Enqi uête voor behoud doktersapotheek Veense kermis met tal van hoogtepunten „De rillingen lopen me soms over de rug REGIOUOURINAA IN LANGERAAR: Waterleidingbedrijven gaan nauwer samenwerken Energie in de derde wereld 9$ LEIDEN/REGIO QeidócOowtant WOENSDAG 19 SEPTEMBER 1984 PAG Nieuwkoop renoveert voor 3,6 miljoen NIEUWKOOP B en W in Nieuwkoop stellen de gemeenteraad voor 3,6 miljoen gulden beschik baar te stellen voor het groot onderhoud aan 107 woningen aan de Meeuwenlaan, Vlietpark, Fa zantstraat, Koekoekstraat, Elzenstraat en Grutto straat. Het rijk draagt bijna een miljoen gulden bij. De gemeente moet dus 2,6 miljoen zelf betalen. Aannemer Vink en Veenman gaat het grootste ge deelte van de klus uitvoeren. Behalve onderhoud gaat Nieuwkoop ook isolatie en centrale verwar mingsketels in de huizen aanbrengen. In eerste instantie had het rijk slechts mee willen betalen aan een opknapbeurt voor 63 huizen. Maar door een nieuwe regeling waardoor langdurig werklo zen aan de slag kunnen, kunnen ook de andere huizen worden gerenoveerd. De gemeenteraad be slist morgen of er geld wordt vrijgemaakt voor de renovatie. MINISTER TEGEN KOMST HOGERE TUINBOUWSCHOOL LEIDEN Minister Braks (Landbouw ziet niets in de vestiging van een hogere tuinbouw school in het westen van het land. Dit blijkt uit een brief die de bewindsman aan de onafhan kelijke landbouworgasatie KNLC heeft ge schreven. Het KNLC had de bewindsman be naderd over de opzet van een hogere tuinbouw school in het wesen van het land naar aanlei ding van de start van een studierichting tuin bouw aan de hogere landbouwschool in Dor drecht. De bewindsman zegt in zijn brief aan de landbouworganisatie in de komende jaren te willen komen tot grotere scholen op het gebied van hoger agrarisch onderwijs. Op die manier wil de minister voldoende levenskrachtige scholen opzetten waarbij ook een voldoende specialisatie mogelijk wordt. Een evenwichtige spreiding over het land noemt hij daarbij min der van belang. „Dolle Beestenboel in Leidsenhage LEIDSCHENDAM Het winkelcentrum Leidsenhage gaat tot en met zaterdag met „een dolle beestenboel" het 12 1/2- jarig bestaan vieren. De ondernemers hebben zich hiervoor verzekerd van de medewerking van het Dierenpark Wasse- Attracties voor de kinderen zijn treintje- en ezeltje-rijden, een kinderboerderij, dierenfilms (in De Schakel) en een kleur- wedstrijd. Verder optredens van Wieteke van Dort, Conny van den Bosch en Oscar Harris. Wat de dieren betreft: verkiezing van het mooiste huisdier, een hondenrassenshow, hondendressuur, een Amazone-show (ara's en kaketoes) en elke dag een optreden van twee baby olifantjes. In het winkelcentrum bovendien een braderie en informatiestands van dierenverenigingen, het Wereldnatuur- fonds en de Dierenambulance. Het Dierenpark Wassenaar reikt verder tegen inlevering van 150 gulden aan kassabons gratis toegangsbewijzen uit, geldig tot eind april volgend jaar. LANGERAAR De ver eniging Patiëntenbelan gen Langeraar gaat deze week een enquête houden om te voorkomen dat de Langeraarders straks hun medicijnen moeten gaan halen in Aardam. De hui dige huisarts L. Gorissen raakt binnenkort zijn ver gunning om medicijnen te verstrekken kwijt. Hij verliest die aan apothëker Robertz die aan de Aard- amse Essenlaan gaat be ginnen. „Handen af van onze dokter sapotheek" is de (in deze streek overbekende) leuze die de Langeraarders hantereh. In een brief aan de bewoners schrijft de vereniging, dat er minstens vijf goede redenen zijn om de medicijnverstrek king door Gorissen te laten doen. De afstand naar Aardam is acht kilometer heen en weer over onverlichte polderwegen, de huisarts geeft medicijnen direct mee en levert dus een betere service, de verbindin gen met het openbaar vervoer zijn slecht, jonge gezinnen moeten hun kinderen ergens onderbrengen als ze medicij nen halen en voor herhalings recepten moeten de Lange raarders straks eerst naar de huisarts en dan nogmaals een keer naar de apotheek. Mocht de verstrekking door de apo theek straks doorgaan dan is dat volgens de vereniging „so ciaal gezien ver beneden peil. Het is niet alleen een aanslag op de apotheek van dokter Gorissen, maar zeker op zijn patiënten want zij worden zwaar gedupeerd", aldus de vereniging die ook voorspelt dat de huisartsenapotheken van de doktoren Van Sprang en Zandstra zullen verdwij- De uitslag van de enquête wordt volgende week woens dag bekend gemaakt in het Langeraarse parochiehuis. Het resultaat staat al zo goed als vast. In andere gemeenten waar geprotesteerd werd tegen nieuwe apothekers, bleek bijna iedereen tegen het intrekken van de vergunning voor de huisarts. De Vereniging Pa tiëntenbelangen vraagt of de Langeraarders de actie finan cieel willen steunen. Meer in formatie is verkrijgbaar bij de Langeraarseweg 101, 2461 CG 'Langeraar. Apotheker H. Robertz ver klaarde afgelopen 21 juni al te genover deze krant dat hij een bezorgregeling voor Langeraar op wil gaan zetten. „Mijn apo theek is 24 uur per dag bereik baar en voor personen die hun medicijnen zelf niet kunnen komen halen, wordt een be- zorgservice opgezet. Die dienstverlening kunnen de huisartsen nu niet geven", zo zei de nieuwe apotheker. ROELOFARENDSVEEN De Veense kermis wordt deze week weer uitbundig gevierd. De diverse attrakties en kra men van het Lunapark zijn al in opbouw op het parkeerter rein van DOSR achter de EMM-veiling. Oranjecomité Juliana Alkemade-oost heeft een gevarieerd feestprogram ma op touw gezet dat aan de kermiswensen van iedereen, van kleuter tot hoogbejaarde, tegemoet komt. De organisato ren, hebben dit jaar geen ge meentelijke subsidie gekregen, maar zagen met behulp van de pachtgelden van het lunapark kans de najaarsfestiviteiten te organiseren. Hoogtepunten vormen als vanouds de diverse optochten, een taptoe door muziekvereniging „Liefde voor Harmonie" uit Roelofa- rendsveen en „Canita Tuba" uit Lisse, een feestmiddag voor bejaarden en een voor kleuters en het kinderbloemencorso op zaterdagochtend. De festiviteiten beginnen mor gen met een fleurige openings optocht, waaraan alle plaatse lijke verenigingen meedoen. Muzikale medewerking verle nen de Veense Muziekvereni ging „Liefde voor Harmonie", „Troue Moet Blijcken" uit Lis- se, „Noméro" uit Rijpwetering, Muziekvereniging „Sint Lau- rentius" uit Voorschoten en Drum- en showband „Dice Musica 83" uit Ter Aar. Ver trek om 18.30 uur vanaf de Westmeerlaan. De route loopt vandaar naar het Lunapark op het DOSR parkeerterrein naast de veiling, 's Avonds rond 20.00 uur verzorgen de muziekverenigingen „Liefde voor Harmonie" uit Roelofa- rendsveen en „Canita Tuba" uit Lisse op de Noordhoek een grootse showtaptoe. Vrijdag om 10.00 uur 's mor gens worden de feestelijkhe den voortgezet met een lucht- ballonnenoptocht die eindigt op het grasveld achter het postkantoor, hoek Sotawe- g/Leliestraat, waar de ballon nen de lucht in mogen. Het ge heel wordt opgevrolijkt door muziek van een draaiorgel en van de blaaskapellen „De Aa- rebeijeplukkers" en „De Sprotbuiken". 's Middags om 14.00 uur zijn alle bejaarden uit Alkemade- oost welkom in een feestelijk versierde hal van de EMM- veiling. Daar worden optre dens verzorgd door „De Sprot- De optocht vorig jaar. buiken" en „Café Chantant" met medewerking van Dorien Mijksenaar, Perry Cavello en Jo Spiers. Diezelfde middag wordt er om 14.00 uur door Visvereniging ,,'t Looze Vissertje" een vis wedstrijd georganiseerd voor de jeugd tot en mét 15 jaar. Vertrek vanaf de Noordhoek. Behendigheidswedstrijden voor de schoolgaande jeugd van de derde tot en met de zesde klas worden vanaf 14.30 uur gehouden op het trapveld aan de Leliestraat achter het postkantoor, 's Avonds om 19.30 uur heeft weer' de oude vertrouwde lampionoptocht plaats. Een groep vertrekt vanaf de Weteringlaan in Oude Wetering muzikaal be geleid door Muziekvereniging „Door Gunst Verkregen", een andere groep gaat bij de Igna- tiusschool van start voorafge gaan door Muziekvereniging „Liefde voor Harmonie". De stoeten worden beide op het Lunapark ontbonden. Kindercorso De laatste kermisdag is zater dag. De festiviteiten beginnen dan om 8.30 uur met een vis wedstrijd voor dames en heren ouder dan zestien jaar. In schrijving een half uur tevo ren in de garage van de fami lie Hooymans, Langeweg 11. Inschrijfgeld: een rijksdaalder. Het kindercorso heeft plaats om tien uur diezelfde ochtend. Hieraan werken mee muziek verenigingen uit Roelofa- rendsveen, Nieuwe Wetering, Leimuiden, Leiderdorp en Katwijk. Het corso vertrekt vanaf de Westmeerlaan en gaat via het Noordeinde, de Sotaweg, Rembrandt van Rijn singel en de Meerkreuk naar de Europaweg waar het corso wordt ontbonden. 's Middags wordt er om 13.00 uur „tonknuppelen" georgani seerd op de oefenhoek van DOSR. Deelname staat dit jaar eens niet uitsluitend voor he ren open, maar ook ^voor da mes. Inschrijfgeld ƒ2.50. Nieuw voor Roelofarendsveen is dit jaar het zwembadspel „Loop er eens in". Deelneming kost een rijksdaalder. Toe schouwers mogen gratis ko men kijken bij zwembad „De Tweesprong" aan de Lucas van Leijdenlaan in Roelofa rendsveen. Aan de Wilgen- straat in Roelofarendsveen wordt traditioneel het „Tobbe tje Steken" gehouden. Deelna me kost een rijksdaalder per persoon. Als klap op de vuurpijl organi seert het Oranje Comité een gratis toegankelijke jeugdre- vue in de Veense EMM-vei ling. Tijdens een twee maal vijfenveertig minuten durend programma treden dan op: Hans en Hermy Cordan. Vol gens de organisatoren wordt het gegarandeerd lachen ge blazen. Alle kinderen van vier tot acht jaar zijn om 14.00 uur welkom in de EMM-veiling- hallen in Roelofarendsveen. RIJNSTREEK Het Al gemeen Bestuur van de Gemeenschappelijke Re geling „Waterleidingbe drijf De Rijnstreek" in Boskoop heeft besloten, dat besprekingen over verdergaande samenwer king met de NV Goudsche Waterleiding Maatschappij kunnen worden gestart. Een fusie tussen beide wa terleidingbedrijven wordt niet uitgesloten. Volgens de heer Van der Sluys van „De Rijnstreek" zijn de bestuurders tijdens de verga dering volledig ingelicht over de huidige stand van zaken. Hierna gaf het algemeen be stuur haar fiat aan het opstar ten van de onderhandelingen. Het Alphens Waterleidingbe drijf doet, ondanks een uitno diging van de twee mogelijke fusiepartners, voorlopig niet mee aan de besprekingen over samenwerking. Vooral vanuit het Provinciaal bestuur wordt al geruime tijd druk uitgeoefend om het grote aantal waterleidingbedrijven in de provincie Zuid-Holland te verminderen. „Op het Pro vinciehuis liggen de plannen al geruime tijd kant en klaar. Omdat het op de lange duur toch van een samenwerking moet komen, is het beter om alvast zelf initiatieven te ont plooien", aldus de heer Van der Sluys. Aan de Gemeenschappelijke Regeling „Waterleidingbedrijf De Rijnstreek" nemen tien ge meenten in de regio deel. Dat zijn: Leiderdorp, Hazerswoude, Koudekerk a/d Rijn, Zoeter- woude, Woubrugge, Leimui den, Rijnsaterwoude, Aikema- de, Boskoop en Waddinxveen. Bij de NV Goudsche Waterlei- ter is iets duurder en opper vlaktewater komt het hoogst uit in prijs, (soms wel tot ding Maatschappij zijn in to- rijksdaalder per kubieke me taal vijftien gemeenten rond ter). Het tarief van de Goud- Gouda aangesloten. Het water sche Water Leiding Maat- van deze maatschappij wordt schappij bedraagt 97 cent per bij Bergambacht uit de grond gepompt. Het water van de in Boskoop zetelende gemeen schappelijke regeling komt voor een deel al bij de Goud sche Waterleiding Maatschap pij vandaan. Het meeste water echter pompt Waterleidingbe drijf „De Rijnstreek" zelf op nabij Hazerswoude. Voorts koopt men water van de Leid- sche Duinwater Maatschappij. Of een mogelijke fusie conse quenties voor de prijs van het water zal hebben is nog niet te zeggen. Beide waterleidingbe drijven gebruiken grotendeels grondwater waarvan het tarief kubieke meter water, dat van „De Rijnstreek" 1.19. Volgens de heer Van der Sluys moeten er ook nog personeel- stechnische problemen worden opgelost als de fusie zich door zet. Dan moet het waterlei dingbedrijf 6f een gemeen schappelijke regeling worden, zoals „De Rijnstreek in Bos koop, óf een Naamloze Ven nootschap, zoals de Goudsche Waterleiding Maatschappij, waarvan de deelnemende ge meenten aandeelhouder zijn. „De Rijnstreek" heeft 95 per soneelsleden en de „Goudsche rond de één gulden per kubie- heeft er 48. De bonden zijn in- ke meter schommelt. Duinwa- gelicht. LEIDERDORP De bi bliotheek in Muzenhof Leiderdorp houdt van maandag 24 tot en met vrijdag 28 september de expositie „Energie, hun goed recht". De Stichting Energie Anders geeft op deze tentoonstelling voor lichting over energie en de derde wereld. Bij ontwikkelingslanden be staat het probleem dat groot schalige energiewerken niet direct ten goede komen aan de allerarmsten. Kleinschali ge 'duurzame energie, zoals geleverd door een watermo len met een kangeroepomp kan een betere bijdrage leve ren tot het opheffen van on gelijkheid, mits rekening wordt gehouden met de structuur van de maatschap pij in een ontwikkelingsland. Dat stelt Theo van Dongen, derde wereld-specialist van de Stichting. De expositie over energie in de derde we reld reist door Nederland. De expositie bevat onder meer een maquette van een dorp in een ontwikkelingsland, waar kleinschalige duurzame energie volop wordt toege past. Verder worden dia's vertoond, met name op dins dag 25 september vanaf 20.00 uur. De tentoonstelling is te zien tijdens de openingsuren van de bibliotheek. Pepping Jazzmusicus Henk Pepping treedt donderdagavond in bar/dancing Blues Brothers aan het Henri Dui\ plein 11 in Hillegom. Pepping speelt ragtime, rockte roll, blues, bop en boogie woogie. Hij speelt <%ni meer nummers van Jerry Lee Lewis, Fats Wakn Cuby the Blizzards en Albert Ammons. \aastibi piano bespeelt hij de mondharmonika en is hij eender stekend zanger. Aanvang half negen, entree gratig - f Platters "i ns Hotel Huis ter Duin aan de Koningin Astrid Boulevard Noordwijk heeft de vermaarde Platters voor donder 'a avond in huis gehaald voor een optreden in nachtclub feratu. In feite gaat het niet meer helemaal om de origt J zangers, niettemin hebben twee leden deel uitgemaakt d de oorspronkelijk legendarische formatie. De groep i d overigens op rechterlijk bevel niet de originele naam fkl gen en heet nu Ernest Wright and Company. Aanvang? lel Vox t Het gemengd koor Vox Jubilans uit Waddinx\ treedt vrijdagavond op in de Nieuwe Kerk in Katu> Er worden 'geestelijke liederen gezongen, afgewisim met orgelspel van Everhard Zwart, kleinzoon van\j3 Zwart. Verder is er samenzang. Dirigent is Pi,aj Stolk. Aanvang kwart over acht. Entree f7,50, CJPKhr f6, kinderen f4. iep Brabants Kamerorkest Het eerste K&O-concert van dit seizoen in Katwijk vrijdagavond gegeven in de Dorpskerk in Katwijk aafr: Rijn. Het optreden wordt verzorgd door het Brabantsd»r merorkest dat bestaat uit dertien strijkers onder le$°y van Anton Koene, Emile Biessen (fluit) en de Tsjechw san Karpisek (viool). Op het programma staan onder rj de Vier Jaargetijden van A. Vivaldi, het fluitconcert va Quantz in G en de Suite Idyla van L. Janacek. Kaa voor dit concert kunnen worden gekocht bij K&O aa\yT Sluis weg 16 in Katwijk, K&O-Leiden aan de Oude Vqe de Katwijkse VVV aan het Vuurbaakplein. Vo7wass&je betalen f 15, K&O-leden f12,50, CJP- en Pas 65+-hoUf,a f10 en kinderen tot 12 jaar f2, 50. lje. EHBO in De afdeling Noordwijkerhout van de Koninklijke''- 1 derlandse Vereniging EHBO start op 3 oktobef*1 nieuwe cursussen. De cursus omvat 16 woensdagatë- den van 19.30 tot 21.30 uur en wordt gehouden aula van de huishoudschool aan de Duindoornsttur 14. De cursus kost 150 gulden, inclusief boekje en )ch mengeld. Voor in f oma tie: mevr. H. Kuijper, Mgr. 1°' terwoudtlaan 9, 2211 RW Noordwijkerhout, tel. 0fn 3195 en mevr. B. van der Klugt, De Vlashoven 50,1 WP Noordwijkerhout, tel. 02523-4421. Geri Graveland De Kaagse kunstenares Geri Graveland exposeert i met nog vijf anderen tot 30 september aanstaande in 1 sitieruimte De Zonneruiter op Schiphol. De expositieA te ligt op de derde verdieping van het stationsgeboui restaurant Aviorama en is dagelijks geopend van 11.T 22.00 uur. Op de expositie, genaamd „Dromen en Wl lijkheid" zijn zeefdrukken, pentekeningen en olieverk ken te zien. Geri Graveland heeft haar keramio. steld. JACPAARDEKOOPER BU JUBILEUM- MISSIEVEILING IN ZOETERWOUDE: ZOETERWOUDE „De rillingen lopen me wel eens over de rug als mensen me bellen en dierbare stukken aanbie den voor de missievei ling. Ja, dan ben ik echt onder de indruk, want het gaat soms om zeer waardevolle erfstukken die de mensen afstaan. Ze dragen ons werk een warm hart toe en dat doet me wel wat. We ge nieten blijkbaar een blind vertrouwen en daar moeten we zuinig op zijn". Aldus Jac. Paar- dekooper, voorzitter van de Zoeterwoudse werk groep Missie en Ontwik keling aan de vooravond van de jubileumveiling ten bate van de Zoeter woudse missionarissen. De veiling wordt vrijdag- en zaterdagavond gehouden in „Ons Huis" aan het Koster pad en het is de tiende maal dat de missionarissen op deze wijze voor het voetlicht wor den gehaald. Zoeterwoude draagt de missionarissen een bijzonder warm hart toe. Niet minder dan 14 missiegebie den, van Pakistan tot Indo nesië en van Uganda tot Bra zilië, worden financieel ge steund door het thuisfront. Hoe is dat zo gekomen? Jac. Paardekooper: „Tien jaar ge leden werd vanuit de paro chie een brief rondgestuurd met het verzoek aan de paro chianen op aktieve wijze een steentje bij te dragen aan een van vele werkgroepen. Ik gaf me op voor de werkgroep missie en ontwikkeling en werd direkt voorzitter. Tot dat moment werd jaarlijks een collekte gehouden in de kerken ten bate van de mis sionarissen, maar ik wilde wel eens wat anders probe ren. Als werkgroep hebben Jac. Paardekooper: „Niets blijft aan de strijkstok han gen". we toen een Week voor de Missionarissen uitgeroepen, met als hoogtepunt een vei ling. Dat ging prima want in het eerste jaar was de op brengst bijna 11.500 gulden. We veilden toen uitsluitend goederen en artikelen die wij vanuit de bevolking kregen aangeboden". Zo ging het enkele jaren en steeds nam de netto-op brengst toe. Op een gegeven moment evenwel bleek dat de oude, waardevolle spullen bij de mensen op raakten en toen werd besloten goederen aan te kopen om op die wijze het hoge peil van de veiling te kunnen handhaven. Om financiële armslag te hebben voor aankoop van goederen werd het „veilingfonds" in het leven geroepen en dat bleek een goede zet. Voorzit ter Paardekooper die al 10 jaar als veilingmeester op treedt en steeds weer een unieke ongedwongen sfeer weet te scheppen, weet zich dat nog goed te herinneren. „Ik kreeg wel wat tegen- »d; spraak, maar we moestiui voor waken dat we nog maar oud ijzer kqlai veilen. Ik geloofde in dbe wijzigde opzet en met nuil lukkig ook andere ledeir, de werkgroep. Met ee® r enthousiaste mensen h»u we de schouders ondeka karwei gezet", zo vert^ei heer Paardekooper diQ diverse malen opmerkt tót werkelijk niets aan de i n stok blijft hangen. „Onber kennen we niet. Ied| c werk pro deo en doet ddst plezier. Echt iedere ceijet wij binnen krijgen tijdetei veiling gaat naar de ni 1 narissen. Mede daaromaa ben wij een groot vertropii opgebouwd. Tijdens heler len houdt zelfs een nMi toezicht. De werkgroep sie en ontwikkeling is club van werkers en niab praters" besluit de heer j dekooper zijn betoog. ■n De veiling Vrijdag en zaterdag tó- vele honderden artiin worden geveild. Beide eb vanaf 11.00 uur zijn dein len te bezichtigen U j YtC klokslag 20.00 uur de s van start gaat. Het aanli weer zeer veelzijdig: 1de middelen, gereedschapjb antiek, curiosa, een zeebr gouden zakhorloge, echkb peren melkmouw, bidstjri serenades, diners enz. Dei ling wordt geopend Kr Tom Cordes de kersvers/» reldkampioen wielrennict de junioren en kleinzoold» antiek- en curiosahantó' Cordes uit Wilnis die al jaren voor veel waardt veilingartikelen zorgt. Ild zoekers aan de veiling 4e voorts nog een verraei Dan moeten zij evenwti 21.00 uur in bezit zijre een kavellijst voorzieiwi een lotnummer. Om 4n wordt dan bekend geie op welk nummer een lie cassetterecorder is geval f-

Leidse Courant | 1984 | | pagina 4