De ordening van Bonies Advies: „Sluit Circustheater en verminder cultuur Congresgebouw" Kritiek op sociaal-cultureel jaarprogramma Toneelgroep Sater naar Arob-rechter Brabants Orkest: mogelijk jarenlang teveel subsidie W oonwagenbewoners bezetten terrein raadhuis De Paauw bioscopen Commissie akkoord met aanleg golfbaan KUNST CcidaeSomcmt WOENSDAG 26SEPTEMBER 1984 PAGINA 14 )Q' Wachten op Waterloo, met Cor van Rijn en Celia van den Boogert. Wachten op Waterloo met Cor van Rijn DEN HAAG In het Theater aan de Haven in Scheveningen speelt het Waagtheater donderdag, vrij dag en zaterdag de muziektheater- produktie „Wachten op Waterloo". De spelers zijn Cor van Rijn, Peter' Broekaet en Celia van den Boogert. Het stuk gaat uit, in tegenstelling tot vele andere produkties binnen dit genre, van een tamelijk realis tisch verhaal: een „gewone man" is gefascineerd door de figuur Napo leon, een fascinatie die langzaam ontaardt. Voor de muziek zorgen Rens Machielse toetsen, Willem Schneider gitaar en Jeldrik IJland saxofoon. Christelijk koor tegen socialisten TWIJZELERHEIDE In de Friese gemeente Achtkarspelen is een rel ontstaan doordat het christelijk zangkoor van Twijzelerheide wei gert mee te werken aan een festival als daar ook het gemeentelijke socialistische zangkoor in actie komt. Om voor de jaarlijkse subsidie van 578 gulden in aanmerking te komen, is het socialistische koor echter verplicht deel te nemen. Het festival wordt 22 oktober in de gereformeerde kerk van Twijzelerheide wor den gehouden. De overkoepelende organisatie van zang- en muziekverenigingen heeft ge tracht in het conflict te bemiddelen door een tweede festival te organiseren. Het socialisti sche koor weigert evenwel om principiële re denen daaraan deel te nemen. Walter Pidgeon overleden Als gevolg van een hart aanval is gisteren in Cali- fornië de filmster Walter Pidgeon overleden. Hij was 87 jaar. Pidgeon kreeg zijn grootste be kendheid in de jaren '40. Eén van zijn bekendste rollen speelde hij in „Mrs. Miniver", samen met Greer Garson. De tective-liefhebbers herin neren zich Pidgeon voor al door zijn vertolking van Nick Carter. Ondanks de turbulente ont wikkelingen van het nieuwe wilde schilderen in de afgelo pen jaren, waarbij de indivi duele expressie in hoog aan zien stond, zijn er kunstenaars die consequent verder werken in een door hen ingeslagen richting. Eén van die richtin gen is het constructivisme; Bob Bonies, die momenteel werk laat zien zowel in het Haags Centrum voor aktuele Kunst als-in galerie Artline, is daar een vertegenwoordiger van. Met name het constructivisme heeft zich altijd verzet - vanaf haar ontstaan in het tweede decennium van deze eeuw - tegen subjectieve emoties van het individu uitgedrukt in de kunst. En daardoor blijkt het nu een interessante tegenhan ger van het pathetisch geschil der te zijn, een richting die zich niet zomaar naar de ach tergrond laat schuiven. Het. spontane verfgebaar op het doek is, evenals schilderen vanuit de intuïtie of het toe val. bij constructivisten niet aan de orde. Maar dat neemt niet weg dat de kunstenaar be paalde keuzes moet maken omtrent kleur, vorm, afmeting en subjectiviteit dus nooit he lemaal uit te schakelen is. Bo nies stelt zich, zoals vele con structivisten voor hem in dienst van de gemeenschap en streeft naar grote helderheid in zijn werk. De kijker kan na enig denkwerk vrij gemakke lijk de ordeningsprincipes af lezen. De sleutel ligt altijd bin nen het werk, want beeldele menten als kleur en vlak heb ben een zelfstandige betekenis en verwijzen nooit naar een realiteit buiten het kunstwerk. Daarom wordt ook vaak de term „Konkrete kunst" ge bruikt. Artline De schilderijen van Bonies bij Artline, die vanaf 1970 geda teerd zijn, zijn samengesteld uit verschillende doeken. De afmeting en plaatsing van de verschillende kleurvlakken berusten op een systematische ordening en de kijker wordt bij elk werk opnieuw uitge daagd om te ontdekken wat het principe is. Vlakken draai en. verschuiven, verdubbelen of zijn weggehaald, zodat de kijker het in gedachte kan aanvullen. Op deze tentoon stelling zijn alleen schilderijen met rode, blauwe en gele vlak ken te zien. Die altijd scherp afsteken tegen het smetteloze wit. Door de kleuren laag over laag aan te brengen bereikt hij grote helderheid en de egale vlakken laten nauwelijks spo ren van een persoonlijk hand schrift achter. Het is alsof er Artline, Toussaintkade 67/70, „Bob Bonies", tot 20 oktober. Bovendien exposeert Phil van de Klundert met objecten van marmer, staal, beton, klei, eveneens tot 20 oktober. Maan dag t/m zaterdag 11-17 uur. Haags Centrum voor Aktuele Kunst, Wagenstraat 173a, „Bob Bonies en Hugo van Valkenburg" tot 8 okto ber, dinsdag t/m zaterdag 13.30- 17.30 uur. geen kwast aan te pas kwam en daarmee legt Bonies een vinger op een zere plek in de kunstgeschiedenis want daar neemt het unieke kunstwerk nog altijd een belangrijke plaats in. Bonies verwoordde het enkele jaren als volgt: „De toegedichte exclusieve waarde van het z.g. unieke kunstwerk zal moeten worden ontdaan van zijn mythische betekenis". Het zijn uiteraard niet alleen schilderijen die in zijn kunst- produktie belangrijk zijn, maar ook kunst die reprodu ceerbaar is zoals grafiek en grafische ontwerpen. Een aan tal van zijn zeefdrukken hangt bij het Haags Centrum voor Aktuele Kunst. Daarnaast houdt hij zich intensief bezig met de vormgeving van ge bouwen, waar het Provincie huis Zuid-Holland in Den Haag een voorbeeld van is. Het gaat hem om de toepassing van kleur, vorm en maat in de breedste zin. HCAK In het kader van het jaarpro- jekt „Het beschrijven van kwaliteit" wordt het werk van Bob Bonies met dat van Hugo van Valkenburg bij het Haags Centrum voor Aktuele Kunst geconfronteerd. Beide kunste naars richten zich op het for- Bob Bonies, z.t. 1981, acryl/doek. mele onderzoek in de kunst en daaraan werd afgelopen zon dag een discussie met het the ma „onderzoek in de kunst" vastgekoppeld. Helaas ver zandde het gesprek rond de ta fel snel door de slordige for muleringen over onderzoek, kunst of wetenschap, zodat de discussie niet meer dan de som van vrijblijvende opmerkin gen was. Gelukkig is dit niet elke keer zo, maar nu het HCAK op de helft van het projekt is moet men uitkijken dat niet de aandacht verslapt. Er staan in elk geval nog en kele veelbelovende tentoon stellingen op het programma met namen als Marinus Boe zem /Rien Monshouwer, Henk Visch/Bert Haaitsma, Willem Goedegebuure/John van 't Slot, Hetty Looman/Arie Ber- kulin, Urs Pfannenmüller- Jaap van de Ende. Bovendien wordt er gewerkt aan een pre sentatie in het Gemeentemu seum, waarin het werk van kunstenaars uit het HCAK ge confronteerd zal worden met werken uit de collectie van het museum. Vanaf 2 november kan men voor deze tentoon stelling in het Haags Gemeen temuseum terecht. INGRID VAN SANTEN DEN HAAG Het Cir custheater in Schevenin gen moet worden gesloten en uit het Congresgebouw moeten de meeste culture le manifestaties verdwij nen. Het geld dat hierdoor vrijkomt moet de exploi tatie vergemakkelijken van nieuw te bouwen za len voor Residentie Or kest en Nederlands Dans Theater in het centrum van Den Haag. Dit stellen de directeuren van het Gemeentemuseum en de Koninklijke Schouwburg in Den Haag, resp. Th. van Vel- zen en F. van der Veen, in een advies aan de Haagse wethou der van cultuur, G. Halleen. De wethouder heeft de inhoud van het advies gisteren beves tigd, maar weigert er verder op in te gaan. Halleen gaf de topambtenaren deze zomer de opdracht een advies voor het toekomstige kunstbeleid voor hem op te stellen nadat zijn bezuinigings plannen op kritiek waren ge stuit. Den Haag wil de komen de jaren fors op cultuur bezui- Onsamenhangend In het ambtelijk advies wordt gezegd dat Halleen er daarbij veel te makkelijk van uit is gegaan dat uitgaven in zijn Circustheater: sluiten. sector zijn te beïnvloeden. Ook wordt de wethouder verweten dat zijn beleid niet samenhan gend is. „Er is geen lange-ter- mijn-beleid mogelijk zonder visie op korte termijn", aldus één der adviseurs. Over de zalenproblematiek in Den Haag merken de twee di recteuren op dat het Circus theater geen functie meer Congresgebouw: minder culturele evenementen. heeft als Residentie Orkest en Nederland Dans Theater over drie jaar met rijks- en gemeen testeun over een zaal beschik ken aan het Spui. Als ook de Nederlandse Opera Stichting in 1986 definitief naar Amster dam vertrekt, is de zaal voor culturele doeleinden overbodig geworden, aldus de ambtena- Het advies handelt ook over het voortbestaan van het Theater aan de Haven en het HOT. Van Velzen en Van der Veen raden aan het eerstge noemde theater te sluiten en het HOT te verkopen. Met de opbrengst hiervan zal een middelgroot theater achter de Koninklijke Schouwburg moe ten worden gebouwd. Het geheime advies is deze week verzonden naar de leden van de raadscommissie voor cultuur. Wethouder Halleen wil geen commentaar geven op het werk van zijn advi seurs, voordat hij het rapport in besloten vergadering met deze commissie heeft bespro ken, zo liet hij gisteravond we ten. VOORSCHOTEN Tijdens de vergadering van de sektie Cultuur werd kritiek geuit over de wijze waarop burge meester en wethouders het so ciaal-cultureel programma en jaarplan voor 1985 uitgebracht hebben. In dit programma wordt uitgegaan van het gege ven dat eind 1986 een bedrag van 240.000.- structureel be zuinigd moet zijn. Die voor waarde is door het college van burgemeester en wethouders meegedeeld aan de sectie cul tuur en naar aanleiding daar van heeft de sectie bezuinigin gen toegepast op de subsidies van diverse verenigingen, waardoor er een evenredige en zo eerlijk mogelijk korting tot stand zou kunnen komen. In het voorwoord van het soci aal-cultureel plan, dat aan alle verenigingen is toegezonden, staat echter dat de diverse sek- ties adviezen tot bezuinigingen hebben uitgebracht. Die mede deling komt over alsof de be zuinigingsvoorstellen door de sekties Cultuur en Sociaal- Cultureel werk zelf zijn voor gesteld. De sektie Cultuur meent dat het college van bur gemeester en wethouders zich verschuilt achter hun advies orgaan. Tijdens de gehouden hoorzit ting voor het verenigingsleven kwamen maar vijf organisaties van de ongeveer honderd, die het niet een bleken te zijn met de visie van het plan. Poppen theater „Welles-Nietes" dient volgens de sektie Cultuur geen subsidie meer te ontvangen, omdat drie jaar geleden een zgn. startsubsidie werd ver leend en thans de tijd geko men is dat het poppentheater zonder overheidsgelden moet kunnen voortbestaan. Stichting Muziekschool Otto Wolthuis krijgt ook geen sub sidie, omdat het ontbreekt aan erkende leerkrachten en daar om gelijk gesteld wordt met de diverse andere particuliere muziekscholen, die ook geen subsidie ontvangen. Het buurt huis „Noord-Hofland" wil meer subsidie omdat de aktivi- teiten uitgebreid zijn. Het Ge reformeerd Jongerenwerk meent zoveel te doen voor bui- ten-kerkelijken dat een subsi die op zijn plaats zou zijn. De bezwaren van de verenigingen zullen besproken worden in de diverse sekties van de funktio- nele commissie voor welzijns- AMSTERDAM Toneelgroep Sater in Amsterdam zal een Arob-procedure beginnen als minister Brinkman (WVC) blijft bij zijn besluit dit toneelgezelschap met ingang van september volgend jaar geen subsidie meer te geven, aldus Florian Diepen- brock van Sater. De Arob-rechter behandelt klachten met be trekking tot besluiten van de overheid. Niet alleen Sater, maar ook Poezie Hardop, de Nieuwe Komedie in Den Haag en de Theaterunie ontvangen als het aan de minis ter ligt, geen subsidie meer, zoals gisteren gemeld. De Tweede Kamercommissie voor welzijn en cultuur zou vandaag de be langhebbenden in deze zaak horen. Volgende maand is er een debat in de tweede kamer. Sater ontvangt jaarlijks ongeveer een miljoen gulden subsidie. De groep heeft 15 mensen onder contract, die volgend jaar sep tember zonder wachtgeldregeling op straat komen te staan, al dus Diepenbrock. Sater beraadt zich nog op welke wijze de Arob-procedure wordt gevoerd. Mogelijk worden zelfs twee procedures gevoerd. Een „inhoudelijke" om de argumenten van Brinkman te betwisten en een „technische" procedure vanwege het achterwege blijven van enige overgangsregeling voor groep en spelers. DEN BOSCH Het Brabants Orkest in Den Bosch heeft moge lijk jarenlang teveel subsidie gekregen. Om welke bedragen het gaat is niet duidelijk. Een en ander heeft te maken met de wijze, waarop bij het orkest de boekhouding wordt bijgehouden, aldus de Bossche wethouder dr. J. Dona gisteravond. „Bij het Brabants Orkest wordt neutraal gesaldeerd. Dat houdt in, dat bepaalde inkomsten tegen uitgaven worden weggestreept en dat kan heel gemakkelijk gevolgen hebben voor de hoogte van het subsidiebedrag", aldus drs. L. Vingerhoeds, in het dage lijks leven register-accountant en tot vorig jaar penningmeester van het orkest. Hij legde deze funktie neer, toen de rest van het bestuur hem belette om de boekhouding anders te organiseren. Hij is wel deel blijven uitmaken van het bestuur. Volgens Vingerhoeds worden de boeken misschien al wel vijf tien tot twintig jaar op deze wijze bijgehouden. Dat daarin nu geen verandering komt heeft naar zijn mening te maken met het feit, dat de voorzitter van het orkest ir. G. v. Logtestijn en gedeputeerde drs. J. v.d. Hart, die over cultuur gaat, beiden tot de CDA-fraktie in provinciale staten behoren. Behalve de rijks bijdrage krijgt het orkest subsidie van de provincie Noord-Bra bant en de gemeenten Eindhoven, Breda, Tilburg en Den Bosch. De Brabantse subsidiënten leggen jaarlijks ongeveer 2,5 miljoen gulden op tafel. Geen commentaar Gedeputeerde Van der Hart wil nu geen commentaar geven. Volgens een woordvoerster van de provincie wil hij daarmee wachten totdat overleg heeft plaatsgevonden met de andere sub sidiënten. Voorzitter Van Logtestijn van het Brabants Orkest was gisteren wegens vakantie niet bereikbaar voor commentaar. Secretaris A. Ouweneel stelt nadrukkelijk, dat er niets aan de hand is. Vol gens hem gaat het om geruchten, die op niets zijn gebaseerd. „Jaren geleden is met de toenmalige gedeputeerde voor cultuur afgesproken, dat op deze wijze de boeken konden worden bijge houden. De zaak is nu aan het rollen gebracht door de Bossche wethouder Dona, die lid is van de Partij van de Arbeid. Wellicht is er slechts sprake van een politieke rel, gericht tegen voorzitter Van Logtestijn en gedeputeerde Van der Hart" aldus secretaris Ouweneel. Wethouder dr. J. Dona ontkent ten stelligste, dat het zijn bedoeling is een politieke rel te ontketenen. Musical „One Mo Time!' in Carré gaat niet door AMSTERDAM Voor de Amerikaanse musicial „One Mo Time!" is er in Europa voorlopig geen volgende keer meer. De hele Europese toer- nee is afgelast, waarmee ook de voorstellingen op 1, 2 en 3 oktober in Theater Carré zijn komen te vervallen. Een woordvoerder van Carré zei, dat de producent van de musical zich heeft terugge trokken, waarschijnlijk door financiële problemen. „One Mo Time!" speelde vorige week in Madrid, maar het hele gezelschap is het afgelopen weekeinde naar de Verenigde Staten teruggekeerd. UIT PROTEST TEGEN SLECHTE VOORZIENINGEN RUIGELAAN WASSENAAR Zes families van het woonwagenkamp aan de Ruigelaan in Wassenaar hebben gisteravond hun woonwagens voor het raadhuis De Paauw geparkeerd, uit pro test tegen het uitblijven van goede voorzieningen op het kamp. De woonwagenbewo ners zeggen niet vrijwillig te zullen vertrekken voordat ze een toezegging over de aanleg van die voorzieningen van het gemeentebestuur hebben ge kregen. Bovendien eisen de woonwa genbewoners dat de gemeente binnen een jaar de besluitvor ming over de woonwagens heeft afgerond. Wassenaar ligt momenteel al meer dan een jaar in de clinch met de pro vincie en het ministerie van VROM, die de standplaats aan de Ruigelaan totaal ongeschikt acht voor bewoning. Een af schrift van de brief met eisen die vanmorgen aan het ge meentebestuur werd overhan digd, is daarom ook aan gede puteerde staten gezonden. De woonwagenbewoners had den gistermiddag een gesprek met de wethouders Van der Wiel-Van der Flier (welzijn) en Cocheret de la Morinière (ruimtelijke ordening, openba re werken). Dit gesprek is op niets uitgelopen. Wel hebben de wethouders de „bezetters" laten weten dat er wellicht morgen een toezegging komt over verbetering van de toe stand van het woonwagen kamp aan de Ruigelaan, waar om het allemaal is begonnen. De zes woonwagens, die er nu voor de tweede dag staan, ge ven een mistroostig beeld in de hardnekkige regenbuien. De bijna twintig bewoners zit ten er niet zo mee. Het gaat ze om iets veel belangrijkers, na melijk de verbetering van het sanitair, wat meer ruimte voor de wagens en zekerheid over de toekomst aan de Ruigelaan. „De gemeente beweert wel dat over een jaar een standplaats is aan de Dirk de Rae'tlaan, maar daar geloven wij niet in", aldus de woonwagenbe woners. „Wij blijven hier in ieder geval net zo lang staan tot ze verbeteringen beloven aan te brengen. We hebben het al die jaren netjes gespeeld, laten ze nu dan maar eens merken dat het anders kan, wat overigens niet betekent dat we geweld willen gebrui ken". De Ruigelaan, waar nu tien woonwagens staan, die zoals dat heet „worden gedoogd door de gemeente Wassenaar", ligt erg ver uit het centrum van Wassenaar, en de vliegtui gen van basis Valkenburg da veren er regelmatig overheen. Dat pleziert de bewoners van het kamp niet, maar wat ze veel hoger zit is dat de ge meente niet goed voor de voorzieningen zorgt, en tel kens nog met de provincie en het ministerie van VROM aan het discussiëren is over de kwaliteit van deze standplaats. De provincie onderhandeld wel met de gemeente, maar heeft in het verleden duidelijk gemaakt dat de Ruigelaan als woonwagenstandplaats onaan vaardbaar is. De gemeente Wassenaar is, vindt plaatsvervangend ge- meentevoorlichter Versluys, niet erg gelukkig met de actie van de woonwagenbewoners. Kijk eens, voorlopig overwe gen we geen politieoptreden, wacht dat zou niets oplossen. Maar om ontevreden inwoners meteen gelijk te geven, om maar te zwichten voor intimi datie, dat is toch ook te gek". Voor een uitgebreide agenda, ook voor de ko mende dagen, raadplege men „UIT", de gratis we kelijkse bijlage van deze krant. ALPHEN AAN DEN RIJN EU ROCINEMA I (Van Boetzelaer- straat 6. tel. 01720-20800): De schorpioen (12); 18.45, 21.15. wo. ook 13.45. «EUROCINEMA II: Angel (16); 18.30. 21.00. (dl alleen 21.00). «EUROCINEMA III: Police Academy (al); 18.45, 21.00. (di alleen 21.00). wo. ook 13.30. «EUROCINEMA IV: India na Jones and the Temple of Doom (12); 18.30, 21.15. wo ook 13.30. KINDERVOORSTELLING EUROCINEMA II: Vol gas met Herbie (al); wo. 13.45. LEIDEN LUXOR (Stationsweg 19. tel. 071-121239): Police Aca demy (al); 14.30, 19.00, 21.15. LIDO I (Steenstraat 39. tel. 124130): De schorpioen (12); 14.30, 19.00, 21.15. LIDO II: Indiana Jones and the temple of Doom (12); 14.30, 19.00, 21.15. LIDO III: Storia di piera (16); 19.00, 21.15. ma. di. ook 14.30. LIDO IV: Conan, the destroyer (16); 14.30, 19.00, 21.15. STUDIÖ (071-133210): Romancing the Stone (12); 14 30. 19.00,n 21.15. TRIA NON (Breestraat 31, tel. 123875): Escape from the Bronx (al); 14.30, 19.00, 21.15. REX (Haarlemmerstraat 52. tel. 071-125414): De wulpse maagden (16); 14.30, 19.00, 21.15. KINDERVOORSTELLING LIDO IV: Donald Duck in het wilde westen (al); wo 14.30. NOORDWIJK LIDOTHEATER (Pr. Bernhardstraat 56, tel. 01719-12800): Terms of endear ment (12); ma. 21.15. Risky Business (al); ma. 19.00. di. 20.15. KATWIJK CITY THEATER I (Badstraat 30, tel. 01718-74075): Savage Islands (16); wo. 14.45, 19.00, 21.15. ma. di 19.00, 21.15. CITY THEATER II: Chained heat (16); wo. 14.45, 19.00, 21.15. ma. di. 19.00, 21.15. CITY THEATER III: Na tional Lampoons Vacation (al); wo. 14.45, 19.00, 21.15. ma. di. 19.00, 21.15. CITY THEATER IV: Oe perverse nachten van Lucretia Borgia (18); 19.00. KINDERVOORSTELLING •CITY THEATER IV: Alleen op de wereld (al); wo. 14.45. VOORSCHOTEN GREENWAY THEATER (Schoolstraat 69. tel. 01717-4354): Terms of endear ment (al); 20.00. di. 14.00. KINDERVOORSTELLINGEN Tom en Jerry tekenfilms; wo. 14.30. WASSENAAR ASTRA (Lang straat 32, tel. 01751-13269): The world according to Garp (12); 20.00. i nd d-\ CKH( inden Lenr Hijgk vijfl Mil« de hi de jte ja szins de v< ste: geo ft vc •st v; nd ti de zij d uit irgen spc 5 v; VP jt d( mi porl to 38 ste pn inende ste pn WASSENAAR De commis sie ruimtelijke ordening en openbare werken van Wasse naar is gisteravond unaniem J akkoord gegaan met een prin cipe-uitspraak een stuk agrari sche grond te wijzigen in sportbestemming. Dit was ge vraagd door de Stichting Vj Openbaar Golf Wassenaar, die. binnen niet al te lange tijd een _t irfi -aul iNDVi •ijkseweg en de Kokshoorn-^ laan wil openen. De gronden (20,5 ha) zijn ei gendom van de familie Van Jj Wassenaer van Catwijck, die er wel oren naar heeft erf- n pacht aan de stichting toe te c staan. Ook de huidige pachter, een boer, is akkoord met de v plannen. De Agrarische Com missie was tot voor kort enkel - en alleen geïnformeerd door de pers, iets waar de voorzitter van de commissie, de heer Al kemade, zich gisteravond negatieve zin over uitliet. Vol gens hem gaat het hier om zo'n belangrijk stuk agrarische grond, dat overleg op zijn plaats was geweest. Hij zei te 1 vrezen dat ook andere agrari- sche gronden aan hun bestem- ucp ming onttrokken dreigen te worden. De commissie bleek |VAIS dat pessimisme niet te delen. Wethouder Cocheret zei het een goede zaak te vinden dat dit tweede golfterrein van Wassenaar er komt. In ant woord op opmerkingen van Goulooze (PvdA) en Olysla- gers (CDA) zei de wethouder de mogelijkheden voor aanleg van een wandelroute te zullen bekijken. Morgen bespreekt de commissie financieel-economi- sche zaken onder meer de ge meentegarantie voor een le ning van 1.25 miljoen gulden voor de Stichting. Inmiddels is een spelersvereniging opge richt die het maximum aantal leden, 500, heeft bereikt. Al die leden hebben een bedrag van 1000 gulden aan entree geld betaald. 8 DA* BUDi Verin incl. e a vonc 8 DA< Vertre ir.cl.e Grime Cann> „Citeren" van foto's aan banden gelegd DEN HAAG Het „citeren" van foto's - zonder toestem ming overnemen van foto's in publikaties - wordt aan ban den gelegd. Het werk van de fotograaf moet worden be schermd, zo besloot de Tweede Kamer gisteren aanneming van een wijzigingsvoorstel Kosto (PvdA) Wessel-Tuin- stra (D'66) op het wetsvoorstel ter goedkeuring door Neder land van de Conventie van Rome. De fractie van de SGP stemde tegen. 4DA< Verin Cank la. 3D Ai Verin incl. e Berge Inlick 070-1 perse uoinL; Spui, Jn

Leidse Courant | 1984 | | pagina 14