TAVV KLOPT ALPHI Eerste winstpunten voor Rijnsburgse Boys zege RCL Voorschoten houdt Berkel op remise F ortuinli jke Pover Noordwijk in slotfase toch nog langs Heerjansda ARC slagvaardiger dan Xerxes i=i»i=iMÉ=<i=g5Eöi- Quick Boys bedwingt Zwart Wit'28:1-1 Nederlaag Zevenhoven LEIDSE COURANT MAANDAG 24 SEPTEMBER 1984 PAGIN LEIDEN KNVB-debu- tant SV Voorschoten pres teerde uitstekend door het sterke Berkel op eigen veld op een gelijkspel te houden. Het werd 1-1. Valken'68 leek ook een remise te behalen bij Flo- reant. De Valken werkten een achterstand van 2-0 weg, maar konden niet voorkomen, dat de Bosko pers in de slotfase het pleit voor zich wonnen: 3- 2. Berkel-SV Voorschoten 1-1 (1-1) Na een imposante start van Voorschoten was het in de tiende minuut Jeroen Stolk, die Berkel op voorsprong bracht. Met veel inzet zou de formatie van oefenmeester Aad Warmerdam nog voor de rust de gelijke stand bereiken. Uitblinker Hein de Graaf nam een hoekschop in de 35e mi nuut zo scherp, dat dezelfde Stolk van Berkel niet anders kon dan in zijn eigen doel koppen. Lambert Lingerak en Jan Bogerds waren na de thee nog kansrijk, maar kregen de bal er niet meer in. Evenmin Floreant-Valken'68 3-2 (1-0) De Valkenburgers acteerden maar matig in de confrontatie met Floreant. Door een blun der van doelman Henk Jansen kon de Boskoopse spits de 1-0 op het bord prikken. Halver wege het tweede deel zou het zelfs 2-0 worden, waarna Val ken echt iets begon terug te doen. Vanuit een vrije trap knalde Leo Noort de bal van zo'n 20 meter afstand binnen: 2-1. Theo van Rijn brak met nog tien minuten te gaan uit en bezorgde de Valkenburgers zelfs de remisestand. In de al lerlaatste minuut speelden twee Floreantspelers de Val kendefensie uit en maakten er alsnog 3-2 van. LEIDEN In de eerste klasse van de afdeling zater dag kwamen slechts twee clubs in het veld. Dit recht was voorbehouden aan de ploegen van Alphia en TAVV, die elkaar in Alphen ontmoetten. De wedstrijd had met name voor Alphia- oefenmeester Jaap Idelen- burg een speciaal karakter, omdat hij in het verleden bij TAVV werkzaam was. De eerste helft speelde zich voornamelijk op het midden veld af en beide keepers ble ven nagenoeg zonder werk. De rust werd door de trai ners gebruikt om orde op za ken te stellen, hetgeen in dit geval wel degelijk een posi tieve uitwerking had. De wedstrijd ontpopte zich tot een levendig duel, met kan sen voor beide ploegen. Vijf minuten voor tijd scoorde Edward Hoogenes voor TAVV de openingstreffer, een treffer die om buiten spelredenen hevig werd be streden door Alphia. Hans de Hartog zorgde er vervolgens via een tweede goal voor, dat de overwinning definitief naar Ter-Aar ging: 2-0. In de tweede klasse eveneens maar één duel dat doorfcy v vond. In Voorschoten det zj tuigde SVLV door VLmt met een 6-1 nederlaag ierdt te sturen naar Noordwijbij di hout. Henk Lelieveld wjeen j topscorer met drie goalsjo de Zoetemelk, Cors Wittejt en en een eigen doelpunt njjkse ten het halve dozijn eem; Joost van Winsen scqP de voor VVSB tegen. Rob Gillissen (hier op archief) verzorgde kop pend de Rijnsburgse gelijkmaker In het tref fen met SSS. RIJNSBURG De eerste twee punten zijn binnen in Rijnsburg. Winstpunten die pas in de het laatste kwartier van het aantrek kelijke duel met SSS bin nengehaald konden wor den. Eerst was het Rob Gillissen, die Rijnsburgse Boys in de 78e minuut op gelijke hoogte bracht met de formatie van de voor malige trainer van RCL, Theo de Waard, en vijf minuten voor tijd schoot uitblinker Jack Manuput- ty de Rijnsburgers naar de terechte 2-1 overwinning. Terecht omdat de Boys de hele wedstrijd, maar voor al de tweede helft volle dig hadden gedomineerd. Vrijwel vanaf het beginsignaal van de goed leidende scheids rechter Van der Veen speelde de strijd zich af op de Klaas- waalse speelhelft. Echter, de Rijnsburgers moesten steeds attent blijven, aangezien de snelle uitvallen van SSS zeker niet van gevaar ontbloot wa ren. In de twaalfde minuut stichtte zo'n counter dusdanig veel verwarring in de achter hoede van de gastheren, dat de bal achter doelman Cees Star verdween. Debet aan deze te leurstelling voor de Rijnsbur gers was Martin Toet. De ver der solide spelende verdediger tikte de bal wat ongelukkig te rug op de op het verkeerde been staande Manuputty, waardoor Marcel Breeman plotseling alleen voor Star verscheen. De beweeglijke i'onge spits, die later in kansrij- ce positie Star wel op zijn weg vond, scoorde beheerst: 0-1. Aan de andere kant was de voor de eerste keer in het standaardteam opgestelde Hans Zwaan een paar minuten later dichtbij de gelijkmaker. Tot twee keer toe werd een kopbal van de lange Zwaan door Hans Besseling onschade lijk gemaakt. Zwaan was toch niet erg succesvol met zijn ac ties. Veelvuldig werd de debu tant in de lucht aangespeeld, maar hoewel steeds goed fjositie kiezend zijn kopbal en gingen over of naast. La gendijk hield Zwaan na afloop de hand boven het hoofd: „Het was de eerste keer voor Hans. Dat hij scoren kan, bewees hij deze week in oefenwedstrijden waarin hij driemaal scoorde. Zijn tijd komt nog". Mede omdat Zwaan de gewen ste scherpte nog had en de eveneens jeugdige Peter Taal man enkele kansjes om zeep hielp, stond de hatelijke 0-1 stand ook bij rust nog op het scorebord. Om nog meer stoot kracht te ontwikkelen, ging Jack Manuputty zich in de tweede helft met de aanvals opbouw bemoeien. Ook al om dat de kleine aanvoerder in het nationale amateurteam op het middenveld geposteerd staat, voelde Manuputty zich daar als een vis in het water. Manuputty strooide niet alleen met lepe passjes, maar bikkel de ook als het moest. Boven dien wist hij zich verzekerd van vooral technisch sterke steun van de gebroeders Van der Blom. Hoewel de broers elkaar soms wat al teveel op zochten, zorgden zij in combi natie met de amateur-interna tional steeds voor gevaarlijke situaties voor het SSS-doel. In direct stonden de Blommen ook aan de basis van de gelijk maker. Marcel onfutselde Gert Vermaas de bal, schoof door naar Paul, die de voor Taal man ingevallen Martin de Louw aan het werk zette. Op zijn beurt bereikte de invaller Martin Toet, wiens voorzet door Rob Gillissen met het hoofd tot doelpunt gepromo veerd werd. De gelijkmaker kwam overi gens tot stand in een periode waarin Rijnsburgse Boys even leek weg te vallen. Reden daarvoor de vijf minuten du rende onderbreking, die ont staan was doordat SSS-er Rob bert Rosman op een brancard het veld had moeten verlaten. De reeds eerder aan een her nia geholpen Rosman was on gelukkig terechtgekomen, waardoor volgens fysiothera peut Oosting een rugwervel uit de wervelkolom geschoten De gelijkmaker hielp de Rijns- burgers over het dode punt heen. De druk op het Klaas- waalse doel werd nog groter en het wachten was alleen nog op de verdiende winnende treffer. Even nadat Marcel van der Blom het doelpunt op zijn schoen leek te hebben, maar over mikte, was het wel raak. Manuputty. die eerder de bal uit een vrije trap naar de lat dirigeerde, nam de bal vol op de wreef en vooral tot zijn eigen verrassing („Ik dacht dat de keeper hem had, maar toen iedereen juichte, wist ik» wel beter") ging de bal onder Besseling door het doel in. Even werd het daarna nog gevaarlijk voor het doel van Star, toen invaller Cok Besse ling Star al voorbij was. Wil lem Driebergen liet zich even wel niet passeren, zodat de Scoreverloop: 12 Breeman 0-1, 78 Gillissen 1-1, 90 Manuputty 2-1. Rijnsburgse Boys: Star, Toet. Manu putty, Driebergen, De Kroon, Taal man (De Louw), Fred Arroyo, Paul van der Blom, Marcel van der Blom, Zwaan, Gillissen. LEIDEN Quick Boys kwam in Rotterdam tegen het tot zaterdag nog zon der puntverlies zijnde Zwart Wit '28 goed voor de dag. De Katwijkers hadden op het moeilijk bespeelbare sportpark „De Vaan" zelfs regelma tig het initiatief, maar slaagden er uiteindelijk niet in de volle winst te pakken. Treffers van Bert Hooyer en Marco van der Plas bepaalden de eind stand op 1-1. Door het slecht te bespelen terrein kwam het blauwwitte middenveld, bestaande uit Ar nold Boers, Kees van Rooyen en Floor van Duijn minder uit de verf dan vorige week tegen Noordwijk. Veel vaker werd nu door Quick Boys gebruik gemaakt van de dieptepass. Een op zich redelijk uitpak kende speelwijze, die evenwel in eerste instantie niet het be oogde resultaat had. Martin van der Plas raakte al in de (tweemaal), Van Rooyen en Marco van der Plas er niet in slaagden de stand in Katwijks voordeel om te buigen. Zwart Wit was in die eerste fase „slechts" tweemaal gevaarlijk doorgekomen. Doelman Theo Guyt was bij die acties paraat geweest. Negen minuten na de hervatting was het echter wel raak. Thuisspeler Bert Hooyer soleerde door de Katwijse de fensie en deponeerde de bal in de uiterste hoek: 1-0. Twee mi nuten later was Quick Boys al weer op gelijke hoogte. Kees van Rooyen nam de bal ineens op de slof na een vrije trap van Martin van der Plas. De bal leek voorlangs te gaan, maar Marco van der Plas was aanwezig om de bal met het hoofd tegen de touwen te wer ken. Katwijkse pressie volgde, maar opnieuw bleek Quick Boys in de afwerking niet ge lukkig. Boers, Van Rooyen en Varkevisser vonden de win nende goal niet. Scoreverloop: 54 Hooyer 1-0, 56 Mar co van der Plas 1-1. Quick Boys: Guyt, Teun van der Plas. Rienks, Jonker, Eysberg, Boers, Van Rooyen, Van Duyn, Varkevisser (Zuydcrduyn), Marco van der Plas, Timo Gerlof kopt in namens Noordwijk. Op de doellijn zal niet zichtbare Steef Buys, de laatste man van Heersjansdam, evenwel redding brengen. NOORDWIJK Na de 3- 1 winst op Heerjansdam stond Noordwijks oefen- meester John Eelman be paald niet te juichen. Be halve met het resultaat was de trainer dan ook beslist ontevreden: „Ik heb de hele wedstrijd staan schreeuwen om de jongens op gang te krij gen. Na het sterke ope ningsduel is er door een wat misplaatst zelfver trouwen grote tamheid in de ploeg geslopen. Als er niet op tijd wordt bewo gen, vergeet de aanspeel punten in de spits dan maar. Hopelijk brengt de terugkeer van Geert Jan Bakker (spierblessure) en Klaas Vink (schorsing) weer het nodige vuur." Dat de Noordwijkse oefen- meester na afloop tenminste nog tevreden kon zijn met het resultaat, was te danken aan het merkwaardig verlopen laatste kwartier. Tot vijftien minuten voor tijd immers, kende Heerjansdam nog een 0- 1 voorsprong. Een te behou dende speelwijze van de be zoekers (je kan een winnende marge ook te zorgvuldig koes teren), gecombineerd met drie zwakke momenten in de af weer van de gasten, stelde het povere Noordwijk in die slot fase alsnog in de gelegenheid Heerjansdam achter zich te la ten. Ongetwijfeld had Noordwijk aanvankelijk plannen om op eigen kracht aan een overwin ning te werken. Ivan Hermans was daartoe als enige speler in de spits geposteerd, waar hij afwisselend door (vooral) Timo Gerlof en André Wetzel zou moeten worden geassis teerd. Heerjansdam had het er niet al te lastig mee, aangezien de strijd op het zware veld vaak in het voordeel van be weeglijke lichtgewichten als Fred Bijl en Erik van Buren werd beslecht. Pas halverwege de eerste rondgang was er het nodige spektakel. Zo zag de meermalen matig acterende Noordwijk goalie Dortmundt zich gepasseerd bij een kopbal van Ron van der Neut. We gens duwen werd het doelpunt evenwel afgekeurd. Ook de andere doelwachter, Kopanic- ki, overtuigde niet. Hij kreeg bij kopballen van Timo Gerlof tweemaal hulp van de op de doellijn staande laatste man Steef Buys. Het aan beide zijden in de lucht hangende openingsdoel punt viel pas na rust. Noord wijks voorstopper Siem van Beveren miste, de wanhopige pogingen alsnog-uit te verdedi gen strandden bij Ron van der Neut, die de bal niet goed raakte, maar evengoed wèl in de linker doelhoek mikte: 0-1. Noordwijk ontwaakte en kreeg kansen, maar met name Wetzel liet die liggen. Ook in cidentele tegenstoten van Heerjansdam (onder meer een uitbraak van Kees van Putten) leverden niets op. Toen startte Noordwijk het „wonderlijke" kwartiertje. Het begon met een slecht gerichte kopbal van Gerlof. De Heerjansdam-ver- dediging wilde de bal achter laten lopen, maar attente An dré Wetzel voelde daar niets voor: 1-1. Even later wai nog eens raak, opnieuw E de voorheen bepaald nid opvallende Wetzel. Weer de Heerjansdam-defensiel rast, toen deze snel oprukgj de buitenspelval openr maar daarbij vergat op dq de bal penetrerende Wet® letten: 2-1. Nadat doel Dortmundt, de bal in tv\ instantie van de lijn grè lend, de gelijkmaker van tin Beuk had voorkof kreeg Noordwijk nog eenL sentje tot slot. Jan Rijkenr Ivan Hermans eenvoudig^ ten, maar hij vergat de I raken en tuimelde op het| pige gras. Hermans accepl de gretig, ging aan de haf bediende de inmiddels dg lijk buitenspel lopende van Hensbergen, grens- en scheidsrechter mocht scoren: 3-1. LEJO Bi Scoreverloop: 55. Van der Neii 78. Wetzel 1-1; 89. Wetzel 2-1; 9| Hensbergen 3-1. Noordwijk: Dortmundt. Wendt. Van Beveren. SluysJ? Hensbergen, Van der Veen Vink), Smits, Hermans, WetzellMf? lof. LEIDEN Evenals vori ge week tegen Oostkapel- le toonde RCL ook bij NSW aan te „lijden" aan een dubbele persoonlijk heid. Wederom acteerde het keurkorps van trainer Laurens Mouter voor de pauze uitstekend. De kampioen van vorig jaar werd aanvallend vrijwel vol ledig onschadelijk gemaakt en zelf creëerden de Leider dorpers wel uitstekende doelkansen. Na de onderbre king kroop om onverklaar bare redenen de angst weer in de benen van de roodwit- ten en mocht de ploeg uit Numansdorp massaal naar voren trekken. Toch zou het een desillusie worden voor NSW. Ron van der Post trof in de 88e minuut op fortuin lijke wijze doel, waarmee -Rr-T, hot-rolfHo rocijltaot «lc vorige week bereikte: 0-1 winst. Mouter had de wedstrijd bij NSW goed voorbereid. Pe ter Siera was naar de links backplaats verhuisd om het gevaarlijke koppel Nico Hoogwerf en Riny van Trigt aan banden te leggen. Siera zou zijn opdracht perfect uit voeren en met doelman Pe ter van der Heijden tot uit blinker uitgroeien. Wel kwam RCL in de derde mi nuut goed weg, toen Hans Reedijk in vrije positie naast- schoot. De goed spelende Ben Heemskerk werd vervolgens enkele malen op maat be diend door Dick van der Bijl en Pierre van Gemerden, maar kwam niet tot scoren. Datzelfde overkwam ook Ron van der Post. Ab Braat moest daarentegen in die eerste 45 minuten de bal nog een keer van de lijn halen. geen Mouter ook in de kleed kamer aan zijn mannen be vestigde. Toch was na de hervatting het Leiderdorps zelfvertrouwen plotseling weer verdwenen. NSW' mocht steeds meer opkomen en RCL moest massaal terug. Paul Wesel werd halverwege dat tweede deel geblesseerd vervangen door Hanno van Breugel, die ook al geen ver andering in de Leiderdorpse instelling kon brengen. En toen gebeurde het ongeloof lijke. Goalie Peter van der Heijden schoot na een onder schepping twee- minuten voor tijd snel uit. De bal stui terde over de laatste man van NSW, waardoor Peter Siera kon uitbreken. De ver dediger passeerde twee thuisspelers en legde breed op Ron van der Post. Die treuzelde, schoot uiteindelijk tegen de NSVV-doelman aan en viel, De bal kaatste terug, kwam tegen het hoofd van de op de grond liggende Van der Post en rolde over de doellijn. De gelukkige zege voor RCL was een feit. Scoreverloop: 88 Van der Post 0-1. RCL: Van der Heijden, Braat, Ruis, Boendermakcr, Siera, Kammenga, Heemskerk, Wesel (Breugel), Van der Post, Van der Bijl, Van Gemer- FC LISSE NU AL IN PROBLEMEN LEIDEN ARC lijkt zich nu al thuis te voelen in de tweede klasse. Zaterdag werd het im mer gerespecteerde Xerxes op eigen veld afgetroefd. De Rot terdammers waren lange tijd in de aanval. De Rijnéquipe zou de volle winst grijpen door tweemaal met een uitval te scoren: 2-0. Het gaat niet goed met FC Lisse. De Lissenaren startten uiterst lauw, waarvan het thuisspelende Spirit flink profiteerde. De stand bij rust was 4-0. De wedstrijd zou door een treffer van Arie Schalk met 4-1 op het bord eindigen. Xerxes-ARC 0-2 (0-1) ARC stond 85 minuten onder druk. De verdediging zat ech ter goed in elkaar, terwijl de Alphense counter zaterdag eveneens uitstekend liep. Na amper een half uur kwam Sjaak Key dreigend het straf schopgebied binnen, schoof de bal door naar Ardi Oosterlee, die op de paal knalde. Nico Oosterlee deponeerde het le der vanuit de rebound via de binnenkant van de paal alsnog in het net: 0-1. Xerxes zette daarna alles op alles om gelijk te komen. René Lammers haalde een bal van de lijn en de licht geblesseerde Cor Prook excelleerde bij alle an dere inzetten. Drie minuten voor tijd besliste Nico Ooster lee de partij. Broer Ardi brak uit en bediende zijn oudere broer, die er 0-2 van maakte. Spirit-FC Lisse 4-1 (4-0) De pupillen van trainer Wim Eilander ontwaakten erg laat in het treffen met het Ouder- kerkse Spirit. Binnen 40 minu- 5ED |e k er I den ten was de thuisclub derfc uitgelopen naar een voordg score van maar liefst 4-( was een theepauze voor om de Lissenaren echt wjfan te schudden. Jan van Sl(SCai en Wim Diels versterktéeigf gastploeg en veroorza^Je wat meer werklust bij d«j m senaren. Na een uur spel zond Diels de bal naar hoofd van Arie Schalkscat simpel inkopte. Daarna viC, Eilanderbrigade weer tiens Ook Spirit had het wel geten Het bleef 4-1. king icht LEIDEN Zevenhoven „vreest" de derde klasse nog altijd. Door een ongegrond minderwaardigheidscomplex komen de aanvallende preten ties van het jonge Zevenhoven er nog altijd niet uit. 's-Gra- venzande bleek zaterdag ook over aanmerkelijk meer erva ring te bezitten en was op de cruciale momenten Slagvaardi- oor Po W^HanHorc „rnnnon met 0-3. Angst was troef bij Zevenho ven. Wel startte de ploeg za terdag brutaal en greep het eerste half uur een veldover- wicht. Er waren kansjes voor René Bon en Jan Wouters. heid in het strafschopgebied werd geen van de mogelijkhe den benut. Bij de eerste tegen aanval (28e minuut) was het 's-Gravenzande, die aangaf hoe het moest: 0-1. Na de pau ze pakte de thuisploeg de Vlal kwam voorbij de l6-metVer weer niet doeltreffend L- aj luze Met nog een kwartier te* Fo ging Rick van Trigt in d®cht zodat 's-Gravenzande o^M] kon komen. In de één naoors ste minuut haakte doeten Alex van Stolwijk een j m; landse aanvaller. Vanaf de ha werd de eindstand naar 0* hoi

Leidse Courant | 1984 | | pagina 16