echtlust levert Roodenburg punt op pugdunum zet raditie voort Joede start DOSR tegen DOCOS LFC fortuinlijk tegen WSB SJC VERRASSEND AAN KOP fcPORTTRIBUIME 1 fteidwQowuvnt MAANDAG 17 SEPTEMBER 1984 PAGINA elUVS tgesteld jjDEN Het duel tussen .yes en UVS is gisteren doorgaan wegens het jden van een speler Xerxes. De wedstrijd It op een nog te bepalen ingehaald. Ook het om de Zilveren Molen Isin UVS en Rijnsburgse is uitgesteld. Morgen n in plaats daarvan Al- Boys en Roodenburg g'itie op het LFC-terrein. t en RBB zijn 25 septem- d^ian de beurt. KNVB Zaterdag: Theo van Rijn (Valken *68) 3; Hans Vijgeboom (Valken '68) 2. Afdeling Zaterdag: Gijs van der Mey (GWS) 4; Cees Kattenberg (Abbenes) 3. KNVB Zondag: Rini van Elk (Alphen), Maarten Plug (SJC), Björn Toonen (Alphen) 3. Afdeling Zondag: Bert Jan de Ridder (Oranje Groen) 4; Ronald Hendriksen (ZLC), Peter van der Hoek (Kickers '69) 2. LEIDEN Vorig jaar nog bij na gedegradeerd en nu (ge deeld) koploper. Zelfs de meest verknochte SJC-suppor- ter had zo'n verrassende sei zoenstart van de Noordwijkers niet voor mogelijk gehouden. SJC bereikte de hoge notering door een 3-0 overwinning op Alphense Boys. De honderd procentscore kon niet worden voltooid door Blauw Zwart, dat Westlandia een punt moest toestaan: 1-1. RKAVV ging wat ongelukkig onderuit (2-1) tegen het hard spelende Olym- pia. SJC - Alphense Boys 3-0 (2- 0) Alphense Boys begon sterk in de eerste wedstrijd van dit sei zoen, maar door enigszins ar rogant op te treden bleef een doelpunt uit. Een houding die SJC-trainer Arie Duyndam van de Alphenaren verwacht had: „Vandaar ook dat mijn taktiek erop gebaseerd was de Boys te laten komen en bij ge legenheid toe te slaan." Een taktiek die uitstekend werkte, want halverwege de eerste helft profiteerde Maarten Plug perfect van enige aarzeling in de Alphense gelederen. Tien minuten later kreeg Piet Al ders alle tijd om rustig aan te leggen en droog in te knallen. De Van Daal-brigade bleef het betere van het spel houden, maar de accuratesse was ver te zoeken. Zuiverheid die René de Ridder in de tweede rond gang wel in zijn koppende ac tie wist te leggen. Blauw Zwart - Westlandia 1- 1 (0-1) In een attractief duel hebben beide ploegen elkaar in even wicht weten te houden. De ba lans liet ook zien dat beide doelmannen, weliswaar in wat minder positief opzicht, niet voor elkaar hoefden onder te doen. In de eerste helft was het aan Carlo l'Ami om mis te graaien en zo Roy Wasmus de gelegenheid schenkend voor Westlandia de score te openen. Twaalf minuten voor tijd ging Jan den Brabander verschrik kelijk in de fout bij een slappe inzet van Cees van Leeuwen. De Naaldwijkse sluitpost liet het rollertje door de anders grijpgrage handen doorschie ten, waarop Van Leeuwen de alleszins terechte gelijkmaker scoorde. Olympia - RKAW 2-1 (2-1) Een furieuze start van de Gou wenaren had reeds na een kwartier spelen als resultaat, dat de Leidschendammers te gen een 2-0 achterstand dien den aan te kijken. Twee doel punten die overigens enigszins gelukkig tot stand kwamen. Eenmaal van de schrik beko men ging de Wijnstok-forma tie op zoek naar een tegentref fer. Met succes, want nog voor de thee zag Ton Key Frank Vader vrijstaan, die doeltref fend uithaalde. Het betekende het sein voor RKAVV om nog nadrukkelijker de aanval te zoeken, maar vooral het harde tot bij tijde zeer harde Gouwse spel en onzorgvuldig richten van de Leidschendammers be letten de verdiende gelijkma ker iel 'P£)EN De zenuwen jpden gistermiddag door (Kooi, waar Rooden- kg en SDW op sport- nc Noord een ware lier opvoerden. De /ositeit die normaal alleen een slot- k kenmerkt, doorspekte •rtjle gehele tweede helft. glenburg en SDW kwamen 'pidelijk een 1-1 remise »en, het publiek was de winnaar. Een terechte deling overigens, want al was het tot de laatste seconde ui termate spannend, beide ploe gen ontliepen elkaar weinig. En dat mag voor Roodenburg een hoopvol gegeven heten. Want waar SDW over gelou terde voetballers beschikt, daar moet John Huegenin het dit seizoen met veel jeugd stel len. En die jeugd bleek het ge mis aan ervaring en overzicht ruimschoots te compenseren met vechtlust. Het gemis aan ervaring en' overzicht kwam vooral in de eerste rondgang tot uitdruk king, de vechtlust in het twee de part. Roodenburg kreeg min of meer het initiatief op gedrongen, maar wist daar niet goed raak mee. „Ik wil de opbouw met gevarieerd spel via de vleugels laten lopen", aldus John Huguenin na af loop. „Voor rust was daar ech ter geen sprake van". Rooden burg was dan ook nauwelijks gevaarlijk. Alleen Ronald Jan sen kreeg twee maal een vrije schietkans, maar beide keren liet hij de mogelijkheden voor wat ze waren. Ook SDW had weinig pijlen op de boog. De eerste keer dat de Amsterdam mers echt gevaarlijk waren, leverde evenwel ook prompt een doelpunt op. Aad de Groot verloor een sprintduel met Eric Markus, die Piet Grootjes op maat bediende. Nievaart was kansloos op z'n schot: 0-1. Luttele minuten later hield Nievaart Grootjes wèl van een treffer af. Na de pauze ging Roodenburg furieus op jacht naar de gelijk maker. „Ik heb ze in de rust gezegd, dat ze de vleugels moesten benutten. Dat leverde ook meteen meer gevaar op. Bovendien stuurde ik Arno Lancel na een kwartier naar voren en dat heeft alleen zin als hij ballen vanaf de zijkan ten krijgt", aldus Huguenin. Hij beaamde echter ook dat er van de plannen weinig terecht was gekomen, als SDW vlak na de rust wat meer geluk had gehad. Binnen een minuut schoten zowel Barry Laarman als Eric Markus op het hout werk naast Sjaak Nievaart. Aan de andere kant echter ontbrak het ook Duncan Al- berga aan enig fortuin, toen hij z'n schot tegen de lat zag be landen. Er ontspon zich een uiterst aantrekkelijk spelletje met twee ploegen die bij balbezit direkt ten aanval trokken. Roodenburg schakelde daar uiteraard meer manschappen bij in dan SDW, dat in Eric Markus echter een speler heeft die in z'n eentje een complete verdediging kan bezig houden. Hoog tempo en kansen over en weer derhalve, maar treffers bleven uit. Totdat tien minu ten voor tijd Richard Gottmer van zo'n 35 meter uithaalde. Als een streep verdween het leer in de rechterbovenhoek. Ook na Gottmers „wereld- goal" bleef de strijd volledig open. „Ik wilde proberen de wedstrijd te beslissen. SDW zat mentaal even stuk na die goal. Bovendien speelden ze de slot minuten met tien man", aldus Huegenin. Dat laatste feit werd veroorzaakt door Arno .Verhulst, die zich vijf minuten voor tijd uitermate dom ge droeg. Al eerder bekeurd we gens een overtreding op Ro nald Jansen, dacht Verhulst er verstandig aan te doen om ar biter Baak na een vermeend buitenspelgeval nadrukkelijk uit te lachen. Hij mocht in de kleedkamer verder lachen. Met een man meer kon Rood enburg de winnende treffer echter niet forceren, al waren Alberga, Lancel en Ouwer- kerk daar dichtbij. Omdat aan de andere kant Gijs Zwart evenmin de juiste richting vond bleef het bij 1-1. En daar kon toch iedereen tevreden mee zijn. PAUL VAN DER BIJL Scoreverloop: 32. Grootjes 0-1; 80. Gottmer 1-1. Opstelling Roodenburg: Nievaart, Pi- kaar, De Groot, Lancel. Luc Kok, Gottmer, Verver, Alberga, Siera, Jansen, Ouwerkerk. iapEN Lugdunum is ^fgelopen twee jaar Is zwak van start ge- De tweede helft van jjOmpetitie werd van de ïge spanning voorzien geruime tijd onder .de streep te bivakke- Die „traditie" lijkt de 3se ploeg voort te zet- a i tegen Rood Wit hield 2 kugdunum defensie in :rt tweede helft „ouder- ■kts" open huis en moest iear liefst vijf tegentref- incasseren, erste helft zag het er niet uit, dat het op zo'n af- fing voor Lugdunum zou aaien. Wim Eradus moest aAmsterdamse voorhoede m,waar een paar maal van treffer afhouden, aan de rR andere kant had de thuisploeg de pech, dat scheidsrechter Schuurmans verzuimde de voordeelregel toe te passen, toen Daan Kooimans raak schoot. De tweede en laatste Lugdunum-mogelijkheid liet Gijs Collé liggen, hij schoot te gen doelman Rob de Loor aan. „In de eerste helft hebben we uitstekend gespeeld", zei trai ner Clement Koster na afloop. Nu was zijn ploeg de eerste rondgang zeker niet de minde re van Rood Wit, maar echt gevaarlijk werd Kosters ploeg zelden. Daan Kooimans kon als hangende spits het spel niet verdelen, op de rechterkant kwam Gijs Collé niet voorbij z'n directe tegenstander en op links kreeg de goed spelende Henry van der Weyden te weinig steun van het midden veld. Het wekte dan ook verbazing, dat naast Collé, die met z'n hoofd tegen een reclamebord klapte, ook Van der Weyden een kwartier na rust het veld moest ruimen. „Ik wilde hem tegen zichzelf in bescherming nemen, hij werd een beetje verveldend, hiet liep natuur lijk niet zoals het moest". De stand was toen inmiddels al 0- 3. Bertus Faydherbe en Peter Pothoff (2x) hadden na fraaie combinaties voor die doelpun ten gezorgd. Lugdunum staak te daarop iedere weerstand. De bezoekers liepen vlot door naar 0-5, waarna Aad van Tongeren noch kon tegensco- ren. Clemens Koster zat niet echt met de nederlaag in zijn maag: „We moeten werken aan een eigen gezicht, het moet een ge disciplineerd geheel zijn. Dat kost tijd, maar over een paar maanden is hier schitterend voetbal te zien. Er zit hier ge noeg kwaliteit; dat heeft tijd nodig om te rijpen. Ik zal nog wel een paar keer op m'n bek gaan. Nou en. Ik ben echt niet van plan zes of zeven man Daan Kooimans haalt uit voor een Lugdunum treffer. Scheidsrechter Schuurmans had echter net tevoren gefloten en annuleerde de goal. achterin te houden Ook als L Lugdunum straks weer onder Scoreverloop: 47 Faydherbe 0-1; 53 ijugaunum siraxs weer onaer Potho{f 0.2; 55 Pothoff 0-3; 60 Fayd- die rode streep Staatherbe 0-4; 70; Mols 0-5; 82 Van Ton- WILLEM SPIERDIJK geren 1-5. Lugdunum: Eradus, Van As, Hens- kens, Ligtvoet, Zadelaar, Van Eg- mond, Wetselaar, Van Tongeren, Kooimans, Collé (Hölper), Van der Weyden (Oppelaar). f: £Lofarendsveen heeft in een sterk ge- sJe beginfase en een ge- :e(g slot tegen DOCOS de punten in de derde klas- Twee punten die inuten voor tijd gehal- hadden moeten zijn, Ronald Hogenboom in •men vrijstaande positie iig faalde. Het betekende finitieve genadeklap voor jseidenaren. De ontredde- 1 iwas dermate groot, dat :eder Rietbroek twee mi- Si later zelfs een 2-0 stand aantekenen. reners begonnen uiterst irarend, precies zoals trai- Vim van Harskamp het iiscipelen had opgedra- Hk heb de jongens gezegd het beginsignaal de ope- te forceren, zodat I- moest komen en wij de «e konden benutten voor N tegenaanvallen. En je inet is weliswaar niet voor mile honderd procent ge- En inderdaad Docos in die eerste minuten enkele mogelijkheid rus- t spel op te bouwen. De ai plaagstoot kwam van man Pim van der Meer, In vrije trap van zo'n der- toeter met moeite door Hans Burghouwt ge- iizag worden. In de 20e mt was het dan wel raak. ïn warrige situatie voor »cos-doel schoot Leander •oek half om zijn as tnd niet hard maar zeer feffend de bal achter de eEnd gestarte Burghouwt. n!, dat een niet fitte Mar- ifogeboom vroegtijdig het teag verlaten, liet zich zo- pgedragen terugzakken. Dod Docos en vooral uit- !r Peter van der Kooy rnheid enige oogstrelen- eues tevoorschijn te tove- tooi was de een-twee tus- u<veelvuldig opkomende 'aHenk Zweistra en Peter eiboom, die gevolgd werd ïen hard maar onzuiver schot van Zweistra. Nadat de houterige Sjaak van Leeuwen een dot van een kans had la ten liggen, leidde Van der Kooy de mooiste actie in. De middenvelder stuurde Hogen boom weg, die de in vliegende vaart aangespurte Rob Hen- sing direct aanspeelde. Diens volley ging echter rakelings over. De rust brak dan ook aan met een 1-0 voorsprong voor DOSR. Een gelijke stand had een getrouwer beeld van de krachtsverhoudingen had weergegeven. In de tweede helft bleef Docos onvermoeid naar de terechte tegentreffer zoeken, maar moest steeds attent blijven op de razendsnel uitgevoerde te genstoten van DOSR. Veel ge luk hadden de mannen van trainer Koos Crama evenwel niet. Zo mikte Zweistra een keer op de lat en zag Hensing een schitterende inzet door sterke keeper Arno Schouten even subliem tot corner ver werkt worden. Een Leidse treffer zat dan ook in de lucht. Een treffer die de zaterdag avond van vakantie terugge keerde en daarom pas in de tweede helft ingezette Ronald Hogenboom had moeten sco ren. De snelle spits zond de van de lat (Hensing) gekomen bal echter over de dwarsligger. De strijd was gestreden toen Rietbroek even later de 2-0 in schoot. Een 4-0 zou zelfs tot de mogelijkheden behoord heb ben, daar Rietbroek nog twee maal in kansrijke positie ver scheen. Toen pas hielp Vrou we Fortuna de rood witten een handje. Opstelling DOSR: Schouten, Ron Loos, Pim van der Meer, Van der Zwet, Koek, Rodewijk, Erwin Loos, Ger Rietbroek, Martien Hogeboom (Eric van der Meer/Michel van Ber- kel), Kuiper, Leander Rietbroek. Opstelling Docos: Burghouwt, Gor dijn (Ronald Hogeboom), Van der Meel, Nederpel, Zweistra, Van Leeu wen, Van Dijk, Van Boheemen. Hen sing, Van der Kooy. Peter Hogeboom (Frouenvelder). LEIDEN In de derde klasse A was er een zeer ge lukkige start weggelegd voor LFC, dat door een ook door de Leidenaren omstreden strafschop een 2-1 winst boekte op het bezoekende WSB. FC Lisse leed een dubbele nederlaag tegen Celeritas. Het verloor de wedstrijd met 1-0 en spits Albert van der Burg, die we derom zijn knie verdraaide en voor wiens verdere voetbalcarrière gevreesd wordt. Ook UDO trok aan het kortste eind en moest debutant VCS met 0-2 voor laten gaan. Het vorig jaar in de derde klasse C op de derde plaats geëindigde NSV'46 won van runner-up DHZ: 2- 1. Gekortwiekt (het middenveldtrio zit een schorsing uit) ging Nieuwkoop met 3-2 ietwat schlemielig onder uit tegen promovendus Swift Boys. LFC - WSB 2-1 (0-1) Toen iedereen reeds lang genoegen had genomen met een ge lijkspel, besloot scheidsrechter Van der Heuvel zijn discutabele stempel op de gelijke strijd te drukken. Dat Sjaak Rietbergen zeven minuten voor tijd onregelementair gestopt werd, daar kon iedereen het over eens worden. Maar dat die daad binnen het strafschopgebied begaan zou zijn, daar waren zelfs de Leidena ren het niet mee eens. Het deerde Sjaak Rietbergen niet en hij schoof de 2-1 binnen. De spits was al eerder doeltreffend ge weest. Dat gebeurde in een periode (na rust), dat zijn ploeg het initiatief naar zich toe moest trekken. WSB was namelijk in de eerste helft gewoon de sterkste en kwam via Theo Duivenvoor de terecht aan de leiding. Ook Rietbergen's gelijkmaker was te recht, maar meer hadden de kanaries zeker niet verdiend. Celeritas - FC Lisse 1-0 (1-0) Het zat de Lissenaren opnieuw niet mee. Kon vorige week tegen UDO ondanks goed spel slechts een punt binnengehaald wor den, nu moesten zelfs beide punten bij Celeritas ingeleverd wor den. Nadat Ruud van der Voort en Albert van der Burg goede kansen gemist hadden en Van der Voort een doelpunt afge keurd zag worden, moesten de Lissenaren lijdzaam toezien dat de enige gevaarlijke Haagse aanval wel een treffer opleverde. Alle remmen gingen vervolgens los bij de mannen van trainer Wahlen, maar wat er ook gebeurde, de bal bleef uit het vijande lijke doel. Toen Albert van der Burg ook nog met een verdraai de knie het veld moest verlaten, was het Lissese leed compleet UDO - VCS 0-2 (0-2) Nieuwkomer VCS heeft UDO vooral in de eerste helft alle hoe ken van het veld laten zien. De Hagenaren waren op alle fron ten, vooral technisch, sterker. Frank en vrij werden steeds mooie combinaties opgezet. VCS kon dat ook doen, omdat het zich gesteund wist door een reeds in de derde minuut gereali seerde openingstreffer. Steun die ook de Oegstgeester formatie gaf. Met name het rechter verdedigingsblok, dat volledig mis tastte bij een actie van een Haagse aanvaller. Het gevolg was dat Ron Wetselaar de bal met de hand moest beroeren, waarna de penalty benut werd. UDO wilde daarna wel, maar tot scoren kwam het niet. NSV'46 - DHZ 2-1 (0-0) De nieuwelingen bij NSV hebben zich in hun eerste wedstrijd direct van hun beste kant laten zien. Terwijl ex-Nieuwkoopspe ler Martin Krommert zijn nieuwe ploeg aan de leiding bracht, deed de van Zevenhoven afkomstige Cock den Helder drie mi nuten later zeker niet voor hem onder. De halverwege de twee de helft verkregen voorsprong kwam niet meer in gevaar. Zelfs niet nadat DHZ van een Noordense verdedigingsfout wist te profiteren. Zonder Rijnbeek, Sanders en Van der Zon, die door de tucht- commissie voor langere tijd zijn geschorst, heeft Nieuwkoop een onnodig verlies geleden. Tweemaal (Marcel Pouw en Jan van der Belt) kwamen de Nieuwkopers op voorsprong, maar evenzo veel maal kwam de debutant terug om door een grove blunder in de Nieuwkoopse achterhoede het gevecht in eigen voordeel te beslechten.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 17