iritiek op stijgende kosten iiuziekschool in Leiderdorp Macintosh wil vaart achter vestigingsplannen Bloembollen voor Rustoord Groen licht voor restauratie Oud-Poelgeest /ASSENAAR L COMPUTER RVANGEN Brand richt voor twee ton schade aan Lisse-kwartet CiktaeSowanl VRIJDAG 21 SEPTEMBER 1984 PAGINA 7 Tijdens een brand in een woning aan De Lus in Wasse naar is een zolderverdieping verwoest en liepen de lager gelegen verdiepingen grote waterschade op. De brand ontstond gistermorgen om elf uur, vermoedelijk door kortsluiting. De schade is ongeveer 200.000 gulden. De Wassenaarse brandweer werd geassisteerd door Haag se collega's. Hulpvaardige toeschouwers brachten het grootste gedeelte van de waardevolle fysiotherapeutl- sche apparatuur, uit de onderliggende praktijk, in veilig heid. ijn komt naar Lisse De commissaris van de koningin in irovincie, S. Patijn, komt maandag 8 okto- >ar Lisse om met de gemeenteraad van JO$ten te wisselen over een nieuwe burge er. Tijdens de openbare vergadering, die !ht uur 's avonds begint, zal gesproken i over het „profiel" van de opvolger van teester mr. R.W.M. Gerrits. lekend heeft deze laatste om persoonlijke n ontslag gevraagd en gekregen. De ge- eraad van Lisse buigt zich, zoals al werd kondigd, op woensdag 3 oktober tijdens >rgadering al over de instelling van een üwenscommissie, die de kandidaten voor irgemeesterschap moet beoordelen op be nheid en geschiktheid. De kandidaten o dan op volgorde van voorkeur worden {dragen aan de commissaris van de ko- n '/teie '1 Benoeming rechters DEN HAAG In het Haagse Paleis van Justitie is deze week een aantal nieuwe rechter-plaatsvervangers be noemd. De magistraten zijn onder meer afkomstig uit de wetenschap en het be drijfsleven. De geïnstalleerden zijn de mrs. J.C. de Mol van Otterloo, H.J. van den Hul, A.D. Kok, P.J.J. van Buuren, prof. A.L. Melai, Van der Heide, me vrouw van Walt Meyer-Stöve en Wit top Koning. Bij de rechtbank is mr. J.P. Mulder tot rechter benoemd. Aan mr. A.H. Lycklama is per 1 oktober eervol ontslag verleend uit zijn ambt als vice- president. Hij zal nog wel als rechter- plaatsvervanger aan het arrondisse mentsgerecht verbonden blijven. Met ingang van 1 januari 1985 is de heer C. van Bale benoemd tot hoofd van het se cretariaat bij de griffie. 'Gouwe Ouwen' gestolen KATWIJK Liefheb- bers van oude top veertig hits hebben afgelopen woensdagnacht hun slag geslagen in een opslag plaats aan de Katwijkse Lijnbaanstraat. Door een deur te forceren wisten de inbrekers binnen te komen. Zij namen in to taal 3000 opnieuw uitge brachte singles mee. De schade bedraagt 6000 gul den. Beenbreuk op kermis SASSENHEIM Een 19-jarige meisje uit Sassenheim heeft haar bezoekje aan de plaat selijke kermis duur moeten bekopen. Toen zij gisteravond bij de attractie „Lunapark" op de lopende band kwam, viel zij doordat de band door de regen glad geworden was. Het meisje is met een gecompliceerde bo venbeenbreuk overge bracht naar het Aca-, demisch Ziekenhuis Leiden. Week van het Landschap NOORDWIJKERHOUT De Stichting 'Het Zuidhollands Landschap' heeft in het kader van de „Week van het Landschap" voor de pe riode van zaterdag 22 tot en met 30 september drie speciale fietsroutes uitgezet met als thema „De boom in het landschap". Eén van die routes ligt in deze omgeving. Van af het koetshuis van het landgoed Nieuw-Leeu- wenhorst aan de Gooweg gaat de ongeveer der tig kilometer lange tocht via Noordwijk naar de Boswachterij Noordwijk en het duinterrein De Blink waar men langs de zee rijdt. Daarna voert de route weer landinwaarts via het land goed Keukenhof en de bollenvelden naar het landgoed van Huys te Warmont. Routebeschrij vingen zijn verkrijgbaar bij het koetshuis van Nieuw-Leeuwenhorst waar tevens een fiets ge huurd kan worden. Radio Rijnland uit Noordwijk LEIDEN Om- roep Rijnland ver zorgt morgen van 08.00 tot 20.00 uur weer een uitzen ding op het kabel net op de FM-band op 97.6 Mhz. Het middaggedeelte van het programma wordt live uitgezon den vanuit Noord wijk, waar de loka le omroep VLOK vanaf de markt voor Boven Volta actief is. Zonnebloem jubileert Met een plechtige eucharistieviering in de Ont- moetingskerk in de wijk Noord-Hofland startte de viering van het zilveren feest van de Voor- schotense afdeling van „De Zonnebloem". Ce lebrant was de bekende radiopastoor A. Raadschelders, die tijdens zijn toespraak het „Aanwezig zijn" op de zijn bekende wijze uit spon. De 150 bejaarden, zieken en bedlegeri- gen kregen daarna een hele dag vol ontspan ning in het feestelijk met veel helianten (zonne bloemen) versierde moderne kerkgebouw. Een lid van het hoofdbestuur roemde de Voorscho- tense afdeling vooral om het intensieve zieken bezoek: „Hoewel vooral na de 1-2-3-acties wel eens nadruk gelegd wordt op de vakantietoch- ten e.d., blijft voor „De Zonnebloem", het re gelmatig bezoeken van zieken voorop staan". Vele helpers en helpsters zorgden er voor dat iedere bezoeker op de eigen wijze kon meege nieten van het feest. n- ERDORP De ge- -^te Leiderdorp zal bij >t 3estuur van de Ge- schappelijke Rege- Streekmuziekschool "ökkoord de problema- ;j^an de stijgende kos- rn^an de muziekschool jrake brengen. Deze ?ging deed wethou- mevrouw Irma Ge- aan de raadscommis- elzijn. De raadscom- i besprak gister- |K11 het ontwerp-Soci- aal Cultureel Programma voor 1985. Het CDA-raadslid Van der Kwaak bleek moeite te heb ben met de aparte behande ling die de muziekschool bin nen het welzijnsbudget had gekregen. Van het totale budget van 1,1 miljoen gul den dat beschikbaar is voor sociaal-culturele activiteiten gaat bijna de helft naar de muziekschool. De bijdrage van de gemeente Leiderdorp voor 1985 is becijferd op f 499.000. Dit jaar was er een bedrag van 484.000 uitge trokken. Van der Kwaak had duidelijk moeite met deze verhoging. „De zaak klopt niet", zo betoogde hij, wijzende op het feit, dat vol gens de gemeentelijke priori teitstelling de muziekschool een bedrag van 15.000 had moeten inleveren in plaats van er bij te krijgen. „Ik vind dat dit ten koste van de kleinere instellingen gaat. Is het wel reël dat de uitgaven van de muziekschool in het So-Cu-plan worden opgeno men", aldus Van der Kwaak. Stevige kritiek kwam er ook van de kant van het commis sielid R. Stam, fractievoorzit ter van D'66 in de gemeente raad. Voor zijn fractie was de maat vol. Hij kondigde nu al aan in de volgende planpe riode tegen elke verhoging te stemmen. Wethouder Gehner nam het bestuur van de streekmu- ziekschool in bescherming. Naar haar mening doet het bestuur er alles aan de kos ten in de hand te houden. Zij wees op het teruglopende leerlingenaantal dat het be stuur niet kon worden ver weten. Volgens mevrouw Gehner heeft dat met de op stelling van een bepaalde deelnemende gemeecite te maken. Hoewel zij deze ge meente niet met name noem de was het duidelijk dat zij de gemeente Alkemade be doelde, zoals bekend plannen had om uit de gemeenschap pelijke regeling te stappen. Een gevolg van de vermin derde opbrengst uit lesgelden is wel dat de gemeente Lei derdorp voor hogere kosten komt te staan. OEGSTGEEST Tijdens de gisteravond gehouden raadsvergadering deelde burgemeester Scheenstra officieel mede dat de fir ma Kamsteeg overeen stemming heeft bereikt met de Superconfex Ma cintosh over het gevrees de parkeerprobleem. firma Kamsteeg ziet af van de bouw van een ga rage aan de Geverstraat nrs. 13 tot 23. In plaats daarvan kan Macintosh OEGSTGEEST Het feit dat Oegstgeest twee werkgelegen heidsprojecten kan „overne men" waardoor men van de rijksoverheid een subsidie van 214.000 gulden kan binnenha len betekende dat de Oegst- geestse gemeenteraad gister avond snel moest beslissen over een aanvullende subsidie van ongeveer twee ton. Wethouder Kohlbeck (finan ciën) stelde dat men snel moest zijn omdat het ministe rie van WVC anders een an der projekt uit de „reserve lijst" zou nemen. De liberalen LISSE Na tal van ande re plaatsen in de streek, krijgt ook Lisse zijn ge meente-kwartet. In de derde week van oktober zullen jeugdige leden van de atletiekvereniging De Spartaan de 52 speelkaar ten, samen dertien kwar tetten vormend, gaan ver kopen. Er zijn door foto Mieloo tal van karakteristieke en ook daar nu een parkeerter rein inrichten. „Nu het anderhalf jaar ge duurd heeft dat Macintosh tot overeenstemming kon komen met Oegstgeest wil men dat de zaak voor het eind van dit jaar rond is. Men wil op korte ter mijn vergunning voor de ver bouw van de vrijkomende Kamsteeg garage", aldus de burgemeester. Hij stelde de raad voor het voorbereidings- besluit om de bestemming ter plaatse aan te passen in de ok tobervergadering te nemen. Op 1 oktober wordt het een en stelden schorsing van de raadszitting voor om fractieo- verleg te plegen. Hetgeen ge schiedde. Na de schorsing ver klaarde de liberaal Rijks dat men mee ging met voorstel maar met de clausule dat men het krediet wilde verlenen voor nog nader te definiëren werkzaamheden aan Oud- Poelgeest. D'66-er Wuisman vroeg zich af wat men nu ei genlijk met Oud-Poelgeest wil. „Als wij er niet met de raad over praten wordt het net als de Oosterscheldedam. Wij be ginnen nu met een restauratie van 5 ton en straks kost het 't oude foto's van Lisse weerge geven. Een van die oude plaatjes toont de Nieuwe Brug over de Gracht tussen de Kapelstraat en de School straat, gebouwd in 1905. Ook het bloembollenvak komt ui teraard op de kaarten aan bod. Het kwartet zal voor drie rijksdaalders van de hand worden gedaan. Met de opbrengst kan De Spartaan LISSE In het voorjaar van 1985 zal de tuin van het bejaardencentrum Rustoord in Lisse een Keukenhof in het klein zijn. Zo'n 11.000 bloembol len zullen dan in vele soorten en kleuren volop bloeien. Het niet onaanzienlijke ca deau dat Rustoord is toebe deeld, is nog een gevolg van het bezoek dat Koningin Be atrix aan de bollenstreek heeft gebracht. Zij bezocht toen met name het Bloemen corso en de bloembollenvei- De heer J. Plug overhandigt de enveloppe aan de heer J. KSP7' ander besproken in de raads commissies verkeer en ver voer en openbare werken. De wethouder van Midden standsaangelegenheden mevr. Blom zegde toe dat op 10 okto ber de plannen van Macintosh en het CIMK-rapport in de middenstandscommissie aan de orde komen. De heer Wuis man (D'66) wilde uitvoerig in gelicht worden over hoe men zich het parkeren aan de Ge versstraat denkt. De heer Van Eisen (PPR): „Jammer dat wij een aantal mededelingen via de krant hebben moeten ver nemen. Er is nogal wat bin nenskamers besproken waar viervoudige". Wuisman vond dat men van gedachten moet gaan wisselen over het punt of Oegstgeest bereid is Oud-Poel geest in bezit te houden. Wethouder Kohlbeck nam alle op en aanmerkingen mee. De raad ging akkoord met de kre dietverlening, waardoor men de restauratie van het duiven- torentje van het koetshuis, het kasteelbordes en het kasteel dak kan gaan voorbereiden. Kohlbeck: „Het is een aanzien lijke stap in de goede rich ting". het houten gebouwtje dat vroeger naast de baan stond, kunnen kopen. Hierin zal het wedstrijdsecretariaat worden ondergebracht. Die kon niet meer terecht, we gens ruimtegebrek in de ste nen kantine en de bestuurs kamer. De aanschaf van het houten bouwsel stond echter niet op de begroting van de verhuizing naar het complex Ter Specke. ling Hobaho en door de Ko ningin werd via een druk op de knop de wijzer van de veilingklok stilgezet. Zo werd een partij bloembollen aangeschaft. Niet voor het beplanten van koninklijke tuinen, maar voor de tuin van het bejaardencentrum Rustoord. Door de directie van Hobaho werden de bollen namens de koningin gisteren symbolisch aan de bewoners van Rus toord overhandigd. Hobaho- directeur J.W. Plug overhan digde een enveloppe als sym boliek van de op komst zijn de partij aan de voorzitter van Rustoord, de heer J. Kooy. wij niet bij waren. Ik heb het gevoel dat wij het „point of no return" al gepasseerd zijn". Hij vroeg de burgemeester of deze (los gezien van het rapport) voor de vestiging is van een buitengewoon grootschalig be drijf in de gemeente. Burgemeester Scheenstra: „Ja". De fractievoorzitter van het CDA Van Veen vond het juist dat de zaak in de commis sies komt. „De procedure die u voorstelt is democratisch en behalve dat men stukken schrijft kan men ook oraal van voor of tegen blijk geven", liet hij burgemeester Scheenstra weten. Parkeer plaatsen aan Jacoba van Beierenweg VOORHOUT Binnen afzienbare tijd komen er zeven nieuwe parkeer plaatsen aan de Jacoba van Beierenweg gelegen tussen de nummers 51A en 53 A. Dit heeft de ge meenteraad van het bol- lendorp gisteravond be sloten. De parkeerruimte is hoofdzakelijk bestemd voor de bewoners van de „Gedempte gracht", die al jaren kampen met gebrek aan parkeerruimte. De huizen hebben voor hun tuin een fietspad en dan de weg. Aan de overzijde was een berm waarin al 20 jaar lang geparkeerd werd. Zelfs was er in het verleden door aan-wo- nende bewoners zelf een aan tal provisorische parkeerplaat sen aangelegd door middel van tegels. Omdat deze niet volde den aan verkeerstechnische ei sen heeft het gemeentebestuur de gemeente de ingerichte parkeerplaatsen afgesloten door middel van paaltjes. Hier tegen kwamen de bewoners die plotseling geconfronteerd worden met deze betonnen elementen in het geweer. Voor hen was er nu géén parkeer ruimte meer. Het gemeentebestuur is voor de klachten van de bewoners door de knieën gegaan en heeft besloten tot het aanleg gen van zeven parkeerplaat sen waarvan er drie aan de rechterkant van de Jacoba van Beierenweg komen en vier aan de linkerzijde, waarvoor het fietspad versmald zal wor den. Voor de drie parkeer plaatsen aan de rechterzijde komt de inrit van het kwe- kersbedrijf Oskam te verval len. Daarvoor in de plaats krijgt de kweker twee inritten terug gelegen aan de rechter- en linkerzijde van zijn stuk land. Hierdoor komen de par keerplaatsen keurig naast el kaar te liggen en hebben de bewoners van numero 53 en 53A geen auto's meer voor hun deur. Met deze aanleg is 14.000 gulden gemoeid. Ëfif ipüneente- d 2|angen =en kleinere ningen in sthout ÏHOUT De partij Ge- tebelangen is tegen het lt(ki van een kleiner type igen voor alleenstaanden [weepersoonshuishoudens de woningbouwvereni- Voorhout heeft voorge- Deze heeft namelijk een ir bouwplan ontwikkeld porziet in de bouw van 28 izinswoningen en 24 wo- >n voor één en tweeper- huishoudens. omdat ge- >n is dat er géén behoefte 1 bestaat aan gestapelde "^rgen voor deze laatste ca- rie. I roorhoutse woningbouw- Wiging heeft nu een plan l ikkeld om kleine wonin- net hee gevelbreedte van imeter te bouwen. Ge- «otebelangenfractievoorzit- \Nop Warmenhoven ageer- ^gisteravond tijdens de v vergadering tegen het >Hij vreesde dat dergelij- r uw spoedig tot verpaupe- jeidt. Zijn fractie stemde het plan. Het college -Jitegen vindt dat de ge- bedte van de woning dan ering mag lijken maar de voldoet volgens hen :isen die aan dit soort igen gesteld worden. De '»gen bevatten een woon- r, keuken, doucheruimte Ti slaapkamer. De huur- ~~komt volgens de voorzit- ~~in de woningbouwvereni- de heer Toon de Groot, Ken tussen de 390,- en tor bijna half miljoen 1ENAAR Als het aan het Wassenaarse college en W ligt, dan wordt er verder geautomatiseerd, je dient de huidige computer te worden vervan- 'igloor een combinatie van apparatuur van Texas In- :e4ents en Samsom Data Systemen voor een totaal- ig van 461.720 gulden. lezen in een concept-raadsvoorstel, dat binnenkort door {combineerde vergadering van de commissies Organisatie fandeel-economische zaken wordt besproken. j-4en voor de vervanging van de zeven jaar oude Sperry ILter is niet alleen de veroudering, maar ook dat de nieuwe leningen meer geschikte programma's voor de gemeente "paar hebben, aldus het concept-raadsvoorstel. nabije toekomst dient een groot aantal takken van dienst imatiseerd te worden, hetgeen te maken heeft met de (lijke reorganisatie die momenteel in Wassenaar wordt fcvoerd. Zo zouden onder meer de gehele financiële admi- 7 lie, de gemeentelijke belastingen, en een informatiesy- over het personeel moeten worden ingevoerd. Daarnaast bij de nieuwe programma's de mogelijkheid tot tekstver- 3B. b Js langere termijn wil Wassenaar de woningzoekenden, de "^cingsadministratie, de leerlingenadministratie en de socia list in een geautomatiseerd systeem voeren. ^Vma vijf ton die voor de investeringen nodig is, wordt be- uit een gemeentelijke reserve. Dat houdt in dat er geen Koeft te worden geleend, zodat er geen rente verschuldigd H) gemeentelijke vergelijking, waarbij er van wordt uitge- nat dit wel het geval is, heeft aangetoond, dat de nieuwe 2-5flter een besparing zou opleveren van 140.000 gulden op „jSamsom Data Systemen is inmiddels een offerte gedaan, zo zegt het c worden gedaan. l^je zo zegt het concept-raadsvoorstel de gehele leve-

Leidse Courant | 1984 | | pagina 7