Ivangelische Omroep gereed voor de B-status gekleurd gezien IDIO/TELEVISIE CaidocSommtl DINSDAG25SEPTEMBER 1984PAGINA 1? derland reageert uwelijks op 'Threads' fERSUM Het Nederlandse pu- heeft nauwelijks gereageerd op de 'Threads', die Veronica zondag uit en die een beeld gaf van de gru- i een atoomoorlog. 3('; va 9 i va. 51 'eronica kwamen na de uitzending lf telefoontjes binnen. Drie daar- bedankten Veronica voor het uit en van die film. Negen reacties n minder positief. Zij vroegen om Veronica zo'n verschrikkelijke moest uitzenden. Een woordvoer- ran Veronica liet weten dat er op wat meer reacties was gerekend, speciale ploeg was ingeschakeld le verwachte stroom telefoontjes nemen. Nederlander naarjazzquiz in Parijs HILVERSUM De 42-jarige onderwijzer Johan Bijkerk uit Al melo is als eerste ge ëindigd bij de Neder landse voorronde van de EBU jazzquiz. Door dit resultaat is Bijkerk de Nederlandse kandi daat bij de eindronde die op 2 november in Parijs wordt gehouden en waarnaar zes Euro pese omroepen deelne mers afvaardigen. Cabaretgala geheel op radio HILVERSUM De uitreiking van de 'Scheveningen Cabaret Prijs 1984' vormt één van de hoogtepunten in het Cabaretgala 1984, dat op de avond van zondag 30 september in het Circusthea ter in Scheveningen wordt georgani seerd. Winnares van deze wedstrijd is Martine Bijl. Het programma in Sche veningen wordt gepresenteerd door Jos Brink, die als gasten zal aankondigen: Gerard Cox, Liesbeth List, Louis van Dijk, Pluche en Plastic, Purper, Mini en Maxi, Rients Gratema, Ramses Shaf- fy, Pim Jacobs, Herman Finckers en Brigitte Kaandorp. De TROS zendt dit bijzondere gala rechtstreeks uit in een programma van drie uur via Hilversum 4. Kamerfracties vragen optreden tegen piraterij DEN HAAG De fracties van PvdA, CDA en VVD uit de Tweede Kamer hebben de ministers van justitie en van binnenlandse zaken en de staatssecretaris van verkeer gevraagd „met alle hen ten dienste staande middelen" op te treden tegen illegale zen ders. In schriftelijke vragen heke len de Kamerleden Beinema (CDA), Kosto (PvdA) en Keja (VVD) de handelwijze van en kele autoriteiten, die zich op het standpunt en onder het motto stellen: „Zo lang de zen ders niet storen, is het ons best". NCRV: schoolradio schrappen op Hilversum 5 HILVERSUM Wat de NCRV betreft kunnen de schoolradio-uitzendingen worden geschrapt van de nieuwe zender Hilversum 5. Op deze zender komen alle kleine zendgemachtigden, die nu nog tussen de pro gramma's van de grote omroepverenigingen op de an dere Hilversumse zenders zitten. Volgens het hoofd van de NCRV-radio, P. Hollaar, is het efficiënter om de be treffende programma's op cassette te zetten en naar de scholen te zenden. In de praktijk maken maar weinig scholen rechtstreeks in de klas gebruik van de school radio op het moment dat de programma's worden uitge zonden, zo zei Hollaar in Hilversum bij de presentatie van de nieuwe NCR V-programma's voor het komende winterseizoen. Hij uitte ook zijn twijfels bij het nut van uitzenden van cursussen in één blok op Hilversum 5. Een moeilijkheid is wel, dat omroepen geen program ma's mogen samenstellen ten behoeve van derden. Al leen programma's, die men eerder zelf uitzond, mogen aan derden worden toegespeeld, een systeem dat al ja ren zo werkt bij de NCRV. iïiï IVERSUM De Ev. ?JF ffoeP is klaar voor de fWjMfltatus. Aldus een jui- Êsifönde kop in het „Hil- gums Dagblad", een &genheidsuitgave van p omroep, die zegt ar te zijn om met in- EN Hg van 1 oktober 39 uur Bozendtijd te vullen, twaalf uur, en vijf uur straat. m|ijd, was 2XA uur. amers pl plm. 12 ide afgelopen maanden is >5.000. "ra gewerkt aan de uitbrei- van het programmapak- zo lezen we verder. Dertig 4ENT, rrjertig nieuwe omroepmede- Renbaah(st)ers z,jn aangetrokken, Tel. 07^1 n0g niet aiiemaai jn :t. Inhoudelijk zal er aan rogrammering weinig ver ren. Men houdt dezelfde aan. Wel zal het be ide uitgebreider en dieper ndeld worden. Dit leidt er o.a.toe, dat de actualiteitenru briek „Tijdsein" voortaan vier maal per week op de radio komt en eenmaal op de tv. Dit laatste was eenmaal in de veertien dagen. De lengte blijft steeds een half uur. Deze rubriek dient ook om als antwoord te fungeren op de groeiende macht van de com merciële tv, acht maatschap pijen die binnenkort zend machtiging krijgen van het ministerie van WVC. Hiermee wordt in een begeleidend com mentaar in genoemd gelegen heidsblad de grondslag van ons omroepbestel ondergraven genoemd. Commerciële tv, tot nu toe altijd afgewezen, dringt binnenkort de Nederlandse huiskamer binnen. Nu gaat de slag om de kijkcijfers pas echt beginnen. Hilversum wordt slagveld en de slachtoffers zijn de kijkers. Er komen geen nieuwe pro gramma's bij, maar wel zijn er Jwe ter Velde zet een praatshow op met het evangelie als uit- gspunt. nieuwe formules voor bestaan de programma's. Zo blijft Rob v.d. Spek de kwis „Spelregels" leiden, maar gooit hij het over een nieuwe boeg. In elke afle vering treden drie teams van elk twee personen tegen el kaar in het krijt. Zij gaan pun ten verzamelen voor een goed doel dat door hen zelf is geko zen. De gescoorde punten wor den in guldens omgezet. Op 23 oktober begint Robert weer. Met ingang van oktober gaat de EO ook met enige regel maat programma's voor de vrouw maken. Dit gebeurt tel kens naar aanleiding van bij eenkomsten overal in het land en wel onder de tiel „Vrouw zijn". In feministische bladen en andere media doen allerlei nieuwe denkwijzen over de vrouw hun intrede. Ook de bijbel deelt de vrouw een spe cifieke rol toe. Vanuit dit bij bels perspectief zal de rol van de hedendaagse vrouw worden bekeken. Te beginnen 16 oktober staan er voorts drie documentaires geprogrammeerd over Mosje Dajan, de Israëlische politicus en strateeg, die drie jaar gele den overleed. De eenogige Mosje, die dat oog in zijn strijd voor zijn land verloor, ver diende zijn sporen zowel ter verdediging van zijn land als ter verdediging van zijn poli tiek, gericht op het veilig voortbestaan van zijn land. Op 9 oktober start een nieuwe serie onder de titel „De open cirkel". Hierin staan huwelijk, gezin en opvoeding centraal. Hierop wordt in radiopro gramma's aangehaakt. Men kiest telkens verschillende in valshoeken. In een toelichting op dit programma meldt de EO, dat we in een complexe wereld leven met allerlei door elkaar lopende verbanden. Daarin moet als kleinste een heid het gezin fungeren. Als ouders en opvoeders voel je de neiging de cirkel van het gezin gesloten te houden. Maar door de vrijheidsdrang van de kin deren trekt die cirkel steeds verder open. In aanvulling daarop laat di recteur L. Dorenbos weten, dat voor de Ev. Omroep het gezin de basis blijft van alle programma's. Ook daarom vormen de EO-kinderkrant en „D'r kan nog meer bij" ge koesterde programma's in het EO-pakket. Achter elk kinder en jongerenprogramma staan ouders, ouders die de EO heb ben laten weten, zo schrijft di recteur Dorenbos, dat dit ten minste programma's zijn waar je met de kinderen rustig naar kan kijken. Feike ter Velde volgt de voet sporen van HenkBinnendijk en gaat zijn eigen talkshow doen. Hij zal onder de titel „Mag ik 's met je praten" men sen aanspreken die over een bijzondere persoonlijke erva ring in het jongste verleden komen vertellen. Hij doet dit voor het eerst op dinsdag 9 ok tober. Het evangelie zal hierbij telkens uitgangspunt vormen. Voor sommige mensen, zo laat ter Velde weten, is dit evange lie ver weg. Anderen herken nen dat evangelie juist uit de ondervinding van alle dag. Ook het leven van wie in Christus geloven loopt niet al tijd op rolletjes. Maar een be houden aankomst blijft be loofd. In dezelfde lijn ligt een pro grammaserie als „God veran dert mensen". Doel hiervan is evangelisatie. Op dinsdag avond 4 december wordt hier mee begonnen. Ook deze uit zendingen worden gepresen teerd door Feike ter Velde. Hij stelt, dat als het menselijk hart verandert, ook zijn omstandig heden een wending nemen. Dit zal blijken uit ontmoetin gen, die Feike ter Velde in deze uitzendingen heeft met een aantal mensen. Henk Binnendijk tenslotte blijft dwalen door het H. Land. Hij weet daar de weg. Kent de historisch-religieuze betekenis van de plaatsen waar ook Christus en zijn apostelen verbleven. Binnen dijk neemt een groepje jonge ren op zijn reizen mee. In het vertonen van series moet wat meer orde komen HILVERSUM Maggie Forbes komt terug! Maggie Forbes? Wie is dat nou weer? Maggie Forbes is een vrouwelijke poli- tie-agent in een niet onverdienstelijke Engelse televisieserie, die de NCRV een paar seizoenen geleden op onze trouwe kijkbuizen vertoonde. Tegelijk is Maggie Forbes een typerend voorbeeld van de ma-5, nier waarop de Hilversumse kijkmachten omspringen met programma's die ze zelf aankopen, uitzenden, geliefd maken bij zoveel mogelijk mensen en dan achteloos in de diepvries stoppen of ze te vervangen door weer andere aankopen. Min of meer zonder slag of stoot draaien ze dan enkele seizoe nen later de zaak weer om. Immers: Maggie Forbes komt nu in de plaats van de uitstekende Amerikaanse politieserie Hill Street Blues, die haar eerst zelf verdrongen heeft. Is Hill Street Blues nu op? Nee hoor, daarvan heeft de NCRV ook weer een heel pakket in het vriesvak gedeponeerd en dat komt dan weer aan de beurt als ze zelf weer op Maggie zijn uitgekeken. Wat Is nu het belang van dat stuivertje wisselen? Dat ontgaat mij volkomen. En mij niet alleen, neem ik aan. Mensen die destijds naar Maggie Forbes zijn gaan kijken hebben de ka rakters leren kennen, ze weten waarom Maggie doet wat ze doet, ze kennen haar zoon, ze weten dat haar man, ook een politiefunctionaris, in een straatgevecht is omgekomen, ze kennen de fijne trekjes van de manier waarop verschillende collegae en chefs in de dienst met elkaar omgaan, ze kennen de invalshoek van waaruit de afleveringen geschreven zijn. Wie nu voor het eerst gaat kijken, mist dat hele stuk voorge schiedenis en zal best moeite hebben zich een beetje „in te kijken" in de karakters. En datzelfde overkomt natuurlijk straks weer de mensen die na een onderbreking van vele, vele maanden ineens Hill Street Blues krijgen voorgezet De NCRV is heus niet de enige omroep die zo gek omspringt met de eigen aankopen. Haast alle zuilen hebben daar een handje van. Veronica heeft het vertonen van Operatie Petti coat ook met grote perioden onderbroken, idem dito met Magnum, met Dynasty, met Happy Days. De KRO doet het steeds met Lou Grant en met de Muppets-show, de VARA is ook klungelig omgegaan met Fame (waar is dat trouwens ge bleven?), de AVRO rommelt ook regelmatig met de voort gang van Dallas. Kortom: ik pleit voor wat meer continuïteit in het vertonen van series op de televisie. Dat is in het belang van de kijkers, die zich nu eenmaal graag instellen op de series die worden vertoond en daar hun kijkpatroon op afstemmen. Begrijp me goed: ik sta hier niet te roepen dat al die series van een ver heffend artistiek peil zijn en van mij hoeven ze ook lang niet allemaal te worden uitgezonden (in enkele gevallen zou ik zelfs wel „integendeel" willen uitroepen). Maar als je als zuil kiest voor een serie, laat dan je kijkers niet elke keer in de kou staan. De manier waarop Veronica haar leven heeft gebeterd in dit opzicht, dóór Petticoat en Happy Days elkaar te laten afwisse len op de zondagavond, zou een voorbeeld kunnen zijn voor de NCRV. Want waarom zouden Maggie Forbes en Hill Street Blues niet allebei in het pakket kunnen blijven zitten? De ene week Maggie en de andere week Hill Street Blues? Een tijds verloop van twee weken tussen de afleveringen kan dat soort series (waarin immers per aflevering een compleet „verhaal tje" wordt verteld) best velen. Overigens spant de VARA natuurlijk de kroon in dit hele verhaal, als je je realiseert hoeveel jaren er zitten tussen het moment dat men daar stopte met het uitzenden van de Engel se serie Coronation Street en nu, het seizoen 1984-1985, waar in deze omroep deze serie wil hervatten. Wat destijds ook de (foute) redenen mochten zijn geweest om te stoppen, ik wil toch niet verhelen dat ik redelijk nieuwsgierig ben naar het vervolg. De VARA gaat de hervatting overigens begeleiden met een speciale aflevering waarin Willem Ruis zich laat uit leggen wie wie is, en wie er allemaal verdwenen zijn en nieuw bijgekomen in de tussentijd. Nou ja, minder kon al niet, natuurlijk. RENE DE COCQ t de vertoning van de de- —Jtfilm van Marleen Gorris Ifljf stilte rond Christine M." de VARA aan bij de Ne land se Filmdagen in 0terskePcht' waar haar nieuwste -erv. krl „Gebroken spiegels" in miêre gaat. Het debuut van rleen Gorris werd in 1981 r enthousiast ontvangen en 33/84, alleen hier, maar ook in jeidzaal buitenland. Het door haar ne kwal geschreven scenario is het i3457las van drie vrouwen, die apavon» tegelijkertijd in dezelfde \tiek bevinden en na een Jstal de eigenaar vermoor- varkerj. in de Bijlmerbajes hoort r-, kal» vrouwelijke psychiater hun eiteboiijaa/. 37 Lew uur Nederland 1. scnerp., tkijk filmrubriek Uitkijk gaat in Leidei| nieuwe seizoen onder een eds wisselende presentator iDHOUP'e/7- Vandaag is dat Huub bezorg pel, die deze eerste afleve- 0. over de Nederlandse Film- ips Voc/en in Utrecht verzorgt. Hij ielt zelf in een aantal films, hier worden vertoond, na- lijk in „De Schorpioen" van Leider» Verbong en „Maria" van Ier Jan Rens. Met Monique rijs vod de Ven, hoofdrolspeelster 1. Hzel„De Schorpioen', heeft hij 'Ier. Te interview, evenals met mriette Tol. pi uur Nederland 1. Leider irl Lewis 11 13 is de EO gelukt de supe- t van de Olympische >len, Carl Lewis, die vier- 1/ goud won, naar Neder- te halen. Op 13 oktober t hij naar de EO-Jongeren- in Utrecht. Er rezen in EO- '°r wavgen moeilijkheden rond vre hardloper, omdat hij ook 6858 zondag op de baan ver- lijnt. Dit zou duiden op Irtverdwazing. De Ev. Om- heeft hem in een gesprek )p gewezen, dat deze om- in dit opzicht niet achter kan staan. Maar, deelt de desgevraagd mee, net als Iberoept Lewis zich op Pau- I, 9, zijn brief aan de Korin- Irs. Paulus heeft van de imalige Olympische Spelen 'eten en geschreven, dat niet gaat om een wedloop gouden plakken, maar om 'edloop van het leven, ge- op het bereiken van het iwige leven. Daarover zal hij Eisjof komen praten op de EO- I. 07 jgerendag. 110 uur Nederland 2. NEDERLAND 1 NCRV 16.00 Rondom tien. Afl.: De wereld houdt op bij het ein de van je handen (herh.). In het begin van dit jaar pre senteerde Henk Mochel een aflevering van „Rondom tien', die gewijd was aan de belevingswereld van blin den en slechtzienden. Het publiek bij deze uitzending bestond vrijwel uitsluitend uit jongere visueel gehandi capten. Uit hun verhalen kwam de teneur naar voren, dat zij zich absoluut niet be klagenswaardig of zielig vin den. Maar de uitspraak van een 21-jarige jongen: „De wereld houdt op bij het ein de van je handen" werd niettemin tot titel van dit programma gekozen. 16.55 Maggie en David (slot), jeugdserie. Er komen twee Italiaanse krijgsgevangenen op de boerderij werken. Maggie vindt hen aardig, maar David heeft zo zijn wantrouwen. TELEAC 18.40 Cursusinformatie: Duits voor beginners (Gute Rei- se). VARA 18.55 De Smurfen, tekenfilm serie. Afl.: Het stinkei. 19.20 Het gaat goed met de VARA, vooruitblik op de programma's van het ko mende winterseizoen. NOS 20.00 Journaal. VARA 20.28 De stilte rond Christine M., speelfilm van Marleen Gorris. Drie vrouwen ver- De EO zendt een portret uit van de 23- jarige Amerikaanse atleet Carl Lewis. Ned. II om 20.10 uur. moorden een onschuldige winkelbediende. De mannen in hun leven wijzen zij aan als het motief voor deze gruwelijke daad. Met: Cox Habbema, Nelly Frijda, Henriette Tol en Edda Ba- rends. 22.01 Achter het nieuws. 22.41 De Uitkijk, filmprogram ma gewijd aan nieuwe Ne derlandse films. NOS 23.26 Journaal, 23.31 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 NOS 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 Paspoort voor Italianen. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. EO 19.12 Kop en staart, dieren- programma voor de jeugd. 19.27 Flap-uit, jeugdprogram ma. 19.45 De wasbeer is los, do cumentaire. 20.10 Meer dan goud, Carl Lewis. Portret van een top sporter. 20.45 Speelkwartier. Het bou wen en bespelen van de gi taar (herh.). 21.00 Toren van Babel, serie. Vanavond: Leven met kan ker. 22.17 Tenslotte, slotwoord door prof. dr. W.H. Velema. NOS 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag vandaag. 23.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. DUITSLAND 1 18.00 Hier und Heute. 18.15 Landluft. 19.00 Falcon Crest. 20.00 Tagesschau. 20.15 Expeditionen ins Tierreich. Film van Heinz Sielman: Een wereld in het „dak van het oerwoud'. In de tro pische regenwouden van Midden-A- merika biedt de Amate, een reuze-vij geboom, onderdak aan een grote verscheidenheid van dieren, die op verschillende „verdiepingen" leven. Heinz Sielmann laat in zijn film zien, hoe de enorme bladerkropn van deze boom meerdere aparte biotopene 21.00 Report, actualiteiten. 21.45 Dallas, tv-serie. 22.30 Tagesthemen. 23.00 Kulturwelt. 23.45 Kunstoffensive in Bonn. 00.30 Tagesschau. DUITSLAND 2 18.20 HeiBe Wickel-kalte Gusse, se rie kroegverhalen van Georg Lohmei- er. Afl.: De tic. 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Verkehrsgericht. Afl.: Christine C. verliet de plaats van het ongeval. Een actrice heeft in haar haast om naar een middagvoorstelling te ko men een aanrijding met haar auto. Bij het links afslaan blijft ze op de tram rails steken en wordt prompt door een tram geramd. Hoewel de schade beperkt blijft, moet de politie erbij gehaald worden. De zaak wordt ge compliceerder als blijkt, dat een pas sagier licht gewond Is geraakt. Maar omdat de actrice bij de voorstelling niet gemist kan worden, laat ze zich door een ooggetuige naar het theater brengen. Dientengevolge wordt ze beschuldigd van vluchtmisdrijf. 21.05 Tierportrat. De Alpensteenbok. 21.15 WISO. 21.45 Heute-journal. 22.05 Soldier Girls - Frauen in Uni form, Amerikaanse documentaire (1981). De cineasten Nick Broomfield en Joan Churchill hebben met toe stemming van het Pentagon drie maanden lang de training van vrou welijke recruten meegemaakt, dat re sulteerde in het schokkende docu ment „Soldier Girls'. Vijftig jonge vrouwen komen bij elkaar in Com pagnie Charlie. De meisjes, die voor het overgrote deel gekleurd zijn, heb ben zich allen vrijwillig gemeld - de meesten om in deze tijd van werk loosheid een hogere status te verwer ven. Ze ondergaan de dagelijkse rou tine, de exercitie, de consequente vernederingen. Slechts dertig van de vijftig vrouwen maken de training af. In het bijzonder concentreert de film zich op drie van deze vrouwen. 23.30 Ratschlag für Kinoganger. 23.35 Heute. DUITSLAND 3 WDF 18.30 SesamstraBe. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Tagesschau. 20.15 Unser Land - unsere Ernte. 20.45 Rückblende - Vor 30 Jahren. 21.00 Formal Eins. Popmuziek. 21.45 Landesspiegel. 22.15 Thema des Monats: Slagveld onder de sterren. Documentaire. 23.15 Schach dam Weltmeister. 23.45 Journaal. BRT 1 18.10 Sprookjestheater. Afl.: Repel steeltje. 18.30 De Smurfen, tekenfilmserie. Afl.: Het vergrootmengseltje en De slechtweersmurf. 18.55 De andere Belgen (4), serie. Afl.: Brussel (1). 19.35 Kijk uit" Afl.: Defensief rijden op gewone wegen. 19.40 Mededelingen en programma overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-Zaken. 20.20 I.Q., kwis. 20.50 Verover de aarde: Bier. Pro gramma over bierbrouwen in België. 21.40 Programma van de SO. 22.30 Journaal en Coda. BRT 2 19.00 Pepplno (3), jeugdserie naar een boek van Eveline Hasler. 19.25 Tijdrover. Doe-het-zelf: stuca- 19.40 Mededelingen en programma- -overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-Zaken. 20.20 Woody Allen-serie: Annie Hall, Amerikaanse speelfilm uit 1977. Een van de meest persoonlijke en auto biografische films van Woody Allen Is „Annle Hall', een film, die met drie Oscars werd bekroond. Hoofdrol speelster Diane Keaton kreeg even eens een Oscar. Alvy Singer (Woody Allen) van Coney Island, komiek In een derderangs cabaret, heeft net zijn derde huwelijk achter de rug. als hij bedroefd terugkijkt op zijn verle den. Eerst was hij getrouwd met een links-intellectuele, vervolgens met een snob-intellectuele en tenslotte met de mooie en begaafde Annle Hall (Diana Keaton). Met de hulp van een psychiater zoekt Singer naar de die pere oorzaak van zijn mislukte huwe lijken, zijn minderwaardigheidscom plex. zijn pessimisme en zijn twijfels. 21.55 Ten huize van Max Wildier*. Interview: Joost Florquin (herh.). RTBF 1 16.30 ONEM-vacature*. 16.45 Schooltelevisie. 17.15 Lollipop, jeugdprogramma. 17.50 Plein Jeu, gevarieerd program- 19.00 Ce eoir, regionaal programma. 19.23 Informatie voor de consument. 19.24 Lotto en toto. 19.30 Journaal en toto-uitslagen. 20.00 Contacts, verkeersinformatie. 20.05 Les poupees de l'espoir (The dollmaker), tv-film van Daniel Petrle. Tweede deel. Met: Jane Fonda. Le- von Helm en Jason Yearwood. 21.15 Vive la sience, wetenschappe lijk programma. 22.15 Salut l'artiste, culturele ru briek. 23.15 Journaal. TV 5 19.00 L'imaginatlon au galop. De lichtjes in de hemel. 19.30 Jardins divers. 20.45 25 fois la Suisao: Argovie. Do cumentaire. 21.50 Musique folkloriqua Argovlen- BBC 1 18.00 John Craven's newsround. 18.10 Star Trek, SF-serie (herh.). 18.58 Weerbericht. 19.00 Journaal. 19.30 London Plus. 19.55 Pop Quiz, spelprogramma met Mike Read. Gasten o.a. Mike Peters van The Alarm. 20.30 The Lenny Henry show. 21.00 The Invisible Man, tv-serie naar het boek van H.G. Wells. Met: Philip Donaghy, Michael Sheard en Gerald James. 21.30 Butterflies (5), comedy-serie. 22.00 Journaal. 22.25 SOE - a secret army, docu mentaire serie. 23.25 Swim or sink (1), tv-serie (herh.). 23.55 Taxi, Amerikaanse serie. 00.18 Nieuwsoverzicht. 00.20 Late night in concert. 00.50 Weerbericht. BBC 2 18.00 Open University. 18.25 Nieuwsoverzicht voor doven en slechthorenden. 18.30 Darts. 19.00 The Rockford Files, Ameri kaanse detectiveserie. 19.50 Pro-celebrity golf. 20.40 Q.E.D., wetenschappelijk pro- gramma. 21.10 Chronicle of sleep. 22.00 Silent movie, Amerikaanse speelfilm van Mel Brooks (1976). 23.20 Britisch Darts. 23.50 Newsnight. 00.35 Open university. ITV 18.15 Emmerdale farm. 18.45 Nieuws 19.00 About Anglia 19.35 Crossroads. 20.00 Bygones. 20.30 Give us a clue. 21.00 Des O'Connor tonight. 22.00 Return to Eden (3). Mini-serie. 23.00 News at ten. 23.20 Anglia late news. 23.30 Return to Eden. 00.20 St. Ivel IJsshow. 01.20 Tuesday topic. SKY CHANNEL 19.00 Green Acres. Afl.: Eb elopes. Oliver en Lisa ontdekken tot hun schrik dat Eb, hun hulp op de boer derij de benen heeft genomen. 19.30 The Brady Bunch. Afl.: A-Cam- ping we will go. Mike en Carol willen met de kinderen gaan kamperen. Voor de meisjes is het echter de eer ste keer. 20.00 Pathfinders. Afl.: Sitting ducks. Nederlandse verzetstrijders schieten te hulp wanneer Engelse piloten in moeilijkheden komen. 20.55 Skyways, tv-serie. Een jonge Amerikaanse golfspeler weigert mee te doen aan een tournool, tenzij zijn zoekgeraakte golf clubs worden te ruggevonden. Nick denkt dat er an dere reden zijn voor de golfspeler om zo te handelen. 21.45 Thrillmaksr sport In My Bal loon. 22.10 American Football. 23.25-00.30 Sky music box. Video- TV-Morgen NEDERLAND 1 NOS 09.00 Schooltv. 09.30 Nisuws voor doven. 09.35-12.00 Schooltele visie. 13.00 Nieuws voor doven. TROS 15.30 Dieren van hst groene woud (slot). 15.55 Bassie en Adriaan op de Henri Dunant, impressie van een voorstelling tijdens een jeugd- bootreis van het Rode Kruis. 16.10 Dolly Dots (5), herhaling tv-serie. 16.35 TROS Sport. Reportage We reldkampioenschap Trophy Teams en de „Zilveren Vaas" Teams In Assen. DUITSLAND 1 08.10-09.05 Schooltelevisie. 09.25 SesamstraBe. 10.00 Heute. 10.03 WISO. 10.35 Verkehrsgericht (herh.). 12.10 Report. 12.55 Persoverzicht. 13.00 Heute. 13.15 Teletekst-over- zicht. 16.00 Tagesschau. 16.10 Wan- derungen durch die DDR. 16.55 Mu- sik fürs Auge. 17.45 Victor und Ma ria, Engelse tekenfilm. 17.50 Tages schau. 18.00 Hier und Heute. DUITSLAND 2 10.00 Zie Duitsland 1. 13.15 Teletek- st-overzicht. 15.25 Breakdance (herh.). 15.57 Programma-overzicht. 16.00 Heute. 16.04 Neues aus Uhlen- busch. 16.35 Mickey* Trickparade. 17.00 Heute. 17.15 Tele-lllustrierte. BRT 1 17.00 Alleen op de wereld (3), serie naar het werk van Hector Malot. 17.55 Journaal. 18.00 Tik Tak. RTBF 1 11.30 Teletekst magazine. 14.00 Schooltelevisie. 15.00 Teletekst ma gazine. 16.30 Graffiti. 17.15 Lollipop. 17.50 Plein Jeu. BBC 1 07.00 Teletekst-overzicht. 07.30 Breakfast Time. 10.00 Ghabar. 11.30 Play school. 13.30 Journaal. 13.35 Weerbericht landbouw. 13.27 Nieuwsoverzicht voor doven. 14.00 Pebble Mill at One. 14.45 King Rollo. 14.50 Bric-a-brac. 15.00 Writers Houses. 15.15 (ZW)Fighting Father Dunne, Amerikaanse speelfilm (1948). 17.10 Mighty Mouse. 17.15 The Old Man of Lochnagar. 17.30 Superstore talent competition. 17.55 John Cra ven's newsround. ITV 7.25 Ontbijt tv. 10.30 Sesamstraat. 11.25 Tekenfilm. 11.35 Tarzan. 12.25 British Achievement: Magnus. 12.50 Tekenfilm. 13.00 Rod, Jane Fred dy. 13.10 Sounds like a story. 13.30 Movie memories. 14.00 Nieuws. 14.30 Glenroe (2). 15.00 Crown court. 15.30 Country practice. 16.30 Sons and daughters. 17.00 Rod, Jan* A Freddy. SKY CHANNEL HILVERSUM 1 leder heel uur nws. 17.55 Meded.(NOS). AVRO: 18.06 AVRO's radiojourn. 18.25 Toppers van toen. 19.02 Pim Jacobs" platen- scala. 19.45 Hollywood Boulevard. 20.03 Operette-musical. 21.02 De tij dige dood (4), hoorspelserie. 21.33 Even tussendoor. 22.02 AVRO's sportpanorama. NOS: 23.07 Met het oog op morgen. VARA: 00.02 Elpee- -tuin. 02.02 Groot licht. 05.02 Truck. HILVERSUM 2 NOS: 18.00 Nws. PP: 18.20 Uitz. van de CP. Hum. Verb v- 18.30 Het voordeel van de twijfel. TROS: 19.00 TROS-klantenservice. 20.00 Nws. 20.03 Finale. 21.00 Om het boek. TELEAC: 21.30 Let's swing, herh. les 8. 22.00 Onderwijskunde (8). TROS: 22.30 Nws. 22.40 De weg ligt open (16), hoorsp.serie. 23.00 Proef lokaal: De dood wacht op mij onder mijn hoofdkussen. 23.55 Nws. HILVERSUM 3 leder heel uur nws. VARA: VARA's Lijn Drie. Drenthe erf Groningen. Thema: Geld. NOS: 18.04-" De avondspits. VARA: 19.02 Popcon cert vanuit Groningen. 21.02 Moon- HILVERSUM 4 NCRV: 20.00 Leonard Bernstein dirigeert Amerikaanse mu ziek (2). 21.20 Literama: Het goede j leven, hoorspel. 22.25 Orgelconcert door Adriaan C. Schuurman. HILVERSUM 5 (Via AM-zender Hilver sum 1) NOS: 19.02 Nws voor buiten- landers. 19.02 Bulletin in het Marok kaans-Arabisch. 19.10 Bulletin in het Berbers. 19.20 Bulletin in het Turks. 19.30 Bulletin in het Spaans. RADIO RIJNMOND leder uur Rijn mond-nieuws in aansluiting op het ANP-nleuws. 16.30 Middagmagazine. Morgen HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. VOO: 7.03 Ook goeiemorgen. 09.03 Muz. terwijl u werkt. 10.32 Kletskop. 12.03 Will wil wel. 14.03 Jukebox. 15.03 Nederland Muziekland. HILVERSUM 2 VARA: 7.00 Nws. 7.11 De wekkerradio. NOS: 9.05 NOS- -Sportief. 9.24 Waterstanden. 9.30 Nws. Teleac: 9.33 Follow me II - hitro- duktieprogr. VARA: 10.03 Vlam in de pan. hoorspel. 10.23 Hoor haarl (10.30 Nws). 11.30 Nws. 11.33 Leef- -tijd-genoeg. Overh.voorl.: 12.16 Franco huis. NOS: 12.26 Meded. v. land- en tuinbouw. 12.30 Nws. VARA: 12.36 Dingen v.d. dag. 13.00 Nws. 13.10 Leef-tijd-genoeg (13.30 Nws)JÏ 14.00 De Schuurpapier vanuit Dier-'; gaarde Blijdorp. 14.30 Nws. 14.3T' Portret van een schrijver: Maarten 't Hart. 15.30 Nws. 15.33 Flora Tristan. documentair spel (slot). 16.30 Nws. NCRV: 16.33 Studio 55. HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws. KRO: 7.04 Het leven begint na zeven, met Peter Koelewijn. 9.04 Formule 3. 11.04 Radio „De Zwarte Roos". 12.04 Vraag en antwoord. 13.04 Seetourg en Wurlitzer. 14.04 And the beat goes on... 15.04 Komt er nog wat van? 17.04 Weeshuls van de hits. HILVERSUM 4 NCRV: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.10 Preludium. 8.00 Nws. 8.05 Platennws. 8.45 Musl- ca Sacra. 9.15 Onder de hoogtezon 10.00 Kamermuz. uit de Barok. LulJ en gitaar. 10.30 Portret van Michael Haydn. 11.55 De concertaria's van Mozart (8). 12.19 Promenade Licht klass. door het Promenade Orkest. 13.00 Nws. 13.05 Orgelconcert. AVRO: 13.30 Met open mond. Opera fragmenten. 14.30 Terug in het Kur- haus, hoogtepunten. RADIO RIJNMOND leder uur Rijn mond-nieuws In aansluiting op het ANP- nieuws. 7.30 Morgen magazine. 16.30 Middagmagazine met Henk van Hoorn.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 17