Doordraeers voor weer en wind jauwe begroting in Sassenheim y n Noordwijk verlaagt koopprijsgrens niet M&S maakt mode betaalbaar "wee erebogen bij Matthiaskerk ^eiderdorp krijgt medio 985 nieuwe burgemeester iberi^IDEN fieidaeSotvtanl DINSDAG 25 SEPTEMBER 1984 PAGINA 7 vende inkomsten zijn. Dankzij zuinig begroten is het totale budget van bijna dertig mil joen gulden van de gemeente 238.816 gulden lager uitgeval len dan vorig jaar. Er zijn twee lichtpuntjes. De eerste is dat gemeente een ex tra kracht kan aantrekken voor de afdeling sociale zaken. Die kracht wordt „betaald" uit de de uren die de ambtenaren vorig jaar verplicht hebben moeten inleveren in de vorm van twee roostervrije dagen. Het andere meevallertje be draagt 12.500 per jaar en komt doordat het kabinet heeft be sloten dat de gemeentelijke bijdragen voor saneringson derzoeken van vervuilde grond gehalveerd worden. Belastingen De gemeentelijke belastingen en tarieven zullen in principe met drie procent omhoog gaan. Een bericht van het ministerie met richtlijnen voor de over- heidstarieven is namelijk nog niet verzonden en daarom is de gemeente uitgegegaan van de trendmatige drie procent in verband met de inflatie. Uit zonderingen zijn de al ge noemde reinigingsrechten en rioolrecht. De gemeenteraad heeft twee jaar geleden beslo ten het rioolrecht in 1984 naar 125 gulden te brengen, maar dankzij ingrijpen van met name Progressief Sassenheim, besloot de raad uiteindelijk de verhoging gefaseerd in twee jaar door te voeren. Wat betreft de plannen voor 1985 zijn de opmerkelijkste de aanleg van parkeerterreinen in het kader van het Verkeers Circulatie Plan aan het Bosch plein en ten zuid-westen van de begraafplaats van de N.H. kerk, de reconstructie van het derde deel van de Parklaan, het op verzoek van de bewo ners uitgestelde reconstructie plan voor het tweede deel van de Teylingerlaan, de aanstaan de aanpak van het Postviaduct en de ingebruikname van de openbare basisschool Het Bol werk. Uit de statistieken blijkt overigens de daling van het aantal kleuters in Sassenheim tot stand is gekomen. Iets an ders is dat de voorspoedige bouw en de oplevering vol gend jaar van 187 woningen in Postwijk het aantal woning zoekenden is voor het eerst sinds tijden stabiel hebben ge houden. En dat ondanks het feit dat de inschrijvingsleeftijd is verlaagd van 23 naar 21 jaar. Ook is afgezien van een ver snelde aanleg van het woon wagenkamp op de kop van de Kastanjelaan.bij de Concordia- straat, omdat er zich nog geen bewoners van het Leidse kamp hebben gemeld voor een standplaats in Sassenheim. NOORDWIJK Het ge meentebestuur van Noordwijk voelt er niets voor om de koopprijsgrens voor particuliere wonin gen te verlagen. De staats secretaris van volkshuis vesting heeft deze grens verlaagd van 194.000.- naar 100.000.- en de prijs van huurpanden van 670.- tot 400.- huur per maand. Burgemeester en wethouders wensen van deze mogelijk heid tot verlaging vooralsnog geen gebruik te maken. Vaststelling van een lagere koopprijsgrens zal niet- Noordwijkers aantrekken om in de badplaats een huis te kopen, meent het college. Als voorbeeld toont het col lege de gemeenteraad van avond de verkoopcijfers van 1 januari 1982 tot 1 septem ber 1984. Er zijn in deze pe riode in de gemeente Noord- wijk 167 woningen verkocht in de prijsklasse tot 194.000.-. Verreweg de meeste (93 huizen) in de prijsklasse van 100.000.- tot 150.000.- In de categorie 170.000.- tot ƒ194.000.- in totaal slechts 18 huizen. Al deze huizen gingen naar Noordwijkers, economisch aan Noordwijk gebondenen of oud-Noord wijkers. Gouden trouw in Zoeterwoude Groot feest is het morgen in Zoeterwoude-Rijndijk, wanneer het echtpaar Straathof-Van Amsterdam zijn 50-jarig huwelijks feest viert. Ruim tachtig mensen zullen aanwezig zijn, en dat i& dan alleen familie omdat zowel de bruid als de bruidegom uit een grote familie komen. Zelf heeft het echtpaar nog eens zes kinderen en dertien kleinkinderen. Een van de kleinkinderen is voor het feest helemaal uit Suriname overgekomen. Gisteren was, als voorproefje voor het huwelijksjubileum, bur gemeester Houdijk in huize Straathof aan de Bonifaciusstraat. Hij feliciteerde het echtpaar met de gouden dag. Het feest be gint morgen met een eucharistieviering in de Meerburgkerk om vier uur en vanaf vijf uur is er een receptie in de kantine van de Doeshaven in Leiderdorp. De heer (75) en mevrouw (72) Straathof zijn kerngezond en wonen ook nog steeds op zichzelf. Daarbij weten zij zich goed te vermaken. Mevrouw Straathof handwerkt veel en haar man „verslindt" boeken. Samen fietsen ze vaak en „oma" is altijd te vinden langs de lijn bij de voetballers van Meerburg I, het elftal waarin haar jongste zoon speelt. Mevrouw Straathof komt overigens uit een bekende Hazerswoudse familie. Haar opa was beroepsvis ser en haar jongste broer geniet nog steeds bekendheid als palingvisser. WOONWAGENBEWONERS OP RAADHUISLAAN WASSENAAR Zes bewoners van het woonwagenkampje aan de Ruigelaan in Wassenaar hebben zich gisteravond met even zoveel caravans geposteerd aan de Raadhuislaan voor het raadhuis. Zij eiseft dat er toezeggingen worden gedaan door het gemeentebestuur over noodvoorzieningen op het kamp aan de Ruigelaan of toezeggingen over een nieuwe lo catie voor het kamp. Vermoedelijk zullen de woonwagenbe woners vanmiddag een gesprek met het gemeentebestuur hebben. leelvoorzieningen Vinken veld )RDWIJK Burgemeester en wethouders stellen de gemeenteraad voor een krediet van 120.000,- hikbaar te stellen om de nieuwe woongebieden in Vinkenveld te voorzien van speelvoorzieningen en re zaken, die de wijk moeten opvrolijken. Hiertoe ',m jren onder meer bloembakken, banken, paaaltjes, lergelijke. ipeelattributen voor de jeugd komen vooral op de enterreintjes. Voor elk groengebiedje komt een in- tingsplan, dat in samenwerking met de buurtbewo- wordt opgesteld. De plannen voorzien verder in zeldjes voor kleine kinderen en de aanleg van een ïard trapveld voor de wat oudere jeugd. Van het ge le krediet zal 50.000,- nog dit jaar worden be de rest zal volgend jaar worden uitgegeven. Wereldbloembollendag succesvolle actie HILLEGOM Naar het zich laat aanzien is de eerste Wereldbloembollendag, vorige week donderdag, een groot succes geworden. Op tal loze Nederlandse ambassades zijn drukbezochte bijeenkomsten geweest. Alleen in Nederland is de campagne eigenlijk mislukt. De respons bij tuincentra en dergelijke is minimaal geweest. De bedoeling van Wereldbloembollendag is dat er weer even de aandacht op wordt gevestigd dat de planttijd voor bloembollen in het najaar begint voor de voorjaarsbloemen en doorgaat voor de zomerbloeiers. De dag, georganiseerd door het Internationaal Bloembollencentrum in Hillegom en de afdeling Afzetbbevordering van net ministerie van landbouw en visserij, moet een begrip worden net als de „nieuwe haring" en de „Beaujolais Primeur". Die dag stelt het bollenvak zich open met stromen van informa tie over bollen, zowel over het kopen, de plant tijd als de soorten bloemen die uit een bol ko men. Het initiatief voor de dag is genomen om dat na een twee jaar durend onderzoek is geble ken dat de consument over het algemeen veel te weinig van bollen afweet. Tijdens de bijeenkomsten in het buitenland is volgens de heer Van Waveren zeer aardige be langstelling getoond voor de Wereldbloembol lendag. In Parijs kwamen ruim honderd men sen bijeen, in Stockholm was de dag zeer suc cesvol met tussen de 120 en 130 belangstellen den en in New York kwamen er 85 publiciteits- en vakmensen op af. Bovendien maakte de te levisie daar twee speciale uitzendingen. De or ganisatoren zijn erg tevreden over de eerste dag. Of die elke jaar op dezelfde schaal her haald kan wordsen zal afhankelijk zijn van de beschikbare hoeveelheid geld. j VW krijgt minder subsidie NOORDWIJK Als de gemeenteraad akkoord gaat met een voorstel van bur gemeester en wethouder stapt de ge meente over op een andere verdeel sleutel voor de berekening van de sub sidie aan de VVV. Een langdurig over leg is aan het bereikte resultaat vooraf gegaan. Voor het jaar 1985 krijgt de VVV ƒ148.000,- en het jaar daarop (1986) 133.000,-. Duidelijk is, dat ook de VVV zal moeten delen in de bezui nigingsoperatie van het college. Buiten de subsidies vallen de lasten van de verbouwing van het kantoor. Deze worden geheel voor rekening van de gemeente genomen. Hoe het zal gaan met de subsidiëring in de jaren na 19"" wordt nog nader bekeken. Regenmantel met biezen in kontrast-kleur. Diverse aktuele kleuren. Mt. 36 t/m 50. Asymmetrische regenmantel in polyester/katoen. O.a. in raf en bruin. Mt. 36t/m 48. Asymmetrische gabardine regenmantel met flanel- voering. Diverse mode kleuren. Mt. 38 t/m 50. [OOLRECHT EN REINIGINGSRECHTEN FORS DUURDER 1SENHEIM Met een voor onvoorziene ven van bijna een miljoen gulden, heb- B en W van Sassen- i „met moeite" de be ing voor 1985 rond ge en. Overigens is van Ipost van 432.174 gul- maar 133.509 gulden Ir echt onvoorziene za- j beschikbaar. Voor de [erende drie ton is al bestemming in de lm van nieuwe investe ren. In de „lauwe" be ing, zonder veel ïws dus, gaat men dan uit van een stijging drie procent van de ïeentelijke belastingen eges. Een uitzondering rop vormen de reini gingsrechten en het riool recht. De reinigingsrech ten worden verhoogd met 16,5 procent van 113 gul den 40 per aansluiting naar 132 gulden en het rioolrecht gaat, zoals vorig jaar werd afgesproken, ge middeld naar 125 gulden per perceel. De begroting wordt eerst in gemeente lijke commissies behan deld en tot slot op 30 ok tober (20.00 uur) en 6 ok tober (14.30 uur) in de ge meenteraad. Op grond van de meerjarenbe groting hadden B en W min der problemen verwacht om een begroting met een positief resultaat op te stellen. De oor zaak daarvan moet voorname lijk worden gevonden in de hogere kosten van onderhoud van enkele gemeentelijke ei gendommen en gebouwen, zo als het lekkende gemeentehuis en het gymnastieklokaal aan de Kagerdreef, en de voorfi nanciering van de aanpassing van de basisscholen. Het rijk betaalt die uitgaven pas ach teraf terug, waardoor de ge meente met een tijdelijke strop van bijna anderhalve ton zit. De hogere onderhoudskosten van de gemeente-eigendom men is met name te wijten aan de slechte toestand van de dakbedekking en de slechte regenwater-afvoeren. Overi gens zijn B en W niet tevreden met de manier waarop men de begroting sluitend moest ma ken. Er moest weer een beroep worden gedaan op rente van de reserves, groot 636.114 gul den, en de uitkeringen van de nutsbedrijven, groot 190.000 gulden. Het college noemt dat een gevaarlijke manier van werken omdat dat geen blij- festiviteiten naar aanleiding van het 125-jarig bestaan van de Matthiasparochie in Warmond zijn eer voorbij, maar deze zaak heeft nog een staartje. Vorige week stond namelijk abusievelijk de teerde ereboog in de krant. Toegegeven, de ereboog van Scouting Warmond mag er ook best maar het ging toch om die antieke ereboog, die altijd bij priesterjubilea van stal wordt ge ld. En die stond nou net aan de andere kant van de Matthiaskerk. De feestcommissie en koster van Amerongen haalden de boog van de zolder van de kerk en maakten hem schoon, waarna /rouw Van Noort er bloemen op rangschikte. teraad zitting heeft, vertegen- meest geschikte persoon de Be gei f te sj van id. j )omel omscïDERDORP De pro- ibarejure rond het aantrek- van een n^euwe kur- en jneester in Leiderdorp t besjt maandag 1 oktober i start. Dan benoemt de feiheenteraad een ver- hwenscommissie ^nJSrokken zal worden bij iuidelbenoemingsprocedure. 'oordigd in de commissie. Naar verwachting zullen de vijf fractievoorzitters tot lid van de vertrouwenscommissie worden benoemd. De adver tentie voor de post van burge meester in Leiderdorp ver- schijnt op 1 november in de Staatscourant. de Commissaris, Een belang rijk punt in de procedure is de geheimhouding. De vertrou wenscommissie opereert strikt in het geheim. Ontmoetingen met kandidaten vinden buiten het gemeentehuis plaats. De commissie is geen verantwoor ding schuldig aan de raad. De vertrouwenscommissie uit Zelfs de mederaadsleden mo- de gemeenteraad wordt inten- gen niet worden geïnformeerd i ver siéf bij de werving van de op- oer hetgeen zij als lid van de fde a'gemeester M.A. van der volger van de heer Van der commissie ter kennis is geno- Zees fe wor(k 21 april 1985 65 Have betrokken. In eerste in- men. De gemeenteraad van :ellinj en Saat °P.1 mei 1985 met stantie wordt een selectie van Leiderdorp zal zich binnen- ggisioen. In zijn vergadering geschikte kandidaten gemaakt aanstaande maandag stelt door de Commissaris van de 0rjTaad ook een verordening Koningin, maar de vertrou- fel die de taak, de samenstel- bevoegdheden wenscommissie kan zich oordeel vormen over deze se- ;kwijze van de vertrou- lectie door met de kandidaten één of meer gesprekken te van!concePt'verordening is ie" voeren. Dit resulteert tenslotte den p fract'e die in de gemeen- in een voordracht van de traj- kort ook nog hebben uit te spreken over de profielschets waaraan de nieuwe eerste van Leiderdorp zal moeten vol doen. De commissaris van de Koningin komt in het najaar naar Leiderdorp om met de raad over de profielschets van gedachten te wisselen. Vote schade aan jacht ^^jTWIJK In een jacht in het Prins Hendrikkanaal is in nacht van zondag van maandag voor duizenden guldens aangericht. Een gaskachel, een ruit en een televisie- >tel werden vernield. Tevens namen de dieven de buiten- irdmotor, een radio en een verrekijker mee. De dieven Omen in de boot door het kajuitzeil stuk te snijden. Iffl ii to te water LTWIJK Een Katwijker vergat gisteravond zijn auto op I handrem te zetten en daardoor reed het voertuig het Ins Hendrikkanaal in. De eigenaar van de auto zat niet in auto. Het voertuig is later op de kant getakeld. ke/£»!ebroken enkel na aanrijding on2eETERWOUDE Een 26-jarige bromfietster uit Zoeter- lde is vanmorgen na een aanrijding met vermoedelijk een ^oken enkel overgebracht naar het Academisch Zieken- - 5 Leiden. Zij stak de Dirk van Santhorstweg bij de pro- Ciale weg over en verleende daarbij geen voorrang aan 43-jarige automobilist uit Zoeterwoude. Bliksem in hooischelf NOORDWIJKERHOUT Tijdens het zware onweer de afgelopen nacht is op diverse plaatsen in de streek de blik sem, meestal zonder schade, ingeslagen. Op de meeste pun ten durfde men vanwege de harde klappen niet te gaan kij ken. In Noordwijkerhout ech ter vloog een hooischelf in brand door blikseminslag. De toegesnelde brandweer had ongeveer een uur nodig om de brand in de schelf midden in een weiland aan de Tespellaan meester te worden. Geen krant ontvangen? Bel tussen 18.00 en 19.00 uur, zaterdags tussen 14.00 en 15.00 uur, telefoonnr. 071- 122248 en uw krant wordt nog dezelf de avond nabezorgd.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 7