„Gemeente is alleen geïnteresseerd in opknappen Alkeburcht REGIOUOURINAAL Oegstgeestse brandweer opnieuw sterkste in Duinkringwedstrijd Sfeervolle viering van 40-jarig priesterfeest pater Jan Rekelhof LEIDEN/REGIO EfiidóeSotvimit MAANDAG 1 OKTOBER 1 dienstuerlening dag Academisch Zie BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: Bezoekuur dagelijks 12.00 u. (alleen v waking) dag. van 14.00-1' u. en van 19.00-19.30 u. Inten sieve verpleging: dag. van 14.00- 14.30 u. en van 18.30-19.00 u. Sport-Medisch Adviescentrum: Spreekuur ma. 19.30-20.30 u. in het St. Elisabeth-ziekenhuls. Endegeest: Dl. en vr. 13.00- 14.30 u.; zo. 11.00-12.00 u. en 14.00-15.00 u.; eerste klasse: de jehele dag. Academisch Zie- r alle patiënten (be- gehele da kenhuis:1 4.30-14.45 u. en 18.30-18.45 i ernstige patiënten: doorlopend bezoek v verstrekken. De i ernstige patiënten kinderafdeling (alleen 1.00-11.30 u. Extra bezoek va- s kraamafdeling: 19.30-20.30 ïling 15.00-15.30 u. Telefonische 071-125202. moeilijkheden LEIDSE RECHTSWINKEL Ju ridisch Adviesbureau. Ketelboe- terssteeg 10, tel. 130775; Afde ling wonen en werken: ma. ,18.30-20.30, wo. 10.00-12.00, do. 18.30-20.30. Afdeling belas tingen: dl. 18.30-20.30, wo. Oegstgeest. Warmond en Zoe- terwoude. Tel. 071-220021. BURGERRAADSLIEDEN Ko renbrugsteeg 2. tel. 143171 (kantooruren). Spreekuren ma.. 10.00 u. en 13.00-14.00 u KINDER- EN JONGERENTELE FOON Op woensdag- terdagmiddag foon 071 - 120611. MAATSCHAPPELIJK WERK Bureau Maatschappelijk werk. Oude Rijn 44c, spreekuur dage lijks 14.00-15.00 u.; do. ook 19.00-20.00 u.. tel. 142144. Spreekuur gemeentelijke sociale dienst: dl 14.00-15.00 u. Apollo- laan 1a, Zuid-West; do. 14.00- 15.00 u. Herensingel 3. Lelden t 14-18 u. tele- 899375. Kantoor geopend i (Binnenstad: Gerecht 10, wo. 17.00-18.00 u.; Noord: Van Ho- gendorpstraat 36. ma. 10.30- Kooi: D 11.30 u.; Morskwartier. Topaas laan. 10.00-11.00 u. wo. 10.00- 13.00 u.; Tuinstadwijk: Heren- Voorschoten. Tel. 3254. SP HULP- EN INFORMATIE DIENST Groenesteeg 33. den. Tel. 071-1346 144600. Hulp en Ir medisch, Juridisch STICHTING VRIJWILLIGERS CENTRALE Pallasstraat 1. Al phen aan den Rijn. Tel. 01720- '33033. Begeleiding en opvang 149064. Dagelijks bereikbaar van 9.00-17.00 u. voor informa tie over vrijwilligerswerk en cur- 121139. WERKLOZEN ADVIES CEN TRUM Breestraat 19. tel. 122000. Spreekuur ma. .en do. 14-16 u. (Gedurende de maand gesloten) 123271. Spreekuur wo. 10.11.30 16.00 FIOM Hulpverlening bij zwan gerschap en alleenstaand ouder schap, telefoon 071-895724 i Wonen als je ouder wordt WARMOND De hal van het Warmondse gemeente huis is vanaf vandaag tot en met 4 oktober gevuld met de tentoonstelling „wonen als je ouder wordt". Deze' tentoonstelling laat nieuwe ontwikkelingen en moge lijkheden zien op het gebied van huisvesting voor oude- Daarnaast wordt aandacht geschonken aan het gegeven dat ouderen vaak te weinig zeggenschap hebben over voor hen geplande woningen en woonomgeving. De tentoonstelling bestaat uit negen panelen met portret ten van ouderen in verschillende woonsituaties. Daarbij behoren documentatiemappen die bestudeerd kunnen worden zowel door ouderen als door personen die met de huisvesting van ouderen te maken hebben. De ten toonstelling is open 's morgens van negen tot twaalf uur, 's middags van twee uur tot half vijf en 's avonds van acht uur tot half tien. Langeraarse jongen zoek LANGERAAR Grote pa niek brak uit toen een 12-jari- ge jongen uit de Langeraarse Van Wassenaerstraat zaterdag niet thuis kwam. Omstreeks acht uur 's morgens was hij de deur uitgegaan en niemand had hem daarna nog gezien, 's Avonds om half zeven werd de politie ingeschakeld. Twee uur later bleek het knaapje toch weer terecht te zijn. Hij was met een vriendje uit Kou dekerk op bezoek geweest bij een vriendinnetje in Nieuwe- gein. Voet beklemd KATWIJK Bij een aanrij ding op de Rijnstraat heeft een 39-jarige Rijnsburger gister middag zijn middenvoetsbeen tjes van zijn ene voet gebro ken. De man reed met zijn bromfiets op de Rijnstraat toen vlak voor hem vanuit par keerstand een auto optrok en weg wilde rijden. De 40-jarige Katwijkse bestuurder van de auto had de hem achterop ko mende bromfietser niet gezien. Die raakte echter door de zij waartse botsing met zijn ene voet beklemd tussen de peda len. Drie gewonden op Ter Aarse Geerweg TER AAR Drie personen raakten zaterdagavond gewond nadat een roe keloze inhaalmanoeuvre in een botsing eindigde. Een 21-jarige man uit Uit hoorn haalde omstreeks negen uur een bus op de Geerweg ter hoogte van Uyt- tewaal in. Op het moment dat hij op de andere rijstrook kwam, botste hij op een tegenligger. De man uit Uithoorn liep een hoofd wond op, zijn passagier, een vrouw uit Zevenhoven, werd ernstig gewond aan haar hoofd en liep diverse snijwonden op. Beiden werden naar het AZL over gebracht. De passagier van de tegenlig ger liep snijwonden op door rondvlie gend glas. Zij kon na doktersbehande ling na huis. BIBLIOTHEEKBESTUUR STAPT OP ALKEMADE „Terwijl de gemeenteraad onlangs een bedrag van 1,3 mil joen gulden beschikbaar stelde aan de totstandko ming van een bibliotheek, wordt hiervan slechts vier ton werkelijk aan de bi bliotheek besteed. Het resterende geld wordt ge bruikt voor een opknap beurt van dorpshuis De Alkeburcht. Alleen al voor de toneelzaal wordt 772.000,— uitgetrok ken". Dit zegt voorzitter R. Jansma van de Stich ting Gemeenschappelijke Openbare Bibliotheek Al kemade-Oost in een pers bericht naar aanleiding van de bestuursbeslissing om af te treden. De beslissing tot aftreden is genomen met zes stemmen vóór en één tegen. Mevrouw Van der Salm was het be stuurslid dat tegen deze ingrij pende beslissing stemde. Ze ventien van de 212 vrijwillig sters van de bibliotheek on derschrijven het meerder heidsstandpunt van het biblio- theekbestuur. De heer Jansma blijft staande houden dat het biblioheekbe- stuur geen lid zou mogen zijn van de commissie ad hoc, die zich bezig houdt met het ver bouwingsplan van de Alke burcht en de bibliotheek. Het gemeentebestuur ontkent dit ten stelligste. Jansma; „Deze uitsluiting van het biblio- theekbestuur heeft voor ons de deur dicht gedaan en geeft het bestuur en de vrijwilligsters geen enkel vertrouwen voor de toekomst". Overeenkomstig de stichtings statuten zal de bibliotheekacti viteit in de komende maanden worden afgebouwd en zal het voldoende aangetoond bestuur de bezittingen per 31 politieke wil is aanwezig". december aanstaande aan de gemeente overdragen. In een persoonlijke toelichting zegt de heer R. Jansma dat niemand van het Alkemadese college van B W zich ooit écht heeft opgeworpen voor de biblio theek. „Ze denken alleen aan de verbouwing van de Alke burcht. Hiermee wijkt de koers van het college af van de raadsbeslissingen". Volgens de heer Jansma is het college zelfs „bevreesd" om met hem te praten. „Ik doe niet meer mee, maar ik blijf geloven in een bibliotheek voor Alkema de. De noodzaak daarvan de Dronken automobilist rijdt tegen boom LISSE Een 24-jarige auto mobilist uit Noordwijkerhout is gistermiddag omstreeks half gewond geraakt, toen man reed onder invloed van alcohol en waarschijnlijk veel te hard. Hierdoor raakte hij de macht over het stuur kwijt. Hij is met een wond boven zijn oog overgebracht naar het Di- aconessenziekenhuis in Heem stede. Zeilrace succesvol ondanks guur weer DE KAAG Ondanks het gure herfstweer, met vanaf elf uur volop regen en wind kracht 7, had de traditionele Möllers-zeiljachtrace (de 21e) gisteren een succesvol verloop, met 32 jachten, 16 in de BM- klasse. en een gelijk aantal in de „Flying Tours"-klasse. In de BM-klasse eindigde P. Bisschop met 48 pnt. (wisselbe ker en beker) als eerste, twee de werd P. v. Vliet met 43 pnt. (standaard) en derde v.d. Kraan met 40 pnt. In de FT- klasse was F. v. Schie eerste met 42 pnt. (wisselbeker en beker); tweede Van der Mey- den met 42 pnt. (standaard) en derde A. Schipper met 40 pnt. In de BM-klasse kreeg Kroon (9 pnt.) e> en in de FT-klasse Van der Broek (12 pnt.). Ver der kregen alle vijf de eersten van de respectievelijke klassen een herinneringsmedaille en een fles met een smakelijke inhoud uitgereikt door organi sator Piet Möllers, die bij de prijsuitreiking in „Kaagzicht" deze van een korte toelichting voorzag, in een gezellige sfeer. i brandweerkorps in actie. Dwarswatering vrij viswater LEIDERDORP De Dwarswatering wordt vrij viswater. Dat is het resultaat het gesprek dat het Lei- derdorpse CDA-raadslid P. van der Kwaak met het be stuur van de Hengelaarsbond Leiden en Omstreken heeft gehad. Van der Kwaak zal in de raadsvergadering van vanavond hierover medede lingen doen. Met de tussenkomst van het CDA-raadslid is er een door braak gekomen in de impas se tussen de Hengelaarsbond en de gemeente. In de verga dering van juni deed het col lege het voorstel om het vis recht voor de Dwarspolder- watering en de Stroomsloot op 50 gulden te stellen. Van der Kwaak zette daar vraag tekens bij vanuit het argu ment; „Mensen moeten toch gewoon ergens kunnen gaan vissen zonder lid van de bond te hoeven worden". Zonder bondsacte is het na melijk alleen toegestaan met de visacte die bij de postkan toren verkrijgbaar is te vis sen in „vaarbaar" water zo als bijvoorbeeld de Zijl. Het college komt vanavond met het oude voorstel terug, maar Van der Kwaak heeft intus- overeenstemming be reikt met de Hengelaarsbond die gesteld heeft dat het niet vrij mogen vissen in de Dwarswatering inderdaad discutabel is. Jongens actief met lucht drukpistool NOORDWIJKERHOUT De rijkspolitie uit Noordwij kerhout heeft zaterdag bij het Oosterduinsemeer twee jongens aangehouden die in het bezit waren van een luchtdrukpistool met C02 patronen en kogeltjes en een dolkmes. Met het pistool was geschoten. Het tweetal, een 16-jarige Noordwijker en een 15-jarige Noordwijkerhouter, is mee genomen naar het bureau en kreeg daar procesverbaal. De wapens zijn in beslag geno men, de jongens, die deel uit maakten van een groepje van vijf,- mochten naar huis. NOORDWIJK De inwoners oud gebouw van de gemeente van Oegstgeest hebben het aan de Losplaatsweg 18 woed- maar goed getroffen met hun de op de benedenverdieping brandweerkorps. Zaterdag een echte brand (die nog werd wonnen de Oegstgeestse spuit- versterkt door een rookmachi- gasten in Noordwijk voor de *ne) en op de bovenverdieping bevond zich een slachtoffer. De brandweerlieden moesten eerst het slachtoffer redden en vervolgens de brand blussen. Vanwege de hevige rookont wikkeling was men genood zaakt met perslucht (maskers) te werken. De belangstelling voor de brandweeroefening was, ook dankzij het fraaie weer, zeer groot. Het brandweerkorps tweede keer traditionele Duinkringwed strijd en gaven daarmee aan dat ze hun mannetje staan. In totaal deden dertien brand weerkorpsen aan deze specta culaire krachtmeting mee. De wedstrijd had dit jaar een zeer realistisch karakter. Er werd niet gewerkt met de zo genaamde vlammenborden, maar met echt vuur. In een Warmond werd tweede, wakkeren" Lisse legde beslag op de derde plaats. De extra prijs, een brandweerklok voor de beste pompbediende, ging naar Kat wijk. Deze prijs was beschik baar gesteld door het Noord- wijkse korps. De prijzen wer den na afloop uitgereikt door burgemeester J. Bonnike van Noordwijk. Hij beloofde dat hij een nieuwe wisselbokaal ter beschikking zal stellen wan neer Oegstgeest de beker voor de derde maal wint. De Duin kringwedstrijd is bedoeld om de b(r)anden tussen de dertien bij de Duinkring aangesloten korpsen weer wat „aan te 17-jarige Sassenheimse Miss Jaarmarkt Lisse De 17-jarige Ingeborg Ro zenbroek uit Sassenheim is Miss Jaarmarkt 1984 geworden. Uit de meer dan 800 toto's die tijdens de najaarsmarkt van vori ge week maandag door Foto Mieloo in Lisse wer den gemaakt, werd de op name van Ingeborg als leukste gekozen. Ingeborg werd ais Miss Jaarmarkt uiteraard in het zonnetje gezet en ontving cadeau tjes. Alle andere dames die aan de verkiezing heb ben meegedaan kunnen de kieurenioto die van hen gemaakt is gratis komen afhalen. Haaswijkloop trekt 460 deelnemers OEGSTGEEST De belang- stelling voor de Oegstgeestse „Haaswijkloop" is nog steeds groeiende. Het slechte speelde gisterochtend de i 460 lopers en loopsters nogal parten. Vooral het gedeelte van het parcours langs de Haarlemmertrekvaart, waar men èn wind èn regen tegen had, werd als zeer zwaar e Men kon naar keuze deelne men over de afstanden van 2, 5, 10 1/2 en 16 kilometer. Laatstgenoemde afstand, de Engelse mijl, werd door de be kende lange-afstand-loper Theo van der Veer gelopen een tijd van 53 minuten 57 conden. „Redelijk" vond Theo „het was erg zwaar". Hij fi nishte vijf minuten voor num mer twee Jan van der Berg. Carla Krauwel, lid van de Noordwijkerhoutse Strand Lo pers, kwam als eerste vrouwe lijke deelneemster op de lang ste afstand binnen in een tijd van 1 uur 9 min. 49 seconden gevolgd door Lia Chin a Foeng uit Leiderdorp in 1 uu^ 16 i i 43 s Brooddeeg Volksuniversiteit K&O biedt de Rijnsburgse jeugd van ongeveer tien tot twaalf jaar een cursus „Brood deegfiguren maken" aan. Op twee woensdagmiddagen van twee uur tot half vier zal mevrouw Steensma ie dereen de fijne kneepjes van deze kunst bijbrengen. Deze mini-cursus wordt gegeven in het Denkhuis aan de Tramstraat (tegenover het raadhuis) in Rijnsburg op 3 en 10 oktober. De kosten bedragen achttien gul den. Informatie is verkrijgbaar bij mevrouw T. van Munster. 01718-22574 of bij K&O-Leiden, Oude Vest 45, 071-141141. O.N.I. De Lissese toneelvereniging O.N.I. is alweer druk aan het repeteren voor de uitvoering 10 november (om acht uur) in De Voorhof. Dan wordt het stuk „Butler, bij mijn vrouw" op de planken gezet. Zeven toneelspelers brengen deze klucht van Koos Beswino voor het voetlicht. Het verhaal gaat over Kees Wilgenburg, een rijke vrijgezel die een schijnhuwelijk aangaat om te voorkomen dat vrouwen hem achterna lopen om zijn geld. Hij trouwt met een oude re dame, de vroegere huishoudster van zijn vader, maar na zijn huwelijk verneemt hij in het buitenland dat een jonge mevrouw Wilgenburg haar intrek in huize Wilgenburg heeft genomen. Ouders op herhaling Voor de vierde keer wordt er in Sassenheim Ouders op Herhaling gegeven. De cursus begint 9 okto ber in de r.k. lagere school St Anna aan de Wilhelmi- nalaan 22 en duurt twintig avonden lang twee uur. Dinsdag echter wordt er al een informatie-avoond in dezelfde ruimte vanaf acht uur gehouden. Dankzij sub sidie van de gemeente betalen cursisten slechts zestig gulden. De twee hoofdvakken zijn Nederlandse taal en rekenen en er zijn enkele wereldoriëntatie-uren waar voor sprekers worden uitgenodigd. Nadere informatie is verkrijgbaar bij Paula Stelma-Vermeulen, Jacoba van Beierenweg 84, Voorhout (02522-17180) en Frans van der Meij, Elbalaan 36, Sassenheim (02522-12002). Leerhuis In Oegstgeest worden van oktober tot en met maart zes zo genaamde leerhuisavonden gehouden: te beginnen op dins dag 2 oktober, en verder op 6 november, 11 december, 8 januari, 5 februari en 5 maart. Plaats van handeling is het gemeentecentrum aan de Lijtweg. Tijdens deze avonden staat een kennismaking met de Joodse traditie en haar re latie tot het vroegere christendom centraal. Een leerhuis is in de Joodse traditie een plaats waar mensen samenkomen om zich te verdiepen in de Hebreeuwse Bijbel en de maat schappelijke problemen van het moment. Er zal worden gedicussieerd aan de hand van het boek „Geliefd is de mens", een reeks artikelen rondom de Joodse traditie door Y. Aschkenasy en P.J. Tomson. Discussieleidster is de the ologe drs. I.M. den Hartog. Kosten f60 bij 20 deelnemers, f40 bij 30 deelnemers. Opgeven bij ds. J.J. Kooman, Hof- brouckerlaan 24 in Oegstgeest, tel. 155724. Sluisbrug dicht De zuidelijke brug van het sluiscomplex in Leidschen- dam (bij de Dorpskerk) wordt vanaf vandaag tot ui terlijk zaterdagnacht 6 oktober voor alle verkeer ge sloten. De provincie gaat de draaipunten vernieuwen en de brug opnieuw uitlijnen om de handbediening te versoepelen. Het vracht- en busverkeer wordt omgeleid met uitzondering van NZH-buslijn 44 die in die perio de de vroegere halte op het Damplein tot eindpunt zal hebben. Lijn 166 van West-Nederland (Alphen aan de Rijn/Zoetermeer/Stompwijk/Leidschendam) blijft ge woon rijden. Ieder ander moet de brug bij de Vene straat gebruiken. Tijdens het spitsuur en op de koop avond (donderdag) wordt het verkeer hier met ver keerslichten geregeld. Files zullen zeker ontstaan. Missieloterij De loterij die de Missiegroep Zuidhof onlangs heeft gehou den voor de Zoeterwoudse missionarissen heeft f 1.270,- opgebracht. Deze missiegroep staat onder aanvoering van mevrouw A. Langelaan-van der Ploeg. Inmiddels zijn alle prijzen thuisbezorgd. Vier missionaris sen, allen werkzaam in Kameroen, bijeen tijdens het feest van pater J. Rekelhof. Van linksnaar rechts: pater L. Onderwater, J. Rekelhof, Th. Beemsteren J. Kelder. ZOETERWOUDE De Zoeterwoudse missionaris Jan Rekelhof heeft giste ren zijn 40-jarig priester feest gevierd. Met een plechtige Eucharistievie ring in de dekenale Sint Janskerk begon de jubi leumviering op sfeervolle wijze; later voortgezet in Don Bosco, waar velen de jubilaris kwam gelukwen sen. De plechtige Latijnse Mis - de Messe in C van Anton Bruck ner - werd geleid door pater Jan Rekelhof in concelibratie met deken Buil en de missio narissen L. Onderwater en Th. Beemster, beiden eveneens werkzaam in Kameroen. Laatstgenoemde verzorgde op passende wijze de feestpredi katie tijdens de H. Mis. Het da mes- en herenkoor van de Sint Janskerk onder leiding van C. Morsch verzorgde de muzikale omlijsting. Tijdens de receptie werd het woord gevoerd door de heer J. Baart, voorzitter van het paro chiebestuur. Hij onderstreepte de grote verdiensten van de missionaris die al van kort na de priesterwijding werkzaam is voor de medemens in West- Afrika. Namens de parochie bood de heer Baart de jubilaris een fotokoffer met toebehoren aan. Het is traditie dat bij het jubileum van een missionaris ook de werkgroep Missie en Ontwikkeling acte de presence geeft. Werkgroep-voorzitter Jac. Paardekooper haakte in op de enorme band die hef. Zoeterwoudse thuisfront heeft met de missonarissen. „Wij staan volledig achter uw werk en naast de morale steun pro beren wij ook in financieel op zicht een steentje bij te dra gen" aldus Paardekooper die vervolgens een enveloppe met inhoud aan Pater Rekelhof aanbod. Drumfanfare VIOS zorgde tijdens de receptie voor een gezellig muzikaal inter mezzo. In familiekring - met méér dan 100 genodigden - werd het feest voortgezet. On der de feestgangers, naast de reeds genoemde missionaris sen L. Onderwater en Th. Beemster, was ook de even eens in Kameroen werkzame pater J. Kelder. Tot eind de cember verblijft pater Rekel hof nog in Holland, daarna keert hij weer terug naar zijn missiegebied in Kameroen.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 4