Peter Houtman opgelucht na eerste treffer ^sportuitslagen .onder loep Eerste zege voor Karpov Mottet eervol winnaa in Ronde van Toekon Profsurfers weer naar Scheveningefi 680. ƒ695. iTSIJTHOF]|pR SPORT £eicUc(3omattt DINSDAG 18 SEPTEMBER 1984 PAGI] TË IJshoekeyzege Canada CALCARY Canada is de finalereeks van het ijshoc- keytoernooi om de Canada- -beker tegen Zweden be gonnen met een overwin ning van 5-2. De twee lan den spelen om twee over winningen. De periodestan den waren 2-1, 1-0, 2-1. Goulet (2), Middleton. Gart ner en Gretzky maakten de doelpunten voor Canada. Loob en Steen waren de Zweedse doelpuntenmakers. Er waren 15.966 toeschou- Vriesekoop speelt 100e interland HAZERSWOUDE Bettine Vriesekoop zal morgen in Heerlen haar 100e interland spelen. Dat gebeurt in het su- perligatreffen met West-Duits- land. Het belooft een zware competitie te worden voor de Nederlandse tafeltennistop, want behalve tegen de West duitsers staan nog wedstrijden tegen Hongarije, Joegoslavië, Zweden, Tsjecho-Slowakije, Engeland en Frankrijk op het programma. De Nederlandse ploeg is voor morgen als volgt samengesteld: Henk van Span je, Bob Potton en bettine Vrie sekoop. VAN BLADEL VOLGT GOED BROUWERSHAVEN De Deense zeiler Paul Elvström heeft met zijn dochter Tine ook de vijfde race voor het Europees kampioenschap in de Tor nado-klasse gewonnen en voert na af trek van het slechtste resultaat (een diskwalificatie) het algemeen klasse ment aan. Elvström bleef gisteren op het Grevelingenmeer de Russische boot van Prijmak en bemanningslid Terek- nin voor. De Nederlandse broers Willy en Cees van Bladel kwamen na een knappe inhaalrace als derde door de fi nishlijn. Met nog twee wedstrijden voor de boeg bezet de Nederlandse combina tie de tweede plaats en kan als enige Europees kampioen Elvström nog daadwerkelijk bedreigen. Niemantsverdriet handbalster van het jaar AMERSFOORT In Amersfoort vond de verkiezing plaats van de handballer (-ster) van het jaar. Bij de heren eindigde de doelman van Blauw Wit uit Neerbeek, Jac ques Josten, voor de tweede ach tereenvolgende maal op de eerste plaats gevolgd door Winnie Schmeitz (Sittardia) en Jan-Wil lem Hamers (V&L). Bij de dames ging Diana Niemantsverdriet van Quintus met de eer strijken. Lau ra Robben van Niloc werd tweede en Marianne Bult van de eerste divisieclub ESCA eindigde als derde. Van Kou wen raakt Europese titel kwijt ZANDVOORT Gerrit van Kouwen heeft maar heel kort van zijn nieuwe Europese titel in de formu le Ford 1600-klasse kunnen genieten. De 21-jarige coureur uit De Meern werd alsnog gediskwalificeerd, nadat de Belg Harald Huysman gisteren tegen eerde re uitlatingen in had besloten protest aan te tekenen. De commissie, die zich over de klacht boog, gaf hem uiteindelijk gelijk en concludeerde, dat Van Kouwen zondag in de slotfase te zeer van de rechte lijn was afgeweken. De reglementen keuren een enkele posi tiewijziging overigens niet af. De geëmotioneerde ti telverdediger, die als rijder van de Lola-stal de En gelse competitie verkoos als voorbereiding op het kampioenschap dat op het circuit van Zandvoort werd afgewerkt, kondigde onmiddellijk aan tegen het besluit in beroep te gaan bij het College voor Au tosport Rechtspraak (CAR). ROTTERDAM Peter Houtman maakte gister middag, evenals overigens de meeste andere leden van het Feyenoord-gezel- schap, een opgeluchte in druk. De ruime zege op Haarlem van daags tevo ren had niet alleen het danig gedeukte blazoen aardig opgepoetst en de klassering op de ranglijst aanzienlijk verbeterd, maar vooral het zelfver trouwen van alle betrok kenen danig versterkt. En daar is morgen de nodige behoefte aan, want zoals bekend treft Feyenoord in de Kuip voor het eerst in tien jaar in het belang rijkste Europese voetbal bekertoernooi het Griekse Panathinaikos. En Peter Houtman kijkt bijna reikhalzend uit naar zijn de buut in het Europa Cup I-ge beuren en dat typeert de cen trumspits van Feyenoord. Want de tot dusver nog weinig schotvaardige Rotterdammer, die tegen Haarlem zijn eerste competitietreffer liet aanteke nen uit een strafschop blijkt er veel eer in te zien op dat niveau aan de slag te gaan. Zoals hij ook bijna staat te trappelen om weer een plekje in het Nederlands elftal voor zich op te eisen. „Feyenoord en het Nederland se voetbal zijn er aan toe om internationaal weer eens wat Zondag raakte Feyenoord 73 kaartjes kwijt voor de wed strijd van morgen tegen Pa nathinaikos zonder dat daarvoor betaald werd. Een handige dief deed een greep door het loket en verdween met een bundel kaartjes. „Er is dus kennelijk toch wel be langstelling voor de wed strijd, al raken wij de kaar tjes liever op een andere ma nier kwijt", aldus stadiondi recteur De Kimpe. succes te boeken", stelt Hout man. „Er moet eindelijk weer eens een aantal aansprekende resultaten worden geboekt, want dat is goed voor de pu blieke belangstelling". Hoogtepunten Waarbij ae nogal eens verguis de aanvaller met genoegen te rugkijkt op de hoogtepunten van het vorige seizoen. Daarin mocht hij in het oranjeshirt debuteren op een moment dat hij bij zijn club op de reserve bank was beland na een con troverse, waarbij trainer Li- bregts en teamgenoot Cruijff een rol speelden. Hij beleefde vervolgens memorabele ont moetingen tegen IJsland, Spanje en Malta en zelfs een reserverol bij het gedenkwaar dige treffen in Dublin tegen Ierland was nog een gebeurte nis om met genoegen aan te rug te denken. „Dat debuut in het Nederlands elftal deed me goed", herinnert Peter Hout man zich. „Ik kwam vervol gens ook weer terug bij Feye noord en trapte er in totaal toch nog 21 doelpunten in". Ook dit seizoen begon voor Houtman weer weinig voor spoedig. In het eerste (verlo ren) duel met Roda JC stond de voor het derde achtereen volgende seizoen weer bij Fey enoord acterende spits er naast om vervolgens, teruggekeerd, een aantal mindere optredens van zijn team mee te maken. Tegen Haarlem beleefde Hout man zoals gezegd met zijn team een redelijk herstel en daarop baseert Feyenoord zijn licht optimistische houding voor het duel van morgen avond tegen Panathinaikos. Waarbij ook Houtman zich re aliseert dat de Grieken zich anders zullen opstellen dan Haarlem eergisteren. „Het zal aanzienlijk moeilijker worden. Maar we moeten toch probe ren om een gunstige uitgangs positie te krijgen voor de re turn. Want het schijnt daar in Athene wel te kunnen stor men met die 80.000 mensen op de tribunes". 30.000 kijkers In de wedstrijd tegen Panathi naikos, waarvan de stadiondi rectie en de clubleiding hopen dat die tussen de 25.000 en 30.000 kijkers zal trekken, hoopt Peter Houtman ook ver der te werken aan zijn eigen herstel. Waarbij de winnaar van de zilveren schoen van vorig seizoen zich baseert op het uitgangspunt dat waar hij ooit „aan de lopende band scoorde" de produktie toch eens weer op gang moet ko men. „Als ik in mijn eerste Peter Houtman kijkt bijna reikhalzend uit naar zijn de buut in het Europa Cup l-gebeuren tegen Panathinaikos en dat typeert de centrumspits van Feyenoord. seizoen na mijn terugkeer bij Feyenoord 30 doelpunten maak en het jaar er op 21 moet ik binnenkort toch weer gaan scoren". Waarbij de Rotter dammer uiteraard hoopt dat die gelegenheid zich morgen avond al zal voordoen. Dan zal hij echter waarschijn lijk wat minder met zijn krachten moeten smijten dan bijvoorbeeld eergisteren tegen Haarlem. Toen wierp Hout man zich in het begin van de wedstrijd met nauwelijks te evenaren felheid en gretigheid in de strijd. Doelpunten bleven daarbij echter uit en gaande weg nam zijn actieradius wat af. „Dat is mischien wel zo", peinst Houtman, „maar er wordt van me verwacht dat ik er meteen met overgave inga. Mede in de hoop dat de vlam dan overslaat op de ploeggeno ten. Bovendien, als ik wat be ter zou doseren en minder energiek elke keer naar de bal zou gaan wordt er al gauw ge zegd dat ik me verstop. En dat wil ik niet hebben. Maar dat ik toch nog raak schoot, al was het dan uit een strafschop, heeft me goed gedaan. Je breekt toch een soort ban". Peter Houtman werkt dit sei zoen zijn laatste contractjaar bij Feyenoord af. Dat legt zegt hij geen extra druk op hem. „Er is altijd belangstel ling voor spitsen", merkt hij terecht op. „Maar het liefst zou ik toch bij Feyenoord blijven. Ik ben Rotterdammer tenslot te". Waarop de nog steeds naar zijn beste vorm zoekende aan valsleider besluit met een ty pering van het Feyenoord van nu. „Het is nuttig dat Cruijff bij ons aftraint. Iedereen die behoefte heeft aan een advies van hem, kan hem benaderen. Vorige week, vlak voor de wedstrijd tegen Haarlem, was Cruijff ook betrokken bij de tactische besprekingen. Dat is gunstig. Zoals het ook heel plezierig is dat een man als Wim van Hanegem nog steeds bij ons actief is. Die vervult een bijzonder nuttige taak op het gebied van begeleiding. Ik heb er zelf niet zo'n behoefte aan, ik weet zo langzamerhand wel hoe je als spits moet spe len. Waarbij je natuurlijk altijd afhankelijk bent van de ballen die je krijgt". En dat laatste is wellicht mor genavond wat beter verzorgd bij Feyenoord, want de gebles seerde ex-amateur Carli wordt vervangen door Petursson. Voor het overige blijft Feye noord ongewijzigd. En speelt dus tegen Panathinaikos zon der de na zijn blessure weer in training zijnde Rep. FRANK WERKMAN WIELRENNEN Ronde van de Toekomst 12e en laatste etappe: 1. Gomez (Fra) 2.04,47 (met tijdvergoeding 2.04.32); 2. Campion (Fra) 2.04.52 (2.04.42); 3. Oegroemov (Sov) 2.04.52 (2.04.47); 4. Van Lancker (Bel) 2.04.52; 5. Gaston (Spa) 2.04.58; 6. Chappuis (Fra) 2.05.01; 7. Haflinger (Zwi); 8. Garnier (Fra); 9. Vanleeuw (Bel); 10. Martinello (Ita); 11. Hofeditz (Wdl); 12. Demiden- ko (Sov); 13. Kunisue (Jap); 14. Fre- bert (Fra); 15. Van Wijk (Ned); 16. Wouters (Bel); 17. Scremin (Ita); 18. De Ridder (Bel); 19. Jourdan (Fra); 20. Kozarek (Tsj). Eindklassement: 1. Mottet (Fra) 41.15.24; 2. Skoda (Tsj) op 1.47; 3. Bouvatier (Fra) op 2.27; 4. Ivanov (Sov) op 3.44; 5. Bernard (Fra) op 5.52; 6. Demidenko (Sov) op 5.53; 7. Van Lancker (Bel) op 5.57; 8. Bohor- quez (Col) op 6.59; 9. Gutmann (Zwi) op 7.42; 10. Salomon (Fra) op 8.47; 11. Biondi (Fra) op 8.52; 12. Oegroe mov (Sov) op 9.31: 13. Chevallier (Fra) op 12.39; 14. Montoya (Col) op 12.50; 15. Jourdan (Fra) op 15.47; 16. Dernles (Bel) op 16.56; 17. Pensee (Fra) op 17.19; 18. Mierzejewskl (Pol) op 19.56; 19. Toelen (Bel) op 21.17; 20. Nijboer (Ned) op 22.53; 35. Van Wijk (Ned) op 41.58; 41. Van Orsouw (Ned) op 46.05; 62 Boeve (Ned) op 1.29,40 uur; 66. Klinge (Ned) op 1.36,29; 72. Jakobs (Ned) op 1.49,45 Rond om de Cauberg 1. Hedy Nieuwdorp (Wemeldinge) 150 km. in 3.24,47 uur; 2. Wieger van de Hoef (Baarn) op 17 seconden; 3. Mar tin Schaikers (Noordwijkerhout) op 46 sec; 4. Jan Simons (Zundert) z.t; 5. Maarten Ducrot (De Meern) op 1.14; 6. Johnny Broers (Maartensdijk) z.t; 7. Frans Maessen (Haelen) op 2.05; 8. Henk Bosma (Smilde) op 5.35; 9. Eddy Goderie (Brunssum) op 5.52 10.Egon van Kessel (Kerkdriel) op 6.52. 1000 meter tijdrit bergop:; 1. Frans Pullens 1.38,37 min; 2. Herman Din- kel 1.38,70; 3. Rainier Uhlen 1.38,97. ZEILEN EK Tornado Vijfde race 1. Paul en Tine Elvström (Den); 2. Prijmak/Tereknin (Sov); 3. Willy en Cees van Bladel (Ned); 4. Pet- schel/Schlagbauer (Oos); 5. Mar- ström/Soderqvist (Zwe). Stand: (met aftrek slechtste resultaat): 1. Paul en Tine Elvström (Den) 3 punten; 2. Willy en Cees van Bladel (Ned) 8,7; 3. Prij mak/Tereknin (Sov) 38. EK Star Tweede race: 1. Goeran Biganisjwlll- /Aleksander Zybin (Sov); 2. Peter Wrewde/Matthias Borowy (Wdl); 3. Alblna Fravbezzi/Carlo Bonetti (Ita); 4. Werner Fritz/Thomas BuÖel (Wdl). Stand: 1. Biganisjwili/Zybln 0 punten. 2. Wrede/Borowy 17; 3. Olie Johans- son/Dag Hansen (Zwe) 19,7; 4. Ben Staartjes/Co van den Berg (Ned) 21. Thoresen geblesseerd met PSV naar Oost-Duitsland KERKRADE Hallvar Thoresen, die zondag met PSV niet te gen Roda JC voor de competitie uitkwam, maakt wel deel uit van de groep van zestien spelers, die gistermorgen naar Oost- Duitsland is afgereisd voor de UEFA Cup-ontmoeting tegen Vorwörts. De Eindhovense spits kreeg zaterdag tijdens de trai ning weer veel last van een liesblessure die hem al hindert se dert het PSV-toernooi van half augustus. Trainer Jan Reker, die Peter Corbijn in Kerkrade de plaats van de geblesseerde Noor liet innemen, heeft evenwel goede hoop dat Thoresen .morgen avond in de basisopstelling van PSV zal staan. Reker ontkende dat Thoresen niet was opgesteld in de wedstrijd tegen Roda om hem te sparen: „Zeker niet. De eerste wedstrijd die volgt, is toch immers altijd de belangrijkste". De genezing van de blessure van Jurrie Koolhof daarentegen zal nog geruime tijd vergen. De Brabantse trainer verwacht niet dat Koolhof voor 1 november kan spelen. Stevens, die voor één, wedstrijd geschorst is door de UEFA en in Frankfort niet mag spelen, maakt de reis naar Oost-Duitsland wel mee. Jan Reker: „Hij komt immers in de tweede wedstrijd tegen Vorwörts wel in het veld". „Ik ben een gemaakte voet baller. Van mijn inzet moet ik het hebben, maar in die zestien jaar topvoetbal heb ik wel wat geleerd. Van Wim van Hanegem en Johan Cruijff. Vooral als het om spelinzicht ging. Ik had nooit begeleiding nodig. Niemand heeft me ooit om drie uur uit de kroeg gesleurd, want ik wist dat tien uuur de hoogste tijd was. De doorstroming naar de top staat een beetje stil. Vroeger was alles, vooral op straat, veel mee toege spitst op het voetbal, hoor je altijd. Onzin. Er zijn genoeg voetballers, die overdag geen werk kunnen krijgen. Train dan tweemaal op een dag en blijf niet tot elf uur in je nest liggen. Ik denk graag aan die vijf seizoenen Cosmos in Amerika terug. Sport is voor de jongens in de zwarte wij ken de enige kans om te overleven. Ze zijn er dag en nacht mee bezig en...ze over leven. De harde school over wint altijd". (Voetballer Wim Rijsber- gen in De Telegraaf) „Het is net de markt. Je hebt jongens in alle prijsklasssen, 75 gulden, 100, 200, 300. Mo- ser vraagt in de buurt van 20.000. Hinault 25.000, maar brengt dan vijf ploegmaten mee. Fignon vraagt rond de 20.000 zoals ik heb horen vertellen. En Criquielion kreeg nu in Surhuisterveen 7.500, terwijl ze mij 'n paar honderd gulden niet konden betalen. Zo mis ik er elk jaar een paar. Dan zeggen ze dat het op 't geld afstuit. Obbicht heb ik 'n keer gewonnen, ik ben er tweede geweest. Mis schien ook niet goed, want nu mag ik er nooit meer rij den. De koers verkopen mag niet, maar 'n keertje winnen blijkbaar ook niet". (Wielrenner Theo Smit in de Volkskrant) „In China ben je als ping- pongster iemand. In Neder land begin je je tegenwoordig schuldig te voelen als je aan topsport doet. Let maar op. Weet je wat de mensen straks in de Dorpsstraat van Ha- zerswoude zeggen? Niet van: Heb je daar lekker kunnen trainen? Ze vragen ongetwij feld het eerst: Zeker slecht te eten gehad? Je bent zo mager geworden?". (Tafeltennistrainer Gerard Bakker in het Algemeen Dagblad) „Het is niet alleen een kwes tie van klappen uitdelen, van boksen, boksen. Belangrijk is de opvang thuis. Je maat schappelijke, sociale leven moet in orde zijn. Je vrouw, „Staatssecretaris Van der Reijden heeft mij bij de Win terspelen wel beloofd mij aan een baan te zullen helpen, maar in de praktijk is daar niets van terecht gekomen. Er is een beetje met mij ge sold, De staatssecretaris zal wel veel publiciteit hebben gekregen door die belofte aan mij, maar ik ben er niets mee Wim Rijsbergen: ...harde school overwint al- tijd je privéleven, dat is van be lang. Ik kan goed met mijn trainer opschieten- Ik ben te vreden. Ik hoop dat ik kan doorstoten, zodat ik goed met mijn vrouw en eventuele kinderen kan leven. Dat ik kinderen de opleiding kan geven, die ze willen. Ik rela tiveer veel. Wat voor levens ervaring heb ik nou buiten het boksen? Ik ben zesen twintig en vijf jaar profbok ser. Levenservaring doe je op door arbeid, struikelen, val len en opstaan. Je staat er, zie maar dat je je ervaringen verwerkt. Het leven lijkt me een succes als je tevreden bent met wat je hebt en wat je doet". (Bokser Alex Blanchard in NRC Handelsblad) „Jan Reker doet me soms denken aan Eriksson. Hij is even bezeten, doet ook veel aan teamtraining. Hij kan be paalde dingen op dezelfde manier overbrengen op de spelers. Omdat hij rustig is en goed weet waar hij over praat. Alleen tijdens de wedT strijd zijn er verschillen. Re ker wil nog wel eens opvlie gen van de bank. Staat nog wel eens langs de zijlijn om aanwijzingen door te geven. Eriksson zat altijd als een ijs- konijn langs de kant. Het zegt veel over Eriksson dat hij ook in Portugal succes heeft gehad. Toch een heel ander voetballand dan Zwe den, met andere spelers en een andere mentaliteit, maar je hebt overtuigingskracht of je hebt het niet". (Voetballer Glenn Hysen in Voetbal International) „Weet je wat ik het gevaar lijkste vond aan de Olympi sche Spelen. De mengeling van nationalisme en com mercialisme. Waar dat toe kan leiden.... We hebben het gezien jongen, met onze ei gen ogen. Het was de grote ironie, het schrijnende, het klatergoud van het festijn. Ze hebben alle dronkaards, alle gespotenen, alle uitgestote nen, de gedementeerden, ze hebben ze allemaal uit de binnenstad opgepikt en neer gegooid buiten de stad, aan het strand. En aan het eind van de Olympische Spelen zag je ze oprukken, als onge dierte terug naar hun plek in de stad, als ratten door de riolen, zo drongen ze lang zaam maar zeker, %van via duct naar viaduct, weer naar de binnenstad. Elke dag zag je ze naderbij komen, zag je hoe ze hun armzalige stek te rug veroverden". (Staatssecretaris Joop van der Reijden van WVC in de Haagse Post) MOSKOU Anatoli Karpov heeft gisteren in Moskou de eerste overwinning behaald in de tweekamp om het wereld kampioenschap schaken tegen zijn landgenoot en uitdager Garry Kasparov. De 33-jarige wereldkampioen had eerder twee remises geboekt. In de derde partij speelde de titel houder met wit. In de Taima- nov Siciliaan raakte de 21-jari ge uitdager al vrij snel in de problemen omdat hij een wei nig sterke variatie in de ope ning koos. De twaalfde zet van zwart (Pc6 - a5) wordt al lang beschouwd als onvoldoende. Kasparov offerde al snel een pion in de hoop beter tegen spel te krijgen. Karpov speelde zijn gebruike lijke, ogenschijnlijk simpele maar effectieve schaak. Hij drong de zwarte stelling bin nen en creëerde een groot aan tal dreigingen. Voor zijn der tigste zet dacht Kasparov een half uur na, voordat hij Tb8-d8 speelde. Op dat moment was dé partij al vrijwel beslist. Drie zetten later zag Kasparov het hopeloze van zijn verzet in toen mat voor hem dreigde. De eerste overwinning zal Karpov ongetwijfeld vertrou wen hebben gegeven in zijn poging de wereldtitel, die hij reeds qegen jaar in zijn bezit heeft, te prolongeren. Zettenverloop: Wit: Karpov Zwart: Kasparov 1. e2-e4, c7-c5; 2. Pgl-f3, e7-e6; 3. d2- d4, c5xd4; 4. P£3xd4, Pb8-c6; 5. Pd4- b5, d7-d6; 6. c2-c4, Pg8-f6; 7. Pbl-c3, a7-a6; 8. Pb5-a3, L£8-e7; 9. Lfl-e2, 0- 0; 10. 0-0, b7-b6; 11. Lcl-e3. Lc8-b7; 12. Ddl-b3, Pc6-a5; 13. Db3xb6, P£6xe4; 14. Pc3xe4, Lb7xe4; 15. Db6xd8, Le7xd8; 16. Tal-dl, d6-d5; 17. 2-£3, Le4-£5; 18. c4xd5, e6xd5; 19. Tdlxd5, L£5-e6; 20. Td5-d6, Le6xa2; 21. Td6xa6, Ta8-b8; 22. Le3-c5, T£8- e8; 23. Le2-b5, Te8-e6; 24. b2-b4, Pa5- b7. 25. Lc5-£2, Ld8-e7; 26. Pa3-c2, La2-d5; 27. Tfl-dl. Ld5-b3; 28. Tdl- d7, Tb8-d8; 29. Ta6xe6, Td8xd7; 30. Te6-el, Td7-c7; 31. L£2-b6. Zwart gee£t op. B TOULOUSE Cyrille Guimard heeft in de Ronde van komst opnieuw bewezen een meester te zijn in het opspoi^ wielertalent. Ondanks de tegenstand van vooral de g staatsamateurs uit het Oostblok beheersten de jonge belofi de veelgeprezen ploegleider de open etappekoers. Grote zers waren de Russische renners, die talrijke aanvallen zag geslagen. Na twaalf etappes, met een totale lengte van on, v 1600 kilometer, werd Charles Mottet, 21 jaar jong, als eiLfc, naar gehuldigd. p0( De 22e editie van de Ronde van de Toekomst had een le^. verloop. Pas op de negende dag kwam er enigszins teke^ q de strijd. In de zware en chaotische berg-etappe naar Su^e nères kwam Mottet als zesde renner in de leiderstrui. Voc^, steund door zijn ploeggenoot Philippe Bouvatier hield nst gele kledingstuk de rest van de dagen. 0Q1 d c SCHEVENINGEN Vorig jaar trok de windsurffii van de O'Neill Pro World Cup ruim 200.000 mensen het strand van Scheveningen. De razendpopulaire Ro Naish was toen ongenaakbaar en de golf rijder uit HawaC ook dit jaar van de partij in Nederland, al betreft het keer „slechts" de voorlaatste strijd om de wereld bel Van 28 (inschrijving) en 29 september tot en met 7 okfc)E zijn de prof surfers elke dag van 10.00 tot 17.00 te vindefis, de Noordzee ter hoogte van de Scheveningse vuurto)nl De finale is vanaf 19 oktober in Japan. ïhl Strandbaas Evert Koster van het Jump Team Schevet gen krijgt het internationale gezelschap op zijn terreiiiog van die club mogen John van der Starre, Patrick Bourgde ne en Frank Hezemans hun krachten in de drie brandp n disciplines meten met Naish, olympisch kampioen Sfeplpl van den Berg, Onno Tellier, Olaf van Tol en nog 57 an&t heren. Er is ditmaal ook een aparte categorie voor de Ua dames. Voor Nederland doen daarin o.a. mee Martine Pjn Soolingen, Anita Jansen en Petra Hogendijk. Het toI Is prijzengeld bedraagt 75.000 gulden. De organisatie rei e£ op veel wind, een record aantal belangstellenden en w plaats bij de eerste tien voor neo-prof Stephan van <ab Berg. en J? De prof surfers kiezen vanaf 28 september weer branding van Scheveningen uit als lanceerb voor hun jumpboards. ADVERTENTIE Met uw krant naar de zon. 8-daagse vliegreis Benalmadena Maandag 8 t/m 15 oktober a.s. Maandag 15 t/m 22 oktober a.s. U vertrekt om 13.30 uur van Schiphol met Iberia naar Barcelona, waar u moet overstappen in het vliegtuig naar Malèga. Daar staat de bus met de reisleiding voor u klaar om u naar het hotel San Fermin te brengen. U verblijft daar op basis van halfpension. Tijdens uw verblijf zijn er tal van excursiemogelijkheden, die u bij de reisleiding kunt bespreken. Na uw verblijfperiode gaat u op maandag terug naar de luchthaven van Malaga om vervolgens weer met Iberia via Barcelona naar Nederland terug te vliegen. U komt dan om 12.30 uur weer op Schiphol aan. Het hotel San Fermin is een goed 2-sterren middenklasse hotel. Het ligt op 350 meter van het strand en ongeveer 4 km van het centrum van Torremolinos en 650 meter naar het centrum van Benalmadena. Alle kamers zijn voorzien van privé faciliteiten, zoals bad/douche en toilet. Het hotel heeft 4 liften en airconditioning in de openbare ruimten. Een zwembad met douches, terras met zitjes, een g§WW? L«-i -w grote zonneweide met parasols en ligbedden, ff' het hotel is een tennisbaan. Het ontbijt en het diner zijn zelfbedieningsbuffetten, waaruit u ze/A< een goede maaltijd kunt samenstellen. sc De prijs voor deze reis bedraagt voor de e periode 8 t/m 15 oktober a.s. 6ÖI^ en voor de periode 15 t/m 22 oktober a.s. /69>; M op basis van verblijf in het hotel in een 2- persoonskamer met halfpension, vliegreis Schiphol-Malaga, busvervoer Malèga-hotel v.vj- Nederlandse reisleiding ter plaatse. Toeslag voor een 1-persoonskamer 75. Gecombineerde reisverzekering 20 per persoT 5 poliskosten. Annuleringsverzekering 3 1/1 van de reissom 6 poliskosten. Inlichtingen en boekingen telefo nisch onder nummer 070-190882 of persoonlijk in onze vestiging aan de Spuistraat 71 /hoek Spui te Den Haag. (maandag t/m vrijdag van 9-16 uur). POSTBUS 16050 2500 AA DEN HAAG TEL 070-190882

Leidse Courant | 1984 | | pagina 10