©eestenspul bis vanouds irukbezocht i ALLERLEI(DS) L. C.-expositie onthaalt 10.000ste bezoeker 'olitiekogels vellen dolle stier Haags weekblad vreest concurrentie Sijthoff 4 A 2 EIDEN figidaeSotvuwi MAANDAG 24 SEPTEMBER 1984 PAGINA 3 weli IIDEN Een dolle losge- -joken stier, die grote paniek re^ iaide op en rond het Stations- t( ein, is vanmorgen na een ïatie] nge achtervolging door zes fej ilitiekogels geveld. Het ge- takei 'ar''j^e beest heeft een 12-ja- ge jongen lichte verwondin- »n bezorgd. Een andere man kkei is voor een gebroken arm in het ziekenhuis behandeld. De stier ontsnapte om vier mi nuten over zeven op het ter rein van de Groenoordhallen aan zijn eigenaar. Het beest liep dwars door de afrastering van het terrein heen de Wil lem de Zwijgerlaan op. Terwijl de politie werd gewaarschuwd, zetten vijf mannen de achter volging in maar het beest bleek niet te benaderen. De stier liep richting Schipholweg en belandde op een braaklig gend stuk land tegenover het nieuwe postkantoor. Hij rende vervolgens dwars door een sloot de Maredijk op en ging toen weer terug naar de Schip holweg en rende vandaar het Stationsplein op. De achtervol gende mannen en de politie konden niet veel meer doen dan het beest achter na hollen. Vooral voor het station en op de kruising met de Rijnsbur- gerweg zorgde de dolle, le vensgevaarlijke stier temidden van de ochtendspits voor grote paniek. Fietsers sprongen van hun vervoermiddel en renden weg. Het verkeer veranderde in een chaos. De stier liep een brommer, bestuurd door een 17-jarige jongen uit Sassen- heim, omver en ramde ook een 12-jarige Leidse jongen van zijn fiets. De Leidenaar liep een pijnlijk bovenbeen op. De jongen kwam er goed van af, want de stier zat uiteinde lijk boven op de fiets. De stier rende vervolgens weer de Schipholweg op en stootte daar een 23-jarige Lei denaar van zijn fiets. De man viel tegen een auto en werd door de stier, die hem op de horens dreigde te nemen, in gesloten. Op dat moment be sloot de politie, die dat door alle omstanders eerder niet aandurfde, te schieten. Zes ko gels kreeg het beest volgens de politie door één van de top schutters van het Leidse korps te verwerken en dat bleek teveel. De stier zakte bijna vijf kwartier na zijn ontsnapping vanaf de veemarkt door de knieën, maar toen hij met veel moeite een vrachtauto werd ingetrokken was hij nog steeds niet dood. Pogingen om het dier met een verdovingsgeweer te vellen, lukten volgens een woord voerder van de politie niet, omdat het beest daarvoor te beweeglijk was en alleen één gericht schot met een dergelijk geweer wat uithaalt. GRATIS ELKE WOENSDAG DE BIJLAGE Bil UW KRANT MET INFORMATIE OVER FILMS MUZIEK THEATER. RECREATIE.EXPOSITIES EN EEN COMPLETE AGENDA sr DEN Ze waren er eer allemaal. Blaffende inden, miauwende poe- en katten al was beest dat om wat on duidelijke redenen door een nogal eigenzinnige jury werd uitgeroepen tot Perspoes 1984 een toon beeld van stilte en ingeto genheid blatende gei ten, hinnikende veulens, duffe konijnen, starende koeien, schreeuwende dan wel voortschuifelende, ru zie makende, aaiende, ijs of patat etende mensen en niet te vergeten de handel in kattebakken, kattebak- steentjes en hapklare hon- denbrokken. Beestenspul 1984. Het was dit jaar de negende keer dat het dierenfestijn de Groenoord hallen en het gemotori seerd blik de omliggende straten aandeed. De direc tie van de Groenoordhallen telde totaal ruim 20.000 be zoekers, waarbij verreweg het merendeel gisteren „Eu ropa's Dierenshow" bezocht. And ré de Jong, de directeur van de Groenoordhallen, was dan ook zeer tevreden na alle inspanningen van de laatste dagen: „Het opruimen De dieren lieten zich weer gewillig aanhalen. na het concert van Queen was nog maar nauwelijks achter de rug of het opbou wen voor Beestenpul moest al weer beginnen. Zaterdag liep het niet zo hard maar zondag was het vanaf tien uur 's morgens vol". Het staat dan ook nu al vast dat volgend jaar en dan voor de tiende keer Beestenspul op poten zal worden gezet. Rechtsaf De liefhebber kon dit week einde zijn hart weer ophalen aan de bekende hondende- monstraties. Netjes naast de baas lopen en rechtsaf gaan als de baas rechtsaf gaat an ders ben je dat wil zeggen de baas af. Even verderop werd de gelegenheid gebo den een eindje te rijden op een pony en weer daarnaast de katten en poezen soms wat angstig weggedoken in een hoekje van hun kooi of zelfs slapend in de eigen „veilige" kattebak die bij verkoop al gauw een paar honderd gulden moeten op brengen. Goedkoper kon ook. Temid den van de stands van orga nisaties als Greenpeace, de Dierenbescherming Leiden, de Stichting Apen Adoptie Leiden, de Werkgroep Be strijding Vivisectie en Prins Bernhard's Wereld Natuur Fonds stonden de hokken van het Nieuw Leids Dieren asiel. Traditiegetrouw maak te het asiel van de gelegen heid gebruik om honden en katten die al wat langer op zoek zijn naar een baas aan de man te brengen. Uiteinde lijk bleken 11 honden en 23 katten een meer permanent onderdak te hebben gevon den. Incidenten deden zich rond dit familiefeest niet voor. Of het moet het meisje zijn dat met een been bekneld raakte tussen de spijlen van een hek. Uiteindelijk moest de brandweer er met een zaag aan te pas komen om haar te bevrijden. /.LEIDEN Afgelopen /zaterdag, even voor het niddaguur, was het even e?n extra feestje in de Leidse Waag, waar nog tot en met deze week donderdag de jubileum tentoonstelling „Leidse Courant 75 jaar Nieuws", in combinatie met de ex positie van World Press Photo, te bewonderen valt. Dat de tentoonstel ling met haar vele at tractieve facetten een grote publiektrekker is (alleen het aantal scho lieren dat een kijkje kwam nemen en aan een kwis meedeed, bedroeg vorige week al bijna 2000) was van het begin af aan al duidelijk. Maar dat na acht dagen al de 10.000ste bezoeker ver welkomd kon worden was toch wel een verras sing voor de organisatie. De heer A.J. Vroon van het promotieteam van de Leidse Courant begroette de geluk kige, mevrouw F.W. van 't Riet- Eindhoven uit Wasse naar, met een felicitatie en een glazen presenteerblaadje waarop een voorpagina van onze krant stond afgebeeld. Haar man. M. van 't Riet, kreeg een fotoboek met daar in de verzameling zoals die op de expositie van World Press Photo in de Waag te bekijken valt. Dochtertje Elma (14) was blij met een kleurrijke Biedermeier-toef bloemen. „Het trof bijzonder goed, dat fotoboek. Erg leuk, nou en of!", vond de heer Van 't Riet, die enthousiast foto graaf is en ook zaterdag met zijn toestel naar Leiden was gekomen om er een paar pakkende plaatjes te schie ten. Zijn vrouw: „Mijn man tekent of schildert dan thuis die foto's na. Nou, wij kwa men toevallig langs de Waag en zeiden tegen elkaar: voor uit, we gaan eens een kijkje nemen. Wel een toeval hoor, als je dan de 10.000ste bezoe ker blijkt te zijn. Op die ma nier wordt het wel gezellig boodschappen doen". °l De heer A.J. Vroon overhandigt Elma van 't Riet een Biedermeier-boeketje. Waddenbus in Leiden LEIDEN De Landelijke Verening tot Behoud van de Waddenzee doet dit najaar verschillende steden aan om personen voor te lichten over dit unieke natuurgebied. Voor deze actie is een autobus inge richt met een tentoonstelling, films, video, boeken en fol ders. De bus doet deze week ook Leiden en omgeving aan. Overdag gaat de bus langs de lagere scholen. Vanavond is er in de loods van Levitas aan de Dwarswetering in Leiden een film te zien en wordt er een dialezing gehouden. Vanaf acht uur. Morgen wordt er een lezing over waterverontreini ging en zeehonden gehouden in de Grote Collegezaal van het Zoölogisch Laboratorium aan de Sterrewachtlaan 4 in Leiden, vanaf acht uur. Woensdag 26 september is er een dialezing over waterver ontreiniging in het Praethuys aan de Vrouwenkerkchoor- straat 9 in Leiden, aanvang acht uur. Donderdag 27 sep tember is er een filmfestival over het Waddengebied in de Openbare Bibliotheek aan de Nieuwstraat in Leiden, aan vang zeven uur. Zaterdag 29 september wordt van tien tot vijf uur een mini-milieumarkt gehouden op het Stadhuisplein over „water". Er zullen stands staan van milieu-actiegroepen en er treden muziekgroepen op. Vechtpartij met inbrekers LEIDEN Twee bewoners van de Muiderkring hebben zaterdagmiddag twee mannen betrapt die bezig waren in te breken in hun flat. De man en de vrouw kwamen thuis en za gen dat de deur van hun wo ning was opengebroken. In de gang ontstond een vechtpartij met twee ongeveer 20-jarige mannen die de woning waren binnengedrongen. De man deelde een paar harde klappen met een paraplu uit, waardoor het ding brak, maar de inbre kers konden ontsnappen. Ze lieten een schoen en een tas met gereedschap achter. In de tas werden ook sieraden aan getroffen. Volgens een woord voerder van de politie belden de mannen bij verschillende woningen aan en verdwenen weer met een smoes als bleek dat er iemand thuis was. I(j( EIDEN Geboren: Leo zv. H. L. i Y. Mathijsen, Luuk zv. J. F. M. van der Biezen en G. G. C. j ulkens, Martina Maria Elizabeth R. J A. Sloos e M. M. Vooijs, Marjolein Theodora Maria dv J. Both en J. S. M. Winkel man, Dirk Cornelis zv. W. Noort en L. G. van der Plas. Maria Wilhelmi- na dv. J. Passchier en K. van den Eijkel, Nadia Jeanette Louise dv. R. W. Bakker en C. J. L. van den Berg, Johannes zv. J. Messemaker en B. H. Hoek, Sebastiaan zv. J. J. van Tonge ren en J. F. van Brummelen, Jacobus Bartholomeus zv. D. J. Vreeken en P. C. Kramer, Samira dv. M. Elfarh i Y. Dahmani, Bas zv. T. J. M. der de Wiel en A. J. Pas. Cornelis z Virginia dv. J. W van Haarlem en J. C. Kooy. Alida dv. D. Guijt en A J. C. Heemskerk, Jessica dv. H. Keijzer en C. M. S. Beekman, Mette Johanna Hendrika dv. A. M. A. Beugelsdijk en A. M. Belt. Ronnie zv. H. van Beelen en N. G. A. van der Spek, Lieke Ma- rije dv. M. Kastelein en J. H. A. Jose- mans, Anne Maria Hendrika dv. H. L. van der Plas en M. H. van Duij- venbode, Thomas Gerardus Johannes zv. G. C. A. Volwater en L. S. Haam- ke, David Evan zv. H. C. Sipkens en P E. E. Baljon, Ho Wai Edison zv. S A M'gharbi en M. Essfia, Samir zv. A. A. M'gharbi en M. Essfia, Arthur Pieter zv. J. H. Rijk en P. Veenen- daal. Overleden: W. Vader. geb. 7-3-1908 man. D. J. Gouda. geb. 28-12-1914 man. M. C. Zirkzee, geb. 18-2-1891 vrl. geh. gew. met P. de Graaf, P. Vermond, geb. 7-5-1918 man, D. Zwartjens, geb. 7-8-1984 man, J. A. Both, geb. 23-7-1928 man, H. van Rooijen, geb. 23-9-1910 vrl. echtg. van G. van Roon, W. M. J. Vermeu- W. J. Ouwerkerk. C. van den Wijn gaard, geb. 16-9-1898 vrl. geh. gew. met G. Glasbergen. F. C. Otto, geb. 6- 9-1904 man, J. van Heijningen, geb. 2-1-1895 man Gehuwd: I. Gambas en L. C. M. Wijnkoop. R. H. de Wolf en G. E. Dullemeijer, W. P. Spierenburg en M. C. Veelenturf, J. Crama en G. M. F. Bonnet, D. P. G. Schijven en M. E. Kooij. M. G. W. Ewals en J. K. Ocrah. H. de Pree en H. P. M. Kra mer. P. F J van den Bos en J. C. T ontvangen 7 Bel tussen 18.C zaterdags "tussen 14.00 en 1 ÜU.. «oioiuOnnr.071-122248 en uw 1 wordt nog dezelfde avond nabezorgd. Politieke scholing De werkgroep politieke scholing van de Leidse Vrou wenraad houdt morgen en 2, 9, 16 en 23 oktober een ochtend- en/of avondcursus politieke bewustwording voor vrouwen. De cursus wordt gegeven in het vereni gingsgebouw van de Leidse Vrouwenraad aan de Cae- ciliastraat 18 in Leiden. De cursus is bedoeld om meer inzicht te geven in alles wat met het „politieke be drijf" te maken heeft, zowel op landelijk, provinciaal en gemeentelijk niveau. De cursus wordt 's ochtends en 'savonds gehouden om half tien en om acht uur. Voor nadere inlichtingen tel. 890812, 131335. Potemkin K&O aan de Oude Vest 45 draait morgen de film „Potem kin van Sergei Eisenstein. Onderwerp van deze film is de opstand van de matrozen op de Pantserkruiser Potemkin in 1905 en de weerklank die dit gebeuren in Odessa vond. De film werd in 1925 gemaakt. Kaarten zijn te koop bij K&O, telefoonnummer 141141. Oud papier In de Professoren- en B urgem ees terswijk wordt weer een oud- papieractie gehouden. Maandag 1 oktober en dinsdag 2 oktober staat de container van respectieve lijk tien tot acht en negen tot drie uur op de Zeeman laan. De opbrengst is bestemd voor bijbelverspreiding in de Derde Wereld en de Oostbloklanden. Lezing De heer J. van Alphen houdt woensdag 26 september een lezing over vogelgedrag in het Rijksherbarium aan de Schelpenkade 6. De bijeenkomst begint om acht uur. Vocaal ensemble Het Leidse Vocaal Ensemble zoekt mensen die lid van het ensemble willen worden. Een goede stem en musi- caliteit zijn voorwaarden. Inlichtingen zijn telefonisch verkrijgbaar: 173622 of 171391. SSR De SSR viert woensdag 26 september van vijf tot zeven uur de vernieuwing van de zogeheten Wijkzaal van het pand van de studentenvereniging aan de Hoge Woerd 108 met een receptie. Pancras in LAK Pancras (Oost) is een jonge Leidse theatergroep, die na wat korte produkties op woensdag 26 september komt met de eerste avondvullende voorstelling: „Pom peii, de spelen". In het stuk bevinden zich in een afge sloten ruimte vijf personen. Eén van hen geeft infor matie over het ijs, dat zich vanaf de poolkap richting Zuid-Italië uitbreidt De overigen zijn niet allemaal van zijn goede trouw overtuigd. Het stuk „Pompeii, de spelen" is een onalledaags theatergebeuren vol raad sels, gespeeld door Marjolein Bierens, Lex Bohlmeijer, Jan Zoet Jan Middendorp en Mare van der Velden. In formatie en reserveringen tussen 14.00 en 17.00 uur bij het LAK. tel. 124890. Verrast Koelen, een motorbrigade, een landauer en een boerenkapel brachten zaterdagavond hulde aan het slagersechtpaar Borsjes (rechts op de foto) aan de Haarlemmerstraat. In een stoet was het gevarieerde gezelschap van de Kaasmarkt naar de zaak aan de Haarlemmerstraat getogen om het 25-jarig huwelijksfeest van dit echtpaar, waarvan de zaak tevens 75 jaar be staat, luister bij te zetten. Nadat het volkomen verraste echtpaar in de landauer had plaats genomen ging de optocht verder richting Steenstraat waar een ieder mocht aanzitten aan een maaltijd in een chinees restaurant. DEN HAAG Het Haags Weekblad, dat vorige week voor het eerst op de markt verscheen, is ge doemd daarvan weer even snel te verdwijnen, als Sijthoff Pers doorgaat met de gratis verspreiding op maandagmorgen van de extra sportbijlage van de Haagsche Courant. Ten Bosch Pers bv, uitgeef ster van het het Haags Weekblad waarin opgeno men Weekend Sport is fi nancieel niet opgewassen te gen de als oneerlijk ervaren concurrentie van het kran tenconcern. Sijthoff liet deze week eveneens een speciale sporteditie van zijn pers rol len. Alleen als deze bijlage voor een reële prijs wordt verkocht het weekblad zelf kost een gulden durft men de strijd verder aan. Dat Bosch Pers bv vrijdag weer gaf in een kort geding voor de vice-president van de Haagse rechtbank, mr. R. Portheine. De uitgeefster vorderde in het kort geding, dat zij had aangespannen te gen Sijthoff Pers, dat de ver spreiding van de sportbijlage onmiddellijk wordt gestaakt, als deze gratis of onder de werkelijke kostprijs wordt aangeboden. De raadsman van Sijthoff, mr. H.P. Utermark, stelde dat de werkelijke kostprijs van de sportkrant door nie mand is te berekenen. Bijla- ges worden vrijwel altijd be neden de kostprijs verstrekt. „Of dat voor niets gebeurt of voor een kwartje, de grens tussen gratis en een bepaald bedrag is in dit soort geval len moeilijk te trekken", zei hij. Mr. Portheine wijst vonnis Gemeente houdt ABO-eursus LEIDEN De directie Sport en Recreatie van de gemeente Leiden houdt dit najaar vanaf vanavond elke maandagavond een cursus Algemene Basis Opleiding (ABO). Deze oplei ding vormde meestal de basis van elke vervolgopleiding zo als, trainingscursus, jeugdbege leider of recreatieleider. De ABO zal echter in zijn huidige vorm verdwijnen. Het is de bedoeling dat de ABO direct wordt onderge bracht in de vervolgopleiding. Dit is al het geval bij enkele takken van sport Het jaar 1985 wordt dus een experi menteel jaar wat de ABO be treft Het is daarom zinvol om bij de betreffende sportbond eerst te informeren of de ABO nog wel noodzakelijk is als vooropleiding. Ondanks alle onduidelijkheid heeft de ge meente toch nog maar zo'n cursus georganiseerd. Voor na dere informatie kan men bel len naar de directie Sport en j

Leidse Courant | 1984 | | pagina 3