iS-rote verkeersproblemen eerwacht bij inrichting larkeerterrein Geversstraat Raad van Leiderdorp tegen bouw in Boterhuispolder Leidschendamse woonwagen bewoners voelen zich „zwaar in de maling genomen" BURGERLIJKE STAND Zoeterwoude terughoudend over subsidie voor Reinwater paaiden CeidaeGotncwt DINSDAG 2 OKTOBER 1984 PAGINA 7 jaarden beroofd RDWIJK Een bejaard paar aan de Noordwijkse iusweg is gisteren beroofd 2000 gulden. Er werd 's lags aangebeld door drie iwen die de weg vroegen, trijl ze het echtpaar aan de t hielden, klom een mede- ,ir door het slaapkamer- H naar binnen en nam een horloge en papieren De politie vermoedt dat om dezelfde mensen gaat vorige week in bejaarden- Sint Jeroenspark op een re /eefirfg^i116 manier probeer- De Leid bejaarden te beroven. Verhare} konden de bewoners de wnt gipl^ echter voorkomen. Reinigingsrechten negen procent duurder NOORDWIJK De reinigingsrechten en afvalstoffenheffing gaan volgend jaar in Noordwijk met negen procent omhoog. Tenminste dat is de bedoeling van B en W. De gemeenteraad moet daarvoor nog toestemming geven en de raadscommissie fi nanciën bepreekt het voorstel woensdag 10 oktober. Zoals be kend kort het rijk op de uitkeringen aan de gemeenten. Om de korting van het rijk te dekken, zouden de renigingsrechten en afvalstoffenheffing 27 procent moeten stijgen. De verhoging is echter trapsgewijs uitgesmeerd over de periode tot en met 1988 en wordt dus komend jaar negen procent. Het tarief per perceel wordt verhoogd van 87 gulden per jaar naar 94 gulden .80, ofwel 7 gulden 80 per maand. Het ophalen, verwijderen en afvoeren van vuil kost de gemeente in 1985 1.447.060 gulden. Het tarief voor het storten van afvalstoffen aan de Losplaatsweg kost nu 23 gulden per kubieke meter. Voorgesteld wordt dat voor 1985 met negen procent te verhogen tot 25 gulden. Het tarief voor het legen van beerputten hoeft niet te worden verhoogd. Brandje in Noordwijks café NOORDWIJK Omdat het café aan de Kerkstraat goed luchtdicht was afgesloten, kre gen de vlammen afgelopen nacht weinig vat op het ge bouw. Omstreeks drie uur kwam bij de politie de brand melding binnen. De benedenverdieping bleek vol rook te staan, maar omdat alles hermetisch dicht was, waren de vlammen door zuur stofgebrek al grotendeels ge doofd. Een echtpaar dat boven het café sliep, kon rustig het pand verlaten. De oorzaak van de brand en het schadebedrag zijn nog onbekend. Onroerend-goedbelasting veranderd in Wassenaar WASSENAAR De berekening van het tarief voor de onroerend-goedbelas ting in Wassenaar wordt veranderd. Wassenaar stapt over van het opper vlaktesysteem naar het waardesysteem. Het oppervlaktesysteem was volgens het college niet duidelijk genoeg en bo vendien onzuiver. Het waardesysteem heeft tot gevolg gehad dat alle Wasse- naarse huizen zijn getaxeerd, waarna een aanslag zal worden opgelegd. Per 3.000 gulden moeten eigenaar en ge bruiker ƒ3,90 betalen. Daardoor gaan de eigenaars vaq, grotere woningen (in bijvoorbeeld park de Kievit) minder betalen dan in voorgaande jaren, ter wijl mensen een kleiner dan gemiddeld huis juist meer moeten gaan betalen. Eerste paal voor samenwerkingsschool LEIDSCHENDAM De eerste paal voor de Emmaüsschool, een samenwer kingsschool voor protestants-christelijk en openbaar basisonderwijs, wordt morgen om half vier in 't Lien in Leid- schendam Het openbaar onderwijs wordt gegeven volgens de beginselen van de Dalton- school. De scholen worden gescheiden door een gymnastieklokaal voor geza menlijk gebruik. Wethouder G. J. Hen driks van onderwijs zal samen met de heer W. Buiting, voorzitter van de Em maüsschool, de eerste paal slaan. De school wordt in augustus in gebruik ge- Nederland (mét Meerburg) wint jazz-gym interland ZOETERWOUDE - De interlandwedstrijd jazz- gymnastiek tussen Nederland en België is door ons land glansrijk gewonnen. Met een score van 50.50 tegen 35.50 punten lieten de oranje- dames duidelijk blijken aanzienlijk verder te zijn gevorderd dan de zuiderburen. Aangezien de Belgen slechts twee volwaardige groepen in het strijdperk konden telde voor Nederland de laagste score (van Olympia uit Venlo) niet mee. Het goede puntentotaal van 25.75 van Sparta uit Venlo en 24.75 van het- Zoeterwoudse Meerburg. Daartegenover kon de^ gecombineerde equipe van „Sta Paraat" uit K6-?' ringen en Hasselt alsmede het Heusdense Sjfar- ta niet meer dan 35.50 punten stellen. «j iguurteka r tot de ex in 10.00 to gewoonlijl 1 f 9 H GSTGEEST De :spolitie van Oegstgeest »ft bedenkingen tegen inrichting van een par- ;rterrein aan de Ge sstraat ten behoeve i bezoekers aan de su- confex Macintosh, die de voormalige Kam- ?g garage zal worden -estigd. Tijdens een ikbezochte vergadering de raadscommissies -jkeer en vervoer en .fjnbare werken zei adju- V.3.3it Gelderblom grote V.a. 5!keersproblemen te wachten. bestreed ook de conclusie I het rapport van het Cen- Instituut Midden en linbedrijf (CIMK) dat er in ^mgeving van de vestiging i superconfex nog eens va se 62 parkeerplaatsen zouden zijn. „Normaal staan Wilhel- minapark en Deutzstraat al vol met auto's" aldus Gelder blom. De liberaal Kuntze: „Wat gaat er gebeuren als de bezoekers van de superconfex inderdaad recreatief gaan win kelen in de De Kempenaer- straat. Dan stromen de auto's op het parkeerterrein niet door. In feite is de parkeerbe- hoefte dan veel groter dan wordt aangeduid in de rappor ten". Kuntze voorzag dat er een paar winkels op de fles zullen gaan. Hij zette vraagte kens bij de in het CIMK rap port opgesomde negatieve ef fecten als Macintosh zich el ders zou vestigen. „Halen wij, verkeerstechnisch gezien, niet het paard van Troje binnen?" vroeg Kuntze zich af. Bizar De heer Wuisman (D'66) dacht dat de vestiging van een su perconfex niet zo schadelijk zou zijn voor de middenstand. „Maar ik denk heel anders over de ruimtelijke indeling, mét name de verkeersproble men die de parkeerplaats zal opleveren. Op een drukke za terdag zal er sprake zijn van 1500 verkeersbewegingen van en naar de zaak. Dat is een bi zar beeld". Wuisman ging diep op de gang van zaken in. Kwam tot de conclusie niet te kunnen instemmen met een parkeerterrein op genoemde plaats. Van Eisen (PPR) deelde de op vattingen van Wuisman en ging zich bovendien afvragen of een vestiging van Macin tosh wel in het belang van de consument is. Hij vond ook dat men niet alleen aan de Oegst- geestse middenstand moest denken. Volgens hem onder graaft de vestiging van Macin- Bezwaren De raadscommissievergade ring werd door zeer velen vanaf de publieke tribune kri tisch gevolgd. Onder meer door bewoners van de aan het „parkeerterrein" grenzende lanen. Ook zij koesteren uiter aard grote bezwaren tegen de hele situatie. Zij herinnerden de commissieleden en de voor zitters er aan dat eerder al eens gezegd is dat Oegstgeest geen plaats is voor grootschali ge vestigingen gezien het ka rakter als woongemeente. Laatste woord Intussen zegden zowel burge meester Scheenstra als wet houder Van Hazel toe een en en ander in de B en W-verga dering van vandaag af te we gen en een antwoord te vin den op de vragen. „Als er een voorstel tot het nemen van een voorbereidingsbesluit om de bestemming van het pand van Kamsteeg te veranderen, wordt gedaan, dan zal de ge meenteraad uiteindelijk het laatste woord hebben", aldus burgemeester Scheenstra. Bezwaren waren er ook tegen de tijdsdruk, die op de ge meente is uitgeoefend. Macin tosh heeft laten weten dat, na anderhalf jaar onderhandelen, op 1 januari de besluiten ge vallen moeten zijn. „De situa tie is nu anders" aldus Wuis man, „en daar zijn wij nauwe lijks anderhalve maand mee bezig". „Tijdnood? Ik ben er niet van onder de indruk, het ontslaat het gemeentebestuur niet van de plicht zorgvuldig te werk te gaan. Eén zaak is overeind ge bleven: Er moet een oplo komen voor het bedrijf Kamsteeg" aldus een der wezigen. Jubilerende k/euterjufin Zoeterwoude Mevrouw A.M. Zwaan-Peters heeft gisteren haar 25-jarig ju bileum als kleu terleidster ge vierd in de Zoe terwoudse kleu terschool „De Kleine Wijzer", waar zij hoofd leidster is. Me vrouw Zwaan be gon 25 jaar gele den in de kleuter school „de Kra- kepit" die toen nog was geves tigd in een hou ten noodlokaal nabij het Meer burg- sportcomplex. In het begin van de jaren zeventig verhuisde de school. samen met de Bernar- dusschool. naar de huidige lokatie nabij de Eenden kooi. De kleuters vierden gisteren samen met „hun juf" het feest. Om de juf ook eens rust te gun nen boden zij een „poef" aan ^3 meubel- raat al n start bracht. a:hten Gedeputeerde Sta- van Zuid-Holland (GS) de w van de meubelboule- 1 in Leiderdorp nog tegen in houden, dan moeten opschieten: gisteren is al 3 lonnen met de werkzaam- jcf/ len die vooraf gaan aan el b /o slaan van de eerste paal. ige week adviseerde de Vin.Ciale AROB-commissie sndedaging Leiderdorpse meubel- lat alsnog te schrappen. SS dat ook zullen doen, is n I niet bekend maar er echts^d >dt we| 0p korte termijn i besluit verwacht. Gede-- Berde J. Borgman zei vo- i week dat hij het „dom" vinden als vooruitlopend het GS-besluit alvast met ■■Houw zou worden begon- j l. Het voortdurende ge- rewar en geruzie rond de jbelboulevard is overi- f is ook na dat nog door GS lemen besluit niet ten ein- Hoe de beslissing ook f alt, er zal door de r- dan wel de tegenstan- s van de Leiderdorpse f. pie van de boulevard weer een beroep op de Md van State worden ge- f.]n om het besluit van GS edaan te maken. LEIDSCHENDAM Woonwagenbewoner G. Rolink jr. heeft wethou der mevrouw J.J. van Nievelt-Volmuller giste ren in de Leidschendamse raadszaal een gulden overhandigd als aanbeta ling voor eventuele water leverantie. Rolink die al voor de derde keer in het raadhuis van het spreek recht gebruik maakte om aansluiting van sanitaire voorzieningen te vragen zei dat de woonwagenbe woners zich „zwaar in de maling" genomen voelen. Bij de rondvraag vroeg Mar- tien van der Meule (PvdA) of Leidschendam toestem ming van de provincie heeft gekregen om de twee wagens aan. de Kostverlorenweg te verwijderen. Vorige week is bij begrotingswijziging name lijk een krediet voor sanitai re voorzieningen van 16.000 gulden door de gemeente raad aangehouden. Wethou der Van Nievelt zei ook nog een Arob-procedure hangen de is. Verder wees zij er op dat wethouder Pohlkamp co ördinerend wethouder voor woonwagenzaken is zodat de kwestie eigenlijk niet in de raadscommissie (openbare werken, verkeer en vervoer en milieuzaken) thuishoorde. De wethouder had trouwens vóór het begin van de verga dering in de hal van het raadhuis al bezwaar gemaakt tegen de gebruiker van het spreekrecht. Volgens de ver ordening op het spreekrecht mag namelijk alleen gespro ken worden over zaken die op de agenda voorkomen. Uiteindelijk bleek ze de hand over het hart te hebben ge haald. Het Comité „Behoud Land schap Drie Molen" heeft vo rige week bij het spreekrecht in de gemeenteraad gevraagd de wagens te verwijderen onder meer omdat er in Leidschendam genoeg ver harde plaatsen zijn waar zon der kosten woonwagens kun nen worden geplaatst. Ver der werd gewezen op te ver- Wachten problemen rond de aanwezigheid van een ge vaarlijke kerosineleiding aan het begin van de Kostverlo renweg en de olieleidingen enkele meters verderop, za ken waarvan het gemeente bestuur uiteraard al lang op de hoogte is. Burgemeester W. F. de Vreeze zei bij die gelegenheid dat de gemeente op het ogenblijk volkomen afhankelijk is van de hogere overheid. |ina de Goede. olaas Cornells van der Salm er (anna Agatha Engelina van Haas- Anthonius Pieter Versteeg er Kwestroo; Cornell} Krogt en "iijsiüs Theodorus Rijnders nlrtruida Johanna Bakker. Overie Hendrikus Albertus Friebel. lENHEIM Geboren: Marjo- i.v. R A. van Duijn en J.H Shelly, d.v. J. Eikelenboom Gehuwd: P. van der Plas ei van den Dool. IJ. van Zoest e de Goeij; WAM. Slijkerm A.C.P. Revvijk; G.C.M. Oudshc R.M.G.P. van Gisteren; F.L.C Oorschot en L.M. van der Zw Hond twee dagen vast op balkon LEIDEN Nadat het beest twee dagen op een balkon had zitten blaffen en janken, heeft de politie gistermiddag op de Hoflaan een hond van een balkon gehaald. Het beest zou er al die tijd zonder eten en drinken gezeten hebben. De politie werd gewaarschuwd door omwonenden, die mede lijden hadden met het beest. Bovendien hadden zij genoeg van de herrie, die het dier maakte. De politie forceerde de deur van de woning en zette de hond in een auto. Juist op dat moment kwam de vrouw des huizes weer thuis. Nadat zij beterschap had beloofd, kreeg ze de hond terug, maar een uur later meldde ze zich alsnog op het bureau aan de Zonne veldstraat om afstand te doen van de hond. Het beest is naar een asiel gebracht. LEIDERDORP De ge meente Leiderdorp mag niet verder groeien dan tot 25.000 inwoners. De Boterhuispolder mag niet worden bebouwd. Deze standpunten werden gis teravond ingenomen door de gemeenteraad van Lei derdorp. De raad besprak de tweede fase van struc tuurschets voor de Leidse agglomeratie. Deze struc tuurschets heeft volgens een afspraak tussen de colleges van B en W van de gemeenten in de Leid se agglomeratie ten doel een gemeenschappelijke visie te geven op de ruim telijke ontwikkeling van dit aaneengesloten en on derling sterk afhankelijke gebied. Het was de eerste maal dat de Leiderdorp gemeenteraad zich met de structuurschets bezig hield. CDA-fractievoorzitter J. den Boeft moest achteraf met spijt vaststellen, dat de raad te lichtvaardig had gehandeld door de behandeling van de eerste fase in september 1983 aan de raadscommissie ruimte lijke ordening over te laten. Deze commissie had destijds gekozen voor een zogenaamde „plus-strategie", wat een groei naar 25.000 inwoners zou bete kenen. De commissie stelde zich daarbij op het standpunt dat het huidige voorzieningen niveau in Leiderdorp al op dit aantal inwoners is afgestemd. Voor sommige commissieleden zou op grond van deze strate gie woningbouw in de Boter huispolder bespreekbaar zijn. W. Kruidenier (VVD) sloot zich bij de opvatting van zijn CDA-collega aan. Ook hij vond dat de raad van meet af aan bij de standpuntbepaling betrokken had moeten zijn, maar zo stelde hij „beter ten halve gekeerd dan ten hele ge dwaald". Spookbeeld De raad zat nu met het spook beeld opgeschept van een met circa 3.500 woningen volge bouwde Boterhuispolder, een weidegebied dat ten noorden van de provinciale weg 6 en grenzend aan de Zijl gedeelte lijk op Warmonds grondgebied ligt. Deze als variant 2-A in de structuurschets opgenomen mogelijkheid werd door de raad unaniem van de hand ge- Minder eenstemmigheid be- Leiderdorp de 1.000 woningen wil bouwen om tot een inwo nertal van 25.000 te komen. De eerste variant van de struc tuurschets gaat uit van twee kleine bouwlokaties. De eerste is de zogenaamde Bloemerd- lokatie goed voor 700 wonin gen. De tweede lokatie betreft een deel van de Achthovener- polder gelegen tussen de Does en straks doorgetrokken Mau- ritssingel. De raadsleden W. Kruidenier (VVD) en A. Wes- seling (PvdA) wilden zich nog niet uitspreken over een mo gelijke bebouwing van het om streden gebied langs de Does. Zij kozen voor een formele op stelling, omdat bebouwing in strijd zou zijn met een in het kader van de beleidsplanning vastgestelde doelstelling. De fractie van het CDA stelde zich bij monde van fractie voorzitter J. den Boeft minder behoudend op. Voor zijn frac tie was woningbouw langs de Does een aantrekkelijke ge dachte. Den Boeft maaktê er wel gewag van dat dit pas op langere termijn mogelijk is. Volgens het pas enkele jaren gelden vastgestelde bestem mingsplan is woningbouw in dit gebied niet mogelijk. Het gebied is eigendom van de Aannemings Combinatie Lei derdorp (ACL) die een bezwa renprocedure tot aan de Kroon toe verloren heeft. Ook tegen woningbouw in het gebied naast het recreatiegebied De Bloemers had Den Boeft geen bezwaren, waarmee zijn frac tie onverkort koos voor va riant 1 van de structuurschets. ZOETERWOUDE Het ge meentebestuur van Zoeter woude is niet van plan posi tief te reageren op een subsi dieverzoek van de Stichting Reinwater. Genoemde stich ting had verzocht om een bij drage van bijvoorbeeld 5 cent per inwoner hetgeen voor Zoeterwoude zou neer komen op circa 400 gulden. „Reinwater" is een stichting die actie voert voor schoon water in de stroomgebieden van de grote rivieren in Ne derland. Het stichtingsbe stuur is van mening dat van zijn inspanningen „iedereen" voordeel heeft: vissers, agra riërs, recreanten en consu menten van drinkwater. Door het voeren van acties, het doen van onderzoek en het geven van voorlichting tracht „Reinwater" tevens het beleid van de overheid te beïnvloeden. De aanpak van Reinwater kost veel geld en daarom wordt een beroep ge daan op de gemeentes. Het afwijzende standpunt van het college is overigens niet van commentaar voorzien. De raadscommissie welzijn zal zich nog over het verzoek dienen uit te spreken. Economisch wel en wee Aan de Maredijk 17 is „Frits Wiggers Studio" (fotograaf) gevestigd. Aan de Doezastraat 41 is poeliersbedrijf C. G. A. Burg- mans, opgeheven. Aan de Haarlemmerstraat 31 is „Croissanterie Paris", brood jeszaak, gevestigd. Aan de Apothekersdijk 11 is F. Schrofer „Stijling en Pro ductontwikkeling industrieël ontwerpbureau", gevestigd, Aan de Groenesteeg 107 is „Sportschool Aad v/d Luit" gevestigd. Aan het Utrechtse Jaagpad 70 is „R. Karei, tegelzetter", gevestigd. Aan de Vlietweg 20 is „ver huur van bespeelde videoban den" (eig. van Hemerik) ge vestigd. Salon „Jean Renards", da- meskappersbedrijf gevestigd aan de Vollefsgracht 53 is op geheven. Aan de Zuidsingel 23 is a. H. Sampiemon, amb. handel op de markt in gesponnen wol en zelfvervaardigde prod., geves tigd. Aan de Drie Oktoberstraat 65a is „M. de Tombe, tegelzet ter", gevestigd. „K. Distelvelt", het ontwer pen, fabr. en monteren van en de grooth. in isolerende pane len enz., gevestigd aan de Oude Veest 137 is verplaatst naar Alphen a/d Rijn. Aan het Wollegras 28 is A. J. Ouwerkerk's Horecabedrijven b.v. (beheer over eigen vermo gen) gevestigd. Aan de Rooseveltstraat 62-64 is „Keltum b.v.", groothandel in uurwerken, goud, zilver, edelstenen en alle andere ju- weliersart. alsmede alle art. in de huish. en luxe branche, ge vestigd. „Metselbedrijf Leiden b.v.", gevestigd aan de Takwier 9 is verplaatst naar de Kersen- straat 19. Schoonmaakbedrijf „De Leeuwerik" gevestigd aan de Leeuwerikstraat 23 is ver plaatst naar Oegstgeest. Aan de Temminckstraat 17 is H. van der Heijden pedicure gevestigd. Fietsers gewond LEIDEN Een 24-jarige vrouw uit Zoeterwoude is gistermorgen met lichte ver wondingen naar het AZL overgebracht nadat zij op het Stationsplein door een auto was aangereden. De auto gaf de vrouw, die op een fiets, reed geen voor rang. Een 14-jarige jongen is gistermorgen met een ge kneusde enkel naar het AZL overgebracht nadat hij met zijn fiets op de Morssingel te gen een auto was aangere den. Stropers Noordwijk aangehouden NOORDWIJK De Noord wijkse politie hield gistermid dag twee mannen aan die pa ling aan het stropen waren in de Katwijkse Wetering. De 31- en 28-jarige Noordwijkers had den illegaal fuiken uitgezet en al enkele palingen binnenge haald. De gevangen dieren zijn weer uitgezet. Tegen de twee is proces verbaal opgemaakt.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 7