gehoordgezien videoclip laat niets van het verhaal over Gen 1 RADIO/TELEVISIE CcidAc6ouacmt DONDERDAG 6 SEPTEMBER 1984 PAGINA 17 RO legt in eigen programma's een meerwaarde ILVERSUM ,,De KRO wenst een betrouwbare communicator zijn van en voor het katholieke volksdeel", aldus mediadirecteur Schoonhoven van de KRO gisteren bij de aankondiging van het ieuwe winterprogramma. De KRO verzet zich volgens haar medi- directeur „tegen radio als muzikaal behang en tegen televisie als et kijkglas van de wasmachine - als het maar beweegt", jat e katholieke omroep zal streven naar een programma-aanbod 1 iet „meerwaarde" voor de eigen leden, zonder zich eng te beper ken tot de interesses van de eigen groep en zonder daarbij anderen uiten te sluiten. Zo'n aanbod bestaat niet alleen uit kerkelijke of idsdienstige programma's, ook programma's als „Brandpunt in de larkt", de „Ver van mijn bed-show" en de ,,1-2-3-show" hebben ijkens de kijk- en waarderingscijfers meer waarde voor de KRO- bij eden dan voor andere kijkers, mede omdat zij passen in de tradi- e van de katholieke gemeenschap. olgens Schoonhoven is de KRO „met overtuiging en geestdrift" »zig zijn katholiciteit „eigentijds te profileren". De KRO is niet uit het verheerlijken van het „rijke roomsche leven" of op het her ellen van oude waarden. Voor verscheidenheid zal alle ruimte ijven, zo betoogde Schoonhoven. 'CEES ZWART HEEFT „EEN TRUCENDOOS OP ZOLDER 400 -M. HILVERSUM Deze maand is het 40 jaar geleden dat de operatie „Market Garden" plaatsvond: een plan van de Britse bevelhebber Montgomery om de geallieerden na een verrassingsaanval met luchtlandingstroepen de route Eind hoven - Arnhem te laten bevrijden. KRO-radio brengt daarover op de don derdagen in september een serie van vier dokumentaires, „Veertig 'jaar na Market Garden". Deze worden van avond en verder op 13, 20 en 27 septem ber uitgezonden van 19.10 tot 20.00 uur op Hiversum 2. Eindredacteur is Ben Wamelink. De verovering van de verkeersbrug over de Rijn bij Arnhem, de bruggen over de Maas en de Waal bij Nijmegen en de bruggen in de buurt van Eindhoven over het Wilhelminakanaal, de Dommel en de Zuid-Willemsvaart stond in deze opera tie centraal. SLAG OM ARNHEM OP KRO-RADIO „Market Garden" startte op zondagmor gen 17 september 1944 en verraste de Duitse bezetters volkomen. Alleen de verovering van de Rijnbrug bij Arnhem mislukte. „Market Garden" was de grootste lucht landingsoperatie uit de Tweede Wereld oorlog. Voor de radioserie over verloop en gevolgen van de operatie maakte Ben Wamelink gebruik van authentieke ge luidsopnamen van de BBC, interviews die Herman Felderhof 30 jaar geleden maakte voor een NCRV-programma en aktuele gesprekken met mensen uit ver zetsgroepen in het operatiegebied. Voor het eerst komt er in een program ma over deze oorlogsperiode ook een voormalig Duits SS-generaal aan het woord: generaal-majoor Heinz Harmei van de 10e Pantserdivisie Frundsberg. 13 september: „Vier keer vierentwin tig uur". Hierin gaat het om de verloren slag om de brug bij Arnhem, de bombar dementen op Eindhoven op 19 septem ber en de gevechten rond de brug bij Nijmegen. 20 september: „De corridor doorbro ken". In deze uitzending ligt het accent op de gebeurtenissen rond Veghel, Uden en Sint Oedenrode, waar de zgn. „Hells Highway" tot twee keer toe door de Duitsers werd doorbroken. Verder de landing van een Poolse luchtlandingsbri gade bij Driel en het terugtrekken van de restanten van de le Britse Airborne Divisie op 26 en 27 september 1944 over de Rijn. Op 27 september volgt een te rugblik. 400 er- lok qDÈN Kees Zwart is het et eens met de manier 1 de techniek de hoofdrol is lan spelen bij het vervaardi- m van videoclips. Hij zit op |h tot kantoor en studio Rij (bouwde zolderverdieping !en in zijn woning in Roden. Het ler* aken van videoclips is maar n klein onderdeel van zijn ;rk. Hij houdt zich vooral >zig met het samenstellen reclamevideofilms voor 'drijven. Ook dat zouden vi- eoclips kunnen worden ge- oemd, maar de beelden wor- ;n niet vervormd. Daarin aat het om de boodschap, aaraan Kees Zwart de tech- ische vertaling geeft. Technisch is alles uitvoer- eaar, maar voor mij zijn er wel renzen," zegt hij. Die grens bij het punt waarop het eeld niets meer met de bood- het :h.ap te maken heeft. „Er was 'er- en videofilm, waarin oorlogs- ■eld voorkwam. Kinderen eenfceelden in die clip met vlieg- uigjes en tanks. In Amerika i ie clip verboden, maar i ond dat toch functionele eelden bij de muziekgroep ig - over geweld en oorlog >ng." le videoclips die Kees Zwart ►t nu toe zelf heeft vervaar- zijn rustig en aardig. Er omen geen geweldadige scê- ïs in voor. Ook zijn de tech- ische foefjes beperkt. „Er zit eel te veel trucage in de clip. )e beelden zijn zo verpest dat De iet niet meer herkenbaar is ivat er oorspronkelijk een nomen. Die clips bezitten lijk mij geen enkele artistieke de K®arde, omdat ik precies weet vit de technicus heeft uitge- aald Hij heeft gewoon al zijn open gegooid. Hij sta Kees Zwaï /ideoclips zijn een zaak van voorbijgaande aard". heeft willen laten zien wat hij allemaal wel niet kan met zijn apparatuur, maar van het ver- Kaal is niets meer over. Na af loop is de kijker zelfs vergeten waar het allemaal om te doen was. De boodschap is niet overgekomen. Plastic wereld Hij laat de clip zien die vol gens hem wel beantwoordt aan het doel, de muziekgroep aanprijzen. Op het beeld ver schijnt een vooral in Amster dam bekend Amerikaans duo. Het zingt over "de plastic we reld". Heel toepasselijk hult het duo zich in plastic. Kees laat de technische mogelijkhe den van zijn apparatuur zien. Hij kan de beelden bevriezen, overzetten op een andere videofilm, het beeld omdraai en en beelden uit de ene film in een andere laten doorlopen en allerlei elektronische effec ten inbrengen. „Dit is mijn trucendoos. Er blijven geen mogelijkheden buiten mijn montagetafel, maar ik zal ze niet allemaal in een filmpje gebruiken." Kees draait aan de knoppen, plugt de apparaten aan elkaar en ontkoppelt ze weer. Hij heeft er zichtbaar plezier in. De techniek van de nieuwe media is al zijn hobby sinds zijn jeugd. Zo'n tien jaar geleden begon hij met het werk. Hij had oen nog een baan bij Philips, waar hij ook de kans kreeg diverse technische opleidingen te vol gen. Buiten de werktijden hield hij zich bezig met de ver huur en ook met reparaties van apparatuur. Hij verzorgde de techniek bij orkesten en werd ingeschakeld als er ge luid bij grote evenementen ge regeld moest worden. Zijn ei sen aan de kwaliteit van het geluid werden steeds scherper. De verkrijgbare apparaten be antwoordden niet altijd aan die kwaliteitseisen, zodat Kees zelf aan het bouwen is gesla gen. In 1974 nam zijn hobby hem zo in beslag, dat hij besloot zijn baan voor de helft op te geven. Financieel zag hij goede moge lijkheden zijn salaris op het oude niveau te houden. De ontwikkelingen gingen ra zendsnel. In het westen van het land was de video allang een populair nieuw medium. In het Noorden kwamen die ontwikkelingen wat trager op gang. Pas in 1976 kwam Kees Zwart voor het eerst met video in aanraking. „Ik kreeg opdracht een grote vergadering in Zuid- horn ook voor mensen buiten de vergaderzaal zichtbaar te maken. Er kwamen twee ca mera's en vijf monitoren. Dat was in die tijd een belangrijke opdracht. Nu draaien we onze hand niet meer om voor zo'n klus." Ontwikkeling Kees zit achter zijn montageta fel, waar nu zo'n zes video's staan opgesteld, enkele time- basecorrectors, waarmee tril lingen in beelden kunnen worden gecorrigeerd, en een plek voor de computer die in reparatie is. „Ik tel maar niet op voor hoeveel geld hier aan apparatuur staat, maar het is het resultaat van slechts een paar jaar werken. Je moet wel een gok wagen." Dat risico nam Kees vooral toen hij nu enkele jaren geleden besloot zijn baan helemaal op te ge ven. De nieuwe techniek had hem in de macht. „Video is nog steeds in ontwikkeling. Ik denk wel, dat het een belang rijk medium voor de toekomst is. Steeds meer bedrijven, ook in het Noorden, maken ge bruik" van de nieuwe mogelijk heden. Ze gaan ertoe over hun produkten via video aan te prijzen. Video is nog lang niet volwassen, maar ik wil de lan ge weg die nog te gaan is mee maken." „Je kan iemand de mooiste ap paratuur geven, maar als hij alleen de gebruiksaanwijzing uit de boekjes moet halen dan kan het resultaat nooit goed worden. Je moet je eigen ap paratuur van binnen en buiten kennen. Bij technische storin gen kan ik onmiddellijk ingrij pen." Kees is vertrouwd met de honderden snoeren, die hij keurig achter kasten en boxen heeft weggewerkt. „Ik heb het allemaal zelf in elkaar gezet. Daarom vergis ik me ook niet zo snel." Maar hij blijft ervan overtuigd dat programma's samenstellen een geheel ander vak is dan de technische verzorging daar van. De twee zaken moeten gescheiden blijven, vindt Kees Zwart. „Het leuke is dat ik wel kan inspringen wanneer de cameraman heeft gefaald." Hij laat op een van zijn videofilms een scène zien, waar de tech niek keurig een opnamefout heeft kunnen verbloemen. „Fouten kun je wegwerken, maar je kan als technicus niet een heel andere uitleg aan de boodschap gaan geven. Je kan de programma-maker uitleg gen welke technische moge lijkheden er zijn. Ik ben er voor om te zorgen dat het dan ook voor elkaar komt." Stap voor stap is de studio van Kees Zwart uitgebreid. Hij is voorlopig tevreden met zijn apparatuur. In de videoclip ziet hij als een voorbijgaande zaak weinig toekomst. MARSCHA VAN NOESEL BASSIE Kindervrienden Bassie an Adriaan, een tijd niet gezien op tv, terwijl ze alsmaar op tournee zijn door ons land, verschenen intussen op de Belgische buis. Zij staan in een komisch/educatieve se rie van zeventien afleverin gen van vijf minuten elk. Daar hebben ze leuke ver haaltjes voor bedacht. Hoe komt Bassie aan zijn jas? Dat komt door het schaap, dat de wol levert. Even scheren, wassen, weven, kleuren en Bassie stapt in zijn nieuwe jas. die hij ver volgens weer aan het schaap teruggeeft. Zo leert het kind waar kleren van daan komen en tal van an dere dingen die je moet we ten in het leven. In elke af- ^*1 *J,. m levering zit daarover ook een leuk liedje. Er kan vol- op bij gelachen worden. Om 18.15 uur in het programma „Zeppelin" te bekijken van af heden. Naar verluidt ziet de Nederlandse omroep er ook wel iets in. Er wordt in Hilversum al over gepraat. TREES VARA-tv gaat morgen avond een extra tv-uitzen- ding wijden aan de uitrei king op de Firato van de Nipkowschijf, de jaarlijkse prijs van de tv-critici. Die schijf wordt dit jaar opge haald door Trees te Nuyl- Brans, omdat zij voor de VARA sedert jaren goede films en series uit het bui tenland naar hier haalt. Daar heeft zij een goede neus voor. Ria Bremer van de AVRO komt trouwens ook naar de Firato voor haar eervolle vermelding voor „Vinger aan de pols", evenals Ludi Boeken, die de werking van het terrorisme onthulde in zijn programma „De ontmaskering". VARA- radioman Gabri de Wagt zal evenmin vergeten worden. Die extra uitzending op tv is op Ned. II om 23.15 uur, zodat Brigitte Bardot een kwartiertje later komt. Ook VARA-radio doet er wat aan en wel op Hilversum 2 om 17.00 uur. ROBIN Elke maandagmiddag om drie uur drie op Hilversum 3 zal men bij de AVRO een nieuwe stem van een nieu we deejee horen en wel die van Robin Albers, van oor sprong een Hagenaar, die ontdekt werd tijdens een discjockey wedstrijd. Als MEAO-er al was hij druk in de weer in jeugdsociëteiten en discotheken. Hij speelde ook als honkballer in het Nederlandse jeugdteam. Een echte klapper dus. Op proef draaide hij al eens mee in een nachtuitzending. Hij zegt een enerverende jeugd achter de rug te heb ben en wil daarvan iets la ten doorklinken in zijn pro gramma's. llan oude mensen Harold Dercksz heeft uit de êrinoeringen aan de dood van ijiï vader voor zichzelf het feit ereconstrueerd dat de man tig jaar geleden vermoord Hij weet nog dat hij als 3-jarige jongenin Indië zijn ïoeder, Takma en de baboe pgewonden met iets zag ste en. Beelden vah de bebloede ris die hij daarna op de ver- nda van hun huis had gevon- en en het lijk van zijn vader at uit de rivier werd gehaald, et hij nog steeds voor zich. )ökter Roelofsz verklaarde ien officieel, dat zijn vader as verdronken. Alleen kan arold met niemand over zijn evindingen praten en dat laakt hem erg depressief. 1.20 uur Nederland 1. bloemencorso alsmeer pen, ls je wil- be teer oor de 37sta maal 's afgelo- en zaterdag het Aalsmeerse löemencorso gehouden. Tra itiegetrouw trok de stoet van- het Aalsmeerse Raadhuis- £>at alsmeer terug. De organisatie ge_!ad dit jaar de kunstenaar rits Vogel als ontwerper aan trokken Thema van dit jaar /lugas: ..vreemde vogels". In "ze uitzending brengt de 7? V eveneens een reportage an de bloembinderswedstrijd, lë op dezelfde dag in de Aals- i eer se bloemenveiling werd uur Nederland 2. )e overwinnaars tv-film Veertig dagen echten is" uit de serie De s verwinnaars beschrijft het 15 fama van de zestienjarige °,S anny Caldwell, die voortdu rend met zijn vader in onmin !n; en. Frank Caldwell is werk- °'ios en reageert zijn onvrede frnSf« aarover af op zijn zoon. Dan 's moeder probeert wanho- j en zonder resultaat de feer in huis te verbeteren. Als een avond Danny gearres- 'ërd wordt omdat hij in een pronken bui een politie-auto eeft aangereden, vindt zijn ader dat Danny een lesje loet hebben. Hij stelt de poli' Je> voor, dat zijn zoon maar Jqp nachtje in de cel moet I fporbrengen. Danny's reactie \rop is zo agressief, dat hij p van zijn celgenoten ernstig k' èrwondt. Een reden voor de olitie om zijn invrijheidstelling >P te schorten. 4.75 uur Nederland 2. II NEDERLAND 1 VARA 16.00 Nils Holgersson, teken filmserie. Afl.: De hardvoch tige boer. 16.25 Scooby, Scrappy en Yabba Doo, tekenfilm. 16.50 Een wereld voor paar den (2), Franse serie over paarden. Afl.: Een Fantasia in Marokko. TELEAC 18.40 Cursusinformatie Duits voor beginners (Gute Rei- se). AVRO 18.55 Minibios, kinderfilms. 19.05 CHIP'S, Amerikaanse se rie. Jon en Ponch worden een week gedetacheerd om een bende vrachtwagendie- ven op het spoor te komen. NOS 20.00 Journaal. AVRO 20.28 Dallas, tv-serie. J.R. zegt tegen Sue Ellen dat hij het een goede zaak vindt, dat Clayton in de familie komt, Sue Ellen twijfelt echter aan zijn woorden. 21.15 Cursus bridge, cursusin formatie. 21.20 Van oude mensen, de dingen die voorbijgaan (4), Nederlandse serie naar de roman van Louis Couperus (herh.). 22.10 Televizier-magazine. NOS 23.25 Journaal. 23.30 Nieuws voor doven en slechthorenden. NEDERLAND 2 NOS 17.45 Feduco: Medelanders Nederlanders. Alam Wanita (De wereld van de vrouw), herh. 18.15 Nieuws voor doven en slechthorenden. 18.20 Paspoort voor Turken. 18.30 Sesamstraat. 18.45 Jeugdjournaal. 19.00 Journaal. NCRV 19.12 Knots-klips, programma met liedjes uit „De familie Knots". 19.40 Bloemencorso Aals meer, reportage. 20.15 De Overwinnaars, serie tv-films rond het thema per soonlijke strijd en overwin ning. Vanavond: „40 dagen hechtenis". De jonge Danny Caldwell rijdt onder invloed een politiewgen aan. Hij wordt voor een nacht opge sloten in de cel. Dit ene nachtje wordt échter een nachtmerrie van veertig da gen. 21.50 De erfgenamen. De ge schiedenis van de nazaten van Abraham (10). Afl.: De Hassidiem. NOS 22.30 Journaal. 22.45 Den Haag vandaag. 23.00 Nieuws voor doven en slechthorenden. Hetty Heyting zingt liedjes uit de jeugdserie „De familie Knots". Ned. II om 19.12 uur. DUITSLAND 1 18.00 Hier und Heute. 18.15 Uta. 19.00 Hart aber herzlich (Hart to Hart), tv-serie. 20.00 Tagesschau. 20.18 Giftgas, in deze documentaire worden de historische en politieke vragen over het gebruik van gifgas behandeld. De film geeft tevens een inzicht in de schrikaanjagende vorm, die deze nieuwe wapenwedloop kan 21.45 Kennen Sie Kino? Filmnieuws. 22.30 Tagesthemen. 23.00 Ansonsten ist alles in Ord- nung, tv-spel van Roderich Feldes (herh.). Het lerarenechtpaar Winzer is de trotse bezitter van een eigen huis. Hoewel Evelyn en Rainer inmiddels genoeg hebben van een constante bezoekersstroom, horen ze toch tel kens met genoegen de lofliederen aan. Ze protesteren dan ook niet al te erg, als een collega zijn bezoek aan kondigt. Maar Pit Weber en Sandra Panowski gedragen zich totaal an ders dan de gebruikelijke bezoekers. 00.30 Tagesschau. DUITSLAND 2 17.50 Zwei schwarze Schafe (2), tv- 18.57 Programma-overzicht. 19.00 Heute. 19.30 Die schone Wilhelmine, tv-se rie naar de roman van Ernst von Sa lomon. Afl.: Eeuwige trouw De ge schiedenis van Wilhelmine Encke, de geliefde van kroonprins en latere Pruisische koning Frederik Wilhelm II. Tot zijn dood bleef de koning de trompettersdochtér uit het koetsiers- cafè trouw en steeds weer opnieuw boeide hem haar natuurlijke gratie en frisheid, die haar boven alle rivales deed uitsteken. 21.03 Wie würden Sie entscheiden? Afl.: Uw wagen is weggesleept. Met o.a. Gerhard Dressel en Britta Poh- 21.45 Heute-journal. 22.05 Personenbeschreibung. Brey- ten Breytenbach - Ongewenst in Zuid-Afrika. 22.50 Filmforum, filmportret van Elia Kazan t.g.v. zijn 75e verjaardag. Ka zan werd als Griek in Turkije geboren en kwam als vierjarige met zijn ou ders naar Amerika. Daar werkte hij zich op tot èèn van de beroemdste regisseurs van Hollywood. Morgen start het ZDF met een serie van zijn bekendste werken. 23.45 Heute. DUITSLAND 3 WDF 18.00 Berufsorientierung. 18.30 Die Sendung mit der Mau*. 19.00 Aktuelle Stunde. 20.00 Tagesschau. 20.15 Das Haus am Strand (Female on the beach), Amerikaanse speelfilm van Joseph Pevney (1955). Met o.a.: Joan Crawford en Jeff Chandler. 21.50 Landesspiegel: Weweisburg - ich kann dich niet,vergessen. 22.20 Nachtstudio: Köpfe der Ge- schichte: Joseph Fouche. 23.05 Nachtstudio Spatausgabe: Wissenschaft zwischen Krieg und Frieden. Discussieprogramma. 00.35 Journaal. 18.00 Tik Tak, tekenfilm. 18.05 Rondomons. Afl.: Straatlawaai. 18.35 De nieuwe avonturen van Pe- tey (1). Amerikaanse tekenfilmserie over het hondje Petey en zijn 4 vrien den. 18.55 Juke Box. 19.10 Tijdrover: Kwizien. Vandaag: Wijtingfilets. 19.25 Programma van de St. Synd. Omroep. 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-Zaken. 20.20 Hoger - Lager, spelprogramma. 21.00 Panorama. 21.50 Hotel (10), tv-serie naar het boek van Arthur Hailey. Met: Shea Farrell, James Brolin, Anne Baxter 22.40 Journaal en Coda. BRT 2 19.00 Popfestival van Montreux 1984. Met Spandau Ballet, Elton John, Nena, Ultravox, Cliff Richard, Tracey Ullman, Duran Duran, Slade, U.B. 40, Adam Ant en The Preten- 19.40 Programma-overzicht. 19.45 Journaal. 20.10 Kunst-Zaken. 20.15 De machtsovername door Lo- dewijk XIV, Frans-Italiaanse speelfilm van Roberto Rossellini (1966). In 1661 ligt de machtige kardinaal Mazarin op sterven. Als nieuwe man beveelt hij zijn protégé Colbert bij de jonge ko ning Lodewijk XIV aan. Deze waar schuwt hem voor de rijke en machti ge Fouquet die een gevaar voor de troon betekent. Lodewijk laat Fou quet arresteren en hij legt Colbert zijn plannen voor om aan de Invloed van de edelen voorgoed een einde te ma- 21.50 De vijfde windstreek, pro gramma rond de dichter Jan Vercam- men (herh.). RTBF 1 18.00 Boite aux images, jeugdpro gramma. 18.50 Pixels, informatieve serie. 19.05 Ce soir, regionaal programma. 19.30 Journaal. 20.00 Comment se débarrasser de son Patron (Nine to five). Amerikaan se speelfilm van Colin Higgins (1980). Met: Jane Fonda, Lily Tomlin en Dolly 21.50 Carrousel aux images, filmru- 22.40 Journaal. 22.55 La pensee socialiste. TV 5 19.00 Discopucè. Kinderprogramma. Oude Franse chansons. 19.05 Sido et Rèmi. Kinderprogram- 19.15 Thé dansant. Amusementspro gramma. Nostalgische muziek en chansons gepresenteerd door Jac ques Martin. 19.47 Les cinq dernières minutes: de beproeving van Antoine. Een jon ge vrouw van Spaanse afkomst wordt dood aangetroffen in een souterrain. Het lijkt op zelfmoord, maar daarvoor was geen enkele reden. 21.20 Recettes de cuisine. Met Mi chel Oliver. Engeland BBC 1 17.55 John Craven's newsround. 18.00 Bellamy's Backyard Safari, in formatieve serie. 18.30 Grange Hill, kinderserie. 18.58 Weerbericht. 19.00 Journaal. 19.30 South-east magazine. 19.55 Top of the Pops. 20.25 „Allo Allo". 21.00 Magnificent Evans. 21.30 Hot Shoe Show. 22.00 Journaal. 22.25 Bird of prey. 23.15 Heart of the matter. ■23.50 Turns. 00.20 We got it made. The breakup (2). BBC 2 18.00 Tv-cursus. 18.25 Nieuwsoverzicht met onderti- 18.30 Open Amerikaanse tennis kampioenschappen. 19.00 Billy Liar, Britse film uit 1963 van John Schlesinger. Een jongen ontvlucht z'n saaie bestaan en schept een droomwereld. 20.35 Birth Right. 21.00 Time of my life: Norman Wis- 21.30 Farnborough preview. 22.00 Jane in the dessert. 22.10 Alias Smith en Jones, compila tie. 22.40 Pat Benetar - Rising Star, pop muziek. 23.30 Newsnight. 00.25 Open Amerikaanse tennis kampioenschappen. 01.05 Tv-cursussen. ITV 18.15 Blockbusters. 18.45 Nieuws. 19.00 About Anglia. 19.25 Crossroads. 19.50 Knight rider: Let it be me. Ex tra lange aflevering. 21.30 Duty free, komische serie over Britten op vakantie in Spanje. 22.00 Jim Davidson show special. 23.00 News at ten. 23.30 Glory of the garden. 00.00 Short story theatre:„R.W." 00.30 Star parade. 01.00 As the actress said to the bis- SKY CHANNEL 17.00 Sky music box. Videoclips. 18.00 Sky-fi music. Met Pat sharp. 19.00 Cartoon time. Met Roger Ram jet. 19.05 Mr Ed, komische serie. Ed gets amnesia. Mr. Ed verliest het geheu gen en herkent zelfs Wilbur niet meer. 19.30 Green Acres, komische serie. Getting even with Haney. Haney wordt ervan beschuldigd een ondeug delijke wasmachine te hebben ver kocht. 20.00 Skyways, tv-serie. Een oude man arriveert op Pacific International Airport met maar èèn wens: Parijs te zien voor hij sterft. 20.50 Family, tv-serie. Kate vindt een oude foto van haar eerste vriendje. Ze vraagt zich af hoe het met hem is. 21.40 American Football. 23.10-01.00 Sky music box. Video clips. NEDERLAND 1 NOS 09.30 en 13.00 Nieuws voor do ven. AVRO 16.00 Stuif es uit, herha ling wensprogramma Stuif-es-in. 16.50 Het Toppop-hitarchief. Met: o.a. Mud, Catapult, Bay City Rollers en The Rubettes. DUITSLAND 1 08.10-09.20 Schooltelevisie. 10.00 Tagesschau en Tagesthemen. 10.23 Kinder fragen Prominente (herh.). 10.55 Ich fühl mich wohl in deinem Leben. 11.25 Querschnitte: Die gifti ge Gemütlichkeit (herh.). 12.10 Wie würden Sie entscheiden?, (herh.). 12.55 Persoverzicht. 13.00 Heute. 13.15 Teletekst-overzicht. 15.00 Rumpelstilzchen, poppenspel. 15.30 Das feuerrote Spielmobil, kinderse rie. 16.00 Tagesschau. 16.10 Glas, impressie glasfabricage. 16.30 Ich will nichts hören, Tsjechische jeugd film van Ota Koval. 17.50 Tages- DUITSLAND 2 13.15 Teletekst-overzicht. 15.25 Breakdance (herh 15.40 Teletek st-overzicht. 15.57 Programma-o verzicht. 16.00 Heute. 16.04 Pinn- wand, agenda met Maren Bienhold. 16.25 Kleiner Hund ganz groB. Avon turen van een teckel. 17.00 Heute. 17.15 Tele-lllustrierte. 17.50 Pat und Patachon. RTBF 1 12.00 Teletekst. 16.40 Vacatures ONEM. 17.20 Lolljpop, jeugdpro gramma. 18.00 Boite aux images, jeugdprogramma. BBC 1 07.00 Teletekst-overzicht. 07.30 Breakfast Time. 10.00 McLeods America. Afl.: Indians past. 10.20 Trades Union Congress Brighton. 11.30 Play school. 11.50 Trades Union Congress Brighton. 14.00 Journaal. 14.25 Weerbericht. 14 27 Nieuwsoverzicht voor doven. 14.30 The Flumps, kinderprogramma. 14 45 Adventure in Baltimore, Ame rikaanse speelfilm van Richard Walla ce (1949). 17.15 Play school. 17.35 Heathcliff, tekenfilm. ITV 07,25 Tv-am, ontbijt-televisie. 10.25 Sesamstraat 11.25 Tekenfilms. 11.40 Portrait of a legend: Sly Stone. 12.05 Chips: The game of war. 12.55 Wat- too Wajtoo. 13.00 Chorlton and the Wheelies. Serie over een draak. 13.10 Rainbow: Rules. 13.30 Alterna tives. 14.00 News at One. 14 30 Trouble in store, Bri'.se film uit 1953 van John Paddy Castairs. De lotge vallen van een naïeve winkelbedien de, 16 00 That's my dog. 16.30 Sons and daughters. 17 00 Rainbow. 17.20 Moonins. 17.25 Inspecteur SKY CHANNEL 17.00 Sky music box. Videoclips. HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. NCRV: 16.40 Van stad en land. 17.03 Rozegeur en prikkeldraad. 17.55 Me- ded.(NOS). NCRV: 18.06 Hier en nu- -magazine. 19.02 Muziek in vrije tijd. 20.03 Mengpaneel. 21.02 Op de vrij- e-^tadstoer. 22.02 NCRV donderdag- -sport. 22.55 In het voorbijgaan. NOS: 23.07 Met het oog op morgen. KRO: 00 02 Oogluik. 01.02 Nie mandsland. 06.02 Ontbijtshow. HILVERSUM 2 18.00 Nws. KRO 18.10 Grenzeloos. PP: 18.20 Uitz. van de PPR. IKON: 18.30 Kleur KRO: 19.00 Tussen de regels. 19.10 Slag bij Arnhem. 20.00 Nws. 20.03 Radio Vitrine. 20.30 Da Capo 21.20 Ter overweging. 21.30 Teleac. KRO: 22.30 Nws. 22.40 Uittocht en bevrij ding. 23.00 Spektakel. 23.55 Nws. HILVERSUM 3 leder heel uur nws. NOS: 18.04 De avondspits. TROS: 19.02 Poster. Vanaf 20.00-22 00 uit de Randstadhal op de Firato. 20.02 Soulshow. 22.02 Sesjun. 23.02 De LP-show. HILVERSUM 4 NOS: 20.00 Europees kamermuziek podium. Pianorecital. 20.30 Proms 1984. Royal Philharmo nic Orch. o.l.v. Walter Welter m.m.v. piano. 22.40 Nederlandse muziek. HILVERSUM 5 (Via AM-zender Hilver sum 1) NOS: 19 02 Nieuws voor bui tenlanders. 19.02 Bulletin in het Ma rokkaans-Arabisch. 19.10 Bulletin in het Berbers 19.20 Bulletin in het Turks. 19.30 Bulletin in het Spaans. RADIO RIJNMOND leder uur Rijn mond-nieuws in aansluiting op het ANP-nieuws. 16.30 Middagmagazine met Henk van Hoorn. Morgen HILVERSUM 1 leder heel uur nieuws. KRO: 7.03 Ontbijtshow. 8 06 Echo. 8.16 Scheer je weg. 8.53 Pastoor A C. Raadschelders 9.03 Adres onbe kend. 10.03 Muziek op bestelling. 11.03 Ratel. 1T.53 Pastoor A.C. Raadschelders. 12 03 Spelen maart 13.06 Echo. 13.16 Muz. om op te schieten, een kwestie van aksent. 14.03 Hennie Huisman presenteert... 16 03 Het betere werk. HILVERSUM 2 VPRO: 7.00 Nws. 7.10 De zomer van 1984. NOS: 9 05 NOS- -sportief. 9.24 Waterst. 9.30 Nws. VPRO: 9.33 Het herinterview (10 30 Nws). 10.45 Overheidsvoorl VARA: 11.00 Prettige vakantie?. NOS: 11.30 Nws. 11.33 Homonos. 12.00 NOS- -werkbank. 12.26 Meded. voor land en tuinbouw. 12.30 Nws. 12.36 Tus sen het nieuws. 13.00 Nws. 13.10 Meer over minder (13.30 Nws). 14.20 Voor blinden en slechtzienden. 14.30 Nws. Teleac: 14.33 Let's swing (6). VARA: 15.03 Radioweekblad. HILVERSUM 3 leder heel uur nieuws. EO 7 02 Ronduit op 3. 8 03 Tijdsein 9.03 De muzikale fruitmand 10.03 Muziek motief NCRV: 10.30 Popsta tion. VOO. 12.03 Mono. 13.03 Tippa- rade. 15 03 Top 40. HILVERSUM 4 NOS: 7.00 Nws. VOO: 7.02 Ochtendstemming (8.00 Nws). 9.00 Veronica's meesterwerken (op compact-disc)- 10.30 Muz. voor mil joenen. 12 00 Strauss en Co 13.00 Nws. 13.05 Veronica klassiek: Winter- reise. liederen-cyclus van Schubert uitgevoerd door Dietrich Fischer- -Dieskau. bariton en Alfred Brendei, piano. VPRO: 14 30 In Mozarts voet spoor (5). 16.00 De tweede beweging Dubbelconcert in Odeon door Daniel Goode, klarinet en David Gibson, cel lo. NOS: 20.00 Open huis in het Con certgebouw t.g.v. de opening van het nieuwe seizoen (vanaf 23.00 via Hil versum 2) RADIO RIJNMOND leder uur Rijn- mond-nws in aansluiting op het ANP- nws 7.30 Morgenmagazine 16.30 Middagmagazine.

Leidse Courant | 1984 | | pagina 17