C^ldócSouoont Patricia de Groot verrast Mirjam Kloppenburg DIOK lijdt eerste nederlaag Fides Pacta geeft terrein prijs Zijl/LGB negende DAMES SCYLLA TOCH TEN ONDER ta MAANDAG 24 SEPTEMBER 1984 PAGINA 20 Zuiderkwartier won met 11-9 van Ready. Wil de Wit nam in dit spannende treffen een doelpunt voor zijn rekening. LEIDEN Fides Pacta heeft door een duidelijke nederlaag bij de Sperwers ter rein prijsgegeven in de strijd om de bo venste plaatsen. Zui derkwartier behield wel de aansluiting met de top door een zwaar bevochten zege op Ready. De Danaï den speelde voor de derde maal gelijk, nu tegen De Regenboog. De overige eersteklas sers, TOP en Ons Eiland, moestem de punten aan Snel en Swift (M) laten. Voor rust kwam Fides Pacta slecht uit de voeten op het doorweekte gravelveld van de Sperwers, met name de verde diging. Het twaalftal van Van der Meygaarden, die Baart (knieontsteking) tijdelijk langs de lijn vervangt, kreeg drie (benutte) strafworpen tegen en bleef aldoor tegen een 4-3 ach terstand aanhikken. Er moes- fieft stilaan meer risiko's geno men worden, wat de thuisclub genadeloos afstrafte door naar 7-3 uit te lopen. Dat was be slissend, zoals ook doelpunten makers Jeanet Smit, Dick On derwater en Ronald van der Velden moesten beamen. Binnen elf minuten stond Zui derkwartier tegen Ready op 3-0 om dan even vlot schot en voorsprong te verspelen (rust 3-5). Eerst in het vijfde kwar tier hervond het Leidse team zich, toen in een productieve bui de stand van 5-8 in 9-8 werd veranderd. Dat brak de tegenstand van de bezoekers, die door Theo van Leeuwen (3), Dirk-Jan de Kreek (2), Charles Stijger (2), Edith Hille- brand, Erik van Lunteren, Ruud van der Mark en Wil de Wit naar een 11-9 nederlaag werden gevoerd. Liefst zeven strafworpen kreeg De Danaïden tegen in het duel tegen De Regenboog, die op één na benut werden. Mochten de blauw-witten ver dedigend dus niet zo sterk zijn, aanvallend dicteerden zij tot 6- 7' toe het scoreverloop. Moni que Slingerland scoorde der tien minuten voor tijd haar tweede goal, die gevoegd bij die van Leon Brouwers (2), In- grid van Haren, Pieter Koor- neef, Eric Kromhout en Erik Peters toch niet meer oplever de dan een 8-8 gelijkspel. Net 'in de laatste minuut ont glipte TOP een verdiende punt, teon Snel nog 6-5 liet aantekenen. De ploeg van Hans Oele maakte met de glib berige bal teveel fouten in het plaatsen en vangen, maar had desondanks een 5-3 achter- Stand weten weg te werken. De doelpunten van Stella van der Zaag (3), Heieen Simme- link en Hans Oudshoorn ble ken echter toch onvoldoende om de laatste kampioenskan sen te behouden. Met vertragend aanvalsspel kon Ons Eiland Swift een half uur intomen (3-1), totdat de Middelburgers in de vol gende zes minuten ineens viermaal scoorden. Deze ttis- senspurt ontnam alle hoop bij de Leidenaren, die na rust (7- 1) enkel tevredenheid konden putten uit beter afwerken van de kansen. De ene treffer van Huib Hasselbach kreeg door hemzelf, Julia Arnoldus, Olga Soudan en Patrick Verra na melijk opvolgers, zonder dat dit het eindresultaat erg beïn vloedde: 13-5. Voor rust draaide Fiks aan vallend uiterst moeizaam te gen DES, wat een schamele 2- 1 opleverde. De Oegstgeeste- naren herstelden zich tijdig er wonnen door Jeroen Huizing (2), Robert van der Kraan Theo Vreeken en Nico van Weizen nipt met 4-5. Aan het begin van de tweede helft leefde Tempo op en haalde ADO zelfs in (2-2). Het bleek een kortstondige opstan ding, want het werd vervol gens 9-3, met de hattrick van Ernst van Hooidonk als enige memorable wapenfeit. Anders dan de duidelijke 10-6 doet vermoeden, had Veloci- tas het zwaar te stellen met Oranje Nassau. In de laatste tien minuten stelde de thuis club pas orde op zaken en liep via Steven de Ronde (3), Aad van Poelgeest (2), Jan Schef- fers (2), Jeroen van Driel, Ron Goudsmit en Rien van Poel geest van 6-6 door naar de vermelde eindstand. Lange tijd kwam het over wicht van De Algemene te gen Terheyden niet in de score tot uiting, maar direct na de theepauze werd de beslissende demarrage van 1-2 naar 1-4 doorgevoerd. De gebroeders Marco (3) en Enrico Mud eis ten het leeuwedeel van de pro ductie op, naast Jory Sjardijn en Ruud Swaak. Twee gemiste strafworpen verhinderden dat Fluks haar 2-4 voorsprong tegen Hoog vliet kon uitbouwen. Dit kwam de volgelingen van Kees van Vliet bijna duur te staan (6-5 en 7-6), maar nadat Bram Koppenael (2), Sandra Passchier, Anne Passchier, Tjaard Sypkes en Kees Zwa nenburg al hadden gescoord, tekende Nel Hordijk voor de gelijkmaker: 7-7. MICHEL VAN GENT LEIDEN De twee Leidse zwemverenigingen LZ'86 en de Zijl/LGB hebben het afge lopen weekeinde deelgenomen aan de eerste aflevering van de Nationale Jeugdcompetitie. Terwijl het zwemmen over het algemeen een sterk individue le sport is telt bij dit evene ment slechts de totaalstand voor clubs. Na de eerste episo de staat de ploeg van de Zijl/LGB op een negende plaats, LZ bereikte de veer tiende klassering. In totaal ne men de zestien sterkste vere nigingen van Nederland aan deze wedstrijden deel. De goe de prestaties van enkelen van de Zijl/LGB-ploeg lag aan de basis van de sterke eindklasse ring. Zo verbeterde Mike van Beu- kering zijn persoonlijk record op de 100 m. vlinder j.o. 10 en bracht het tot 1.39.6. Hij vero verde hiermee zijn eerste gou den plak van het seizoen. LZ- zwemmer Dennis Schouten hoefde niet met Van Beuke ring te strijden om de medail les om de simpele reden dat LZ met andere verenigingen samenwerkt gedurende de ge hele Jeugdcompetitie. Zo werd Schouten tweede in een ook vrij snell 1.41.0, goed voor een persoonlijk rekord. Zijl/LG- B'er Robert Janssen is ook al vroeg in het seizoen in een goede vorm. Hij legde de 100 m. schoolslag j.o. 12 af in 1.22.6. Het LZ-duo Martin Bar- tels en Arvid Arkenau werden met aanmerkelijk langzamere tijden in hun race respektieve- lijk eerste en tweede. Bij de j.geb. 1970 was Marco Mulder (LZ) degene die de beste tijden neerzette. Op de 100 m. vlin derslag maakte hij 1.09.3, ter wijl hij op de 200 m. wisselslag met 2.28.2 naast een persoon lijk rekord ook een gouden plak mocht inkasseren. Zijl/LGB'er Leon Luyten rea liseerde op dezelfde afstanden 1.13.8 en 2.34.6. Zijn clubge noot Edo den Boef werd op de vlinderslag op een verdienste lijke wijze derde in 1.15.9. Bij de meisjes werd ook goed ge presteerd. De 100 m. schoolslag m.geb. 1972 zwom vooral de LZ-delegatie snelle tijden. Winny van Deelen en Pauline Strastra streden op het scherpst van de snede om de hoogste positie op het erescha- vot. Van Deelen trok met 1.28.3 aan het langste eind, voor Stastra restte in 1.28.9 slechts het brons. In Hoorn werd Ingrid van Veen (Zijl/LGB) in een vergelijkba re tijd derde in 1.29.6, een bes te seizoensprestatie. Op de 100 m. vrij grepen drie Leidse on der tienjarigen een medaille. Maaike Parrel (Zijl/LGB) won goud in 1.11.9, Nancy Kijk in de Vegte (LZ) zilver in 1.13.2, terwijl Amarentia Verkade ver achter Maaike Parrel in 1.19.9 als derde aantikte. Han- ny de Wit (LZ) legde de 200 m. rugslag af in 2.49.5, een zeer snelle tijd. Ze bleek hiermee niet alleen in Alphen de rapste maar ook de snelste Leidse af gevaardigde te zijn. Mireille Correljé en Jolanda Laterveer (beiden Zijl/LGB) tikten aan in langzamere tijden (2.51.8 en 2.58.3) die echter wel goed ge noeg waren om goud en zilver in ontvangst te mogen nemen. Dezelfde twee Zijl/LGB- zwemsters tikten ook op de 400 m. vrij m.o.14 als eerste twee aan. Alleen was hier de volgorde omgekeerd en waren de tijden 5.01.1 en 5.11.4. Brons was voor Sandra Schotsman (Zijl/LGB) in 5.15.8. Twee Zijl/LGB'ers wisten nog een eerste plaats te veroveren. Laurens van Kampen won voor zijn clubgenoten Niels Joor (1.24.7, pers. rekord) en Robbe Dubbeldeman de 100 m. rugslag j.geb. 1973. Ook Elise Krijnen verwees twee van haar verenigingsgenoten naar het tweede plan. Voor Pauli Venekamp en Renate Vlasveld tikte zij met een voorsprong van 20 seconden als gouden medaille winnares aan (200 m. rugslag). Op de halve afstand bij de m.geb. 1973 verbeterden zowel Yvonne Laterveer als Marjolein Blokpoel (beiden Zijl/LGB) hun beste tijd. Ze werden dankzij de goede pres taties tweede en derde. De laatste plak eremetaal was voor René Valentijn (LZ). De 100 m. rugslag bracht hem in 1.30.4 het brons. Er waren aan het eind van het programma nog twee estafettes gepland. De 4x100 m. wisselslag m.o.12 werd door de Zijl-ploeg in 5.35.4 afgelegd, de LZ'ers do ken hier bijna zeven sekonden onder. Op hetzelfde nummer bij de jongens verbeterde een team van de Zijl/LGB de LZ- tijd van 5.36.8 met ruim twin tig sekonden. WÊÈm Patricia de Groot bezorgde Mirjam Kloppenburg de eerste competitienederlaag sinds jaren. LEIDEN Bij de heren kwamen Scyl- la en Avanti met 6-4 net tekort tegen res pectievelijk 't Hooge Huys en Nikon. Vrij dag al had Avanti in de inhaalwedstrijd tegen de Blaeuwe Werelt zijn eerste punt binnengehaald. In de tweede divisie schoot Sjaardema met 9-1 tegen Luto weer ruim uit de slof. Het tweede van Avanti én Scylla voegden ook twee punten toe aan hun conto middels 6-4 ze ges op de Blaeuwe Werelt 2 en Tempo Team 2. Bij de dames kwam Scylla tegen Torenstad dichtbij een verrassing, maar trok met 3-6 aan het kortste eind. Avanti behaalde tegen Tref fers Bovenkarspel het eerste punt. Zonder Anne Vlieg, die zich kort van te voren ziek af meldde, kwam Scylla erg dichtbij tegen 't Hooge Huys en bleef eigenlijk onverdiend zonder punten. Patrick Swier had weinig moeite met Hans van der Broek en Nico van Slobbe, maar was zowel in het dubbel als in zijn laatste partij tegen Hijne te weinig in de wedstrijd. Frits Kante been evenaarde Swier's pres tatie op imponerende wijze. Zo veegde hij Van Slobbe bij voorbeeld met 21-11 in de tweede game bij een stand van 3-5. Herman van der Broek had vervolgens alle kansen om een remise uit het vuur te halen, maar miste te gen zijn naamgenoot de „fi nishing touch". Na meerdere matchpoints verspeeld te hebben ging de derde game- en de overwinning uiteinde lijk met 26-28 en 4-6 naar Hans van der Broek en 't Hooge Huys. Zaterdag bleef Avanti bij Ni kon eveneens op vier steken. Maar ook hier had meer in gezeten. Bettine Vriesekoop verloor op het nippertje van Hilton (2x 20-22) na wel eer der Wegman en de Prophetis ingepakt te hebben, terwijl Robert de Groot Hilton en de Prophetis te slim af was, maar bij een stand van 5-4 en 18-10 in de beslissende game tegen Wegman de juist voort zetting miste en alsnog de winst uit handen gaf. Robert Turk speelde slecht, maar had vrijdag tegen de Blaeuwe Werelt een andere kant laten zien. Toen klopte hij de broers Ron en Jaap van Spanje, terwijl Vriesekoop al leen Jaap de baas bleef. Paul Haldan was te sterk, hoewel hij met Ronald Rijsdorp, die ook de beide broers aan zijn erelijst toevoegde, de grootst mogelijke moeite had. Het dubbel ging met 21-19 in de derde game verloren waar door de zes uur durende zeer sfeervolle wedstrijd uit eindelijk onbeslist eindigde. Alle tweede divisie teams uit de regio wonnen. Sjaardema had weinig moeite met Luto. Joop van der Borg maakte tegen Peter Daas de enige vergissing, iets waar Friso Reitsma en Mark Sang Ajang niets voor voelden. De Avanti reserves gingen met de hakken over de sloot tegen de Blaeuwe Werelt 2. Aljé Kamphuis was hier de grote man met een hattrick, waarbij vooral de zege op Jan Vlieg opvalt. Peter de Groot deed het eenmaal minder en Gerard Bakker jr. scoorde het benodigde zesde punt. Het tweede van Scylla be haalde tegen Tempo Team 2 hetzelfde resultaat, met Sjoerd Meyer in een ongesla gen rol. Marco Riethoven (2x) en Peter Paul de Vrind (lx) gaven hun kopman net voldoende steun. Eén divisie lager sleepte Do- cos het eerste punt binnen tegen Noad 2. Deze week was het Walter Engelbert die erg goed op dreef was en onge slagen bleef. Het dubbel en Sjaak den Elzen maakten de vijf vol. In dezelfde poule had Sjaardema 2 redelijk veel moeite met Onkyo 2. Jaap Polak en Douglas Jan sen verzamelden samen ech ter alle punten zodat de nul van een ongetrainde Chiel Kuiper geen nadelige gevol gen had: 7-3 dus. Overige uitslagen: Avanti 3- Vriendenschaar 2 5-5, 't Zand-Scylla 3 9-1, Gispen 2- Treffers 8-2, Sjaardema 3- Nieuw Vennep 4-6 FVT 2-De Treffers 2 3-7, Scylla 4- Quick '32 2 1-9, Noad 3- Avanti 4 1-9, Papendrecht- Sjaardema 4 3-7, De Sala manders 2-De Treffers 3 5-5. Dames Patricia de Groot zorgde voor een verrassing van jewelste door Mirjam Kloppenburg de eerste competitienederlaag sinds lange tijd toe te bren gen. De veertienjarige eredi visie debuntante bleek in haar openingspartij net iets brutaler dan de nummer der tien van Europa. Scylla ver zuimde echter om de gebo den kans ten volle uit te bui ten en het Torenstad echt lastig te maken. Sandra de Kruiff verspeelde (evenals het dubbel) een 13-8 voor sprong in de beslissende game tegen Jantien Jansma, die driemaal overeind bleef. Met het dubbel en de winst partijen van Kloppenburg op De Kruiff en Marjan Kante been was het bekeken: 3-6. Avanti behaalde een nuttig puntje bij treffers Bovenkar spel. Claudia Verschoor bleef knap ongeslagen, terwijl El len Bakker er aanvallend twee punten bij sloeg: 5-5 dus. Overige uitslagen: Avanti 2- Docos 1 5-5, Red Star '58-Do- cos 2 7-3, Treffers Arnhem- Scylla 2 2-8, Avanti 3-Gis- pen 6-4, Avanti 4-Smash '70 7-3. II EN jkse g€ et c inuii nne it hi t h< inde ve |n hi leste intar inist iuw. idst hter :he 1 jiest Mjl' ff,l.lg (elf n Castricum Verlo ren, maar toch niet helemaal ontevreden kwamen de DIOK- rugbyers terug van hun ontmoeting met Castricum RC: 17-7. Vooral doordat de Duinranders de over winning naar zich toehaalden door het optimaal benutten van een drietal penal ty-kicks. De Leidena ren daarentegen kwa men ondanks hun aanhoudende druk op de Noordhollandse defensie in de eerste helft niet tot echte scoringskansen. Beide ploegen speelden met grote overgave, met als enig verschil dat de Castricumse voor- waartsen veelal snel ler bij het ovaal wa ren dan hun blauw gele tegenstrevers. DIOK kwam vrij vroeg in de wedstrijd door Ab Huisman zelfs op voorsprong. Hij ctraft#» ppn ovprtrpdina van Castricum in de ruck gena deloos af (0-3). Maar nog voor de rust kwamen de Duinranders door een kick van Wiet van Duin en een try van Marco Martens over tuigend terug: 7-3. Vijf minu ten voor de pauze wist Die- derik Renardel een door de Castricumse verdediging slecht afgeweerde bal te ver overen en de try voor DIOK te drukken (7-7). In de twee de helft kon het zeer mobiele Castricum toch de volle winst pakken ondanks held haftig verweer van de jonge Leidse driekwart lijn. Drie Voncnn wprdon vollpdiff he- nut en een try van wederom Martens en twee penalty goals van Wiet van Duin de den de overwinning van deze aantrekkelijke pot rug by naar het met meer reliëf spelende Castricum gaan: 17- 't Gooi-LSRG 25-6 Ook ditmaal heeft het Leidse Studenten Rugby Gezelschap het er weer lelijk bij laten zitten. Van 't Gooi werd met 25-6 verloren. Aanvankelijk leek het een geheel open worfctrnd to ft.ian vordpn PP- zien het tot dusver bereikte resultaat van beide ploegen. Maar al snel bleek dat het Leiden aan routine en de broodnodige agressiviteit te gen de Gooilanders ontbrak. Vooral het eerste kwartier in de tweede helft waren voor de Leidse Studenten dodelijk te noemen; ze waren prac- tisch niet aan de bal en ston den snel op een 19-0 achter stand. Eerst toen kon Pieter Reint Fischer met slechts één goal iets voor LSRG te rug doen 19-6. 't Gooi deed er toen nog maar een schepje bovenop en won tenslotte met 25-6 The Bassets-Ascrum 12-10 De rugby spelende bollenjon- gens weten voorlopig nog niet van opgeven. Nu werd medekoploper Ascrum uit Amsterdam met 12-10 versla gen in een zinderende ont moeting. Beide ploegen was er letterlijk alles aan gelegen om te zegevieren, zodat het tot vijf minuten voor rust moest duren eer er gescoord kon worden. Ruud Vos wist een uitste kend uitgespeelde driekwart lijn succesvol af tp ronden en The Bassets op voorsprong t zetten (4-0). Tinus Harskam benutte de kick tussen de p* M len (6-0) en toen leek alle rozegeur en maneschijn voo de Sassenheimers. Maar d Amsterdamse Studente kwamen bikkelhard terug e wisten door Joost Tacken o gelijke hoogte te komen: 6-( Hoewel The Bassets duidelij 1§| domineerden konden zij d middels tries tot uitdrukkin brengen. Tinus Harskam deed dit dan maar met twe penalty kicks; niet moi j|t|l maar wel efficiënt (12-6). TAU| gen het einde werd de matcBRS nog uitermate spannend toe BB het slecbte tacklen van Jer Sassemse verdediging Ai crum in de gelegenheid ste ver de nog gevaarlijk dichtbij Hnaa komen: 12-10. Maar de g«nbte lijkmakende kick werd docordt de Amsterdammers gemist.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 20