Fatale finish Rijnsburgse Boys Quick Boys troeft Noordwijk af RCL met gel voorbij Oostkapelle MYKY onderuit tegen Berkel ARC geeft winst uit handen SPORTTRIBUNE EIGEN DOELPUNT IN LAATSTE MINUUT Katwijk verslaat Zevenhoven op routif KATWIJKERS NA ZEVEN JAAR WEER BAAS OP EIGEN VELD f)C,DIKKEN C&ldóC Sotl/UXfltMAANDAG 17 SEPTEMBER 1984 PAG LEIDEN Valken'68 verdiende de 3-2 overwinning tegen Ha- zerswoudse Boys. Niet alleen omdat de Boys de 2-2 stand knullig uit handen gaven; ook omdat Valken zich ook de betere équipe had getoond. Koudekerk overheerste in de tweede helft bij BVCB en won derhalve met 0-1. MVKV kwam er niet aan te pas tegen het sterke Berkel. De Katwijkers gingen met 0-4 ten onder. SV Voorschoten moest na een goede beginfase zijn meer dere erkennen in Floreant: 0-2. Valken'68 - Hazerswoudse Boys 3-2 (2-1) De streekderby werd opgesierd met goed voetbal. Beide partijen wensten voor de punten te knokken, hetgeen aan het scorever loop was af te lezen. Theo van Rijn bracht de ploeg van oefen- meester Wil Henskens de voorsprong. Kees van Tol egaliseerde de stand voor Hazerswoude. Hans Vijgeboom bepaalde de rust stand op 2-1. Omdat Van Tol onderuit werd gehaald mocht Sjaak van Dorp in de 70e minuut de 2-2 via een penalty op het bord schieten. In de voorlaatste minuut besliste Vijgeboom de strijd in het voordeel van Valken. BVCB - Koudekerk 0-1 (00) De eerste helft was van beide zijden vrij tam. Pas aan het einde van die periode werden enkele openingen gevonden. Met name Nico Lefèbre kwam soms goed door, maar vond het doel niet. Vooral na de pauze kwam Koudekerk definitief goed uit de startblokken. De bal werd in de 57e minuut door een BVCB- speler uit het thuisdoel gestompt, wat de scheidsrechter niet zag. Dick Weiman was dichtbij de openingstreffer, maar verzuimde ook al raak te koppen. Peter Spierenburg deed dat dan eindelijk wel. Hij besliste de confrontatie met zijn kopstoot in de 71e mi nuut MVKV - Berkel <M (0-2) Al vroeg werd via een kopactie de stand op 0-1 gebracht. Na een kwartier werd de achterstand voor MVKV zelfs groter. Vanuit een vrije trap werd de bal van richting veranderd. De Katwijkse goalie Jaap Visser was kansloos. Rolf de Jong had toen al wat mogelijkheden gehad. Toch bleef Berkel aanmerkelijk beter dan dé thuisspelers. Direct na de rust werd het duel beslist door de derde treffer van de bezoekers. Uit een strafschop zou het zelfs 0-4 worden. Toch had de voor Eric Onderwater ingevallen Rick Curfs verschillende MVKV-kansen. Er Zou niet meer gescoord worden. SV Voorschoten - Floreant 0-2 (0-1) Het Boskoopse Floreant bleek een uiterst bekwame tegenstander te zijn. Bovendien startte Voorschoten te lauw. Eenmaal wat los ser bewerkten Marcel Rosier en Huib Plat het houtwerk voor de thuisclub. Toen de Boskopers het initiatief hadden overgeno men, werd het snel 0-1. Na de speech van trainer Aad Warmer dam in de rust ging het heel wat beter met de SV. Floreant werd onder druk gezet. Het leverde alleen geen doelpunten op. Door de riskante één tegen één-dekking, die Voorschoten toe paste, was het halverwege het tweede part zelfs Floreant, dat er 0-2 van maakte. RIJNSBURG Na de duidelijke 4-0 nederlaag vorige week tegen NSW, heeft Rijnsburgse Boys andermaal een flinke domper te verwerken ge kregen. Lang, heel lang zag het er naar uit dat Rijnsburgse Boys en Ba- rendrecht op 1-1 zouden finishen. Toen brak de noodlottige 91e minuut aan. Beide ploegen leken tevreden te zijn met het gelijke spel op het mo ment dat de gevaarlijke Barendrechtspits Paul Kooien op rechts het strafschopgebied binnen ging. Kooien omspeelde Johan de Kroon en gaf laag voor. Tot verbijste ring en afgrijzen van alles dat Rijnsburg was, gleed Wim Driebergen de bal achter zijn eigèn doelman en deed zodoende de ba lans naar Barendrecht overslaan. Toch was de zege niet geheel onverdiend. In de eerste helft lieten de bezoekers al zien, dat ze voor twee punten naar Rijnsburg waren gekomen. Het was duidelijk aan de thuisploeg af te zien dat de 4-0 nederlaag niet door iedereen goed was opgevangen. Er wa ren nogal wat misverstanden foutieve passes die niet bevor derlijk waren voor het zelfver trouwen van de spelers. Het spel van Barendrecht, gestart met een gelijkspel tegen SSS, leek wat verzorgder dan dat van de tegenstander en er zat ook iets meer lijn in de aan valsopbouw. Volgens Barendrechttrainer Jan Rab, vijftien jaar werk zaam geweest in het betaalde Plas: 0-2. Een tegentreffer van Leo Haasman werd wegens hands afgekeurd. Ter Leede - DVO'32 1-1 (0-1) Onder leiding van voorstopper Pieter van der Plas werd de verdediging goed gesloten ge houden. En dat moest ook wel, want DVO'32 startte aanmer kelijk beter dan de Sassenhei- mers. Pas halverwege ont stond het eerste Ter Leede- doelkansje. William Lengton schoot te zwak in. Even voor de rust kreeg Robert Enthoven de bal in het strafschopgebied tegen zijn arm. Wil Vvi gebruikte het buitenka vanaf elf meter raak t ten: 0-1. Na de pauze weer een handspel t!/r Ditmaal in het anderf^ schopgebied. Er werd voor gefloten. Kort einde kopte Johan VeiSl: stand gelijk. Met nog ti nuten te gaan brak I Robert Kortleven uit. ven pakte zijn shirtje, ven draaide zich om e e' teerde de Sassenheimer slag in het gelaat. Hij meteen gaan douchen. t LEIDERDORP RCL had dan wel de volle pp buit binnengehaald, bepaald overtuigend was dp op debutant Oostkapelle niet tot stand gekomeip Laurens Mouter realiseerde zich dat maar al td „We hebben beslist mazzel gehad in die tweede ft] eti Voor de onderbreking was het geheel bijzonder aantri Twee uiterst aanvallend ingestelde formaties, die er bo1^ flink zin in hadden. De Racing kwam hier gezien her doelkansen, volkomen terecht met een 1-0 voorsprong uir pauze kroop echter de faalangst weer in de Leiderdorps^ en kregen de Zeeuwen alle gelegenheid RCL onder eeir press te plaatsen. In de afwerking faalde Oostkapelle i volledig. Mouter weet de terugval aan het feit, dat zijn ploeg niet r. is een voorsprong te hebben. Duidelijk was in ieder gevaf volledige ploeg bijna 45 minuten lang in en rond het eige' schopgebied zonder enig doel ballen liep weg te trapper^ In het begin van de partij was het allemaal veelbelovend.*1" kende combinaties, goede afstandsschoten en snelle ai noopten Oostkapelle vaak tot paniekerige reddingen. I Jaap Pijnenburg bleek niet voor niets te zijn „ingehuurd dat toch ook de Zeeuwse formatie een drang tot doelpur* de dag legde, ontstond er regelmatig een zeer klein sj Vooral RCL creëerde veel doelrijpe situaties. Alleen G kwam echter tot scoren. Hij knalde in de 18e minuut meter keihard in de uiterste hoek. Ron van de Post h; naast nog de beste mogelijkheden om die stand uit te Hij schoot zelfs een keer van zo'n 20 meter afstand op Toch was ook Oostkapelle zeker niet zwak. Wel bleken ten eenmaal aangekomen bij de 16-meterlijn niet veel kunnen uitrichten. Dat zette zich door in het laatste part. Na nog een kort or1 offensief was het gedaan met RCL. Oostkapelle begon /I* te dringen, waardoor de roodwitten steeds verder werdettC gedrukt. Zeer regelmatig stond de hele Mouterbrigadejk' verdedigen, hetgeen het voor de bezoekers nog moeilijke®* te tot de gelijkmaker te komen. Vooral toen Gerard Schipper in het Zeeuwse team werd,er ontstond er veel gevaar op rechts. Ondanks riante kana"| met name Peter Verburg en Schipper zou de bal vóór del blijven. P. TJEERD SCHt"; Scoreverloop: 18 Ruis 1-0. i j"* RCL: Van der Heijden, Siera, Ruis, Boendemaker, Braat, Heemskert d Kammenga (Sterk), Van de Post, Van der Bijl, Schalkers (Van Genfcn LEIDEN Zowel FC Lisse als ARC vergaarden zaterdag hun eerste competitiepunt. Lisse deed dit door Oranje Wit op het sportpark Ter Specke op 1-1 te houden. ARC had de 's-Gravenzandse SV op be zoek. De Westlanders mochten in de laatste vijf minuten maar liefst twee keer raak schieten: 2-2. SIZO was minder geluk kig. Na 4 minuten stond de ploeg al achter bij Kennemer- land. Eltjo Vijn maakte in de 10e minuut gelijk, maar kwam even later ongelukkig in bot sing met een tegenstander. Hij liep een gecompliceerde been breuk op. De strijd werd hier door in de 12e minuut ge staakt. FC Lisse - Oranje Wit 1-1 (0- 1) Het eerste deel van de wed strijd was duidelijk voor Oran je Wit. De plaatselijke FC kwam lange tijd goed weg, maar moest toch toezien, dat spits Ron van de Bosch in de 28e minuut doelpuntte. Hij plaatste de bal vanuit een vrije •trap achter goalie Nico Groe- newegen. Dezelfde Van de Bosch mocht het tien minuten later nog eens proberen, nu echter vanaf de stip. Groene- wegen stopte het leder. Na de pauze vocht Lisse goed terug. Al in de 3e minuut bra ken Arnold Vermeulen en René Warmerdam uit. De eerstgenoemde bediende War merdam, die de 1-1 liet aante kenen. Wim Diels, nogmaals Vermeulen en Arie Schalk hadden Lisse zelfs de zege kunnen bezorgen. Het bleef echter bij de gelijke stand. ARC - 's-Gravenzandse SV 2- 2 (1-0) Het eerste en het laatste kwar tier waren voor de bezoekende club. In het daartussen liggen de uurtje beheerste ARC de strijd volledig. Dat leek ook zijn puntenvruchten af te wer pen. Jan-Willem Bogers boog de bal vanuit een hoekschop direct in de verste hoek van het Westlandse doel. Tien mi nuten na de rust bediende Nico Oosterlee zijn broer Riny, die niet aarzelde: 2-0. Nico knalde even later nog op de paal. 's-Gravenzande had ech ter precies vijf minuten nodig om het evenwicht te herstel len. De van richting verander de bal passeerde in de 85e mi nuut de voor Cor Prook (bles sure) ingevallen Eric Bosma. In de allerlaatste seconde sprong de bal na een schot van de borst van diezelfde Bosma af; de gastspits reageerde alert: LEIDEN Katwijk speelde heel wat slimmer dan Zeven hoven. Een rustige opbouw van de kustformatie bleek aanmerkelijk doeltreffender dan de gehaaste opportune in stelling van Zevenhoven: 0-2. Ter Leede herstelde na de pauze de voor die tijd opgelo pen achterstand door een tref fer van Johan Verloop. Met DVO'32 werd een 1-1 remise overeengekomen. Zevenhoven - Katwijk 0-2 (0- 1) Het technisch betere Katwijk pakte de zaak in Zevenhoven geroutineerder aan dan de thuisclub. Hoewel de pupillen van trainer Ben Möllers er flink tegenaan gingen en zich ook best wat kansjes schiepen, waren het de kustbewoners, die resultaten boekten. Jan van Dijk doelpuntte in de 26e minuut na een zorgvuldig op gebouwde aanval. Na de pauze was het weer raak. Zevenho- venaar Sjaak van Vianen maakte hands, waardoor Peter Boon een vrije trap mocht ne men. Hij plaatste het leer op het hoofd van Mart van der Toch was het Rijnsburg dat in na 22 minuten de leiding nam en dat deed het via een prima goal. Rob Gillissen dreigde met de bal aan voet, speelde door naar Marcel van der Blom die op zijn beurt weer te- rugtikte naar Wim Drieber gen. De als middenvelder ope rerende Driebergen, liet Pier re Scheffers met een schitte rend schot in de linkerboven hoek kanseloos. Vijf minuten later was de jeugdige Martin de Louw dicht bij 2-0, toen hij na een dieptepass van Jack Manuputty alleen op Scheffers af ging, maar Piet Klepke red de op de doellijn. Het gevaar van Barendrecht kwam vooral van rechterspits Paul Kooien en de goed van afstand schie tende Jack van de Berg. Vlak voor rust was Rijnsburgse Boys erg dicht bij een tweede treffer, omdat Gilissen knap twee verdedigers omspeelde maar stuitte op Scheffers. Na de pauze werd het duel harder, zeker toen Baren drecht de gelijkmaker achter Star deponeerde door een kop bal van Bas Hokke in de 54e minuut. Verder dan goede doelpogingen van Paul van der Blom, Wim Driebergen en Rob Gillissen, die terecht te gen een boeking aanliep, kwam Rijnsburg niet meer. Ook de bezoekers leken ge noegen te nemen met het gelij ke spel. Het was daarom be grijpelijk dat Arie Lagendijk voetbal en vermoedelijk de man die Jong-Oranje onder zijn hoede neemt, was het een leuk voetbalgevecht: „Hét was een agressieve wedstrijd van beide kanten, met Rijnsburgse Boys als de wat betere ploeg in de openingsfase. Daarna na men wij het initiatief over en creëerden goede kansen, die vooral door goed keeperswerk van Cees Star om zeep werden geholpen". KATWIJK Een goed gespeelde (eerste) helft le verde Quick Boys zater dag voor het eerst sinds zeven jaar weer eens een thuisoverwinning op Noordwijk op. De agres sief gestarte Katwijkers overvleugelden de gelou terde opponent in die eer ste vijfenveertig minuten op een dermate ondubbel zinnige wijze, dat de for matie van oefenmeester John Eelman halverwege beslist niet ontevreden mocht zijn met de minie me 1-0 achterstand die op dat moment op het score bord prijkte. Datzelfde Noordwijk mocht zich weer vijfenveertig minu ten later wel ontevreden tonen over het gegeven dat er in de tweede helft geen (positieve) verandering meer was geko men in die stand. Na de pauze immers, was het de beurt ge bleken aan Noordwijk om het heft overtuigend in handen te nemen. Waar Quick Boys voor de pauze echter nog wel aan scoren was toegekomen, slaag de Noordwijk er niet in ook maar één van de vele moge lijkheden te benutten. Een te leurstellende gang van zaken, die voor Noordwijks trainer Eelman na afloop de reden was zijn voorwaartsen een „gebrek aan alertheid" te ver wijten, overigens niet zonder de absolute uitblinker aan Katwijkse zijde, doelman Theo Guyt, in zijn nabeschouwing te vergeten: „Die Guyt keepte een sublieme wedstrijd". Het zag er in de eerste periode van dit door „slechts" twee duizend toeschouwers gevolg de streektreffen trouwens niet naar uit dat het die Theo Guyt zou zijn die Quick Boys uitein delijk aan de volle winst zou helpen. Steunend op een ge zonde dosis agressiviteit (on danks de vijf door scheids rechter Slikkerveer uitge schreven bekeuringen werden de grenzen van het toelaatbare in deze derby maar zelden overschreden) nam Quick Boys van meet af aan het initi atief. Terwijl Noordwijk er maar niet in slaagde tot een gedegen opbouw te komen de als „rustbrenger" ingehuur de André Wetzel werd veel te weinig in het spel betrokken liepen de combinaties aan Katwijkse zijde spoedig al wel betrekkelijk soepel. Ook al omdat Quick Boys de zaken achterin betrouwbaar onder controle had (Fred Eijsberg met name bezorgde Ivan Her mans een heel vervelende middag) kon de thuisclub be trekkelijk zorgeloos op zoek gaan naar de openingsgoal. Een treffer die lang zou uit blijven. Kees van Rooyen (tweemaal) en sterke Arno Boers hadden al zeer redelijke kansen onbenut gelaten toen die 1-0 in de 33ste minuut wel een feit werd. Floor van Duyn nam op links een vrije schop en stuurde de bal richting diepgaande Van Rooyen. In het daaropvolgende kopduel met Wetzel kwam de Katwijk se middenvelder wat fortuin lijk als winnaar uit de slag. Via Wetzel werd Dick Dort- mundt gepasseerd. Noordwijk, dat inmiddels geblesseerd ge raakte Bakker tegen Ed Strijk had moeten inruilen, bleef vervolgens op het randje van de afgrond balanceren. Dort- mundt was aanwezig om een fraaie kopbal van Boers te pa reren en vlak voor rust was Quick Boys-doelman Theo Guyt vertolkte een hoofdrol In de derby met Noordwijk. Hier is Guyt stompend aanwezig om Noordwijks doelgevaar te bezweren. het Wetzel die Dortmundt de helpende voet toestak op een moment dat Kees van Rooyen de Noordwijk-goalie al was ge passeerd en de bal nog slechts voor het intikken had. Quick Boys trainer Martin van Via nen: „Nu moet je zeggen dat we uiteindelijk misschien wat geluk hebben gehad. Maar we hadden wel voor rust op 2-0 kunnen komen. Dan zouden we het een stuk eenvoudiger hebben gekregen. Nu bleef Noordwijk in de buurt en dat maakte de ploeg er niet rusti ger op". Sterker nog: het jeug dige Quick Boys werd in de tweede helft met de minuut nerveuzer. Van een goede Katwijkse opbouw was nauwe lijks sprake meer en het was dan ook Noordwijk dat de par tij volledig in handen kreeg. Een overwicht dat over vijfenveertig minuten geno men een twaalftal hoek schoppen en zeker zes, zeven goede mogelijkheden op de ge lijkmaker opleverde. Een ge lijkmaker die niet kwam om dat Van Hensbergen, Timo Gerlof en Hermans op de be slissende momenten niet koel bloedig genoeg waren, maar vooral omdat Quick Boys doel man Theo Guyt weer een van zijn superieure dagen kende. Met enorme reflexen keerde lijnkeeper Guyt pogingen van dichtbij van Van Hensbergen, John Marijt en Simon van Be- veren. Waarmee de eerste thuiswinst op Noordwijk sinds zeven jaar definitief een feit was. GERT-JAN ONVLEE Scoreverloop: 33 Van Rooyen 1-0. Quick Boys: Guyt, Teun van d< Plas, Jonker, Rienks, Eijsberg, Boers, Van Rooyen, Van Duyn, Varkevisser (Leen van der Plas), Marco van Plas, Martin van der Plas. Wetzel, Smits, Hermans, Van Hens bergen, Bakker (Strijk/Van Veen). Boekingen: Gerlof en Smits (Noord wijk), Eijsberg, Guyt en Marco i der Plas (Quick Boys). 2? ?£i. 2f?0f Paul van der Blom levert een voorzet af, net voordat de inglijdende Erik zwaar teleurgesteld was door rustpunt in de de ploeg en dat len ons moeten revancheren de schlemielige tweede treiter wreekte zich. Dit is nu niet tegen SSS". van de gasten in de blessure- precies de start die ik mij had JELLE RAAP tijd: „Het is een zeer geflat- voorgesteld, maar we moeten Scoreverloop: 22 Wim Driebergen 1- teerde zege. Wij misten een verder met deze ploeg en zul- O; 54 Bas Hokke 1-1; 91 1-2 Wim Driebergen (e.d.) Opstelling Rijnsburgse Br. Toet, Manuputty, PerfoW8* royo), de Kroon, TaalmanC gen, P. v.d. Blom, M. v.djd Louw (T. Arroyo), Gillissef,

Leidse Courant | 1984 | | pagina 18