5 kansloos Ariejan Jagt wint klassieker Midden-Holland DIOK 1 LZ'86 wint Bert Sitters-trof ee Tom de Koning kampioen meerkamp Van den Berg achter Naish Voor kleine Musici. ÉT ficidae Sou/umt SPORTTRIBUNE £aidó<i Somant MAANDAG 1 OKTOBER 1984 PAGINA?! i JolandLEIDEN/ALPHEN AAN RoodzamDEN RIJN De wielren- een verners uit de Leidse regio .lieten hun gezicht dit oud? "oWeekeinde goed zien. De ld zorgd-Woubrugse junior Ariejan bijna iiJagt schreef gisteren de iddenvel^iieuwe klassieker De ron- e tweedide Van Midden-Holland straft P zi^n naam- Amateur n s ra apauj Kooijman won in Nice een wegwedstrijd over 95 kilometer en lief hebber Klaas Duivenvoor de was zaterdag de snelste in de Aalsmeerse veiling hallen. Swift hield een bijzonder geslaagd jeugd- toernooi. De junioren maakten er giste ren een ware slijtageslag van. Onder de constant neervallen Fiks te id bleekLEIDEN Tegen de zeer geroutineerde ploegen kan kwameihet verjongde DIOK-team nog niet volledig zijn draai traan (3;vinden. Na vier overwinningen op rij en de nederlaag ndra vaiy0rige week tegen de sterke runner-up Castricum JÏX te êisteren met 27 verloren van het zeer routi- slonk heneuze HRC. Geelblauw was in de eerste speelhelft zeer wilskrachtig en probeerde de Hagenaars onder sterke ?n landruk te zetten. Door Fred Duqesnoy kwamen de Lei- G) uitste^jenaren na een verrassende aanval op 40. ia beslisjjet fysiek sterke pack van HRC, voorzien van oud-DIOK'er verdediRees Koemans en de ex-LSRG'er Hans Siemens, gooide wat ex- !rliesvAra power in het scrumwerk en maakte al snel gelijk (44). door Boljyiaar DIOK kwam snel door Ab Huisman op 74 voorsprong Wielingitoen hij een penalty benutte. HRC wenste zich echter niet ge- k, Ernswonnen te geven en nog voor de rust wist Ronald Berrevoets de lob Wil'teams weer op gelijke hoogte te brengen. In de tweede speelhelft werd de pressie van de Hagenaars zo groot dat de Leidse verde- um raakjiging alle zeilen moest bij zetten om HRC van het scoren af te srop bihouden. Maar toen de geel blauwen eerste center Renardel door er driieen blessure verloren en drie andere spelers verder op de vleu- io andefggi moesten meehinken, was het met DIOK gebeurd. Minder ge- den. E'concentreerd Spei en vooral onnodige fouten van de Juwelen- ffers (2)wjjk.Speiers stelden Den Haag in de gelegenheid door Berre- "°en v3|voets, Laterveer en Koelemij de eindstand naar 727 te voeren. PoelgeesiLSRG heeft ondanks de slechte weersomstandigheden een uit- laar toef^^ende pot gespeeld tegen de reserves van DIOK. Met een ast: 8-6. |24 overwinning werd de reeks nederlagen van de afgelopen a raaktiweken nu positief doorbroken. Hoewel DIOK snel op 04 (M) haaf kwam te staan was het daarna de LSRG-driekwartlijn die door kwijt (7 Michiel Hoogeveen kon scoren (44). Ernst Delfos benutte de wam he<conversie (6_4). "n8 ni®Het Studententeam verloor al snel Paul Kuypers, die door een blijkt ""ongelukkig opzwaaiende elleboog zijn neus brak en dus met [j®en ^veertien man verder moest. Niettemin maakten Pieter Reint Fi- i-n* m scher en wederom Delfos gebruik van de fouten van hun geel- ,.7 blauwe opponent en brachten zij de eindstand met uitstekende WesteIjkicks op 12—4. In Apeldoorn heeft The Bassets het zeker in de eerste speelhelft ileet spötggen jjg Rams erg moeilijk gehad. De Sassenheimers namen het meteeina vier overwinningen achter elkaar wat al te licht op tegen zege otjeze stug werkende ploeg. Eerst tegen de rust kwamen de Bol- lets rneejienjongens door technische fouten van de Apeldoorners op 06 2len hadvoorSprong Xinus Harskamp wist gebruik makend van de wind Passchiej^ ovaal tussen de palen te schieten. In de tweede helft deden j 1 ^ams er aBès aan het spelpatroon van The Bassets te ontrege- d°elpurïjen maar Dennis van Nieuwkoop en Jelte Tilma wisten met een naar ooionverwacbte uitbraak de score toch nog op 014 te brengen, en BraifjjQQ,. een obstructie in de line-out van Willem de Jonge konden 1 niet on'jg Rams nog iets terug doen zodqt de uitslag 14 werd. iel score* erd in d» I wegge -52. Ook rasshop it als de: 'geslagen Iet Leid ers geko' ens veel anteken' jd speel met een verdedii le riant! SCHEVENINGEN Olympisch kampioen windsurfen Stephan van den Berg is gisteren tijdens de wereldbe ker brandingsurfen in Scheveningen als tweede geëin digd bij het onderdeel course-racing, een driehoeks-par- cours met slalom. Winnaar 'van het onderdeel werd de Amerikaan Robby Naish, de houder van de wereldbe ker. Onno Tellier werd de tweede Nederlander op de vijfde plaats. De bekende Italiaan Klaus Maran werd tiende. Bij de dames ging de zege naar Nathalie Le Lie- vre uit Frankrijk. Martine van Soolingen werd de beste Nederlandse met de vijfde plaats, Anita Jansen werd achtste. De course-racing was de enige discipline, die dit week einde in Scheveningen werd afgewerkt. Zaterdag kwa men de surfers door gebrek aan wind helemaal niet in actie. Dit handige miniatuur bankschroef je krijgt u toegestuurd als dank voor het opgeven van een nieuwe abonnee. TELEFOON: NOTEER ALS NIEUWE ABONNEE M.I. V. POSTCODE/PLAATS: 1 1 holte, houtsei klasten lerbroel )kl Deze ontvangt de eerste twee weken de krant gratis. Daarna wordt het abonnement betaald per: kwartaal automatisch per maand jaar STUUR EEN MINIATUUR BANKSCHROEFJE NAAR. NAAM: ADRES:. POSTCODE/PLAATS: de regen bleven er in de slot fase slechts vijf renners op de smalle polder weggetjes bij el kaar. Na 125 loodzware kilo meters bleek Ariejan Jagt van dit kwintet over de snelste be nen te beschikken. Hij liet Daan Luycks, Patrick Eyck en wereldkampioen Tom Cordes achter zich. Bij de amateurs, waarvan er 130 van start gin gen, legde Leidenaar Alex Jansen (Swift) na 160 kilome ter beslag op de twaalfde plek. Hij bevond zich in de tweede groep van tien man, die voor de tiende plaats spurtte. Zijn ploeggenoot Hans Blase werd verdienstelijk zeventiende. Arry Bregman (Benthuizen) kwam met een afloper als zes tiende over de streep. Bij Swift namen zo'n 235 jeug- drenners in de leeftijd van 8 tot en met 14 jaar deel aan het toernooi, het laatste sportieve evenement van het 65-jarige Swift dit seizoen. Zowel in or ganisatorisch als sportief op zicht was het een groot succes. De winnaars werden: 8-jari- gen: Maurice van Rijn (WWV); 9-jarigen: Charles Overgaag (WWV); 10-jarigen: Danielle Overgaag (WWV); 11-jarigen: Raijender van Dongen (DÖK); 12-jarigen Peter Spollder (DOK, eerste serie) en John Fraayenhoven (DOK, tweede serie); 13-jarigen Mathung Ha- gedoorn (DOK, eerste serie) en Fabien Kemp (De Spartaan, tweede serie); 14-jarigen: Dan ny Overgaag (WWV). DOK werd eerste in de ploegenstand voor WWV en Excelsior. In de criteriums greep Adrie Kruger in Alphen naast de zege in de koers voor liefheb bers en veteranen. Hij werd in de spurt met drie vooraf ge gaan door de Amsterdammer Visser. Piet Kralt zaterdag al zesde in Maarssen werd achtste, Pieter Evelein negen de. De spurtzege van Klaas Duivenvoorde betekende de elfde overwinning van de Noordwijkerhouter dit Hij ging Jan van der Horst en Jack Post vooraf. Veteraan Jan Zwaan kwam zaterdag als vierde over de streep in Schie dam. Gisteren finishte hij als negende in Moergestel. Ama teur Jan Hendrik Lagerweij pakte de zesde plek in Rotter dam, waar de kopgroep in-de finale uiteenviel. Gisteren werd hij vierde van het pelo ton in Velddriel. waar zeven man ontsnapten. Martin Schal- kers bezette de veertiende plaats in de massaspurt in Moergestel. ,,Chess0.5X' blijft ongeslagen De Nederlandse Kampioen schappen computerschaak zijn in een overwinning geëindigd voor het programma Chess 0.5X, opgesteld door Wim El- senaar van de Vrije Universiteit van Amsterdam. Elsenaar werd ook vorig seizoen winnaar Chess 0.5X bleef dit toernooi tegen zeven tegenstanders on geslagen. Verrassend was de tweede plaats van het pro gramma Nona. Op een zelfge bouwde computer bleef Frans Morsch uit Delft daarmee Pion 2.0 voor. Dit laatste program ma bekijkt duizend stellingen per seconde, Nona moest het met tachtig per seconde doen. LEIDEN De zwempioeg van LZ'86 heeft na een felle strijd met het Haagse Zian/Vi tesse voor een jaar beslag we ten te leggen op de Bert Sitters wisseltrofee. Tijdens de wed strijden om de naar de ex- bondscoach vernoemde beker wist het LZ-team een 5 punten betere score als het Zianese eindtotaal te realiseren. Aan de basis van het succes stond in eerste instantie het efficiën te zwemmen van een aantal LZ-ers. Marco Mulder, goed voor twee persoonlijke en één estafette-start, haalde voor zijn club een behoorlijk aantal punten uit het water. In de es tafette werd hij samen met Ar- vid Arkenau, Hans van Hees en Wilco van der Zeeuw twee de, op de 100 m. vrij en de 100 m. schoolslag bij de j.o. 14 wist hij voor een tweede en een derde maal op de tweede plaats aan te tikken.Nancy Kijk in de Vegte wist dan wel geen schitterende tijden te produceren, ze was wel goed voor een eerste en een tweede klassering. De 100 m. vrij m.o. 10 leverde haar het zilver in 1.14.3. Op de 100 m. rugslag bleef zij haar clubgenootje Es ter van Oosten een kleine drie seconden voor en won in 1.25.5. Pauline Stastra vero verde een zelfde hoeveelheid eremetaal als Kijk in de Vegte. Goud op de 200 m. wisselslag m.o. 12 in 2.47.7, vlak voor Winny van Deelen die tweede werd, en zilver op de 100 m. vlinderslag in 1.19.1. Op die zelfde vlinderslag was het Winny van Deelen die in een persoonlijke recordtijd beslag wist te leggen op de derde plaats (1.20.5). De 100 m. schoolslag voor dames en he ren bracht wederom twee LZ- ers op het ereschavot. Wilco van der Zeeuw werd in een voor een waterpoloër uitste kende 1.11.6 tweede bij de mannen, Geralda Boekweit tikte in 1.21.3 bij de vrouwen als derde aan. Bij de j.o. 12 wa ren het nog Arvid Arkenau (100 vrij in 1.09,9, pers. record) en Bas Willemse (100 rug in 1.25.2), die een bronzen me daille uit het water visten. De schoolslagzwemmers Antoine van Weerden en Hans van Hees tenslotte pikten ook nog een graantje mee. Zij werden in 1.13.5 en 1.14.4 tweede en derde op de 100 m. schoolslag j.o. 16. Op hetzelfde tijdstip als waar op LZ streed om de Sitters-cup was de tweede ploeg van De Zijl/LGB verwikkeld in de landelijke F-competitie. Op vallend was het grote aantal persoonlijke records dat te no teren viel. Drie leden van de familie Van Beukering pres teerden op een in het oog val lende wijze. De broers Martin en Mike wisten elk beslag te leggen op een eerste plaats. Martin van Beukering won de 100 m. vrij j.geb.'72 en later in 1.12.0. Hij kon hiermee zijn clubgenoten Niels Joor (1.12.8, uitstekend) en Ronnie Ligt- voet naar het tweede plan ver wijzen. De tweede telg uit het Zijl/LGB-z wemgeslacht Van Beukering zegevierde op de 100 m. vrij j.o. 10 en wel in 1.23.1. Erik Ouwerkerk (Zijl/LGB) tikte in 1.30.7 aan als op twee na snelste. Mariska van Beukering wist als derde gezinslid goed voor de dag te komen. Op de 100 m. rugslag m.geb.'70 en later werd zij tweede in een nieuw persoon lijk record van 1.26.1. De 16-ja- rige Albert Roeberding won de 100 m. rugslag in zijn leef tijdsklasse in een prima tijd: 1.16.0. Zijn zus Gwendolijn kon daar niet voor onder doen en sloot ook haar race win nend af. Voor Medea van Kampen (Zijl/LGB. 1.25.6, pers. record) stopte zij de klok ken in 1.20.7. Dienstplichtig luchtmachtsoldaat Arend Cor- pel toonde aan dat ook de diensttijd op een zinvolle ma nier doorgebracht kan wor den. Trainend bij het Nationa le zwemteam boekte hij het af gelopen weekeinde een goede vooruitgang op de 100 m. vrij. Hij finishte als snelste in een persoonlijke recordtijd 58.9. LEIDEN Tom de Ko ning (De Spartaan) heeft in het afgelopen weekend de meerkamptitel bij De Spartaan veroverd met veruit de meeste punten uit de regio Leiden. Ook Arjan de Haan (winnaar bij Holland) kwam niet aan zijn totaal van 6558 punten. Na de Bataven volgden dit weekeinde Holland en De Spartaan met hun jaarafslui ting, de onderlinge meerkam pen. Tom de Koning en Hein van Heek hebben de meer kampen van de Spartaan be- heeret De Koning won onbe dreigd zijn heren meerkamp John van Loon en John der Zwet. Bij de jongens zag het er in het begin naar uit dat Perry Vriesekoop voor een sensatie ging zorgen, toch won Van Heek door zijn beter tweede dag. Met een goede 11.4 seconden begonnen zowel Tom de Koning, John van Loon als Cees van der Knaap aan de meerkamp. Voor Van der Knaap kwam zijn Water loo bij de 110 meter horden, voor De Koning bijna bij het verspringen. Van Loon haakte bij het polsstokspringen af, maar wist toch de tweede plaats in de strijd te veroveren door een goede 6.40 meter ver springen, een persoonlijk re cord hoog van 1.86 meter en een goede 15.5 seconden op de 110 meter horden. Met 5354 punten bleef hij John van der Zwet ruim voor (5233 punten). Van der Zwet noteerde een goede 52.0 seconden op de 400 meter. De Koning trok zijn ei gen plan en noteerde na de 11.4 seconden een vertesprong van 6.55 meter, een kogelstoot van 11.79 meter, een hoogteps- rong van 1.86 meter en een 400 meter van 51.8 seconden. De tweede dag bracht hem na de 15.5 seconden op de horden een matige discusworp van 34.94, een 3.90 meter polshoog, een slechte speerworp van 38.22 en een 1500 meter van 4.52.0 minuten. Totaal dus 6558 punten. Bij de heren vielen de prestaties van Henri de Jong op die met 11.03 meter kogel en 11.9 seconden op de 100 meter debuteerde. Bij de jongens was de eerste dag voor Perry Vriesekoop. Met een totaal van 3128 pun ten had hij met onder andere 6.49 meter ver, 1.83 meter hoog en 53.3 seconden op de sprong op Hein van Heek. Die voorsprong ging echter op de horden al grotendeels verloren en was aan het eind geslonken tot een fikse achterstand. Van Heek scoorde dan ook goed op de horden (16.0 seconden), polshoog (3.80 meter) en speer (48.70 meter). Bij de dames won Pauline van der Voorn met 3537 punten met een con stante serie zonder uitschie ters. Beste prestatie bij de ju nioren kwam op naam van William Augustinus die met 4.08.8 minuten op de 1500 me ter een nieuw clubrecord liep en op naam van Jolanda van der Weerd die met 3991 pun ten in de meisjes B meerkamp het clubrecord met ruim 600 punten verbeterde. Erik Opge- lder en Arnd Broecke beheers ten beide in hun leeftijdsklas sen hun meerkampen supe- Bij Holland won Arjan de Haan met een totaal van 5886 punten voor Michel Moll die tot 5858 punten kwam. In de reeks van De Haan vielen vooral op zijn 16.5 seconden op de 110 meter horden, 52.4 se conden op de 400 meter, 3%.70 meter polshoog, 6.03 meter ver en 1.85 meter hoogspringen. Moll noteerde een serie met daarin de uitschieters op 100 meter (11.6 seconden), 400 me ter (50.4 seconden) en 1500 me ter (4.16.5 minuten). Derde werd Rob Ultzen die onder an dere met een verte sprong van 6.54 meter lang mee deed met het leidende tweetal, maar geen 1500 meter kan lopen en daarmee een eerste plaats ver speelde. Alfred Verhoef zorg de voor de snelste 100 meterijd (11.2 seconden), vlak voor Eric Taal (11.3). Mare van Vliet kwam mede door een pojs- hoogsprong van 3.80 meter tot 5000 punten. Bij de dames het tweede succes voor De Haan omdat daar Liza Snook won met 2478 punten. De meisjes A brachten veel meer kwaliteit in de strijd en daarin bracht de 2.28.3 minuten van Yvonne van Dorp op de 800 meter de overwinning over Jacqueline Baljet, die met een beschamen de tijd haar titel verspeelde Van Dorp eindigde met 4123 punten op 19 punten voor Bal jet, die wel 15,6 seconden no teerde op de 100 meter horden en 10.32 meter op kogel. Hans Baljet won bij de jongens A door opgave van Gert Jan Palm met een totaal score van 4963 punten Baljet scoorde vooral veel op zijn specialiteit de 400 meter 516 seconden. GERT VELTHUIZEN

Leidse Courant | 1984 | | pagina 21