaal, maar uiteindelijk werkt het veelal negatief. Soms ontkom je er niet aan beslissingen te nemen, die hard lijken, maar die op ter mijn sociaal rechtvaardiger zijn". (Jurgen Osinga, nieuwe di recteur KNSB, in de Schaatskroniek) „Ik hoop- de leeftijd te heb ben op normale voet met de internationals te kunnen werken. Er moet nu maar eens wat minder worden ge-* sproken. Daden wil ik zien. Hardwerkende spelers, die niet steeds lopen te zeuren. Dat kleuterklasniveau van spelers die persé een uitnodi ging voor de selectie willen hebben, is wat mij betreft voltooid verleden tijd. De vorm van de dag is straks be palend voor de opstelling. De zeven besten uit de competi tie spelen de interland van dat ogenblik". En: „Niemand van de oude selectie is zeker van zijn plaats. Ervaring? Wat nou, ervaring. In Los Angeles lag alleen maar er varing in het water. Maar presteren? Kom nou". (Waterpolocoach George Geurtsen in het Algemeen Dagblad) leren. Ik ga ook een eind mee als Libregts uitlegt wat hij van me verlangt. Ik heb een naam opgebouwd als aanspeelpunt, maar Libregts wil dat ik veel beweeg van links naar rechts en vooral agressief optreed in de spits. Nou, dan werk ik daar heus wel aan. Ik ga er trouwens voor de volle honderd pro cent van uit dat Libregts het beste voor heeft met Feye noord. En aangezien voor mij het belang van Feyenoord ook voorop staat, zul je van mij geen problemen ver wachten. Maar het is natuur lijk heel menselijk dat ik me wel eens afvraag: wat doe ik nou niet goed? En dat ik in het veld sta met het gevoel: straks gaat dat bord weer omhoog en moet ik er weer uit! Want het knaagt aan je hoor, als je er naast staat". (Peter Houtman in Voetbal International) „De bouw is heel belangrijk. Ik ben zelf niet zo lang. Als je langere benen hebt, ben je in het nadeel bij het kniebui- gen en de deadlift. Ik vind dat vrouwen hun uiterlijk goed moeten verzorgen. Po- werliften heeft een beetje een louche reputatie. Men denkt vaak dat het man vrouwen zijn die gewichten tillen. Maar dat is helemaal niet zo. De meesten zijn juist heel fijn gebouwde vrouwen, die niets mannelijks hebben". (Sisi Dolman, nationaal kampioene powerliften, in De Telegraaf) „Ik hoop alleen maar dat het niet zo koud is. Regen is niet erg. Het moeilijkste in zo'n wedstrijd is anderhalf uur bij de les blijven. Want mis schien moet je als doelman toch een keer in actie komen. Ik zal goed moeten bewegen en de wedstrijd scherp vol gen om geen kou te lijden. Het wordt weer een wed strijd van alle Luxemburgers rond hun eigen strafschopge bied en wij massaal aanval len. Er is één voordeel. Ons veld is groter en beter dan in Luxemburg. De bal loopt ge makkelijker. En ik heb er wel een griepje voor over hoor, als wij een goede over winning behalen". (Hans Galjé in Het Pa rool) Geurtsen: ..kleuterklasniveau.. „Ik dacht altijd dat Andries van Agt een typetje speelde. Gespeelde aardigheid, omdat het stemmen kan opleveren. Ik heb hem nu een paar keer meegemaakt als lid van de wielerploeg DOF en hij is echt aardig. Weet u welke politicus wel gemengde ge voelens oproept? Joop den Uyl. Je zou denken dat hij het beste voor heeft met ar beiders. Sinds ik jaren gele den als stratenmaker bij hem in Amsterdam voor de deur werkte, heb ik zo mijn twij fels. Een kopje koffie kon er niet af. Nu zijn er wel grotere teleurstellingen te bedenken en misschien is meneer Den Üyl aardiger dan het lijkt, maar hij heeft wat mij betreft een goede gelegenheid laten lopen". (Columnist Gerrie Knete- mann in Televizier) EDE DEN HAAG Minister Riekterk van Binnenland se Zaken heeft volgens zijn topambtenaar drs. J.W.J. Margés „wissel geld" bij zich wanneer morgen in Den Haag het overleg over de arbeids voorwaarden van het overheidspersoneel be gint. Hij sluit overigens niet uit dat er een algeme ne korting op de over- heidsslarissen komt als er te grote gaten in de bezui nigingen worden gescho ten door de Kamer, bij voorbeeld in de ombuigin gen in de sociale zeker heid (ziektewet, wao) die naar het overheidsperso neel moeten doorwerken. De ambtenaren moeten het leeuwendeel van de bezuini gingen op de door de overheid betaalde salarissen (ambtena ren en trendvolgers samen 2,5 miljard) opbrengen. In het blad „Nieuwsbrief, in formatie voor overheid en be drijfsleven" wijst drs. Margés, plv. dir.-gen. voor het over heidspersoneelsbeleid op de mogelijkheid de overreserves van het Algemeen Burgerlijk Pensioenfonds aan te spreken. Het is volgens hem denkbaar dat besparingen op de premie- -afdracht van het Rijk aan het ABP mogelijk zijn en dat iets anders in het bezuinigingspak ket daarvoor kan worden weg gestreept. De overwinst be draagt dit jaar, na het voldoen aan alle verplichtingen, zeven miljard gulden. De centrales van overheids personeel verzetten zich tegen de ombuigingen, die zij als eenzijdige ingrepen zien en de ambtenaar verder achter laten lopen bij werknemers in de marktsector. Zij zijn tamelijk geïrriteerd over het feit dat zij twee dagen voor de eerste on derhandelingsronde nog niet weten hoeveel de ambtenaren van de 2,5 miljard moeten op brengen. Maar ook daarover schept Margés duidelijkheid. Volgens hem is in het kabinet overeengekomen dat de trend volgers (minister De Koning) 600 miljoen voor hun rekening zullen nemen en de ambtena ren 1,9 miljard. Het leeuwendeel van die miljard moet op tafel koi door de ambtenaren aow-premie te laten betalei hun daarvoor geen volle vergoeding te geven, en de herziening van het s<x zekerheidsstelsel door de li werken naar de ambtena -"O Aad KRO 15 2 wetei ma. .40 KI Met: en J< Volgens Margés valt er aar aow-operatie niet te tor Rietkerk wil die operatie voeren, al dan niet in oven stemming met de bonden, er een verkapte loonkortin zien. De bewindsman hooguit wat met de datum invoering schuiven. NIJMEGEN Een man uit Nijmegen heeft giste bekend zaterdag zijn vriendin M. Wopereis na een zie te hebben gewurgd. Het stoffelijk overschot van vrouw werd zondag in een flatwoning aangetrofi nadat een vriendin ongerust was geworden en de p tie had gewaarschuwd. De 37-jarige man werd gisteren aangehouden op aanwijzin -20 'l van flatbewoners die hem de woning van de 40-jarige vr< korte hadden zien binnengaan. De vrouw wilde op de fatale dag Onze einde maken aan haar relatie met de 37-jarige Nijmegenaar beelc Beëindiging van een relatie was gisteren in Soest eveneens *23 F oorzaak van de dood van een Fransman. De 43-jarige man naar Nederland gekomen om zijn voormalige vriendin uit terveld te ontmoeten. In de omgeving van haar werk reed hi auto van de vrouw klem. Daarna vielen twee schoten. De 1 jarige vrouw is zwaargewond overgebracht naar een ziekenf-23 h in Amersfoort. het n om 1 .25 H verte Afl.: TELE .30 derla 1830' .25 S| dwer avon vrien fert v nige der. NOS .00 Ji KRO .28 C Pom tv- s Taylc

Leidse Courant | 1984 | | pagina 12