Verkoop ambtswoning bekostigt restauratie gemeentehuis Koudekerk REGIO(JOUR)NAAL Groen licht voor aanleg fietspad Oegstgeest: „Bebouwing sportterrein onwenselijk" dagpuzzel Zendamateur mag zendmast houden Carport twistpunt tussen toekomstige burei LEIDEN fjtidóQ<2owuwt Voor een uitgebreide agenda, ook voor de ko mende dagen raadplege men „UIT", de gratis we kelijkse bijlage van deze krant. 6. tel. 01720-20800): Yentl (al): 18.30, 21.15. di. alleen 18.30. «EUROCINEMA II: Police Academy (al); 18.45, 21.15. 21.15. wo. ook 13.30. •EUROCI NEMA IV: Indiana Jonet and the Temple ol Doom (12); 18.30, 21.00. wo ook 13.45. KINDERVOORSTELLING EUROCINEMA l: Kuifje en het Haaienmeer; wo. 13.45. LEIDEN LUXOR (Stationsweg 19. tel. 071-121239): Police Aca demy (al); 14.30, 19.00, 21.15. LIDO I (Steenstraat 39. tel. 124130): Indiana Jones en de temple ol Doom (12); 14.30, 19.00, 21.15. LIDO II: Taxie in actie; (al); 14.30, 19.00, 21.15. LIDO III: Le battant (12); gevrij in de alpenwei (16); 14.30, 19.00, 21.15. REX (Haarlemmerstraat 52, tel. 071- 125414): Hel snelle slippertje (16); 14.30, 19.00, 21.15. KINDERVOORSTELLING LIDO IV: Donald Duck in het wilde westen (al); wo. 14.30. NOORDWIJK LIDOTHEATER (Pr. Bernhardstraat 56, tel. 01719-12800): Schatjes (12); The beastmaster (12); 14.45, 19.00, 21.15. 21.15. ma. di. 19.00, 21.15. CITY THEATER III: Hotel New Hampshire (al); wo. 14.45, 19.00, 21.15. ma. di. 19.00. Car men; 21.15. CITY THEATER IV: Zes blondjes op de Tiroler 01717-4354): Ciske de Rat (al); 14.45. Bastille (16); 20.00. Carmen (16); 20.00. dienstverlening APOTHEKEN De avond- en nachtdiensten van de apotheken in de regio Leiden worden tot vrijdag 7 september waargeno- t woensdag 13.00 u. inhuis) en van vrijda 13.00 u. tot zaterdag 13.00 i (Elisabeth-ziekenhuis). BEZOEKUREN ZIEKENHUIZEN Diaconessenhuis: Bezoekuur dagelijks van 16.00 tot 17.00 uur en van 18.30 tot 19.30 uur. Kin derafdeling dagelijks van 14.00 tot 20.00. Niet meer dan twee bezoekers per patiënt. dag. 15.00-18.30 u. CCU (hart- bewaking) dag. van 14.00-14.30 u. en van 19.00-19.30 u. Inten sieve verpleging: dag. van 14.00- 14.30 u. en van 18.30-19.00 u. Sport-Medlsch Adviescentrum: Spreekuur ma. 19.30-20.30 u. in gehele dag. Academisch Zie kenhuis: Voor alle patiënten (be halve kinderen) zijn de bezoeku ren als volgt: Dagelijks 14.15- 15.00 u. en 18.30-19.00 u. Avondbezoekuur afdeling verlos- 4.30-14.45 u. en 18.30-18.45 u r tr 9 24 WÉST, Horizontaal: 1 voertuig; 8 titel; 9 ver brandingsrest; 11 metaal; 12 uitroep; 13 houten drinkkom; 15 vaatwerk; 16 pas; 18 Europese zeeëngte; 19 cur sieve drukletter; 20 vlug; 21 Portuge se munt; 23 door. met (Latijn); 25 ogenblik; 26 bijbeldeel (afk.); 27 dwaas; 29 dwarshout aan een mast; 30 zure kers; 32 pech. Verticaal: 1 torenomgang; 2 laagtij; 3 knaagdier; 4 tamel|jk koel; 5 elek trisch geladen materieel deeltje; 6 dichter; 17 onbeweeglijk; 18 vreemde titel; 20 laddertrede; 22 kruipend dier; 24 boterton; 27 afgemat; 28 onder richt; 30 symbool van magnesium; 31 laatstleden (afk.). OPLOSSING 81 'led li :i0f»od gi uejed n üepi -ueq ZV i»®u|jes ot ^lueds i :ue g !uo| g :s|Jj p !jbj e :qe z :suen i qeaoujOA •6e|sue6et ZZ !|0JOuj 08 teJ 62 :|eui LZ "10 92 ^l©! S2 Ued zz :s|8J 12 :|0us 02 >Ptl*l! 61 !WOS 91 91 .'ued si :deu ei teq zi ^1» U :se 6 luojeq g tsiegjeoi i :|««iuozuoh Kinderboerderij volgend jaar klaar ALPHEN AAN DEN RIJN De nieu- we kinderboerderij in het recreatiege bied Zegersloot wordt volgend voorjaar geopend. Het bouwbedrijf Van Vliet uit Aarlanderveen is inmiddels begonnen met de bouw van de boerderij. Naast de boerderij met stalruimte komt er ook een informatie/instructieruimte voor het publiek. Ook wordt een grote hooi berg gebouwd die in het onderste ge deelte ook ruimte biedt om dieren te houden. Verder omvat de kinderboer derij een knuffelhoek, rustweides en een educatieve akker. Met de nieuwe kinderboerderij is weer een stuk van het grote recreatiegebied Zegersloot ge reed. Kultuurgids in Alphen ALPHEN AAN DEN RIJN De Kulturele Raad en Expressie'70 hebben besloten zelf een informatieblad uit te geven. Met ingang van deze maand heeft de gemeente het blad „De Kultuurgids Alphen" erbij. In het blad is aller lei informatie te vinden over het Hooftstraat- theater, de Folkclub en het filmhuis. In de toe komst hopen de redactieleden Annemarie van Vliet en Chris Nobels de inwoners van Alphen informatie te geven over tentoonstellingen con certen, theater- en filmvoorstellingen. In Al phen staat de cultuur volgens de samenstellers nog steeds op een laag pitje. Ook in de gemeen telijke agenda is de informatie over culturele evenementen beperkt. Om dit te veranderen is de Kultuurgids gratis af te halen bij de VVV, de bibliotheken en de boekhandels. Op verzoek wordt het blad ook toegezonden. Insluiping ALPHEN AAN DEN RIJN Bij een inslui ping in een woning aan de Volkerak is gister avond een bedrag van ƒ3700 en enkele girobe taalkaarten gestolen. De insluiping had plaats toen de vrouw om acht uur naar de eerste ver dieping was om de kin deren in bed te leggen. De achterdeur van de woning was niet afge sloten. Dakgoot schoon voor 1400 gulden ALPHEN AAN DEN RIJN Veertienhon derd gulden hebben twee nog onbekende mannen gisteren een 70-jarige Alphense vrouw afhandig gemaakt. Ze deden dit door haar dakgoot schoon te maken. De mannen belden gistermiddag aan bij de woning van de bejaarde aan de Anna van Saksenstraat met het aanbod om haar dakgoot schoon te maken. De vrouw had het benodigde geld niet in huis. De mannen waren zo behulp zaam om haar met de auto naar de bank te rijden om het geld van haar rekening te ha len. Eenmaal terug in de woning klommen de mannen op het dak om na een half uur de ƒ1400 te incasseren. Pas enige tijd later begon de vrouw de transactie te wantrou wen en alarmeerde de politie. KOUDEKERK AAN DEN RIJN De ambtswoning van de burgemeester, naast het gemeentehuis, wordt verkocht. De nieuw te benoemen burgemees ter krijgt als eerste de kans het pand te kopen. Met de opbrengst wordt de helft van de restaura tiekosten van het gemeen tehuis betaald. De andere helft moet via een rijksbij drage komen van het mi nisterie van Welzijn en Cultuur. Gisteravond stemde de gemeenteraad in met de voorstellen van het college van burge meester en wethouders om een krediet beschik baar te stellen van 225.000 gulden, zodat op het mo ment dat de rijksbijdrage in het vooruitzicht wordt gesteld, met de werk zaamheden kan worden begonnen. Het raadsbe sluit is nodig om voor de rijksbijdrage in aanmer king te komen. Zoals bekend gaat de huidige burgemeester, de heer G. Swaan per 1 januari met de VUT. De heer Swaan is intus sen al verhuisd naar Nieuwe- gein, waardoor de ambtswo ning is vrijgekomen. De ge meente is niet verplicht de nieuwe burgemeester een ambtswoning aan te bieden. Het college vindt dan ook dat nu het moment gunstig is om het huis te verkopen. Het CDA kon zich volledig vinden in de plannen. Zij willen het huis tijdens de opknapbeurt evenwel gebruiken voor de De PvdA had er moeite mee dat gemeentelijke eigendom men van de hand worden ge daan om het geld voor andere projecten te kunnen gebrui ken. De fractieleden gingen al leen met het voorstel van het college akkoord als de woning als eerste te koop wordt aange boden aan de nieuwe eerste burger. Ook de VVD wil de ambtswo ning graag verkopen. In te genstelling tot de andere par tijen wil zij de woning het liefst nu meteen van de hand doen en niet wachten op de nieuwe burgemeester. Met de opbrengst van het pand wil de VVD niet het gemeentehuis renoveren, maar de financiële tekorten van andere grote pro jecten dekken. De VVD doelt daarmee op het grote tekort ontstaan bij de bouw derhof. De gemeenteraad stemde ver der in met de aanschaf van een microcomputer voor de gemeente secretarie. Reconstructie Hoogewaard Op verzoek van de plaatselijke bedrijvenvereniging heeft het Koudekerkse gemeentebestuur opnieuw deskundigen te hulp geroepen om de verkeerssitua tie te bekijken in de Hooge waard. Deze verkeersspecialis- ten zijn met voorstellen geko men om het zware verkeer veilig door de gereconstrueer de Hoogewaard te loodsen. Zo zullen verkeersgeleiders enigs zins worden ingekort en ver plaatst. Bij sommige kruispun ten verbreedt men de weg en worden parkeerplaatsen opge heven om de verkeersloop vei- het vrijetijdscentrum De Rid-*, liger te maken. ZEVENHOVEN Het ziet ernaar uit dat de aan leg van een fietspad tus sen het Westeinde en het Noordeinde nu eindelijk binnenkort van start kan gaan. Gedeputeerde Sta ten hebben de raadsbe sluiten over de aankoop van de ontbrekende grond goedgekeurd. De gemeenteraad stelde gis teravond een krediet be schikbaar voor de aanleg van verlichting langs dit fietspad. De raad had ook geen moeite met het vernieuwen van de plaatsnaamborden die niet of nauwelijks meer leesbaar zijn. De voorzitter meende de naam Zevenhoven nog een aantal jaren hoogtij te laten vieren alvorens de gemeen telijke herindeling een feit zal zijn. Aan het Verlaat zullen twee speeltoestellen geplaatst wor den. Gebleken is dat in de direkte omgeving veel jonge kinderen wonen voor wie Noordwijk wil bedrijfsterrein NOORDWIJK De gemeen- te Noordwijk moet een nieuw bedrijfsterrein krijgen. Dit be nadrukt de gemeente in de nota „Werken aan de werk loosheid", die gisteren het licht zag. Noordwijk vleest dat door het rapport Regionaal Onder zoek Duin- en Bollenstreek de kansen op een bedrijfsterrein zijn verkeken. Gedeputeerde Staten hebben namelijk door laten schemeren dat de aanbevelingen in dit onderzoek zullen worden overgenomen. Bij de adviezen in het rapport staat het Noord- wijkse terrein aan de Achter weg bij de rioolzuiveringsin stallatie niet genoemd. De ge meente vindt nu dat het on derzoek in de Bollenstreek moet worden aangevuld met de opmerking dat er in Noord wijk dringend behoefte is aan bedrijfsterrein. De badplaats probeert op deze manier te voorkomen dat nog meer be drijven de gemeente wegens gebrek aan ruimte zullen ver laten. Northgo en Plaathout verhuisden al eerder naar Katwijk. Verder staat in het gemeentelijk plan dat het noodzakelijk is de slecht-weer- recreatie in Noordwyk te be vorderen. De gemeente zal met een toeristisch beleidsplan komen. Om er achter te ko men wat er leeft onder de be zoekers aan Noordwijk, gaat men de toeristen en het be drijfsleven enqueteren. deze aanschaf zeer welkom zal zijn. Subsidies werden er ver leend aan de Stichting Aar- en Veenstreek over de jaren 1978 tot en met 1984, en de kruisvereniging Nieuwkoop- Noorden over het jaar 1979, terwijl de Stichting tot steun van de protestantse geestelij ke verzorging bij de krijgs macht een éénmalige bijdra ge van 100 gulden beschik baar gesteld kreeg. Bij de in gekomen stukken waren twee bezwaarschriften bin nengekomen tegen het ont- werp-bestemmingsplan. De Vlijt waar een sporthal en een honderdtal huizen zullen verrijzen. B en W zullen hierover eerst een preadvies uitbrengen dat in de eerst volgende raadscommissie openbare werken behandeld zal worden. Tijdens de rondvraag vroeg mevrouw N. Schuitemaker (GBZ) of de veiligheid van het kruispunt Dorpsstraat- /Zuideinde- Stationsweg/Jonge Zevenho- venseweg eens nader onder de loupe genomen kon wor den. Regelmatig worden de. paaltjes van de vluchtheuvel tegen de vlakte gereden. Is de situatie daar zo onveilig of is de snelheid van de auto mobilist er mede schuldig aan? Men zal de situatie al daar nader bekijken en zien hoe of er een oplossing voor te vinden is. De vanuit het Veense Gooiland opererende zendamateur Y. Ho A Chin mag zijn zendmast weer plaatsen. Dit bepaalde de raads commissie bezwaar- en beroepsschriften gisteravond. De heer Ho. A Chin moest een klein jaar geleden zijn toenmalige zend mast op last van het gemeentebestuur afbreken, omdat hij er geen bouwvergunning voor had aangevraagd. Een half jaar ge leden diende de zendamateur een bouwaanvraag in, die werd geweigerd. Een bezwaarschrift van de heer Ho A Chin gericht tegen deze weigering werd geruime tijd aangehouden. Gister- vond besliste de raadscommissie bezwaar- en beroepsschriften echter dat de zendmast uit welstandsoverwegingen thans wél ac ceptabel is. Indien de mast wel in de woonomgeving past, is de reden tot weigering van de bouwvergunning vervallen. VAN WIERINGEN KANDIDAAT DIJKGRAAF: „Kaarten nog niet geschudr HOOGMADE Het water schap „De Oude Veenen" kiest donderdag de nieuwe dijk graaf. Dertig stemmen, uitge bracht door de heemraden en ingeladen beslissen erover of J. Uit den Boogaard uit Rijp- wetering, danwel T. van Wie- ringen uit Hoogmade de op volger van G.C.J. van der Geest zal zijn. Theo van Wieringen, die als tweede op de voordracht van de sollicitatiecommissie staat, is van mening, dat de kaarten nog niet geschud zijn. Voor de functie van dijkgraaf wil hij gaarne in aanmerking komen, omdat dergelijk werk zijn vol le belangstelling heeft. Bij de sollicitatie werd ruime bestuurservaring gevraagd. Op bestuurservaring kan Van Wieringen zeker bogen. Hij zit vijftien jaar in de gemeente raad van Woubrugge, waarvan vier jaar als wethouder. Hij is elf jaar voorzitter van het Cul tureel Centrum Hoogmade en vierentwintig jaar sekretaris Th. van Wieringen. van de Parochiële Charitas. Tevens is hij twintig jaar be stuurslid van de „Aar- en Vee streek" geweest, een instelling die zich bezig houdt met maat schappelijke dienstverlening. In het waterschap is hij sinds drie jaar hoofdingeland. Kampeerboerderij Sol gelegaliseerd AARLANDERVEEN De gemeente Alphen is bereid de Aarlanderveen- se kampeerboerderij van Sol te legaliseren. Wel wordt ^ls voorwaarde ge steld dat het terrein niet groter dan één hectare mag worden. Een aantal jaren geleden stopte Sol met zijn veehou- dersbedrijf en begon op zijn grond een kampeerboederij. Deze illegale camping, lig gend aan de Achttienkavels, werd door de gemeente Al phen oogluikend toegestaan omdat er veel belangstelling voor was en de Stichting Vrije Recreatie de plaats er kende. De unieke ligging vlak aan de Nieuwkoopse Plassen trekt veel bezoekers. De provincie gaf er vorig jaar zelfs een legaal tintje aan door Sol een vergunning voor het kampeerterrein te geven. Wel werden daarbij regels gesteld. Zo mocht er niet worden uitgebreid en de kampeerders mochten er slechts een paar maanden per jaar staan. De gemeente is nu bereid het bestem mingsplan te veranderen volgens de zogenaamde „ar tikel 19" procedure. Overigens verwacht men in Alphen niet dat de camping zonder slag of stoot gewet tigd kan worden. Er zijn sig nalen dat er op verzet vanuit Nieuwkoop gerekend kan worden. Bovendien weet het Alphense gemeentebestuur niet hoe de provincie rea geert op de aanvraag voor een groter terrein dan zij toe stond. Viskampioen De heer M.G. Hijman is afgelopen weekeinde viskam pioen van Aarlanderveen geworden in de categorie ou deren. Aan de wedstrijden namen zeventien vissers deel die met elkaar 83 vissen uit het water haalden. De totale lengte aan vis bedroeg 1357 centimeter. Na drie uur vissen was de einduitslag: Hijman 264 centimeter. Van den Berg 155, Brouwer 149, Boekhout 138, P. van der Aar 135, G. van der Aar 121, Poelwijk jr. 110 cm, P. Hijman 108, M. van der Leede 70, D. van der Leede met 39 centimeter vis. Volksdansen In 't Poelhuys te Lisse start morgen een cursus volksdan sen. Er is een groep voor beginners die om kwart over ze ven begint. De gevorderden starten om negen uur. De eer ste avond van deze cursus is gratis te bezoeken en geïnte resseerden kunnen dus van de gelegenheid gebruik maken om met het volksdansen kennis te maken. Men kan zich dan ook opgeven. Verdere inlichtingen zijn te verkrijgen bij J. Tijssen, telefoon 02521-11247 (na 19.00 uur) en bij A. Leek, tel. 02521-10960. Tropenkolder „De vier vuisten hebben de tropenkolder", is de titel van en film met Bud Spencer en Terence Hill die mor gen in het Hazerswoudse Pleyn '68 draait. De filmvoor stelling begint om half negen, de toegang kost vijf gul den. Actie, spanning en humor zijn de bekende ingre diënten voor een avondje lol met Spencer en HilL Badminton Koudekerkers kunnen vanaf overmorgen weer elke don derdagmorgen badminton spelen in vrijetijdscentrum De Ridderhof. De speeltijd is van half tien tot elf uur. De kos ten zijn twee gulden vijftig per keer. Ijsseizoen Hoewel de buitentemperaturen er nog lang niet aan doet denken, staat het ijsseizoen toch voor de deur. De ijsverenigingen in de gemeente Woubrugge zijn al weer druk met de voorbereidingen bezig. Allereerst wordt met de droogtraining begonnen vandaag om ze ven uur bij de openbare school. In Hoogmade start men morgen om zeven uur op het terrein van MMO. Voor het daadwerkelijke schaatsen, zowel op de Uit hof als op de Leidse ijsbaan, kan worden ingeschreven bij de bekende ijsadressen in de beide dorpen. Broeien Opnieuw is de expositie „Broeien uit armoe geboren" weer te bezichtigen. Dit is mogelijk op de bovenverdieping van het museum van het Genootschap Oud Rijnsburg aan de Oude Vlietweg. De expositie die vorig jaar werd ingericht door studenten van de Reinwardt Academie staat er weer florissant bij en is weer in zijn geheel te bezichtigen, inclu sief een beeldserie over het broeien van tulpen. Het mu seum van het Genootschap Oud Rijnsburg is elke vrijdaga vond open van zeven tot negen uur en elke zaterdagmid dag van twee tot vijf uur. De toegangsprijs bedraagt voor volwassenen een gulden vijfentwintig. Kinderen, 65 plus sers en CJP-houders hebben korting. boek de*" OEGSTGEEST Het Oegstgeestse gemeentebe stuur is tegen het bebou wen van sportterreinen in de gemeente. Éen plan in die richting wordt het ge meentebestuur voorgelegd in de structuurschets voor deLeidse agglomeratie. Hierin wordt voorgesteld in de toekomst woningen te bouwen op de sportter reinen aan de Hofbrouc- kerlaan en de Duiven voordestraat. De raads commissie voor openbare werken boog zich gister avond over de structuur schets. Ook in de Morsebelpolder, waar thans de wijk Haasdijk in aanbouw is zouden op het gedeelte dat thans de bestem ming industrieterrein heeft, 500 woningen gebouwd kun nen worden. De bestemming industrieterrein zou dan gege ven kunnen worden aan een terrein in het bestemmings plan Rijnfront (de Leidse uni versiteit zou een deel van de terreinen daarvoor prijs kun nen geven. Besprekingen hier over moeten gevoerd worden). De ambtelijke werkgroep is verder van mening dat vol- fsns een tweede model in de roek en Simontjespolder (De Kwaak) nog eens ruimte is voor 1500 woningen. Wethouder Th. van Hazel deelde gisteravond mee dat men open staat voor een po tentieel van 500 woningen in de Morsebelpolder. „Wij moe ten de omliggende gemeenten helpen als er behoefte is aan woningbouw. Liever huizen bouw in de Morsebelpolder dan industrie". De liberaal Kuntze (VVD): „Inbreiding (bebouwing) door het benutten van sportvelden zie ik als een allerlaatste mo gelijkheid. Wij moeten verder rekening houden met het groene karakter van Oegst geest". Mevrouw vander Bend-den Ouden (CDA) ziet de hele zaak als een lange ter mijnplanning „Het is onmeet baar. Jaarlijks vooruitzien is al heel lang en hier wordt tien, twintig jaar vooruitgeblikt". Ze benadrukte dat het CDJ als eerste prioriteit de instand houding van niet-commerciël dienstverlening ziet De radicaal Van Eisen steld dat Oegstgeest eens moet ventariseren welke mogelijk heden er bestaan tot beboi wing van groot en klein groei De socialist Haasnoot: „Ik be niet per se voor bebouwin van sportterreinen als die ASC en de hockey en tenni: velden. Maar hoe ziet over 25 jaar uit in Oegstgeei met de bevolkingsverdunnin (aantal etc.)". bleek in grol lijnen met het gevoelen v het college eens te zijn dat zeker tot 2000 niet te prate valt over bebouwing sporttei reinen en dat men welwillen staat tegenover de suggestie de Morsebelpolder en poter tieel te hebben van nog 500 woningen op de plaa waar thans industrieterrein gepland. Met betrekking I pendelverkeer cq het teruj dringen van het woon-werl verkeer wil men een nadei onderbouwing. polil doe niet: slott of je uitle Dooi park OUDE WETERING Twee toekomstige buren in het in laatste stadium van afbouw verkerende bouwplan op de hoek van de Veerstraat en de Weteringlaan zitten elkaar al in de haren vóór ze hun hui zen aan de Zuidschans (zo gaat het straatje heten) hebben be trokken. Dat bleek tijdens de gister avond gehouden zitting van de raadscommissie beroep- en be zwaarschriften. Een jong echt paar vertelde pas drie maan den na aankoop van hun wo ning te hebben vernomen dat hun toekomstige buren ver gunning hebben voor de bouw van een 2.20 meter hoge car port met dak. Het echtpaar vreest nu dat deze carport alle zonlicht wegneemt, het uit zicht vanuit tuin en huiskamer bederft en meer op een garage dan op een carport gaat lijken. Als ze deze ontwikkelingen van te voren geweten hadden, zou dat voor hen reden zijn geweest het huis niet te kopen. Commissielid J. Kret toonde het echtpaar een folder van het bouwplan hoek Veer- straat/Weteringlaan met de vraag of ze de folder kenden. Na hun bevestigende ant woord liet hij zien dat de car port in de folder ingetekend was als mogelijk aanbouwsel. Volgens de bezwaarden echter is de carport omvangrijker dan aangekondigd. Ook de verkoper van de hui zen, de heer J. Blonk, direc teur van Egbo te Hazerswoude werd gehoord. Hij vertelde dat de carports oorspronkelijk bij alle huizen zouden worden ge bouwd. Om de prijs te drul ken werd in een later stadiui besloten de toekomstige k< pers vrij te laten in het al da niet bijbouwen van een c port. „Alles staat duidelijk de folder; ik weet niet beU dan dat ik juist gehandel heb" aldus de heer Blonk. De raadscommissie bezwaai en beroepsschriften verklaai de het bezwaarschrift ontvankelijk" tijdens een lat( op de avond gehouden besl< ten overleg. GEITENBOERDERIJ IN VEENDERPOLDER NOG NIET ZEKER ROELOFARENDSVEEN De vestiging van een geiten boerderij in de Veenderpolder nabij Roelofarendsveen wordt al meer dan een jaar door het gemeentebestuur van Alkema de tegengehouden. De heer J.H.H. Molkenboer kan name lijk op korte terwmijn geen bouwvergunning voor een gei tenstal nabij de boerderij van de heer B. de Groot aan de Aderweg (gelegen tussen de Veendermolen en de camping van Van Rijn) loskrijgen. Re den voor hem om een be zwaarschrift in te dienen ge richt tegen het „aanhouden" van de gewenste bouwvergun ning. Het bezwaar werd gister avond behandeld in de verga dering van de raadscommissie bezwaar- en beroepsschriften met als resultaat dat het aan houden van de bouwvergun ning een terechte beslissing werd gevonden en het be zwaar dan ook ongegrond moest worden verklaard. Op de Veenderpolder rust mo menteel een zogenaamde „voorbereidingsbescherming", omdat een nieuw bestem mingsplan voor het gebied niet gereed is. Tijdens de fa van voorbereidingsbesche ming moet elke bouwaanvra; aangehouden worden; in c geval tot één december aai staande. Als het nieuwe b stemmingsplan dan nog ni ter visie ligt, moet de bom aanvraag onverwijld word< verleend. kijke weet toetei verdi lang lang den ii bleef agent ambts rechte „toete; lekkei lopen, zo teg. me af geval i geval overlai gulden dachte dt het eigenli. heeft l veel g< Want z of om, 30 gul< verdacl wekt v zaal. SYLVI

Leidse Courant | 1984 | | pagina 4