F ides Pacta verspeelt koppositie Scylla iterker an vanti Holland succesvol in estafettestrijd Van der Meer wint eerste veldrit Olympische winst voor de Spartaan 1 Wielrenner zwaar ten val ISPORTTRIBUNE CeidaeSou/Kml MAANDAG 17 SEPTEMBER 1984 PAGINA \EIDEN De Leidse veteraan Piet Overdevest is gisteren Waar ten val gekomen in een clubwedstrijd van Swift. De ren- k?rs hadden op het industrieterrein nabij het tenniscomplex leerburg juist een tussensprint gereden, en reden daarom niet I ^vallend hard toen zich de valpartij voordeed. Eén van de ren- kaVs kreeg een lekke voorband, en ging daarom helemaal aan de Achterkant van de weg rijden. Terwijl alle andere renners deze ze|anoeuvre opmerkten en opzij gingen, botste Overdevest tegen jtm aan. De gevolgen waren veel ernstiger dan verwacht. Op ler-jeg naar het Academisch ziekenhuis constateerde men een .d hrsts tils tand, die door het toedienen van electroshocks echter vjet fataal was. In het ziekenhuis constateerde men een schedel- [ejsis-fractuur en bleken de vitale hersenfuncties te zijn uitge- gillen. De doktoren verklaarden dat operaties om die reden Je/7 zin zouden hebben, en dat het sportcommissie-lid van 1vift in een diepe coma verkeerde. Of hij daar nog uit kan ra- je* in betwijfelden zij ten zeerste. Vandaag besluiten zij of het zin je ft zijn leven nog langer kunstmatig in stand te houden. LEIDEN Hoewel de meeste wielrenners op dit moment nog actief zijn op de weg, wor den er in België al veldritten gereden. Casper van der Meer (Roelofarendsveen) won giste ren al in Brasschaat. Op de weg waren er overwinningen weggelegd voor John van der Meer en Klaas Duivenvoorde. Van der Meer, die in oktober amateur wordt, zag zijn inten sieve trainingsarbeid al bij zijn eerste veldrit beloond. In Brasschaat had hij weliswaar niet zo'n goede start, maar de Swiftrenner reed al na drie ronden op kop. Vanaf dat mo ment bouwde hij stelselmatig een voorsprong op op zijn ster ke concurrenten, die hem pas bij de huldiging weer terugza gen. Ook John Kuyvenhoven constateerde dat de vorm er al is. Hij rukte vanaf de laatste startrij op naar voren, en sloot na een vermoeiende achter volging aan bij zes koplopers. Dat bleek nog teveel gevraagd: hij viel terug naar de achtste voor liefhebbers en veteranen in Voorhout. Hij ontsnapte al in het begin met Swiftrenner Adrie Kruger, die hij in de spurt met gering verschil ver sloeg. Jan Zwaan (Voorscho ten) werd zesde. John van der Meer (Bollen streek) won zaterdag de koers Klaas Duivenvoorde (Noord- wijkerhout) was gisteren het hele peloton liefhebbers in Gouda te snel af in de massas purt. Het was zijn tiende over winning. André van Reek (Bollenstreek) werd zesde in de nieuwelingenkoers van Waalwijk. Richard Ippel won vrijdagavond het Leids Stu dentenkampioenschap. Wim van der Voort werd tweede voor Pieter Evelein en Ruud Dobbelaar Gisteren vond in en rond Stompetoren het traditionele Zilveren Molen toernooi plaats. In deze ploegentijdrit werden de ploegen van De Bollenstreek en Swift respec tievelijk derde en vierde bij de liefhebbers en veteranen. De nieuwelingen van Swift fi nishten als negende, de junio ren van De Bollenstreek wer den zesde. eiden Promotieklas- [r Pernix lijkt zich defi- tief hersteld te hebben in de zwakke start. De 'anjekragen boekten te rn Kinderdijk hun twee- overwinning. Fides acta leed tegen Asko de »rste nederlaag, wat de appositie kostte. Hetzelf- gold voor Zuiderkwar- ;r, maar TOP en De Da- pfïden behaalden wel (jintenwinst. Alleen Ons ieijland bleef met een vier tel „nul" zitten tegen Al- je [tros. eteen na rust vergrootte Per- t jx haar voorsprong van 2-3 nie Devilee bQ-lar 2-5 en die klap kwam Christiaanse. v Jnderdijk nauwelijks te bo- .jn. De ploeg van Engel moest Jg een laatste stormloop (4-5) °0J°rstaan, maar door goals Daan Vreeken en Caro van Lunteren (2), Carla Akse, Christa Metselaar, Rens Hen zen, Theo van Leeuwen en Charles Stijger wel scoorden. Péte in de tweede helft sloeg bij De Danaïden en Blauw Wit '51 de vlam in de pan, niet in het minst door de acht grif ge geven strafworpen. Het twee de Leidse aanvalsvak, dat eer der 0-2 wegwerkte, zorgde toen voor 6-4, een voorsprong die tot 11-11 intact zou blijven. Een vrije bal van Frans Brand leek alsnog beslissend, maar in de blessuretijd bepaalde ook hier een strafworp de uitslag: 12-12. De overige goals waren van Erik Peters (4), Monique Slingerland (2), Eric Krom hout^), Leon Brouwers, Hen invaller Cees Gebrek aan inventiviteit en vaart dreigde TOP aanvallend op te breken tegen Tjoba. De Sassenheimers hadden bij 6-5 echtér het geluk, dat de Zeeu- Vhagen was het pleit twintig wen een strafworp misten en inuten voor tijd al beslecht, zijzelf daarna vanaf de stip fct werd tenslotte 4-8 met Pe- Kuipers (2), Janneke Mul- r, Caro Verhagen, Kees Bro- ar en Kees Hortensius in Idere aanvallende hoofdrol- ndn' topper tussen het ongesla- Fides Pacta en Asko ken- een erg bizarre eerste helft. ;t twaalftal van Baart werd het tweede kwartier op een achterstand gezet door de iiek sterke Drenten, maar Ugiakte nog voor de thee aan •7), Deze inhaalrace kostte iter zoveel kracht, dat de •idenaren na 9-11 niet meer gelijke hoogte konden ko- ,jn. Treffers van Dick On twater, Ron Pracht, Robin immeling (allen tweemaal), ■anet Smits, Ilonka van der deinen, Nico Pikaar en Hennie de«et droegen bij tot de 10-12 ke|*dstand- Bijaa had Zuiderkwartier 'aar ongeslagen status tegen rd en Ponck nog een week ver- inJngJ. De blauw-gelen waren de gehele wedstrijd gelijkop (gaan met de thuisclub, al ^Hpest er na rust wel een 9-6 nterstand uitgewist worden, keilde spannende slotfase kwa- jei%n zij 13-12 achter, waarna n Leidse strafworp net uit mand tolde. Dit besliste het iel, waarin Wil de Wit (3), itty van der Mark (2), Erik wel scoorden. Dit betekende de ommekeer en via Gerco Langelaan (3), Jeroen en Sjoerd van der Klaauw (bei den 2x), Gert Jan Natzijl (2), Heieen Simmelink en Hans Oudshoorn werd vervolgens een ruime 11-6 zege vastge legd. Ogenschijnlijk was Ons Eiland kansloos tegen Alba tros afgaande op de 6-11 ver liescijfers, maar er waren lichtpuntjes. Het twaalftal van Van der Water speelde met meer zelfvertrouwen, gaf steeds behoorlijk partij, terwijl René Arnoldus met inge zwachtelde enkel goed uit de voeten kwam. Ook in de score liep de ploeg tot 5-6 redelijk in de pas met de bezoekers, maar het gebrek aan aanvalskracht maakte de nederlaag toch on vermijdelijk. Er werd gescoord door Huib Hasselbach (2), Co linde de Wekker, René Arnol dus, Wim Nijenhuis en Patrick Verra. „Wij weten nu weer, waar we staan", sprak coach Berendes van Fiks, dat tegen ADO haar eerste verlies incasseerde: 6-8. Zijn volgelingen werden voor al op de zuiverheid van het af standsschot overtroefd en vochten bijna de hele wed strijd vergeefs een achterstand aan. Alleen Gwenny de Best, Dick Onderwater (Fides Pacta) wordt gehinderd door een speler van Asko bij het opbrengen van de bal. Sandra van Gelderen, Ronique Gerlof, Jeroen Huizing, Robert van der Kraan en Nico van Weizen konden hun verdedi gers voor onoverkomelijke problemen stellen. Veel hoogtepunten waren er niet in het treffen van Tempo en TOP (A), dat in 3-3 eindig de. Het Alphense twaalftal liet Jan van Weeren kregen door het langdurig spelbevriezen geen aanvulling meer. Met 10-8 behaalde Crescendo ten koste van TOV haar eerste wedstrijdpunten. Het twaalftal van Ruud Niesing had ditmaal het geluk, dat de bezoekers bij 6-7 een strafworp misten en Westerbeek tot dan toe ge scoord. Net in de laatste seconden kon De Algemene nog op gelijke hoogte komen met SEV: 9-9. De Leidenaren waren na rust van 5-6 op 6-9 achterop ge raakt, maar beleefden in het Kampioenspretendent Fluks leed tegen Hoogvliet met 7-10 een onverwachtse nederlaag. In de aanval misten de Noord- wijkers lengte en ruimte om goed aan te leggen, terwijl hun verdediging op cruciale mo menten (6-7 en 7-8) niet stand- slotkwartier een sterke ople- vastig bleek. Enige vreugde ving. Bert Molloy bekroonde voor rust (1-1) veel opgelegde dat na 8-8 enkel nog Peter die met de gelijkmaker, kansen liggen en was na de Baak en Anita Alberts tot eerder gaven Ruud Swaak (3), derde gelijkmaker tevreden doelpunten reikten. Verder Annemieke Keereweer, Jory met het punt. De drie goals hadden Wijnand Alberts (3), Sjardijn, Hennie Waasdorp, van Ernst van Hooidonk, Joke Geyer, Saskia Lepelaar, Martin Filippo en Marco Mud Kees-Willem Neleman en Bert Alphons Cornelissen en Hans al het goede voorbeeld. verschaften nog de goals van Anne Passchier (2), Ingeborg van Asten, Nel Hordijk, San dra Paschier, Aad van Dron- gelen en Koos Passchier. Michel van Gent LEIDEN In de gunst om (vooral de jongere) sporters hebben de ateltiekverenigingen uit de regio Leiden weer weinig samenwerking aan de dag gelegd. Bij Ba taven Leiden kwam al helemaal geen initiatief van de grond en bij Holland organiseerde men een aantal ma tig bezochtte trainingen. Spartaan daarentegen pakte het groots aan met een aantal trainingen en ter afslui ting daarvan een spectaculaire „Olympische dag" kom pleet met vlam, parade der deelnemers en overwin ningsmars. Niet alleen op deelnemersaantal, ook pres- tatief en organisatorisch was de winst voor de Lissese club. De meest opvallende verrichting bij de officiële atleten kwam op naam van C junior Omar Kaddioui die op de 1500 meter het clubrecord verbeterde en op 4.21.4 minuten bracht. Naast hem waren ook clubgenoten Corina Oppelaar, Margret van der Peet, Andrea van Velzen en Arnd Broeke opvallend aanwezig. Oppe laar bracht zowel de 60 meter met als zonder horden meisjes D op haar naam in goede tijden van respektievelijk 12.0 en 9.2 se conden. Ook de beide springnummers hoog en ver werden een prooi voor het jonge Spartaan talent met 1.30 en 4.26 meter. In haar leeftijdklasse kwamen ook de overige overwinningen in handen van Spartaan atletes. Manon Geerlings won de 600 me ter in 1.51.7 minuut voor Ingrid Weijers (Spartaan) in 1.55.7 mi nuut. Het kogelstoten en het speerwerpen gingen naar Irma de Vos. Andrea van Velzen en Margret van der Peet gaven elkaar in de series 80 meter horden weinig toe (14.1 seconden voor Van der Peet tegen 14.2 voor Van Velzen), maar de laatste bleef in de finale toch baas over haar blonde concurente. (14.0 tegen 14.2 seconden). Op de 600 meter was het weer Andrea van Velzen die veruit aan de snelste touwtjes trok. Met haar tijd van 1.48.7 minuut leverde zij de beste tijd van de dag af. Van der Peet kwam net voor Bataven atlete Mariella Lamboo in 1.54.3 bin nen. Lamboo noteerde 1,55.1 minuut evenals Debby Ransdorp (S), die ook nog 1.45 meter hoog noterde. Bij de jongens D was de 1.45 meter van Dennis Verhaar (S) slechts goed voor een tweede plaats omdat Arnd Broeke (S) met 1.60 meter uithaalde. Broeke won eveneens de onderdelen speerwerpen (33.56 meter), 80 meter (10.9 seconden) en discuswerpen (31.20 meter) zodat ook hij regelmatig op het ereplatform terecht kwam. Van de weinige overwinningen voor andere verenigingen pakte Ellen Silverentand van Bataven er een door de 80 meter meisjes C te winnen in 10.6 seconden, helaas blesseerde zij zich zodat het ver springen (normaal ook een prooi voor de ranke Bataven atlete) nu in handen kwam van Marlies Goldenberg (S) met een af stand van 4.47 meter. Voor Goldenberg was er nog een (door Spartaan zelf gebakken) medaille voor haar 8.81 meter kogelsto ten wat een tweede plaats opleverde. Naast de wedstrijden voor C en D junioren atleten waren ook wedstrijden voor niet-atleten in de verschillende leeftijdsklas sen. Dat er ook hier talenten rondlopen is nooit ontkent, slechts hier weer eens aangetoond. Met een tijd van 12.2 seconden op de 100 meter was Cor Vreugde uit Sassenheim zelfs sneller dan zijn wedstrijdgerichte leeftijdsgenoten. Ook Anita Landman uit Lis- se, Natasja de Boer (Sassem), Tanja Warmerdam (Lisse) en In grid Wester bleken over voldoende sprinttalent te beschikken. Met tijden van 9.4 en 9.5 seconden zouden de vier jongedames een dominante rol in de finale bij de wedstrijdatletes hebben vervuld. De Boer won uiteindelijk de finale met 9.4 seconden, met Warmerdeam in dezelfde tijd als tweede. Sonja van der Lans (Lisse) won het hoogspringen met 1.40 meter. Richard Go- dijn (Lisse) zette zijn sprintsnelheid (10.9 seconden op de 80 me ter) goed om in zijn vertesprong. Met een afstand van 5.12 meter had hij meer dan een halve meter voorsprong op de „echte" at leten uit zijn leeftijdsklasse. Aan het eind van de dag kon Jaap van Amsterdam nog slechts gissen naar het effect van deze dag op het ledental. „We zijn ook helemaal niet met het idee van start gegaan om met deze dag een enorm aantal nieuwe leden binnen te halen, we hebben de jeugd van Lisse en omgeving kennis laten maken met atletiek en wat er dan blijft hangen, dat wachten we rustig af," aldus de voorzitter van de jeugdraad van de Spartaan. Hij verwachtte wel dat ongeveer 10 van het deelnemersaantal van deze dag zal blijven hangen, wat neer komt op ruim twintig nieuwe atle ten. Voorzitter Weijers vult hierbij nog aan dat ook in andere leeftijdsklassen een ledenaanwas te signaleren is die waarschijn lijk direkt het gevolg is van de Olympische Spelen. En ook daar blijkt Spartaan de grootste winst uit de regio te boeken. GERT VELTHUIZEN ÏIDEN Zowel bij de was de en'8e aan Leidse zijde H"1Cc 'ïit l1J* van de score kwam, hoewel pfts Scylla het afgelopen ^ier tegen dc Groot een paar jekeinde de meerdere geluksballen schuldig aan wa ll Avanti. Vriesekoop CS. ren. Er moet wel een kantte- Iven met 2-6 het onder- kening bij dit resultaat ge it, terwijl de gezusters maakt worden: Vriesekoop en *kkpr er met 0-fi niet Turk waren namelijk net vrij- jKKer er met U 0 niet dagavond teruggekomen van P Pas kwamen. In de een trainingsstage in China en jeede divisie Heren hadden de zeer lange vliegreis jgjjramen de reserves van nog duidelijk in de benen. _Jide verenigingen broe- De reserves van beide vereni- ^rlijk remise overeen, fnêen berden twee divisies jjardema verpletterde la*er een v?r.woed<; strijd met fjastricht met 9-1. 1$ de derby tegen Avanti Jlakte Scylla een erg goede Oruk. Vooral Patrick Swier, de laatste tijd erg veel ge leld heeft hij is net terug Vji de wereldkampioenschap- H!| voor studenten was op ,|ef. Behalve Robert Turk Wfd ook Bettine Vriesekoop chtoffer van Swiers daden- ing. Ook Anne Vlieg scoor- er lustig op los. Hij eve- ^rde Swier's prestatie en fodsloeg bovendien nog Robert nanGroot. Samen schreven de v dldenaren ook het dubbel op isseh naam. Frits Kantebeen puntendeling als resultaat. Sjoérd Meyer was met een hattrick de grote man bij Scyl la. Marco van Riethoven en Peter Paul de Vrind onder steunden hem net voldoende om de vijf vol te maken. Bij Avanti waren Peter de Groot (2x), Aljé Kamphuis, Gerard Bakker jr. en het dubbel (ieder eenmaal) verantwoordelijk voor de remise. In de andere tweede divisiepoule maakte Sjaardema korte metten met Maastricht. Mark Sang Ajang debuteerde goed bij zijn nieu we vereniging en bleef net als Friso Reitsma ongeslagen. Joop van der Borg liet als eni ge een steek vallen, zodat de Patricia de Groot van Scylla bleef de zusjes Bakker de Limburgers alsnog de eer red den: 9-1. Het tweede van Sjaardema deed tegen VVV het eerste na. Hier was Douglas Jansen de enige die in de fout ging, iets waar Chiel Kuiper en Jaap Polak niets voor voelden. Do- cos verging het minder voor spoedig. Zonder Ed van der Berg, die altijd wel goed was voor vier punten, krijgen Sjaak den Elzen, Walter En- gelbert en Nico van der Rey- den het niet gemakkelijk. Te gen Irene was vooral Den El zen op dreef. Tijdens de ope ningsdag van het nieuwe club gebouw bleef hij al zijn tegen standers de baas, maar kreeg niet genoeg steun van zijn teamgenoten om dit in wed- strijdpunten gehonoreerd te zien. Engelbert was namelijk de enige die iets positiefs kon doen waardoor Docos op 4-6 bleef steken. Van de vierde divisie teams kwam De Treffers ontgoo cheld uit het openingsweek einde. Tegen Poker Face gin gen de Veners met maar liefst 1-9 onderuit. Ron van Veen redde de eer. Ook Sjaardema 3 bereikte een 1-9 score, maar bevond zich aan de goede zijde van de streep. Victory '55 was een willoos slachtoffer voor Robert Thijssen, Ron Schi- paanboord en Peter van Dam. Alleen laatstgenoemde liet eenmaal tegenscoren toe. Scyl la 3 bleef tegen Oikos Ruiter op 5-5 steken. Sjaak van Veen was weer eens ouderwets op dreef met een hattrick. Hein Chrispijn maakte de vijf vol, terwijl Erik Lepelaar met lege handen bleef. Overige uitslagen: DHC- Avanti 3 7-3; De Treffers 2- SVE 5-5; Nike 2-Scylla 4 9-1; Sjaardema 4-De Salamanders 2 4-6; De Treffers 3-The Vic tory 6-4. DAMES Ellen en José Bakker vielen ook deze week weer aan en kamen ook nu weer niet aan winst toe. Beiden wonnen te gen Scylla één game en wel van Patricia de Groot. José kwam zelfs dicht bij winst, maar schrok hier zo van dat ze bij 18-16 in de beslissende game de juiste voortzetting miste. Voor de rest was het treffen tussen Avanti en Scyl la eigenlijk een regelrechte slachtpartij. Sandra de Kruiff en Marianne van der Vliet ga ven Claudia Verschoor en zus jes Bakker geen enkele kans: 0-6. Overige uitslagen: Docos-'t Hooge Huys 5-5; Bergum- Avanti 2 0-10; Docos 2-Tios 5- 5; Scylla 2-Red Star '58 5-5; Shot Soest-Avanti 3 2-8; NMB/VDO-Avanti 4 2-8. LEIDEN De wedstrij den om de nationale esta- fettetitels leverde de Leidse regio weinig ere plaatsen op. Slechts de 4 x 400 meter ploegen van de Holland jongens (zilver) en dames (brons), de 4 x 1500 meter ploeg van Ba taven heren (brons) en da mes van AAV'36 (brons) kwamen in Roosendaal op het ereschavot. In Roosendaal kwamen de jon gens van Holland tot de beste prestatie door in de 4 x 400 meter estafette een uitsteken de tweede plaats te pakken. Achter het team van AAC, dat een nieuw nederlands record vestigde, finishte de ploeg be staande uit Hans Baljet, Nico Gijsman, Christoph Grard en Menno Swier in 3.21.55 minu ten. De damesploeg bstaande uit Brigitta Bakker, Willy Don, Cathy van Loon en Yvonne van Dorp presteerden op dezelfde afstand iets min der met een derde plek in 4.00.15 minuten. De 4 x 200 meter ploeg bij de heren werd in de series al uitgeschakeld met een tijd van 1.31.31 mi nuut. De bronzen ploeg van AAV bestond uit Trudy van Deuren (2.22 minuten), Laura Bosman (2.12 minuten Karin Douma (2.25 minuten) en Marian Goedhart (2.12 minuten). De totaaltijd van 9.10.50 minuten was goed voor een derde plaats. Op de 4 x 1500 meter vielen de prestaties van Jan Jansen, Ro bin Pearson, Martien van der Hoorn en Theo van der Veer tegen. Het op papier toch ster ke team (alleen Pearson had dit jaar nog niet onder de vier minuten gelopen) kwam uit op een tijd van 16.23.4 minuten. De vijf teams van Bataven- Leiden traden met wisselend succes op. De eerste ploeg bij de heren 1500 meter legde be slag op de derde plaats met een nieuw clubrecord. Met een tussentijd van circa 3.59 minu ten legde Ton van den Berg een uitstekende basis voor het succes van de 1500 meter ploeg. Kees van Klink plakte een metrische mijl van even eens 3.59 minuten aan de tijd van Van den Berg waarna Jan Verloop de moeilijke taak kreeg het geplannde gat van 80 tot 90 meter zo klein moge lijk te maken. Dat lukte hem nauwelijks ondanks een uitste kende tussentijd van 3.55 mi nuten. Voor Han Kulker bleef dus het ondankbare karwei om tegen Klaas Lok een fikse achterstand goed te maken. Uiteindelijk bleek dit zelfs voor hem onmogelijk waarna hij zich beperkte tot het vast houden van de derde plaats en het vestigen van een nieuw clubrecord. Met een individue le tijd van ongeveer 3.51 minu ten voor Kulker kwamen de snelste Bataven tot een bijzon der scherp record van 15.46.3 minuten. Het oude record (met daarbij ook Wybo Lelieveld) stond op 16.00.08 minuten. Ook op de 800 meter kwam Kulker aan de start, hierin vergezeld door Hans Minnee en wederom Ton van den Berg en Jan Verloop. Met tus sentijden van 1.58 (Van den Berg), 1.57 (Minnee), 1.51.5 (Verloop) en 1.49 minuten (Kulker) kwamen zij tot 7.35.90 minuten en een vijfde plaats op amper drie seconden achter winnaar AAC. De tweede ploegen op beide afstanden deden niet in de voorste gelederen mee maar kunnen bogen behoorlijke prestaties. Met 17.13.6 minuten deden de heren van Lambert van den Berg (Arie Schoone- veld, Rob Kloosterman, Henk Ravensbergen en Geert Sweers) een belangrijk stuk ervaring op en met 8.05.60 mi nuten scoorden de mannen van Bram Wassenaar's tweede team een nette veertiende plaats. De 4 x 100 meter ploeg dames miste door gebrek aan speci fieke training een goede tijd en werden dan ook terecht uitgeschakeld met 51.17 secon den. Hoorn Tijdens de finale van de lande lijke D junioren kompetitie heeft de ploeg van AAV'36 de eerste plaats behaald met 8980 punten. Vooral de breedte in de ploeg gaf de doorslag bij het veroveren van de titel, die aan de neus van AV'34 (Apel doorn) en AV '47 (Boskoop) voorbij ging. GERT VELTHUIZEN

Leidse Courant | 1984 | | pagina 19