Meer winkels in Myi ,/,w'v Schoolstraat is dringende noodzaak Leidschendamse raad tegen financiële steun aan kerk Jongens Jongens Gratis blad. Vuilstortplaats gaat geld kosten Ik wil alleen maar 'n broek als ie lé gek is! en mijn moeder wil'm graag voordelig. i f 125,-; ilset 1| 20.-; stri ker 1^ 5.-; jlshoudt|« 'ie 11 pjes. sc| d.. alle% in go/ If Grappige Iff galgenbroek W met ruiten 9 bloes en met dasje. 100% I Katoen.Uan't I kwaliteits- merk Palomino. ,2-Delig: 128-152 corduroy broek In jeansmodel. j Katoen/poly- ester. Merk: I Palomino. I 98-122 Steengoeie bretel - broek. Goed wijd, altijd i passende taille en 2, met warme flannel gevoerd. 100% *5 Katoen. 158-182 werfsclj ra's. Ei Vaarkla rvorerr* doer. waai'^ i de> order I Stevige katoe- S nen twill broek, [zacht aangeruwd. Met hele leuke zakken en stoffen ceintuur. 128-152 Stoere broek, lekker wijd model, leuke bollende zakken. Sterke kwaliteit satijn katoen. 128-152 WÊSr Wijde rimpel ig'broek van winter s' dikke kreukkatoen. ■^Metsteekzakken en 4 ceintuur. 158-182 Bij aankoop van 'n broek gratis kennismaken met je favoriete blad. Muziek Expres, Club, Stripgoed, Kijk, Mickey, Willie Wortel's Puzzelparade, Computer Plus. C&cA is tbcA CeidócSounont DINSDAG 25 SEPTEMBER 1984 PAGINA 9 Onzekerheid over verkoop „Zilverfabriek" VOORSCHOTEN De onderne mingsraad van „De Zilverfabriek" heeft gistermiddag een negatief ad vies uitgebracht inzake de verkoop van het gebouw van „De Zilverfa briek" aan een Internationaal Mode- bedrijf, waarvan de direktie woont in Voorschoten. Het Internationaal Mo- debedrijf Amex Fashions B.V. is thans in Leiden gevestigd. In het voorlopig koopcontract dat veertien dagen geleden gesloten werd, was uitdrukkelijk door de ko per vermeld dat de centrale onderne mingsraad van „De Zilverfabriek" akkoord zou moeten gaan. Onderne mingsraadslid J. van der Does heeft weinig commentaar op het negatief advies. De doorslag zal gegeven heb ben dat het bedrijf volgens enige ge ïnteresseerden in afgeslankte vorm nog wel levenskansen heeft. Zo heeft o.a. Livny B.V. interesse voor de gie terij-afdeling. Zodra de holdings bin nen de Van Kempen Begeer (Zil verfabriek) hun huidige onderdak kwijt raken, wordt de overlevings kans geringer. Overigens zijn er nog meer kopers (of „kapers" een uit drukking van een personeelslid van De Zilverfabriek) voor het monu mentale pand. Nadere gegevens daar over ontbreken. Telefoonontwerp La Linea goed voor 10.000 gulden DEN HAAG Door hun ontwerp „La Linea" zijn de Delftse Christa Dekker en Servaes Spie-; kerman uit Amsterdam sinds gistermiddag sa- 'A. men tienduizend gulden rijker. Zij ontvingen de cheque uit handen van drs. Chriet Titulaer-v; als hoofdprijs voor de ITT-wedstrijd „Ontwerp een Telefoon". •25 In totaal waren er zestig inzendingen binnenge-r komen. Twaalf daarvan kwamen op grond van een aantal overwegingen in aanmerking voor v een eervolle vermelding of een prijs. In een!;* toespraakje zei juryvoorzitter prof. R.D.E. Oxe- naar dat de inzendingen over het algemeeii;~; conventioneel waren. Hij had gehoopt op meer *3* sensationele ontwerpen. Toch was hij van me- ning dat de inzenders veel tijd aan de ontwerf *5" pen hadden besteed. WONINGEN ENSCHOOL ONGEWENST VOORSCHOTEN De Schoolstraat in Voorscho ten heeft te weinig win kels, in die straat horen geen bejaardenwoninkjes en zeker geen school. Hoe meer winkels er komen en hoe gevarieerder het assortiment, des te sneller kan het koopgedrag om gebogen worden van boodschappen doen naar winkelen. Deze conclusie viel gister avond te beluisteren in een overvolle vergaderzaal van het Ambachtshuis, waar de raadscommissie openbare wer ken een hoorzitting hield over het functioneren van de Schoolstraat. Deze conclusie viel overigens pas na een aan loopperiode van ruim een uur, waarin gepraat werd over het scheiden van voetgangers en autoverkeer door middel van het aanleggen van stoepen, het wegnemen van bloembakken en het vergroten van de par- keermogelijkheden door een beperkte parkeerduur en een goede politiecontrole daarop. De heer W. van Dam, voorzit ter van de centrumwinkeliers, wees nogmaals op de onzekere situatie voor de winkelier, om dat het totale autoverbod in die straat funest kan zijn. Wel iswaar konden de commissie leden aantonen dat ongeveer 60 procent van het kooppu- bliek de Schoolstraat graag zonder auto ziet, maar de win kelier kan die 40 procent ko pers, die liefst met de auto tot voor de toonbank rijden niet De heer J. Vosmeer zei het op zijn eigen bekende verkoop- wijze: „Als ik de enige zou zijn in de Schoolstraat in de da mesmode, dan kon ik het wel schudden. Dat .stoepje interes seert mij niet, de klant moet kunnen kopen, dat is belang rijk. In mijn modebranche wordt wel gewinkeld, want er zijn diverse modezaken. Daar om moeten er meer winkels bijkomen en dat kan indien het gemeentebestuur bereid is om toe te zeggen dat eerst de,;?;? Schoolstraat autovrij gemaakts* wordt wanneer de winkelier^ zelf daarvoor een seintje geeft.##; „Vanuit de commissie kreeg, de middenstand de toezegging dat volledige medewerking ge- - geven zal worden indien er plannen op tafel komen om de groene strook (woningen) om te vormen tot winkels. Tijdens de hoorzitting bleek dat wo- f nen in de Schoolstraat aller- mist plezierig is. Mr. Begeer .-., (VVD) vroeg om een spoedige.v uitspraak op de juiste plaats. 4 over de vraag of iedere bewo- i ner de garantie kan krijgen?,;? dat de gemeente een gelijk-j; soortige passende woning ter£j£ vervanging kan aanbieden. LEIDSCHENDAM VVD, PvdA, D'66 en PPR/PSP hebben zich gisteren tegen een finan ciële bijdrage van de ge meente van 10.000 gulden voor het herstel van de Laurentiuskerk in Stomw- pijk verklaard. CDA en Gemeentebelangen had den slechts 11 van de 23 stemmen en daarmee bleek het voorstel van de meerderheid van burge meester en wethouders verworpen. Tot teleurstel ling ongetwijfeld van de Stompwijkers en zeker van het CDA-raadslid uit Stompwijk, mevrouw K.P. Brugman-Lugtigheid, die een korte vakantie in Pa rijs hiervoor speciaal had onderbroken. CDA-fractievoorzitter C.H. de Ruijter bleek met zijn stand punt dat ook beeldbepalende elementen in Leidschendam eventueel voor financiële steun in aanmerking zouden komen geen tegenstander van steun over de streep te kunnen trekken. Even leek het erop, dat Dick Meuldijk (D'66) zijn stem aan het voorstel zou ge ven. Zijn voorwaarde dat dan echter eerst een lokale veror dening voor Monumentenzorg zou moeten worden opgesteld, „geen unicum in de regio" al dus D'66-er, werd door burge meester W.F. dë Vreeze als onhaalbaar gekenschetst. De Vreeze zei dat het voor hem vanzelf sprak, dat ook beeld bepalende elementen in Leid schendam zelf op hun waarde zouden worden bekeken maar het zou uiterst moeilijk zijn criteria voor een verordening vast te stellen. Het voorstel zou overigens voornamelijk zijn aangedragen vanwege de geweldige inzet van de bevol king. Volgens de laatste stand, adus bij "het spreekrecht pen ningmeester Meester van de aktie „Kerkbehoud Stomw- pijk", is door de 2.000 bewo ners van de buurtschap 166.000 gulden bijeen gebracht, 'i De VVD-er G.M. van de Ruit.' meende dat hieruit bleek, dat..;' het particulier initiatief in-; staat wat gebleken het pro-<; bleem van de financiering op te lossen. Zijn vorige week ge dane aanbod voor een symbo lische bijdrage van bijvoor beeld 1.000 gulden, een zuiver persoonlijke suggestie, aldus het raadslid, trok hij meteen maar in. „Teruggefloten door zijn fractie" was het commen taar van CDA-voorman De Ruijter. De ontbrekende ruim 200.000 gulden voor de restau- ratie van de Stomwpijkse kerk zal door renteloze leningen, het aanwenden van eigen re-?- serves en een schenking moe- 2* ten worden opgebracht. Minicomputers en basic LOI haalt 10.000ste cursist binnen LEIDEN De Hagenaar Groenewold, die zich dezer da gen bij de Leidse Onderwijsin stellingen in Leiderdorp liet inschrijven voor de cursus Mi nicomputers en Basic wist niet wat hem overkwam. Directeur van het LOI, de heer Emeis, stond hem al op te wachten, want hij bleek de tienduizend ste cursist te zijn. Reden om hem niet alleen de hele cursus gratis aan te bieden maar ook nog een Commodore 64, de mi nicomputer, waarop hij alle geheimen van dit soort appa raten aan de band van de cur sus in een half jaar tijd gaat le ren doorgronden. NOORDWIJK De ge meente Noordwijk moet bijna 64.000.- neertellen voor een saneringsonder zoek op de voormalige vuilstortplaats aan de 's- Gravendijkseweg. Over deze stortplaats is al heel wat te doen geweest. Zij ligt nabij de gemeente grens van Noordwijk en Katwijk. In de tijd, dat deze belt door de buurge meente gebruikt werd, zouden daar bestrijdings middelen zijn gestort. Mevrouw Van Nes, destijds raadslid voor Gemeentebelang in de Noordwijkse raad, atten deerde daar jaren geleden op. Zij bracht de bewijsstukken mee naar de raadsvergadering. Aanvankelijk reageerde men wat nonchalant, maar achteraf werd duidelijk, dat als gevolg van een en ander een ernstige bodemverontreiniging dreigde. Volgens de inmiddels in wer king getreden Interimwet Bo demsanering zou het Noord wijkse aandeel in het sane ringsprogramma 204.000.- gaan kosten. Daarbij gaat het alleen nog maar over de kosten van een onderzoek naar de te nemen maatregelen. Wat deze maat regelen zelf zullen gaan kos ten, laat zich nog niet becijfe ren. In het raadsvoorstel wordt gewag gemaakt van enorme financiële consequen ties. Het gemeentebestuur van Noordwijk, en ook de gemeen teraad, zijn van oordeel, dat Noordwijk niet verantwoorde lijk gesteld kan worden voor de gang van zaken rond de belt. Er is langdurig overleg ge voerd met Katwijk en dit heeft tot resultaat gehad, dat de buurgemeente zich bereid heeft verklaard in ieder geval f 200.000.- beschikbaar te stel len. Inmiddels heeft de minis- ter voor volkshuisvesting, ruimtelijke ordening en mi lieubeheer de aanvankelijk ge raamde kosten van ruim f 200.000.- voor het onderzoek teruggebracht tot 63.875.-.X Deze kosten zullen geheel voor rekening van de gemeen te Noordwijk komen. Burge meester en wethouders hebben daarop aan Katwijk verzocht over de brug te komen. De buurgemeente heeft inmiddels laten weten het bedrag te zij ner tijd te zullen betalen. Najaarsfeesten in volle gang Na een weekeinde met zo'n dertig evenementen op het programma, is gisteren de draad van de Hadrddraverij- feestweek weer opgepakt in Lisse met de bijzonder grote jaarlijkse najaarsmarkt. Er wa ren maar liefst zo'n 250 kraampjes en onder de door de wol geverfde marktkooplui bevond zich ook menige Lisse- se winkelier, waarvan iedereen er alles aan deed om haar of zijn waar aan te prijzen. Top drukte was er in de studio van Foto Mieloo, die de ontspanner van zijn camera aan de lopen de band kon laten gaan, want tussen de 750 en 800 dames meldden zich bij deze foto graaf om zich te laten fotogra feren, om straks wellicht uitge kozen te worden tot Miss Jaar markt. Gisteravond werd door duizenden Lissenaren deelge nomen aan de spelletjesavond, die in bijna alle zalen in de ge meente werd gehouden. Er kon worden meegedaan aan maar liefst negentien verschil lende activiteiten.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 9