De lange weg van Bruce Kent F .otto:.elke week kans om rijk te worden gekleurd gezien IzlADIO/TELEVISIE Cgidoe Somcwi JOS-tv biedt junst in ,Nederland C" ILVERSUM Met ingang ïi het nieuwe winterseizoen het NOS-televisieprogram- I op de woensdagavond gro- kdeels gewijd zijn aan kunst j cultuur. Dit nieuwe pro- nma, dat de naam „Neder- heeft gekregen, zal gepresenteerd door Habbema en Cees van lorgaans zal „Nederland C" Itaan uit drie delen, twee p informatieve aard aan het éin en het eind met daartus- k een groot blok met een voerend karakter. ïematisch ziet de (woens- ;)avond er als volgt uit: 10-20.20 uur: een kort uwsprogramma, getiteld ederland C - de feiten", dat gaan over actualiteiten in wereld van kunst en cul- jr in binnen- en buitenland, irolgd door het hoofdbe- rddeel van de avond, zijnde programma van uitvoe- hde aard en wisselende tijds- it derde en afsluitende deel n de avond, dat zal eindigen i 22.22 uur, wordt een infor- itieve rubriek, waarin nade- informatie wordt verschaft er ontwikkelingen in de we rf van kunst en cultuur. Dit duitende deel heeft de naam lederland C - de gang van ken" gekregen, i eindredactie van de twee [ormatieve delen berust bij ins Keiler. Verantwoordelijk or het gehele programma is |fan Felsenthai, chef van de feling culturele program- P* eerste uitzending van „Ne- rland C" op woensdagavond oktober wijkt dankzij de xibele opzet van deze ge- ncentreerde en regelmatig rugkerende aandacht voor mst en cultuur in het NOS- levisieprogrammapakket al Heen af van het hierboven hetste schema, ederland C" slaagde er in zomer een televisieregi- atie door Jonne Severijn te ':n vervaardigen van een tr Nederland uniek theater- )ject van de Stichting Noor- ijk Theater „De Voorzie- ig", dat deze zomer door inz Marijnen in Groningen d gerealiseerd. Dit theater- kject, „Jules Verne" duurt ;e uur en slokt daarmee zo- fl tijd van de 2 uur en 22 iuten van „Nederland C" dat de introductie van de riek „Nederland C - de ,g van zaken" eerst op 10 ,ber zal plaatsvinden. NOS levert beperkte faciliteiten HILVERSUM Het NOS-bestuur is een stemmig akkoord gegaan met het voorstel om zeker tot 1986 niet op uitgebreide schaal commerciële opdrachten uit te voeren voor bedrijven en instellingen buiten de omroep, zoals abonneetelevisie-exploitanten. Het is de bedoeling dat het produktiebedrijf van de NOS zich op de commerciële markt gaat begeven, maar er zitten nog teveel ha ken en ogen aan deze nieuwe bezigheid om het Facilitair Bedrijf al op korte termijn met grote projecten te laten beginnen. Kabelnet A 'dam: tenminste democratisch AMSTERDAM B en W van Amster dam willen dat de aanbieders van pro gramma's op 's lands grootste kabelnet „tenminste democratisch gezind" zijn. Een nog in te stellen Amsterdamse Program ma Raad moet daarop toezien. Dat staat in een concept-verordening voor deze raad. De gemeenteraad zal zich hierover uit spreken. De APR is er officiëel ter advise ring van die gemeenteraad, maar heeft wel eigen bevoegdheden, zo blijkt uit de verordening. Zo kan de raad zelfstandig waarschuwingen uitdelen aan program mabrengers die de regels van het gebruik van de kabel overtreden. Het tijdelijk of geheel uitsluiten van overtreders is echter voorbehouden aan de gemeenteraad, zij het dat de APR daartoe kan oproepen. Weer zes Amsterdamse piraten uit de lucht AMSTERDAM - De Amsterdam se politie heeft in samenwerking met de Radio Controle Dienst van de PTT zes illegale radiozen ders uit de lucht gehaald. Daarbij werden drie mensen gearres teerd. De aanhoudingen werden verricht bij het oprollen van Ra dio Sjuul. De politie nam daar be halve de zend- ook studio-appa- ratuur in beslag. De andere pira ten waren Radio VRS, Radio Oc taaf, Radio Disco Action, Radio Anadou en Radio Decibel. Bij al lemaal werd de zendapparatuur in beslag genomen. Maatregelen nodig tegen Vlaamse etherpiraten DEN HAAG - Het Kamerlid Ko- nings (PvdA) wil dat de overheid met de Belgische regering gaat praten over de etherstoringen die Vlaamse piraten op Nederlandse frequenties veroorzaken. In schriftelijke vragen aan staatsse cretaris Scherpenhuizen van Verkeer en Waterstaat wijst Ko- nings erop dat de Regionale Om roep Zuid (ROZ) door toedoen van deze „vrije radio's" noodge dwongen naar de oude frequentie van 95,3 megaherz heeft moeten verhuizen. KRO MAAKT PORTRET VAN ENGELSE POLITIEKE PRIESTER HILVERSUM De Engelse priester Bruce Kent is een van de belangrijkste voorvechters van nucleaire ontwapening in zijn land. Als priester die zich zo duidelijk politiek heeft geëngageerd is hij een unieke verschijning. Daarom zendt de KRO in het kader van de Vre- desweek op zondag 23 septem ber (Ned. I, 22.00 - 22.40 uur) een programma over deze ka tholieke priester uit, waaraan programmamaker Leo Akker mans de titel meegaf "De lan ge weg". Een priester die zich in de po litiek begeeft, betekent voor Rome nog steeds een taboe. Paus Johannes Paulus II dringt er bij de bisschoppen op aan de richtlijn van het kerke lijk wetboek, dat politieke ac tiviteiten van priesters ver biedt, strikt uit voeren. Maar in de praktijk wordt deze be paling nog wel eens doorbro ken. Mgr. Schaepman en Mgr Nolens, twee vooraanstaande Nederlandse katholieken uit vervlogen tijden, werden zelfs voor hun politieke werk met pauselijke onderscheidingen beloond. Niet lang geleden verbood de paus politieke acti viteiten van drie priesters in de Sandinistische regering van Nicaragua, maar het drietal volhardde in een duidelijk nee. Ook de priester Herman Verbeek, oud-voorzitter van de PPR en nu Europees parle mentariër voor het Groen Pro gressief Akkoord, kan zich op politiek gebied volledig inzet ten om te strijden tegen de on derdrukking van de armen in de Derde Wereld. Voor Bruce Kent betekent het priesterambt een voorgaan in het verzet tegen de kernwa pens. Kent (55) werd geboren in Hampstead, Londen. Hij stamt uit een gegoed gezin, waarin zijn vader een domine rende rol speelde. Dat leverde de nodige conflicten op met zoon Bruce wiens persoonlijk heid nog eens extra gehard werd door de scholing bij de jezuïeten. Vader Kent wilde liever niet dat zijn zoon pries ter werd, maar na de militaire dienst en een rechtenstudie wijdde Bruce zich toch aan de priesteropleiding. Bruce Kent werd in 1980 ge kozen tot secretaris-generaal van de Britse Vredesbeweging CND (Campaign for Nuclear Disarmament), een functie die hij nog steeds uitoefent. Daar voor was hij o.m. secretaris van kardinaal Heenan, pri maat van de katholieke kerk in Engeland, studentenpastor in Londen en president van de katholieke Newman Society in Oxford. Onzin Aanvankelijk stond Kent nog al onverschillig tegenover de kernwapenproblematiek. Toen Kent in 1960 in Londen een huwelijk inzegende, en er op hetzelfde moment in Londen een grote anti-kernwapenmars gehouden werd vond hij dit ei genlijk allemaal maar onzin. Negen jaar later kwam er een ingrijpende ommekeer in Kents standpunt. In 1969 werd Kent namelijk door zijn supe rieuren naar de Nigeriaanse provincie Biafra gezonden waar een bloedige burgeroor log heerste die gepaard ging met een zeer grote hongers nood. Hij was het er niet mee eens dat de Sovjet-Unie en En geland alsmaar wapens bleven leveren aan Nigeria, waardoor het conflict kon voortduren. Sindsdien beseft Kent pas goed dat het in de wereld on gelijk verdeeld is en dat er een einde moet komen aan de krankzinnige bewapenings wedloop ("Wat heeft het voor zin als de Russen ons tien keer kunnen vernietigen en wij hen twintig keer?"). Kent houdt zijn vredespreken niet alleen in kerkdiensten, maar ook in kleine lokalen. En niet zonder succes. De in breng van Kent heeft de vre desbeweging CND die dui delijk parallellen vertoont met het Nederlands Interkerkelijk Vredesberaad geen windei eren gelegd. Telde de bewe ging in 1980 nog ongeveer 3000 leden, nu is dat aantal geste gen tot 103.000. Niet alleen vanwege zijn pries ter-zijn wordt Kent eerder aanvaard bij het uitdragen van zijn boodschap, hij verstaat ook de kunst met zijn bezie lende persoonlijkheid vertrou wen uit te stralen. Niet voor niets werd hij in Engeland ge kozen tot man van het jaar 1983. Ondanks het vertrouwen en enthousiasme van Kent, heeft hij ook twijfels. Maar Kent vindt dat je twijfels eigenlijk niet moet uitspreken, want dat werkt in het voordeel yan de tegenbewegingen. Wel heeft Kent soms bedenkingen over de tactiek van de Britse Vre desbeweging. Tegenwerking Op kerkelijk gebied onder vindt Bruce Kent met zijn po litieke activiteiten tegenwer king van de nuntius, maar de kerkelijke leiding houdt hem de hand boven het hoofd. In zijn eigen parochie wordt Kent wel getolereerd, maar men ziet hem toch als een vreemde eend in de bijt. Kent vond ver der de Anglicaanse bisschop opvattingen van de nuntius in. Leonard op zijn weg die het bezit van kernwapens op mo rele gronden aanvaardbaar acht. Het is jammer dat tegenstan ders van Kent niet aan het woord komen in het portret van Akkermans, bijvoorbeeld de nuntius of bisschop Leo nard. Dat zou het programma over deze priester vollediger hebben gemaakt. ^PETER ALLEBLAS Wie verlost Jan Lenferink uit het keurslijf van RUR? „Ik ben gek op discretie, maar er zijn grenzen zei Jan Len ferink zondagavond in zijn praatprogramma RUR. Nou, dat is wel duidelijk: die grenzen liggen bij Lenferink dermate vlak voor de huisdeur, dat hij er, zonder veel morele proble men, dagelijks overheen stapt. Want van veel discretie is in zijn show natuurlijk nooit sprake geweest. Len ferink toont zich in RUR, behalve een innemende jonge man met een royale hoeveelheid flair en gevatheid, altijd hoogst nieuwsgierig. Vooral naar de hoeveelheid geld die omgaat bij zijn gasten („hoeveel levert dat nog op?") en in zeker niet mindere mate naar de intieme activiteiten, waar bij hij een geheide dubbelzinnigheid ook niet uit de weg Toch levert dat alles meestal een aardig programma op, hoe- ,wel Lenferinks maniertjes zo langzamerhand wel bekend mogen worden verondersteld, en de verrassing van de for mule er nu wel af is. De zwakte ervan wordt daarentegen steeds duidelijker, waarbij zich bij mij vooral de wens voor doet dat Lenferink eens afstapt van het zelf aangeregen keurslijf, dat hij elke keer drie gasten laat opdraven, van wie de eerste automatisch de meeste tijd krijgt, de tweede al wat minder en de derde nauwelijks aan bod komt omdat dan de tijd alweer om is. Zondag was dat laatste op zichzelt niet erg, omdat de derde een wat enge mevrouw was, die lessen geeft in goede omgangsvormen, maar zich niet ontzag om vanuit het televisie-optreden eerst en vooral een recla mespot te maken, compleet met postbusnummer. En ze wil de ook nog de show stelen met het vertellen van persoonlij ke belevenissen, die niets te maken hadden met de haar ge stelde vragen. Nee, ik had graag gezien dat de tweede gast, Pieter Lakeman, wat langer en diepgaander aan het woord had kunnen komen. Deze econoom vertoont immers een hoogst Verfrissende kijk op de suspecte handel en wandel van een groot aantal topmanagers, die ons bedrijf- en bank wezen de laatste jaren bij toerbeurt en in vereniging in dis- crediet brengen, daarbij in de meeste gevallen elkaar onbe kommerd de bal toeschuivend, de hand boven het hoofd houdend, en die hand dan weer ophoudend voor de onver mijdelijke gouden handdruk. Lakeman kon daar wel even tjes op ingaan, maar veel te kort. Juist in deze tijd, waarin de schandalen en de onderzoeken elkaar snel opvolgden, zou het aardig zijn deze man eens in wat bredere tijdruimte te horen uitpakken. Maar in de RUR-formule kan dat nu eenmaal niet. Daarin moet snel gescoord worden, daarin moet niet te lang gewacht worden op de volgende kans voor presentator Lenferink om een lach te wekken bij het adore rende publiek. Overigens: wat is er eigenlijk overgebleven van de oor spronkelijke opzet, dat deze show Rechtstreeks Uit Richter zou komenDat was natuurlijk meteen al niet waar, omdat het vanaf het begin een montage is geweest van eerder op genomen beelden uit de roemruchte discotheek van die naam, maar nu heet het programma al RUR op Reis, en de zittingen kunnen zich overal afspelen, als er maar een spie gel achter de ondervraagden staat.Dan kun je net zo goed de hele opzet verlaten en Lenferink de kans geven zich wat nader te profileren als gespreksleider in een programma dat een iets langere adem vertoont. En dan bij voorkeur wat minder in het corset wordt gewrongen van de alsmaar voorttikkende klok (die anders bij Veronica ook niet zo nauwlettend in de gaten wordt gehouden....). Inmiddels is ook Veronica begonnen met de jaarlijkse campagne om ons te verkopen dat de verhuizing van de vaste uitzendavond iets geweldigs is. Dat overkomt alle andere omroepen al ja ren, maar de junior onder de zuilen heeft al snel geleerd dat je dat aan het publiek moet presenteren als een lot uit de loterij. Vandaar de kreet: Donderdag wordt een Donderslag, geheel in de vertouwde stijl van alle reclame die Veronica voor zichzelf maakt. En niemand hoort het intern gemor: ze zouden natuurlijk liever de zondagavond hebben gehou den.... RENE DE COCQ agse Blut 3 team van Haagse Bluf iff het journalistieke geluk gerekend op deze derde sdag van september in de s te staan. Vanavond dus 11 Haagse toppers aan de vofoon: zoals premier Ruud )bers, Onno Ruding, de mi- ter die vandaag het he mde koffertje droeg, en de Iers van de drie grootste nerfracties Nijpels, De Vries Den Uyl. (L I, 21.01 uur. ?ro Wolfe de laatste aflevering van te detective-serie hebben doortrapte huurmoorde- het voorzien om het om- grijke leven van de mees peurder Wolfe zelf. Ook assistent Archie staan zij Jtr het leven. f d. I, 22.31 uur. >t zoeklicht lenzestig jaar geleden •htte Johannes de Heer, be id van de zangbundel,de Istelijke organisatie '„Het iklicht". Over de persoon i Johannes de Heer en „Het >klicht" door de jaren heen t deze EO- documentaire i Peter Marls. Hij filmde h. op de toogdag van de teniging in Hilversum. Muzi- gasten bij dit evenement ren onder anderen Gert en rmien Timmerman. „Het eklicht" acht zich niet aan n bepaalde kerk gebonden. i organisatie geeft het gelijk- mige blad uit, plus boeken, arvan zijn er vele van Jo nnes de Heer, de stichter, tns zangbundel een heuse lillionseller" werd. d. II. 21.24 uur. NEDERLAND 1 NCRV 16.00 Whizz Kids, jeugdserie. De vader van Laura is een bekend politicus. Richie komt er echter achter dat hij ooit steekpenningen aannam... 16.50 Maggie David (6), jeugdserie. Op een dag staat de hooiberg plotseling in brand en als de brand geblust is doen Maggie en David een vreemde ontdek king. VARA 18.55 Puppie, tekenfilmserie. 19.16 De Knock-out-show, de zomerquiz vanuit Winscho ten. NOS 20.00 Journaal. VARA 20.28 De Knock-out-show. De tweede ronde. 21.01 Haagse Bluf, program ma rond de Nederlandse politiek. 21.56 De-Knock-out-show, Derde ronde. 22.31 Nero Wolfe, Amerikaan se detectiveserie. NOS 23.30 Journaal. 23.35 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 NOS 17.45 Prinsjesdag 1984. Troonrede door H.M. Ko ningin Beatrix (herh.). 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 Paspoort voor Italianen. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. EO 19.12 Kop en staart, dierense- rie (herh.). 19.25 Een keiharde onderne ming, reportage over het plan om rivierwater te ge bruiken voor drinkwater voorziening. 20.20 Tijdsein, magazine. 20.50 Van U wil ik zingen, een koorzangprogramma. 21.24 Het Zoeklicht, een re portage over deze Christe lijke organisatie die 65 jaar geleden werd gesticht. 21.45 Handelingen ter Plekke (1). Serie over een groepje jongeren dat op reis gaat door Israel, Griekenland, Turkije en Italië. Afl.: Tus sen Hemelvaart en Pinkste ren. Het hele bijbelboek Handelingen gaat over de verbreiding van het chris tendom in het toenmalige Palestina en daarna ook in het gebied rondom de Mid dellandse Zee, tot in het hart van het machtige Ro meinse Rijk. Het allereerste begin was echter in Jeruza lem. Hier begon dan ook de reis van Henk Binnendijk en de ploeg jongeren. NOS 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag Vandaag, met aandacht voor het in de Troonrede en Miljardennota aangekondigde regerings beleid. 23.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. ADVERTENTIE EN VERGEET HET CIJFERSPEL NIET. Duitsland DUITSLAND 1 18.00 Hier und Heute. 18.15 Landluf». 19.00 Falcon Creat. 20.00 Tageaachau. 20.15 Allea oder nichta, amuse mentsprogramma met Max Schaut- 21.00 Report. Baden-baden. 21.45 Dallas, tv-serie. 22.30 Tagesthemen. 23.00 Kulturwelt. Boekenjournaal. 00.00 Tageaachau. DUITSLAND 2 18.20 Heiase Wickel kalte Güsae, tv-serie. Afl.: Leibrentner. 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Eine Art von Zorn, tv-film naar de roman van Eric Ambler. Met: Rolf Zacher, Carolien Berg en Bernhard Wicki. Een geheimagent wordt ver moord. De journalist Piet Maas krijgt opracht een getuige te vinden en een goed verhaal te schrijven. Aansl.: Ratschlag fuer Kinogaenger. Een on betekenend journalist, Piet Maas, krijgt op een dag de kans om het he lemaal te maken. Een Iraakse geheim agent is door onbekenden vermoord. De enige getuige, Lucia Bernardi, is niet te vinden. Maas krijgt de op dracht haar op te sporen en een ge weldig verhaal mee terug te brengen. Deze tv-thriller is een bewerking van een boek van Eric Ambler. 21.15 WISO, economisch- en sociaal magazine. 21.45 Heute-journal. 22.05 (ZW)Ein Sommer auf dem Dort, Russische speelfilm. Met: Mukri Dawitaschwili, Baja Mazaberidse en M. Naneschwili. Pastorale, is de oospronkelijke titel van deze Russi sche film uit 1975-1976 van Otar los- seliani. En inderdaad beantwoorden de schilderachtige, poëtische beelden aan de de verwachtingen die zo'n titel oproept Vijf jonge musici brengen de zomermaanden door In een dorp in Georgie en zien hoe mooi het leven van de landman is. De film laat echter ook zien hoe de spanning tussen de moderne wereld en het traditionele boerenleven groeit. Dat komt het meest tot uiting in de figuur van Edu- ki, een meisje dat door de muziek en de levensstijl de vijf jonge gasten ge boeid raakt. 23.40 Heute. DUITSLAND 3 18.30 Sesamatraate. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Tageaachau. 20.15 Aualandreporter. La Esperanza - Das Tal der Hoffnung. Reportage uit Colombia. 20.45 RUckblende - Vor 50 Jahren: Wende lm Autorensport. 21.00 Formal Eina. De ARD-Hitpara- de. rij. 22.15 Geaprache im Abend: Joachim Fest. 23.45 Schach dem Weltmeiater. Een schaakbericht vn de ontmoeting Kar- pov-Kasparov. 23.00 Deutachlandbilder: Die erste 100 Tage, Mensen uit de DDR. BELGIE BRT 1 18.10 Klein, klein kleutertje. Sprook jestheater. 18.25 De Smurfen, tekenfilmserie. Afl.: Kermissmurfen. 18.50 De Bubbliea, tekenfilm. 18.55 De andere Belgen (3), serie over Franstalige en Duitstalige Belgen en Brusselaars. Afl.: Hoe ver is Pa rijs? 19.35 Kijk uitl Afl.: Gehandicapten. 19.40 Lotto-uitslagen, mededelingen en programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-Zaken. 20.20 I.Q., kwis. 20.50 Kijk Mensen: Ik kom uit thera- pie.(1). Een vierdelige serie waarin patiënten en psychotherapeuten ver tellen over hun ervaringen. Afl.: Een duik in het onbewuste. 21.40 Programma van de Chriaten- Democratische Omroep. 22.40 Totowinnaara, journaal en Coda: Uit „Balleti A9" van Novak. BELGIE BRT 2 19.00 Peppino (2), jeugdserie naar een boek van Evelyne Hasler. Met: Orazio Pulvirenti, Edith Vieli en Chris topher Meyer. 19.25 Tijdrover. Doe-het-zelf: De re paratie van platte daken. 19.40 Mededelingen en programma- •overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-Zaken. 20.20 Vizier, magazine voor video- en smalfilmamateurs. 21.05 Chinatown, Amerikaanse speelfilm uit 1974 van Roman Polans- ki. Met: Jack Nicholson, Faye Duna- way, John Huston e.a. Los Angeles 1937. De prive-detective J.J. Gittes verzamelt bewijzen voor overspel van Hollis Mulwray, en steekt zich in een wespennest van schandalen en cor- BELGIE FRANS 1 18.05 Arnold et Willy, tv-serie. Afl. 2. 18.30 Jeugdjournaal en Micro-defi. 18.45 Spelprogramma. 19.05 Ce soir, regionaal programma. 19.28 Lotto. 19.30 Journaal en toto-uitslagen. 20.00 Contacts, verkeersinformatie. 20.05 Les poupées de l'EBpoir, tv- -serie van Daniel Petrie. Met o.a. Jane Fonda, Levon Helm en Jason Yearwood. 21.15 Vive la aience, wetenschappe lijk programma. 22.15 Ecritures. Literair magazine. 23.15 Journaal. 19.00 The Tamed eye. Magazine. A look at how fire is used in music, poe try and art. 19.30 Jardins Divers. Variety show. 20.45 25 fois la Suisse. Documenta ry. 21.50 A look at the folklore Vaud. Engeland Mel Brooks speelt één van de hoofdrollen in de film "Young Frankenstein" op BBC 2 om 22.20 uur. BBC 1 18.00 John Craven's Newsround. 18.10 Star Trek, SF-serie. 18.58 Weerbericht. 19.00 Journaal. 19.30 South-East magazine. 19.55 Pop Quiz. 20.30 Lenny Henry. 21.00 The Invisible Man. 21.30 Butterflies, komische serie. 22.00 Journaal. 22.25 The Story of S.O.E., documen taire serie. 23.20 Tears before bedtime, tv-serie. 23.55 Taxi, Amerikaanse serie. 00.20 Late night in concert. 00.50 Nieuwsoverzicht. 00.52 Weerbericht. BBC 2 18.00 Open University. 18.30 Pennie Challenge. 19.00 The Rocktord files, Amerikaan se detectiveserie. 21.10 The Southampton Boat Show. 22.00 (ZW) Young Frankenstein, Amerikaanse filmkomedie. Met: Gene Wilder. Peter Boyle, Marty Feldman en Cloris Leachman. 23.40 Newsnight. 00.35-01.55 Open university. ITV 18.15 Emmerdale Farm. 18.45 Nieuws 19.00 About Anglia 19.35 Crossroads. 20.00 Bygones. 20.30 Give us a clue. 21.00 Des O'Connor Tonight. 22.00 The Brief. 23.00 News. 23.30 Nature watch special. 00.30 The Mysteries of Edgar Walla- 0V30 Religion. SKY CHANNEL 18.00 Sky-Fi Music. 19.00 Green Acres, komische serie. 19.30 The Brady Bunch, serie. 20.00 Pathfinders, tv-serie. 20.55 Skyways, tv-serie. 21.45 Thrillmaker Sport 22.15 American Football. 23.30-00.30 Sky music Box. TV-Morgen NEDERLAND 1 VARA 15.30 Martijn en de magier, familiefilm van Karst van der MeuJen. 17.05 De film van Ome Willem. NEDERLAND 2 DUITSLAND 1 10.23 (ZW)Ein Sommer auf dem Dort. 12.00 Umschau. 12.10 Report. 12.55 Persoverzicht. 16.10 Wande- rungen durch die DDR. Het Saski- sche Zwitserland. 16.55 Ein guter Lehrer (1), programma uit de serie „Denkste!?". 17.50 Tagesschau. DUITSLAND 2 15.25 Breakdance (herh.). 15.57 Pro gramma-overzicht. 16.00 Heute. 16.04 Neues aus Uhlenbusch. 16.35 Mickeya Trickparade. 17.00 Haute. BELGIE BRT 1 17.00 Alleen op de Wereld (2). BELGIE BRT 2 15.45 Wielrennen: Parijs - Brussel. BELGIE FRANS 1 BBC 1 07.00 Teletekst-overzicht 07.30 Breakfast Time. 10.00 Ghabar, Azia tisch magazine. 10.25 Assemblee Li beral Party. 11.30 Play school. 11.50 Assemblee Liberal Party. 13.30 Journaal. 13.35 Weerbericht land bouw. 14.00 Pebble Mill at One. 14.45 King Rollo, kinderprogramma. 14.50 Bric-a-brac, kinderprogramma. 15.00 Assemblee Liberal Party. 15 30 My life with Caroline. 16.50 Play school. 17.10 Mighty Mouse. 17.15 Puzzle trail. 17.30 Battle of the Planets, SF-serie. 17.55 John's Cra ven's newsround. ITV 7.25 TV-am. 10.30 School-tv. 13.00 Rod, Jane and Freddy. 13.10 Our backyard. 13.30 The electric theatre show. 14.00 Nieuws en Anglia nieuws. 14.30 A country practice. 15.30 Farmhouse kitchen. 16.00 Group practice. 16.30 Sons and daughters. 17.00 Rod, Jane and Freddy. 17.15 Towser. 17.20 Sooty. 17.40 Cartoon. 17.50 Hold tight. SKY CHANNEL HILVERSUM 1 16.30 Journalistenfo rum. AVRO: 17.03 Prinsjesdag 1984, politiek praatprogr. 17.55 Meded. (NOS) 18.06 AVRO's Radiojourn. 18.25 Toppers van toen. 19.02 Pim Jacobs' Platenscala. 19.45 Hollywood Boulevard. 20.03 Het Metropole Or kest. 21.02 De Tijdige Dood, hoor spelserie (3). 21.33 Even tussendoor. 22.02 AVRO's sportpanorama. NOS: 23.07 Met het oog op morgen. VARA: 00.02 Elpee tuin. 02.02 Groot licht. 05.02 truck. HILVERSUM 2 16.00, 16.33, 17.00 en 17.36 Aktua. 15.30, 16.30, 17.30 en 18.00 Nws.) P.P.: 18.20 Uitz. van de RPF. Hum.verb.: 18.30 Het voordeel van de twijfel. TROS: 19.00 TROS - Klantenservice. 20.00 Nws. 20.03 Fi nale. 21.00 Om het boek. Teleac: 21.30 Let's swing, herh. les 7. 22.00 Onderwijskunde, les 7. TROS: 22.30 Nws. 22.40 De weg ligt open, hoors- p.serie (15). 23.00 Proeflokaal. HILVERSUM 3 16.03 De verrukkelijke vijftien. NOS: 18.04 De Avondspits. VARA: 19.02 Hof van heden. 20.02 Popkrant. 21.02 Moondogs. HILVERSUM 4 16.00 In de schaduw van de meesters. De klarinetconcer ten. 16.45 Woord in de middag. 20.00 Leonard bernstein dirigeert Ameri kaanse muz. (1). Werken van Bern stein. 21.30 Literama. 22.25 Kerkor gelconcert. RADIO RIJNMOND 16.30 Middagma gazine met Henk van Hoorn. Morgen HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. VOO: 7.03 Ook goeiemoren. 9.03 Muz. terwijl u werkt (10.30 Nieuwsra dio). 10.32 Kletskop. 12.03 Will wil wel 14.03 Jukebox. 15.03 Nederland Muziekland EO: 17.03 EO-Onderweg. 17.55'Meded.(NOS). HILVERSUM 2 VARA: 7.00 Nws. 7.11 De wekkerradio (7.30, 8.00 en 8.30 Nws). NOS: 9.05 NOS-sportlef. 9.24 Waterstanden. 9.30 Nws. Teleac: 9.33 Spy in de sky (17). VARA: 10.03 Ko- bus en de man van staal of: Vijf in een klap, hoorsp. 10.23 Hoor Haarl 11.30 Nws. 11.33 Leef-tijd- genoeg. Overh.voorl.: 12.16 Vast en zeker. NOS: 12.26 Meded. v. land- en tuin bouw. 12.30 Nws. VARA: 12.36 Din gen v. d. dag. 13.00 Nws. 13.10 Leef- -tijd-genoeg (13.30 Nws). 14.00 De Schuurpapier vanuit Diergaarde Bllj- dorp. 14.30 Nws. 14.33 Portret van een schrijver: Gerrlt Achterberg. 15.30 Nws. 15.33 Flora Tristan (2). documentair spel. 16.30 Nws. NCRV: 16.33 Studio 55. 17.30 Nws. 17.36 Hier en Nu (18.00 Nws). HILVERSUM 3 7.04 Het leven begint na zeven, met Peter Koelewijn. 9.04 Formule 3. 11.04 Radio „De Zwarte Roos". 12.04 Vraag en antwoord. 13.04 Seeburg en Wuerlitzer 14.04 And the beat goes on... 15.04 Komt er nog wat van? 17.04 Weeshuis van HILVERSUM 4 NCRV: 7.00 Nws. 7.02 Het levende woord. 7.10 Preludium. 8.00 Nws. 8.05 Platennws. 8.45 Musi- ca Sacra. 9.15 Onder de hoogtezon. 10.00 Kamermuz. uit de Barok. Fluit- sonates van Haendel. 10.30 Orkest- palet. 11.55 De concertaria's van Mo zart (7). 12.10 Promenade. Orkest fragmenten van Mayr en Verdl. 13.00 Nws. 13.05 Kerkorgelconcert AVRO: 13.30 Met open mond. Operafrag menten. 14.30 Recital door Naum Grubert, piano. 15.27 Fragmenten uit Lieder und Gesaenge aus der Ju- gendzeit. Mahler. 15.38 Chicago Symf. Ork. en Koor RADIO RIJNMOND 7.30 Morgenma gazine 16.30 Middagmagazine met Henk van Hoorn. DUS DEZE WEEK OP TIJD INLEVEREN Lotto-inleveradressen staan ih de Gouden Gids.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 19