Blanchard superieur Jmeding behaalt succes Sportwereld Rooks beste achter dernies CcidócGotvtant WILHELM NAAR LANDENSTRUD Krickstein wint in Tel Aviv Kouwen beste MAANDAG 17 SEPTEMBER 1984 PAGINA 15 Jassmann, die voor de twee de maal in veertien maanden een aanval deed op de Euro pese titel, sneuvelde opnieuw tegen een Nederlander. Op 9 juli van het vorig jaar verloor de Westduitser in Frankfort door knock out in de achtste ronde van Rudi Koopmans, in de Westfalenhal bleek Alex Blanchard voor 4300 toeschouwers binnen vier ronden al veel te sterk voor de Westduitser. Alex Blanchard heeft totaal geen moeite gehad met zijn uitdager, die in de ruim tien minuten dat de partij duurde, nooit heeft kunnen waar ma ken een echte uitdager te zijn. Blanchard, die op 28 mei in de Amsterdamse Jaap Edenhal de Fransman Ri chard Caramanolis onttroon de als Europees titelhouder, was in alle opzichten zijn te genstander verre de baas. De 26-jarige Amsterdammer overtrof zijn zes jaar oudere uitdager niet alleen in lengte maar ook in techniek en in zicht. Blanchard liet zijn te genstander vanaf de eerste gongslag het midden van de ring en bleef op afstand. „In het gevecht van Jassmann tegen Koopmans had ik vorig jaar gezien dat hij hoog geslo ten in dekking stond. Op zo'n bokser sla je je leeg. Het zijn ademvreters, die graag over de volle twaalf ronden gaan". Jassmann kwam tegen Blan chard niet eens tot een derde van de twaalf maal drie mi nuten, die reglementair voor een Europees titelgevecht staan. De Westduitse auto handelaar, die zich op de confrontatie met Blanchard drie weken in Tampa in Flo- Holland- toernooi geannuleerd DEN HAAG Het Holland-bokstoernooi voor amateurs, dat de Nederlandse Boks Bond (NBB) van 14 tot en met 16 decem ber in Amsterdam wilde houden, is afge voerd van de agenda. Het bestuur van de NBB heeft deze stap genomen omdat een verwacht verlies van rond de 25.000 gulden via sponsoring niet kon worden gedekt. DORTMUND Na een minuut en 40 seconden in de vierde ronde gooi de Ulli Restig zaterdag avond in de Westfalen hal in Dortmund de handdoek in de ring om dat de Westduitse trainer vond, dat zijn bokser Manfred Jassmann kans loos was tegen de Euro pese kampioen in het halfzwaargewicht Alex Blanchard. Motorduo vijfde in zesuren-race SCARPERIA De Fransen motorcoureurs Coudray en Igoa hebben gisteren in Scarperia de Zes Uren van Mugello, de vijf de race in de strijd om de we reldtitel endurance, gewonnen. Het Franse duo breidde door de zege de voorsprong in de strijd om de wereldtitel verder uit. De tweede plaats in Scarperia was voor de Fransen Bertin- /Sarron terwijl de Zwitsers Schlaefli en Meier derde wer den. De Nederlandse combina tie Henk van der Mark en Dirk Brand werd op een achterstand van zes ronden vijfde. TILBURG Judoka Willy Wilhelm zal eind ok tober niet deelnemen aan het toernooi om de we reldkampioenschappen voor militairen. De Bra bantse zwaargewicht heeft gekozen voor de Euro pese titelstrijd voor landenteams, die ook op 27 en 28 oktober, in Parijs, wordt gehouden. Zijn trainer, Peter Ooms, verwacht dat Wilhelm tijdig fit zal zijn. De Bosschenaar, gisteren 26 ge worden, verblijft momenteel nog in het Wille- m-Alexanderziekenhuis. Hij moest vorige week plotseling worden opgenomen met een abces aan het rechter scheenbeen. Wilhelm werd onmiddel lijk geopereerd, de genezing verloopt voorspoedig. Wilhelm werd al drie keer wereldkampioen bij de militairen. De afvaardiging naar het toernooi in Seoel was twijfelachtig omdat er geen geld be schikbaar was voor begeleidende militairen. Zeiler Van Bladel krijgt geen gelijk BROUWERSHAVEN Willy van Bladel heeft gisteren geen gelijk gekregen van de jury in zijn protest tegen een Oosten rijkse boot en is zelf in de vierde race van het EK Torna do-klasse bij Brouwershaven gediskwalificeerd. Door dit re sultaat is hij van de eerste plaats verdreven door de Westduitser Jörg Spengler. Met aftrek van het slechtste resultaat zou hij het klasse ment nog wel aanvoeren met de Deen Elvström, die zater dag en gisteren de derde en vierde race won. Handbaldames verliezen alles AARHUS Het Nederlandse dames zaalhandbalteam heeft in een vierlandentoernooi in het Deense Aarby alle wedstrijden verloren. De Zweedse dames wonnen gisteren met 16-15. Na de 11-16 van vrijdag tegen Denemar ken eindigde zaterdag de wed strijd tegen de Noorse dames in een nederlaag net 13-19 (7-10). Nederland heeft wel een toer nooi voor meisjes in de omge ving van Parijs gewonnen. Giste ren zegevierde de ploeg in Cor- beil met 16-15 over West-Duits- land. Tegen Frankrijk werd het eerder 15-15. Alex Blanchard Manfred Jassmann een waardig kampioen. rida had voorbereid, toonde vanaf het begin een diep res pect voor de lange Amster dammer, die aanvankelijk al leen maar zijn snelle linker hand gebruikte om zijn te genstander af te stoppen. Precies opzet Omdat de Europese kam pioen zich in die eerste drie minuten nauwelijks liet zien, kreeg de uitdager moed. „Dat was precies onze opzet", ver telde een ontspannen Blan chard, die aan de partij al leen een klein wondje op het rechter ooglid had overge houden, later. „De bedoeling was hem uit zijn tent te lok ken, hem het idee te geven dat hij met aanvallen een kans zou hebben. Door zijn langere reach zou ik hem dan gemakkelijk kunnen counteren. In die tweede ronde kreeg hij inderdaad meer lef en toen lag het straatje voor mij open". Toen Jassmann zich meer naar voren waagde, bleek hoe kwetsbaar de Westduit ser was. De snelle linksen van Blanchard troffen vrij wel alle doel en op het mo ment, dat de Amsterdammer ook zijn rechtse ging gebrui ken, was het duidelijk dat het gevecht nooit twaalf ronden zou duren. Voor de Italiaanse scheids rechter Barravechio was het een uitermate gemakkelijke avond. Slechts eenmaal hoef de de scheidsrechter in te grijpen. Dat was in de vierde ronde kort voordat verzorger Restig besloot de handdoek te gooien om zijn bokser voor een complete afgang te be hoeden. Na een rechtse op stoot, die hem vol op de kin raakte, kwam de uitdager di rect- in de problemen. Hij klemde zich aan Blanchard vast en de Europese kam pioen sloeg na het commando „break" onmiddellijk toe. Na een serie links/rechtse com binaties week de Westduitser terug en na twee nieuwe rechtse hoeken, waardoor hij in de touwen viel, dwarrelde de handdoek in de ring. Bar ravechio, die had willen gaan tellen, staakte de partij on middellijk. In feite was Jass mann in de derde ronde na een rechtse directe, die hem vol op het gezicht raakte, al stormrijp. Die rechtse kwam, nadat de Amsterdammer de aanwijzing om zijn gevaar lijkste wapen te gebruiken, meteen opvolgde. Nog vier jaar Alex Blanchard heeft de mo gelijkheden om Rudi Koop mans, die de Europese titel bijna vijf jaar in bezit had, te evenaren. De Amsterdammer wil nog vier jaar als profes sional boksen. „Ik heb beslo ten op mijn dertigste jaar, on geacht of het dan nog goed gaat, te stoppen. Dan wil ik echt aan mijn toekomst en aan een gezin gaan denken. Aan een nieuwe tegenstan der denkt Blanchard, die in Dortmund zijn 27e partij als prof bokste en zijn 26e over winning behaalde - zijn enige nederlaag leed hij op 15 no vember 1982 in Rotterdam in een Europees titelgevecht te gen Koopmans - nog niet. „Ik ga eerst veertien dagen op vakantie". Basketbal Voor het Euro pees basketbalkampioenschap, dat van 5 tot 16 juni 1985 in West-Duitsland wordt gehou den. is Nederland in groep B ingedeeld met het gastland, Is rael, Bulgarije, Italië en Tsje- cho-Slowakije. Wielrennen De Westduitse Werner Betz is gisteren in de Westfalenhal in Dortmund Europees kampioen bij de be roepsstayers geworden. Betz toonde zich in de laatste tien van de vijftig te rijden kilome ters de sterkste. Hij had op de eindstreep een voorsprong van 310 meter op de Belg Stan Tourne, die tweede werd. Motorcros De motorcros sers uit de Verenigde Staten hebben in de Zweedse plaats Varberg voor de vierde keer in successie de landenbeker gewonnen in de 250 cc-klasse. Plankzeilen Bij het Euro pees kampioenschap plankzei len voor ae Engelse kustplaats Weymouth is de Nederlandse Jolanda de Jong als tweede ge ëindigd in de open klasse. Tennis De Nederlander Chris Vermeeren is in de hal ve finale van het Satelliet- -toernooi in Antwerpen uitge schakeld. Hij verloor met rui me cijfers van de Zweed Eriksson: 6-1 6-2. Wielrennen De Nederland se amateur Jan de Nijs heeft zaterdag op de Alkmaarse wie lerbaan internationale stayer wedstrijden gewonnen. De we reldkampioen van Barcelona won een race over 25 ronden met kleine voorsprong op Mat- the Pronk. Bij de beroepsren ner ging de overwinning naar de Westduitser Schutz. Boksen De Amerikaan Thomas Hearns heeft zaterdag zijn wereldtitel (WBC versie) in het super weltergewicht be houden. Hij won in Saginan (Michigan) door ingrijpen van de scheidsrechter in de derde ronde van zijn landgenoot Fred Hutchings. Schieten Olympisch coach Willy Hillen heeft zich zater dag in Hengelo (Gld) de beste getoond bij de nationale kam pioenschappen op de oympi- sche nummers klein kaliber geweer 60 schoten liggend en drie houdingen. Boksen De Argentijn San tos Laciar heeft zaterdag zijn wereldtitel in het vlieggewicht (WBA-versie) behouden. Laci ar versloeg in Cordoba zijn uitdager Prudencio Cardona uit Columbia door knock-out in de tiende ronde. Basketbal De Nederlandse Basketbal Bond heeft een con tract voor twee jaar getekend met het bouwbedrijf IBB-Kon- dor. De NBB had al een over eenkomst met het bedrijf. Ko mende seizoen staan zowel Eu ropese (1985) als wereldtitel- toernooien (1986) op de agen da. Schaken De Brit John Nunn heeft een internationaal schaaktoernooi in Zurich ge wonnen. De Nederlander So- sonko werd zesde. Triathlon De Fin Risto Hietanaro is gisteren in Keu len Europees kampioen op de triathlon geworden. De 25-jari- ge atleet uit Helsinki had voor de 3,8 kilometer zwemmen, 180 kilometer fietsen en 42,195 kilometer lopen 9 uur 28 mi nuten en 20 seconden nodig. Schermen In Arnhem werd in het toernooi om de Airborne-trofee de Pool An drei Lis winnaar. Arwin Kar- dolus eindigde als beste Neder lander op de elfde plaats. ke Sloothaak De Westduitse Franke Sloothaak internationaal kampioen Benelux geworden. De ge- Nederlander, die in van Paul Schockemöh- de basis voor de titel op de ag met een tweede plaats an. Gisteren voegde hij er vijfde en een zesde plaats 'makers eindigde als twee- 'oor de Brit Nick Skelton, en barrage met Sloothaak e strafpunten opliep. Het lassement werd gewonnen vóór Frank- TEL AVIV De zestienjarige Amerikaanse tennisser Aaron Krickstein heeft zaterdag het Grand Prix-toernooi van Tel Aviv gewonnen. In de finale versloeg Krickstein, die is opge nomen in de Amerikaanse Davis Cup ploeg voor het duel eind deze maand tegen Australië, de 21-jarige Israëliër Sha- kar Perkis eenvoudig in twee sets: 6-1 en 6-4. De finale van het toernooi van Palermo tussen de Italiaan Francesco Cancellotti en de Tsjechoslowaak Miroslac Mecir is door eerstgenoemde met 6-0, 6-3 gewonnen. De Italiaan ver sloeg eerder in de halve eindstrijd de als tweede geplaatste Tomas Smid in drie sets, 4-6, 7-6 (7-3) en 6-4. Mecir kwam in de finale door een eenvoudige triomf op de Argentijn Roberto Arguello: 6-1 6-2. De Amerikanen Jimmy Connors en Eliot Teltscher ontmoe ten elkaar in de finale van het tennistoernooi in Los Angeles. Connors won in de halve eindstrijd van de Indiër Ramesh Krishnan, Teltscher schakelde zijn landgenoot Dan Goldie uit. Het Eu- se kampioenschap in .aOormule Ford 1600, de Jj^imkamer van de grote ^orensport, kwam giste- 1 O in Zandvoort voor het achtereenvolgen- jaar in handen van van Kouwen. 1. H 21-jarige coureur uit De *jrn, in fabrieksdienst bij ^„Engelse Lola, bleek terug eisten land de beste en hard- Lrace-baby" van Europa. MC Van Kouwen vorig jaar Hollandse regen op het de Europese titelstrijd, (jaar moest hij al zijn tanden n om de hardnekkige Belg Huysman van een en winning in de interland ma; erland-België te houden, liserjiet laatste rechte eind ging Blibrofessioneel van de ene de andere kant van het ^jt. Huysman, bekend om ^ruige rijden, kreeg net te [lig ruimte om zijn vier- 6 Wjer naar de overwinning te manoeuvre van L Kouwen, waarbij Huys- vol tegen zijn rechterwiel indyde, was het logische ge- God van leerschool, die de ,n «jjdige Utrechter dit seizoen w(ngeland heeft gevolgd. „Ik in de eerste wedstrijden snel. Die brutaliteit onmiddellijk afgestraft. ijkreeg in de race kleine tjes, genoeg om naast de te belanden. Dan moet je af bijten. Dat heb ik ge- Ik ga voor niemand opzij", was het commen- van Van Kouwen, die in 'felle duel om de Europese voor maar liefst 25.000 al zijn kwali- itft moest aanspreken. 2-o.itgek'ken t talent van Van Kouwen feelzijdig. In Nederland iloefckeken koos hij eind 1983 Back de harde Britse competi- >die hij volgend seizoen het er,.it in een formule-3-wagen Voor het najaar ruüJit de tweevoudig Neder- Is kampioen nog het licht- (ormule-werk in Engeland le Verenigde Staten. Voor renstal van filmster Paul rmén en de oud-kampioen je formule 1 Mario Andret- j^an hij vier races aan de rkant van de Atlantische dpan rijden. Leuk, maar Kouwen houdt het hoofd opTeveel Nederlandse ta- belandden in het recen- ggfrleden op de doodlopende ;rc0 Die ervaring houdt Van je jwen het liefst op afstand. me,faatste dag van het natio- j autorensportseizoen _ht spectaculaire races, die rie klassen nog Nederland- kampioenen opleverden. rt Bolderhey won in de >ta Corolla-klasse; Paul ther bij de lichtste toerwa- terwijl het kampioen- in ^p bij de Sports 2000 naar. sonhy Vollenberg ging. o^Westduitse combinatie Bel- hijfStuck heeft zondag in een Iche de 1000 kilometer van la, de achtste wedstrijd het wereldkampioen- p endurance, gewonnen. Lammers werd met zijn ïlse partner Jonathan Pal- eveneens in een Porsche, ide op iets meer dan een e minuut. het Jrt^SENAAR Het pioenschap der vijQa- i levefde gisteren op in Wassenaarse renbaan i d)digt een dubbel suc- ron^P voor trainer/pikeur ay, e Smeding. In een eindstrijd st hij de overwinning aan zijn knecht Cees en werd met ,an> Prise zelf tweede, neen de noordelijke pelieen prijzengeld ople- inSe van 13.500 gulden, ^ndien mogen de twee Jden naar het Euro- te, kampioenschap der lie^rigen, dat op 29 en 30 september in het Belgi sche Kuurne wordt ge houden. Na de start nam Viroli di Ro bles de leiding voor Victory van Epse, Veitch du Bois en Vernon Fortuna. In de eind strijd moesten de twee paar den van trainer Smeding al leen maar afrekenen met Van couver Cede met Gerard van Eykelenborg. Deze bleef dit keer zonder fouten en werd derde voor Van Sickengha. De grote favoriet Worthy Boy La ren faalde in de Grote Panda ta-prijs. Vriend (met Luut Dooper) greep de zege voor Urian N, Umberto K en Pijl snel. In de Varinsja-prijs nam de Amerikaanse vierjarige hengst Royal Score, sinds kort in bezit van Stal Westland Internatio naal, de leiding en bouwde een gfote voorsprong op. Na onge veer duizend meter liet de hengst het helemaal afweten. Useful Prince (met Gerard van Eykelenborg), steeds in tweede positie, zegevierde uit eindelijk in een kilometertijd van 1.18.5 voor Umienwil en Silvio uit Uden. Voor de tweejarige volbloeds stond de laatste klassieker op het programma. Met groot machtsvertoon zegevierde Parturition van trainster Sa- binne Kalisvaart en jockey Malcolm Riley. Het paard is eigendom van de Haagse cafe taria-houder Frans Zandvliet. Hij kocht pas enkele jaren ge- Steven Rooks rijdt na 304,6 kilometer zichtbaar getekend over de finish in Dronten. De spannende finish van het der vijfjarigen op Duindigt. DRONTEN Jonge wie lerkoersen hebben, ten einde de gunst te verdie nen van renners en za kenleven, behoefte aan goede winnaars. De Zui derzee dernytoer, de Ne derlandse mini-uitgave van Bordeaux-Parijs, kreeg er met Steven Rooks één. Het was zater dag de tweede editie, na dat het evenement in 1983 door gebrek aan geld schieters tijdelijk van de kalender was geschrapt. In sportief opzicht werd de bij na 305 kilometer lange wed strijd langs het IJsselmeer en over vlakke polderwegen ach ter de opgevoerde bromfietsen, een ware slijtageslag. Van het pelotonnetje van veertien ren ners reed de helft de wedstrijd uit. Leo van Vliet was de eerste die de bezemwagen opzocht. Hij had zichzelf gepijnigd met een solo van bijna 150 kilome ter. „Ik wist waaraan ik be gon", verklaarde hij later te vreden, „maar ik wilde, met een trainingsachterstand van drie weken, mij testen met het oog op het naseizoen". Van Vliet had, eenmaal van de fiets, snel gezelschap. In volg orde kregen ook Langerijs, Oosterbosch, Schipper, Hane- graaf en Martens te veel last van dikke benen en andere le dematen. Jac van Meer was op doktersadvies al eerder afge stapt. De rest van het groepje lag. via de Afsluitdijk, West-Fries land en Enkhuizen eenmaal terug op de zeebodem, kilome ters uit elkaar. René Kos (na de aankomst vertrok hij met spoed naar baanwedstrijden in Alkmaar), Leon Nevels en Jan Jonkers haakten af. Ook Joop Zoetemelk moest buigen voor het tempo en de kilometers. Het overgebleven trio, Rooks, Nijdam en Peeters, de winnaar van 1982, zorgde echter voor een opwindend einde van de monsterrit, die door Rooks en kele kilometers voor het einde in zijn voordeel werd beslecht. Nijdam, die tot voor kort nog nooit een wedstrijd gereden van ver boven de 200 kilome ter, werd tweede. Ronde Toekomst Charly Mottet, de leider in de Ronde van de Toekomst, heeft het weekeinde glansrijk door staan. De gele leiderstrui, in de eerste week bijna dagelijks wisselend van eigenaar, zit sinds een aantal dagen stevig om de schouders van de Fran se beroepsrenner, die een lan ge tijdrit (zaterdag) en een le vendige etappe (gisteren) pro bleemloos overleefde. Met de 97 kilometer van de laatste etappe lijkt er niets meer met de eindoverwinning van Mot tet te kunnen gebeuren. De dagprijzen in het weekeinde waren voor de Spanjaard Mi guel Indurain en de Belg Lud- wig Wijnants. Bert Oosterbosch won gisteren zondag de Ronde van Eindho ven. Hij nam een paar hon derd meter voorsprong die hij tot het einde van de koers vasthield. Peter Pieters won de sprint van het peloton. leden énkele aardige tweejari ge volbloeds en gisteren boek te hij zijn eerste grote succes in het Criterium. Parturition heeft erg veel kwaliteiten en al is het natuurlijk nog ver weg, hij mag reeds nu getipt worden als één van de kans hebbers voor de Derby der volbloeds in 1985. Als men maar zuinig op de tweejarige hengst is. Achter Partjurition De eerste van de drie rennen werd gewonnen door de grote outsider Fangaraan met Kevin Davies en in de laatste ren voor amatrices en amateurs was Happy Warrior de sterk ste met Annelies Oerlemans voor Fabero en Go Go. Tijdens de meeting van zater- Pikeur Kammin- ga (midden) kijkt naar links om te zien of Volo Prise met pikeur Smeding zijn paard Virioli di Robles niet passeert. dag brak de vierjarige Tavita (Kevin Davies) een been en moest na de koers uit haar lij den worden geholpen. De merrie verstapte zich aan de overkant van de baan, toen ze met voorsprong aan de leiding ging. Deze ren werd nu ge wonnen door de driejarige Sparkos met Jan Luyten. werd Anthony's Dream twee de voor Carnaval en Sparkita.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 15