oordwijkse raad botst ver werkgelegenheid en [>ciaal-cultureel werk Jongerencafé Tent na jaar weer open Vernieuwbouw Huis ter Duin kostte ruim 40 miljoen gulden GEMEENTE KATWIJK BREIDT PERSONEEL UIT «5"£ekLeSotntmt ilpen voor New York oco-burgemeester Noort overleden TEMBEf "DEN CeidóeSouTO/nt WOENSDAG 26 SEPTEMBER 1984 PAGINA 7 tiingplannen voor Zeeburg pWIJKERHOUT Bij de gemeente ligt een plan voor r van 251 woningen in de wijk Zeeburg. De gemeente- loet morgenavond dit bouwplan beoordelen en een voor- BTgsbesluit voor het bestemmingsplan Zeeburg nemen, jde woningen anders niet gebouwd kunnen worden. De hingen maken deel uit van de gewijzigde opzet van Zee- et een verdichting van de bebouwing en met bebouwing deel van het geplande openbaar groen. Dit is nodig om i betaalbaar te houden. hingbouwplannen zijn ingediend door Banero-Spaarne- |n woningbouwvereniging Sint Antomius van Padua. De kul 10 premie-B-koopwoningen, 23 premie-A-koopwonin- 20 premie-huurwoningen bouwen. De woningbouwver- heeft plannen -voor 34 eengezins-woningwetwoningen, rartementen in de woningwetsfeer en 50 wooneenheden [leenstaanden en tweepersoons huishoudens. De beleids- ^eeburg heeft haar goedkeuring al aan de plannen gege- Beëdigingen en benoeming NOORDWIJK Het Noordwijkse raadhuis was gis teravond het toneel van beëdigingen en een (herbe noeming. Allereerst werd het raadslid W.J. Plug (PSP) als opvolger van de heer W. Schelvis (PPR) ge ïnstalleerd. Na 14 jaar is daarmee de PSP volgens burgemeester mr. J.M. Bonnike „echt" terug in de raad. De afspraak tussen PSP en PPR bij de gemeente raadsverkiezingen in 1982 was dat, wanneer men ge zamenlijk twee zetels zou halen, een zetel halverwege de raadsperiode van vier jaar van partij zou wisselen. Vandaar dat de heer Schelvis na 22 jaar raadslid voor de PPR te zijn geweest, kon worden opgevolgd door een PSP-raadslid. De andere beëdiging betrof die van de nieuwe chef algemene zaken A. Boering als loco-gemeentesecreta ris. Tot slot werd burgemeester Bonnike gefeliciteerd door de raad met zijn herbenoeming waardoor hij nog minimaal zes jaar burgervader van Noordwijk blijft. Tentoonstelling over het water LEIDSCHENDAM „Water, vriend of vrijand" is het thema van een expositie die vrijdag, zaterdag en zondag wordt gehou den in de Davo-showroom aan de Prinses Carolinalaan in Leid- schendam. De organisatie berust bij de Leidschendamse Plant- soenwacht. Medewerkenden zijn onder meer de Leidschendam se Land- en1 Tuinbouwvereniging, de Kon. Mij. Tuinbouw en Plantkunde en de tuinbouwschool. De tentoonstelling heeft als hoofdonderwerp het water, uiter aard schoon water, dat onmisbaar is voor alle leven. Bezoekers kunnen een dia-serie van de Fotokring Leidschendam bekijken die speciaal gewijd is aan het water en als verzetje kunnen ze zelfs aanschuiven voor een partijtje schaak met de schaakvere niging Corbulo. De tentoonstelling die gratis toegankelijk is wordt donderdag 27 september om 17.00 uur geopend door bur gemeester W. F. de Vreeze. De openingstijden zijn donderdag 27 september tot 20.00 uur, vrijdag van 17.00 tot 21.00 uur, zaterdag van 10.00 tot 18.00 uur en zondag van 12.00 tot 17.00 uur. De prijsuitreiking voor de mooist gekweekte plantjes is zondag van af 16.00 uur. Politie voorkomt afbranden schuur SASSENHEIM Twee poli tieagenten voorkwamen gis termiddag dat een bollen schuur aan de Sassenheimse Rijksstraatweg uitbrandde. De twee reden omstreeks twee uur langs de schuur toen zij rook uit de eerste verdieping zagen komen. Met de twee brandblussers uit de politiewagen wisten zij het binnenbrandje snel te doven. De brandweer zorgde voor de nablussing. Hoe de brand is ontstaan, wordt nog onder zocht. Werklozenproject in Voorschoten VOORSCHOTEN Het gemeentebestuur van Voorschoten wil komen tot een stichting, die projekten voor werklozen opzet met be houd van de bestaande uitkeringen. Een ambtelijke werkgroep heeft al diverse moge lijkheden onderzocht en het resultaat daar van is positief. Er blijkt in Voorschoten een grote hoeveelheid klussen en klusjes te zijn, die uitsluitend onbetaald verricht kunnen worden. De gemeente zelf wil komen tot het (brand)merken van de eigendommen en tal van verenigingen zitten met zaken, waarvoor geen betaalde kracht aangetrokken kan wor den. De opzet is een zo breed mogelijk gericht werkterrein en een juiste verdeling van het werk. Daarom worden er burgers gezocht, die berejl zijn om zitting te nemen in het bestuur van de Stichting. Zij kunnen zich melden bij de afdeling sociale zaken in het gemeente huis. .EEN HOCKEY BUITEN SCHOT RDWIJK De fi eri vormden gister- de hoofdmoot van /fgadering van de ge- /teraad. Op tafel la- jnder meer voorstel- roor de aanleg van iieuw hockeycomplex ruim een half mil- gulden en het be- baarstellen van j) gulden jaarlijks tot et 1988 voor het voe- 'an een lokaal werk- enheidsbeleid. ts kwam het door- in van bezuinigingen b VVV ter sprake en sit dat er geld „over" te schieten bij het ïl-cultureel werk. :n het hockeycom- haalde tot ieders te- ïnheid ongeschonden iindstreep. De raad le in met het be- baar stellen van 00 gulden voor de ;g van velden in het engebied-Noord. p was er voor de VVV 1985 20.000 gulden en in 15.000 gulden minder lie krijgt. „Noordwijk het zonder VVV en daar- icpen wij dat zij inventief tg zal zijn een goed beleid eren. Een voordeel is dat jVV zelf kan beslissen jde uitgave van het geld jr gemeentelijke inmen- 1 stelde het CDA-raadslid Slims. Zijn VVD-collega E.J.C.M. Hogervorst voegde daaraan toe dat de VVV zo ef ficiënt mogelijk moet gaan werken en meer baten moet proberen te halen uit de be middeling. PPR/PSP-raadslid C.J.M. Verwey vond dat de VVV eens moet worden door gelicht op alle taken en op de manier waarop zij die verricht. De bemiddeling zou volgens hem nog al eens ten koste gaan van het informatie ver strekken. De meerderheid van de raad toonde zich verheugd over het feit dat B en W de aanleg van de hockeyvelden niet meer koppelden aan de noodzakelijk geachte bezuinigingen van 180.000 gulden op de sportsec tor. „Sportieve recreatie over dag komt noodgedwongen (door werkloosheid bijvoor beeld) steeds meer in trek en daarnaast is 55 procent van de Noordwijkse jeugd lid van een sportvereniging. Dat is veel meer dan het landelijk gemid delde", zo vertolkte mevrouw A.B.J. Coenraads Nederveen de VVD-vreugde over de ont koppeling die tot gevolg kan hebben dat het hockeycom plex in het voorjaar van 1986 bespeelbaar wórdt. Wethouder Zo positief als de VVD over de hockey was, zo-negatief stelde deze fractie zich op tegen het besluit voor een plaatselijk werkgelegenheidsbeleid. De werkloosheid is in Noordwijk in drie jaar tijd meer dan ver dubbeld. De gemeente wil daarom zélf iets ondernemen en heeft daarvoor een beleids notitie opgesteld op initiatief van wethouder J. Bedijn die onder meer welzijn en maat schappelijke zorg in zijn porte feuille heeft. Voorgesteld wordt onder meer om jaarlijks, tot en met 1988 40.000 gulden beschikbaar te stellen voor maatregelen en projecten. Eén daarvan is het schillen- en oud papier-project van 't Steuntje. B en W willen per kilo opge haalde schillen een dubbeltje subsidie geven, vijf cent per kilo oud papier en een onkos tenvergoeding van vijf gulden per persoon per dag. Met name fractievoorzitter K.J. Rubingh verzette zich te gen het feit dat B en W de nota, waarin gesteld wordt dat die het uitgangspunt voor een te voeren beleid is, wilde vast stellen. Zijn fractie is het met enkele elementen van de nota oneens en wil daarom later niet „op het instemmen met de nota worden vastgepind" en stemde daarom na een verhit debat maar helamaal tegen. Tijdens de discussie over deze nota kwam de door D'66- raadslid A.Th. van Rijnberk geuite wens van een wethou der economische aangelegen heden naar voren. „Wijs een wethouder aan die dit als taak krijgt: het voeren van een eco nomisch beleid en het opzetten van een economisch overleg orgaan met werkgevers, werk nemers en de gemeente. Stel het niet uit tot na de gemeen teraadsverkiezingen en wet houdersverkiezingen over twee jaar". Die wens werd ge steund door de PPR/PSP, van wie Verwey ook stelde dat het overlegorgaan moet uitzoeken in welke sectoren de werk loosheid van de Noordwijkers zit. Burgemeester mr. J.M. Bonnike verklaarde nogmaals dat B en W vinden dat econo mische zaken door alle porte feuilles heenloopt en daarom niet aan een wethouder kan toevallen. Geld over bij het sociaal-cultu reel werk. Daarover waren gisteravond de wijkvereniging Grashoek en de stichting JOIN zeer verontwaardigd, juist omdat op dit werk fors is bezuinigd. Die boosheid groei de toen bleek dat Ben W die meevaller, het rijk keert hier voor 31.984 gulden meer uit dan verwacht, wilde stoppen in de pot voor onvoorziene uit gaven. „Pijnlijk" werd dat voorstel ook door diverse raadsfracties betiteld, maar uiteindelijk ging men er wel mee akkoord. Het belangrijk ste argument daarvoor van wethouder Bedijn was dat de gemeente ook altijd moet op draaien voor tegenvallers, zo als de bijpassing door de ge meente van de plotselinge rijkskorting op het maatschap pelijk werk. „Bovendien kwa men we bij het sociaal-cultu reel plan 1984 eigenlijk 16.000 gulden tekort. Dat hebben we bijgepast pit het sociaal cultu reel fonds.". Ook stelde hij dat afgezien van de rijksbijdrage van bijna 140.000 gulden de gemeente zelf nog eens 660.000 gulden voor het sociaal-cultu reel werk neertelt. YORK/LISSE De minister van buitenlandse zaken, lans van den Broek, heeft gisteren op symbolische wijze Hoembollenbeplanting voor het Pieter Stuyvesant Park boden aan de burgemeester van New York, Edward Koch, ebeurde tijdens een receptie in het gemeentehuis van New Iter gelegenheid van het 200-jarig bestaan van het Neder- Consulaat Generaal in Amerika. ifgaand aan de overhandiging stond Van den Broek in een speech stil bij het belang van de relatie die beide landen zovele jaren met elkaar onderhouden. In het kader van bileum van het Consulaat Generaal overhandigde hij bur- fster Koch een fascimile-acte waarin de stichting van het "O rlaat generaal is vastgelegd. Vervolgens werd door de mi- l\ rde bloembollenaanplant overhandigd, hetgeen hij deed iXfJiet aanreiken van een fraaie wanddecoratie met de afbeel- /an de tulp „Bicentennial". Deze tulp is een aanwinst van lekersvereniging „Hybris" in Lisse en werd in 1983 tijdens pst-Friese Flora gedoopt door de echtgenote van de toen- e Amerikaanse ambassadeur in Nederland, mevrouw Mary lp Bicentennial maakt deel uit van een gevarieerd a?sorti- lvan in totaal 15.000 bloembollen, die naar ontwerp van de fnhof in het Pieter Stuyvesant Park zullen worden ge- Dit alles gebeurt voor de plaats waar de vroegere direc- neraal van het toen nog Nieuw-Amsterdam hetende New eeft gewoond en vlakbij de plaats waar hij ligt begraven, voorjaar van 1985 zullen in het Pieter Stuyvesant Park in ttan-New York vele duizenden Nederlandse tulpen bloei- onderschrijving van het feit dat de relatie tussen Neder- !n Amerika leeft en vruchtdragend is. jnevrouw Dyess ontving uit handen van de Nederlandse ïdsman een bloembollenpakket, met daarin het door haar ipte produkt. Dit als tegenprestatie voor haar bereidheid 11983 de tulp Bicentennial (genoemd naar het jaar waarin 10-jarig bestaan van de diplomatieke en zakelijke betrek- I) tussen de Verenigde Staten en Nederland werd gevierd) doopte op de West Friese Flora in 1983 de tulp 21 pBURG Loco- ter geweest, eveneens omdat ^meester C. (Kees) de burgemeester problemen t (58) is vannacht ten had met ziin gezondheid. De lge van een hartin- he.er No0*: «n 8eboren e,n overleden 7iin dnnd getogÊn Rijnsburger is vele overleden. z,yn dood jaren raadsiid geWeest, eerst l-NJP zwar_? klaP v°OT de 'vnnr He ARP later vonr het ?e ïente Rijnsburg. On- r nog nam burge rter W.K. de Roos ag na langdurige e. De heer Noort was •213 juni 1983 loco-burge- ■■■■rter, nadat burge- ^^Jter De Roos door een was ge- was daarvoor ook al ïjdlang loco-burgemees- voor de ARP, later voor het CDA. Hij was bezig aan zijn tweede ambtsperiode als wethouder van openbare werken en woningbouw. Ook de Veiling Flora lijdt een gevoelig verlies: de heer Noort was tevens bedrijfs- coördinator van de veiling. Bijna 25 jaar was hij ook voorzitter van de woning bouwvereniging Spinoza. De heer Noort laat een vrouw en vier kinderen na. Hoe de leemte die ontstaan is na de dood van de heer Noort zal worden opgevuld is nog niet duidelijk. Er was onlangs een derde wethou der benoemd om de taken van de eerste twee wethou ders, verzwaard door de af wezigheid van de burge meester, te verlichten. Het ligt voor de hand dat wet houder J.C.J. van der Meij nu tot loco-burgemeester zal worden benoemd. Morgenavond wordt naar aanleiding van deze trieste gebeurtenis een speciale raadsvergadering gehouden in het gemeentehuis gehou den, die om half acht begint. Geen krant ontvangen Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, zater dags tussen 14.00 en 15.00 uur, telefoonnr.071-122248 en uw krant wordt nog dezelfde avond nabezorgd.. Een kijkje in het nieuwe jongerencentrum. WASSENAAR Het Wassenaarse jongerenca fé Tent wordt morgen na een jaar verbouwing her opend door burgemees ter Mr. K. Staab. In het verleden heeft Tent, on derdeel van stichting jongerencentrum Nieuw Nijevelt en gevestigd in het oude politiebureau aan de Lange van Zuy- len-van Nijeveltstraat, niet altijd even goed ge floreerd. Dit ondanks het feit dat er voor de doel groep van Tent, mensen boven de achttien, ver der in Wassenaar geen alternatieven zijn. Beroepskracht Aad wil liever niet terugkijken naar het verleden. Zijn medewerker: Jelle: „een enge omgeving trekt enge mensen aan. Be grijp dat niet verkeerd, maar dat is dus wel de reden ge weest om Tent zo fraai te maken als nu het geval is". In het in tweeën gedeelde oude politiebureau is een ge deelte van de benedenverdie ping voor Tent. Daar is een dansvloer met veel betormen tegels, een kooi van metaal draad voor de diskjockey. Naast dit gedeelte is de flinke bar gebouwd. Opvallend zijn de kleuren: grijs, wit en don kergrijs, die het geheel een exclusief tintje geven. De ruimte is geschikt voor het bezoek van 150 mensen tege lijkertijd, die straks zullen kunnen genieten van de 18.000 gulden kostende ge luidsinstallatie. De totale ver bouwing heeft 200.000 gulden gekost. De gemeente droeg 156.000 gulden bij, en er was een bijdrage van het jeugd- fonds. De verbouwing was nodig ommeerdere redenen. Zo was het oude politiebureau voor het jongerencentrum niet erg geschikt, maar ver der wilde de gemeente ook dat het gebouw door het met selen van muurtjes in tweeën werd gedeeld. Beroepskracht Aad over de vernieuwing die een jaar lang Tent heeft dichtgehouden: „Wat wij wil len is het bieden van een goede voorziening voor men sen vanaf een jaar of acht tien. Wat dat betreft zijn we ook niet bang voor concur rentie met Time Out, we doen zelfs enkele dingen sa men, omdat Time Out een andere groep bezoekers trekt. Het is hier wel eens een puinhoop geweest, maar dat is verleden tijd". De Tent is open op donderdag, zaterdag en zondagavond vanaf negen uur". ROB PERIK Belastingen en tarieven omhoog in Noordwijkerhout NOORDWIJKERHOUT De gemeentelijke belastingen en tarieven in Noordwijkerhout gaan volgend jaar, als de ge meenteraad dat morgenavond goedkeurt, globaal genomen drie procent omhoog. Het be treft de hondenbelasting, de marktgelden en de leges. Al leen de koopprijs van de bouwverordening gaat meer omhoog: van 72 gulden 80 naar 80 gulden. Dat laatste omdat de gemeente gebruik maakt van de bouwverordening van de Vereniging voor Neder landse Gemeenten en bij die instantie zelf ook 80 gulden neer moet tellen. B en W van Noordwijkerhout willen met het vaststellen van de tarieven niet wachten tot de behandeling door de ge meenteraad van de begroting voor 1985, op 11 oktober en 22 november, omdat de verho ging anders niet per 1 januari kan worden doorgevoerd. Het raadsbesluit van de verhoging moet namelijk Koninklijk worden goedgekeurd voor het mag worden uitgevoerd en die procedure vergt enige maan den. Als men wacht tot de be groting is vastgesteld, op 22 november dus, zou de verho ging pas per maart of april kunnen worden ingevoerd. Klussenbank Katwijk maakt slechte start KATWIJK De klusSenbank kan weer nieuw leven worden ingeblazen. De werkruimte aan de Prins Hendrikkade is thans zo goed als ingericht. Het gemeentelijk initiatief om via de klussenbank werklozen een zinvolle tijdsbesteding te geven, heeft tot nu toe een zeer kwakkelend bestaan gele den. Voor een deel wijdt wet houder Van der Plas dit aan het feit dat nagenoeg ieder werklozenproject een zeer moeizame start maakt. De ge meente heeft nog steeds een goedgevuld potje voor werklo zen- en werkgelegenheidspro jecten. „Het valt voor een lo kale overheid niet mee om op dit gebied iets van de grond te krijgen," aldus Van der Plas in een verklaring voor de weinig uitgaven die tot nog toe zijn gedaan. (Vervolg van voorpagina) PRINSES OPENT NA „50.000 NACHTEN" GRAND HOTEL NOORDWIJK Ruim 50.000 overnachtingen, „voor jong en oud", heeft Grand Hotel Huis ter Duin in Noordwijk al ver zorgd sinds het in april van dit jaar officieus open ging na een ingrijpende ver- en nieuwbouwopera- tie die 40 miljoen gulden heeft gekost. Gistermid dag echter werd de eerste handtekening in het gas tenboek van het hotel ge zet en wel door prinses Margriet, terwijl haar echtgenoot mr. Pieter van Vollenhoven voor de tweede „krabbel" zorgde. Voor ze daartoe overging, opende de in een rood mantel pakje geklede prinses ephter het Grand Hotel door een pla quette in de lounge te onthul len, vlak naast het beeldje van de zeemeermin dat gemaakt is door de 80-jarige kunstenares- se mevrouw G. Rüter. Huis ter Duin houdt morgen open huis vanaf vier uur. In de nacht club Nosferatu treden daarom vanaf tien uur Donna Lynton en de Bob East Showband op. De prinses was aangenaam verrast door het totaal ver nieuwde hotel, waarin zij in haar kindertijd regelmatig lo geerde. Daaraan ontleende het oude hotel zijn „prinses Mar griet-zaal". Tijdens een rond leiding door alle ruimten van het hotel annex vergader/fees t/uitgaanscentrum genoot de prinses tijdens een zijstapje in het protocol vooral .van het uitzicht op zee vanuit de nog niet opengestelde bovenzaal. De heer G. Noorlander stelde dat Huis ter Duin een nieuwe tijd tegemoet gaat met zijn on geveer 80 werknemers onder leiding van directeur Eberhar- ter. „Door velen is dit unieke geen uitsluitsel is ovër de ves- hotel tot stand gekomen". Hij tiging van een casino in de bo- memoreerde ook dat het hotel venzaal van het hotel. De een „export-artikel" is voor de Stichting Casinospelen heeft Nederlandse toerisme-indus- n°g geen beslissing genomen trie en horeca. Overigens liet over de vestiging van een der hij weten dat er nog steeds gelijke instelling in Noordwijk. KATWIJK Na enkele ja ren op de nul-lijn te hebben gezeten bestaan er nu toch weer plannen om het perso neelsbestand van de gemeen te uit te breiden. Er is, met name door arbeidstijdverkor tingsmaatregelen die lande lijk zijn ingevoerd, een be drag van 382.000 beschikbaar gekomen dat omgezet kan worden in extra banen. In het personeelsplan dat de ge meente voor de jaren '85-'88 heeft opgesteld worden een aantal vacatures genoemd die mogelijk voor bezetting in aanmerking komen. Het staat vast dat de nieuwe ba nen uitsluitend gecreërd worden binnen de secretarie. Openbare werken heeft geen De 382.000 gulden die de ge meente ter beschikking heeft komen voor een deel uit het gemeentefonds. De ambtena ren hebben er een aantal roos- tervrije dagen bijgekregen waardoor er een bedrag van 243.000 voor herbezetting vrij kwam. Ook zijn er bedragen van enkele tienduizenden gul dens uitgekeerd door twee mi nisteries voor extra werk dat naar de lokale overheid is toe geschoven. Voorlopig is het to taalbedrag dat beschikbaar is voor meer banen op papier al gedeeltelijk ingevuld. Verdere personeelsuitbreidingen zullen nog „hard" gemaakt moeten worden. De personeelsstop die de ge meente enkele jaren heeft ge kend heeft er toe geleid dat het aantal arbeidsplaatsen bij de verschillende diensten is te ruggelopen van ongeveer 520 naar 500. Nog steeds wordt bij iedere onstane vacature zeer kritisch bekeken of er een vervanger aangesteld moet worden maar over de hele li nie is wel een versoepeling op getreden. „Er komt ontzettend veel werk uit het apparaat maar je vraagt je wel af hoe lang alles nog met delzelfde sterkte kan worden opgevan gen", aldus gemeentesecretaris G. Feenstra tijdens een toe lichting op de gemeentebegro ting. Alle goede dingen bestaan in drieën. Drie prima tennisballen' verpakt in een handige koker, krijgt u cadeau voor het aanbrengen van een nieuwe abonnee voor deze krant. noteeralsnieuweabonneem.lv.. I NAAM: POSTCODE/PLAATS: TELEFOON: Deze ontvangt de eerste twee weken de krant gratis. Daarna wordt het abonnement betaald per: O kwartaal automatisch per maand STUUR EEN KOKER MET TENNISBALLEN AAN: NAAM: ADRES: POSTCODE/PLAATS: a Stuur de bon ingevuld aan de Leidse Courant, Antwoordnummer 998, 2500 VD Den Haag (postzegel niet nodig). CodeINZ|

Leidse Courant | 1984 | | pagina 7