1986 tation Sassenheim in Alecto voert actie voor kunstgrasveld reativiteit in Meerpunt CaidaeSotrtgnt Minder subsidie voor Voorschotense verenigingen Fietspad langs Lisserweg in '86 uien als je ouder wordt RffilMMB i2"£cicLcSoiruvnt DEPUTEERDE BORGMAN OPTIMISTISCH: fodeshow Winkelhof al in teken zomer WOENSDAG 19 SEPTEMBER 1984 PAGINA 7 Buters nieuwe dirigent KEV E Het muziekgezelschap Kunst En Vol- g heeft met ingang van deze maand een dirigent. De heer K. Buters volgt de e dirigent Koos van der Laan op, die we- jjrukke werkzaamheden moet bedanken. leiding van Buters zal KEV nu de ope- iie Lustige Witwe instuderen. Overigens tn nog steeds versterking van de gelede- iruiken, met name in de vorm van man zangers. Heren die er in geïnteresseerd in verenigingsverband te zingen en met operettes in te studeren en uit te voeren iQ n een repetitie bijwonen. Op donderdag 4 ir start men weer met de repetities, voor in het verenigingsgebouw De Beekbrug de kerk van de H.H. Engelbewaarders in <igel. Vanaf half november weer in 't i'l int aan de Schoolstraat in Lisse. Die Lus- onefitwe wordt volgend jaar uitgevoerd. 12); VOORSCHOTEN Het sociaal-cultureel jaarprogramma 1985 voor Voorschoten staat in het teken van bezuinigingen. De vere nigingen, in feite dus de leden, moeten zelf meer bijdragen dan voorheen. Bij de beoordeling van de toe te kennen subsidies is uitgegaan van een contributie van minimaal 150 gulden per jaar voor volwassenen. De betrokken verenigingen zijn hiervan al in kennis gesteld. Als gevolg van rijksbezuinigingen moet in de sector welzijn in de jaren 1985 en 1986 240.000 gulden bezuinigd worden. De sector sociaal-cultureel werk (het verenigingsleven) zal samen met de openbare bibliotheek hiervan een behoorlijk gedeelte moeten le veren. De tijd dat iedere instelling of vereniging jaarlijks dezelf de subsidie kon rekenen is voorbij. Het ligt in het voornemen om in 1985 met nieuwe normen te komen. De gehele materie is dermate ingewikkeld dat het totale verenigingsleven is uitgeno digd voor een hoorzitting maandag 24 septeber om zeven uur in de raadzaal van het gemeentehuis. TWINTIG MAANDEN VOOR JUWELENROOF DEN HAAG/NOORDWIJK - De rechtbank in Den Haag heeft een 18-ja- rige Noordwijker veroordeeld tot twin tig maanden gevangenisstraf voor zijn aandeel in een inbraak en diefstal in het hotel van zijn vader begin dit jaar. Hij had een moedersleutel van de ho telkamers aan zijn 32-jarige stiefbroer gegeven, die samen met een 37-jarige inwoner van Zandvoort twee koffers met sieraden en juwelen ter waarde van 260.000 gulden stalen uit de hotel kamer van een Duitse handelsreiziger. Zij verkochten hun buit voor veertig mille. De rechtbank veroordeelde de stiefbroer tot vijftien maanden en Zandvoorter tot twaalf maanden. De officier van justitie had tegen het drie tal twee jaar geëist. Lisse beraadt zich over nieuwe burgemeester LISSE De gemeenteraad van Lisse buigt zich tijdens de vergadering van 3 oktober over de pro cedure, die rond de benoeming van een nieuwe burgemeester in Lisse wordt gevolgd. Allereerst praat de raad over de wenselijkheid om met de commissaris van de koningin van gedachten te wisselen over de eisen van bekwaamheid en ge schiktheid van de nieuwe burgemeester. Voorts zal een besluit genomen moeten worden over het instellen van een vertrouwenscommissie. Indien men tot dat laatste overgaat, zal een verordening moeten worden vastgesteld die de taak, samenstel ling en werkwijze en geheimhoudingsplicht regelt. Overigens is een dergelijke commissie geen nieu we zaak, want meer en meer wordt van deze mo gelijkheid gebruik gemaakt om in kleine, ver trouwde en betrouwbare kring, van gedachten te wisselen over de kandidaten en ze door te lichten. LISSE/OUDE WETERING Een fietspad langs de Lisserweg tussen Lisserbroek en de Hoofdvaart komt er zeker. Volgens het beleidsplan van de gemeente Haarlemmermeer wordt het pad in 1986 aangelegd. Door een toezegging van Provinciale Waterstaat wordt het in ieder geval voor negentig procent gesub sidieerd. Het geld komt in 1986 beschikbaar. Het ge meentebestuur van Haarlemmermeer, die zelf tien procent van de kosten voor haar rekening neemt, gaat op dit moment nog niet over tot grondaankopen. Wel zullen B. W. van Haarlemmermeer binnenkort voorstellen daartoe doen aan de gemeenteraad. Hoogstwaarschijnlijk komt het pad tussen Lisser broek en de IJ weg aan de zuidkant van de IJweg tot de Hoofdvaart aan de noordzijde van de Lisserweg. MOND Binnen- beginnen weer een I creatieve cursussen leerpunt aan de He- |g 45 in Warmond. Maandagavond kun- ^owel gevorderden eginners met klei |n. Tegelijkertijd er les gegeven in jhikken van droog ten. In de maand de- fr wordt er op maandagavond gewerkt in de kerstsfeer. Er kun nen stro-figuraties ge maakt worden en er wordt les gegeven in sierknippen voor kerst kaarten. Tekenen voor beginners wordt op dinsdagochtend van 9.30 tot 11.30 uur gegeven. Op de dins dagmiddag zijn er de vrijetijds- middagen. Daar kan men be paalde techniekn bijschaven. (IOND De gemeente Warmond en het Ouderen jg Warmond houden gezamenlijk een tentoonstelling aal van het gemeentehuis met als onderwerp; Wonen 5 luder wordt. De tentoonstelling zal nieuwe vormen en jkelingen laten zien op het gebied van huisvestings- pingen zoals de woongemeenschap voor ouderen en i Dject „Centraal Wonen". Verder zal aandacht worden l aan het gegeven dat ouderen veelal te weinig invloed li uitoefenen op de woning en de woonomgeving, die 3 ten zijn ontworpen. De tentoonstelling is geopend van 5 teg 1 tot en met donderdag 4 oktober. De openingstij- 0O-12.OO uyr, 14.00-16.30 uur en 20.00-21.30 uur. Kosten ƒ2 per middag, aan vang 13.30 uur. Volksschilderen is er voor be ginners op woensdagmorgen en voor gevorderden en verge vorderden op woensdagavond. Eveneens op woensdagochtend en -avond wordt de cursus kleding maken gegeven zowel voor beginners als gevorder den. In oktober worden drie woensdagavonden besteed aan het leren van de etstechniek. Op donderdagavond worden lessen gegeven in gezichtsver zorging en make-up door een erkend schoonheidsspecialiste. Bloemschikken met levende bloemen wordt gedaan op don derdagavond. Naast deze cur sussen zijn er speciaal voor de feestmaand nog enkele losse avonden gepland, zoals op 22 november met ouderwets koekvergulden en modelleren met marsepein. Op 13 decem ber staat kaarsen maken en versieren op het programma en op 20 december kerstver siering maken met droogbloe men en kerstgroen. Nadere in formatie omtrent deze creatie ve kursussen wordt verstrekt door Clara Sikking, tel. 01711- 11109. Ravage in Wassenaar WASSENAAR Een 68-jari- ge man uit Voorburg zorgde gistermorgen voor heel wat paniek en een grote ravage op de Wassenaarse Hogendorp- straat. De man wilde achteruit van een parkeerplaats wegrij den toen zijn gaspedaal bleef hangen. Hij vergat op de rem te gaan staan en klapte met grote vaart op een auto. In pa niek schakelde hij zijn auto in de eerste versnelling waardoor de wagen nu de andere kant opschoot. Daarbij raakte hij weer een auto. Uiteindelijk reed hij door een winkelruit een meubelzaak binnen waar hij tot stilstand kwam. De Voorburger liep geen verwon dingen op. De betrokken au to's raakten zwaar beschadigd. Burgemeester Bonnike herbenoemd NOORDWIJK Mr. J.M. Bonnike is herbenoemd tot burgemeester van Noordwijk. Dat heeft het ministerie van binnenlandse zaken laten we ten. niet hoeft te verwachten, dat Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland (GS) zullen in stemmen met de woningbouw- nóta van deze gemeente. In deze nota stelt Noordwijker- hout dat er jaarlijks behoefte is aan 200 nieuwe woningen ter wijl dat er volgens de provin cie maar 100 zijn. Noordwij- kerhout wacht overigens al ruim twee jaar op een officieel antwoord op deze nota. Borg man beloofde dat gisteravond vóór 1 december. Cosmo Centre Gedeputeerde Borgman verde digde gisteravond nog eens het besluit van GS om het zoge naamde Cosmo Centre in Noordwijk niet toe te staan. Daardoor zou teveel waarde vol natuurgebied en met name duinen verloren gaan. Inmid dels heeft Zoetermeer laten weten belangstelling te hebben en dat lijkt Borgman ip combinatie met de Floriade- plannen van Zoetermeer een veel betere lokatie. D. Nijhoff, Daniëlle Albertine dv. D. A. van Egmond en M. van Delft, Johannes Diederik zv. H. van Hou- en B. J. Buissink, Yvonne Theo dora dv. T. F. G. Versteege en P. P. J. Misana, Sylvie Joanna dv. D. J. Martin en J. M. Postma, Myrthe dv. P. H. Teunissen en T. A. Braaksma, Patricia dv. A. A. Rüben, Jenna dv. J. J. Hoogbruin en I. Strik, Johanna Matthea dv. L. J. Salman en L. M. C. 'an Oostrum, Jeroen zv. C. van Dam :n A. A. Berger, Eva Margriet dv. A. de Haan, Cornelia Apollonia dv. P. J. M. Siecker en S. Laterveer, Willem Paul zv. D. P. Martin, Wesley zv. W. M. Heineman en J. H. Remond, Pau la Evelien dv. G. A. Krist en P. A. Brouwer, Grietje Neeltje dv. J. van den Haak en G. Oosterveld, Klaas zv. C. Steur en A. P. Volker, Johanna Adriana dv. W. B. Swets en J. A. Berkheij, Milan zv. B. Kaster en J. Vlasblom, Bas zv. J. A. Leijder Ha- itroom en W. Knoester, Joyce dv. J. M. Holswilder en J. Kamphues. Overleden: J. F. J. Engelen, geb. 13- 4-1933 man, S. Kavak, geb. 1-3-1961 vrl. echtg. van A. Dursun, W. Ver hoogt, geb. 2-3-1907 vrl. geh. gew. K. Batelaan, W. van de wijn gaard, geb. 28-8-1926 vrlD. Vroegh, geb. 16-11-1941 man, C. Sloof, geb. 28-4-1918 man, P. Hensen, geb. 14-8- Ï934 vrl. echtg. van J. A. M. Schal kwijk, C. de Moed, geb. 2-12-1892 vrl., G. Oosterling, geb. 11-5-1908 vrl. echtg. van D. der Haven, K. G. Mooj- geb. 7-5-1913 man, A. Kossen, 16-11-1897 vrl. geh. gew. met R. Grobbe, G. J. Danse, geb. 6-10-1912 an, F. Strubel, geb. 7-11-1975 man, M. Hut, geb. 27-8-1984 vrl., W. Velthuyzen, geb. 11-11-1910 man, A. H. Zuidema, geb. 2-2-1944 vrl. echtg. i P. Oudshoorn. Gehuwd: R. J. F. M. Nooteboom en P. H. M. L. van der Reep, S. M. Tjoeng en A. Tanzil, C. Kanbier en L. C. Stipdonk, R. T. Belt en J. Meij- C. M. van Staveren en A. M. L. Klein, R. Moerland en Y. S. Gorren, W. C. van As en S. Bodijn, P. Sloos i N. Mulder, C. Boot en W. H. M. in den Berg, J. C. M. Driessen en A. M. Pakvis. Oude ereboog vernieuwd voor 125-jarig Matthias Een ruim 50 jaar oude ereboog siert deze week de jubilerende Matthiaskerk aan de Herenweg 76 in Warmond. De ereboog, die altijd werd ingezet bij priesterjubilea lag op de zolder van de kerk. Koster Jan van Amerongen haalde hem tevoorschijn en maakte de boog schoon, waar na de plaatselijke bloemist er zijn bloemsierkunstvaardigheden op losliet. En zo ontstond dan een fraaie ereboog die het waard is het 125-jarig bestaan van de Matthiasparochie luister bij te zetten. Deze week zijn er tal van jubileumactiviteiten. Gisteren was er een „Kerkepad dia avond" in de aula van bejaardentehuis Mariënhaven, waarvoor veel belangstelling was. De heer C. Noordermeer gaf een beeld van de verschillende bouwstijlen van bekende kerken, kerken uit de omgeving en de Matthiaskerk. Het gemengd koor van de Hervormde Gemeente en het R.K. herenkoor zorgden voor de muzikale omlijsting. Verder werd de speciale Matthi- aswijn geschonken. Vanavond wordt het jubileum gevierd met de jongeren. Zang, cabaret en discussie staan op het programma in 't Meerpunt aan de Herenweg 45. LEIDERDORP „Alecto op zoek naar kunstgras...". Onder deze veelzeggende titel heeft het bestuur van Alle goede dingen bestaan in drieën. Drie prima tennisballen verpakt in een handige koker, krijgt u cadeau voor het aanbrengen van een nieuwe abonnee voor deze krant. NOTEER ALS NIEUWE ABONNEE M.I.V. NAAM; POSTCODE/PLAATS; TELEFOON: J Deze ontvangt de eerste twee weken de krant gratis. Daarna wordt het abonnement betaald per: D kwartaal automatisch per maand jaar STUUR EEN KOKER MET TENNISBALLEN AAN: NAAM: ADRES:. POSTCODE/PLAATS: Stuur de bon ingevuld aan de Leidse Courant, Antwoordnummer 998, 2500 VD Den Haag (postzegel niet nodig). CodeJNZ| de Leiderdorpse hockey club een brochure uitge bracht waarin de nood zaak van een kunstgras veld nadrukkelijk aan de orde wordt gesteld. „Alec to" is in de 14 jaar van haar bestaan uitgegroeid tot een club van ongeveer 580 leden goed voor 43 teams en heeft in het sportpark „De Bloemerd" de beschikking over vier velden. Volgens de nor men van de hockeybond zouden het er vijf en half moeten zijn. De voorzitter van de kunst grascommissie van „Alecto" Rodolf Josselin de Jong is van de absolute noodzaak van een kunstgrasveld over tuigd. „Alecto dreigt uit haar jasje te groeien. Door ver vanging van een natuurgras- veld door een kunstgrasveld kan het veldentekort worden opgeheven. De bespeelbaar heid van kunstgras is onbe perkt wat een vergroting geeft van de capaciteit tot vijf velden plus een oefen- veld. Daarnaast biedt kunst gras de mogelijkheid het technisch spelpeil op te voe ren". Josselin de Jong is bang dat „Alecto" achter de feiten zal aanlopen wanneer met de aanvang van het sei zoen 1985-1986 niet op een kunstgrasveld in Leiderdorp kan worden gespeeld. Hij wijst op het feit dat clubs in de Leidse regio als Room burg, LMHC en Forescate reeds over een kunstgrasveld beschikken. Hij ziet het schrikbeeld al voor ogen dat jonge technisch begaafde spelers die in het hockey vooruit willen, naar de con currentie zullen overlopen. „Wij willen onze talenten een kans geven zich in eigen huis te ontplooien", zegt hij. Over de financiële haalbaar heid van de aanleg van een kunstgrasveld is Josselin de Jong optimistisch. Momen teel wordt met de gemeente Leiderdorp overlegd om het financiële plaatje rond te krijgen. De kosten van een kunstgrasveld - bedragen 650.000, waarvan vier ton nodig is voor het grondwerk en voor de bovenlaag plus verlichting twee en een hal ve ton. Het is niet onwaar schijnlijk dat de gemeente en „Alecto" elkaar op het finan ciële vlak zullen vinden. Een kunstgrasveld betekent een behoorlijke besparing op de onderhoudskosten. „Alecto" heeft berekend dat voor het grondwerk geen gemeentelij ke bijdrage nodig is. De hoc keyclub is zelf bereid ander halve ton op tafel te leggen, een bedrag dat men bijeen hoopt te krijgen uit alle mo gelijke acties, sponsoring en reclame. De begrotingsbe handeling dit najaar in de Leiderdorpse gemeenteraad zal duidelijkheid moeten brengen voor „Alecto". De fracties van de politieke par tijen in de raad zijn dan in het kader van de beleids planning in de gelegenheid door middel van een score hun prioriteit tot uitdruk king te brengen. Het bestuur van „Alecto" wil er echter geen gras over laten groeien en is inmiddels met een „lob by" onder de politieke partij en gestart. pmer van 1984 is nog niet eens afgelopen, maar bij de modeshow gisteravond in Tenn Bowl in Winkelhof in irdorp werd al vooruitgeblikt naar de zomer van 1985. Imsterdamse showstyliste Cecile Knapper ging daarin zij voerde enige Spaanse dansen uit met het manne- model Marino en toonde de nieuwe zomerkleuren zwart en grijs, geïnspireerd op „Carmen". Daarnaast \irlijk ook veel aandacht voor de wintermode in het 'de vele bezoekers uitpuilende bowlingcentrum. Lever en modderkleuren voeren daarin de boventoon en lijken derhalve niets veel goeds te voorspellen voor de komende winter. De show had een wervelend karakter en vrijwel alle soorten kleding kwamen aan bod, van ragfijne lingerie tot dikke warme winterjassen. De modeshow gaf een doorsriee van zo ongeveer alles wat er op het gebied van mode in Winkelhof te krijgen is; niet alleen kleding, maar ook make up, hairdressing en bijouterie-artikelen. Winkelhof is overi gens nog de hele week Modehof. Er zijn regelmatig haar mode shows en modeflitsen in de diverse winkels. 'tHOUT De kans t dat de gemeente Jiheim in 1986 een i; krijgt. Dat liet ge- eerde J. Borgman pvond in Voorhout „De treinen er vol- jaar laten stoppen, ikt niet meer, maar et station in 1986 geopend is zeker ijk. Vast staat het iet, maar de Neder- Spoorwegen (NS) n de boot niet meer j dat is al een hele Het daagt in Teosten", aldus Borg- ovinciaal bestuur en de ite Sassenheim probe- jaren de NS zover te in Sassenheim een sta- (4 openen, maar tot dus- ilde de NS daar niets eten. Het reizigersaan- daar te klein voor zijn en de kosten daardoor te hoog worden. Overigens wil de pro vincie ook stations in de Me- renwijk en in Voorhout, maar over die lokaties was Borgman minder optimistisch. Borgman liet gisteravond ook weten dat wordt geprobeerd het oude idee om in het gebied tussen Noordwijk en de grens van de provincie Zuid-Holland een nationaal park te maken weer wat leven in te blazen. De rijksoverheid moet daar over beslissen en mocht dat besluit positief zijn dan komt er meer geld beschikbaar om de natuur in dat gebied te be houden. Oosthout Gedeputeerde Borgman was gisteravond in Voorhout in het kader van een voorlichtings avond over het streekplan Zuid-Holland West. Dat plan wordt herzien en de provincie gaat er daarbij vanuit dat er meer aandacht voor de grote steden moet komen om de ver paupering daar tegen te gaan. Bestaande „groene buffers" zouden zoveel mogelijk behou den moeten worden. Verder wordt ervan uit gegaan, dat de bestaande bouwlokatie Oost hout in Voorhout nog verder uitgebreid zou moeten worden en de omliggende gemeenten zouden daarvoor de bewoners moeten leveren. Borgman wees kritiek op dat uitgangs punt onder meer vanuit Lisse en vanuit het SOB (Sa menwerkingsorgaan Bollen streek) van de hand. Er zou geen angst hoeven zijn voor vergrijzing van omliggende gemeenten. „Voorhout moet wel voorzich- ter zijn met het ontwikkelen van Oosthout. Dat gebied is bestemd voor bewoners van de Bollenstreek en niet voor mensen uit Amsterdam of Zaandam. Voorhout zou niet ver buiten de Bollenstreek moeten werven", reageerde Borgman op opmerkingen dat het verkopen van woningen in Oosthout aan bewoners van de Bollenstreek maar matig wil lukken. Stevige kritiek kreeg Borgman van mevrouw E. Bierhoff- Bouwmeester. Zij zit voor de EZP in de gemeenteraad van Noordwijkerhout. Volgens haar leidt het streekplan tot een verdere neergang van (kleine gemeenten of dorps kernen als) De Zilk. Winkels verdwijnen, openbaar vervoer is slecht, er zijn nauwelijks sportverenigingen en het aan tal inwoners daalt, kreeg de gedeputeerde te horen. Volgens Borgman is er weinig aan de problemen van De Zilk te doen. Hij liet doorscheme ren dat het bestemmingsplan, dat de bouw van totaal 190 woningen in De Zilk mogelijk moet maken, niet goedgekeurd zal worden. „We kunnen niet én bouwen in de grote steden én in de dorpen. De provincie moet keuzen maken". Momen teel worden 34 woningen in De Zilk gebouwd. Ook de Noord wijkerhoutse wethouder Heemskerk kreeg te horen dat deze gemeente

Leidse Courant | 1984 | | pagina 7