Omwegen Vijf sterren-hotel Wassenaar gaat alles in Nederland slaan „We geven niet toe aan hakketakmuziek" «8* CeicLc Souurnt ALLE REGEN KOMT VAN BOVEN PAGINj - EIDEN/REGIO EeidteOowLcnt VRIJDAG 5 OKTOBER 1984 PAGINA 5 LUXUEUSE VOORSPELLINGEN VAN MARTIN C. SPAARGAREN „Uitdaging is mijn le ven!" Het kan bijna niet anders, maar de man die dit zo vanzelfsprekend vindt moet wel Martin C.Spaargaren heten. En inderdaad, hij is het. Ba lancerend op de hoogste trapezes van het horeca- bestand binnen en bui ten onze landsgrenzen is hij weer met beide benen op de grond terechtgeko men en heeft zich nu zo wat ingegraven als een attent en alert duinko nijn met listige oogjes, klaar voor de sprong die hij straks weer gaat ma ken. Progressie op weg naar het gedroomde neusje van de zalm. Vol gend voorjaar, ergens in mei of daaromtrent, moeten Spaargarens lu xueuze verwachtingen in steen onder dak zijn. Dan staat er aan de Kat- wijkseweg een eclatante herberg met een vorste lijke kroon die vijf ster ren laat zien. Hotel Was senaar zo gaat de cre atie van beleggingsmaat schappij Hagee b.v. heten gaat met 62 apparte menten in drie verdie pingen in een behoefte op niveau voorzien. Op 16 oktober vindt ter plekke de eerste „ce- mentstorting" plaats; „immers, op zand hoef je niet te heien". Op het terrein langs de Kat-, wijkseweg waar vroeger het Albertushof, later bekend als „Dutch Inn", stond worden de vijf sterren van Hotel Wassenaar grondig voorbe reid. Het gehele management zit er al. Ik geloof zelfs, dat er al reserveringen worden gemaakt. We zitten in een gestroomlijnde bouwkeet, een directiekeet. „Cabine" is een mooier woord. Hier is men reeds begonnen nieuwe geschiedenis te schrijven. Martin Spaargaren heeft z'n rechterhand mee aan de lunchtafel genodigd (overi gens moet er in de keet nog een assistent-purser rond- schuiven). Het is Lucie van Baar van Slangenburgh, van Doetinchem, „een barones met een luchtig verleden". Dat wil dus zeggen, dat Lucie van Baar (Hotel Wassenaars kersverse hoofd Reserverin gen en secretaresse; hoofd ac quisitie en publiciteit)ach, laat Spaargaren het eigenlijk ook maar vertellen. „Nou, Lucie, een enorm zakelijke relatie toevallige samen loop van omstandigheden is half Hongaars en gek op het poestagebeuren. Haha. Bovendien is Lucie d'r af komst luchtvaart. Nee nee, die assistent-purser was zij dus. Dat was Lucie, in de lucht". Lucie in the sky...En nu met vijf sterren in het verlengde van haar gedach- Spaargaren - aanpak Het tafelarrangement ver raadt de vanouds bekende Spaargaren-aanpak: twee brandende kaarsen op zilver achtige kandelabers, het ge steven linnen smetteloos, de servetten drievuldig gevou wen, een blinkende koeler met champagnecultuur, een toefje bloemen, punctueel be stek, de pepermolen, een containertje met knoflookbo ter. En artisjokken; in een di rectiekeet Spaargaren heeft altijd al van een mug een welvarende olifant kun nen maken. En dan de pla teaus, met een verfijnde uit stalling van ingrediënten, met vlezen en olijven, gegar neerd met schijfjes verfris sende citroen Waar-ie dat allemaal weer niet vandaan heeft gehaald. Het aange naam converseren wordt verder bevorderd door een zachte, milde Bordeaux. „We hebben een eigen Wassenaar- se huiswijn: Chateau de l'Hó- tel Wassenaar". De luxe werpt haar lichtstralen voor uit, op de zandgronden van De eerste gast dient zich, ietwat gedisillusioneerd, aan bij Hotel Wassenaar, vijf sterren. Maar dat komt straks best in orde... Hotel Wassenaar, met al z'n sterren in barensnood. Martin Spaargaren terug in de regio. Toch nog onver wacht. Ruim een jaar of vier geleden vertrok hij als direc ting manager van Holiday Inn Leiden „H.I. blijft m'n lievelingshotel; zonder meer. Die is niet te verslaan naar het Atlantic Hotel in Kijkduin. „Nieuwe ideeën opdoen", heet zoiets, als het ergens niet zo lekker heeft gezeten. Martin vertaalt dit derhalve met „uitdaging is m'n leven". M.C. kon in Kijkduin z'n plezier op, maar het schortte ergens aan. Hij zegt nu zelf: „We hebben in 't Atlantic „oorlog" gehad. Het is namelijk zo, dat ik achter kwaliteit sta. Liever nog: daar sta ik vóór. Anders is het balen. Welnu, ik heb ge baald. En Atlantic heeft 't een reeks personeelsleden gekost." Lucie van Baar, het blauwe bloed in een attractieve ver pakking: „Dit wordt het mooiste hotel van Neder land". Martin: „We hebben de meubels al gezien. Onge looflijk!" Baronesse Lucie: „En de gordijnen!" Martin: „En de vloerbedekking!" Ge woon twee koningen, die de eerste sterren al hebben zien flonkeren. Het gaat goed. Als je de provisorische vestiging belt, is de telefoon doorgaans tijdens alle kantooruren be zet. Een bedryf in volle wor ding. De naaste hotelbuur is „Duinoord", met meneer Wouwenaar jr.; „een beste relatie". Terwijl men bezig was met het opmeten van het land, met het afbakenen van het bouwterrein, was er al een beleefdheidsbezoek aan de overste Bergsma, waarne mend-commandant van de marinevliegbasis Valken burg. Martin Spaargaren: „Geen probleem" dat is trouwens zijn stopwoordje „Je hoort ze niet. Die vlieg tuigen worden m'n beste vrienden. Het glijdt vanzelf, boven Valkenburg. Zeker weten. Ik zie het trouwens helemaal right before my eyes: een Circle d'Amis Pro minents de Wassenaar Obli ge, een vriendenkring van alle Wassenaarse prominen ten, ongeveer 400 mensen. Met populaire „trekkers": ca baret, televisie-items; altijd een exclusief stukje cultuur Martin Spaargaren en Lu cie „fr<m the sky" bij een voortrdfelijke lunch in een gestroomlijnde bouwktet. Op omwegen door en kom ik graag mensen tegen. U kunt I mij telèfonisch of schriftelijk vertellen wie u graag, in deze rubriek zou willen tegenkomen. Ik ben bereikbaar via 071 MHBKj - 12-22 44 op toestel 10. door Ton Pietors waar menzich happy bij kap voelen. In natuurlijk met een penonlijke benadering, approack, van de gast. Op onze vocrgrond staat: dit wordt h;t meest vriendelijke hotel vin Nederland! Met een goeit, maar dan echte „DynasV-sfeer". High lea Over een jaartje dan weer een „hifh society"-circulatie regio m collega-vriende lijk" zeals die er was tij dens he -egime van de Al- bertushrf, zaliger gedachte nis. Waar men de „high tea" kon genieten en op weg gaan naar het strand. In safari- kleuren, onopvallend. Brand punt ook voor ornithologen, vogelbespieders, die met ver rekijkers de gevleugelde duinbewoners voyeren. Tegenover de ingang van Hotel Wassenaar (met nu al een voortijdig „logo") komt een receptiekantoor, met meer mogelijkheden voor de beveiliging. En er komt ook „een kleine paardenbrink". Martin Spaargaren, op z'n best: „Ons hotel is ook be reikbaar voor paarden: we'll feed your mustangs, if neces sary". Er komen, uiteraard, faciliteiten voor gehandicap ten. Een volledig en dwars uitgerust appartement in Ho tel Wassenaar gaat de eige naar een slordige ton kosten. Zo'n verblijf kan ook, bij uit- stedigheid van de eigenaar, verhuurd worden. Blijf je maar één nacht slapen, op de één of andere manier, dan betaal je 150 tot 250 gulden. En dat is niet eens peper duur, als je de betrekkelijk heid van het leven nagaat". Dan heeft Martin het natuur lijk niet over de „bridal sui te", de bruidskamer. Daar zul je even voor moeten platlig gen. Hotel Wassenaar krijgt niettemin en zonder meer, een uitstraling tot over de kolkende Noordzee. Leuk prijsje: 1225 gulden per week, voor vier personen, zonder ontbijt weliswaar, maar met tot de mogelijkheden beho rende frisse lucht en reisjes langs de kust. Vanmiddag kwam ook een afvaardiging van de VVV-Wassenaar bij Martin op bezoek. Voor een wervingsbijdrage in de perio dieke folder. Er is nu nog weinig te zien, maar er worden langs de Katwijkseweg al zaken bij de vleet gedaan. Talrijke iber te J Tvln evenementen op Indische dag '84 Pin Haags Congresgebouw DEN HAAG De Cultu- rele Vereniging Nazaten Indische Nederlanders en Sympathisanten (Nines) houdt morgen de „Indi sche Dag' 84" in het Con gresgebouw in Den Haag. De manifestatie is in eer ste instantie bedoeld als een presentatie van diver se zowel Indische, als Ne derlandse cultuur-uiting- Het doorlopend programma, dat van 's middags half een tot 's nachts twaalf uur duurt, omvat muziek, zang, dans, theater en exposities. Een greep daaruit: Judith Hees speelt solo het theater stuk „Ben je Indisch?", Diah Tantri vertolkt een bijzonde re Balinese Barongdans, Isti- ka beeldt een Javaans epos uit onder begeleiding van ga- melan-muziek. Er zijn ten toonstellingen met als onder werpen „Indonesië" en „Ne- derlandsch Indië". Beelden de kunstenaars tonen er hun werk. Verder zijn er dia- en filmvertoningen, waaronder Marions Bloem's „Land van mijn ouders". Schrijvers hou den voordrachten, er worden boeken te koop aangeboden, er zijn demonstraties van pengek silat, Massade treedt op, er is een klederdrachten show uit Indonesië. Daar naast worden er ook puur Nederlandse vormen van II creativiteitsbeoefening aan- 1101 geboden. Drumfanfare Ex celsior is van de partij. Er plaatworden Nederlandse volks besten dansen ten beste gegeven. Geen krant ontvangen? Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, za- terdags tussen 14.00 en 15.00 uur. telefoonnr. 071-122248 en uw krant wordt nog dezelfde avond nabezorgd. Wel moet hij toegeven dat de jeugd steeds meer naar dat soort gelegenheden trekt. „Geen Amerikaanse toestan den hier", voegt hij daar nog aan toe. Mocht het centrum weer aanslaan, dan kunnen er in de nabije toekomst altijd weer popgroepen worden ge contracteerd, vindt Voortman. Voorlopig zijn het alleen soos- middagen. Aan het program ma wordt dus niets veranderd. DE SCHAKEL IN LANGERAAR WEER OPEN LANGERAAR Het Langeraarse jongerencen trum De Schakel gaat na bijna een half jaar geslo ten te zijn, weer open. Sjaak Voortman, voorma lig pachter en nu vrijwil lig werkzaam voor het centrum, hoopt dat er vanaf aanstaande zondag middag elke week weer minstens 150 bezoekers komen. „Pas dan kunnen we" blijven voortbestaan", aldus Voortman die met een groot aantal vrijwilli gers bezig is met een grondige interne opknap beurt van de bunker. Domineerden de kleuren don kerbruin en bordeauxrood het jongerencentrum eerst, de nieuwste verflaag is pastel groen. „De bezoekers die hier vroeger altijd kwamen, zullen het niet meer herkennen", zegt Sjaak ook wijzend op de nieuwe zithoek en enkele ta fels die in de zaal zijn ge plaatst. Om te voorkomen dat met weinig bezoekers het ge voel ontstaat dat men in een enorme kale ruimte staat, is het vloeroppervlak met een kwart teruggebracht. Een maatregel waar men twee jaar geleden nog niet van durfde dromen. In de weekends trok De Schakel toen al gauw zo'n 400 man. Terugval „En ineens viel dat aantal te rug. We zaten opeens met vijf tig mensen in de zaal", aldus Voortman. „Misschien dat ze op De Schakel waren uitgeke ken". Afgelopen mei sloot men voor het eerst in het achtjarig bestaan dan ook de deuren. Volgens de Langeraarder is een grote groep van de jonge ren vertrokken naar een Nieuwveense discotheek. „Maar een van de belangrijk ste redenen voor het terugge lopen bezoek is dat veel jonge ren tegenwoordig steeds min der geld hebben en dus thuis moeten zitten". Vijf jaar gele den kostte een biertje een gul den, en verdiende een jongere maandelijks meer dan duizend gulden. Nu verdienen ze nau welijks meer dan de helft en voor hetzelfde biertje betalen ze anderhalve gulden. Of zoals Sjaak het uitdrukt: „Ze hebben nu veel minder pegels om mee rond te strooien". Waar tot voor kort nog wel aardig aan te verdienen was, waren de zogenaamde top-acts. Deze in ons land overbekende popgroepen trokken gegaran deerd een volle bak en de „pe gels" stroomden binnen. „Nu is de hele popmarkt ingezakt. Alleen Golden Earring of Nor maal garanderen veel bezoe kers. Die groepen hebben we met de Langeraarse kermis net hier gehad. Verder is er niet veel. De meeste Neder landstalige groepen trekken veel te weinig bezoek om uit de kosten te komen", zegt Voortman die hetzelfde in het hele land ziet gebeuren. Meddle Een optreden van het Goede Doel onlangs in de Oud Adese soos Meddle bewijst dat wel. Slechts een handvol mensen kwam de groep van Henk Westbroek bekijken terwijl anderhalf jaar geleden het pu bliek in grote drommen zou zijn gekomen. Een ander voor beeld is volgens Sjaak het Kas teel in Alphen waar het be zoek bij optredens op zaterdag avond sterk terugloopt. De Langeraarder kan het weten. In de loop der jaren heeft hij elke grote naam uit ons land, en een groot aantal uit het bui tenland naar Langeraar weten te krijgen. Voortman, door deze neergang zelf in financiële moeilijkhe den gerazkt, ziet er dan ook geen heil neer in om de eerst komende naanden iets groots te organieren. „Door mijn faillissement heb ik niet veel speelruine meer. Ik moet weer he!enaal opnieuw begin nen. En <at ga ik wel voor zichtig <b»n", aldus de horeca- ondernerer die bij de „Actie Schuimlnag", een controleac tie in dehnreca, door de belas- tingdienit voor vele tiendui zenden gildens werd aange slagen. Wel voejt Voortman daar snel aan toe dat De Schakel zeker geen diiotheek zal worden. „Aan lê hakketakmuziek wens ik riet mee te werken. We gaai hier uiteraard heel dansbare muziek draaien en zullen af en toe zeker geen disco schuven, maar een echte disco zulei we nooit worden", zegt Voerman die het woord disco met sen vies gezicht uit spreekt. Op de vraag of alleen een an dere kleur van de muren en een paar stoelen de bezoekers terug zullen brengen, zegt de Langeraarder: „Ik denk dat ie dereen gewoon nieuwsgierig wordt naar wat er is veran derd. En als ze eenmaal ko men kijken, blijven ze mis schien". De Schakel is vanaf dit weekend elke zondagmid dag van drie tot half zeven gratis toegankelijk voor jonge ren vanaf 15 jaar. ROEL DEN OUTER Sjaak Voortman hoopt „zijn" Schakel weer tot een drukbezocht jongeren centrum te maken, ondanks dat de jeugd steeds minder „pegels" heeft. Nood-ontsluitingsweg Weipoort al in gebruik ZOETERWOUDE De rioleringswerkzaamheden in de Wei- poort te Zoeterwoude zijn inmiddels gevorderd tot het kruispunt met de Nieuweweg. Dat houdt in dat de Weipoortseweg vanaf perceel 44, en de Uiterdijk en Noord Aa tijdens de werkzaamhe den onbereikbaar zijn via de Nieuweweg. Om het gebied toch bereikbaar te houden is de noodweg, aangelegd tussen de Noord Aa en de Zuidbuurtseweg, in gebruik genomen. De enkele honderden meters langse noodweg is alleen geopend gedurende de tijden dat er werkzaamheden plaatsvinden. Dat is van 7.00 tot 17.00 uur. 's Avonds en 's nachts is het dus niet mo gelijk van de noodweg gebruik te maken. Op de noodweg geldt een maximum snelheid van 30 kilometer per uur terwijl de noodbrug over de Zuidbuurtsevaart is berekend op maximaal 30 ton. Als eind van dit jaar de werkzaamheden zijn voltooid zal de noodweg weer worden verwijderd. Daaiom is deze prachtige paraplu met krantedessin voor u wanneer u een nieuwe abonnee aanbrengt. Die nieuwe abonnee krijgt de krant de eerste twee weken gratis. NOTEER ALS NIEUWE ABONNEE M.I.V. I POSTCODE PLAATS Deze ontvangt de eerste twee weken de krant gratis. I Daarna wordt het abonnement betaald per: kwartaal I automatisch per maand dioar I STUUR ALS DANK DE KRANTEPARAPLU AAN: J NAAM I ADRES POSTCODE/PLAATS: Stuur de bon ingevuld aan de Leidse Courant, Antwoordnummer 998, 2500 VD Den Haag (postzegel niet nodig).

Leidse Courant | 1984 | | pagina 5